Hrvatski Telekom će dovesti optiku do još 135.000

poruka: 132
|
čitano: 24.158
|
moderatori: vincimus
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
Ovo je tema za komentiranje sadržaja Bug.hr portala. U nastavku se nalaze komentari na "Hrvatski Telekom će dovesti optiku do još 135.000 ".
9 godina
offline
Hrvatski Telekom će dovesti optiku do još 135.000

I ponovno moga grada ni blizu... Ovo je da poludis... Pitam se cemu ubiru tolike pare kad im toliko dugo treba, sramote... Rekoh ja da nece optike u mom kraju vidjet ni moja praunucad, a kamoli ja.

Moj PC  
14 0 hvala 0
9 godina
neaktivan
offline
Hrvatski Telekom će dovesti optiku do još 135.000

Jbt u zg Sam se navikao na 120mbs,dosao u Stuttgart 150mbs,otisao malo dalje 175mbs i onda otisao jos dalje na 9 jebenih mbs. Ulica nize od mene ima optiku pitam kad ce kod mene,kazu kad se skupi valjda dovoljno Kandidata. 

Za popizdit. 

Hrvatska jos dobro stoji s obzirom da u pripizdinama nema nikoga,ovdje pripizdina ima dosta stanovnika.

 
11 1 hvala 0
15 godina
offline
Re: Hrvatski Telekom će dovesti optiku do još 135.
jbt kakve selendre dobivaju optiku a mi u manjim gradovima tipa našice,đakovo,belišće u slavoniji k od ovce
battletag:MasnaKrvavic#2275
9 godina
offline
Hrvatski Telekom će dovesti optiku do još 135.000

Sve super, al po meni bi prvo trebalo u sva područja gdje je još dostupan samo ADSL dovesti VDSL, to bi puno više diglo kvalitetu na nacionalnoj razini.

Moj PC  
0 0 hvala 0
15 godina
offline
Re: Hrvatski Telekom će dovesti optiku do još 135.
meni ni vdsl ne pomaze, ista brzina ko i na adslu, zato se nadam da mi na takvim područjima unatoč što smo u gradu da cemo dobiti optiku....ovi koji imaju adsl i pomocu vdsla mogu dobit 30 40 50 mbps, daj im vdsl, a nama optiku :)
battletag:MasnaKrvavic#2275
10 godina
offline
Hrvatski Telekom će dovesti optiku do još 135.000

Wohooo, ovom brzinom će Križevci dobiti optiku do 2050 godine. 

 
2 0 hvala 1
4 godine
offline
Hrvatski Telekom će dovesti optiku do još 135.000

Čestitam onima koji žive u mjestima i gradovima s popisa.


Živim u Zagrebu, nemam optiku i vrlo vjerojatno ju neću imati još dugo, dugo. Naprosto živim u pogrešnom dijelu grada, kada je u pitanju optika.

 
12 0 hvala 0
4 godine
offline
Re: Hrvatski Telekom će dovesti optiku do još 135.
dado16 kaže...
jbt kakve selendre dobivaju optiku a mi u manjim gradovima tipa našice,đakovo,belišće u slavoniji k od ovce

Pretpostavljam da su svi ti gradovi čvorišta prema nekom dijelu HT-ove infrastrukture, pa su zato na ovom popisu. Optika je i priprema za 5G mobilne mreže.

4 godine
neaktivan
offline
Re: Hrvatski Telekom će dovesti optiku do još 135.
ludizao kaže...

Ne treba optika za neloše brzine. A1 kabel ima 150/15 Mbps

 Ali za izgradit HFC mrežu temelj je optika, šta misliš da su oni kilometrima razvlačili taj koaks, on je samo zadnji korak prema korisniku.

I to je samo praktično gradit u gradovima prema većim naseljima i zgradama, hfc nije praktičan u ruralnim područjima i selima.

Poruka je uređivana zadnji put pon 10.2.2020 21:50 (Wizards).
 
2 0 hvala 0
4 godine
offline
Re: Hrvatski Telekom će dovesti optiku do još 135.
Wizards kaže...
ludizao kaže...

Ne treba optika za neloše brzine. A1 kabel ima 150/15 Mbps

 Ali za izgradit HFC mrežu temelj je optika, šta misliš da su oni kilometrima razvlačili taj koaks, on je samo zadnji korak prema korisniku.

I to je samo praktično gradit u gradovima prema većim naseljima i zgradama, hfc nije praktičan u ruralnim područjima i selima.

 Kod mene je nekadašnji DCM (kasnije Bnet i sada A1) bez pardona kopao kanale po ulicama u mom kvartu i polagao svoje kablove i postavljao komunikacijske ormariće. Također je bez pardona probušio vertikalno po katovima cijelu zgradu i svima koji su bili zainteresirani doveo svoju uslugu u stan. Nikada prije, a niti kasnije nisam vidio tako efikasno uvođenje neke usluge.

 

5 godina
offline
Hrvatski Telekom će dovesti optiku do još 135.000

Na koji način to optika potiče gospodarski rast,a jučer bilo na tv-u kako proizvođači mlijeka u hrvatskoj su pred kolapsom.

Jel to znači da bi oni kad bi imali optiku mogli svoje mlijeko teleportirati direkt do potrošača.

 

Eto turisti više ne moraju dolaziti kod nas na more...priko optike oni će nama poslati pare a mi njima snimke mora u 4K...8K

mnogo mudrosti,mnogo jada...što više znanja, to više boli.
Moj PC  
8 10 hvala 2
13 godina
offline
Re: Hrvatski Telekom će dovesti optiku do još 135.

Meni optika stize do kraja godine....Pozega,E.kvaternika

Poruka je uređivana zadnji put pon 10.2.2020 22:52 (galinjo24).
8 godina
offline
Re: Hrvatski Telekom će dovesti optiku do još 135.
HCMAA kaže...

Na koji način to optika potiče gospodarski rast,a jučer bilo na tv-u kako proizvođači mlijeka u hrvatskoj su pred kolapsom.

Jel to znači da bi oni kad bi imali optiku mogli svoje mlijeko teleportirati direkt do potrošača.

 

Eto turisti više ne moraju dolaziti kod nas na more...priko optike oni će nama poslati pare a mi njima snimke mora u 4K...8K

 Gluplje je pravit se glup nego biti glup.

15 godina
offline
Re: Hrvatski Telekom će dovesti optiku do još 135.
Lil Dice kaže...

Sve super, al po meni bi prvo trebalo u sva područja gdje je još dostupan samo ADSL dovesti VDSL, to bi puno više diglo kvalitetu na nacionalnoj razini.

 

Za VDSL centrala mora biti blizu inače nema koristi. A većina takvih područja nema centrale na svakih 100m.

PSN: DrskaBitanga, Xbox: MalaBitanga, Steam: Bitanga, Battle.net: Bitanga#2872, Uplay: DrskaBitanga, Origin: DrskaBitanga, Nintendo Switch Friend Code: SW-7419-2699-7478
14 godina
offline
Re: Hrvatski Telekom će dovesti optiku do još 135.
I gdje ti je danas Bnet? Razvlačili su jer im cilj bio broj korisnika, a ne održivost usluge.
4 godine
offline
Re: Hrvatski Telekom će dovesti optiku do još 135.
CroDexter kaže...
I gdje ti je danas Bnet? Razvlačili su jer im cilj bio broj korisnika, a ne održivost usluge.

U mojoj zgradi svi koji su bili na Bnetu i dalje koriste njihove usluge telefona, tv-a i interneta (sada na A1), a imaju i ponekog novog korisnika.

 

Veći provideri (HT i A1) ionako su pokupovali brojne manje providere, pa ti je pitanje pomalo besmisleno. Gdje je Amis? Gdje je Optima koju se sada preprodaje? Gdje je Metronet... Popis je dug.

DCM je tada napravio puno. Drugi (HT) nisu napravili ništa. Koriste i dalje žice postavljene u socijalizmu. Unaprijedili su jedino lokalnu centralu. DCM je uletio u trenutku kada nismo imali nikakvu alternativu jer nisu svi dijelovi Zagreba jednako atraktivni za sve providere. Lijepo je imati alternativu.

Poruka je uređivana zadnji put pon 10.2.2020 23:16 (zelenapaprika).
8 godina
offline
Hrvatski Telekom će dovesti optiku do još 135.000

Prije će do mene doči 6G flat rate nego optika.

Twitch-Mr_DUXCRO
Moj PC  
0 0 hvala 0
8 godina
offline
Hrvatski Telekom će dovesti optiku do još 135.000

sva sreca na A1 i postavljanju optike preko stupova elektre....i sada dostupnih 500/500 ..Prije toga na usljivom 10mbps Tcomu zadnjih xy godina

Bolje dvaput tri odjednom nego ni jednom jednu dvaput
Moj PC  
0 0 hvala 0
8 godina
offline
Re: Hrvatski Telekom će dovesti optiku do još 135.
Dead kaže...
ludizao kaže...

Ne treba optika za neloše brzine. A1 kabel ima 150/15 Mbps

 150/15 je preko LAN kabela, i to ne 150/15 već nekih 130/15. Bežično ne mogu više od 23/14.

 Uredno preko 100 Mbps imam preko wifi-a. Imaš neki problem.

 
0 0 hvala 0
11 godina
offline
Re: Hrvatski Telekom će dovesti optiku do još 135.
sseennoonn kaže...

sva sreca na A1 i postavljanju optike preko stupova elektre....i sada dostupnih 500/500 ..Prije toga na usljivom 10mbps Tcomu zadnjih xy godina

 

Ovo mi je prvi glas. O čemu se radi nisam skužio?

14 godina
offline
Re: Hrvatski Telekom će dovesti optiku do još 135.
zelenapaprika kaže...

Čestitam onima koji žive u mjestima i gradovima s popisa.


Živim u Zagrebu, nemam optiku i vrlo vjerojatno ju neću imati još dugo, dugo. Naprosto živim u pogrešnom dijelu grada, kada je u pitanju optika.

 Ista stvar i kod mene...

 

U Zagrebu u sv.Klari vjerovatno neću imat optiku do 2050!!!

 

Čim mi istekne ugovor, odoh ja u A1 koji u mojoj zgradi barem ima coax a ne bakar ko šta imam sad na T-Comu!!!

Some people are so poor... all they have is money!
12 godina
offline
Re: Hrvatski Telekom će dovesti optiku do još 135.
sseennoonn kaže...

sva sreca na A1 i postavljanju optike preko stupova elektre....i sada dostupnih 500/500 ..Prije toga na usljivom 10mbps Tcomu zadnjih xy godina

 I mene je A1 spasio...ista prica...optika 500/500.

 

Mislio sam da ce Zagreba (Gornja Dubrava) dobit optiku 2100., ali prije godinu i pol dana me A1 sokirao i doslovno povukao optiku po stupovima elektre.

14 godina
offline
Re: Hrvatski Telekom će dovesti optiku do još 135.
HCMAA kaže...

Na koji način to optika potiče gospodarski rast,a jučer bilo na tv-u kako proizvođači mlijeka u hrvatskoj su pred kolapsom.

Jel to znači da bi oni kad bi imali optiku mogli svoje mlijeko teleportirati direkt do potrošača.

 

Eto turisti više ne moraju dolaziti kod nas na more...priko optike oni će nama poslati pare a mi njima snimke mora u 4K...8K

 optika može pružiti bolje korisničko iskustvo ispijanja mlijeka

PSN - darklydexter
13 godina
offline
Re: Hrvatski Telekom će dovesti optiku do još 135.
Lelouch kaže...

Wohooo, ovom brzinom će Križevci dobiti optiku do 2050 godine. 

Na znam koliko su ulica pokrili, ali su u Stjepana Radića ovi iz A1 stavili optiku prije godinu-dvije. Bolje onda da su stavili negdje drugdje, jer ne znam još nikoga da si je i prebacio net na optiku. Blizu centrale smo i imamo brzi VDSL.

15 godina
offline
Hrvatski Telekom će dovesti optiku do još 135.000

U svom selu to necu nikad vidjeti.. ali eto fla bogu sto mi je repetitor za a1 dosta blizu pa imam na 4g 115mbita... uzivam nasprem 10mbita na bakrenoj zici 

Bnet: mNik987#2148
Moj PC  
0 0 hvala 0
12 godina
offline
Re: Hrvatski Telekom će dovesti optiku do još 135.
zelenapaprika kaže...

Čestitam onima koji žive u mjestima i gradovima s popisa.


Živim u Zagrebu, nemam optiku i vrlo vjerojatno ju neću imati još dugo, dugo. Naprosto živim u pogrešnom dijelu grada, kada je u pitanju optika.

Pridružujem se čestitkama.

Možda te malo utješi, u istoj sam situaciji, živim u Gradu Zagrebu, trenutno sam na 10Mbps, 10 godina nikakvog pomaka, fucking 10Mbps koliko plaćam ajme meni, a prijatelj ima 150Mbps duplo jeftinije, dođe mi da preselim negdje gdje ima optike, kad gledam neki stream, molim boga da mobitel na povuče update.

Kad me zovu iz TCom i nude nešto oko interneta ... jadno :D

Ako netko iz TCom-a čita, radi tamo, dogovorit ćemo se za bolji link, vezu paricu, nešto napravi :)

 

DuxCro kaže...

Prije će do mene doči 6G flat rate nego optika.

Neka, xG 50Mbps limit flat, potpisujem odmah!

 

toxic kaže...

U svom selu to necu nikad vidjeti.. ali eto fla bogu sto mi je repetitor za a1 dosta blizu pa imam na 4g 115mbita... uzivam nasprem 10mbita na bakrenoj zici 

Pretpostavljam da imaš limit ? 

 

14 godina
offline
Re: Hrvatski Telekom će dovesti optiku do još 135.
zelenapaprika kaže...
CroDexter kaže...
I gdje ti je danas Bnet? Razvlačili su jer im cilj bio broj korisnika, a ne održivost usluge.

U mojoj zgradi svi koji su bili na Bnetu i dalje koriste njihove usluge telefona, tv-a i interneta (sada na A1), a imaju i ponekog novog korisnika.

 

Veći provideri (HT i A1) ionako su pokupovali brojne manje providere, pa ti je pitanje pomalo besmisleno. Gdje je Amis? Gdje je Optima koju se sada preprodaje? Gdje je Metronet... Popis je dug.

DCM je tada napravio puno. Drugi (HT) nisu napravili ništa. Koriste i dalje žice postavljene u socijalizmu. Unaprijedili su jedino lokalnu centralu. DCM je uletio u trenutku kada nismo imali nikakvu alternativu jer nisu svi dijelovi Zagreba jednako atraktivni za sve providere. Lijepo je imati alternativu.

 

Pobrojao si sve firme koje više ne postoje i o tome se radi. Te tvrtke nisu imale za cilj dugoročno davanje usluge (10,20,30 godina) već da ulože neke novce i imaju brzi povrat prodajući se velikim. To što ti misliš da HT nije unaprijedio infrastrukturu je tvoj problem. Radi se unaprijeđenje ali ne brzom kojom bi mi željeli. S druge strane nekada su ljudi plaćali uvođenje telefona par tisuća maraka. Da se danas tako naplaćuje sigurno bi se telekome više potrduili da kopaju. Toliko o socijalizmu za koji misliš da je bio pokretač napretka.

Amis i DCM je postavljali optiku u gusto naseljenim urbanim područijima. To je puno lakše i isplativije nego u područjima koja su navedena u ovom članku.

 

I za kraj, da bi malo bolje razumio problematiku
https://www.techrepublic.com/article/many-us-rural-areas-still-suffer-slow-internet-speeds/

Ne kažem da tako treba biti ali je realnost i sigurno ima manjih mjesta u Hrvatskoj ali i većih gdje bi HT trebao/mogao napraviti unaprijeđenje postojećih linija.

 

Komentar ti je pojednostavljeno razmišljanje.

4 godine
offline
Re: Hrvatski Telekom će dovesti optiku do još 135.
CroDexter kaže...
zelenapaprika kaže...
CroDexter kaže...
I gdje ti je danas Bnet? Razvlačili su jer im cilj bio broj korisnika, a ne održivost usluge.

U mojoj zgradi svi koji su bili na Bnetu i dalje koriste njihove usluge telefona, tv-a i interneta (sada na A1), a imaju i ponekog novog korisnika.

 

Veći provideri (HT i A1) ionako su pokupovali brojne manje providere, pa ti je pitanje pomalo besmisleno. Gdje je Amis? Gdje je Optima koju se sada preprodaje? Gdje je Metronet... Popis je dug.

DCM je tada napravio puno. Drugi (HT) nisu napravili ništa. Koriste i dalje žice postavljene u socijalizmu. Unaprijedili su jedino lokalnu centralu. DCM je uletio u trenutku kada nismo imali nikakvu alternativu jer nisu svi dijelovi Zagreba jednako atraktivni za sve providere. Lijepo je imati alternativu.

 

Pobrojao si sve firme koje više ne postoje i o tome se radi. Te tvrtke nisu imale za cilj dugoročno davanje usluge (10,20,30 godina) već da ulože neke novce i imaju brzi povrat prodajući se velikim. To što ti misliš da HT nije unaprijedio infrastrukturu je tvoj problem. Radi se unaprijeđenje ali ne brzom kojom bi mi željeli. S druge strane nekada su ljudi plaćali uvođenje telefona par tisuća maraka. Da se danas tako naplaćuje sigurno bi se telekome više potrduili da kopaju. Toliko o socijalizmu za koji misliš da je bio pokretač napretka.

Amis i DCM je postavljali optiku u gusto naseljenim urbanim područijima. To je puno lakše i isplativije nego u područjima koja su navedena u ovom članku.

 

I za kraj, da bi malo bolje razumio problematiku
https://www.techrepublic.com/article/many-us-rural-areas-still-suffer-slow-internet-speeds/

Ne kažem da tako treba biti ali je realnost i sigurno ima manjih mjesta u Hrvatskoj ali i većih gdje bi HT trebao/mogao napraviti unaprijeđenje postojećih linija.

 

Komentar ti je pojednostavljeno razmišljanje.

HT je samo unaprijedio centralu. Nije povukao niti centimetar bilo čega tamo gdje ja stanujem. Tako da se i dalje koriste žice iz socijalizma, a ti izračunaj kada je to bilo. "To što ti misliš da HT nije unaprijedio infrastrukturu je tvoj problem." - ne, to je za plakanje.

 

"S druge strane nekada su ljudi plaćali uvođenje telefona par tisuća maraka. Da se danas tako naplaćuje sigurno bi se telekome više potrduili da kopaju."- ne ponovilo se.

 

"Komentar ti je pojednostavljeno razmišljanje." - ne, to je stvarno stanje. Od fikcije nema koristi.

10 godina
offline
Hrvatski Telekom će dovesti optiku do još 135.000

Ah, danas bi svi htjeli sve, odmah. Nitko uopće ne razumije da je HT privatna kompanija (na stranu prošlost i politika) i da je optička mreža ozbiljno ulaganje koje iziskuje puno novaca. 

Logično je da će postavljati optiku prvo u naseljima s visokom gustoćom stanovnika, odnosno tamo gdje su zgrade. U Zagrebu u puno zgrada ima više stanovnika nego valjda polovica sela u hrvatskoj. Dakle veća je vjerojatnost da će u urbanim sredinama u zgradama dobiti 10-20-30 domova koji će se prebaciti na optiku nego u nekom selu ili općini.

 

U nekim regijama hrvatske u mala naselja obično ulažu manji ISP-ovi, jer ne mogu konkurirati u urbanim sredinama velikim telekomima.

 

I zadnja stvar je vrijeme. Nije isto vremenski postavljati bakar/koaksijalni kabel i optičke niti. 

 

U malim sredinama nadu treba polagati jedino u bežične mreže. Možda 5G promijeni nešto, jer optika neće tako skoro doći, osim ako neki mali telekom ne odradi taj posao. U jednadžbu isto tako ulazi i iseljavanje, tako da će rijetko tko ići ulagati u sredine koje gube stanovnike.

Samomrzeći hrvat
Moj PC  
2 1 hvala 1
14 godina
offline
Re: Hrvatski Telekom će dovesti optiku do još 135.
Entry Point kaže...

Ah, danas bi svi htjeli sve, odmah. Nitko uopće ne razumije da je HT privatna kompanija (na stranu prošlost i politika) i da je optička mreža ozbiljno ulaganje koje iziskuje puno novaca. 

Logično je da će postavljati optiku prvo u naseljima s visokom gustoćom stanovnika, odnosno tamo gdje su zgrade. U Zagrebu u puno zgrada ima više stanovnika nego valjda polovica sela u hrvatskoj. Dakle veća je vjerojatnost da će u urbanim sredinama u zgradama dobiti 10-20-30 domova koji će se prebaciti na optiku nego u nekom selu ili općini.

 

U nekim regijama hrvatske u mala naselja obično ulažu manji ISP-ovi, jer ne mogu konkurirati u urbanim sredinama velikim telekomima.

 

I zadnja stvar je vrijeme. Nije isto vremenski postavljati bakar/koaksijalni kabel i optičke niti. 

 

U malim sredinama nadu treba polagati jedino u bežične mreže. Možda 5G promijeni nešto, jer optika neće tako skoro doći, osim ako neki mali telekom ne odradi taj posao. U jednadžbu isto tako ulazi i iseljavanje, tako da će rijetko tko ići ulagati u sredine koje gube stanovnike.

 

Upravo tako. I onda se nađe netko to priča kako je sva infrastruktura napravljena u socijalizmu. Ma super.

Nova poruka
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice