Hrvatskoj pošti zabranjeno naplaćivanje famozne 4,

poruka: 55
|
čitano: 12.988
|
moderatori: vincimus
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
Ovo je tema za komentiranje sadržaja Bug.hr portala. U nastavku se nalaze komentari na "Hrvatskoj pošti zabranjeno naplaćivanje famozne 4,".
14 godina
offline
Hrvatskoj pošti zabranjeno naplaćivanje famozne 4,

Sad neka vrate sve uplate od 4.5 kuna do sada koje smo placali kao budale.

 
38 0 hvala 5
12 godina
neaktivan
offline
Hrvatskoj pošti zabranjeno naplaćivanje famozne 4,

Ako je bilo protivno pravilniku/zakonu, imamo li onda pravo na povrat uplacenih novaca svih ovih godina?

 
19 0 hvala 1
16 godina
offline
Hrvatskoj pošti zabranjeno naplaćivanje famozne 4,

Kakvo vracanje para ?

Bolje da si kupimo vazelin jer ce nas nastavit prcit na kojekakve nove nacine...

 

Niti pomislit na masovni prosvijed, glavu u pijesak i cekat penetraciju :/

Truth in engineering.
 
37 0 hvala 0
7 godina
offline
Re: Hrvatskoj pošti zabranjeno naplaćivanje famozn

Pa ako i imaš, onda se to pravo ostvaruje u individualnim sudskim parnicama koju svaki pokreće za sebe, baš kao i za kredite u francima ili preplaćene kamate...

Osim ako ti pošta sama odluči vratiti pare, a znamo da to neće učiniti jer računa na realu da će samo rijetki pokretati privatne parnice ..
16 godina
offline
Hrvatskoj pošti zabranjeno naplaćivanje famozne 4,

Mi u BiH i dalje placamo...1.80 KM, skoro 7 Kn. Bagra.

To ide na pakete bez tracking broja, tj. one koji ne pocinju na R.

Kao oni na paket, kada stigne bez tracking broja, nalijepe registrirani broj, koji pocinje sa R. Zatim nam dostave taj paket i naplate to "pracenje" paketa.

Problem je (ako izuzmemo to da nas tjeraju da platimo "uslugu" koju ne trazimo) sto, do trenutka kada dobijemo taj paket, mi blage veze nemamo koji je broj, niti smo imali bilo kakvu mogucnost pracenja tog paketa pomocu tog broja.

 
7 0 hvala 1
14 godina
neaktivan
offline
Hrvatskoj pošti zabranjeno naplaćivanje famozne 4,

dva dana mi je paket stajao na pošti,naplatili su mi "ležarinu" 2kn, izgleda da će oni pronaći način da nas žanju.

 
14 0 hvala 0
16 godina
offline
Hrvatskoj pošti zabranjeno naplaćivanje famozne 4,

Još kad bi im naložili da actually i dostavljaju pošiljke na kućnu adresu, gdje bi im bio kraj?

Steam: tanelorn666, PSN: tane666, XBLA: tanelornius, Origin: tanelorn666
 
32 0 hvala 0
15 godina
neaktivan
offline
Hrvatskoj pošti zabranjeno naplaćivanje famozne 4,

HAKOM je pravi primjer ekspeditivnosti naših institucaija.

 
18 0 hvala 0
12 godina
offline
Hrvatskoj pošti zabranjeno naplaćivanje famozne 4,

Na meni su zaraditi 9 kuna u zadnjih par godina. Neka im!

 
1 0 hvala 1
16 godina
offline
Re: Hrvatskoj pošti zabranjeno naplaćivanje famozn
zorzino kaže...

dva dana mi je paket stajao na pošti,naplatili su mi "ležarinu" 2kn, izgleda da će oni pronaći način da nas žanju.

O da. Smislit će nešto. Reko bi da imaju već u proceduri dogovoreno.
Small packets ležarina ili slično od tih 5 kn. Pa će onda naplaćivati svima, a ne samo non tracked paketi iz Kine kao do sada.

To live is to suffer, to survive is to find some meaning in the suffering. Friedrich Nietzsche
16 godina
odjavljen
offline
Hrvatskoj pošti zabranjeno naplaćivanje famozne 4,

Otkako nam je Kolinde sve nesto na bolje ide.

Npr "bolje da se ubijem"

Freak Show Inc.
 
18 0 hvala 0
7 godina
protjeran
offline
Hrvatskoj pošti zabranjeno naplaćivanje famozne 4,

Ukruvi panicno rade brainstorm u sredisnjici, da zaobidju ovu nevolju. Strucni koordinator baksa im pomaze 

Moj PC  
1 0 hvala 0
12 godina
offline
Hrvatskoj pošti zabranjeno naplaćivanje famozne 4,

Može li mi netko objasniti kako to naš poštar naplati te 4.50 KN samo ako imaš,ako nemaš nema veze (citiram njegove rijeći)!?

I to ja nisam iznimka,tako on svima,već godinama.

Ne vjeruj ženi koja laže!
Moj PC  
1 1 hvala 0
16 godina
odjavljen
offline
Re: Hrvatskoj pošti zabranjeno naplaćivanje famozn
O_O_O kaže...

Ukruvi panicno rade brainstorm u sredisnjici, da zaobidju ovu nevolju. Strucni koordinator baksa im pomaze 

 

Nesto tako se zbilo kad su ukinute kazne za parkiranje. Onda su uvedene dnevne karte. Reklo bi se kod mene u selu - nije govno nego se pas posro

Freak Show Inc.
8 godina
offline
Hrvatskoj pošti zabranjeno naplaćivanje famozne 4,

I sad kad HP uloži žalbu, proces još traje, i dalje status quo (plaćamo uhljebninu) ili to doista stupa/stupilo na snagu?

Jbt kak je ovo država, još će ti HP (ako to nekako dobije pravomoćno), naplatiti kamatu unatrag, valjda i duševne boli i ovršit te, za sljedećih x godina koliko su bili "oštećeni" dok proces traje. 

 
1 0 hvala 0
15 godina
neaktivan
offline
Re: Hrvatskoj pošti zabranjeno naplaćivanje famozn
Je, neće bit 4.5 kn, ali će sad staviti ležarinu od 2kn po danu i podizanje tek 3. dan od primitka obavijesti. Računica je jednostavna, svi paketi x 2kn/danu x 3dana i opet su na dobitku...
Moj PC  
2 0 hvala 0
15 godina
offline
Hrvatskoj pošti zabranjeno naplaćivanje famozne 4,

Dobro je, nisu stavili 40 kuna dostava, jel, tko ih kontrolira. Moze i 400kn, nitko nije rekao previse, premalo ili uopce ne treba naplacivati. Rvatistan.

 
1 0 hvala 0
14 godina
offline
Hrvatskoj pošti zabranjeno naplaćivanje famozne 4,

Ima pravde.

Dolje monopolisti.

Živjele pošiljke.

 
0 0 hvala 0
12 godina
offline
Hrvatskoj pošti zabranjeno naplaćivanje famozne 4,

Zanimljivo... a meni jučer stigao paket, iz Kine ofkors... i morao sam platit 4,5 kn!!

Ništa u pošti nisu rekli da se to više ne naplaćuje... e da sam bar prije znao za ovu informaciju...

 
1 0 hvala 0
13 godina
offline
Re: Hrvatskoj pošti zabranjeno naplaćivanje famozn
18.9. je donesena odluka i imali su 8 dana da se prilagode.
Tako da im je jučer bio zadnji dan bez kazne.

Žalbu ne mogu podnijeti jer nema žalbe, jedino tužba pred Visokim upravnim sudom.

Odluke su ovdje:
https://www.hakom.hr/UserDocsImages/2019/odluke_rjesenja_presude/IZ-ZK-RJ-OPR-2Naplata%20malog%20paketa%20u%20HPu-20190821.pdf
https://www.hakom.hr/UserDocsImages/2019/odluke_rjesenja_presude/IZ-ZK-RJ-1Davatelj%20HP-produljenje%20roka%20izvr%C5%A1nosti.odbacivanje-20190925.pdf
robimarko@gmail.com
14 godina
offline
Re: Hrvatskoj pošti zabranjeno naplaćivanje famozn
Nije li im HAKOM prvo odobrio ovu praksu. I kolege, koju lezarinu kad to moraju isporuciti na adresu!? Banda...
 
0 0 hvala 0
5 godina
offline
Re: Hrvatskoj pošti zabranjeno naplaćivanje famozn
To je ona ista hrvatska pošta,koja pisma za koje piše isključivo na ruke....ubace poruku da dođete u ured
mnogo mudrosti,mnogo jada...što više znanja, to više boli.
Moj PC  
1 0 hvala 0
16 godina
odjavljen
offline
Hrvatskoj pošti zabranjeno naplaćivanje famozne 4,

Zanimljivost iz Irske...

 

Jedno te isto pismo sam dobio nekih 5-6 puta. Bilo je sa povratnicom za koju valjda u irskoj posti ne znaju sta je. Ja potpisem da sam preuzeo pismo ali potpisem na uredjaju a povratnica mi svaki puta ostane. I onda iz HR opet salju i opet i opet...

Tako mi je stigla i kazna za brzu voznju iz austrije. Stigla vec dvaput. Pisurija ziva. Mozda je jednostavno tako u posti, u pravilniku pise da moraju zajebati

Freak Show Inc.
 
4 0 hvala 0
6 godina
offline
Re: Hrvatskoj pošti zabranjeno naplaćivanje famozn
Brk kaže...
Nije li im HAKOM prvo odobrio ovu praksu. I kolege, koju lezarinu kad to moraju isporuciti na adresu!? Banda...

Pa ako ne želiš da ti ostave ispred vrata ili kod susjeda onda ide ležarina..

15 godina
offline
Re: Hrvatskoj pošti zabranjeno naplaćivanje famozn
Meni jutros stigla posta i platio sam 4,5kn. Gdje sad da ih tuzim? Imam racun tako da mogu i dokazati.
15 godina
offline
Re: Hrvatskoj pošti zabranjeno naplaćivanje famozn
ja sam isto dobio dns onaj papiric da moram doc do ureda i platit 4.5 kn
battletag:MasnaKrvavic#2275
14 godina
offline
Hrvatskoj pošti zabranjeno naplaćivanje famozne 4,

Baš  ljudi naručio mali   paket iz kine pr  tjedan dana nema  ni 50 grama  jedva. Baš  me znaima  kad poštar pokuca i donese mi  taj  paket  hoće  li mi kao i  uvjek maznut  4  ,50  HRK  po paketu  iz đepa  ili  neće ništa  mi  naplatitit  pa   zapadne  odjednom  debeli snjeg  haha  ljudi  što još  reći  Hrvatska Pošta je  tipičan primjer onih  koji  te  samo žele   dobro  ogulit   dalje  nemam im ni šta reć  osim poručit  nek  se  Ugledaju  na  Kinesku  Poštu  kako i tam ljudi rade kao i vamo ali ne nabijaju  dododatne  trošarine i  Penale koje   treba da  trpi   narod  neg samo im platim dostavu  onoloko koliko me  ljudi i traže za dostavu i  gotova  priča Štoviše   Hrvatska  Pošta  slobodno mogu reći  da je najgora   Pošta  od  neljubaznosti prek telefonskih linija  do  sličnih drugih  drskosti  koje sam  doživijio na  svoje  oči  i  uši  te  mislim nakon  svega  da  treba  dovest nekog novog  privatnika koji će  ionako bolje  radit poslove koje bih  trebala  radit  hrvatska  Pošta

Poruka je uređivana zadnji put pet 27.9.2019 20:44 (Master Infirmiy).
Moj PC  
0 0 hvala 0
15 godina
offline
Re: Hrvatskoj pošti zabranjeno naplaćivanje famozn
knight kaže...

Mi u BiH i dalje placamo...1.80 KM, skoro 7 Kn. Bagra.

To ide na pakete bez tracking broja, tj. one koji ne pocinju na R.

Kao oni na paket, kada stigne bez tracking broja, nalijepe registrirani broj, koji pocinje sa R. Zatim nam dostave taj paket i naplate to "pracenje" paketa.

Problem je (ako izuzmemo to da nas tjeraju da platimo "uslugu" koju ne trazimo) sto, do trenutka kada dobijemo taj paket, mi blage veze nemamo koji je broj, niti smo imali bilo kakvu mogucnost pracenja tog paketa pomocu tog broja.

Upravo sam ovo tvoje boldano htio da istaknem, jer mene lično poštar zna i nije problem toliko (a i jeste) u 1,8 KM koliko što on mene mora naći ili nekog od ukućana da mu potpiše famoznu R pošiljku i naplati 1,8 KM.

Prije mi je fino bacao stvari na terasu ili ako je šta lomljivo on to fino stavi na ulazni balkon od kuće.

Sad kupiš nešto što je 0,6 USD a na to ide "pita skuplja od tepsije" tj ti dodatnih 1,8 KM.

Šta sad ti misliš.. da kakvo pismo pošaljemo da li MUP-u ili samoj pošti?

15 godina
offline
Re: Hrvatskoj pošti zabranjeno naplaćivanje famozn
Master Infirmiy kaže...

* * * Štoviše   Hrvatska  Pošta  slobodno mogu reći  da je najgora   Pošta  od  neljubaznosti prek telefonskih linija  do  sličnih drugih  drskosti  koje sam  doživijio na  svoje  oči  i  uši  te  mislim nakon  svega  da  treba  dovest nekog novog  privatnika koji će  ionako bolje  radit poslove koje bih  trebala  radit  hrvatska  Pošta

Ja mogu reći (barem u kraju gdje sam ja) da se radi ljute konkurencije (A2B, EuroExporess, Express One, ma ima ih 10-tak) BH Pošta kao i Pošta Srpske toliko popravili da imaju uslugu D+D (valjda Danas poslato danas isporučeno).

 

Eto neki dan mi poštar (inače stanuje od mene par kilometara pa ga mogu nazvati ajmo reći susjedom) donese dva 48 Portna Cisco 2960 Switcha, kutija je bila ogromna i "galami" on na mene kaže "šta si ovo naručio, mogao si šporet sledeći put naručiti").

 

Ali eto.. hebe to 1.8 KM jer kada se naruči 10-tak malih paketića iz P.R.C-a onda se stvari množe desetostruko. Iskreno se nadam da će i BH Pošta krenuti putem Hrvatskoj pošte.

16 godina
offline
Hrvatskoj pošti zabranjeno naplaćivanje famozne 4,

Meni danas došlo 4, 5 paketića (sitnice za Orange Pi) i digli staroj 10 kuna. Dosad su redovito uzimali po 5 kuna (neda im se s lipama za***avati).

Moj PC  
0 0 hvala 0
Nova poruka
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice