U Hrvatskoj prvi puta zabilježeno 40°C u lipnju

poruka: 30
|
čitano: 10.061
|
moderatori: vincimus
1
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
Ovo je tema za komentiranje sadržaja Bug.hr portala. U nastavku se nalaze komentari na "U Hrvatskoj prvi puta zabilježeno 40°C u lipnju".
12 godina
offline
U Hrvatskoj prvi puta zabilježeno 40°C u lipnju

Uskoro cemo planirati godišnje odmore u svibnju...

Poruka je uređivana zadnji put čet 30.6.2022 11:42 (tutanjkamen).
Moj PC  
5 0 hvala 0
6 godina
offline
U Hrvatskoj prvi puta zabilježeno 40°C u lipnju

"Scorched Earth."

AMD,........is that baba Su trying to sell us dog sh*t or what?
Moj PC  
1 0 hvala 0
15 godina
offline
U Hrvatskoj prvi puta zabilježeno 40°C u lipnju

jedan sam od onih koji nikak skužit meteorološko laganje, svjesno, namjerno i dosljedno: oni si tam negdje u šumi ("mjerna stanica", maksimir) izmjere 32 a ja ispred kuće (trešnjefka), na jednakoj visini i mjestu gdje je uvijek "hlad", digitalno 37,1 (jučer popodne u 2). i tak svakoga dana no rijetko je razlika ovoliko izražena. ne usudim se ni pomisliti koliko je na ulici, na otvorenom i "okupanom suncem". pitanje: čemu služe ti njihovi, već desetljećima, netočni (lažni) podaci (osim pijeska u oči "napaćenom narodu")?  mislim, mogu i ja mjeriti u frižideru ili u podrumu no to nema veze s mozgom i/ili zbiljom (kao ni njihova "mjerenja"). frend u blizini ima na kući certificiranu "mini meteorološku postaju" (vjetar, vlaga, temperatura, bla; nije bila baš jeftilen) i mjerenja su gotovo jednako viša u odnosu na "službena" (+ - stupanj), kao i moja. molim uhljebe iz dhmz-a (naglasak na "d") za očitovanje. baš kad čovjek pomisli kako je laganje/muljanje rezervirano za politiku i crkvu ...  

I know that you believe you understand what you think I said, but I am not sure you realize that what you heard is not what I meant.
Poruka je uređivana zadnji put čet 30.6.2022 11:59 (Ajar).
Moj PC  
10 3 hvala 0
12 godina
offline
U Hrvatskoj prvi puta zabilježeno 40°C u lipnju

Ja bi potpisao da je cijelu godinu 30, ljeti 40.

 
5 20 hvala 0
5 godina
offline
Re: U Hrvatskoj prvi puta zabilježeno 40°C u lipnj
Hrvatski će opet sin prolaziti kroz svoj Knin

Nije sve tako crno...HEP trlja ruke i ovi koji proizvode i prodaju klime...ovi koji prodaju sladoled...itd
mnogo mudrosti,mnogo jada...što više znanja, to više boli.
Moj PC  
1 1 hvala 0
15 godina
offline
U Hrvatskoj prvi puta zabilježeno 40°C u lipnju

-danas je 30ti.. što će reć, da se temperatura izmjerila sutra umjesto prekjučer ne bi bila najviša (za srpanj).. 40,9 opet knin 2007. ..

-prate li klimatske-temperaturne razlike točno datum iz kalendara ili su ipak neke oscilacije, zbroj okolnosti u datom trenutku kao smjer visinkih vjetrova iz afrike i sl .. pa nešto može biti koji dan prije-kasnije.. kao i ostale pojave u životu no tad su i dalje recimo 'normalne' ili unutar granica-tolerancije.. ne proglasimo ih extremom tj može ali kriterij je što.. prosjek, većina, tj kakve veze ima mjerenje na maximiru i ajarovo u relativno kratkoj udaljenosti a kad to stavimo u relaciju zg-knin .. može tako biti i beč, pečuh, beograd.. pa to ipak ne radimo jer su recimo druga država a državna granica popularne kifle je stvar povijesti, ne klime i klimatskih promjena pa tako hr granica-teritorij nema skoro nikakve veze npr varaždin-knin, odnosno neki dan je na sejveru bila tuča-led.. što s prosjekom, čemu služi statistika?

 

-statistika.. kao znanost, praćenje pojava, mjerenja.. možemo tako neki niz mjerenja uzeti kao moguću referencu i recimo predvidjeti da će sutra biti jednaka temp kao danas ili stupanj viša-niža.. velika šansa da ćemo pogoditi, možemo prognozirati recimo za godinu unaprijed današnji dan.. i postoji šansa da pogodimo, npr da će za godinu na današnji dan biti recimo 39c u kninu.. za to postoji recimo šansa 90%.. no to je ekšli nagađanje, gatanje iz graha, možemo promašiti dan-tjedan kao što možemo pogoditi, tj jednako možemo pogoditi broj lota no to nije zbog znanja-znanosti nego puka sreća-pogodak.

-naravno, za godinu će daleko veća šansa biti oko 40 nego oko recimo 10c.. skoro kao razlika loto šanse jednog listića.. no moguće je i to, pa tako imamo extrem od 8,1c .. ili dokaz kako je statistika ipak samo statistika, da je prosjek-šansa i dalje samo šansa, ne matematički točan broj nego šansa i to temeljeno na ostalim podatcima koji mogu biti referenca, mogu biti točni no dok se događaj ne ispuni mogu biti i promašaj-extrem-slučajnost a to vidmo tek kad prođe kao događaj.. tj statistički prosjek je 'stabilniji' upravo jer daje prosjek, no time u stvarnosti zapravo laž, tj daje nešto nepostojeće kao aritmetičku sredinu koja je točna matematički ali ne činjenično, npr ako je jedan dan temp 10, drugi 20, suma-prosjek je 30/2 .. tj 15c ako imamo osobu visoku 100cm i osobu visoku 200cm prosjek je 150cm.. prosjek je tad nešto što zapravo ne postoji, treća osoba koje nema jer postoji samo ona prva od 100 i druga 200cm kao i temperatura kao izmjerena činjenica a prosjek ipak izgleda dobro-točno-uvjerljivo.. tj zakon velikih brojeva opet kao loto pa koliko god bile male šanse da netko dobije jackpot ipak svi koji igraju nadaju se.. a uvjek netko i dobije, tj negko će dobiti kad tad, jackpot ili udar groma, nešto deseto.. što je opet stvar sreće-random a ne matematička činjenica kao pravilo trokuta i sl. 2+2 je uvjek 4, .. temperature, visina osobe.. kruške i jabuke.. zbroj je tad samo zbroj, prosjek je prosjek.. prikazuje trent-većinu-šansu no posljednje je riječ šansa.. ne činjenica, pa tako jednako onaj tko uplati više listića lota ima veće šanse.. točno, no i dalje ne znači da zna broj i da će dobiti, tj nada se a tek kad se brojevi izvuku vidjet ćemo zna li točno ili netočno.. pa tako s prognozom za godinu dana, gatanjem iz graha predviđam 39c +/- 1c .. 99% da ću pogoditi, jer sam vidovit..? ne nego jer znam što statistika može i kako je (zlo)upotrijebiti ako se to želi.

 

-a ovo je primjer zloupotrebe, katastrofični medijski naslovi, pumpa se čitav mjesec, opasne temp iznad 30c.. vrućine.. da vruće je, no ljeto je... to je normalno.

-zašto mediji stave katastrovično vs normalno? .. jer je medijski važnije-bolje, ne zbog činjenica nego medijskih interesa, bombastičnosit, čitanosti-klikanosti.. zarade.

 

-statistika i prosjek.. ako sad uzmem kamen i bacim ga preko ramena, žmirečki.. što mogu pogoditi kamenom? .. mogu čak i onu šroderovu mačku u kutiji, teoretski, no stvarno mogu nešto u radijusu recimo 20m.. prozor-zid-osobu.. ne japanca u tokiju, ne zagorca u desincu, no statistički će zagorec imati veću šansu.. kao na lotu, tj x-puta ima veću šansu statistički no i dalje u stvarnosti šanse nema osim da je neki specijalni kamen ili superman u pitanju a tad je i ona mačka u opasnosti :) ..

 

C64/TurboModul-OpenSourceProject.org.cn.部分作品为网上收集整理,供开源爱好者学习使用
 
2 4 hvala 0
16 godina
offline
U Hrvatskoj prvi puta zabilježeno 40°C u lipnju

kak ide ono.. nesto sa Crkvom Presvetlog Zatoplenja 

gurtna giržtna gužni žnorda gižnu žertir gžerdu žinar gurdaž žarpar ženar žednu žena
Moj PC  
2 3 hvala 0
16 godina
offline
U Hrvatskoj prvi puta zabilježeno 40°C u lipnju

Meni su poslali upozorenje ranom zorom na mobitel:

 

IZNIMNO visoka temperatura 32°C !!!!!

 

Naravno da sam ih ignorirao i kupao/sunčao se do maloprije.

 

 

 

 

 

Iduća dva tjedna su ključna i tako je rekla struka !!

 

AMEN!!

 

 


 

 

 

 

 

 

You are like Michael Jordan of being a son of a bitch!
Moj PC  
3 15 hvala 0
3 godine
offline
Re: U Hrvatskoj prvi puta zabilježeno 40°C u lipnj
Nije mu dugo trebalo da se odazove.
16 godina
online
Re: U Hrvatskoj prvi puta zabilježeno 40°C u lipnj
BlueMax kaže...

Ja bi potpisao da je cijelu godinu 30, ljeti 40.

 Da boga da ti odma krepo TV, a dalje zna se do 25 to je to, višak si stavi u juhu.

memulica kaže...

Meni su poslali upozorenje ranom zorom na mobitel:

 

IZNIMNO visoka temperatura 32°C !!!!!

 

Naravno da sam ih ignorirao i kupao/sunčao se do maloprije.

 

 

 

 

 

Iduća dva tjedna su ključna i tako je rekla struka !!

 

AMEN!!

 

 


 

 

 

 

 

 

 Eto kak je u jednom Američkom gradu, "koji glasi kao vruča nepoželjna rupa sa relativno jeftinim stanovanjem".

 

https://www.accuweather.com/en/us/phoenix/85003/daily-weather-forecast/346935

AMD,........is that Epyc or what?
4 godine
offline
Re: U Hrvatskoj prvi puta zabilježeno 40°C u lipnj
Ajar kaže...

jedan sam od onih koji nikak skužit meteorološko laganje, svjesno, namjerno i dosljedno: oni si tam negdje u šumi ("mjerna stanica", maksimir) izmjere 32 a ja ispred kuće (trešnjefka), na jednakoj visini i mjestu gdje je uvijek "hlad", digitalno 37,1 (jučer popodne u 2). i tak svakoga dana no rijetko je razlika ovoliko izražena. ne usudim se ni pomisliti koliko je na ulici, na otvorenom i "okupanom suncem". pitanje: čemu služe ti njihovi, već desetljećima, netočni (lažni) podaci (osim pijeska u oči "napaćenom narodu")?  mislim, mogu i ja mjeriti u frižideru ili u podrumu no to nema veze s mozgom i/ili zbiljom (kao ni njihova "mjerenja"). frend u blizini ima na kući certificiranu "mini meteorološku postaju" (vjetar, vlaga, temperatura, bla; nije bila baš jeftilen) i mjerenja su gotovo jednako viša u odnosu na "službena" (+ - stupanj), kao i moja. molim uhljebe iz dhmz-a (naglasak na "d") za očitovanje. baš kad čovjek pomisli kako je laganje/muljanje rezervirano za politiku i crkvu ...  

 

Nebi vjerovao kolika razlika moze bit medu lokacijama koje su relativno blizu. Recimo Škurinje u Rijeci bude 30, Viškovo krajem rijeke 25. Zracne linije cca 2km. Postoji nesto sto se zove mikroklima. Zato recimo Istramet instalira sve vise senzora na mjestima gdje se dogadaju takve anomalije da bi podatci u buducnosti bili precizniji. 

16 godina
offline
U Hrvatskoj prvi puta zabilježeno 40°C u lipnju

Da li to znači da će cpu cooleri poskupjeti?

 

Znam da memorija obično poskupi kad se neka rijeka izlije u Kini pa poplavi tvornicu čipova.

Moj PC  
0 1 hvala 0
12 godina
offline
U Hrvatskoj prvi puta zabilježeno 40°C u lipnju

Čak nije toliko ni problem sama vrućina koliko ta sparina... nema daška vjetra, velika vlaga i sparina.

40 s vlagom 1% i 40 s vlagom 60% je ogromna razlika.

Know your limits.
Moj PC  
11 0 hvala 1
5 godina
offline
Re: U Hrvatskoj prvi puta zabilježeno 40°C u lipnj
#ihush

Koliko je samo ihush svojim komentarima proizveo stakleničkih...eto kolegi zahvalite na rekordnih u rvata 40C
mnogo mudrosti,mnogo jada...što više znanja, to više boli.
16 godina
offline
Re: U Hrvatskoj prvi puta zabilježeno 40°C u lipnj
Meni paše jer po dosadašnjim iskustvima postoji snažna veza između visokih temperatura i oskudno odjevenih djevojaka. 😘

Ako mi je vruće, bacim se u more, a na vikendici prvi red uz more mi uvijek puše neki vjetar tako da ne znam čemu drama...

Ljudi jednostavno tribaju prestati kukati, raditi više da kupe vikendicu uz more i neće imati problema.

Ako imaš par kuća: Dalmacija, Lika, Schladming nemaš problema s klimom.
 
8 2 hvala 0
8 godina
online
Re: U Hrvatskoj prvi puta zabilježeno 40°C u lipnj
memulica kaže...

Meni su poslali upozorenje ranom zorom na mobitel:

 

IZNIMNO visoka temperatura 32°C !!!!!

***** jedno, treba te poslati na tih "32°C" van da u šahti popravljaš spoj, kad su je otvorili ovaj je sa digitalnim izmjerio sam kabel da je 58 stupnjeva pa ga ti vadi van i krpaj jer nema globalnog zatopljenja. Možeš i navečer, temperatura zraka je bila 27-28 u 23:00.

15 godina
offline
Re: U Hrvatskoj prvi puta zabilježeno 40°C u lipnj
slitinabakra kaže...

Nebi vjerovao kolika razlika moze bit medu lokacijama koje su relativno blizu. Recimo Škurinje u Rijeci bude 30, Viškovo krajem rijeke 25. Zracne linije cca 2km. Postoji nesto sto se zove mikroklima. Zato recimo Istramet instalira sve vise senzora na mjestima gdje se dogadaju takve anomalije da bi podatci u buducnosti bili precizniji. 

 tim gore. oni imaju u zg i "mjerno mjesto" odmah poikraj svoje tzv. instistucije i na svojim stranicama pokazuju koliko je tamo izmjereno (često znatno više nego u maksimiru) no to ne objavljuju, nego uvijek samo onu nižu, maksimirsku. tragedija je tim veća što u gradu postoji niz meteorologa-privatnika (neki imaju i poduzeća za to i svoje stranice + snimke kamerama), koji posjeduju sasvim pristojnu opremu i vjerodostojne podatke no državni (!) zavod ih ne doživljava ni jedan promil. ne. oni imaju samo dvije mjerne stanice (+ stup na zrinjevcu, iz austrougarske - veselje turistima). 2022.! ej! jednako toliko su imali i kad sam bio mali (prije 50 godina). dakle, to je uhljebska banda za slikanje po televizijama i prodavanje "pameti", a zapravo niš bolja od hž-a, hep-a i ostalih parazita. tužno je to što su strani izvori uglavnom pouzdaniji, barem u izvješćima. mislim, tko vakulu doživljava ozbiljno, bolje nije ni zaslužio. picekica je bila unešto bolja. nekad. u predviđanjima (što prognoza i jest) je jedino smisleno izvješće za pomorce. sve ostalo im je goli q. 

I know that you believe you understand what you think I said, but I am not sure you realize that what you heard is not what I meant.
15 godina
offline
U Hrvatskoj prvi puta zabilježeno 40°C u lipnju

To je posao, duža sezona manje $$$ na grijanje, eto ti na Putine. Struja preko solara samo da ovi iz HEP-a se ubrzaju pošto je ovo tragikomedija. 

 
0 0 hvala 0
4 godine
offline
Re: U Hrvatskoj prvi puta zabilježeno 40°C u lipnj
Ajar kaže...
slitinabakra kaže...

Nebi vjerovao kolika razlika moze bit medu lokacijama koje su relativno blizu. Recimo Škurinje u Rijeci bude 30, Viškovo krajem rijeke 25. Zracne linije cca 2km. Postoji nesto sto se zove mikroklima. Zato recimo Istramet instalira sve vise senzora na mjestima gdje se dogadaju takve anomalije da bi podatci u buducnosti bili precizniji. 

 tim gore. oni imaju u zg i "mjerno mjesto" odmah poikraj svoje tzv. instistucije i na svojim stranicama pokazuju koliko je tamo izmjereno (često znatno više nego u maksimiru) no to ne objavljuju, nego uvijek samo onu nižu, maksimirsku. tragedija je tim veća što u gradu postoji niz meteorologa-privatnika (neki imaju i poduzeća za to i svoje stranice + snimke kamerama), koji posjeduju sasvim pristojnu opremu i vjerodostojne podatke no državni (!) zavod ih ne doživljava ni jedan promil. ne. oni imaju samo dvije mjerne stanice (+ stup na zrinjevcu, iz austrougarske - veselje turistima). 2022.! ej! jednako toliko su imali i kad sam bio mali (prije 50 godina). dakle, to je uhljebska banda za slikanje po televizijama i prodavanje "pameti", a zapravo niš bolja od hž-a, hep-a i ostalih parazita. tužno je to što su strani izvori uglavnom pouzdaniji, barem u izvješćima. mislim, tko vakulu doživljava ozbiljno, bolje nije ni zaslužio. picekica je bila unešto bolja. nekad. u predviđanjima (što prognoza i jest) je jedino smisleno izvješće za pomorce. sve ostalo im je goli q. 

 
Opce poznato da ono sto je kod nas sluzbeno da je zastarjelo, ja naprimjer pratim temperature na pljusak.com gdje recimo ja ili ti mozemo slozit svoju opremu, kupit vec slozenu i postavit je negdje i slat podatke prema njima. Ima ih dosta po ZG

12 godina
offline
U Hrvatskoj prvi puta zabilježeno 40°C u lipnju

Neka neka, samo da se ekipa i dalje moze vozikat autima ce se i dalje zmiriti na ociti problem. Kad ljudima napadnes komfor, postaju jako agresivni.

 

Poruka je uređivana zadnji put čet 30.6.2022 16:44 (F10EXX).
 
0 0 hvala 0
23 mjeseca
protjeran
offline
Re: U Hrvatskoj prvi puta zabilježeno 40°C u lipnj
Neka prvo krenu političari sa svojim avionima, ako ćemo tako već
3 godine
offline
Re: U Hrvatskoj prvi puta zabilježeno 40°C u lipnj
@Mar Kupi prvi red uz more i za 10 god ako se ovako nastavi će biti i pod morem :D
9 godina
offline
Re: U Hrvatskoj prvi puta zabilježeno 40°C u lipnj
Gallu kaže...
Nije mu dugo trebalo da se odazove.

 a ti si isto dugo izdrzal

Battlenet - TheProdigy#2234
3 godine
offline
Re: U Hrvatskoj prvi puta zabilježeno 40°C u lipnj
Opet ti pao s Marsa. Super. Još me i stalkaš. Nađi si curu. Ili dečka... Što god. Ili ono... Pokušaj nešto pametno napisati a ne ko padobranac svaki put uleti...
16 godina
offline
Re: U Hrvatskoj prvi puta zabilježeno 40°C u lipnj
Evo jedna aktualna, kako to da su 2019 isto bile visoke temperature u lipnju, mislio sam da je samo ove godine to slučaj. Eto ti ga Džavle...
 
2 0 hvala 0
23 mjeseca
protjeran
offline
Re: U Hrvatskoj prvi puta zabilježeno 40°C u lipnj
Nije pao s marsa ako je zemljanin. Pao je sa zemlje! 😅
16 godina
offline
Re: U Hrvatskoj prvi puta zabilježeno 40°C u lipnj
Nuclear_Phoenix kaže...
memulica kaže...

Meni su poslali upozorenje ranom zorom na mobitel:

 

IZNIMNO visoka temperatura 32°C !!!!!

***** jedno, treba te poslati na tih "32°C" van da u šahti popravljaš spoj, kad su je otvorili ovaj je sa digitalnim izmjerio sam kabel da je 58 stupnjeva pa ga ti vadi van i krpaj jer nema globalnog zatopljenja. Možeš i navečer, temperatura zraka je bila 27-28 u 23:00.

 Prika radio sam ja i na višim temperaturama na otvorenim/zatvorenim prostorima, pa malo smanji doživljaj. Usput ti je guzda mogao kupiti i neke poštene rukavice.

You are like Michael Jordan of being a son of a bitch!
15 godina
offline
Re: U Hrvatskoj prvi puta zabilježeno 40°C u lipnj
Mar kaže...
Evo jedna aktualna, kako to da su 2019 isto bile visoke temperature u lipnju, mislio sam da je samo ove godine to slučaj. Eto ti ga Džavle...

 

Izmjereno autom na direktnom Suncu. Izmjerio je i moj crni auto 44°C nekoliko puta usred ljeta na parkingu. To ne znaći da je 44°C bila dnevna temperatura u kontinentalnoj Hrvatskoj.

Tko visoko leti, štedi gorivo.
8 godina
offline
Re: U Hrvatskoj prvi puta zabilježeno 40°C u lipnj
Rekordi su zato da se ruše
Ja rekoh
Moj PC  
5 0 hvala 0
15 godina
offline
U Hrvatskoj prvi puta zabilježeno 40°C u lipnju

zapravo mi je drago da ne moram čistiti snijeg, jer se sam trenutačno topi. a kad mi je "teško" (stariji građani s kroničnim bolestima"), sjetim se vojske (one i ove) pa mi bude ipak lakše. ipak je ovo bio najtopliji lipanj u posljednjih 11 mjeseci. 

I know that you believe you understand what you think I said, but I am not sure you realize that what you heard is not what I meant.
Moj PC  
2 0 hvala 0
1
Nova poruka
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice