Huawei Band 6 - Povoljna i sposobna

poruka: 16
|
čitano: 19.930
|
moderatori: vincimus
1
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
Ovo je tema za komentiranje sadržaja Bug.hr portala. U nastavku se nalaze komentari na "Huawei Band 6 - Povoljna i sposobna".
10 godina
online
Huawei Band 6 - Povoljna i sposobna

 

Vr,lo dobro recenzija sa strane našega Šuštinja.

Ovo je vrlo zgodna stvarčica,te sa strane našega Davora iscrpno objašnjena. Ocjena je vrlo visoka, devetka.

Što znači da je ovo dobar izbor ako želiš pametni sat, a nemaš baš penez za ono kaj se pod tim prodaje.

GPS nije toliko bitan, jer ioanko svi furaju u šumu mobitele.

 

 

Well, kada ste duboko u šumi, pored svih lijepih stvarčica tehnologije, furajte sa sobom i kompas klasični.

Panzerkampfwagen.dzg-C++-USA. :-) CZ-75
Poruka je uređivana zadnji put uto 22.6.2021 8:30 (PzKpfw).
Moj PC  
1 7 hvala 1
5 godina
offline
Huawei Band 6 - Povoljna i sposobna

Super narukvica, steta sto nema odvojiv remen. Imao sam njihov fitness band, app im je super, dosta pregledan i ima hrpu opcija. Ovaj fitrness tracker ima malo veci ekran pa je time jos bolji

 

Izostanak GPS-a nije neka mana, ne postoji fitness narukvica/sat te cijene s GPS modulom, a da ga ova ima, cijena ne bi bila takva

 
1 0 hvala 0
14 godina
offline
Huawei Band 6 - Povoljna i sposobna

Čekaj malo nema GPS? pa čemu onda sve to služi? da mi pokaže koliko je sati, jesam zaspao ili nisam???

Kako da ga koristiš za sportske aktivnosti? da ti mjeri otkucaje srca, a ne koliko si preplivao, otrčao, izvozio bajk??? bahhh

 
1 2 hvala 0
2 godine
offline
Huawei Band 6 - Povoljna i sposobna

Čini se da je Honor Band 6 istovjetna narukvica, a jeftinija. Može možda netk potvrditi da nema razlike između te dvije narukvice?

 
0 0 hvala 0
11 godina
neaktivan
offline
Re: Huawei Band 6 - Povoljna i sposobna
bus kaže...

Čekaj malo nema GPS? pa čemu onda sve to služi? da mi pokaže koliko je sati, jesam zaspao ili nisam???

Kako da ga koristiš za sportske aktivnosti? da ti mjeri otkucaje srca, a ne koliko si preplivao, otrčao, izvozio bajk??? bahhh

 U potpunosti se slažem sa tobom, ali različiti ljudi vole i trebaju različite stvari, pa imaš rang od npr. ovakvog jednog banda pa sve do garmina za par tisuća kuna.

 

http://www.avast.com/get/2udv4zIj
13 godina
offline
Re: Huawei Band 6 - Povoljna i sposobna
bus kaže...

Čekaj malo nema GPS? pa čemu onda sve to služi? da mi pokaže koliko je sati, jesam zaspao ili nisam???

Kako da ga koristiš za sportske aktivnosti? da ti mjeri otkucaje srca, a ne koliko si preplivao, otrčao, izvozio bajk??? bahhh

 Mjeri ti otkucaje srca, kadenciju i najbitnije- VO2 max. Neću ulaziti koliko je precizno, ali dosta sportaša cijeni Vo2 max, pogotovo početnika.

Da ti treba čisto sportski sat, isprsiš se još 3-4 puta ovu cifru i uzimaš GARMIN-a, ne fitness trackere.

Ovako, imaš sat na koji ti stižu obavijesti, mjeri ti otkucaje srca u mirovanju, koliko si se kretao tijekom dana, zabilježava tvoj trud i na neki način te motivira da se pobrineš za svoje zdravlje.

 

Sve ima svoje tržište.

Say hello to my little friend
16 godina
moderator
offline
Re: Huawei Band 6 - Povoljna i sposobna
bus kaže...

Čekaj malo nema GPS? pa čemu onda sve to služi? da mi pokaže koliko je sati, jesam zaspao ili nisam???

Kako da ga koristiš za sportske aktivnosti? da ti mjeri otkucaje srca, a ne koliko si preplivao, otrčao, izvozio bajk??? bahhh

 

Ako nosiš mobitel, onda je mobitel taj koji ima GPS te iscrtava rutu nakon aktivacije bilo koje aktivnosti na otvorenom u Huaweijevom appu. Kao što je netko već napisao, fitness uređaji (satovi, narukvice) s GPS-om višestruko su skuplji. No tu se krije još jedna dodatna diskusija - ako imaš pametni sat s GPS-om, znači li to da ćeš ostaviti mobitel doma? Moj "daily driver" je Garmin Tactix Charlie, sat s GPS-om, navigacijom, planinarskim kartama i 100 drugih čudesa vezanih uz "samostalnu" navigaciju. Tome unatoč, nijednom u životu nisam otišao na planinarenje ili vožnju biciklom bez mobitela  Općenito sam stava da izostanak GPS-a na fitness narukvici nije katastrofalni nedostatak. Jedino treba povesti računa da aktivni GPS pojačano gazi bateriju mobitela, što s nekim mobitelima može biti problematično. Ukratko - radije bih da GPS postoji na narukvici/satu, ali nije tragedija ako ga nema. 

 

TheName08 kaže...

Čini se da je Honor Band 6 istovjetna narukvica, a jeftinija. Može možda netk potvrditi da nema razlike između te dvije narukvice?

 

Radi se o gotovo identičnim uređajima, uz par razlika: Honor Band 6 podržava praćenje mnogo manjeg broja aktivnosti i nema mogućnost 24/7 mjerenja zasićenosti krvi kisikom (SpO2). Dizajn, konstrukcija, ekran, aplikacija - sve to je isto.

Never put Dolby on snake detectors.
Poruka je uređivana zadnji put uto 22.6.2021 13:15 (Davor).
11 godina
neaktivan
offline
Re: Huawei Band 6 - Povoljna i sposobna
Za ovu vrstu i rang uredaja nije problem sto nema GPS,ali nemoze se komentarisati nesto samo iz svog ugla gledanja.
Meni kao trkacu je GPS itekako potreban i nepada mi napamet nosati telefon dok trcim posebno sto sad obucem sorc i majicu pa i nemam gdje drzati telefon.
http://www.avast.com/get/2udv4zIj
 
2 0 hvala 0
16 godina
offline
Re: Huawei Band 6 - Povoljna i sposobna
Ima futrola za mobitele, koje se stave na nadlakticu ili negdje drugdje. Nije najbolje rješenje, ali ako nemaš love za skuplje, onda je i to dobro
16 godina
offline
Re: Huawei Band 6 - Povoljna i sposobna
abyssis kaže...
Za ovu vrstu i rang uredaja nije problem sto nema GPS,ali nemoze se komentarisati nesto samo iz svog ugla gledanja.
Meni kao trkacu je GPS itekako potreban i nepada mi napamet nosati telefon dok trcim posebno sto sad obucem sorc i majicu pa i nemam gdje drzati telefon.

 Ja redovno trcim i nosim mobitel u pojasu kupljenom u Decathlonu upravo za tu namjenu . I mogu ti reci da skoro i ne primijetim da ga nosim a mobitel je pozamasan (Poco X3). I bas nesto razmisljam da bih mogao kupiti tako nesto kao Band 6 samo zbog mjerenja zasicenosti kisikom i otkucaja srca.

 

https://www.decathlon.hr/pojas-za-trcanje-crni-id_8297581.html

 

 

5 godina
offline
Huawei Band 6 - Povoljna i sposobna

Davor Zasto tactix charlie, a ne fenix? Kolika ti je bila razlika u cijeni kad si uzimao? 

 
0 0 hvala 0
12 godina
offline
Re: Huawei Band 6 - Povoljna i sposobna
Koristio navedenu narukvicu.U redu je ako ne tražiš više od vremena,obavjesti,pulsa i razine kisika.
Kako je mob uvjek uz mene praktičnije mi je koristi Samsung Healt.
Odmah mi iscrta mapu,pauzira dok stanem s biciklom,pokaže mi nadmorsku visinu,brzinu,pređene km...
Kod narukvice bih više volio da mjeri krvni tlak i temperaturu nego kisik i puls.
Sve da i imam,otkud mi
Moj PC  
0 0 hvala 1
13 godina
offline
Huawei Band 6 - Povoljna i sposobna

Za te pare izgleda ok meni je no Go bez gps-a sat sam i uzeo da ne nosim mobitel sa sobom kad radim krugove.

gramatika bljak
Moj PC  
0 0 hvala 0
16 godina
moderator
offline
Re: Huawei Band 6 - Povoljna i sposobna
encoding kaže...

Davor Zasto tactix charlie, a ne fenix? Kolika ti je bila razlika u cijeni kad si uzimao? 

 

Ljepše mi izgleda  Otkupio sam primjerak koji je bio na testiranju u HGSS-u pa je cijena bila dobra, osjetno manja no što je u dućanu koštao Fenix. 

Never put Dolby on snake detectors.
Poruka je uređivana zadnji put uto 22.6.2021 23:36 (Davor).
2 godine
protjeran
offline
Huawei Band 6 - Povoljna i sposobna

Pozdrav ekipa, ja sam vrtio između huawi, honor i xiaomi mi band-a 6
na kraju se odlučio za xiaomijev model. nekako mi je na papiru

 

djelovala bolje u odnosu na preostala dva i barem zasad mi nije žao.
Jedino mi je žao što su naše tržište odlučili zakinuti za NFC.

 
0 0 hvala 0
15 godina
online
Huawei Band 6 - Povoljna i sposobna

Uređaj koristim od nedjelje. Sve sam uključio da prati. Meni najviše treba za praćenje spavanja. Odmah pri postavljanju uređaja sam odabrao nadogradnju firmwarea. Prilično dugo je potrajalo.

 

Jedinu zamjerku imam na bateriju i to ne trajanje, nego punjenje. Sinoć sam na oko 5% stavio da se puni (mislim da je pri prvom uključenju baterija bila između 60-70%) i kao da je zapelo na 17 ili 27% (ne sjećam se točno). Tek pri odspajanju (usput sam tada i pobrisao tragove znoja) i ponovnom spajanju je baterija nastavila sa punjenjem. Odnosno, došlo je do 47% i onda sam je skinuo s punjača i stavio narukvicu/sat na ruku i išao spavati.

 

Jutros sam je vratio na punjač i vidim za relativno kratko da je došla na 91%. Gledam opet nakon nekoliko minuta i ne miče se sa iste vrijednosti (a piše punjenje). Tada sam spojio brzi punjač i ostavio čak na nekoliko sati. I pogađate - 91% je max. koliko je bilo napunjeno. Tijekom tog vremena sam uređaj resetirao, tj. ponovno pokrenuo u nadi da će tada pokazati 100%-tnu napunjenost, magnetski konektor više puta odspajao, brisao ga, a brisao sam i kontakte na satu. Nadam se da je ovo softverski problem i da će biti ispravljen. Mada nisam imao namjeru nakon prve nadogradnje više uopće raditi nadogradnju firmwarea iz razloga što ne bih htio da se nešto poremeti. Recimo sa senzorima.

 

EDIT: Prije par tjedana sam odradio nadogradnju softvera sata tj. narukvice i sada pokaže da je došlo do 100% prilikom punjenja.

Poruka je uređivana zadnji put pet 1.10.2021 16:59 (Izzy).
Moj PC  
0 0 hvala 0
1
Nova poruka
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice