Na hrvatskim kovanicama eura nalazit će se i Nikol

poruka: 242
|
čitano: 39.027
|
moderatori: vincimus
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
Ovo je tema za komentiranje sadržaja Bug.hr portala. U nastavku se nalaze komentari na "Na hrvatskim kovanicama eura nalazit će se i Nikol".
15 godina
offline
Re: Na hrvatskim kovanicama eura nalazit će se i N
Častohleplje je gadna stvar, iznimno jaka kod inače neostvarenih pojedinaca koji se hvataju na proxy uspjeh vlastitog plemena.
6 godina
offline
Re: Na hrvatskim kovanicama eura nalazit će se i N
Iza svega stoji udba... Jedini koji zaslužuje biti je Dr. Franjo Tuđman
mnogo mudrosti,mnogo jada...što više znanja, to više boli.
Moj PC  
3 0 hvala 0
8 godina
offline
Na hrvatskim kovanicama eura nalazit će se i Nikol

Ovo o Tesli malo je priglupo. Kad sam u nekom radu za američki časopis spomenuo Nikolu Teslu, napisao sam "Croatia-born American inventor". Tesla je, zahvaljujući svojim izumima, građanin svijeta. Koga zanima, osim povjesničara književnosti, da je A. G. Matoš rođen u Tovarniku? Zar za Matoša kažemo "tovarnički književnik"? 

 
4 1 hvala 2
16 godina
offline
Na hrvatskim kovanicama eura nalazit će se i Nikol

koliko samo predivnog licemjerja kad je tesla u pitanju...

 

koga briga je li postojala ova ili ona hrvatska kad se rodio tesla? koji je to faktor?

 

kakve gluposti. tesla je vanzemaljac, um koji je daleko nadilazio ove prizemne carke.

hvala bogu, pa je uz pomoc veza nekako dospio do amerike, a kraj zivota je pozivio uz pomoc jugoslavenske vlade.

 

* "ma bio je neki hrvat, neka strina mu je bila hrvaticam bio je vlah..." - kakva KRUPNA LAZ...

 

milutin - nikolin otac je bio srpski pravoslavni pop. 

majka djuka - iz ugledne srpske porodice takodjer svecenicke - njezin otac nikola mandic, srpski pravoslavni svestenik,

a majka pak iz takodjer slavne srpske obitelji budisavljevic.

 

zasto je to uopce vazno? ne stoga sto je tesla amerikanac, gdje je (donekle) uspio ostvariti svoj genij i sakom i kapom zaduziti covjecanstvo.

vec je vazno za vas - nacelno balkanske divljake! 

 

zato sto, da je recimo kojim slucajem nikola ostao u hrvatskoj, npr. nakon sto je projektirao PRVU hidrocentralu za 0 para - u vasceloj jevropi,

na krki - skoro u isto vrijeme kad je pravio i onu na nijagarinim slapovima, a koja je prva osvjetljavala neki evropski grad strujom - sibenik -

da su mu je laza k. natkario lenku d. i da je dobio s njom djecu - pitanje je sto bi se s njim(a) dogodilo?

 

ta probajmo napregnuti mastu!

 

ne bi bio umro 1943. nego bi ga ustase zaklale na ilindan 1941. kao i nebrojene tisuce drugih srba tik nakon uspostave one "prvije hrvatske drzave",

a posto je bio iz svestenicke familije, vjerojatno bi ga prethodno zvjerski mucili, kako je to vec tada "bio red".

odakle takva drska tvrdnja?

pa... cinjenice...

od 620 srba u smiljanu ustase su pobile 558. od toga djece - 74. samo ime "tesla" u smiljanu vise ne postoji - svih 119 ljudi s tim prezimenom je - pobijeno.

kamena crkva u kojoj je sluzbovao milutin - podignut na temelju stare dvrene iz 17. stoljeca tada je - dakako, u duhu vremena - srusena.

 

cak i da je tada nekim cudom izbjegao ustasku kamu - recimo da ga je zastitila njemacka vlast, npr. njegova rodica diana budisavljevic (da, ista ona

austrijanka koja je iz ustaskoh logora za djecu izvukla 15.000, a spasila 12.000 srpske djece) pa da je docekao dolazak partizana. tj. naglo uguzene 

dojucerasnje ustase koje su u medjuvremenu postajali komesari - zar ga ne bi strijeljali kao svestenika (to mu je trebao biti poziv) ili najobicnijeg -

intelektualca? koliko li je samo ljudi odlazilo na obavijesne razgovore nakon oslobodjenja 1945. gdje bi ih stara ustaska ekipa pod novom

bandierom - likvidirala.

 

mada, jebiga tesla je bio zilav, zdrava licka hrana i zrak - recimo da je prezivio i ustase i novokomponovne "komuniste" i da je u nekoj paralelnoj stvarnosti

imao djece i da su ista kojim nesretnim slucajem ostala zivjeti u lici - sto bi se s njima desilo 1991.?

 

pa naravno, dobili bi otkaz gjde god bili radili - nakon sto je pobijedio drug Deutschmann - cim se uspostavila najnovija nezavisna - kao sto je i bio red sa svim

nepocudnim tj. - srbima.

a nakon sto bi isti dobili otkaze? ta ne treba biti previse mastovit - samo se treba prisjetiti sto se tada dogodilo srbima u lici - da dezurne zaboravke podsjetim

kako je jedna crkvena sotona pred par godina cjelivala ruke ubojici i osudjenom ratnom zlocincu kad se vratio sa zeru robije. junaci inace lickim *staricama* pucaju u potiljak.

 

koliko li je samo puta opljackana/spaljena/srusena srpska pravoslavna crkva u kojoj je nikola odrastao? koliko li ce ova zadnje obnovljena opstati?

 

ako se itko sjeca serije iz kasnih devedesetih - *Sliders*, u kojoj grupica namjernika crvotocinom skacu kroz paralelne svjetove koji se odvijaju na istoj planeti zemlji - recimo da je slucajno

protagonist bio tesla - u hrvatskoj bi u svakoj inacici - vazda najebao.

 

u ovoj nasoj licemjernoj verziji ce uz kunu - simbol koji je sluzbeno uvela NDH - ista ona drzava koja je dakle revno potamnila svu teslinu obitelj - samo zato sto su bili - pravoslavci - uz taj odvratni spomen

na te iste kovanice (kojima se oprastate i od zadnje neovisnosti od nove - dosad najvece eugoslavije) zelite prikeljiti i sirotog teslu?

 

zasto pobogu?

 

zasto jednog srbina zelite na novcima, a svu njegovu familiju ste istrijebili (izraz sarmantno gdjegdje poznat i kao genocid) a sunarodnjake koji su isto tako bili rodjeni u toj

hrvatskoj, zar ne - poubijali ili protjerali cim se ukazala neka poviestna sgodba?

po cemu je taj srbin drugaciji od njih 119 koji su nekoc zivjeli u smiljanu i za ciju smrt danas nikog u hrvatskoj posebno ne ziga dupe - budite iskreni!

 

vrh licemjerja.

 

za sve kojima su puna usta tesle, samo zato sto se neki ficfiric dofatio njegovog imena i stavio copyright na teslino ime i logo na svoj autic -

jedno pitanje - a gdje je teslin grob? gdje je pokopan? 

onako kako bi to svakoj cestitoj ljudskoj dusi dolikovalo. jel netko od vas bio tamo? kako se lijepo svojata tesla,

a na tretiranje kao na prasnjavi okrugli eksponat u onoj bijednoj izbi... nista! jebala vas promicba i brend.

 

pitanje za kraj - sto mislite, sto li bi nikola tesla rekao da se pojavi danas - da npr. slajda iz neke SF crvotocine i vidi u sta se pretvorila njegova negdasnja domovina

na koju je navodno bio tako ponosan? da li bi ON htio biti na njenim novcima da zna da su u smiljanu devedesetih pobijeni i neki srbi koji su prezivjeli pokolje cetrdesetih?

 

a biste li vi da ste na njegovom mjestu?

 

 

 

 
10 11 hvala 0
15 godina
offline
Na hrvatskim kovanicama eura nalazit će se i Nikol

nadam se ličkom rukovanju (autentičan hrvatski pozdrav iz opere "košarka i mraović" - palac i dupe) u naknadnim izdanjima. možda i hobotnica s kovertom na svakom kraku. i neka mongoloidna bezuba njuška s trakturom na glavi, vekericom oko vrata i dlanom na srcu. jer - to smo mi! 

 

e, da, umalo zaboravih: svakako staviti mozak, 1 kg = 2 DEM = 1 EUR (nakon konverzije). 

I know that you believe you understand what you think I said, but I am not sure you realize that what you heard is not what I meant.
Poruka je uređivana zadnji put čet 22.7.2021 11:32 (Ajar).
Moj PC  
3 0 hvala 1
16 godina
offline
Re: Na hrvatskim kovanicama eura nalazit će se i N
all_or_nothing kaže...

koliko su teslu za života izvozali belosvetski hoštapleri rekao bih da je bio 100% hrvat, hlebinac.

 kao 100% izvorni, rođeni hlebinac, mogu ovo potvrditi. 

4 godine
neaktivan
offline
Re: Na hrvatskim kovanicama eura nalazit će se i N
Bravo, slažem se sa napisanim. Bacio si me u razmišljanje.
2 godine
protjeran
offline
Na hrvatskim kovanicama eura nalazit će se i Nikol

Hoćemo imati i neku sa Bandićem kako surfa na fontanama kod NSK ?

 
0 0 hvala 0
6 godina
offline
Re: Na hrvatskim kovanicama eura nalazit će se i N
nikola kaže...

koliko samo predivnog licemjerja kad je tesla u pitanju...

 

koga briga je li postojala ova ili ona hrvatska kad se rodio tesla? koji je to faktor?

 

kakve gluposti. tesla je vanzemaljac, um koji je daleko nadilazio ove prizemne carke.

hvala bogu, pa je uz pomoc veza nekako dospio do amerike, a kraj zivota je pozivio uz pomoc jugoslavenske vlade.

 

* "ma bio je neki hrvat, neka strina mu je bila hrvaticam bio je vlah..." - kakva KRUPNA LAZ...

 

milutin - nikolin otac je bio srpski pravoslavni pop. 

majka djuka - iz ugledne srpske porodice takodjer svecenicke - njezin otac nikola mandic, srpski pravoslavni svestenik,

a majka pak iz takodjer slavne srpske obitelji budisavljevic.

 

zasto je to uopce vazno? ne stoga sto je tesla amerikanac, gdje je (donekle) uspio ostvariti svoj genij i sakom i kapom zaduziti covjecanstvo.

vec je vazno za vas - nacelno balkanske divljake! 

 

zato sto, da je recimo kojim slucajem nikola ostao u hrvatskoj, npr. nakon sto je projektirao PRVU hidrocentralu za 0 para - u vasceloj jevropi,

na krki - skoro u isto vrijeme kad je pravio i onu na nijagarinim slapovima, a koja je prva osvjetljavala neki evropski grad strujom - sibenik -

da su mu je laza k. natkario lenku d. i da je dobio s njom djecu - pitanje je sto bi se s njim(a) dogodilo?

 

ta probajmo napregnuti mastu!

 

ne bi bio umro 1943. nego bi ga ustase zaklale na ilindan 1941. kao i nebrojene tisuce drugih srba tik nakon uspostave one "prvije hrvatske drzave",

a posto je bio iz svestenicke familije, vjerojatno bi ga prethodno zvjerski mucili, kako je to vec tada "bio red".

odakle takva drska tvrdnja?

pa... cinjenice...

od 620 srba u smiljanu ustase su pobile 558. od toga djece - 74. samo ime "tesla" u smiljanu vise ne postoji - svih 119 ljudi s tim prezimenom je - pobijeno.

kamena crkva u kojoj je sluzbovao milutin - podignut na temelju stare dvrene iz 17. stoljeca tada je - dakako, u duhu vremena - srusena.

 

cak i da je tada nekim cudom izbjegao ustasku kamu - recimo da ga je zastitila njemacka vlast, npr. njegova rodica diana budisavljevic (da, ista ona

austrijanka koja je iz ustaskoh logora za djecu izvukla 15.000, a spasila 12.000 srpske djece) pa da je docekao dolazak partizana. tj. naglo uguzene 

dojucerasnje ustase koje su u medjuvremenu postajali komesari - zar ga ne bi strijeljali kao svestenika (to mu je trebao biti poziv) ili najobicnijeg -

intelektualca? koliko li je samo ljudi odlazilo na obavijesne razgovore nakon oslobodjenja 1945. gdje bi ih stara ustaska ekipa pod novom

bandierom - likvidirala.

 

mada, jebiga tesla je bio zilav, zdrava licka hrana i zrak - recimo da je prezivio i ustase i novokomponovne "komuniste" i da je u nekoj paralelnoj stvarnosti

imao djece i da su ista kojim nesretnim slucajem ostala zivjeti u lici - sto bi se s njima desilo 1991.?

 

pa naravno, dobili bi otkaz gjde god bili radili - nakon sto je pobijedio drug Deutschmann - cim se uspostavila najnovija nezavisna - kao sto je i bio red sa svim

nepocudnim tj. - srbima.

a nakon sto bi isti dobili otkaze? ta ne treba biti previse mastovit - samo se treba prisjetiti sto se tada dogodilo srbima u lici - da dezurne zaboravke podsjetim

kako je jedna crkvena sotona pred par godina cjelivala ruke ubojici i osudjenom ratnom zlocincu kad se vratio sa zeru robije. junaci inace lickim *staricama* pucaju u potiljak.

 

koliko li je samo puta opljackana/spaljena/srusena srpska pravoslavna crkva u kojoj je nikola odrastao? koliko li ce ova zadnje obnovljena opstati?

 

ako se itko sjeca serije iz kasnih devedesetih - *Sliders*, u kojoj grupica namjernika crvotocinom skacu kroz paralelne svjetove koji se odvijaju na istoj planeti zemlji - recimo da je slucajno

protagonist bio tesla - u hrvatskoj bi u svakoj inacici - vazda najebao.

 

u ovoj nasoj licemjernoj verziji ce uz kunu - simbol koji je sluzbeno uvela NDH - ista ona drzava koja je dakle revno potamnila svu teslinu obitelj - samo zato sto su bili - pravoslavci - uz taj odvratni spomen

na te iste kovanice (kojima se oprastate i od zadnje neovisnosti od nove - dosad najvece eugoslavije) zelite prikeljiti i sirotog teslu?

 

zasto pobogu?

 

zasto jednog srbina zelite na novcima, a svu njegovu familiju ste istrijebili (izraz sarmantno gdjegdje poznat i kao genocid) a sunarodnjake koji su isto tako bili rodjeni u toj

hrvatskoj, zar ne - poubijali ili protjerali cim se ukazala neka poviestna sgodba?

po cemu je taj srbin drugaciji od njih 119 koji su nekoc zivjeli u smiljanu i za ciju smrt danas nikog u hrvatskoj posebno ne ziga dupe - budite iskreni!

 

vrh licemjerja.

 

za sve kojima su puna usta tesle, samo zato sto se neki ficfiric dofatio njegovog imena i stavio copyright na teslino ime i logo na svoj autic -

jedno pitanje - a gdje je teslin grob? gdje je pokopan? 

onako kako bi to svakoj cestitoj ljudskoj dusi dolikovalo. jel netko od vas bio tamo? kako se lijepo svojata tesla,

a na tretiranje kao na prasnjavi okrugli eksponat u onoj bijednoj izbi... nista! jebala vas promicba i brend.

 

pitanje za kraj - sto mislite, sto li bi nikola tesla rekao da se pojavi danas - da npr. slajda iz neke SF crvotocine i vidi u sta se pretvorila njegova negdasnja domovina

na koju je navodno bio tako ponosan? da li bi ON htio biti na njenim novcima da zna da su u smiljanu devedesetih pobijeni i neki srbi koji su prezivjeli pokolje cetrdesetih?

 

a biste li vi da ste na njegovom mjestu?

 

 

 

 I cijeli tvoj post je napisan pod pretpostavkom da su svi Hrvati ustaše i da niti jedan Srbin nije preživio rat (kojeg su očito slučajno 90ih baš oni počeli- ali pustimo detalje jel da) i da so svi Hrvati sve Srbe stolječima istrebljivalji na područjima Hrvatske, dok jadni marljivi Srbi ni krivi ni dužni svaki put nastradaju. Sličnu priču je imao i Miloševič.... ali ti očito ne vidiš sličnost.

 

Nikad mi neće bit jasno zašto je takav problem Srbima prebolit činjenicu da se Nikola rodio u Hrvatskoj i više živio u Hrvatskoj nego u Srbiji, i ne razumjem zlobni komentar da ga Hrvati svojataju, normalno da jesu kad se rodio i živio tu, a iskreno misliš da bi Srbi išta drukčije napravili da se rodio i živio u Srbiji a roditelji mu Hrvati ????

 

Da je ostao u Hrvatskoj naprimjer kako ti pišeš, dali bi njegova djeca bila Hrvati ili isto tako još uvijek Srbi, a unuci, praunuci.... kad po tebi prestaje ta veza sa državom sa kojom ti nemaš ništa ali eto igrom slučajeva imaju tvoji roditelji??? Dali iskeno misliš da se ti preseliš sada npr u Švedsku, djeca ti se rode tamo - a iskreno misliš da bi njih bilo briga i za Srbiju ili za Hrvatsku, mogu ti odmah dat odgovor da 99% te djece zaboli ona stvar ????

 

Čemu ta opsjednutost nacionalizmom na balkanu, zašto Nikola nemože bit i Srbin i Hrvat i Amerikanac i bilo šta što poželi, ili isto tako nebit ničiji... i dok god imamo takve kao ti koji izbezumljeno kopaju po povjesti tražeći naćin kako raspizdit susjeda, prijatelja ostat ćemo tu na balkanu i nikad se nećemo pomaknut, pa nam nebi 1000 Nikola Tesli pomoglo !

 

 

15 godina
online
Na hrvatskim kovanicama eura nalazit će se i Nikol

Ovo je u stvari gesta prijateljstva koju Hrvatski narod poručuje Srpskom narodu jer pokazuje da nije bitna nacionalnost naših heroja jer smo svi mi južni slaveni i razlike između nas se umjetno stvaraju i održavaju

 
4 1 hvala 0
2 godine
offline
Na hrvatskim kovanicama eura nalazit će se i Nikol

Ma, sve te naše sukobe je započeo Gavrilo, iz principa. 

 
5 0 hvala 0
6 godina
offline
Na hrvatskim kovanicama eura nalazit će se i Nikol

fake news!

Na hnb.hr nema ni riječi o tesli (osim da su predladani), na euro.hr je tesla izašao iz užeg kruga već odavno...

 
0 3 hvala 0
2 godine
offline
Na hrvatskim kovanicama eura nalazit će se i Nikol

Od prije 20h.

https://www.index.hr/vijesti/clanak/objavljeno-sto-ce-biti-na-hrvatskim-kovanicama-eura-izmedju-ostalog-i-tesla/2292136.aspx

 

to sve još mora proći uobičajenu proceduru nekakvog povjerenstva za Euro, no to je to.

Poruka je uređivana zadnji put čet 22.7.2021 11:48 (Zaporožac).
 
0 0 hvala 0
14 godina
offline
Re: Na hrvatskim kovanicama eura nalazit će se i N
tu vučičevu ideologiju da su srbi žrtve ,bili su žrtve i bi će uvijek žrtve možeš prodati onima iz istoka,te Rusiji i Kini,mi ostali znamo kako je sve počelo dovoljno sam star da budem tome svjedok,tesla je rođen u hrvatskoj i pripada na euro,tko zna kakvog smo podrijetla mi u rh,tu su se stolječima miješati razni narodi,možda sa ja podrijetlom talijan ili mađar
nije važno sudjelovati važno je pobijediti
12 godina
offline
Re: Na hrvatskim kovanicama eura nalazit će se i N

Tesla je navodno smatrao da su njegovi predci zapravo bili hrvatskog porijekla, a da su tek kasnije prešli na pravoslavlje i da su ih zbog toga počeli smatrati Srbima. Među svoje predke Tesla je navodno ubrajao i neke hrvatske plemićke obitelji.

Na današnji dan rođen je u Smiljanu u Lici, svega 5 kilometara od Gospića, slavni Nikola Tesla. Otac mu se zvao Milutin Tesla i bio je pravoslavni svećenik, a majka Georgina (zvana Đuka) bila je iz obitelji Mandić, također pravoslavnih svećenika. Nikola Tesla zanimao se za svoje porijeklo, pa se potrudio i istražiti ga. Zaključio je da je hrvatskog plemićkog porijekla i o tome je sam navodno zapisao: “Drago mi je što me i Hrvati smatraju svojim jer su moji predci hrvatski koljenovići Draganići iz Zadra. Kao hrvatski plemići u 16. stoljeću došli su u Liku i tu ostali. U Liku su moji prapredci došli preko Novog Vinodola. Predci moje majke, Kalinići, također su hrvatski plemići iz Novog Vinodola. Moj pradjed stjecajem okolnosti morao je otići u Bosansku krajinu (turska Hrvatska) i tamo se oženio pravoslavnom djevojkom i prešao na pravoslavlje. On je imao isturene prednje zube pa ga je narod prozvao Tesla prema alatki kojom se obrađuje drvo i otud i moje sadašnje prezime Tesla. To je zapravo nadimak. Moj djed je bio časnik u ličkoj regimenti, a moj otac pravoslavni prota!” Dakle, sam Tesla je smatrao da su njegovi predci zapravo bili hrvatskog porijekla, a da su tek kasnije prešli na pravoslavlje i da su ih zbog toga počeli smatrati Srbima. Oko takvog gledišta još postoje nesuglasice među povjesničarima.

Bez obzira je li Tesla bio Hrvat ili Srbin, važno je da se ponosio s obje te svoje identifikacijske oznake. Danas Teslino ime predstavlja cijenjeni brand u svijetu, pa se za njega otimaju i velike korporacije. Primjerice, kompanija iz Silicijske doline koja proizvodi poznata električna sportska vozila prozvala se Tesla Motors, a elektronička tvrtka Nvidia prozvala je Teslinim imenom svoje komercijalno superračunalo i liniju svojih grafičkih kartica....

 

 

Tekst iz jednih novina...

Poruka je uređivana zadnji put čet 22.7.2021 12:55 (opetzajebancija).
Moj PC  
4 0 hvala 0
14 godina
offline
Na hrvatskim kovanicama eura nalazit će se i Nikol

istakneš pred svijetom srbina kao nešto čime se i hrvatska ponosi i opet srbima ne valja. 

 

 

jedino što me muči sa umjetnom inteligencijom je sram koji ću osjećati kad shvati koliko smo glupi.
Moj PC  
1 1 hvala 0
14 godina
offline
Re: Na hrvatskim kovanicama eura nalazit će se i N
Tesla na euro može, ali u centar Gospića ne može. A i oni dinamitaši su neuhvatljiviji od Moby Dicka..
 
3 0 hvala 0
12 godina
offline
Na hrvatskim kovanicama eura nalazit će se i Nikol

Definitivno treba ići Tesla na tu kovanicu i to čisto iz estetskih razloga, tu porijeklo i nacionalnost ne igraju nikakvu ulogu. Svakako je s Teslom kovanica puno ljepša i od PkWfzovog i Mostovog prijedloga, ostale da ni ne spominjemo.

 
3 0 hvala 0
11 godina
offline
Re: Na hrvatskim kovanicama eura nalazit će se i N
BoxRS kaže...
Onda je i Vojvoda Momčilo Đujić po toj logici Hrvat. Realno, Nikola Tesla je Srbin, rođen na području današnje Hrvatske u vrijeme Austrougarskog carstva. On je ujedno i Amerikanac. TAMO JE PROVEO VEĆINU ŽIVOTA. Glupo je uopšte raspravljati o tome u 21. vijeku. Realno, Tesla je danas nadnacionalan i pripadnik je čitavog svijeta.

 eto, kako sam i rekao, odmah kreće prejebavanje s jednim jedinim ciljem, a taj sigurno nije ova tvoja zadnja rečenica o nadnacionalnom, nego te žulja da se teslu zove hrvatskim znanstvenikom

ajde probaj malo razmišljati - čija je povijesna ličnost bio momčilo, ako je rođen u hrvatskoj i tu živio, uostalom i ono po ćemu je zapamćen je radio u hrvatskoj

nitko ne kaže da momčilo nije srbin, ali nije srpska povijesna ličnost, nego hrvatska

 

jel stipe miočić hrvatski borac - nije, iako su mu roditelji hrvati koji su došli u ameriku i možda bi ga čak i mogli smatrat hrvatom, ali je američki borac i da je bio znanstvenik, bio bi američki znanstvenik uz eventualni dodatak da je hrvatskog porijekla

za teslu nitko ne kaže da nije srbin, ali je isto tako hrvatski znanstvenik, jer je rođen i odrastao u hrvatskoj, dapače i roditelji su mu rođeni, odrasli i umrli u hrvatskoj i tko zna koliko predaka prije njih

smiljan je bio u hrvatskoj i onda i sad, lika je bila hrvatska i onda i sad, bez obzira pod kojim carstvom bila

 

ima čitava hrpa znanstvenika i drugih povijesnih osoba koje su pripadnici svijeta i čiji je utjecaj bio daleko širi od sela u kojem su se rodili, no svaka zemlja u kojoj su rođeni ističe ih kao svoje i nitko se ne buni

ne bune se niti te zemlje ako drugi narod ističe da je porijeklo od tih povijesnih ličnosti bilo od nekog drugog naroda, to je tako uvriježeno u civiliziranom svijetu

dakle da zaključimo, tesla je hrvatski znanstvenik, iako je bio srbin

 

 

15 godina
offline
Re: Na hrvatskim kovanicama eura nalazit će se i N
Kad si toliki jazavac da se moraš grebati za tuđim uspjehom kako bi sebi kroz asocijaciju dignuo ugled.
Poruka je uređivana zadnji put čet 22.7.2021 15:56 (Dojitza).
 
0 0 hvala 0
14 godina
offline
Na hrvatskim kovanicama eura nalazit će se i Nikol

Bit ce super kad za par godina Srbi uvedu Eure i isto stave Teslu 

The best thing about having a penis is sharing it with people who don't
 
1 0 hvala 0
14 godina
offline
Re: Na hrvatskim kovanicama eura nalazit će se i N
CalvinRi kaže...

Bit ce super kad za par godina Srbi uvedu Eure i isto stave Teslu 

 neće oni u europu još barem 50 godina jer im to amerika neće dopustiti

nije važno sudjelovati važno je pobijediti
16 godina
offline
Na hrvatskim kovanicama eura nalazit će se i Nikol

breddit na aparatima

https://www.reddit.com/r/serbia/comments/ooqh19/nikola_tesla_će_biti_na_hrvatskim_kovanicama_eura/

 

ovo je pak ludnica svoje vrste (vise trollanje nego ozbiljno)

https://www.reddit.com/r/AskBalkans/comments/op9ohy/nikola_tesla_will_be_featured_on_croatias_euro/

gurtna giržtna gužni žnorda gižnu žertir gžerdu žinar gurdaž žarpar ženar žednu žena
Moj PC  
2 0 hvala 0
10 godina
offline
Na hrvatskim kovanicama eura nalazit će se i Nikol

Nikola Tesla sa Srbijom i Srbima nema nikakve veze. To što Srbi stalno falsificiraju povijest i njega je jedina njegova poveznica sa Srbijom.

 

A to da će Srbi isto stavit Teslu na Euro se ne moramo sekirati. Srbija će u EU nikad a možda niti tada.

Moj PC  
3 2 hvala 0
15 godina
offline
Re: Na hrvatskim kovanicama eura nalazit će se i N
Loš trol, za razliku od ekipe koja je ovo s kovanicom kroz ankete uspjela progurat.
15 godina
offline
Na hrvatskim kovanicama eura nalazit će se i Nikol

obavezno molim izostaviti vladimira preloga, ivanu brlić a bogami i mažuranić, dušana vukotića, ivana meštrovića, vladimira nazora, jovanče bekriju pecaroša (ivo lola ribar), radu končara, augosta šenou, dobrišu cesarića, kositra (tina) ujevića, krležu, štrosa, druga titu (inž. babić, das ist walter itd.) i ostale niškoristi probisvijete po kojima su se u neka inteligentnija vremena nazivale škole, institucije i tak. ali svakako ostavite ustaške novce (ćune) i ostale pizdarije, tak da se imamo oko čega svaditi sa susjedima. jer, jebga, uvijek je bolje biti u konfliktu s nekim nego ... ne biti. i ne zaboravimo povrh grba postaviti bananu, čime najslikovitije (više od prezervativa navučenog preko vukovarsko-dubrovačke županije) pokazujemo di smo, ča smo i di gremo. 

I know that you believe you understand what you think I said, but I am not sure you realize that what you heard is not what I meant.
Poruka je uređivana zadnji put čet 22.7.2021 16:29 (Ajar).
Moj PC  
6 1 hvala 0
14 godina
offline
Na hrvatskim kovanicama eura nalazit će se i Nikol

još nisam trgovao sa srbinom da nije uzeo kune. 😀

ni da se namršte. 😀

jedino što me muči sa umjetnom inteligencijom je sram koji ću osjećati kad shvati koliko smo glupi.
Moj PC  
2 0 hvala 0
7 godina
offline
Na hrvatskim kovanicama eura nalazit će se i Nikol
 
0 0 hvala 1
12 godina
offline
Re: Na hrvatskim kovanicama eura nalazit će se i N
Ajar kaže...

obavezno molim izostaviti vladimira preloga, ivanu brlić a bogami i mažuranić, dušana vukotića, ivana meštrovića, vladimira nazora, jovanče bekriju pecaroša (ivo lola ribar), radu končara, augosta šenou, dobrišu cesarića, kositra (tina) ujevića, krležu, štrosa, druga titu (inž. babić, das ist walter itd.) i ostale niškoristi probisvijete po kojima su se u neka inteligentnija vremena nazivale škole, institucije i tak. ali svakako ostavite ustaške novce (ćune) i ostale pizdarije, tak da se imamo oko čega svaditi sa susjedima. jer, jebga, uvijek je bolje biti u konfliktu s nekim nego ... ne biti. i ne zaboravimo povrh grba postaviti bananu, čime najslikovitije (više od prezervativa navučenog preko vukovarsko-dubrovačke županije) pokazujemo di smo, ča smo i di gremo. 

 Prema srbiji, pola ovih su srbi... koga smijemo stavit? 

Koga boli qita kaj ovi preko misle, isto kak bi i njih trebala bolit briga kaj mi mislimo. Jebo te led i Tesla, pustite covjeka na miru.

http://www.forum.hr/showthread.php?t=1017619&page=24
Poruka je uređivana zadnji put čet 22.7.2021 18:06 (SimeKZ).
7 godina
offline
Na hrvatskim kovanicama eura nalazit će se i Nikol

Ja bih da se stavi Tomislava Gotovca iz "Zagreb, volim te!" ili Francija Blaškovića s lijevkom na glavi u svojoj narodnooslobodilačkoj borbi protiv turizma

Poruka je uređivana zadnji put čet 22.7.2021 18:13 (Louis Pluto).
 
3 0 hvala 0
Nova poruka
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice