U Hrvatskoj je konačno stigao EON, popularan OTT t

poruka: 322
|
čitano: 114.223
|
moderatori: vincimus
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
Ovo je tema za komentiranje sadržaja Bug.hr portala. U nastavku se nalaze komentari na "U Hrvatskoj je konačno stigao EON, popularan OTT t".
15 godina
offline
Re: U Hrvatskoj je konačno stigao EON, popularan O
guslac kaže...

Da li će se android televizor smatrati smart tv-om u njihobvom sustavu, pa da možeš još i na nekom androidu/windowsima ili sličnom gledati u isto vrijeme?

 testirao sam na firetv sticku, mobilna verzija eona ne radi, jednostavni javi da ovaj uređaj nije podržan, a ako instaliras nativnu app za tv, prepozna ti ko smart tv, tako da ti je automatski zauzet 1 tv, i imas još 3 uređaja komp/mob

battletag:MasnaKrvavic#2275
5 godina
offline
Re: U Hrvatskoj je konačno stigao EON, popularan O
Imam app instaliran na Xiaomi Mi sticku i prepoznaje mi ga kao smart tv. Osobno ću iskoristiti probni period i to je to, jer mi je kvaliteta slike u istim uvjetima bolja na MaxTv to Go aplikaciji. Za formulu ću se već nekako snaći.
 
0 0 hvala 0
11 godina
offline
U Hrvatskoj je konačno stigao EON, popularan OTT t

Ima netko da posjeduje EON TV Box?

Moj PC  
0 0 hvala 0
12 godina
offline
U Hrvatskoj je konačno stigao EON, popularan OTT t

Imam ja , ali prva verzija  , tkzv hibridna sa coaxom što su dijelili korisnicima od 2018 do pojave ovih novijih OTT boxeva što sad daju . Ovi pored OTT dijela usluge koji je sad u ponudi ( preko neta ) ,  ima direkt pristup na mrežu kabelom i live program radi bez neta ,ali u principu je slično . Šta te zanima ? 

Moj PC  
0 0 hvala 0
15 godina
offline
Re: U Hrvatskoj je konačno stigao EON, popularan O
BigD_Cro kaže...
Imam app instaliran na Xiaomi Mi sticku i prepoznaje mi ga kao smart tv. Osobno ću iskoristiti probni period i to je to, jer mi je kvaliteta slike u istim uvjetima bolja na MaxTv to Go aplikaciji. Za formulu ću se već nekako snaći.

Kakav stik imaš i kada ga ubodeš (predpostavljam na HDMI) piši malo više iskustva kako se ponaša.

Ajde molim te. Ili barem napiši model. 

5 godina
offline
Re: U Hrvatskoj je konačno stigao EON, popularan O
Xiaomi Mi Tv stick. Dobavljiv ti je kod nas u IT trgovinama po cijeni 300-350 kn. Nije 4k nego Full HD, ali je licenciran za Netflix full HD prikaz. Imam ga direktno uštekanog na HDMI ulaz na projektoru i radi bez beda. Nosim ga sa sobom i na put. Imam gore instaliran Max TV to Go, Eon Tv, YouTube, Netflix i neku IPTV listu i radi super. Baš sam zadovoljan s njim i nije pokazao neke ozbiljnije slabosti u skoro godinu dana korištenja.
14 godina
offline
U Hrvatskoj je konačno stigao EON, popularan OTT t

HDMI stickovi su prepoznati kao smart TV uređaji jer nemaju običan Android već imaju AndroidTV.

Moj PC  
0 0 hvala 2
5 godina
offline
U Hrvatskoj je konačno stigao EON, popularan OTT t

Točno

 
0 0 hvala 0
15 godina
offline
Re: U Hrvatskoj je konačno stigao EON, popularan O
osim pojedinih kineskih, koji imaju android stavljen cisti, pa automatski ni daljinski bas ne sljaka po aplikacijama....al xiaomi, firetv, bas to sto kaze kolega iznad
battletag:MasnaKrvavic#2275
4 godine
offline
U Hrvatskoj je konačno stigao EON, popularan OTT t

EON ima jako slabu prodaju na području bivše države; može se saznati da ga u susjednoj BiH koristi samo nešto više od 1000 pretplatnika.

Niti u Hrvatskoj  nije puno bolja situacija jer se neslužbeno može saznati da je više od 60% ljudi otkazalo EON nakon 30 gratis dana.....

 
0 0 hvala 0
12 godina
offline
U Hrvatskoj je konačno stigao EON, popularan OTT t

za Hr ne znam , ali za BiH nije istina . Samo u gradu u kojem živim ima par hiljada korisnika EON usluge u sklopu telemach duo/trio paketa . 

Poruka je uređivana zadnji put sub 28.8.2021 20:00 (error_666).
Moj PC  
0 0 hvala 0
13 godina
offline
Re: U Hrvatskoj je konačno stigao EON, popularan O

Nema to veze s EON-om kao uslugom nego to što ljudi nisu spremni bacati novce na nešto što će rijetko koristiti. Oni koji i imaju pretplatu na neku od televizijskih usluga, imaju je isključivo zbog djece i sporta ili pak zbog popusta koje su dobili kombiniranjem usluga u paketu.

 

Uzmi za primjer gledanost MAXtv kanala; od 15 najgledanijih TV kanala, 10 ih je dostupno za besplatno gledanje preko antene i/ili interneta. To ti govori da većina ljudi nema potrebu za pay TV uslugama jer se ionako većinom gledaju FTA kanali. Sad odi na 5. stranicu i pogledaj što se najviše gleda na pay TV kanalima koji zahtjevaju pretplatu—nogomet, dakle isključivo sport. Vrlo, vrlo malo ljudi uzima televizijsku pretplatu da bi gledali seriju na FOX-u ili neki dokumentarac na National Geographicu. Zbog toga EON baš i ne prolazi; zakasnili su na hrvatsko tržište, a i ljudima pay TV usluge nisu zanimljive.

12 godina
offline
U Hrvatskoj je konačno stigao EON, popularan OTT t

Da , i ja mislim da je to razlog .I ovdje u BIH Telemach nudi ` EON van mreže ` samostalnu uslugu , tj za korisnike koji nemaju neki od eon telemach  duo/trio  paketa i nisu na njihovom internetu  , ali ne vidim da se ljudi nešto otimaju da uzmu iako su i cijena i usluga ok , baš iz razloga koji si naveo ( pogotovo kad se uzme u obzir konkurencija i njihova  usluga slicna eon-u koja je  go k, iskreno )  . Svi ugl imaju neki duo/trio  paket usluga i ljudi nisu spremni davati novac za još jednu uslugu. 

Sticajem okolnosti  koristim EON uslugu ,  dugo sam njihov korisnik i zadovoljan sam uslugom i onim što dobijam za svoj novac ( a i budimo realni konkurencija ovdje im je ne d`o Bog nikom`:D ,  tako da i nemam nekog velikog izbora ) 

za nekih 300kn preračunato imam trio premium paket , tv sa oko 250 programa i  92 HD , internet 400/15(ubrzo ide na 500 Mbps)  , mobitel 30 min prema svim mrežama u sklopu paketa , TIDAL premium . HBOpremium itd itd,  tako da za tu lovu teško može bolje ,  ali ma koliko dobra EON TV  usluga bila  svejedno ne  bi sigurno uzimao EON da imam neki drugi paket usluga i bacao pare . Ljudi će prije  npr netflix ili neki streaming servis platit nego to :)

Moj PC  
0 0 hvala 0
13 godina
offline
U Hrvatskoj je konačno stigao EON, popularan OTT t

Gledam malo EON pakete. Prvi je siromašan, ali stvarno; doslovno FTA kanali + SK, ništa više. Po meni, realna cijena ovog paketa bila bi nekih 30-ak kuna. Sada pogotovo kada je SK izgubio prava na sve zanimljivo. Paketi koji bi mene zanimali su Full i Premium, međutim za povremeno gledanje televizije ne isplati mi se davati 69 kn. Sport rijetko gledam, tu i tamo neku utakmicu kada mi je dosadno i Formulu 1, a za to mi je i više nego dovoljan internet.

 

Da mi A1 ponudi trio po nekoj dobroj cijeni, naravno da bih uzeo. Bez ogromnog popusta, televizijsku uslugu ne bih ni razmatrao. Jer televiziju ne gledam često; nekada se dogodi da televizor ne upalim po 3 tjedna, pa čemu uzeti nešto što ću koristiti rijetko.

Poruka je uređivana zadnji put sub 28.8.2021 21:05 (Marko :D).
 
1 0 hvala 0
4 godine
offline
U Hrvatskoj je konačno stigao EON, popularan OTT t

Meni nije baš jasno zašto ljudi ne koriste EON.

na mom primjeru, koristim EON Start paket uz Max tv več 3 mjeseca i prezadovoljan sam uslugom....nikad problema, radi i na Smart tv-u i na laptopu i na 2 tableta.....

Cijena odlična, 49 kuna.....

 
0 0 hvala 0
13 godina
offline
Re: U Hrvatskoj je konačno stigao EON, popularan O

Pa napisao sam ti zašto. Pročitaj moje poruke, pa ćeš vidjet.

13 godina
offline
Re: U Hrvatskoj je konačno stigao EON, popularan O
Marko :D kaže...

Nema to veze s EON-om kao uslugom nego to što ljudi nisu spremni bacati novce na nešto što će rijetko koristiti. Oni koji i imaju pretplatu na neku od televizijskih usluga, imaju je isključivo zbog djece i sporta ili pak zbog popusta koje su dobili kombiniranjem usluga u paketu.

 

Uzmi za primjer gledanost MAXtv kanala; od 15 najgledanijih TV kanala, 10 ih je dostupno za besplatno gledanje preko antene i/ili interneta. To ti govori da većina ljudi nema potrebu za pay TV uslugama jer se ionako većinom gledaju FTA kanali. Sad odi na 5. stranicu i pogledaj što se najviše gleda na pay TV kanalima koji zahtjevaju pretplatu—nogomet, dakle isključivo sport. Vrlo, vrlo malo ljudi uzima televizijsku pretplatu da bi gledali seriju na FOX-u ili neki dokumentarac na National Geographicu. Zbog toga EON baš i ne prolazi; zakasnili su na hrvatsko tržište, a i ljudima pay TV usluge nisu zanimljive.

Za mene je recimo EON odlična stvar. Ne želim se vezati uz nekog od glavnih operatera višegodišnjim ugovorima, i plaćati im previše novaca za njihove usluge. Sam ću se pobrinuti za pristup internetu, a tv gledam kao odvojenu uslugu od neta. Ujedno, ne želim imati antenu na krovu, a gledanje unatrag mi je praktički 99% korištenja televizije. U Varaždinu gdje živim imamo odličnog internet providera koji mi za 135kn mjesečno daje optiku 300/200 i tel. liniju. Imaju i nekakvu tv uslugu ali nije baš nešto. Osim toga, išao sam na more, i kad sam baš htio pogledati nešto na tv-u, lijepo sam se spojio preko mobilne točke mobitela na net i opet gledaš kao doma. 

Znači, 135+49=184kn za trio paket koji kod drugih košta iznad 200kn, s time da ja nemam s nikim vremenski ugovor. 

Osim toga, ne trebam nikakav poseban uređaj da gledam program, imaš smart tv i aplikaciju, i sve radiš s istim daljincem.

Još je jedna super prednost. Ako recimo odem bilo kamo van, samo uzmem Intel NUC sa sobom na kojem je instaliran neki VPN, i gledam praktički od kud hoću u svijetu svoj paket programa kao da sam doma.

Poruka je uređivana zadnji put sub 28.8.2021 21:30 (guslac).
4 godine
offline
Re: U Hrvatskoj je konačno stigao EON, popularan O

Mislim da je više u pitanju to što kod nas ljudi nisu navikli uzimati OTT servise...

EON je OK jer nema ugovorne obveze ( ako je ne želiš )......

nije da ljudi ne žele gledati i imati dostupnu Pay televiziju jer kad se zbroe svi korsnici takvih usluga u Hrvatskoj dolazimo blizu milion korisnika na 4 miliona stanovnika....

13 godina
offline
Re: U Hrvatskoj je konačno stigao EON, popularan O
Ulica Ulice kaže...

Mislim da je više u pitanju to što kod nas ljudi nisu navikli uzimati OTT servise...

EON je OK jer nema ugovorne obveze ( ako je ne želiš )......

nije da ljudi ne žele gledati i imati dostupnu Pay televiziju jer kad se zbroe svi korsnici takvih usluga u Hrvatskoj dolazimo blizu milion korisnika na 4 miliona stanovnika....

U Hrvatskoj je, u 2019., bilo oko 830.000 korisnika naplatne televizije (novijeg istraživanja nema). I ponavljam, većina korisnika nije uzela uslugu da bi gledali filmove na FOX-u nego radi djece i sportskog sadržaja. Dosta velik udio njih je dobio i značajan popust na sami paket usluga, pa su neki uslugu televizije uzeli i zbog toga. Dok je izuzetno mali broj korisnika uzeo uslugu po redovnoj cijeni ili pak zato što žele gledati 100-ak TV kanala. Da je situacija uistinu takva, govore informacije o gledanosti TV kanala na platformama naplatne televizije. Jedan od najgledanijih kanala je Nickelodeon (dječji kanal) dok su Arene Sport i Sport Klubovi također najgledaniji sportski kanali.

13 godina
offline
U Hrvatskoj je konačno stigao EON, popularan OTT t
Marko :D kaže...
U Hrvatskoj je, u 2019., bilo oko 830.000 korisnika naplatne televizije (novijeg istraživanja nema).

HAKOM svake godine izbaci podatke o broju korisnika TV i interneta. Evo za ovo godinu TV :
https://www.ictbusiness.info/telekomunikacije/rastu-prihodi-od-televizije

Poruka je uređivana zadnji put ned 29.8.2021 0:40 (stipest).
 
0 0 hvala 1
4 godine
offline
U Hrvatskoj je konačno stigao EON, popularan OTT t

Kad tome dodamo korisnike koji se služe IPTV listama koje nigdje nisu zabilježene u statistikama dolazimo do tih famoznih 1 000 000 korisnika Pay televizije u Hrvatskoj....

svaki četvrti stanovnik Hrvatske na neki način ( legalni ili ne ) plaća dodatne TV kanale.....

 
0 0 hvala 0
15 godina
offline
Re: U Hrvatskoj je konačno stigao EON, popularan O
Da li su i kod nas u ovaj srednji paket uveli SK 4K i Eurosport 4K kanale?
 
0 0 hvala 0
3 godine
offline
Re: U Hrvatskoj je konačno stigao EON, popularan O
jesu, sk 4k je i u start paketu
https://hr.eon.tv/tv-paketi/?existing=0
Poruka je uređivana zadnji put ned 29.8.2021 15:09 (gecmali).
 
0 0 hvala 0
15 godina
offline
Re: U Hrvatskoj je konačno stigao EON, popularan O
Super, registrirao sam se 30 dana besplatno, prijavio na kompjuteru. Na LG Smart TV instalirao aplikaciju i sad sam dobio kod kojeg negdje na kompjuteru nakon prijave trebam unijeti, ali ne znam gdje.
Tražim već pola sata i ne nalazim. Zna li tko gdje se treba ulogirati i unijeti taj kod ???
Poruka je uređivana zadnji put ned 29.8.2021 15:19 (Fabijan).
14 godina
offline
Re: U Hrvatskoj je konačno stigao EON, popularan O
Fabijan kaže...
Super, registrirao sam se 30 dana besplatno, prijavio na kompjuteru. Na LG Smart TV instalirao aplikaciju i sad sam dobio kod kojeg negdje na kompjuteru nakon prijave trebam unijeti, ali ne znam gdje.
Tražim već pola sata i ne nalazim. Zna li tko gdje se treba ulogirati i unijeti taj kod ???

 https://mojeon.hr/

 

Ovdje :)

14 godina
offline
U Hrvatskoj je konačno stigao EON, popularan OTT t

Ja se baš registrirao, ništa ne radi  i sad ne mogu naći da deaktiviram uslugu. 

Moj PC  
0 0 hvala 0
13 godina
offline
Re: U Hrvatskoj je konačno stigao EON, popularan O
Gremlin144 kaže...

Ja se baš registrirao, ništa ne radi  i sad ne mogu naći da deaktiviram uslugu. 

 Što je ispalo na kraju, sa tom registracijom?

Poruka je uređivana zadnji put čet 2.9.2021 15:40 (stipest).
14 godina
offline
Re: U Hrvatskoj je konačno stigao EON, popularan O
stipest kaže...
Gremlin144 kaže...

Ja se baš registrirao, ništa ne radi  i sad ne mogu naći da deaktiviram uslugu. 

 Što je ispalo na kraju, sa tom registracijom?

 Nisam imao u međuvremenu vremena, danas ću vidjet što ću s tim. Javim se sa rezultatom

 

Sad sam zvao, kaže da se nisam dobro registrirao i da me ne mogu naći u sustavu. Što znači da izgleda nisam se uopće pretplatio tako mi barem kaže djelatnica EON-a.

Poruka je uređivana zadnji put pet 3.9.2021 8:30 (Gremlin144).
5 godina
offline
U Hrvatskoj je konačno stigao EON, popularan OTT t

Ja sam se bez problema odjavio preko mojeon.hr Dan poslije mi je stigla na mail potvrda i to je to.

 
0 0 hvala 0
13 godina
offline
U Hrvatskoj je konačno stigao EON, popularan OTT t
Pokušao prijavu. Upisao sve podatke i kad me trebalo prebaciti na zadnji korak da upišem karticu za plaćanje, dobio poruku da je greška i da probam ponovo. Probam ponovo, a on daje poruku da je mail i br. telefona već u bazi. Sa userom i paswordom se uredno logiram na MojEON, unutra vidi moje podatke , ali ništa ne radi, kad nisam ni dao karticu, ni ništa platio. Paket je bio srednji i Box jednokratno. Ima li tko ideju , kako riješiti problem?
Hvala
 
0 0 hvala 0
Nova poruka
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice