Huawei FreeBuds 4i - Poboljšanja na svim poljima

poruka: 15
|
čitano: 8.796
|
moderatori: vincimus
1
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
Ovo je tema za komentiranje sadržaja Bug.hr portala. U nastavku se nalaze komentari na "Huawei FreeBuds 4i - Poboljšanja na svim poljima".
15 godina
offline
Huawei FreeBuds 4i - Poboljšanja na svim poljima

odlična recenzija, kao i uvijek

zanima me da li zvuk kasni za videom te da li se nedostatak naprednijih kodeka  tipa aptX primjeti?

Također, da li je slušalice moguće koristiti neovisno jednu od druge?

 

 

Poruka je uređivana zadnji put uto 11.5.2021 11:47 (BoTiA).
Moj PC  
0 0 hvala 1
14 godina
offline
Huawei FreeBuds 4i - Poboljšanja na svim poljima

Upravo ih krenuo kupiti na matični amazon.co.uk i utvrdio da je cijena bitno viša nego što autor navodi (600 kn). Stoga s veseljem oznanjujem da sam patriotski sretan kad god utvrdim da se stvari mogu kupiti bitno povoljnije u HR nego vani. Osobito jer sam našao na našoj poznatoj stranici koja usporežuje cijene da se ove ušne slušalice mogu kupiti već za 500 kn kod jednoga prodavača. Sjajno!

 

Off-topic:

1) Dosad kupio 3 stvari od Amazona, nevjerojatno da mi se stvari dostavljaju čak i unutar 15 sati od trenutka dostave!

2) Zašto su neke stvari u HR toliko skuplje od UK? Zašto se u HR dimljeni losos, slani pistaciji sl. smatraju stvari luksuzom, a ovdje imaju pristupačne cijene?!  

 
1 0 hvala 0
16 godina
offline
Re: Huawei FreeBuds 4i - Poboljšanja na svim polji
BarbaVeli kaže...

Upravo ih krenuo kupiti na matični amazon.co.uk i utvrdio da je cijena bitno viša nego što autor navodi (600 kn). Stoga s veseljem oznanjujem da sam patriotski sretan kad god utvrdim da se stvari mogu kupiti bitno povoljnije u HR nego vani. Osobito jer sam našao na našoj poznatoj stranici koja usporežuje cijene da se ove ušne slušalice mogu kupiti već za 500 kn kod jednoga prodavača. Sjajno!

 

Off-topic:

1) Dosad kupio 3 stvari od Amazona, nevjerojatno da mi se stvari dostavljaju čak i unutar 15 sati od trenutka dostave!

2) Zašto su neke stvari u HR toliko skuplje od UK? Zašto se u HR dimljeni losos, slani pistaciji sl. smatraju stvari luksuzom, a ovdje imaju pristupačne cijene?!  

 Nislim da losos i pistaciji nisu stvar luksuza, nego dobavljača na tržištu. No neznam ide li neki poseban porez na luksuz za njih ili što si mislio?
Slušalice djeluju vrlo primamljivo - nadam se da nemaju problema s kompatibilnosti drugih firmi.
Čekam da netko odgovori na prvo pitanje, koliku latenciju imaju ovakva rješenja:)

16 godina
moderator
offline
Re: Huawei FreeBuds 4i - Poboljšanja na svim polji
BoTiA kaže...

odlična recenzija, kao i uvijek

zanima me da li zvuk kasni za videom te da li se nedostatak naprednijih kodeka  tipa aptX primjeti?

Također, da li je slušalice moguće koristiti neovisno jednu od druge?

 

 

 

Predzadnji paragraf recenzije (vjerojatno si ju čitao malo prije no što sam ga dopisao):

 

Prilikom gledanja videa (YouTube, Netflix i drugi servisi) ne dolazi do upadljivog kašnjenja zvuka za slikom, osobito kad se koristi kodek SBC. Kašnjenje nije izraženo ni kod kodeka AAC, premda se osjeti da je nešto veće. Prebačaj između ova dva kodeka trebali biste moći obaviti u Bluetooth postavkama vašeg mobitela. Prilikom mobilnog igranja latencije su visoke pa slušalice FreeBuds 4i, poput većine drugih TWS modela, nisu pogodne za naslove gdje takvo što može stvoriti probleme (mrežne pucačine, ritamske igre i slično).

 

Moguće je koristiti samo jednu slušalicu (bilo koju). Nego, kad te već imam "na liniji", možda mi možeš pomoći - zašto ti je to bitno? Ne trolam, zbilja pitam, koristit će mi ta informacija za buduće recenzije. Povremeno naletim na to pitanje, ali nikad nisam uspio doznati koja je svrha mogućnosti korištenja samo jedne slušalice. Unaprijed zahvaljujem na odgovoru, a hvala i na pohvali 

Never put Dolby on snake detectors.
Poruka je uređivana zadnji put uto 11.5.2021 17:43 (Davor).
16 godina
offline
Re: Huawei FreeBuds 4i - Poboljšanja na svim polji
Davor kaže...
BoTiA kaže...

odlična recenzija, kao i uvijek

zanima me da li zvuk kasni za videom te da li se nedostatak naprednijih kodeka  tipa aptX primjeti?

Također, da li je slušalice moguće koristiti neovisno jednu od druge?

 

 

 

Predzadnji paragraf recenzije (vjerojatno si ju čitao malo prije no što sam ga dopisao):

 

Prilikom gledanja videa (YouTube, Netflix i drugi servisi) ne dolazi do upadljivog kašnjenja zvuka za slikom, osobito kad se koristi kodek SBC. Kašnjenje nije izraženo ni kod kodeka AAC, premda se osjeti da je nešto veće. Prebačaj između ova dva kodeka trebali biste moći obaviti u Bluetooth postavkama vašeg mobitela. Prilikom mobilnog igranja latencije su visoke pa slušalice FreeBuds 4i, poput većine drugih TWS modela, nisu pogodne za naslove gdje takvo što može stvoriti probleme (mrežne pucačine, ritamske igre i slično).

 

Moguće je koristiti samo jednu slušalicu (bilo koju). Nego, kad te već imam "na liniji", možda mi možeš pomoći - zašto ti je to bitno? Ne trolam, zbilja pitam, koristit će mi ta informacija za buduće recenzije. Povremeno naletim na to pitanje, ali nikad nisam uspio doznati koja je svrha mogućnosti korištenja samo jedne slušalice. Unaprijed zahvaljujem na odgovoru, a hvala i na pohvali 

 Znao sam viđati mlađariju da svaki tutne jednu bubu u uho jer dijele neku bitnu (glazbenu ili govornu)temu ili video. Znam da je (barem meni) to grozan osjećaj kad samo jedno uho dobija zvuk, ali eto...

16 godina
moderator
offline
Re: Huawei FreeBuds 4i - Poboljšanja na svim polji
overhaul kaže...

 Znao sam viđati mlađariju da svaki tutne jednu bubu u uho jer dijele neku bitnu (glazbenu ili govornu)temu ili video. Znam da je (barem meni) to grozan osjećaj kad samo jedno uho dobija zvuk, ali eto...

 

To sam i ja viđao, isto mi nije jasno zašto to rade (budući da je iskustvo užasno), ali to svejedno ne odgovara na moje pitanje, jer u toj varijanti opet rade obje slušalice 

Never put Dolby on snake detectors.
10 godina
online
Re: Huawei FreeBuds 4i - Poboljšanja na svim polji
Bar dvoje mojih kolega dan danas koristi bluetooth earpiece dok su autu, mozda zbog toga.
Moj PC  
0 0 hvala 0
12 godina
offline
Re: Huawei FreeBuds 4i - Poboljšanja na svim polji
BarbaVeli kaže...

Upravo ih krenuo kupiti na matični amazon.co.uk i utvrdio da je cijena bitno viša nego što autor navodi (600 kn). Stoga s veseljem oznanjujem da sam patriotski sretan kad god utvrdim da se stvari mogu kupiti bitno povoljnije u HR nego vani. Osobito jer sam našao na našoj poznatoj stranici koja usporežuje cijene da se ove ušne slušalice mogu kupiti već za 500 kn kod jednoga prodavača. Sjajno!

 

Off-topic:

1) Dosad kupio 3 stvari od Amazona, nevjerojatno da mi se stvari dostavljaju čak i unutar 15 sati od trenutka dostave!

2) Zašto su neke stvari u HR toliko skuplje od UK? Zašto se u HR dimljeni losos, slani pistaciji sl. smatraju stvari luksuzom, a ovdje imaju pristupačne cijene?!  

  Amazon.de FreeBuds 4i trenutno 26%off i 76 eura su.

Pa ako mislis, solidna prilika

Ubi bene, ibi patria.
16 godina
moderator
offline
Re: Huawei FreeBuds 4i - Poboljšanja na svim polji
Et_Tu_Brute? kaže...

  Amazon.de FreeBuds 4i trenutno 26%off i 76 eura su.

Pa ako mislis, solidna prilika

 

Ne isplati se, to je samo 15-20 kuna jeftinije nego kod nas (a ponegdje se mogu kupiti i za 500 kn): https://www.nabava.net/search.php?q=freebuds+4i

Never put Dolby on snake detectors.
15 godina
offline
Re: Huawei FreeBuds 4i - Poboljšanja na svim polji

Kod mene kolege po uredu koriste samo jednu (oni koji imaju TWS slušalice) za razgovore preko Teams-a i slično, iako ni meni nije jasno zašto je važno. Ukoliko ne želiš koristiti obje, drugu jednostavno izvadiš iz uha pa nek "priča" u džepu ili gdje već. Jedino ako baš moraš "sastančiti" cijeli dan pa na taj način duplaš autonomiju za tu primjenu. U tom slučaju, zvuk u samo jednom uhu mogu "prožvakati".

15 godina
offline
Re: Huawei FreeBuds 4i - Poboljšanja na svim polji
Davor kaže...

 

Moguće je koristiti samo jednu slušalicu (bilo koju). Nego, kad te već imam "na liniji", možda mi možeš pomoći - zašto ti je to bitno? Ne trolam, zbilja pitam, koristit će mi ta informacija za buduće recenzije. Povremeno naletim na to pitanje, ali nikad nisam uspio doznati koja je svrha mogućnosti korištenja samo jedne slušalice. Unaprijed zahvaljujem na odgovoru, a hvala i na pohvali 

konkretno Teams konferencije (dnevno barem 3-4 sastanka)... trenutno imam (kupljeno nakon tvoje recenzije)1 MORE Stylish True Wireless i dosta puta znam staviti samo jednu slušalicu iz razloga što želim čuti i zvukove iz okoline ... ili kad vozim auto a moram odraditi i sastanak...

 

Također,  zna se i dogoditi da oslabi baterija u jednoj slušalici pa onda jednostavno izvadim drugu a poziv se automatski prebaci na obje .. i kad kasnije stavim prvu na punjenje poziv normalno preživi ... to mi je super mogućnost i navikao sam se na nju

Poruka je uređivana zadnji put uto 11.5.2021 23:12 (BoTiA).
12 godina
offline
Re: Huawei FreeBuds 4i - Poboljšanja na svim polji
Davor kaže...
Et_Tu_Brute? kaže...

  Amazon.de FreeBuds 4i trenutno 26%off i 76 eura su.

Pa ako mislis, solidna prilika

 

Ne isplati se, to je samo 15-20 kuna jeftinije nego kod nas (a ponegdje se mogu kupiti i za 500 kn): https://www.nabava.net/search.php?q=freebuds+4i

 Mislim ako se nalazi vani, posto je komentirao amazon, pa ako su mu nasi ducani nedostupni, kao meni... A sad vidim da imaju jos jeftiniji za 64 eura https://www.amazon.de/-/en/HUAWEI-FreeBuds-4i-Earbuds-White/dp/B08WH2CNDZ/ref=sr_1_5?dchild=1&keywords=FreeBuds+4i&qid=1620803095&s=ce-de&sr=1-5

 

Ubi bene, ibi patria.
5 godina
offline
Re: Huawei FreeBuds 4i - Poboljšanja na svim polji
Davor kaže...
BoTiA kaže...

odlična recenzija, kao i uvijek

zanima me da li zvuk kasni za videom te da li se nedostatak naprednijih kodeka  tipa aptX primjeti?

Također, da li je slušalice moguće koristiti neovisno jednu od druge?

 

 

 

Predzadnji paragraf recenzije (vjerojatno si ju čitao malo prije no što sam ga dopisao):

 

Prilikom gledanja videa (YouTube, Netflix i drugi servisi) ne dolazi do upadljivog kašnjenja zvuka za slikom, osobito kad se koristi kodek SBC. Kašnjenje nije izraženo ni kod kodeka AAC, premda se osjeti da je nešto veće. Prebačaj između ova dva kodeka trebali biste moći obaviti u Bluetooth postavkama vašeg mobitela. Prilikom mobilnog igranja latencije su visoke pa slušalice FreeBuds 4i, poput većine drugih TWS modela, nisu pogodne za naslove gdje takvo što može stvoriti probleme (mrežne pucačine, ritamske igre i slično).

 

Moguće je koristiti samo jednu slušalicu (bilo koju). Nego, kad te već imam "na liniji", možda mi možeš pomoći - zašto ti je to bitno? Ne trolam, zbilja pitam, koristit će mi ta informacija za buduće recenzije. Povremeno naletim na to pitanje, ali nikad nisam uspio doznati koja je svrha mogućnosti korištenja samo jedne slušalice. Unaprijed zahvaljujem na odgovoru, a hvala i na pohvali 

 Navece lad lezim u krevetu koristim samo jednu a druga je u kutiji. Freebuds 3 su u pitanju. Kad se okrenem na drugu stranu zamijenim ;)

 

15 godina
offline
Huawei FreeBuds 4i - Poboljšanja na svim poljima

Samo info da sam dobio priliku isprobati slušalice i usporediti sa 1 MORE Stylish TWS slušalicama koje su također recenzirane u bug-u:

https://www.bug.hr/recenzije/1more-stylish-true-wireless-najisplativije-potpuno-bezicne-slusalice-na-9566

 

zvuk je daleko bolji  u 1MORE slušalicama ... dublji, moćniji .. baš je primjetna razlika

 

S druge strane, Freebuds 4i imaju bolje mikrofone i sugovornici me puno bolje razumiju kad sam na nekoj konferenciji (npr Teams sastanci)

Moj PC  
0 0 hvala 0
15 godina
offline
Huawei FreeBuds 4i - Poboljšanja na svim poljima

Nakon šta sam pročitao ovu recenziju, a i mnoge druge na bespućima interneta, odlučio sam se za kupnju istih na akciji za 450 kn u Elipso trgovini.

Prvi dojam, zvuk je dobar, nije loše, ali fali basa. Pozivi zbog kojih sam ih i kupio - zvuk je katastrofa. Svi sugovornici zvuče čudno i puno teže mi ih je razumjeti. Da i ne spominjem da mikrofon ne radi na linuxu i prisiljen sam koristiti mikrofon od web kamere.

 

Jučer probao Apple AirPods 2 i ostao sam oduševljen kvalitetom zvuka. Znam da su trenutno duplo skuplje od FreeBuds 4i, ali nakon šta sam probao AirPods 2, mišljenja sam da sam bacio novce.Tako da, ako želite kvalitetne slušalice, zaobiđite FreeBuds 4i. Eh, da, i ANC je smijurija.

 

 
0 0 hvala 0
1
Nova poruka
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice