Huawei Mate 40 Pro dostupan u Hrvatskoj

poruka: 16
|
čitano: 6.087
|
moderatori: vincimus
1
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
Ovo je tema za komentiranje sadržaja Bug.hr portala. U nastavku se nalaze komentari na "Huawei Mate 40 Pro dostupan u Hrvatskoj".
16 godina
offline
Huawei Mate 40 Pro dostupan u Hrvatskoj

Dead on arrival

Saćemi Bill Gayts ćitat muesli preko ugrađženog ćipa
Moj PC  
12 1 hvala 0
14 godina
offline
Huawei Mate 40 Pro dostupan u Hrvatskoj

Sve 5, ali cijena van pameti. Prvenstveno kod cijene mislim za zapadno tržište, jer bez Google servisa po ovoj cijeni nema šanse, da je cijena 5.000 kn, onda bi već razmislio, ali ovako nema teorije, zaista šteta jer je uređaj vrhunski.

Moj PC  
4 0 hvala 0
16 godina
neaktivan
offline
Huawei Mate 40 Pro dostupan u Hrvatskoj

Na "članku" fali oznaka promo

The best is yet to come, and wont that be fine You think youve seen the sun, but you aint seen it shine
Moj PC  
2 1 hvala 0
12 godina
offline
Huawei Mate 40 Pro dostupan u Hrvatskoj

Nikad više neću smeće od Huawei-a kupiti.

Greškom kupio p40 lite i shvatio da ga se ne može rootati ni staviti Android.

Razumijem da nemaju Android, ali da ga se ne može rootati ne mogu oprostiti.

Gori su od Apple-a a to je uvreda razervirana za rijetke.

 
0 6 hvala 0
14 godina
offline
Re: Huawei Mate 40 Pro dostupan u Hrvatskoj
pozdravljudi kaže...

Nikad više neću smeće od Huawei-a kupiti.

Greškom kupio p40 lite i shvatio da ga se ne može rootati ni staviti Android.

Razumijem da nemaju Android, ali da ga se ne može rootati ne mogu oprostiti.

Gori su od Apple-a a to je uvreda razervirana za rijetke.

Sorry, ali te malo neshvaćam.

Znači P40 Lite na sebi ima Android 10, samo što nije čisti nego sa Huawei sučelje zvanim Emui - znači na sebi ima Android sustav, a Huawei se već odavno (čitaj par godina) ne može root-ati tako da se nisi dovoljno informirao prije kupnje (tvoja greška).

A usporedba sa Apple-om je bedasta jer je drugačiji OS, a samim time i doživljaj korištenja uređaja. Što se tiče tehnologije i inovativnosti meni je Huawei miljama ispred Apple-a, ali to je moje osobno mišljenje. 

Poruka je uređivana zadnji put sri 3.2.2021 21:52 (MasterOfDisaster).
3 godine
protjeran
offline
Re: Huawei Mate 40 Pro dostupan u Hrvatskoj
Hahaha nema android 🤦🏼‍♂️🤦🏼‍♂️🤦🏼‍♂️ Nego kaj ima, windows ili symbian?

Za tebe očito ni nije mobitel...
3 godine
neaktivan
offline
Huawei Mate 40 Pro dostupan u Hrvatskoj

Bez Androida ništa ...

 
0 1 hvala 0
16 godina
neaktivan
offline
Re: Huawei Mate 40 Pro dostupan u Hrvatskoj
MasterOfDisaster kaže...

Sorry, ali te malo neshvaćam.

Znači P40 Lite na sebi ima Android 10, samo što nije čisti nego sa Huawei sučelje zvanim Emui - znači na sebi ima Android sustav, a Huawei se već odavno (čitaj par godina) ne može root-ati tako da se nisi dovoljno informirao prije kupnje (tvoja greška).

A usporedba sa Apple-om je bedasta jer je drugačiji OS, a samim time i doživljaj korištenja uređaja. Što se tiče tehnologije i inovativnosti meni je Huawei miljama ispred Apple-a, ali to je moje osobno mišljenje. 

Mislim da se samo nespretno izrazio jer je mislio na to da nema Google services i donekle se tu slažem jer mi bez googlea to više nije android budući da ne živim u Kini. Sve više proizvođača zaključava svoje telefone jer su shvatili da im je bitno i neke svoje servise kroz njega distribuirati, a do sada nisu zaključavali jer mi je to bio samo dodatni trošak (tako su bar na to gledali). Problem je da jedan dio korisnika gleda na android telefone kao na "clean pc" sustav po kojem će raditi (manje više) što žele, no mainstream je sasvim drugačiji i takvih telefona će biti sve manje.

 

Uvažavam tvoje osobno mišljenje, ali daj molim te navedi mi što je Huawei inovativnog napravio? Pokušavam se sjetiti i ne pada mi na pamet nijedna jedina stvar, čak nisu ni rupu na kameru prvi dodali Huawei je od svog početka na svim područjima koje pokriva (mrežna oprema, telefoni, računala) bio samo čisti copy-cat, mrežnu opremu su toliko dobro iskopirali od Cisca da možeš staviti njihov uređaj u Ciscovu mrežu, telefone su pripremali u nekoliko "flavora", jedne kopija Applea, a druge kopija Samsunga, itd. Imali su dobru kvalitetu i u startu su bili stvarno best buy, no s vremenom su postali preskupi. Ne kažem da su loši, ali za mene potpuno neprihvatljivi radi ograničenja koja imaju i preskupi. I da ne ispadne da kritiziram, kamera je vrhunska na telefonu, no postoji nekoliko telefona koji imaju jednako dobru i bolju kameru.

The best is yet to come, and wont that be fine You think youve seen the sun, but you aint seen it shine
14 godina
offline
Re: Huawei Mate 40 Pro dostupan u Hrvatskoj
southy kaže...

Mislim da se samo nespretno izrazio jer je mislio na to da nema Google services i donekle se tu slažem jer mi bez googlea to više nije android budući da ne živim u Kini. Sve više proizvođača zaključava svoje telefone jer su shvatili da im je bitno i neke svoje servise kroz njega distribuirati, a do sada nisu zaključavali jer mi je to bio samo dodatni trošak (tako su bar na to gledali). Problem je da jedan dio korisnika gleda na android telefone kao na "clean pc" sustav po kojem će raditi (manje više) što žele, no mainstream je sasvim drugačiji i takvih telefona će biti sve manje.

 

Uvažavam tvoje osobno mišljenje, ali daj molim te navedi mi što je Huawei inovativnog napravio? Pokušavam se sjetiti i ne pada mi na pamet nijedna jedina stvar, čak nisu ni rupu na kameru prvi dodali Huawei je od svog početka na svim područjima koje pokriva (mrežna oprema, telefoni, računala) bio samo čisti copy-cat, mrežnu opremu su toliko dobro iskopirali od Cisca da možeš staviti njihov uređaj u Ciscovu mrežu, telefone su pripremali u nekoliko "flavora", jedne kopija Applea, a druge kopija Samsunga, itd. Imali su dobru kvalitetu i u startu su bili stvarno best buy, no s vremenom su postali preskupi. Ne kažem da su loši, ali za mene potpuno neprihvatljivi radi ograničenja koja imaju i preskupi. I da ne ispadne da kritiziram, kamera je vrhunska na telefonu, no postoji nekoliko telefona koji imaju jednako dobru i bolju kameru.

Ok, moguće je da je mislio na Google servise, nije mi to palo na pamet, ali se je onda jako nespretno izrazio.

 

 

Reći za firmu koja postoji od 1987. godine i sada je u top 3 na svijetu telekomunikacijske tvrtke da nije inovativna i da je sve pokrala od drugih je van svake pameti. Naravno da je bilo industrijske špijunaže, kao što je bilo i sa druge strane (zapada - kao jedinog pravog i poštenog puta - teški sarkazam). Kina je vodeća (a među njima Huawei) po registriranim patentima u svijetu - LINK mislim da to dovoljno govori o njihovoj inovativnosti, ili misliš da su to sve pokrali pa onda patentirali. Nadalje, imaju najjaču telekomunikacijsku mrežnu opremu od 5G pa na dalje, to što to zapadu ne odgovara je već sasvim druga priča.

Što se tiče cijene njihovih uređaja je istina da iz godine u godinu postaju sve skuplji, ali prate samo trend konkurencije (nažalost), ali moramo uzeti i u obzir činjenicu da su Huawei uređaji podosta subvencionirani od telekoma u RH, tako da ih se može dobiti i u pola cijene ako se uzme kod nekog operatera u nekoj njihovoj tarifi.

16 godina
neaktivan
offline
Re: Huawei Mate 40 Pro dostupan u Hrvatskoj
MasterOfDisaster kaže...

Ok, moguće je da je mislio na Google servise, nije mi to palo na pamet, ali se je onda jako nespretno izrazio.

 

 

Reći za firmu koja postoji od 1987. godine i sada je u top 3 na svijetu telekomunikacijske tvrtke da nije inovativna i da je sve pokrala od drugih je van svake pameti. Naravno da je bilo industrijske špijunaže, kao što je bilo i sa druge strane (zapada - kao jedinog pravog i poštenog puta - teški sarkazam). Kina je vodeća (a među njima Huawei) po registriranim patentima u svijetu - LINK mislim da to dovoljno govori o njihovoj inovativnosti, ili misliš da su to sve pokrali pa onda patentirali. Nadalje, imaju najjaču telekomunikacijsku mrežnu opremu od 5G pa na dalje, to što to zapadu ne odgovara je već sasvim druga priča.

Što se tiče cijene njihovih uređaja je istina da iz godine u godinu postaju sve skuplji, ali prate samo trend konkurencije (nažalost), ali moramo uzeti i u obzir činjenicu da su Huawei uređaji podosta subvencionirani od telekoma u RH, tako da ih se može dobiti i u pola cijene ako se uzme kod nekog operatera u nekoj njihovoj tarifi.

Nisam rekao da nije inovativna, a još manje da je pokrala sve, nego da mi na pamet ne pada baš nijedna njihova inovacija. I što je tu više van pameti u odnosu na reći da su inovativniji od Applea, neke stvari se mogu gledati subjektivno i možeš reći da je to "tebi osobno", no stvarnost je takva da Huawei ne bi imao na čemu ispoljavati svoj inovativnost da Apple nije popularizirao smartphone, Cisco i drugi proizvođači razvili mrežne protokole itd. Ti nadalje brkaš pojam patenta i inovacije, razlika ti je u samoj primjeni. Postoji hrpa stvari koji nikad nisu ni patentirane pa se mogu koristiti na inovativan način (nije inovacija samo izmisliti prvi neki uređaj), a s druge strane većina patenata ti je mrtvo slovo na papiru.

Što se Huaweia tiče, i nemoj sad misliti da trolam, većinu svoje inovativnosti su usmjerili na područje AI tehnologija za nadzor osoba tipa prepoznavanje lica i slično, a ti sad pogodi tko im je glavni korisnik tih tehnologija. Nije tu cilj da sad držim neke moralne propovijedi, no Huawei uopće nije tako nevin kako vlada mišljenje među mnogim korisnicima tu na forumu. To što se sukobe dvije strane gdje je jedna etiketirana kao zlo (Trump) ne znači automatski da druga strana nije zla. Huawei je dijelio "jeftino slatkiše" i sad su ga u tome zaustavili, no nitko se ne pita zašto su slatkiše tako jeftino davali.

 

Tu si naveo još jednu zanimljivu stvar koju sam zamijetio, Huawei se u značajnoj mjeri oglašava i subvencionira kod nas, u mjeri u kojoj nijedan drugi proizvođač ni približno nije prisutan, praktički iskače iz paštete. Baš me zanima da li je to plod dobrih bilateralnih odnosa ili smo jedno od tržišta gdje nemaju nikakvih ograničenja...

 

The best is yet to come, and wont that be fine You think youve seen the sun, but you aint seen it shine
5 godina
offline
Re: Huawei Mate 40 Pro dostupan u Hrvatskoj
southy kaže...
M....

Mislim da se samo nespretno izrazio jer je mislio na to da nema Google services i donekle se tu slažem jer mi bez googlea to više nije android budući da ne živim u Kini. Sve više proizvođača zaključava svoje telefone jer su shvatili da im je bitno i neke svoje servise kroz njega distribuirati, a do sada nisu zaključavali jer mi je to bio samo dodatni trošak (tako su bar na to gledali). Problem je da jedan dio korisnika gleda na android telefone kao na "clean pc" sustav po kojem će raditi (manje više) što žele, no mainstream je sasvim drugačiji i takvih telefona će biti sve manje.

....

 Sve manje? Kao na primjer? Koji telelefon sa andoridom te precava da radis manje vise sta god zelis a prije nije sprecavao....?

6 godina
offline
Re: Huawei Mate 40 Pro dostupan u Hrvatskoj
Huawei P40PRO vakuum... njuškalo za 4000kn Vs Mate 40 pro za 9000kn
mnogo mudrosti,mnogo jada...što više znanja, to više boli.
Poruka je uređivana zadnji put čet 4.2.2021 15:57 (HCMAA).
Moj PC  
1 0 hvala 0
10 godina
neaktivan
offline
Huawei Mate 40 Pro dostupan u Hrvatskoj

Pozdrav. Zanima me može li se ikako ugasiti općenito "zaključani" zaslon, znaci da čim dignem mobitel pojavi se pravi zaslon, a ne početni da moram prstom pomaknuti da se upali pravi zaslon sa ikonicama? Puno hvala unaprijed 

I am spoderman
 
0 0 hvala 0
10 godina
neaktivan
offline
Huawei Mate 40 Pro dostupan u Hrvatskoj

Kako ugasiti ovaj "Lock screen" koji je zapravo početni zaslon, da kad upalnim mob ode ravno na ekran sa ikonicama 

I am spoderman
 
0 0 hvala 0
13 godina
offline
Re: Huawei Mate 40 Pro dostupan u Hrvatskoj
How to Disable the Lock Screen in Android
  1. Open Settings. You can find Settings in the app drawer or by tapping the cog icon in the upper-right corner of the notification shade.
  2. Select Security.
  3. Tap Screen Lock.
  4. Select None.
To Each His Own.
8 godina
neaktivan
offline
Huawei Mate 40 Pro dostupan u Hrvatskoj

Pozdrav ljudi! Zna li možda netko gdje se još uvijek može kupiti povoljno novi huawei mate 40 pro?

 
0 0 hvala 0
1
Nova poruka
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice