Hrvatskoj pošti zabranjeno naplaćivanje famozne 4,

poruka: 55
|
čitano: 13.027
|
moderatori: vincimus
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
Ovo je tema za komentiranje sadržaja Bug.hr portala. U nastavku se nalaze komentari na "Hrvatskoj pošti zabranjeno naplaćivanje famozne 4,".
12 godina
odjavljen
offline
Hrvatskoj pošti zabranjeno naplaćivanje famozne 4,

Napredno...

Trebalo im jde tri ipo godine da im zabrane to. A oni im sami dopustili to.

Bravo.

 
2 0 hvala 0
15 godina
offline
Hrvatskoj pošti zabranjeno naplaćivanje famozne 4,

davno nestali poštar iz naše ulice bio je prezadovoljan i rakijicom (osobito kad bi nosio penzije no nikad ne bi odbio. iz pristojnosti, pretpostavljam). ušao bi u ulicu na dvije, a izašao na četiri noge. 

I know that you believe you understand what you think I said, but I am not sure you realize that what you heard is not what I meant.
Moj PC  
8 0 hvala 0
16 godina
neaktivan
offline
Re: Hrvatskoj pošti zabranjeno naplaćivanje famozn
Umjesto tri subote u mjesecu, sad mogu četiri subote u mjesecu na kavu u seosku birtiju.

Zanimljivo, u jednoj temi se raspravlja je li bolja plaća od 3 ili 7 tisuća eura, a u drugoj problem radi naručivanja folije za mobitel ili muholovke iz Kine.

First world problems!
Mislim, dakle half adder
 
5 0 hvala 0
15 godina
offline
Re: Hrvatskoj pošti zabranjeno naplaćivanje famozn
danas podigao paket, platio 4.5 kn, kaze tek od ponedeljka se ne placa..
battletag:MasnaKrvavic#2275
12 godina
odjavljen
offline
Re: Hrvatskoj pošti zabranjeno naplaćivanje famozn

Uzeo si poštar kao bakšu 😂

15 godina
offline
Re: Hrvatskoj pošti zabranjeno naplaćivanje famozn
dado16 kaže...
danas podigao paket, platio 4.5 kn, kaze tek od ponedeljka se ne placa..

 Ndam se da si tražio potvrdu/račun i da ćeš prijaviti Hakomu

15 godina
offline
Re: Hrvatskoj pošti zabranjeno naplaćivanje famozn
JackIsBack kaže...
Meni jutros stigla posta i platio sam 4,5kn. Gdje sad da ih tuzim? Imam racun tako da mogu i dokazati.

 Prijavi Hakomu. Ozbiljno.

Ako ne znaš kako, nazovi Hakom. Ozbiljno.

16 godina
offline
Re: Hrvatskoj pošti zabranjeno naplaćivanje famozn
Envy kaže...


Šta sad ti misliš.. da kakvo pismo pošaljemo da li MUP-u ili samoj pošti?

Nisam bas optimistican. Na klix forumu su imali temu, ljudi su aktivno i u dogovoru slali visestruke upite, zalbe na razne bitne adrese, ali nista nije za sada koristilo.

Ne znam da li postoji kod nas uopste nekakva institucija koja moze proglasiti ovo nezakonitim?

11 godina
offline
Hrvatskoj pošti zabranjeno naplaćivanje famozne 4,

Nemoze si postar uzet kao baksu jer mora izdat racun za te 4.50 kn i mora ih razduzit kad dodje u postu...a i sami postari nisu krivi za te famozne 4.50kn jer oni rade samo svoj posao...Na svom rajonu imam 5 ljudi kojima svakodnevno nosim izmedju 5-10 paketica i mozda su ima 2 u tjednu za naplatu makar pise na 80 posto paketica small paket jedino se takvi naplacuju...mislim da carinski djelatnici unutar poste odlucuju koji su za naplatu a koji nisu...neovsno o velicini...

BBall,Tech,Ink and Familly..all the way....
Poruka je uređivana zadnji put sub 28.9.2019 17:38 (mariolla79).
Moj PC  
0 0 hvala 0
14 godina
online
Re: Hrvatskoj pošti zabranjeno naplaćivanje famozn
dado16 kaže...
danas podigao paket, platio 4.5 kn, kaze tek od ponedeljka se ne placa..

 
I meni rekli tek od ponedjeljka, pokazala žena i dopis njih. Okrenuo se i rekao vidimo se u ponedjeljak :)

15 godina
offline
Re: Hrvatskoj pošti zabranjeno naplaćivanje famozn
spiderhr kaže...
dado16 kaže...
danas podigao paket, platio 4.5 kn, kaze tek od ponedeljka se ne placa..

 
I meni rekli tek od ponedjeljka, pokazala žena i dopis njih. Okrenuo se i rekao vidimo se u ponedjeljak :)

 meni se nije dalo vracat u pon, ipak mi je trosak goriva itd veci onda od 4.5 kn

battletag:MasnaKrvavic#2275
15 godina
offline
Re: Hrvatskoj pošti zabranjeno naplaćivanje famozn
JohnnyBGood V kaže...

Ako je bilo protivno pravilniku/zakonu, imamo li onda pravo na povrat uplacenih novaca svih ovih godina?

 -da, imaš .. no kao u svakom postupku ishod nije unaprijed zagarantiran + troškovi ..

 

bunker kaže...

Pa ako i imaš, onda se to pravo ostvaruje u individualnim sudskim parnicama koju svaki pokreće za sebe, baš kao i za kredite u francima ili preplaćene kamate...

Osim ako ti pošta sama odluči vratiti pare, a znamo da to neće učiniti jer računa na realu da će samo rijetki pokretati privatne parnice ..

 -da, točno.. tj osim dijela da pošta može nešto odlučiti, u parnici odlučuje sud, tj pošta može samo odlučiti ne platiti i suditi se, nakraju bi morala (uz pretpostavku da se postupak okonča s pozitivnim ishodom za tužitelja.. a to nikad nije garantirano).

-pošta može tražiti za sve te troškove naknadu države, i dobiti. Jer, do sad je to sve HAKOM-država odobravao i tad je on taj koji je odgoovoran, kao što korisnik može tražiti poštu, pošta može po toj osnovi troška tražiti državu. Jer pošta nije kršila zakon, tj zakon je i dalje isti, pitanje je tumačenja a tumači ha tko? -hakom. Koji ga je do sad tumačio drugačije, mada se to pitanje postavljalo više puta. Promjena u mišljenju hakoma (tumačenju) .. je tad greška hakoma-države u nejasnim zakonima, jer država je ta koja donosi i tumači zakone, tek tad ih može provoditi. Ne tumačimo ih mi ili pošta.. (mada to ovom raspravom radimo) :)

 

-i nedavno je bila tema, brinzanica-poštarina.. i odgovor hakoma je bio 'ok', pošto je to izjava onog tko tumači-predstavlja zakon, to znači da je i do sad hp poslovao u skaldu sa zakonom i po toj osnovi hp ne može biti kažnjen, tj svaki trošak koji tako nastane je odgovornost države-institucije koja je uzrokovala takvo stanje, takvim tumačenjem zakona i time oni koji snose kranji trošak. Pravni automatizam.

 

-najgluplji dio j ezadan rok-datum tj odgoda za provedbu, jer ako je nešto nedozvoljeno, tad ne može 'još danas'.. neovisno kako je to pošti teško provesti. Tj ako im to stvara trošak pa (krikirat ću) da moraju stati s poslovanjem na par dana..) nek stanu, nek nabiju trošak i tuže državu, dobit će.

 

-problem malog korisnika je imati račun kojim bi dokazao plaćanje takve usluge, 4,5kn .. tko ima račun? Tko ga je sačuvao? Ako netko ipak ima i tuži-traži, ako hp islati bez natezanja.. hoće li tad hp to naplatiti od države? Hoće li netko odgovarati, netko tko je do sad sjedio u fotelji i primao plaću? Što da rade tisuće korisnika koji nisu sačuvali račun, a može se zaključiti iz prometa pošte koliko je to novca? Hoće li taj novac tad država (recimo) zapljijeniti i koristit za pokriće troška itd itd.. (zapljena bi bila opravdana činjenicom da taj novac nije ni smio biti naplaćen, dok trošak tad nije na teret države nego na onog tko je trošak sam stvorio a to je hp tj trošak prinatanja računa i sl. se ne može knjižiti kao trošak, jer je sam račun obveza i dio poslovanja pa se ne može zaračunavati dodatno kao trošak itd itd..).

 

-pa pitanje, zašto sad iz prometa pošte, knjigovodstvenih stavki, hakom jednostavno ne zapljeni taj iznos od hpa, po tužbi hpu plati trošak i izmisli neki pravedan način kako da svim građanima koji su platili nadokandi barem duševne boli.. jer tko bi mene ili bilo kog pravno spriječio da lažno potražujem bilo koji iznos.. npr 50kn? Nemam račun? Da, jer tko to čuva, 4,5kn .. a država ipak ima zbirni račun kojeg može zapljeniti i na kojem bi se vidio konkretan prihod po toj osnovi od 2016te do danas.. teoretski mogu ja tražiti npr 50% tog iznosa i jedini problem je kako dokazati da sam ja to platio.. tj tad bi sud bez računa morao odbiti moje potraživanje, jer ako ne odbije tad ja mogu prevarom zloupotrijebiti trenutno stanje i doći do bilo kojeg iznosa bez pravne osnove tj prevarom, lažnim potraživanjem.

-tako da ostaje samo za one koji su sačuvali račun.. no takvih je vjerojatno zanemariv broj. Ispada da mada je protivno zakonu, oštećeni ne može ništa.. a to je krivnja HAKOMa-države i netko mora odgovarati. Tko? pa ona osoba koja je prošlih godina dozvoljavala svojim izjavama i potpisima naplaćivanje + kao u ostalim kaznama, jedna za osobu, druga za frimu po osnovi odgovornosti. No što kad kaznu plaća netko tko se financira iz poreza i sl? Kaznu plaćamo mi? Jer smo plaćali račun koji nismo trabali plaćati? .. eto što je besmislenost kad se nema uređen sustav, kad ne postoji odgovornost i kad po foteljama sjede nesposobni/netjaci i imbecili.

C64/TurboModul-OpenSourceProject.org.cn.部分作品为网上收集整理,供开源爱好者学习使用
14 godina
online
Re: Hrvatskoj pošti zabranjeno naplaćivanje famozn
dado16 kaže...

 meni se nije dalo vracat u pon, ipak mi je trosak goriva itd veci onda od 4.5 kn

 meni pošta na 500 metara pa nije problem :)

15 godina
offline
Re: Hrvatskoj pošti zabranjeno naplaćivanje famozn
knight kaže...
Envy kaže...


Šta sad ti misliš.. da kakvo pismo pošaljemo da li MUP-u ili samoj pošti?

Nisam bas optimistican. Na klix forumu su imali temu, ljudi su aktivno i u dogovoru slali visestruke upite, zalbe na razne bitne adrese, ali nista nije za sada koristilo.

Ne znam da li postoji kod nas uopste nekakva institucija koja moze proglasiti ovo nezakonitim?

Valjda bi Sud trebao to proglasiti nezakonitim.. ali o tom po tom. 

15 godina
offline
Re: Hrvatskoj pošti zabranjeno naplaćivanje famozn

Moja obitelj nije dobila ni jedan jedini račun za 4.5 kune. Sigurno 100 paketa. Milsim da si to poštar zadržao.

16 godina
online
Hrvatskoj pošti zabranjeno naplaćivanje famozne 4,

Šteta :(

 

Ja sam s guštom placao 4.5 kn prijateljima iz poste

Intel i7 8700K;asrock z370 extreme 4; Crucial 2X8 Gb 2400@2666 Mhz; SLI 2 X Nvidia GeForce 1080Ti; SSD Samsung EVO 500 Gb
Moj PC  
1 0 hvala 0
11 godina
offline
Re: Hrvatskoj pošti zabranjeno naplaćivanje famozn
Baš me zanima hoće li sada biti tako kako neki predviđaju, da će HP početi naplaćivati ležarinu na sve pakete pa će nas nakraju to još i više koštati
 
0 0 hvala 0
16 godina
online
Re: Hrvatskoj pošti zabranjeno naplaćivanje famozn
Doktor-X kaže...
Baš me zanima hoće li sada biti tako kako neki predviđaju, da će HP početi naplaćivati ležarinu na sve pakete pa će nas nakraju to još i više koštati

 Ne vjerujem, pošta je naš prijatelj

Intel i7 8700K;asrock z370 extreme 4; Crucial 2X8 Gb 2400@2666 Mhz; SLI 2 X Nvidia GeForce 1080Ti; SSD Samsung EVO 500 Gb
7 godina
protjeran
offline
Re: Hrvatskoj pošti zabranjeno naplaćivanje famozn
mariolla79 kaže...

Nemoze si postar uzet kao baksu jer mora izdat racun za te 4.50 kn i mora ih razduzit kad dodje u postu...a i sami postari nisu krivi za te famozne 4.50kn jer oni rade samo svoj posao...Na svom rajonu imam 5 ljudi kojima svakodnevno nosim izmedju 5-10 paketica i mozda su ima 2 u tjednu za naplatu makar pise na 80 posto paketica small paket jedino se takvi naplacuju...mislim da carinski djelatnici unutar poste odlucuju koji su za naplatu a koji nisu...neovsno o velicini...

 Postari su nakon HDZ, crkve, laznih branitelja, kontrverzinih biznismena,lokalnih serifa i djeparosa, rak rana naseg drustva.

11 godina
offline
Hrvatskoj pošti zabranjeno naplaćivanje famozne 4,

Postar kao radnik ne..ima ixnimaka koji su nesavjesni u svom poslu..ali kao posta u globalu..najvjerojatnije oni.iznad u foteljama...postara fali..povecani su rajoni posla ima visenego davno.prije...itd itd..da ne govorim o placama koje nisu rasle duljevrijeme.....prije je postar bio gospodin a sad me sram sto radim u posti...jer tevecina ljudi gleda ko da si govno...

BBall,Tech,Ink and Familly..all the way....
Moj PC  
0 0 hvala 0
11 godina
offline
Re: Hrvatskoj pošti zabranjeno naplaćivanje famozn
Kant kaže...
Doktor-X kaže...
Baš me zanima hoće li sada biti tako kako neki predviđaju, da će HP početi naplaćivati ležarinu na sve pakete pa će nas nakraju to još i više koštati

 Ne vjerujem, pošta je naš prijatelj

 Koliko ja znam lezarina seodavnonaplacivala po danu..ali nakon onog roka od 5 radnih dana akonisi podigao paket..on nakon tih 5 dana stoji jos jedno 5 -7 dana u posti i onda ako nitko nepodigne vraca se posiljatelju

BBall,Tech,Ink and Familly..all the way....
12 godina
protjeran
offline
Re: Hrvatskoj pošti zabranjeno naplaćivanje famozn
mariolla79 kaže...

a sad me sram sto radim u posti

 Ako te radi nečega treba biti sram onda je to radi pravopisa koji nije ni na razini osnovne škole.

Daj pročitaj sad ta svoja zadnja 2 posta pa gledaj malo te riječi bez razmaka, sa točkicama i ostalim glupostima.

Sad netko mora dešifrirat gluposti koje pišeš umjesto da ti pregledaš što je napisano prije slanja i ispraviš greške.

11 godina
offline
Hrvatskoj pošti zabranjeno naplaćivanje famozne 4,

Pa pisem na brzinu s moba...tako da sorry ako si uvrijedjen...ja nevrijedjam niciji pravopis ni opcenito nisam nikog vrijedjao...pisano je bilo u punom busu koji se tresao..pozz

BBall,Tech,Ink and Familly..all the way....
Moj PC  
0 0 hvala 0
7 godina
online
Re: Hrvatskoj pošti zabranjeno naplaćivanje famozn
mariolla79 kaže...

Pa pisem na brzinu s moba...tako da sorry ako si uvrijedjen...ja nevrijedjam niciji pravopis ni opcenito nisam nikog vrijedjao...pisano je bilo u punom busu koji se tresao..pozz

 Jel bila bar kakva dobra šoca pa da ju primiš za dupe, kao slučajno?

 

 

Kruha i igala...
11 godina
offline
Hrvatskoj pošti zabranjeno naplaćivanje famozne 4,

Hahahh..ma nije..sve puno skolaraca 😉

BBall,Tech,Ink and Familly..all the way....
Moj PC  
0 0 hvala 0
Nova poruka
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice