Huawei Mate X ima savitljivi zaslon dijagonale 8-i

poruka: 36
|
čitano: 10.210
|
moderatori: vincimus
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
Ovo je tema za komentiranje sadržaja Bug.hr portala. U nastavku se nalaze komentari na "Huawei Mate X ima savitljivi zaslon dijagonale 8-i".
10 godina
neaktivan
offline
Huawei Mate X ima savitljivi zaslon dijagonale 8-i

Eto. 

Koliko je ovo bolje od Samsunga je potvrda da je Huawei postao lider na polju smartphone. 

Kineski Apple. 

Cijena je naravno, visoka šta je i za očekivati. 

Ali bi definitivno prije kupio X od Folda koji djeluje kao neki prototip, a ne kao gotov proizvod. 

BRAVO HUAWEI!!!

 
10 6 hvala 0
13 godina
offline
Huawei Mate X ima savitljivi zaslon dijagonale 8-i

Želim svu sreću onome tko ulupa toliko novaca u njega i slučajno mu sklizne iz ruku.

Moj PC  
4 0 hvala 0
16 godina
offline
Huawei Mate X ima savitljivi zaslon dijagonale 8-i

S koje strane je mikrofon i slušalica, mislim može li se s time telefonirati dok je rasklopljen?
Inače, to bi bila LG tehnika?
https://www.zdnet.com/article/lg-display-collaborating-with-huawei-lenovo-for-foldable-phones-report/

e da.. i ovo je zanimljivo
https://www.theinquirer.net/inquirer/news/3067400/samsung-supplier-allegedly-caught-stealing-folding-screens

http://www.bug.hr/forum/post/lcd-plazma-televizori/stvarni-vlasnici-brandova/2909836.aspx
Poruka je uređivana zadnji put pon 25.2.2019 7:07 (overhaul).
Moj PC  
0 0 hvala 0
6 godina
neaktivan
offline
Re: Huawei Mate X ima savitljivi zaslon dijagonale
Totalni fail. Velikn, nezgrapan. Dva ekrana, znači obvezna zaštita u obliku ženske torbice ili čega već. Cijena poput vrhunskog laptopa. Uređaj kojem ne vidim smisao u svakodnevnom učestalom korištenju. Kao inovacija super, za razvoj drugih uređaja poput laptopa, modularnih pc-a i ne znam čega još, ali kao mobitel, tablet za svaki dan, za učestalo korištenje.... Fail.
 
3 15 hvala 0
12 godina
offline
Huawei Mate X ima savitljivi zaslon dijagonale 8-i

Meni je zanmljivo vidjeti u kojem smjeru se razvija tehnologija mobitela. Hoće li za par godina prevladati ovakvi preklopni tabletmobiteli ili će obični ali sa ful ekranom bez rubova ili neki hologramski ?
I da bugovci dajte malo pripazite da članci ne izlaze sa greškama (ovo na scrrenshotovima).

http://d-u-d.deviantart.com http://500px.com/Dado_D https://dariodrvodelic.wordpress.com/ https://www.flickr.com/photos/95774435@N02/?hide_photostream_welcome=1
 
4 0 hvala 0
Re: Huawei Mate X ima savitljivi zaslon dijagonale
Prij3svih kaže...
Totalni fail. Velikn, nezgrapan. Dva ekrana, znači obvezna zaštita u obliku ženske torbice ili čega već. Cijena poput vrhunskog laptopa. Uređaj kojem ne vidim smisao u svakodnevnom učestalom korištenju. Kao inovacija super, za razvoj drugih uređaja poput laptopa, modularnih pc-a i ne znam čega još, ali kao mobitel, tablet za svaki dan, za učestalo korištenje.... Fail.

 

Ma daj? Ja imam dosta drugacije misljenje. Meni djeluje kao vrlo korisno za ono sto uglavnom svi rade na uredjaju u 99.9% slucajeva, a to je citanje poruka, surfanje netom i gledanje youtubea. Na manjem ekranu citas poruke, mailove, surfas i radis sve ono sto nije gledanje videa. Na vecem ekranu gledas youtube i netflix. Ili ga podijelis na dva ekrana pa lijevi je messenger a desni onedrive file explorer, pa tako imas rudimentarni multitasking. Cijena je takva kakva jest jer je to nova tehnologija i nije za sada namijenjena masovnom koristenju. Racunam da ce u slijedecih 5 godina pasti na ispod 1000 USD.

 

Pitanje je samo kako ce se ovi uredjaji zvati, jer nisu niti smartphonei a niti tableti.

Poruka je uređivana zadnji put pon 25.2.2019 8:57 (ZovemseZoranidolazimizRijeke).
12 godina
offline
Re: Huawei Mate X ima savitljivi zaslon dijagonale
Ma koji ce mi kujac to,debel,velik,osjetljiv na padove sa svih strana.Mislim lipo vidit kako se tehnologija razvija,ali trenutno je vidim kao 3D filmovi u kinima,zaobilazim u sirokom luku!!
AUDIOFIL
Moj PC  
2 0 hvala 0
15 godina
offline
Huawei Mate X ima savitljivi zaslon dijagonale 8-i

ima i imat će on sve osim kupaca koji su dovoljno glupi, a pernati, da za to bace 2300. ipak većina ne nalazi novac na cesti pa ni ne drobi na 3,14zdarije. 

I know that you believe you understand what you think I said, but I am not sure you realize that what you heard is not what I meant.
Moj PC  
3 1 hvala 0
11 godina
offline
Huawei Mate X ima savitljivi zaslon dijagonale 8-i

Osobno da imam tu srecu biti clan zlatne mladezi HDZa ne bih ni razmisljao i uzeo si uredjaj, meni je savrsenstvo.....

ali jbga, pricekati cemo 3-4-5 godina da se cjena unormalizira na 500tinjak eura pa kupiti i ako nismo clanovi zlatne mladezi ;)

 

 

 
14 0 hvala 0
14 godina
offline
Re: Huawei Mate X ima savitljivi zaslon dijagonale
sisko93 kaže...

Želim svu sreću onome tko ulupa toliko novaca u njega i slučajno mu sklizne iz ruku.

 onaj tko ima para za taj telefon ne brine ako se razbije. O tome brine samo sirotinja koja mobitel kupi na rate.

Prij3svih kaže...
Totalni fail. Velikn, nezgrapan. Dva ekrana, znači obvezna zaštita u obliku ženske torbice ili čega već. Cijena poput vrhunskog laptopa. Uređaj kojem ne vidim smisao u svakodnevnom učestalom korištenju. Kao inovacija super, za razvoj drugih uređaja poput laptopa, modularnih pc-a i ne znam čega još, ali kao mobitel, tablet za svaki dan, za učestalo korištenje.... Fail.

I mobitel srednje klase košta poput sasvim dobrog laptopa (3-5kkn). Zašto bi to bilo usporedivo? Različiti uređaji, različiti zahtjevi, različita cijena.
Za otvoriti kakvu web stranicu (osobno mrzim mobilni web, jako često na telefonu otvaram desktop verzije), pogledati nacrt, sliku, kartu ovo je super stvar. On-screen tipkovnica je prikladna za tipkanje s dvije ruke i još ti ostane sasvim dosta mjesta za prikaz sadržaja. Ove prve verzije tih foldable uređaja su sigurno slabo upotrebljive, ali i one će evoluirati. Ne vjerujem da postoji itko tko u nekom trenutku nije zatrebao (poželio) veći ekran dok je izvan ureda ili doma.
S druge strane, tako nešto su mogli davno napraviti s nekim mehanizmom koji bi uređaj s dva ekrana rasklopio i spojio bez vidljiva ruba, pa ako tako gledamo proizvođačima je ovo više naprava za marketing (vid'te kupci što mi možemo, bolji smo od NOA-e), i možda oni niti sami ne vjeruju u puno prodanih komada.

8 godina
offline
Huawei Mate X ima savitljivi zaslon dijagonale 8-i

zamisli, prvi takav uređaj u prodaji i usput ima ekstremnu cijenu. *začuđeni pikaču meme*

jel treba sad ubaciti sliku one reklame gdje je 10mb hard prije 50 godina koštao 5000$ da se shvati glupost takvih komentara?

 
14 0 hvala 1
13 godina
offline
Re: Huawei Mate X ima savitljivi zaslon dijagonale
desertfox6666 kaže...

Eto. 

Koliko je ovo bolje od Samsunga je potvrda da je Huawei postao lider na polju smartphone. 

Kineski Apple. 

Cijena je naravno, visoka šta je i za očekivati. 

Ali bi definitivno prije kupio X od Folda koji djeluje kao neki prototip, a ne kao gotov proizvod. 

BRAVO HUAWEI!!!

 Na koji točno način je bolje? Na način da djeluje poprilično jeftino unatoč cijeni?

 

Kod savijanja ekrana na Mateu cjeli gornji sloj djeluje izgužvano, a dizajn hinge mehanizma, preklopljenog dijela, cjelog prostora oko usb c porta i druge strane koja sadrži kamere puno više podjeća na Flex pai nego na ozbiljni proizvod.

 
 
 
 
 

EDIT: evo Royole za usporedbu:

 
 

Fold s druge strane ostavlja puno veći dojam luksuza...

 
 
 

It s just cornflakes...
Poruka je uređivana zadnji put pon 25.2.2019 11:43 (Qudek).
16 godina
offline
Re: Huawei Mate X ima savitljivi zaslon dijagonale
Hoće li oba dva ekrana imati zeleni rub ili će samo na onom dijelu di se savija biti zelenilo? :D
 
1 1 hvala 0
10 godina
neaktivan
offline
Re: Huawei Mate X ima savitljivi zaslon dijagonale

Ma cijeli koncept je klempast...

Ali nije važno to nego kako je šta osmišljeno 

8 godina
offline
Huawei Mate X ima savitljivi zaslon dijagonale 8-i

a kak ćemo na to lijepiti tempered glass?

 
1 0 hvala 0
10 godina
neaktivan
offline
Re: Huawei Mate X ima savitljivi zaslon dijagonale
Točno tako!
Da ne pričam da je plastika koma i da će nakon mjesec dana bit škifo pa sve gore...
Da ne pričam da za tu lovi mogu složit KILLER KOMP
Da ne pričam da za tu lovu mogu kupit tablet i iPhone 10s MAX 😂
Da ne pričam da za 2600$ mogu kupit smartphone, tablet i laptop 😂😂
Da ne pričam dalje.
Totalno, totalno glupa stvar.
Po mom mišljenju, najbolji koncept trenutno je integracija ili sinergija (whatever) između iOS-a i OSX-a.
To koristim na dnevnoj bazi od skeniranja i ubacivanja pa do prebacivanja.
Dva uređaja.
Smartphone. PC.
Točka.
Period.
.
14 godina
offline
Huawei Mate X ima savitljivi zaslon dijagonale 8-i

Šta pola vas radi uopće na ovom informatičkom forumu?

HTC Hero-iP 3GS-Nexus S-N7-Htc 8S-iP4-Galaxy S2-Sensation-Lumia 625-N8-Dell Venue 8-Z1C-M2 Note-M8-Z1C-BB 9900-Z1C-L630-Xperia E-OPO-HOX-N5-Nokia 6120-Nokia 5310-N5-iP4S-iP5S-S5-HTC10-Note8
Moj PC  
22 0 hvala 0
10 godina
neaktivan
offline
Re: Huawei Mate X ima savitljivi zaslon dijagonale
Čemu takvo pitanje??
Ajde dobro...
Šta ti uopće radiš na ovom informatičkom forumu?
Ping Pong 😃
9 godina
offline
Re: Huawei Mate X ima savitljivi zaslon dijagonale
Ovo je puno bolje od folda. Veliki cisti ekran kad je sklopljen i otvoren. Manji pomocni ekran kraj kamera. Kamere genijalno izvedene. Nema ih na mobitelu a ni na tabletu vec su iza. Super za one koji ne koriste selfie cesto. Bravo za huawei. Ovo bi vec kupio.
Moj PC  
6 2 hvala 0
16 godina
online
Re: Huawei Mate X ima savitljivi zaslon dijagonale
ZovemseZoranidolazimizRijeke kaže...

Ma daj? Ja imam dosta drugacije misljenje. Meni djeluje kao vrlo korisno za ono sto uglavnom svi rade na uredjaju u 99.9% slucajeva, a to je citanje poruka, surfanje netom i gledanje youtubea. Na manjem ekranu citas poruke, mailove, surfas i radis sve ono sto nije gledanje videa. Na vecem ekranu gledas youtube i netflix. ...

 Upravo sam shvatio da jedna stvar poprilično ne štima: kod gledanja videa, korisna površina ekrana se rasklapanjem uopšte ne povećava! Aspect ratio je otprilike 10:9, pri čemu je veća strana ona koja je duža i kad je uređaj sklopljen!

WP/WM fanovi, prestanite više lagat ovaj napaćeni narod, nemate to pravo!
14 godina
offline
Huawei Mate X ima savitljivi zaslon dijagonale 8-i

Ja neznam, ti savtiljivi mobiteli? wtf. šta bi sa njim i da mi ga netko pokloni, ja ne vidim nikakvu praktičnu primjenu, koji mi bolje neće odraditi mobitel ili tablet.

 

Valjda neznaju više kojim pravcem bi razvijali mobitele jer su došli do točke da je to gotovo, osim kvalitetnije i izdržljivije baterije. Nadam se da ovi iz appla neće bit isto toliko blesavi pa predstavljati takve savitljive gluposti

 
2 2 hvala 0
14 godina
offline
Huawei Mate X ima savitljivi zaslon dijagonale 8-i

Dobro je da se ide dalje, pa tako vrijedi i za ovaj Mate X. Na stranu cijena koja je samo za bogatune ili one koji imaju bubreg viška, ideja nije loša. Ja osobno mislim da bi još bolja varijanta bila kada bi napravili zaslon koji se može smotati kao na roletni, pa kada ti treba, samo ga izvučeš van, a okvir koji mu daje čvrstoću bi mogao biti kao nekakve tračnice ili nešto slično štapnoj anteni koja se lako uvlači i izvlači. Tada bi i površina ekrana mogla biti veća, a i upotrebljivost i spretnost baratanja bolja. U svakom slučaju, napredak je uvijek dobar, a zna se da su nove stvari u početku uvijek skupe, pa je tako i sa ovim mobitelom. Vrijeme i napredak rade svoje, pa će se nakon nekog dužeg ili kraćeg vremena ovo spustiti u neki normalniji cjenovni razred. @Ivan - dobro si primjetio da je odnos stranica nepovoljan za video, zato sam i predložio namotavajući ekran koji bi mogao biti duži i tako dati povoljniji odnos stranica, barem 16:10.

dolazim odmah - Godot
Poruka je uređivana zadnji put pon 25.2.2019 17:20 (učo).
Moj PC  
0 0 hvala 0
13 godina
online
Huawei Mate X ima savitljivi zaslon dijagonale 8-i

Pa ultimativan cilj je valjda da jedan uređaj zamijeni sve. Da bude i mob, pc, tablet, doktor. S obzirom da virtualni ekrani još nisu osmišljeni, ovakav koncept je najbliže što smo smislili. Meni je to stvarno predobro. Imam note 8 koji ima 6.4 ekran ali surfanje i rad na toliko većem prostoru bio bi ugodniji na potenciju. S vremenom će se unificirati sav sw. Svejedno je hoćeš li tipkat na kompu ili mobu. Tableti će možda i isparit. Što se tiče Mate X-a, izgleda jako dobro ali sve ostalo je na strani folda. Fold ima bolje napravljen hinge, bolji ekran, izgleda kao finalni proizvod. Mate na prvu liči kao na neki tech demo i daleko još od izlaska na tržište. Fold ne samo da ima zaštičen unutarnji ekran nego je i robusniji od bilo kojeg flagshipa na tržištu. 

Moj PC  
0 0 hvala 0
14 godina
offline
Re: Huawei Mate X ima savitljivi zaslon dijagonale
desertfox6666 kaže...

Eto. 

Koliko je ovo bolje od Samsunga je potvrda da je Huawei postao lider na polju smartphone. 

 

i meni je izgledao bolje sve do 1.31 lol

Poruka je uređivana zadnji put pon 25.2.2019 17:31 (loky4i4).
13 godina
offline
Huawei Mate X ima savitljivi zaslon dijagonale 8-i

Jedan zanimljiv komentar !!!!!

ATJ Lučko
Moj PC  
10 0 hvala 0
10 godina
neaktivan
offline
Re: Huawei Mate X ima savitljivi zaslon dijagonale
Ma vidio sam da... Užas...
Ali ajde, porodiljne muke i to...
But what’s the point?!?
Nezgrapno i 1:1 stranice??
Pointless...
6 godina
neaktivan
offline
Re: Huawei Mate X ima savitljivi zaslon dijagonale
Na manjem ekranu citas poruke, mailove, surfas i radis sve ono sto nije gledanje videa. Na vecem ekranu gledas youtube i netflix.

I sve to radiš istovremeno 😎
10 godina
neaktivan
offline
Re: Huawei Mate X ima savitljivi zaslon dijagonale
Ma da ali omjer stranica je skoro 1:1 pa ne vidim svrhu jer video će uzimati ekrana kao i kad je zaklopljen...
16 godina
offline
Re: Huawei Mate X ima savitljivi zaslon dijagonale
ZovemseZoranidolazimizRijeke kaže...

 

Pitanje je samo kako ce se ovi uredjaji zvati, jer nisu niti smartphonei a niti tableti.

 Pa ne postoji li već ime... phableti?

http://www.bug.hr/forum/post/lcd-plazma-televizori/stvarni-vlasnici-brandova/2909836.aspx
12 godina
neaktivan
offline
Re: Huawei Mate X ima savitljivi zaslon dijagonale
overhaul kaže...

 Pa ne postoji li već ime... phableti?

 To je bio naziv za telefone veće od 5.5 inča ali koliko vidim ne koristi se više jer nema telefona ispod 5.5 tako da je sada sve to...smartphone

Za sada su foldable dok netko ne uleti sa boljim nazivom?

Nova poruka
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice