Hrvatski brend White Shark najavio dodatne korake

poruka: 12
|
čitano: 8.720
|
moderatori: vincimus
1
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
Ovo je tema za komentiranje sadržaja Bug.hr portala. U nastavku se nalaze komentari na "Hrvatski brend White Shark najavio dodatne korake ".
15 godina
offline
Hrvatski brend White Shark najavio dodatne korake

Sve super, svaka čast... ali ovo s pjesmom je totalni cringe-fest

It is always darkest just before the dawn.
Moj PC  
3 0 hvala 0
13 godina
offline
Re: Hrvatski brend White Shark najavio dodatne kor
Cringe fest je sve skupa
12 godina
offline
Hrvatski brend White Shark najavio dodatne korake

Mislim da kao brend nisu ni približno dovoljno zreli da novac investiraju u homanitarne/ekološke svrhe.

 

Odnosno, prvo treba izgraditi brend pa onda raditi takve poteze jer je to dobar način za ostati relevantan aoi kad nisi relevantan samo bacaš lovu u vjetar.

Moj PC  
2 0 hvala 0
15 godina
offline
Hrvatski brend White Shark najavio dodatne korake

-smiješno govoriti o hr-brandu i nekoj proizvodnji... dok se za domenu koristi .gg što dovoljno govori o bizu, dok je vlasništvo šmit-electronic koja radi svašta, tj ne proizvodi ništa, frizerske usluge, trgovina, servis, tisak... svašta, osim pogona za bilo koju proizvodnju makar i čačkalica.. nema.

-tj sve se može naručiti od kineza, bitna je samo količina-cijena, dok logo-brand po želji može biti bilo što, peroperić.. no to tad nije hr proizvod-proizvodnja koja od npr tipkovnice ne proizvodi ni letroset za slovo ž, ni tipku, ni šaraf.. a da postoji driver, tad ni driver za miša i ostalo kao kontroleri, .. tj to je roba bez branda-supporta, čista trgovina uz mambođambo kemijanje zbog poreza i sl pa možda i poticaja-fondova i sl .. 

-a bug, kad već prenosi promo materijale, može li barem otkriti tko je white-pesek, pogledati i poslikati pogone gdje se recimo proizvodi miš ili tipka sa slovom ž .. odnosno sve je to ŠČ kako nam lijepo u drugoj pjesmi kaže let3 ..

 

ili kao btw, ali pravno recimo važno, .. ako je neka hr firma, hr firma.. tad web, sadažaj, upute.. moraju biti na hr jeziku, kojeg u većini ponuđenog nema, tj ima eng, a hr tek poneka stranica ili kao dodatni izbor-promjena jezika..

imaju li npr drivere? -nemaju, .. jer ne proizvode ništa, tj nije to npr logitechov miš-periferija, odnosno radi s generičkim dirverom dok je roba generička ih nekog kineskog sela, no čarobnim štapićem postane u promo materijalu hr proizvod, možda čak dobije nagradu zlatnu kunu (koju bi mogli renejmati u euro..) :)

-kao i sve povezano u tom bizu, webshopovi s eng jezikom u menijima, što opet dovoljno govori koje i za koje tržište čak i kad prodaju tu-doma i sadržaji su na hr, kuna-euro, opis pa sve do broja telefona (naravno mob, nema finxo, fax i sl. .. a možda nema ni na sudskom registru, možda ima.. to bi institucije mogle-trebale znati? porezna?) ..

 

-odnosno, kad će naša porezna i institucije pročešljati takve firme, tko-što radi? neki papiri moraju postojati, neko skladište, pogon.. barem neki frizerski salon i pobox :)

-odnosno ako je to sve čisto-ok, kako-zašto to da nema osnovnih stvari kao što je pravilo za hr domenu, jezik, naziv firme i sudski registar.. a tad pitanje bugu, kad prenosi reklame, provjerava li što reklamira-sadržaj.. npr postoji li firma, odnosno koji podatak na računu je vidljiv kad naplate reklamu kao banka-iban-žiro.. ili je i to na .gg domeni i na inglišu dok je službeni broj neki mobač bez faxa i sl. ..? :)

 

-a nije to sramota, tj i ajfon rade kinezi dok apple samo naruči ili dizajnira i sl. .. no nisu mi baš usporedivi, brandovi, poslovanje.. ili popis regisriranih djelatnosti šmitelektronike koji uključuje i frizeraj i dostavu tiska.. tj možda je pravi biz-firma a možda samo kulisa, bug to može? želi? :) npr poslikati pogon proizvodnje u kutini ili splitu?

C64/TurboModul-OpenSourceProject.org.cn.部分作品为网上收集整理,供开源爱好者学习使用
 
18 0 hvala 2
2 godine
neaktivan
offline
Hrvatski brend White Shark najavio dodatne korake

Predlažem da skoče u bazen s morskim psima i objasne im svoju misiju i viziju.

 
2 0 hvala 0
8 godina
offline
Re: Hrvatski brend White Shark najavio dodatne kor
Pravo drug ihush rece....

Ovo je kao i "domace je" lignja, dok sitna slova otkrivaju zemlju porijekla kao vijetnam... ;)

Pa da domace je, ako si vjetnamac u hrvatskoj, kako broj istih rapidno raste, nije ni daleko od istine.

Ok, mozda sam pravo nepravedan prema belom peseku, no, nikad ih nisam povezivao s nekim vrhunskim gejmerskim svijetom, bas zato sto to i nisu, vec je to genericka roba, kinez u prvoj smjeni stanca misove sa white shark logom, u drugoj stanca meni 1000 misova sa shark white logom, u trecoj stanca misove bez loga....

U cetvrtoj smjeni misevi stancaju.... ;)


Its just the way of it, son. We all sell our souls sooner or later.
Moj PC  
3 0 hvala 0
7 godina
offline
Re: Hrvatski brend White Shark najavio dodatne kor

Jep, ja nahvalio njihov gamepad u jednoj tu temi, par tjedana poslije popucali silikoni na pola tipki, sad me sram tog posta 

Ali dobra je stvar kaj je koštao samo 40 kuna i uspio sam uvalit "kontaktne silikone s ugljenom" (kak se već to stručno zove iz jedne potrgane tipkovnice i dan danas dela, squaw koristi.

Doduše, sad već i trokut zajebava, ali riješit će se 

 

umjereno intelektualno oštećen i ponosim se time
4 godine
offline
Hrvatski brend White Shark najavio dodatne korake

Cringe

Poruka je uređivana zadnji put sub 1.4.2023 0:40 (markec997).
 
0 0 hvala 0
12 godina
offline
Hrvatski brend White Shark najavio dodatne korake

Odmah na početku - neka me netko ispravi ako je upućeniji u ribarstvo.

Za vrijeme Austro- Ugarske na Jadranskom moru zakonski je bilo zabranjeno loviti ribu u zimskim mjesecima jer je to bio period u kojem se inćun i srdela mrijeste. 

 

Moja pokojna starina lovila je tunu u Lukovu (10tak km JI od Senja) na način da su im javili kada bi se tuna pojavila u Bakarskom zaljevu. Jedan dan kasnije pojavila bi se kod njih. Tuna je pratila velika jata inćuna i srdele, a to su sve pratili i morski psi. To se uostalom može vidjeti i na BBCevim dokumentarcima. Did mi je pričao da kada bi zatvorili uvalu mrežama i počeli ju vući prema plaži, u njoj bi ulovili morske pse sa raljama velikim toliko da bi mogli progutati čovjeka bez problema. 

 

Dakle problem morskog psa kao čistaća  i oportunista, nije plastika nego prekid hranidbenog lanca. 

 

Ako će poraditi na tome da se zaustavi izlov srdele i inćuna u zimskim mjesecima na cijelom Jadranu i svoj asortiman proizvoditi u domovini,  ja ih podržavam. 

 

Ako će moralno signalizirati, pričati o spašavanju ptice Dodo na Mjesecu i ljudima prodavati tuđe proizvode pod naše ja ih ne podržavam. 

vicious
Poruka je uređivana zadnji put sub 1.4.2023 17:29 (viciousone).
Moj PC  
0 0 hvala 0
15 godina
offline
Re: Hrvatski brend White Shark najavio dodatne kor
viciousone kaže...

..

Ako će poraditi na tome da se zaustavi izlov srdele i inćuna u zimskim mjesecima na cijelom Jadranu i svoj asortiman proizvoditi u domovini,  ja ih podržavam. 

 

Ako će moralno signalizirati, pričati o spašavanju ptice Dodo na Mjesecu i ljudima prodavati tuđe proizvode pod naše ja ih ne podržavam. 

 -čisto statistički, logički ili na sreću 50%.. što misliš koja je od te dvije rečenice vjerojatnija? :) .. u tome je problem, ove teme ili 'naše' proizvodnje ničega, osim reklama i etiketa-branda koji će se naći na nečemu.

- dodatno, nisu ribari, nisu eko-lozi-zeleni.. tj biz je ipak samo biz i primarni biz im nema veze s ekologijom ili morskim životom, osim što je to naziv branda, koji je mogao biti i patagonijski patuljak ili ptica dodo..

C64/TurboModul-OpenSourceProject.org.cn.部分作品为网上收集整理,供开源爱好者学习使用
2 godine
online
Hrvatski brend White Shark najavio dodatne korake

A kakve su im tipkovnice? ova mi se čini dobro napravljena, barem ok izgleda, nije gejmerski mahnita, mehanička, red dugmeta, relativno jeftina, 80e?

Moj PC  
0 0 hvala 0
15 godina
offline
Re: Hrvatski brend White Shark najavio dodatne kor
notloB kaže...

A kakve su im tipkovnice? ova mi se čini dobro napravljena, barem ok izgleda, nije gejmerski mahnita, mehanička, red dugmeta, relativno jeftina, 80e?

Mekana na dodir kao odrezak morskog psa

It is always darkest just before the dawn.
1
Nova poruka
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice