U Hrvatsku stigao Microsoft Rewards, program priku

poruka: 26
|
čitano: 6.546
|
moderatori: vincimus
1
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
Ovo je tema za komentiranje sadržaja Bug.hr portala. U nastavku se nalaze komentari na "U Hrvatsku stigao Microsoft Rewards, program priku".
16 godina
offline
U Hrvatsku stigao Microsoft Rewards, program priku

I google je postao obično smeće od usluge/proizvoda, ali ovo što se zove B**** ne bi ni štapom dirao.

 

You are like Michael Jordan of being a son of a bitch!
Poruka je uređivana zadnji put sub 6.8.2022 17:02 (memulica).
Moj PC  
1 0 hvala 0
13 godina
offline
U Hrvatsku stigao Microsoft Rewards, program priku

Bing je toliko očajna tražilica da je ne bih koristio ni da mi plate.

 
7 0 hvala 0
15 godina
offline
U Hrvatsku stigao Microsoft Rewards, program priku

a što kad više ne pomognu ni prisilna instaliranja, defaulti s iznimno kompliciranom promjenom, molbe, preklinjanja, ucjene, reket, bodovi ... ? oće streljat' za guglanje? 

I know that you believe you understand what you think I said, but I am not sure you realize that what you heard is not what I meant.
Moj PC  
5 0 hvala 0
10 godina
offline
Re: U Hrvatsku stigao Microsoft Rewards, program p
Skucaš skriptu nek binga I skuplja bodove u pozadini.
Nadglednik dina
Moj PC  
3 0 hvala 0
16 godina
offline
U Hrvatsku stigao Microsoft Rewards, program priku

Dodali su podršku za tu glupost, a Xbox/Xbox Game Pass i dalje nije podržan u Hrvatskoj i moraš kemijati s regijama...

Poruka je uređivana zadnji put sub 6.8.2022 19:10 (Marko).
 
2 0 hvala 1
8 godina
offline
Re: U Hrvatsku stigao Microsoft Rewards, program p
Mora da je MS prilično očajan kad mora korisnike Binga vabiti plaćanjem.
Očito im baš ne ide u borbi s Google tražilicom.
Life is jazz. Play it cool.
Moj PC  
1 0 hvala 0
13 godina
offline
Re: U Hrvatsku stigao Microsoft Rewards, program p
Macumba kaže...
Mora da je MS prilično očajan kad mora korisnike Binga vabiti plaćanjem.
Očito im baš ne ide u borbi s Google tražilicom.

Pa i nejde baš... 

Hrvatska Hrvatska
Europa Europa
Svijet Svijet
Poruka je uređivana zadnji put sub 6.8.2022 21:21 (Marko :D).
13 godina
offline
Re: U Hrvatsku stigao Microsoft Rewards, program p

Da, ni Edge im baš ne prolazi kod korisnika. Unatoč reklamama koje iskaču u Windowsima, unatoč tome što kada ideš promijeniti zadani preglednik dva puta moraš potvrditi da sigurno ne želiš Edge kao isti i unatoč tome što kada upišeš Chrome na Bing, ogromna reklama za Edge je prije samih rezultata.

Hrvatska Hrvatska
Svijet Svijet
Europa Europa
Poruka je uređivana zadnji put sub 6.8.2022 21:52 (Marko :D).
 
1 1 hvala 0
8 godina
offline
Re: U Hrvatsku stigao Microsoft Rewards, program p
Edge je zapravo odličan (pisao sam o tome na drugoj temi) i više je pitanje navike i lijenosti ne koristiti ga. Meni je glavni browser iako imam i 4 druga koje povremeno koristim.
Bing je fail.
Life is jazz. Play it cool.
13 godina
offline
Re: U Hrvatsku stigao Microsoft Rewards, program p
Macumba kaže...
Edge je zapravo odličan (pisao sam o tome na drugoj temi) i više je pitanje navike i lijenosti ne koristiti ga. Meni je glavni browser iako imam i 4 druga koje povremeno koristim.
Bing je fail.

Ne bih rekao da je do navike, ja bih prešao na Edge bez sumnje, ali ima par stvari koje me smetaju kod istog;

 

1. Natrpan nepotrebnih funkcijama koje se ne mogu isključit (Games, Microsoft Rewards, Collections, Alerts and tips i slično)

2. Dosadan je, svako malo iskače prozorčić jesam li siguran da ne želim koristiti Microsoftove preporučene postavke (čitaj: sve Bing)

3. Lažno se oglašava kao privatan preglednik, a zapravo je najmanje privatan preglednik od svih

4. Prekomjerno reklamiranje i forsiranje doslovno u svakom kutku Windowsa, te samog preglednika (da, sam sebe reklamira kad se ide skinut preglednik trećih strana)

 

Zbog ta četiri razloga ne planiram prelazak na Edge. Ništa od ovog kod Chromea i Firefoxa nije problem.

Poruka je uređivana zadnji put sub 6.8.2022 22:36 (Marko :D).
11 godina
offline
U Hrvatsku stigao Microsoft Rewards, program priku

Jadan Microsoft, ništa mu ne ide. Uskoro će bankrotirati.

42
 
0 0 hvala 0
13 godina
offline
Re: U Hrvatsku stigao Microsoft Rewards, program p

Neće. Zarada na "besplatnim" Windowsima im zasigurno cvijeta, a ni Office-u ne zaostaje. Gdje je još Azure i ostale usluge za poslovne korisnike... 🙃

 

Iako im zarada na kućnim korisnicima nije ni približna kao na poslovnim korisnicima, nije ni ona za bacit. Jedan od razloga zašto su Windowsi de facto besplatni je što na taj način vjerojatno zarađuju više nego što su s prethodnim verzijama. Stare verzije si jednokratno platio i to je sve, a nove verzije ne plaćaš, ali im je zarada konstantno zbog sponzoriranih aplikacija koje dolaze s Windowsima, te oglasa. King i Disney sigurno dosta plaćaju da Candy Crush i Disney Magic Kingdom budu u svakom Start izborniku pri svježoj instalaciji. Oglasi u samom sustavu imaju dvije uloge; prva da te prati preko Advertising ID i prodaje tvoje interese trećim stranama, druga da te natjera na korištenje ostalih Microsoftovih aplikacija). 

23 mjeseca
protjeran
offline
Re: U Hrvatsku stigao Microsoft Rewards, program p
Koliko trubiš o Edgeu i OLEDu da više ni ne gledam Prijatelje. Svaki put kad sam gledao, bojao sam se da će Joey stat s rečenicom, okrenut se kameri i krenut pričat kako OLED i Edge ne valjaju. Uništi mi tak dobru seriju!
Poruka je uređivana zadnji put ned 7.8.2022 12:49 (silvio3105).
 
1 2 hvala 0
13 godina
offline
Re: U Hrvatsku stigao Microsoft Rewards, program p

A ti baš u svaku temu uletiš kao padobranac i čitaš forumašima bukvice umjesto da raspravljaš o samoj temi. Ono, baš si... baba...

23 mjeseca
protjeran
offline
Re: U Hrvatsku stigao Microsoft Rewards, program p
Samo tebi 😜

Da ne bude offtopic, koristio sam Bing jedno vrijeme, prije cirka četiri pet godina i bio je okej,no nije prilagođen za naše tržište.
Tada Google nije imao tipa kalkulator niti sažetak o nečemu što guglaš(tipa neka osoba).
Jedino šta je bilo čudno je ti da kad sam iz znatiželje upisao hrpu slova u tražilicu(stil - pustiš mačku da ti pređe preko tipkovnice), dobio sam hrpu slika golih ženski.

Složio bi se s kolegom iznad - bolje da su Xbox doveli na naše tržište. Rado bi uzeo Xbox ali im ne dam ni lipe dok se sami ne potrude. Sad imaju priliku kad je PS slab s ponudom.
Poruka je uređivana zadnji put ned 7.8.2022 12:57 (silvio3105).
14 godina
offline
Re: U Hrvatsku stigao Microsoft Rewards, program p
Marko :D kaže...

A ti baš u svaku temu uletiš kao padobranac i čitaš forumašima bukvice umjesto da raspravljaš o samoj temi. Ono, baš si... baba...

 Čovjek je u pravu. Trabunjaš o svemu a sve sami hejt. Ja već 4 godine sam na Edge, te na Bing. Skoro da nema razlike između tražilica. Sad govoriti koja je bolja je smiješno i glupo jer većina i ne zna dalje od zadani postavki na Android telefonima pa koriste Chrome i Google.

Pametan čovjek primjećuje sve. Glup za sve ima poneku zamjerku.
13 godina
offline
Re: U Hrvatsku stigao Microsoft Rewards, program p
silvio3105 kaže...
Da ne bude offtopic, koristio sam Bing jedno vrijeme, prije cirka četiri pet godina i bio je okej,no nije prilagođen za naše tržište.
Tada Google nije imao tipa kalkulator niti sažetak o nečemu što guglaš(tipa neka osoba).
Jedino šta je bilo čudno je ti da kad sam iz znatiželje upisao hrpu slova u tražilicu(stil - pustiš mačku da ti pređe preko tipkovnice), dobio sam hrpu slika golih ženski.

Složio bi se s kolegom iznad - bolje da su Xbox doveli na naše tržište. Rado bi uzeo Xbox ali im ne dam ni lipe dok se sami ne potrude. Sad imaju priliku kad je PS slab s ponudom.

Meni je i dalje najbolje ono kad napišeš "index" na Bing, na prvoj stranici ima Google kao rezultat. Ali to je još dobro jer si nekada napisao "index" i google.com bi bio prvi rezultat. 

x18x05x kaže...

Čovjek je u pravu. Trabunjaš o svemu a sve sami hejt. Ja već 4 godine sam na Edge, te na Bing. Skoro da nema razlike između tražilica. Sad govoriti koja je bolja je smiješno i glupo jer većina i ne zna dalje od zadani postavki na Android telefonima pa koriste Chrome i Google.

Pa gle, normalno je da ću napisati negativne strane nečeg i razloge zašto ne koristim. Mislim da bi veći problem bio kada bih rekao "to ne valja" bez da obrazložim zašto to isto nešto ne valja. Također, za sve što popljujem, dajem i alternativu kao preporuku. Stvarno ne vidim u čemu je problem, jer ovo je forum, mjesto za raspravu.

13 godina
offline
Re: U Hrvatsku stigao Microsoft Rewards, program p
Koristim Edge otkad je baziran na Chromiumu i nemam zamjerke na skoro bas nista.
Jedna zanimljivost koja mi se svidjela; nedavno kupujem na Reolink stranici kamere i pita me edge da li zelim da mi pronadje kupone. Reko ajd da vidim - u roku min-dvije nasao mi neka dva koda za 5%+2% popusta, tak da Edge i dalje od mene ima palac gore
Moj PC  
4 0 hvala 0
23 mjeseca
protjeran
offline
Re: U Hrvatsku stigao Microsoft Rewards, program p
Kako god, samo makni Joeya s profilne
13 godina
offline
Re: U Hrvatsku stigao Microsoft Rewards, program p
silvio3105 kaže...
Kako god, samo makni Joeya s profilne

 

Poruka je uređivana zadnji put ned 7.8.2022 15:13 (Marko :D).
16 godina
offline
Re: U Hrvatsku stigao Microsoft Rewards, program p
Rekao bi da je svrha ovoga da se prikupi što više informacija o korisnicima i njihovim navikama, te ih se točnije identificira
 
1 0 hvala 0
3 godine
odjavljen
offline
Re: U Hrvatsku stigao Microsoft Rewards, program p
Macumba kaže...
Edge je zapravo odličan (pisao sam o tome na drugoj temi) i više je pitanje navike i lijenosti ne koristiti ga. Meni je glavni browser iako imam i 4 druga koje povremeno koristim.
Bing je fail.

 Edge je Chrome sa extra reklamama. Chrome je ok. 

I nije pitanje lijenosti jer dolazi sa OSom vec averzije. Pocetne verzije Edgea (Chromioum based su bile ok) dok ga nisu poceli puniti glupostima. 

8 godina
offline
Re: U Hrvatsku stigao Microsoft Rewards, program p
Marko :D kaže...
Ne bih rekao da je do navike, ja bih prešao na Edge bez sumnje, ali ima par stvari koje me smetaju kod istog;

 

1. Natrpan nepotrebnih funkcijama koje se ne mogu isključit (Games, Microsoft Rewards, Collections, Alerts and tips i slično)

 

Hmmm, da nisi spomenuo Games ne bih ni znao za to :) 

Nema softvera koji nema gomilu funkcionalnosti koje većina ne koristi. Ovo mi nije argument.

 

2. Dosadan je, svako malo iskače prozorčić jesam li siguran da ne želim koristiti Microsoftove preporučene postavke (čitaj: sve Bing)

 

Ajmo ovako: probaj s bilo kojim browserom koji nije Chrome otvoriti bilo što od Googlea i vidjet ćeš da Google stalo gura Chrome. Dakle, ništa novog pod suncem.

 

3. Lažno se oglašava kao privatan preglednik, a zapravo je najmanje privatan preglednik od svih

 

Za ovo bih volio vidjeti neovisne dokaze. Ne kažem da je Microsoft nevinašce (jer je daleko od toga), ali ono što radi Google je IMHO puno gore po pitanju narušavanja privatnosti.

 

4. Prekomjerno reklamiranje i forsiranje doslovno u svakom kutku Windowsa, te samog preglednika (da, sam sebe reklamira kad se ide skinut preglednik trećih strana)

 

Ne znam gdje si ovo vidio. 

 

Zbog ta četiri razloga ne planiram prelazak na Edge. Ništa od ovog kod Chromea i Firefoxa nije problem.

 

Life is jazz. Play it cool.
8 godina
offline
Re: U Hrvatsku stigao Microsoft Rewards, program p
markoBT kaže...

Jadan Microsoft, ništa mu ne ide. Uskoro će bankrotirati.

 

Naravno da neće, ali ih očito žulja da im Bing slabo stoji. Ulupali su u njega silne novce a slabo im vraća. Traže načina da zarade i na njemu, vidimo koliko Google mlati novaca na svom ekosustavu koji je sagrađen oko tražilice.

Life is jazz. Play it cool.
16 godina
offline
U Hrvatsku stigao Microsoft Rewards, program priku

Jel mogu dobiti bodove na multiplus karticu?

www.petvolta.com
Moj PC  
0 0 hvala 0
13 godina
offline
Re: U Hrvatsku stigao Microsoft Rewards, program p
Macumba kaže...

Hmmm, da nisi spomenuo Games ne bih ni znao za to :) 

Nema softvera koji nema gomilu funkcionalnosti koje većina ne koristi. Ovo mi nije argument.

Nije problem što se to nalazi u pregledniku, problem je što se to ne može kompletno isključiti. Ovako bez veze zauzima mjesto u već ionako pretrpanom izborniku. Neka se ugledaju na Firefox, doslovno možeš sakriti/isključiti sve što ti se ne sviđa i ne planiraš koristiti.

Macumba kaže...

Ajmo ovako: probaj s bilo kojim browserom koji nije Chrome otvoriti bilo što od Googlea i vidjet ćeš da Google stalo gura Chrome. Dakle, ništa novog pod suncem.

Moraš razlikovati između reklame na stranici i reklame unutar samog preglednika. Reklame na stranici možeš blokirati/sakriti, one u pregledniku ne možeš. Štoviše, ako odeš na Google-ovu stranicu i zatvoriš taj prozorčić gdje ti nudi Chrome, isti se više ne pojavljuje dokle god ne obrišeš kolačiće. Edge, osim što reklamira samog sebe kad ideš preuzeti Chrome, svakih par tjedana izbacuje prozor u kojem te pita želiš li postaviti Microsoftove preporučene postavke—ovo ne radi ni jedan drugi preglednik, samo Edge. 

 

Chrome, Firefox, Opera i slični preglednici će te to pitati samo jednom i to pri postavljanju preglednika. Nikad više te neće dosađivat zašto nemaš Google kao zadanu tražilicu, pa čak i ako je odabrana neka druga.

 

Macumba kaže... 

Za ovo bih volio vidjeti neovisne dokaze. Ne kažem da je Microsoft nevinašce (jer je daleko od toga), ali ono što radi Google je IMHO puno gore po pitanju narušavanja privatnosti. 

Klik. Klik.

 

Prvo, podaci koji se šalju kod Edgea se vežu za Hardware ID. Drugim riječima, čak i da reinstaliraš preglednik Microsoft zna da su podaci poslani baš s tog računala.

Drugo, SmartScreen prikuplja cijele URL-ove posjećenih stranica, a neko vrijeme su to slali s ID-jem Microsoftovog računa, pa Microsoft zna točno što tko posjećuje.

 

Za usporedbu; Chrome, Firefox, Opera, Brave i drugi preglednici daju mogućnost isključivanja slanja podataka matičnim kompanijama, nadalje, čak i ako odlučiš slati podatke isti su vezani isključivo za instalacijski ID programa. Reinstaliraš preglednik, imaš novi ID—novi korisnik. Kod Edgea doslovno moraš zamijenit računalo da bi bio novi korisnik.

Vezano za SmartScreen, Google i ekipa koriste njihov Safe Browsing alat ugrađen u svaki preglednik. Isti ne šalje cijele URL-ove Google-u (ima opcija za bolju zaštitu, isključena po zadanim postavkama), već prilikom svakog pokretanja preglednika preuzima listu malicioznih domena i pri posjetu stranice, provjerava nalazi li se domena na toj listi. Čak ako i pronađe istu, sve što se Google-u šalje je domena stranice, ali hashirana tako da ni Google ne zna tko je što posjetio.

 

Da, čak je i Chrome privatniji od Edgea. Jer sve vezano za Google se može isključit, pa preglednik ne šalje apsolutno ništa.

Macumba kaže... 

Ne znam gdje si ovo vidio.  

Klik. Neke se mogu isključit, neke ne. Kad ideš postavit zadani preglednik, Edge je uvijek tu posebno odvojen s tekstom da je preporučen za Windowse. 

 

Nemam ništa protiv da Bing reklamira Edge na početnoj stranici ili u rezultatima pretraživanja, blokira se to svakim ad blockerom za par sekundi. Ali ovo se ne može blokirat jer je to reklama ugrađena u sam preglednik.

 

Osim toga, navedi mi jedan preglednik (osim Edgea) koji ostavlja kolačiće, pa i one trećih strana kad se otvara nova kartica. Toliko o privatnosti...

 

Poruka je uređivana zadnji put pon 8.8.2022 13:05 (Marko :D).
1
Nova poruka
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice