Huawei isporučio milijun testnih mobitela s HongMe

poruka: 30
|
čitano: 10.498
|
moderatori: vincimus
1
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
Ovo je tema za komentiranje sadržaja Bug.hr portala. U nastavku se nalaze komentari na "Huawei isporučio milijun testnih mobitela s HongMe".
5 godina
protjeran
offline
Huawei isporučio milijun testnih mobitela s HongMe

Što su ti igre velikih brojeva. Amerikanci im mogu puhat u frulicu.

Pis on ju, tu :P
Moj PC  
4 9 hvala 0
15 godina
offline
Re: Huawei isporučio milijun testnih mobitela s Ho
Antiseptik kaže...

Što su ti igre velikih brojeva. Amerikanci im mogu puhat u frulicu.

 Aha. Evo:

 

- USA: stanovništvo 327 milijuna, GDP >19 bilijuna $;

- Kina: stanovništvo 1.386 milijuna (1,38 milijardi), GDP 12 bilijuna $.

 

Jadni Ameri, pored vrijednog kineskog socijalističkog raja nemaju baš nikakve šanse.

14 godina
offline
Re: Huawei isporučio milijun testnih mobitela s Ho

Ti shvaćaš da je broj korisnika smartfona na svijetu preko 2,5 milijarde? Milijun uređajčića sa kineksim spywareom je sitniš.

14 godina
offline
Re: Huawei isporučio milijun testnih mobitela s Ho

a jel ti kopćaš pridjev testni?

 

 

Ju je je? Je ju je!
5 godina
protjeran
offline
Re: Huawei isporučio milijun testnih mobitela s Ho
Ajd neka ih onda Hrvatska proizvede milijun. Ah, da, mi smo u haj-teć automobilskoj industriji i imamo jedan (brojem: 1) auto. A i taj je sad razlupan na kraš-testu. ;)
Pis on ju, tu :P
Poruka je uređivana zadnji put sri 12.6.2019 11:19 (Antiseptik).
15 godina
offline
Huawei isporučio milijun testnih mobitela s HongMe

posljednjih dana većina poznanika koje sretnem ima huawei (otprije no nisam obraćao pozornoću). i nešto ga opasno hvale (bateriju i kameru). dobro da nemamo toliko nafte, očas bi nam uvezli demokraciju. 

I know that you believe you understand what you think I said, but I am not sure you realize that what you heard is not what I meant.
Poruka je uređivana zadnji put sri 12.6.2019 12:11 (Ajar).
Moj PC  
13 2 hvala 0
14 godina
offline
Huawei isporučio milijun testnih mobitela s HongMe

Evo sad jedna iskrena, a Vama koje to boli žao mi je.

Prošli mobitel (Mate 10 Pro) i trenutačni (P30 Pro) su mi Huawei uređaji, prije njih sam imao LG, Samsung, Nokia, Sony i drugi. Moram napomenuti da Huawei po pitanju trajanja baterije i brzine sustava kroz cijeli životni vijek uređaja nema nikoga od konkurencije ni blizu, sa novom P30 serijom su otišli još dalje i toj listi su dodali kameru i brzinu punjenja baterije. Nema tog Samsunga, Sony-a, Nokie i ostalih da bi mjenjao za svoj Huawei. Sve koje znam, a da imaju Huawei uređaj (a ima ih puno) govore jednako i ne pada im napamet mjenjati za Samsung ili nešto tome slično.

Koliko se neka određena skupina ljudi bunila, Huawei je dostigao Samsung po svemu i trebao bi ga uskoro i preći, jedino što mu se može naći na putu je ova osmišljena SAD blokada jer se više nisu mogli nositi sa Huawei-em u nikom pogledu, a pogotovo u mrežnoj opremi za 5G gdje je po svim analitičarima Huawei 2-3 godine ispred bilo kojeg drugog konkurenta.

Moj PC  
18 1 hvala 0
11 godina
offline
Re: Huawei isporučio milijun testnih mobitela s Ho
Slična stvar i kod mene sa Xiaomijem. Baterija kao da ne gubi na kapacitetu, a mobitel leti. I sve to za (tada) 2900kn. Pocophone F1 je u pitanju. Odsad se drzim Xiaomija i Huaweija kad osobno kupujem mob. Inace od firme dobivamo Samsunge iste klase, ali nisu ni blizu.
6 godina
offline
Re: Huawei isporučio milijun testnih mobitela s Ho
MasterOfDisaster kaže...

Evo sad jedna iskrena, a Vama koje to boli žao mi je.

Prošli mobitel (Mate 10 Pro) i trenutačni (P30 Pro) su mi Huawei uređaji, prije njih sam imao LG, Samsung, Nokia, Sony i drugi. Moram napomenuti da Huawei po pitanju trajanja baterije i brzine sustava kroz cijeli životni vijek uređaja nema nikoga od konkurencije ni blizu, sa novom P30 serijom su otišli još dalje i toj listi su dodali kameru i brzinu punjenja baterije. Nema tog Samsunga, Sony-a, Nokie i ostalih da bi mjenjao za svoj Huawei. Sve koje znam, a da imaju Huawei uređaj (a ima ih puno) govore jednako i ne pada im napamet mjenjati za Samsung ili nešto tome slično.

Koliko se neka određena skupina ljudi bunila, Huawei je dostigao Samsung po svemu i trebao bi ga uskoro i preći, jedino što mu se može naći na putu je ova osmišljena SAD blokada jer se više nisu mogli nositi sa Huawei-em u nikom pogledu, a pogotovo u mrežnoj opremi za 5G gdje je po svim analitičarima Huawei 2-3 godine ispred bilo kojeg drugog konkurenta.

 Može link na tekst koji potvrđuje podebljano?

14 godina
offline
Re: Huawei isporučio milijun testnih mobitela s Ho
love2ml86 kaže...
MasterOfDisaster kaže...

Evo sad jedna iskrena, a Vama koje to boli žao mi je.

Prošli mobitel (Mate 10 Pro) i trenutačni (P30 Pro) su mi Huawei uređaji, prije njih sam imao LG, Samsung, Nokia, Sony i drugi. Moram napomenuti da Huawei po pitanju trajanja baterije i brzine sustava kroz cijeli životni vijek uređaja nema nikoga od konkurencije ni blizu, sa novom P30 serijom su otišli još dalje i toj listi su dodali kameru i brzinu punjenja baterije. Nema tog Samsunga, Sony-a, Nokie i ostalih da bi mjenjao za svoj Huawei. Sve koje znam, a da imaju Huawei uređaj (a ima ih puno) govore jednako i ne pada im napamet mjenjati za Samsung ili nešto tome slično.

Koliko se neka određena skupina ljudi bunila, Huawei je dostigao Samsung po svemu i trebao bi ga uskoro i preći, jedino što mu se može naći na putu je ova osmišljena SAD blokada jer se više nisu mogli nositi sa Huawei-em u nikom pogledu, a pogotovo u mrežnoj opremi za 5G gdje je po svim analitičarima Huawei 2-3 godine ispred bilo kojeg drugog konkurenta.

 Može link na tekst koji potvrđuje podebljano?

Evo ti jedan tekst - LINK

Citat iz teksta: "From a technology point of view, our view is that specifically in (radio access networks) we see Huawei with a big advantage, a couple of years ahead of any other provider" said one Western executive who operates a major national mobile network.

 

6 godina
offline
Re: Huawei isporučio milijun testnih mobitela s Ho
MasterOfDisaster kaže...

Evo ti jedan tekst - LINK

Citat iz teksta: "From a technology point of view, our view is that specifically in (radio access networks) we see Huawei with a big advantage, a couple of years ahead of any other provider" said one Western executive who operates a major national mobile network.

 

Dakle to je novinarima prenio anonimni menadžer. Daleko je to od svih (jedan) analitičara (nije analitičar).

4 godine
protjeran
offline
Re: Huawei isporučio milijun testnih mobitela s Ho
love2ml86 kaže...
MasterOfDisaster kaže...

Evo ti jedan tekst - LINK

Citat iz teksta: "From a technology point of view, our view is that specifically in (radio access networks) we see Huawei with a big advantage, a couple of years ahead of any other provider" said one Western executive who operates a major national mobile network.

 

Dakle to je novinarima prenio anonimni menadžer. Daleko je to od svih (jedan) analitičara (nije analitičar).

 ehh, ako to nije validno. onda su barem u smartphone svijetu prestigli sve ( samsung jos samo nisu po jednom pitanju, broju prodanih uredaja ).

imao sam od iP do LG-a do Lumie, di su ? ( sony, htc, lg, nokia... )

14 godina
offline
Re: Huawei isporučio milijun testnih mobitela s Ho
love2ml86 kaže...
MasterOfDisaster kaže...

Evo ti jedan tekst - LINK

Citat iz teksta: "From a technology point of view, our view is that specifically in (radio access networks) we see Huawei with a big advantage, a couple of years ahead of any other provider" said one Western executive who operates a major national mobile network.

 

Dakle to je novinarima prenio anonimni menadžer. Daleko je to od svih (jedan) analitičara (nije analitičar).

Hvataš za slamke, ali ok. Da on nije analitičar, ja sam se tako "slobodno" izrazio. Imaš hrpu tekstova na netu iz različitih izvora i zemalja gdje svi tvrde isto (nije valjda da svi lažu), a to je da je Huawei u razvoju 5G mreža otišao najdalje i da mu nitko nije ni blizu, a to se vidi i po sklopljenim ugovorima sa raznim zemljama. SAD-u u ovom trenutku nema nitko ponuditi da im napravi 5G mrežu osim Huawei-a, a pogotovo ne po cijeni po kojoj bi Huawei napravio 5G mrežu. Uglavnom, žao mi je što te to uznemiruje, pa k tome misliš da ja pričam gluposti, jer to već i ptice na grani znaju. Gledaj malo vijesti, čitaj poslovne članke i analize, pa ćeš i sam zaključiti koliko je jak Huawei koliko god to "Vama" smetalo.

Poruka je uređivana zadnji put sri 12.6.2019 14:39 (MasterOfDisaster).
6 godina
offline
Re: Huawei isporučio milijun testnih mobitela s Ho
MasterOfDisaster kaže...
love2ml86 kaže...
MasterOfDisaster kaže...

Evo ti jedan tekst - LINK

Citat iz teksta: "From a technology point of view, our view is that specifically in (radio access networks) we see Huawei with a big advantage, a couple of years ahead of any other provider" said one Western executive who operates a major national mobile network.

 

Dakle to je novinarima prenio anonimni menadžer. Daleko je to od svih (jedan) analitičara (nije analitičar).

Hvataš za slamke, ali ok. Da on nije analitičar, ja sam se tako "slobodno" izrazio. Imaš hrpu tekstova na netu iz različitih izvora i zemalja gdje svi tvrde isto (nije valjda da svi lažu), a to je da je Huawei u razvoju 5G mreža otišao najdalje i da mu nitko nije ni blizu, a to se vidi i po sklopljenim ugovorima sa raznim zemljama. SAD-u u ovom trenutku nema nitko ponuditi da im napravi 5G mrežu osim Huawei-a, a pogotovo ne po cijeni po kojoj bi Huawei napravio 5G mrežu. Uglavnom, žao mi je što te to uznemiruje, pa k tome misliš da ja pričam gluposti, jer to već i ptice na grani znaju. Gledaj malo vijesti, čitaj poslovne članke i analize, pa ćeš i sam zaključiti koliko je jak Huawei koliko god to "Vama" smetalo.

Nema mi razloga smetati Huawei (iako uglavnom koristim Xiaomi uređaje ) ali mi se ne sviđa veličanje Huaweija bez objašnjavanja njih samih kao kompanije, i na koji način su toliko ispred po sklopljenim ugovorima a to nije superiorna tehnologija već dumping cijena zbog intervencije Kine.

14 godina
offline
Re: Huawei isporučio milijun testnih mobitela s Ho
love2ml86 kaže...

Nema mi razloga smetati Huawei (iako uglavnom koristim Xiaomi uređaje ) ali mi se ne sviđa veličanje Huaweija bez objašnjavanja njih samih kao kompanije, i na koji način su toliko ispred po sklopljenim ugovorima a to nije superiorna tehnologija već dumping cijena zbog intervencije Kine.

Gle, to nije veličanje Huawei-a to su jednostavno činjenice, isto kao što je nekada na tom polju bio prvi Ericsson, ali eto Huawei ga je pretekao i to ne samo po cijenama nego i po tehnologiji, slagao se ti sa time ili ne, to je činjenica. A ovo oko intervencije Kine je vjerojatno istina, ali budimo realni SAD-e radi iste stvari sa svojim firmama, sad je svima problem jer se ovo radi o kineskoj firmi, malo smo dvolični.

15 godina
offline
Re: Huawei isporučio milijun testnih mobitela s Ho
funny games kaže...

Molim ban za isticanje crvene peterokrake kao simbol režima u svijetu pod kojim je stradalo preko 100 milijuna ljudi.Ne kužim zašto se administratori ne obračunaju sa ovakim simbolima totalitarnih režima.

 izvoli dva bana odjednom pa si odaberi. 

 

 

pe se: treći - "crven ban" mi ova desničarska ekstremistička tro-lerska bagra može lagano ... kad prestanu jedno drugome, jasno. valja biti uviđavan. 

I know that you believe you understand what you think I said, but I am not sure you realize that what you heard is not what I meant.
Poruka je uređivana zadnji put sri 12.6.2019 16:35 (Ajar).
Moj PC  
8 5 hvala 3
8 godina
offline
Re: Huawei isporučio milijun testnih mobitela s Ho
love2ml86 kaže...

 Može link na tekst koji potvrđuje podebljano?

love2ml86 kaže... 

Dakle to je novinarima prenio anonimni menadžer. Daleko je to od svih (jedan) analitičara (nije analitičar).

 

^ Ovo je trolanje. Ako imaš neku dilemu, opiši je pa će ti se objasniti. 

 

love2ml86 kaže...

Nema mi razloga smetati Huawei (iako uglavnom koristim Xiaomi uređaje ) ali mi se ne sviđa veličanje Huaweija bez objašnjavanja njih samih kao kompanije, i na koji način su toliko ispred po sklopljenim ugovorima a to nije superiorna tehnologija već dumping cijena zbog intervencije Kine.

 

Da, ako nije crno onda je bijelo. Nažalost, svijet nije crno-bijel.

Oboje je točno ("superiorna tehnologija", "dumping cijena"), samo koristiš krive termine.

 

1.) "DUMPING"

 

Nije "dumping cijena" već subvencioniranje - bitna je razlika. Ukratko, USA vrišti na Kinu/Huawei/5G jer je riječ o enormnom globalnom profitu (+standardu, opasnosti monopola), a ne o dumpingu. Plus, Amerika se izbacuje iz igre a to boli (jer... "America First").

 

Sigurno ima elemenata dumpinga, no opet, ovisi kako gledaš na to i što je dopušteno Kini, a što nekome drugome.

Kad primjerice Trump subvencionira industriju čelika, auto-industriju, US proizvođače soje... to je kao OK (poklonio je desetke milijardi dolara uzgajivačima soje, koje je prikupio "porezom ostalim US građanima" - carinama na kineske prozvode)...

...ali kad "kineska banka za obnovu i razvoj" da kreditne linije Huaweiju, onda se vrišti o "državnoj intervencijji".

To ti je ujedno i dio odgovora koliko je i zašto Huawei tehnološki ispred konkurencije: EU je još prije desetak godina počela vrištati kako Huawei (itd) dobiva povlaštene enormne iznose kredita (deseci milijardi €), sumnjajući na nelojalnu konkurenciju i "dumping". Problem je u tome da Huawei nije iskoristio ta sredstva kako bi umjetno smanjio cijenu (=dumping), već u proizvodnju, research & development.
Osnovni problem nije u legalnim subvencijama (svi to rade) već u velikim brojevima, odnosno omjeru: Kina je naprosto toliko "veća" od EU & SAD da se teško ravnopravno možemo nositi u fer tržišnoj utakmici. Ali to su činjenice, nikakav "Brexit", "America First" itd to ne može promijeniti. Ne možeš zaustaviti okretanje zemlje ni protok vremena; neokolonijalizam ne može funkcionirati u 21. stoljeću kao što je u 19. st.

Osnovna razlika bi bila da (ugrubo, generalizirano) US čelik i soja i dalje proizvode gubitke (bespovratne subvencije), dok je Huawei profitabilan (vraća kredite).

 

2. SUPERIORNA TEHNOLOGIJA

Nije riječ samo o "sup. tehnologiji" (buzzword), već o čitavom proizvodnom procesu. Prvo, kao što sam već naveo, Huawei je dobio enormne kreditne linije prije cca desetak godina (ukupno 20-30 milijardi €), i usmjerio ih u razvoj - ranije nego li konkurencija (cca bar 5 godina).

Drugo, 5G otprilike funkcionira da bi trebalo biti puno više stanica od up-to-4G, ali bi one zato trebale biti manje i jeftinije za proizvodnju/postavljanje. Budući je riječ o enormnim količinama, bitna stvar ovdje je minijaturizacija + optimiziranje troškova po komadu/ukupno (jeftiniji, praktičniji uređaji). Obzirom da je Huawei krenuo puno ranije, imao je vremena tehnološki usavršiti uređaje (smanjiti ih, smanjiti im cijenu) ali i razviti proizvodni proces + optimalne proizvodne linije za "štancanje" stotina tisuća uređaja.  Ne treba biti genij da znaš da, ako nešto prodaješ u velikim tiražama, troškovi (cijena) po komadu proizvedenog u pravilu opadaju. Također, ako netko ima već izgrađenu supply chain + assemble manufactory liniju, + predugovore za stotine milijuna uređaja, teško mu možeš konkurirati čak i uz dumping.

Sažeto: Huawei je "kriv" jer je krenuo na vrijeme, a sad bi mnogi htjeli vratiti vrijeme unatrag jer nisu razmišljali na vrijeme - prekasno su se sjetili.

Malo optimizma za kraj: Everyone’s winning the US-China trade war except the US and China

https://qz.com/1629735/everyones-winning-the-us-china-trade-war-except-china-and-the-us/

8 godina
offline
Huawei isporučio milijun testnih mobitela s HongMe

Zaboravio sam jednu stvar navesti, glede "superiorne 5G tehnologije":

Otkad su Ameri počeli vrištati da je npr Huawei ukrao Cisco patentiranu tehnologiju (odbačeno na sudu, ali se stalno javno ponavlja!), Huawei itd. su počeli međunarodno patentirati svoje "standard-essential patents" (SEP).
Trenutačno Huawei drži 15% 5G patenata, Kina ukupno trećinu, a zajedno sa J. Korejom (Samsung, LG) gotovo dvije trećine.

https://www.iam-media.com/who-leading-5g-patent-race (12.12.2018.)

 

https://venturebeat.com/2019/05/02/china-dusts-the-u-s-finland-and-south-korea-with-34-of-key-5g-patents/ (2.5.2019.)

 



 

 
2 0 hvala 0
8 godina
offline
Re: Huawei isporučio milijun testnih mobitela s Ho
love2ml86 kaže...

Damping, rušenje cijena robe i usluga koje konkurencija sa zapada ne može pratiti. 

 

Zašto trolaš?

 

Lijepo sam ti objasnio - dumping je umjetno rušenje cijene kako bi ostvario nelojalnu konkurenciju.

To nije subvencija.

Huawei je "kriv" po 3 točke: jer je  dobio toliku količinu kreditinih novaca koje Nokia nije mogla dobiti od EU/Finske; što su kreditni uvjeti bili takvi kakve je teško dobiti na "međunarodnom bankarskom tržištu" - i treće - jer su krenuli full gas dok je npr Nokia još zbrajala štete od Microsofta.

 

love2ml86 kaže...

Što se tiče da su sve to uložili sav novac u R&D, nekakav dokaz ili im vjeruješ na riječ?

 

Huawei to nikad nije "skrivao".

 

Lijepo pročitaj podatke, opetovano potvrđene, a ako ti imaš neke druge a da ne dolaze od Breitbarta, FoxNews ili markićkinog narod_hr - objelodani ih.

 

https://www.reuters.com/article/us-huawei-r-d/chinas-huawei-to-raise-annual-rd-budget-to-at-least-15-billion-idUSKBN1KG169

"China's Huawei to raise annual R&D budget to at least $15 billion" (26.6.2018.)

"The company is among the world’s top R&D spenders. Amazon and Alphabet, the two biggest spenders on R&D in the United States, spent $22.6 billion and $16.6 billion, respectively, in 2017 ... About 80,000 of its employees, or 45 percent of its total workforce, are engaged in R&D"

 

https://phys.org/news/2019-02-european-telecoms-dilemma-huawei-highway.html (3.2.2019)

Each year it invests between 10 and 15 percent of its sales revenue on research and development.

It spent $13.8 billion on R&D in 2017 and $15 billion last year.


https://www.zdnet.com/article/how-5g-network-builders-are-competing-with-huawei-in-asia/ (3.5.2019.)

Huawei spent about $15 billion on R&D in 2018, significantly more than the combined $9 billion spent by Nokia and Ericsson.

 ... it will increase its annual spending on research and development (R&D) to between $15 billion and $20 billion, as it races to be a global leader in 5G technology.

 

 

The Strategy Analytics Report Shows That Huawei's 5G Competitiveness is Far Ahead of Its Peers, While Nokia Comes Last (16.4.2019.)

https://www.globenewswire.com/news-release/2019/04/16/1804676/0/en/The-Strategy-Analytics-Report-Shows-That-Huawei-s-5G-Competitiveness-is-Far-Ahead-of-Its-Peers-While-Nokia-Comes-Last.html

 

 

Kao šećer na kraju, pogledaj kako izgleda Huawei "kampus" u Shenzenu - mini gradovi, imaju svoj interni vlak za povezivanje kampusa!

180K radnika, 30K samo u ovom kampusu. 

"It may be the most impressive-looking tech campus in the world, and it doesn’t belong to Apple, Amazon or Alphabet /  Google."

https://www.marketwatch.com/story/take-a-tour-of-huaweis-sprawling-spectacular-new-european-themed-rd-campus-2019-05-23

https://www.businessinsider.com/we-went-to-huaweis-shenzhen-campus-where-30000-staff-live-and-work-2019-2

 

 
8 0 hvala 0
16 godina
offline
Re: Huawei isporučio milijun testnih mobitela s Ho
Judg3 Dr3dd kaže...
Antiseptik kaže...

Što su ti igre velikih brojeva. Amerikanci im mogu puhat u frulicu.

 Aha. Evo:

 

- USA: stanovništvo 327 milijuna, GDP >19 bilijuna $;

- Kina: stanovništvo 1.386 milijuna (1,38 milijardi), GDP 12 bilijuna $.

 

Jadni Ameri, pored vrijednog kineskog socijalističkog raja nemaju baš nikakve šanse.

 Da, međutim evo drugo zanimljivo opažanje. Prije samo 21 godinu, 1998 godine SAD je imao GDP=9 bilijuna $, a Kina=1 bilijun $, pa ti vidi.

15 godina
offline
Huawei isporučio milijun testnih mobitela s HongMe

Interesantno, kako od 50tak jedinstvenih sudionika/pratioca (ukljucujem i TU i TD)  u ovoj raspravi, dvojica- trojica se mogu okarakterizirati kao ljudi sa razmisljanjem na ekstremnoj strani politickog spektra, elem cca <5%, sto otprilike odgovara statistikama opce populacije.

 

Medjutim, ono sto je meni jos interesatnije je da cca >50% sudionika raspravlja o misljenju kojeg je iznijelo <5% sudionika, sto opet nekako metodom "oko puta pi" odgovara generalnoj populaciji.

 

Pa zar je moguce da smo svi toliko podlozni trolanju?

Zar je moguce da nam je toliko lako skrenuti fokus i koncetraciju?

 

Pa upotrijebite taj vrazji ignore X-ic kraj korisnickog avatara.

 

With the anonymity of the internet where one can be anything they want, it constantly amazes me how many choose to be assholes.
 
7 0 hvala 0
16 godina
offline
Re: Huawei isporučio milijun testnih mobitela s Ho
MasterOfDisaster kaže...

Evo sad jedna iskrena, a Vama koje to boli žao mi je.

Prošli mobitel (Mate 10 Pro) i trenutačni (P30 Pro) su mi Huawei uređaji, prije njih sam imao LG, Samsung, Nokia, Sony i drugi. Moram napomenuti da Huawei po pitanju trajanja baterije i brzine sustava kroz cijeli životni vijek uređaja nema nikoga od konkurencije ni blizu, sa novom P30 serijom su otišli još dalje i toj listi su dodali kameru i brzinu punjenja baterije. Nema tog Samsunga, Sony-a, Nokie i ostalih da bi mjenjao za svoj Huawei. Sve koje znam, a da imaju Huawei uređaj (a ima ih puno) govore jednako i ne pada im napamet mjenjati za Samsung ili nešto tome slično.

Koliko se neka određena skupina ljudi bunila, Huawei je dostigao Samsung po svemu i trebao bi ga uskoro i preći, jedino što mu se može naći na putu je ova osmišljena SAD blokada jer se više nisu mogli nositi sa Huawei-em u nikom pogledu, a pogotovo u mrežnoj opremi za 5G gdje je po svim analitičarima Huawei 2-3 godine ispred bilo kojeg drugog konkurenta.

 Post s kojim se u potpunosti slažem. Mijenjao ih kao gaće do Matea 8 koji je nakon 2 godine radio kao i prvog dana, a isto je i sada s P20 pro (godina dana doduše). Iskreno nemam pojma što uzeti jednog dana kad budem tražio novi ako Huawei ne bude opcija.

The sky above the port was the color of television, tuned to a dead channel.
5 godina
protjeran
offline
Re: Huawei isporučio milijun testnih mobitela s Ho
Izgleda da im je OS više no funkcionalan. Navodno se Googlu tresu gaće.
Pis on ju, tu :P
Moj PC  
0 2 hvala 0
13 godina
offline
Re: Huawei isporučio milijun testnih mobitela s Ho
Najgori mob koji jos uvijek imam kao sluzbeni je P9 Lite, spor, stalno steka, kamera osim srednje kvalitete voli trzati, pogotovo kod paljenja, UI je samo bijel bez vecih razlika/sjenjcanja sto iritira kod isto takovog bijelog email appa... A u memoriji samo browser i email klijent...

A mob skoro prazan, sveukupno 10 aplikacija od kojih nemam upaljeno nista poput Facebooka i slicnih always-on sisaca baterije...

Od njih valjaju jedino preskupi flagshipovi koji opet imaju isti UI...
Moj PC  
1 1 hvala 0
6 godina
offline
Re: Huawei isporučio milijun testnih mobitela s Ho
Zechina kaže...

 

Lijepo sam ti objasnio - dumping je umjetno rušenje cijene kako bi ostvario nelojalnu konkurenciju.

To nije subvencija.

Huawei je "kriv" po 3 točke: jer je  dobio toliku količinu kreditinih novaca koje Nokia nije mogla dobiti od EU/Finske; što su kreditni uvjeti bili takvi kakve je teško dobiti na "međunarodnom bankarskom tržištu" - i treće - jer su krenuli full gas dok je npr Nokia još zbrajala štete od Microsofta.

 


 

Subvencije im omogućavaju dumping cijena.

15 godina
offline
Huawei isporučio milijun testnih mobitela s HongMe

morao sam nešto maloprije obaviti izvan kuće (i usprkos površini merkura izvan hlada) te sam uletio usput u klimatiziranu varaonicu jednog od naših teleoperatera, e ne bih li provjerio uavej "dejstva na živu silu". nemaju još arc (prijete da će imati uskoro) no i ovo sad je za neke (mahom bezobrazno skupe, izložene) telefone zbilja doimljivo. nije za prekenjavanje jer nema ogrizak voća na sebi ali za znalce/šmekere ... to ću si priuštit kad budem veliki (= kad i ako mi klijenti, posebno fiškali, plate dugove). 

I know that you believe you understand what you think I said, but I am not sure you realize that what you heard is not what I meant.
Moj PC  
2 0 hvala 0
4 godine
protjeran
offline
Huawei isporučio milijun testnih mobitela s HongMe

@Mad ant, frend i frendica ( cura i decko ) oboje m10L, drugi frend

p20L, frendica jako dobra p20p, ja na p30p.

 

Do izlaska m10p nikada nisam gledao, pratio huawei uredaje niti razmatrao da postanem vlasnikom jednog. Unatoc tome sto su

ljudi oko mene mijenjali telefone huawei za huaweim.

 

Takoder su dolazili sa samsunga, iP, lga, lumia itd. I konstantno su hvalili huawei, odnosno najveci minus koji su navodili je bio swift key ( naravno kod vecine problem rijesen gboardom. ) Ja sam odbijao huawei smatrati ozbiljnim igram u ovom tehnoloskom svijetu. Buraz je imao p9 lite kratko i honor 8.

 

A ja sam huawei do tada pamtio po y520 zamisli. Nakon sto sam isprobao burazov honor, pomislio sam si hmm, jebote pa nije taj huawei vise los ( citaj y520 ) da toliko dugo nisam pratio niti me je zanimalo.sta se desava sa njima.

 

I onda je izasao m10p po meni jos danas jedan od najljepsih barem telefona koje su izbacili. Isprobao sam ga u A1 tada vipu i naprosto se zaljubio, mesa oko ekrana gotovo nista, predivan veliki amoled display, fluidnost softvera koju ne pamtim da sam ikada imao na androidu izuzev iosa. Kakav samsung, lg, htc, phh sony. Emui je bio ugladen da je bolilo njegovu konkurenciju.

 

I da par mjeseci prije toga nisam kupio g6, vjerojatno bih ti ovaj post tipkao sa m10p. Nakon toga sam poceo malo pratiti huawei tu i tam procitati nesto o njima, vidjeti gdje su sta su. Stizu apple, stizu samsung,

 

U svijetu mrezne tehnologije stizu cisco citam, gledam i ne vjerujem.ono huawei kojemu sam se unazad par godina smijao i pricao sta ce oni pored sonya, lga, samsunga, htca. I evo stigao p30p kupio ga prije ludila sa amerikom i da ti budem iskren kupio bih ga i nakon procitane afere sa amerima.

 

Toliko je dobra kamera, baterija, fluidnost emuia, sama kvaliteta kada ga drzim u ruci, i da ne nabrajam. Sitnice koje mi se ne svidaju su samo sastavni dio huaweievog emuia, i naravno kod nijednog skina bilo kojeg proizvodaca mi nije sve bilo savrseno. Ali ovaj mobitel je toliko dobar da sam i prebolio nedostatak 3.5mm izlaza za slusalice i da mi je zao sto nisam huawei probao prije.

 

Nastavno na tvoj p9lite jednostavno ga je vrijeme pregazilo, to je mid range mob koji je bio cca 2200kn po izlasku i ne znam zasto ocekujes tako puno od njega u 2019oj.

Poruka je uređivana zadnji put čet 13.6.2019 19:51 (bloodborne).
Moj PC  
0 0 hvala 0
15 godina
offline
Huawei isporučio milijun testnih mobitela s HongMe

Od Amerike i Kine do ustaša i partizana u par postova. Kao, na Bug-u publikum drugačiji nego na Imbexu. Aha.

Moj PC  
0 1 hvala 0
16 godina
offline
Re: Huawei isporučio milijun testnih mobitela s Ho
love2ml86 kaže...
Zechina kaže...

 

Lijepo sam ti objasnio - dumping je umjetno rušenje cijene kako bi ostvario nelojalnu konkurenciju.

To nije subvencija.

Huawei je "kriv" po 3 točke: jer je  dobio toliku količinu kreditinih novaca koje Nokia nije mogla dobiti od EU/Finske; što su kreditni uvjeti bili takvi kakve je teško dobiti na "međunarodnom bankarskom tržištu" - i treće - jer su krenuli full gas dok je npr Nokia još zbrajala štete od Microsofta.

 


 

Subvencije im omogućavaju dumping cijena.

 Hocemo li onda ukinuti poticaje za poljoprivredu ? Jbga stari...dumping cijena... ? Možda i naš koji mljekar, u tom slučaju, bude prosipao mlijeko po "minkenskim" ulicama.

13 godina
offline
Re: Huawei isporučio milijun testnih mobitela s Ho
bloodborne kaže...

@Mad ant, frend i frendica ( cura i decko ) oboje m10L, drugi frend

p20L, frendica jako dobra p20p, ja na p30p.

 

Do izlaska m10p nikada nisam gledao, pratio huawei uredaje niti razmatrao da postanem vlasnikom jednog. Unatoc tome sto su

ljudi oko mene mijenjali telefone huawei za huaweim.

 

Takoder su dolazili sa samsunga, iP, lga, lumia itd. I konstantno su hvalili huawei, odnosno najveci minus koji su navodili je bio swift key ( naravno kod vecine problem rijesen gboardom. ) Ja sam odbijao huawei smatrati ozbiljnim igram u ovom tehnoloskom svijetu. Buraz je imao p9 lite kratko i honor 8.

 

A ja sam huawei do tada pamtio po y520 zamisli. Nakon sto sam isprobao burazov honor, pomislio sam si hmm, jebote pa nije taj huawei vise los ( citaj y520 ) da toliko dugo nisam pratio niti me je zanimalo.sta se desava sa njima.

 

I onda je izasao m10p po meni jos danas jedan od najljepsih barem telefona koje su izbacili. Isprobao sam ga u A1 tada vipu i naprosto se zaljubio, mesa oko ekrana gotovo nista, predivan veliki amoled display, fluidnost softvera koju ne pamtim da sam ikada imao na androidu izuzev iosa. Kakav samsung, lg, htc, phh sony. Emui je bio ugladen da je bolilo njegovu konkurenciju.

 

I da par mjeseci prije toga nisam kupio g6, vjerojatno bih ti ovaj post tipkao sa m10p. Nakon toga sam poceo malo pratiti huawei tu i tam procitati nesto o njima, vidjeti gdje su sta su. Stizu apple, stizu samsung,

 

U svijetu mrezne tehnologije stizu cisco citam, gledam i ne vjerujem.ono huawei kojemu sam se unazad par godina smijao i pricao sta ce oni pored sonya, lga, samsunga, htca. I evo stigao p30p kupio ga prije ludila sa amerikom i da ti budem iskren kupio bih ga i nakon procitane afere sa amerima.

 

Toliko je dobra kamera, baterija, fluidnost emuia, sama kvaliteta kada ga drzim u ruci, i da ne nabrajam. Sitnice koje mi se ne svidaju su samo sastavni dio huaweievog emuia, i naravno kod nijednog skina bilo kojeg proizvodaca mi nije sve bilo savrseno. Ali ovaj mobitel je toliko dobar da sam i prebolio nedostatak 3.5mm izlaza za slusalice i da mi je zao sto nisam huawei probao prije.

 

Nastavno na tvoj p9lite jednostavno ga je vrijeme pregazilo, to je mid range mob koji je bio cca 2200kn po izlasku i ne znam zasto ocekujes tako puno od njega u 2019oj.

P9 Lite je bio takav već nakon par mjeseci, prije 2 godine kada sam ga dobio... i nema veze koja je sada godina ako nakon factory reseta radi isto kao i 2017. s obzirom da je skoro prazan i skoro ništa nije konstantno upaljeno.

 

Honor 8 je imala frendica, skoro ga bacila kroz prozor, navukla se na fensi boju, a baterija toliko loša da nakon nekoliko izmjena moba i dalje nakon par mjeseci mora puniti dva puta dnevno... klasika Facebook i slični te default OS/UI... plus što nakon LG G3 joj je EMUI izgledao kao okljaštreno govno, što zapravo i jest. Te "minimalizam je najbolji" fore ne prolaze kod ljudi koji zapravo koriste telefon za više od 2 stvari.

 

Zato sam i rekao, flagshipovi OK, iako preskupi jer marketing ne bude poboljšao proizvod, osim ako si totalno izgubljen i lakovjeran. Ionako samo par tvornica radi dijelove za sve mobitele, a marketing ti pokušava prodati foru da su totalno drugačiji itd.

 

Kad smo kod ljepote, to je toliko subjektivno da je smiješno raspravljati - velika većina ima isti oblik sa većinom sličnim materijalima. Jer ja npr. imam srebrni LG V30 i gol bez maske izgleda bolje od svega. Samo nisam glup da ga tako nosim u džepu sa ostalim stvarima okolo, pa je u masci zbog kojih svi mi moramo većinu puta pitati koji je model u ruci... Zato mi i sva ta priča o razlikama u ljepoti pada u vodu vrlo brzo (kod top modela).

 

Da se dotaknem i cijene P9 Lite (firma ga je dobila za 1900kn naspram 2200kn), kupio roditeljima 2x Lenovo P2 za 2500kn komad - metalic boje (crna/zlatna), 5100 mAh (traje 4-5 dana), solidna kamera, čisti Android 7 i Snapdragon 625 koji u radu leti kao da je neki flagship.

Nakon dve godine - ista brzina, isto trajanje baterije. Uz sve gluposti koje su stariji početnici sposobni napraviti mobitelu te ga cijeli dan koriste (Youtube, Viber, Facebook...). Veći mi je problem što ih više nema, a ni zamjene sa 5000 mAh iste kvalitete i brzine.

1
Nova poruka
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice