HT-ov 5G u više hrvatskih gradova nudi gigabitne b

poruka: 32
|
čitano: 9.204
|
moderatori: vincimus
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
Ovo je tema za komentiranje sadržaja Bug.hr portala. U nastavku se nalaze komentari na "HT-ov 5G u više hrvatskih gradova nudi gigabitne b".
10 godina
offline
HT-ov 5G u više hrvatskih gradova nudi gigabitne b

Bolje da ga instaliraju što prije po cijeloj obali i otocima obavezno jer ćemo tek tada imati pravi turizam. Ovaj postojeći 4G LTE doslovno crkava i brzina u download-u mu je često ispod 1 mbit-a, čak 0,0 - 0,2. Trenutno jedva od 3 - 4 mbit-a osim ranog jutra kad uspije nabrati čak do 15mbit-a ali nakratko dok se raja probudi .. :(

 
1 0 hvala 0
9 godina
offline
HT-ov 5G u više hrvatskih gradova nudi gigabitne b

I što će biti poslije 30. rujna? Naplata 5g? Ne sjećam se, kako je bilo kad se uvodio 4G?

Moj PC  
1 0 hvala 0
8 godina
offline
Re: HT-ov 5G u više hrvatskih gradova nudi gigabit
W2000 kaže...

Bolje da ga instaliraju što prije po cijeloj obali i otocima obavezno jer ćemo tek tada imati pravi turizam. Ovaj postojeći 4G LTE doslovno crkava i brzina u download-u mu je često ispod 1 mbit-a, čak 0,0 - 0,2. Trenutno jedva od 3 - 4 mbit-a osim ranog jutra kad uspije nabrati čak do 15mbit-a ali nakratko dok se raja probudi .. :(

 Meni je 4g+ super brz https://www.speedtest.net/result/11911555704

-
12 godina
offline
HT-ov 5G u više hrvatskih gradova nudi gigabitne b

Na otocima osim u samim sredistima 4G je ziva katastrofa. Nista bolje nece biti ni sa 5G. O fiksnom internetu da i ne govorimo. Tu ulaganja uopce ne postoje.

 
1 0 hvala 0
16 godina
offline
Re: HT-ov 5G u više hrvatskih gradova nudi gigabit
Lil Dice kaže...

I što će biti poslije 30. rujna? Naplata 5g? Ne sjećam se, kako je bilo kad se uvodio 4G?

posebna naplata je u suprotnosti sa Kodeksom o internet pravima, telekomi ne određuju naplatnu politiku nego regulatorna tijela,HAKOMu možemo zahvaliti što je omogućio posebnu naplatu korištenja 5G krajnjim korisnicima.

 

OBRAZLOŽENJE

 

Postupanje HAKOMA u slučaju odobravanja posebne naplate korištenja 5G pristupa internetu telekom operaterima znatno degradira i usporava mrežni promet i krši načelo otvorene i neutralne značajke interneta. HAKOM na taj način postupa u suprotnosti sa Kodeksom EU o pravima na internetu, Dio1, poglavlje 2, članak 2:

 

"(2) Regulatorna tijela u području elektroničkih komunikacija moraju promovirati sposobnost svih u Europskoj uniji na pristup i širenje informacija te pokretanje aplikacija i usluga po vlastitom izboru. Navedeno je poznato i kao načelo „otvorene i neutralne značajke interneta“8.

Ova regulatorna tijela imaju ovlast utvrditi zahtjeve u pogledu minimalne kvalitete usluge u slučaju problema čuvanja otvorenosti pristupa internetu. Kako bi se spriječila degradacija usluge i ometanje ili usporavanje mrežnog prometa, države članice dužne su osigurati da nacionalna regulatorna tijela mogu uvesti zahtjeve minimalne kvalitete usluge tvrtkama odnosno tvrtkama koje pružaju usluge mrežne komunikacije9.

 

8 Direktiva 2002/21/EZ (Okvirna direktiva), članak 8. (4) g.

9 Direktiva 2002/22/EZ (Direktiva o osnovnoj usluzi) članak 22. (3).

 

Treba li HAKOM dozvoliti nepoštenu poslovnu praksu naplate 5G pristupa teleoperaterima?

2 da
0 ne
10 Hakom treba urediti to pitanje
Poruka je uređivana zadnji put sub 21.8.2021 16:13 (Xidrus).
4 godine
offline
Re: HT-ov 5G u više hrvatskih gradova nudi gigabit

Kao što su napisali w2000 i Tristan, brzina je katastrofalna. Na otoku sam koji je pun turista kao šipak koštica. Ni s 5G neće biti bolje. Operateri su jako šparni kada je u pitanju proširenje kapaciteta mreža u sezoni. A1 se time pohvalio. Kod mene je brzina dobra parsto metara ispod bazne stanice, ali tamo ne boravim. Dalje od toga brzina rapidno opada, a broj korisnika raste. I tako je otkako postoje mobilne mreže. Pa se ne isplati protestirati.

Operateri će reći kako su povećali kapacitet mreža i to je točno ali je sve više korisnika mobitela i to sa sve boljim mobitelima , pa se poboljšanje rijetko kada osjeti.

Neki dan mi je trebala skoro minuta za uspostavu poziva A1 prema Bombonu.

Poruka je uređivana zadnji put ned 5.9.2021 11:22 (zelenapaprika).
 
0 0 hvala 0
14 godina
offline
HT-ov 5G u više hrvatskih gradova nudi gigabitne b

Nije se nešto 5G pokazao koliko vidim zasad. U Zagrebu je brzina u rangu sa 4g. 4G mi zna ići do 180 mb/s , dok 5G se vrti od 80-100 tak da ne znam kako su ovi došli do gigabitnih brzina

Moj PC  
0 0 hvala 0
4 godine
offline
Re: HT-ov 5G u više hrvatskih gradova nudi gigabit
Gremlin144 kaže...

Nije se nešto 5G pokazao koliko vidim zasad. U Zagrebu je brzina u rangu sa 4g. 4G mi zna ići do 180 mb/s , dok 5G se vrti od 80-100 tak da ne znam kako su ovi došli do gigabitnih brzina

 U mobitelu moraš provjeriti koju frekvenciju trenutno koristi. A za to moraš imati odgovarajuću aplikaciju. Recimo, na Androidu koristim Net monster. Tako možeš saznati jesi li na starim frekvencijama 4G koje se koriste i za 5G ili na pravim frekvencijama za 5G, a to su 700MHz i 3,6GHz. Ova zadnja jamči nešto veće brzine.

12 godina
offline
Re: HT-ov 5G u više hrvatskih gradova nudi gigabit
Gremlin144 kaže...

Nije se nešto 5G pokazao koliko vidim zasad. U Zagrebu je brzina u rangu sa 4g. 4G mi zna ići do 180 mb/s , dok 5G se vrti od 80-100 tak da ne znam kako su ovi došli do gigabitnih brzina

 Evo Zagreb vikend mjereno na nekoliko lokacija i različiti tornjevi i vrijeme. 28.8.2021 mjereno u Vž.

Poruka je uređivana zadnji put pon 6.9.2021 20:05 (DDavorin).
14 godina
offline
Re: HT-ov 5G u više hrvatskih gradova nudi gigabit
DDavorin kaže...
Gremlin144 kaže...

Nije se nešto 5G pokazao koliko vidim zasad. U Zagrebu je brzina u rangu sa 4g. 4G mi zna ići do 180 mb/s , dok 5G se vrti od 80-100 tak da ne znam kako su ovi došli do gigabitnih brzina

 Evo Zagreb vikend mjereno na nekoliko lokacija i različiti tornjevi i vrijeme. 28.8.2021 mjereno u Vž.

 U VŽ sam testirao 5G po frekvencijama je bio na 4G i sporiji na kraju od 4G. Morat ću naći te lokacije sa pravim 5G. Nije mi jasno zašto na mobitelu piše 5G ako to nije?

12 godina
offline
HT-ov 5G u više hrvatskih gradova nudi gigabitne b

Ja sam testirao na par lokacija i ok je. Ovaj test je bio na Lidlovom parkingu i spajao se na toranj 150265 Varteksov dimnjak lokacija  46.290 16.353

Moj PC  
0 0 hvala 1
14 godina
offline
Re: HT-ov 5G u više hrvatskih gradova nudi gigabit
DDavorin kaže...

Ja sam testirao na par lokacija i ok je. Ovaj test je bio na Lidlovom parkingu i spajao se na toranj 150265 Varteksov dimnjak lokacija  46.290 16.353

 Ja sam testirao kod Zagrebačke banke i tamo je bilo slabije od 4G

A odašiljač bi trebao biti odma preko puta banke na pošti.

Možda mi je do mobitela, Xiaomi 10T 5G

Poruka je uređivana zadnji put uto 7.9.2021 11:22 (Gremlin144).
14 godina
neaktivan
offline
HT-ov 5G u više hrvatskih gradova nudi gigabitne b

Zelenapaprika je dobro komentirao.

Kada je 5G krenuo, prvo je koristio postojece 4G frekvencije putem Spectrum Sharinga. Improvementi u brzinama su minimalni. No na mobitelu je pisalo 5G. Nacelno to su frekvencije ispod 2.6GHz 

Tek kada je HAKOM odobrio nove frekvencije i kada je 5G na novim frekvencijama poceo raditi, ocekivane brzine su 1 GB/s u DL i 100-tinjak u DL. To su brzine na mid-bandu (3.6 GHz). Na high-bandu (26GHz) su puno vece brzine (biti ce).

 

Kako god, potrebno je biti siguran na koje frekvencije si spojen.

 

Btw, to sto si pored 5G antene ne znaci da si spojen na nju. Logika koliko agresivno se mobitel spaja na antene ovisi o mnogocemu na mobitelu...

 

 
1 0 hvala 0
14 godina
neaktivan
offline
HT-ov 5G u više hrvatskih gradova nudi gigabitne b

Zelenapaprika je dobro komentirao.

Kada je 5G krenuo, prvo je koristio postojece 4G frekvencije putem Spectrum Sharinga. Improvementi u brzinama su minimalni. No na mobitelu je pisalo 5G. Nacelno to su frekvencije ispod 2.6GHz 

Tek kada je HAKOM odobrio nove frekvencije i kada je 5G na novim frekvencijama poceo raditi, ocekivane brzine su 1 GB/s u DL i 100-tinjak u DL. To su brzine na mid-bandu (3.6 GHz). Na high-bandu (26GHz) su puno vece brzine (biti ce).

 

Kako god, potrebno je biti siguran na koje frekvencije si spojen.

 

Btw, to sto si pored 5G antene ne znaci da si spojen na nju. Logika koliko agresivno se mobitel spaja na antene ovisi o mnogocemu na mobitelu...

 

 
1 0 hvala 0
12 godina
offline
HT-ov 5G u više hrvatskih gradova nudi gigabitne b

Nije ti do moba. Stvar je u tome koliko frekvencija ima na tornju da podržavaju 5G DDS ako je samo jedna onda su brzine kao i 4G iako piše 5G. Na dimnjaku su 3 frekvencije za 5G i naravno brzine se zbrajaju agregacija isto kao i kod 4G. Da kod pošte je samo B20 5G. Slika kako izgleda na tornju 5G frekvencije u cellmapper karti.

Moj PC  
0 0 hvala 0
12 godina
offline
Re: HT-ov 5G u više hrvatskih gradova nudi gigabit
Hole kaže...

 

Tek kada je HAKOM odobrio nove frekvencije i kada je 5G na novim frekvencijama poceo raditi, ocekivane brzine su 1 GB/s u DL i 100-tinjak u DL. To su brzine na mid-bandu (3.6 GHz). Na high-bandu (26GHz) su puno vece brzine (biti ce).

 

 

 

 5G na novim frekvencijama n28(700Mhz) N78(3500Mhz) još nije pušten za komercijalnu upotrebu. 5G DDS  radi na 4G postojećim frekvencijama.

Poruka je uređivana zadnji put uto 7.9.2021 11:53 (DDavorin).
4 godine
offline
Re: HT-ov 5G u više hrvatskih gradova nudi gigabit
Gremlin144 kaže...
DDavorin kaže...
Gremlin144 kaže...

Nije se nešto 5G pokazao koliko vidim zasad. U Zagrebu je brzina u rangu sa 4g. 4G mi zna ići do 180 mb/s , dok 5G se vrti od 80-100 tak da ne znam kako su ovi došli do gigabitnih brzina

 Evo Zagreb vikend mjereno na nekoliko lokacija i različiti tornjevi i vrijeme. 28.8.2021 mjereno u Vž.

 U VŽ sam testirao 5G po frekvencijama je bio na 4G i sporiji na kraju od 4G. Morat ću naći te lokacije sa pravim 5G. Nije mi jasno zašto na mobitelu piše 5G ako to nije?

 Pretpostavljam da će ugasiti DSS tj. korištenje 4G frekvencija za 5G, jednom kada dovoljno prošire 5G infrastrukturu. A tako su se na glas hvalili kako im je infrastruktura spremna za 5G... Da, znam, sve to košta... Zato imamo sve skuplje tarife... Mene su neki dan zvali s druge mreže i nudili pretplatu s 3GB prometa. Za plakat.

14 godina
neaktivan
offline
Re: HT-ov 5G u više hrvatskih gradova nudi gigabit

Kako mislis da n78 nije komercijalno dostupan?

 

4 godine
offline
Re: HT-ov 5G u više hrvatskih gradova nudi gigabit
DDavorin kaže...

 

 

 

 5G na novim frekvencijama n28(700Mhz) N78(3500Mhz) još nije pušten za komercijalnu upotrebu.

 Jesu, te su frekvencije puštene na HT-u i na A1. Ti si drugi na forumu koji je napisao da nove frekvencije nisu puštene u rad, a operateri su javno objavili još prošli mjesec u kojim mjestima i gradovima su dostupne.

4 godine
offline
Re: HT-ov 5G u više hrvatskih gradova nudi gigabit
DDavorin kaže...

Nije ti do moba. Stvar je u tome koliko frekvencija ima na tornju da podržavaju 5G DDS ako je samo jedna onda su brzine kao i 4G iako piše 5G. Na dimnjaku su 3 frekvencije za 5G i naravno brzine se zbrajaju agregacija isto kao i kod 4G. Da kod pošte je samo B20 5G. Slika kako izgleda na tornju 5G frekvencije u cellmapper karti.

 Što je to DDS?

 

Cellmapper? "Jako" pouzdano. Gledao sam ili tu ili neku sličnu aplikaciju (Open Signal?) u kojoj su pisale nebuloze vezane uz lokacije baznih stanica u mjestu u kojem ljetujem. Pisalo je da postoje tamo gdje doslovno nema ničeg osim šume i veprova. Nepouzdano.

12 godina
offline
HT-ov 5G u više hrvatskih gradova nudi gigabitne b

Hole   Točno tako mislim kako sam napisao. A ti ako imaš drugačija saznanja za 5G frekvencije n28 i n78 slobodno napišeš gdje su puštene i na kome tornju koja lokacija i koji operater. Slobodno priložiš i sliku da se vidi na koju 5G frekvenciju si spojen to možeš sa netMonster app. Sve nas zanima rezultat gdje su te lokacije i tornjevi.

Moj PC  
0 0 hvala 0
4 godine
offline
Re: HT-ov 5G u više hrvatskih gradova nudi gigabit
DDavorin kaže...

Hole   Točno tako mislim kako sam napisao. A ti ako imaš drugačija saznanja za 5G frekvencije n28 i n78 slobodno napišeš gdje su puštene i na kome tornju koja lokacija i koji operater. Slobodno priložiš i sliku da se vidi na koju 5G frekvenciju si spojen to možeš sa netMonster app. Sve nas zanima rezultat gdje su te lokacije i tornjevi.

 Želiš li reći / napisati da objave HT-a i A1 nisu točne?


Evo za A1: https://mob.hr/i-a1-u-komercijalni-rad-pustio-5g-mrezu/

 

"Nakon što je Hrvatski Telekom nedavno pokrenuo 5G mrežu u 3,5 GHz i 700 MHz spektrima, tj. nakon službene dodjele koncesija od strane HAKOM-a, danas je i operater A1 u komercijalni radu pustio svoju."

 

Evo za HT: https://mob.hr/5g-mreza-hrvatskog-telekoma-napokon-u-punom-sjaju/

 

"Prema informacijama koje su nam nedavno poslali, od ukupno 600 5G baznih stanica u Hrvatskoj, četvrtina, dakle njih 150, radi na 3,5 GHz, dok su ostale još uvijek na 1800 ili 2600 MHz."

 

"U HT-u očekuju brzu implementaciju novih frekvencija i na ostale bazne stanice, kao i upotrebu 700 MHz spektra za ruralna i manje naseljena područja. Informacija o implementaciji 26 GHz (milimetaski val) infrastrukture za sada još uvijek nema, iako treba podsjetiti da su sva tri operatera kupili frekvencijske pojase i u ovom spektru."

 

"Prema informacijama koje smo dobili od njih samih, trenutno svaka četvrta bazna stanica radi na 3,5 GHz spektru, gdje možete postići gigabitne brzine."

 

 

 

Poruka je uređivana zadnji put uto 7.9.2021 17:21 (zelenapaprika).
12 godina
offline
HT-ov 5G u više hrvatskih gradova nudi gigabitne b

zelenapaprika  Pusti ti to što oni pišu,a moraju pisati da im ide prodaja 5G mobitela. Zasad nema n78 ni n28 a ti me razuvjeri nečime opipljivim a ne onim što pišu. Evo ja mjerio danas na 4G frekvencijama(hibridni 5G DDS) gigabitnu brzinu a ne na n78 ili n28. Kod mene je cijeli grad pokriven sa hibridnim 5G i samo jedan toranj ima 1gbps na hibridnom 5G ostali hibridni 5G do 400Mbps na B20(800mhz) 4G frekvenciji. Evo i Metmonster app kokazuje frekvenciju i dali je samo 5G ili 4G+5G

Poruka je uređivana zadnji put uto 7.9.2021 18:35 (DDavorin).
Moj PC  
0 0 hvala 0
4 godine
offline
Re: HT-ov 5G u više hrvatskih gradova nudi gigabit
DDavorin kaže...

zelenapaprika  Pusti ti to što oni pišu,a moraju pisati da im ide prodaja 5G mobitela. Zasad nema n78 ni n28 a ti me razuvjeri nečime opipljivim a ne onim što pišu. Evo ja mjerio danas na 4G frekvencijama(hibridni 5G DDS) gigabitnu brzinu a ne na n78 ili n28. Kod mene je cijeli grad pokriven sa hibridnim 5G i samo jedan toranj ima 1gbps na hibridnom 5G ostali hibridni 5G do 400Mbps na B20(800mhz) 4G frekvenciji. Evo i Metmonster app kokazuje frekvenciju i dali je samo 5G ili 4G+5G

 Ne znam što su ti skrivili da pišeš ovakve odgovore.

 

I ja bih reklamirao ono što je novo, pa to je sasvim normalno. Ne razumijem zašto bi lagali? Ako HT veli da im 1/4 baznih stanica radi na 3,6GHz, onda je valjda tako. A kako te frekvencije "lovi" tvoj mobitel i kako se dogovara s baznom stanicom, ja to ne znam. To pitaj HT-ovce koji to vide u svojem sustavu. Sve je ovo još vrlo rana faza razvoja 5G i ne očekujem veću dostupnost još godinama. Tako je bilo i s 3G, a pogotovo s 4G.

 

Što je DDS? Nisi odgovorio. Znam što je DSS, ali ne znam što je DDS.

 

"Kod mene"... Ne znam gdje je to točno, a možda uopće nisi pokriven pravim 5G frekvencijama. Ha?

 

 

 

12 godina
offline
Re: HT-ov 5G u više hrvatskih gradova nudi gigabit
zelenapaprika kaže...
DDavorin kaže...

zelenapaprika  Pusti ti to što oni pišu,a moraju pisati da im ide prodaja 5G mobitela. Zasad nema n78 ni n28 a ti me razuvjeri nečime opipljivim a ne onim što pišu. Evo ja mjerio danas na 4G frekvencijama(hibridni 5G DDS) gigabitnu brzinu a ne na n78 ili n28. Kod mene je cijeli grad pokriven sa hibridnim 5G i samo jedan toranj ima 1gbps na hibridnom 5G ostali hibridni 5G do 400Mbps na B20(800mhz) 4G frekvenciji. Evo i Metmonster app kokazuje frekvenciju i dali je samo 5G ili 4G+5G

 Ne znam što su ti skrivili da pišeš ovakve odgovore.

 

I ja bih reklamirao ono što je novo, pa to je sasvim normalno. Ne razumijem zašto bi lagali? Ako HT veli da im 1/4 baznih stanica radi na 3,6GHz, onda je valjda tako. A kako te frekvencije "lovi" tvoj mobitel i kako se dogovara s baznom stanicom, ja to ne znam. To pitaj HT-ovce koji to vide u svojem sustavu. Sve je ovo još vrlo rana faza razvoja 5G i ne očekujem veću dostupnost još godinama. Tako je bilo i s 3G, a pogotovo s 4G.

 

Što je DDS? Nisi odgovorio. Znam što je DSS, ali ne znam što je DDS.

 

"Kod mene"... Ne znam gdje je to točno, a možda uopće nisi pokriven pravim 5G frekvencijama. Ha?

 

 

 

 DDS-na Hrvatskom Dinamičko Dijeljenje Spektra na engleskom DSS- Dynamic Spectrum Sharing pa biraj što ti odgovara. Da i HT je spomenuo i Varaždin i Varaždin ima 1 toranj sa gigabitnom brzinom ali na 4G frekvencijama ili 5G DDS ili DSS kak ti paše. Od toliko tornjeva na5G n78 da još nitko nije stavio sliku da je spojen na n78 3500Mhz! Nitko mi ništa nije skrivio samo pišem što sam osobno provjerio a ne pročitao i naravno to sam i argumentirao slikama, Uživaj i dalje čitaj žute stranice....

4 godine
offline
Re: HT-ov 5G u više hrvatskih gradova nudi gigabit
DDavorin kaže...

 

 

 DDS-na Hrvatskom Dinamičko Dijeljenje Spektra na engleskom DSS- Dynamic Spectrum Sharing pa biraj što ti odgovara. Da i HT je spomenuo i Varaždin i Varaždin ima 1 toranj sa gigabitnom brzinom ali na 4G frekvencijama ili 5G DDS ili DSS kak ti paše. Od toliko tornjeva na5G n78 da još nitko nije stavio sliku da je spojen na n78 3500Mhz! Nitko mi ništa nije skrivio samo pišem što sam osobno "provjerio a ne pročitao i naravno to sam i argumentirao slikama, Uživaj i dalje čitaj žute stranice....

 "Od toliko tornjeva na5G n78 da još nitko nije stavio sliku da je spojen na n78" - ljudi imaju pametnijeg posla. Frekvencije na koje se mobitel spaja zanima jako malo ljudi. Ja već mjesecima pitam (pogrešne) susjede kolika im je brzine kabelskog interneta na A1, pa nemaju pojma. :-) Puca im prsluk za to tj. to ih uopće ne zanima.

 

Nemam 5G mobitel, pa ne mogu hodati okolo i u dokolici isprobavati na što se mobitel spaja. Ako su HT i A1 objavili da su to negdje pustili, onda su to pustili. Makar na jednoj baznoj stanici. Za koji tjedna, mjesec i godinu, bit će ih puno više.

 

A sve te aplikacije poput net monstera i sličnih nisu uvijek pouzdane. Nisi li mi ti prigovarao oko interpretacije CA baš u toj aplikaciji prošle godine zbog širine blokova na pojedinim frekvencijama?

 

Daj se opusti.

14 godina
offline
HT-ov 5G u više hrvatskih gradova nudi gigabitne b
Poruka je uređivana zadnji put čet 9.9.2021 18:53 (Gremlin144).
Moj PC  
0 0 hvala 0
7 godina
online
Re: HT-ov 5G u više hrvatskih gradova nudi gigabit
zelenapaprika kaže...

 Ne znam što su ti skrivili da pišeš ovakve odgovore.

 

I ja bih reklamirao ono što je novo, pa to je sasvim normalno. Ne razumijem zašto bi lagali? Ako HT veli da im 1/4 baznih stanica radi na 3,6GHz, onda je valjda tako. 

Pa ddavorin i ti ste ovdje u pravu.

Većina baznih im radi na 3.6 GHz (većina još od 2007.), samo je pitanje jel se koristi 

 

Ali lagali nisu...

 

Kruha i igala...
Poruka je uređivana zadnji put sri 8.9.2021 10:32 (fer-de-lance).
14 godina
neaktivan
offline
HT-ov 5G u više hrvatskih gradova nudi gigabitne b

HT na low band nema 5G (ispod 1 GHz).

HT na mid band ima NSA 5G (3480-3600 MHz).

 

NSA 5G mobitel u DL smjeru zbraja 4G i 5G kapacitet. Za bolje mobitele to znaci 4 layera po tehnologiji.

U UL smjeru takav mobitel ima 150-200 MB/s (ako i u UL radi 5G antena).

 
1 0 hvala 0
4 godine
offline
Re: HT-ov 5G u više hrvatskih gradova nudi gigabit
Hole kaže...

HT na low band nema 5G (ispod 1 GHz).

 Prema izvoru koji sam gore citirao, nisu ga još pustili u rad.

Nova poruka
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice