Hrvatska se na klimatskoj konferenciji COP26 obvez

poruka: 39
|
čitano: 9.064
|
moderatori: vincimus
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
Ovo je tema za komentiranje sadržaja Bug.hr portala. U nastavku se nalaze komentari na "Hrvatska se na klimatskoj konferenciji COP26 obvez".
Hrvatska se na klimatskoj konferenciji COP26 obvez

Jako mi se dopada dio o sadnji milijun stabala godišnje. Djeluje mi kao znanstvena fantastika, volio bih da nije i da me iznenade. Volim prirodu jako i planinarenje, prekrasno je vidjeti šumu...

svakom bih preporučio bivanje u prirodi, baš se čovjek oporavi od betonske džungle i ljudi.

 

 

Lijepi pozdrav,

Moj PC  
16 0 hvala 0
5 godina
offline
Re: Hrvatska se na klimatskoj konferenciji COP26 o
Glavno da je njima Plenky rekao da se autonomno prdekalo by Rimac... proizvodi kod nas...eto munjovoz od desetak milijuna kuna je rješenje za globalno zatopljenje...bravo Plenky

sve za glupost...glupost nizašto
mnogo mudrosti,mnogo jada...što više znanja, to više boli.
Moj PC  
12 1 hvala 0
8 godina
offline
Hrvatska se na klimatskoj konferenciji COP26 obvez

Malecka Hrvatska baš puno doprinosi zagađenju sa našom gotovo nepostoječom industrijom. Ali moraju se naši političari opet pred svijetom busati u prsa. Sve na račun građana. A što se tiče sadnje milijun stabala do 2030. Svatko tko živi negdje izvan grada vidi vlastitim očima koliko se šume krše. Tih milijun stabala oni skrkače godišnje na teritoriju RH. A od pošumljavanja nisam vidio ni P. Prešavši ove godine Moslavačku goru i Lonjsko polje uzduž i poprijeko biciklom, vidio sam samo masovna rušenja i stabla doznačena za buduće rušenje. Sadnica sam vidio 0.

Moj PC  
11 0 hvala 1
11 godina
offline
Hrvatska se na klimatskoj konferenciji COP26 obvez

Nije mi jasno. Zasadit ćemo milijun stabala godišnje (u što sam se i osobno uvjerio, naime na nekim mjestima u dalmatinskom kršu gdje nikad nisu rasla stabla sada su zasđena), a to ima logike, ipak smo mi turistička zemja. A s druge strane ovdje na forumu neki plaču da Hrvatske šume nemilice sjeku hrvatske šume.

 

Ko je tu lud?

 

 

1 on je lud
4 Hrvatske šume su lude
1 forumaši su ludi
22 svi smo ludi
2 nitko nije lud
42
Poruka je uređivana zadnji put čet 4.11.2021 14:26 (markoBT).
 
1 0 hvala 0
12 godina
offline
Hrvatska se na klimatskoj konferenciji COP26 obvez

vi'š ti našeg Plenkyja... do prije korone je bio 0 (nula) za prosječnog hrvata a sad kad bi neko pogledao njegov nastup moglo bi mu se pričiniti da je on čovjek s idejama

 
0 0 hvala 0
14 godina
offline
Hrvatska se na klimatskoj konferenciji COP26 obvez

Ajde da prvo riješimo osnove. Koja je razlika između Plomina i Zagrebačke Toplane po pitanju CO2? Zašto bi jedno zatvorili a ne i drugo?

 
3 0 hvala 1
12 godina
offline
Hrvatska se na klimatskoj konferenciji COP26 obvez

Dignut će cijenu goriva na 30kn i to je to.

 

 
3 0 hvala 0
12 godina
offline
Re: Hrvatska se na klimatskoj konferenciji COP26 o
DuxCro kaže...

Malecka Hrvatska baš puno doprinosi zagađenju sa našom gotovo nepostoječom industrijom. Ali moraju se naši političari opet pred svijetom busati u prsa. Sve na račun građana. A što se tiče sadnje milijun stabala do 2030. Svatko tko živi negdje izvan grada vidi vlastitim očima koliko se šume krše. Tih milijun stabala oni skrkače godišnje na teritoriju RH. A od pošumljavanja nisam vidio ni P. Prešavši ove godine Moslavačku goru i Lonjsko polje uzduž i poprijeko biciklom, vidio sam samo masovna rušenja i stabla doznačena za buduće rušenje. Sadnica sam vidio 0.

 Pa teže je emisije CO2 smanjiti zemlji koja nema industriju nego onoj koja je ima.

3 godine
offline
Re: Hrvatska se na klimatskoj konferenciji COP26 o
Velika. Teto zg ima manju snagu i veću iskoristivost. To je sto se tice co2. A sto se tiče goriva - TETO Zg barem ne truje ljude kao sto to čini Plomin.
Poruka je uređivana zadnji put čet 4.11.2021 16:00 (Gallu).
12 godina
online
Re: Hrvatska se na klimatskoj konferenciji COP26 o
gvajana kaže...
Imamo sreću da je industrija uništena 90-ih, pa ne emitiramo toliko co2.

 Baš sam došao da to napišem. Uništit će do kraja (ako već nisu) tragove industrije i dat Iviću Pašaliću jo 1/3 šuma za sirovi izvoz jer prerada drva zagađuje / s.

BlueMax kaže...

Dignut će cijenu goriva na 30kn i to je to.

 

 Nemoj im davat ideje. Sve što kažeš ironično neka budala u vladi bukvalno shvati.

 

Jebote svi skupa imaju 19. godina staža u realnom sektoru.  Dakle šije ih min 1/3 forurma.

Dery:Dobaci meni tvog delidera pa da vidiš kako mu cijena raste kao platini.Kad ga ja uštelim to će postat pravi i7 , ostavi se ocanja i plug and play-a, nije to za te.Ja sam izbrusio vještine na amdu
Poruka je uređivana zadnji put čet 4.11.2021 15:29 (DarthMarkus).
Moj PC  
5 1 hvala 0
16 godina
offline
Re: Hrvatska se na klimatskoj konferenciji COP26 o
gvajana kaže...
Imamo sreću da je industrija uništena 90-ih, pa ne emitiramo toliko co2.

 Bas sam to htio napisati...

 Sreca nasa sto imamo eco-friendly vladu koja je prodala i ujebala svu proizvodnju u HR...

Truth in engineering.
 
4 0 hvala 0
14 godina
offline
Re: Hrvatska se na klimatskoj konferenciji COP26 o
Kod mene u selu lik ima pilanu i elektranu napravio kao na otpad da radi... Al uredno 6 kamiona trupaca se samelje i prve klase ako treba jer otpada nema dovoljno, snaga max je 6MW a sama iskoristivost je oko 30 posto valjda.... I nije jedina takva u RH sigurno... Vani bi ga i u zatvor vec strpali i zabranili uopce takve elektrane.... Ako hoces moze zasadi si 200 hektara polonije i koristi nju ionako ima puno neobradene zemlje... Ali samo tako sjec i mljet pa palit... I sad mi kao potpisujemo nesta za promjene, a isti je potpiso i dozvolu za ovakvu vrstu elektrane..... Katastrofa....
VenAtoR#2231
Poruka je uređivana zadnji put čet 4.11.2021 15:46 (jocommb).
Moj PC  
6 0 hvala 0
2 godine
protjeran
offline
Hrvatska se na klimatskoj konferenciji COP26 obvez

Kako ćemo sušit pršute u Zagori?

Moj PC  
2 0 hvala 0
16 godina
online
Hrvatska se na klimatskoj konferenciji COP26 obvez

U ukupnoj potrošnji energije u HR udio ugljena je oko 5% [1], koliko se od toga potroši u Plominu ne znam točno, ali danas se Plomin ne koristi toliko da bi gašenje donijelo neke značajne promjene na razini RH.

 

[1] http://www.eihp.hr/wp-content/uploads/2020/04/Energija2018.pdf

Amenoum
 
0 0 hvala 0
Re: Hrvatska se na klimatskoj konferenciji COP26 o
PaleRider kaže...

U ukupnoj potrošnji energije u HR udio ugljena je oko 5% [1], koliko se od toga potroši u Plominu ne znam točno, ali danas se Plomin ne koristi toliko da bi gašenje donijelo neke značajne promjene na razini RH.

 

[1] http://www.eihp.hr/wp-content/uploads/2020/04/Energija2018.pdf

 

Gašenje elektrane u Plominu vjerojatno će najviše značiti za kvalitetu života ljudi u tom dijelu Istre. Jako lijep dio Istre i da se krene u rušenje ove najviše zgrade u hrvatskoj, tamo bi bilo mnogo mogućnosti za turizam.

 

 

https://www.google.com/maps/@45.1474962,14.1521551,3a,75y,143.33h,90.35t/data=!3m6!1e1!3m4!1s8udrS3TP25gqlA7SpPJHDw!2e0!7i13312!8i6656

 

Ima u blizini jedan restoran s vidikovcem, jako je lijepo za obići.

 

Lp.

16 godina
moderator
online
Re: Hrvatska se na klimatskoj konferenciji COP26 o
ZovemseZoranidolazimizRijeke kaže...

 

Gašenje elektrane u Plominu vjerojatno će najviše značiti za kvalitetu života ljudi u tom dijelu Istre. Jako lijep dio Istre i da se krene u rušenje ove najviše zgrade u hrvatskoj, tamo bi bilo mnogo mogućnosti za turizam.

 

Za sada nije u planu rušenje. Tek treba napraviti analizu i prijedlog prenamjene, u smislu - prilagodbe za korištenje drugog goriva. Spominju se kao moguće opcije - biomasa, spaljivanje otpada i plin.

 

Inače, planirani tehnički vijek elektrane je do 2040. godine.

...
4 godine
offline
Re: Hrvatska se na klimatskoj konferenciji COP26 o
ZovemseZoranidolazimizRijeke kaže...

Jako mi se dopada dio o sadnji milijun stabala godišnje. Djeluje mi kao znanstvena fantastika, volio bih da nije i da me iznenade. Volim prirodu jako i planinarenje, prekrasno je vidjeti šumu...

svakom bih preporučio bivanje u prirodi, baš se čovjek oporavi od betonske džungle i ljudi.

 

 

Lijepi pozdrav,

 Jučer ti je u RTL Direktu rečeno da se ionako sadi oko milijun stabala godišnje, što sadnicama, što sijanjem sjemena. Tako da ovo obećanje nije ništa ili malo povrh već planiranog.

BlueMax kaže...

Dignut će cijenu goriva na 30kn i to je to.

 

 Vozit će se: krimosi, "poduzetnici" (dakle, mutna ekipa koja okreće lovu u sivoj zoni) i nouveau riche. Ostali će biciklirati, pješačiti...

DarthMarkus kaže...

 

Jebote svi skupa imaju 19. godina staža u realnom sektoru.  Dakle šije ih min 1/3 forurma.

 Kada vidim kako funkcionira domaći privatni sektor (66-70% naslonjen na državu i nihove natječaje, tendere...), pitanje je zašto bi to bio minus? Brljatori svih vrsta, nesposobni ugradit PVC prozor, postavit podne pločice, izbalansirat kotač - skoro sam sletio s autoceste zbog toga, popravit zub za koji im kažeš da te boli, promijenit ventil za vodu u zidu... Sve ono što mogu napraviti sam i napravim sam. Jer nam je takav privatni sektor, brrrrrrrrr. A danas je to posebno izraženo, jer se svatko mota u tuđi posao, pa je tržište preplavljeno "majstorima" koji se kuže u sve i rade sve. Ovo nije provokacija niti poziva na debatu, to su proklete činjenice.

3 godine
offline
Re: Hrvatska se na klimatskoj konferenciji COP26 o
Planirani termin gašenja je značajno prije isteka tehničkog vijeka elektrane. Spominje se oko 2030. Sumnjam da će spaljivati biomasu jer time bi se anulirala ova odluka o sadnji stabala. Spaliona otpada je već digla lokalno stanovništvo na stražnje noge. Najrealnija mogućnost je, ako do nečeg tamo i dođe, da će biti plin.
12 godina
offline
Re: Hrvatska se na klimatskoj konferenciji COP26 o
zelenapaprika kaže...

 Kada vidim kako funkcionira domaći privatni sektor.....

 Uhljeb alert 

3 godine
offline
Re: Hrvatska se na klimatskoj konferenciji COP26 o
:D
4 godine
offline
Re: Hrvatska se na klimatskoj konferenciji COP26 o
BlueMax kaže...
zelenapaprika kaže...

 Kada vidim kako funkcionira domaći privatni sektor.....

 Uhljeb alert 

 Radio u oba sektora. Nagledao se svega.

 

Ako želiš, mogu povremeno opisati probleme, pa i slati fotke problema koje sam spomenuo. Pojedinci u Hrvatskoj imaju idealiziranu sliku privatnog sektora u kojem se skupilo svega i svačega.

 

Odem renomiranom vulkanizeru koji se redovito reklamira na radiju i dijeli sitne poklone slušateljima, zamijeni mi gume zimske za ljetne. Platio sam i balansiranje kotača. Na računu je bilo naplaćeno balansiranje kotača. Zbog ranijih lošijih iskustava, otišao sam odmah do Donje Zdenčine autocestom, jer je to prvi izlaz, pa se ujedno plati najmanje. Pri brzini većoj od 100 km/h auto se počeo jako tresti. Normalno da sam se vratio vulkanizeru, žalio se, predočio račun i tek onda su balansirali kotače. Bez riječi isprike.

 

Mogu ti ja pisati o raznim primjerima. Uopće nije problem. Sljedeći primjer će biti renomirana auto kuća i njihov servis. Samo izrazi želju.

16 godina
neaktivan
offline
Hrvatska se na klimatskoj konferenciji COP26 obvez

 

A da ciljevi budu izraženi prema emisiji CO2 po glavi stanovnika? Koliko bi svaki stanovnik smio zagađivati? Zašto bi stanovnik Qatara smio zagađivati kao 8 Hrvata?

 

Da Njemačka sutra prepolovi svoje brojke (9.1 tona po glavi), bila bi malo bolja od Hrvatske (4.7 tona po glavi).

Da Ameri prepolove svojih 16.1 tona po glavi? Ne pada im na pamet.

Svi pokazuju na Kinu, a Kina ima 8 tona po glavi - manje od Njemačke.

(Izvor: Wikipedia)

 

Najbogatiji i najrazvijeniji bi najviše mogli napraviti, ali lakše je, pod krinkom nekakve sumnjive pravednosti, raspršiti teret po jadnicima kao što smo mi.

Možemo se mi riješiti Plomina, ali lako ćemo to nadoknaditi uvezenim dizelašima iz sve čišće Njemačke.

 

Btw, policijski auti se hladno voze uz neka vozila koja, sudeći po dimu, voze na ugljen. A da to isljuče iz prometa? A nakon toga provjere tko je pustio na (dr)eko testu.

 

 
6 0 hvala 0
12 godina
offline
Re: Hrvatska se na klimatskoj konferenciji COP26 o
zelenapaprika kaže...
BlueMax kaže...
zelenapaprika kaže...

 Kada vidim kako funkcionira domaći privatni sektor.....

 Uhljeb alert 

 Radio u oba sektora. Nagledao se svega.

 

Ako želiš, mogu povremeno opisati probleme, pa i slati fotke problema koje sam spomenuo. Pojedinci u Hrvatskoj imaju idealiziranu sliku privatnog sektora u kojem se skupilo svega i svačega.

 

Odem renomiranom vulkanizeru koji se redovito reklamira na radiju i dijeli sitne poklone slušateljima, zamijeni mi gume zimske za ljetne. Platio sam i balansiranje kotača. Na računu je bilo naplaćeno balansiranje kotača. Zbog ranijih lošijih iskustava, otišao sam odmah do Donje Zdenčine autocestom, jer je to prvi izlaz, pa se ujedno plati najmanje. Pri brzini većoj od 100 km/h auto se počeo jako tresti. Normalno da sam se vratio vulkanizeru, žalio se, predočio račun i tek onda su balansirali kotače. Bez riječi isprike.

 

Mogu ti ja pisati o raznim primjerima. Uopće nije problem. Sljedeći primjer će biti renomirana auto kuća i njihov servis. Samo izrazi želju.

Prije će biti da si u jednom sektoru radio a u drugom se izležavao, bio na bolovanjima, produženim vikendima...

To što je neki vulkanizer (da nije dobar ne bi bio renomiran) napravio grešku je posljedica poslovice tko radi griješi. Balansiranje je obvezna stvar pri montaži guma i negdje se dogodila greška, najčešće zato jer više ljudi radi montažu pa jedan montira gumu jer misli da je ovaj drugi balansirao. Za mlade radnike moraš imati strpljenja pa iako ta situacija tebi izgleda kao smak svijeta u poslu je normalna i uobičajena pojava. Da si išao tu gumu montirati u neku državnu službu još ti je ne bi montirali a najvjerojatnije bi izgubili gumu ako ne i cijeli auto, s tim da nitko ne bi bio odgovoran. Isprika je stvar kućnog odgoja a tu smo kao narod vrlo zakinuti.

 

Međutim taj privatni sektor, sa svim svojim manama, hrani javni sektor, hrani umirovljenike, po milijuna branitelja, političare, socijalu... dok s druge strane javni sektor s najviše djelatnika po glavi stanovnika u EU a i šire je toliko efikasan da imamo najgore školstvo, zdravstvo, da je policija leglo kriminala, katastar koristi mape iz Austrougarske, inspekcije reketare poduzetnike i tjeraju ih u kriminal, javne vatrogasne postrojbe usred suše zalijevaju zapovjedniku masline i prodaju gorivo, mirovinski fondovi ulažu novac građana u Agrokor iako je jasno da mu spasa nema, elektroprivreda diže cijene a sponzorira stranke i nogometne klubove, birokracija guši sve živo glupostima tipa da uz projekt u elektronskom obliku moraš predati i papirnati na kojem je isprintan elektronički pečat (), sveučilišta su rangirana ispod afričkih...

Ali eto, to nisu problemi, problem je što tebi neki mulac na praksi nije balansirao gumu.

 

11 godina
offline
Re: Hrvatska se na klimatskoj konferenciji COP26 o
BlueMax kaže...
zelenapaprika kaže...
BlueMax kaže...
zelenapaprika kaže...

 Kada vidim kako funkcionira domaći privatni sektor.....

 Uhljeb alert 

 Radio u oba sektora. Nagledao se svega.

 

Ako želiš, mogu povremeno opisati probleme, pa i slati fotke problema koje sam spomenuo. Pojedinci u Hrvatskoj imaju idealiziranu sliku privatnog sektora u kojem se skupilo svega i svačega.

 

Odem renomiranom vulkanizeru koji se redovito reklamira na radiju i dijeli sitne poklone slušateljima, zamijeni mi gume zimske za ljetne. Platio sam i balansiranje kotača. Na računu je bilo naplaćeno balansiranje kotača. Zbog ranijih lošijih iskustava, otišao sam odmah do Donje Zdenčine autocestom, jer je to prvi izlaz, pa se ujedno plati najmanje. Pri brzini većoj od 100 km/h auto se počeo jako tresti. Normalno da sam se vratio vulkanizeru, žalio se, predočio račun i tek onda su balansirali kotače. Bez riječi isprike.

 

Mogu ti ja pisati o raznim primjerima. Uopće nije problem. Sljedeći primjer će biti renomirana auto kuća i njihov servis. Samo izrazi želju.

Prije će biti da si u jednom sektoru radio a u drugom se izležavao, bio na bolovanjima, produženim vikendima...

To što je neki vulkanizer (da nije dobar ne bi bio renomiran) napravio grešku je posljedica poslovice tko radi griješi. Balansiranje je obvezna stvar pri montaži guma i negdje se dogodila greška, najčešće zato jer više ljudi radi montažu pa jedan montira gumu jer misli da je ovaj drugi balansirao. Za mlade radnike moraš imati strpljenja pa iako ta situacija tebi izgleda kao smak svijeta u poslu je normalna i uobičajena pojava. Da si išao tu gumu montirati u neku državnu službu još ti je ne bi montirali a najvjerojatnije bi izgubili gumu ako ne i cijeli auto, s tim da nitko ne bi bio odgovoran. Isprika je stvar kućnog odgoja a tu smo kao narod vrlo zakinuti.

 

Međutim taj privatni sektor, sa svim svojim manama, hrani javni sektor, hrani umirovljenike, po milijuna branitelja, političare, socijalu... dok s druge strane javni sektor s najviše djelatnika po glavi stanovnika u EU a i šire je toliko efikasan da imamo najgore školstvo, zdravstvo, da je policija leglo kriminala, katastar koristi mape iz Austrougarske, inspekcije reketare poduzetnike i tjeraju ih u kriminal, javne vatrogasne postrojbe usred suše zalijevaju zapovjedniku masline i prodaju gorivo, mirovinski fondovi ulažu novac građana u Agrokor iako je jasno da mu spasa nema, elektroprivreda diže cijene a sponzorira stranke i nogometne klubove, birokracija guši sve živo glupostima tipa da uz projekt u elektronskom obliku moraš predati i papirnati na kojem je isprintan elektronički pečat (), sveučilišta su rangirana ispod afričkih...

Ali eto, to nisu problemi, problem je što tebi neki mulac na praksi nije balansirao gumu.

 

Ne znam za ovo ostalo ali Austrougarska sigurno nije imala ovakav katastar

42
2 godine
neaktivan
offline
Hrvatska se na klimatskoj konferenciji COP26 obvez

Kad se vidi što su napravili od industrije i koliko se naših ljudi iselilo a ostali su peraci guzica ljeti co2 nam je stvarno veliki problem... 

Ma slučajna država najbolji pojam samo žali bože mladost i ljude koji su poginuli i ostali bez ičeg da bi danas ovi što su ostali svi krali i bili korumpirani.... 

 

 
0 0 hvala 0
12 godina
offline
Re: Hrvatska se na klimatskoj konferenciji COP26 o
markoBT kaže...

 

Ne znam za ovo ostalo ali Austrougarska sigurno nije imala ovakav katastar

 Evo ovako ti izgleda kad zatražiš podatke za neke čestice u Makarskoj u kojoj se katastarske i zemljišnoknjižne oznake ne preklapaju (različiti brojevi čestica). Ovo ispod je ručno crtana austrougarska karta iz 1800 i neke godine rađena u mjerilu 1:2880, skenirana i onda scaleana u decimalno mjerilo. Naravno da se ni granice ni oznake ne poklapaju i onda ko ti radi problem zbog toga: katastar i gradska uprava.

 

4 godine
offline
Re: Hrvatska se na klimatskoj konferenciji COP26 o
BlueMax kaže...
zelenapaprika kaže...
BlueMax kaže...
zelenapaprika kaže...

 Kada vidim kako funkcionira domaći privatni sektor.....

 Uhljeb alert 

 Radio u oba sektora. Nagledao se svega.

 

Ako želiš, mogu povremeno opisati probleme, pa i slati fotke problema koje sam spomenuo. Pojedinci u Hrvatskoj imaju idealiziranu sliku privatnog sektora u kojem se skupilo svega i svačega.

 

Odem renomiranom vulkanizeru koji se redovito reklamira na radiju i dijeli sitne poklone slušateljima, zamijeni mi gume zimske za ljetne. Platio sam i balansiranje kotača. Na računu je bilo naplaćeno balansiranje kotača. Zbog ranijih lošijih iskustava, otišao sam odmah do Donje Zdenčine autocestom, jer je to prvi izlaz, pa se ujedno plati najmanje. Pri brzini većoj od 100 km/h auto se počeo jako tresti. Normalno da sam se vratio vulkanizeru, žalio se, predočio račun i tek onda su balansirali kotače. Bez riječi isprike.

 

Mogu ti ja pisati o raznim primjerima. Uopće nije problem. Sljedeći primjer će biti renomirana auto kuća i njihov servis. Samo izrazi želju.

Prije će biti da si u jednom sektoru radio a u drugom se izležavao, bio na bolovanjima, produženim vikendima...

To što je neki vulkanizer (da nije dobar ne bi bio renomiran) napravio grešku je posljedica poslovice tko radi griješi. Balansiranje je obvezna stvar pri montaži guma i negdje se dogodila greška, najčešće zato jer više ljudi radi montažu pa jedan montira gumu jer misli da je ovaj drugi balansirao. Za mlade radnike moraš imati strpljenja pa iako ta situacija tebi izgleda kao smak svijeta u poslu je normalna i uobičajena pojava. Da si išao tu gumu montirati u neku državnu službu još ti je ne bi montirali a najvjerojatnije bi izgubili gumu ako ne i cijeli auto, s tim da nitko ne bi bio odgovoran. Isprika je stvar kućnog odgoja a tu smo kao narod vrlo zakinuti.

 

Međutim taj privatni sektor, sa svim svojim manama, hrani javni sektor, hrani umirovljenike, po milijuna branitelja, političare, socijalu... dok s druge strane javni sektor s najviše djelatnika po glavi stanovnika u EU a i šire je toliko efikasan da imamo najgore školstvo, zdravstvo, da je policija leglo kriminala, katastar koristi mape iz Austrougarske, inspekcije reketare poduzetnike i tjeraju ih u kriminal, javne vatrogasne postrojbe usred suše zalijevaju zapovjedniku masline i prodaju gorivo, mirovinski fondovi ulažu novac građana u Agrokor iako je jasno da mu spasa nema, elektroprivreda diže cijene a sponzorira stranke i nogometne klubove, birokracija guši sve živo glupostima tipa da uz projekt u elektronskom obliku moraš predati i papirnati na kojem je isprintan elektronički pečat (), sveučilišta su rangirana ispod afričkih...

Ali eto, to nisu problemi, problem je što tebi neki mulac na praksi nije balansirao gumu.

 

Što li si sve nadrobio, majko božja...

 

Evo ti još jedan primjer domaćeg privatnog sektora naslonjenog na državnu sisu: "https://www.index.hr/vijesti/clanak/bakicev-varteks-proizvodi-opremu-i-odjecu-za-mup-i-ministarstvo-obrane/2315889.aspx?index_ref=naslovnica_vijesti_najnovije_d

 

4 godine
offline
Re: Hrvatska se na klimatskoj konferenciji COP26 o
BlueMax kaže...
markoBT kaže...

 

Ne znam za ovo ostalo ali Austrougarska sigurno nije imala ovakav katastar

 Evo ovako ti izgleda kad zatražiš podatke za neke čestice u Makarskoj u kojoj se katastarske i zemljišnoknjižne oznake ne preklapaju (različiti brojevi čestica). Ovo ispod je ručno crtana austrougarska karta iz 1800 i neke godine rađena u mjerilu 1:2880, skenirana i onda scaleana u decimalno mjerilo. Naravno da se ni granice ni oznake ne poklapaju i onda ko ti radi problem zbog toga: katastar i gradska uprava.

 

 Da, i? Što si napravio da se to promijeni?

12 godina
offline
Re: Hrvatska se na klimatskoj konferenciji COP26 o
zelenapaprika kaže...

 

Što li si sve nadrobio, majko božja...

 

Evo ti još jedan primjer domaćeg privatnog sektora naslonjenog na državnu sisu: "https://www.index.hr/vijesti/clanak/bakicev-varteks-proizvodi-opremu-i-odjecu-za-mup-i-ministarstvo-obrane/2315889.aspx?index_ref=naslovnica_vijesti_najnovije_d

 

 Šta ti tu nije jasno? Netko policiju mora obući. Pošto više ne živimo u socijalizmu pa država nije vlasnik tekstilne industrije normalno da će to raditi neka privatna firma. Osim našeg MUP-a, Varteks oblači i oprema HV, a također i nekoliko stranih vojski i policija.

Stvarno mi nije jasno što želiš ovim primjerom pokazati? 

I što točno smatraš "državnom sisom"? Odakle taj novac? Pa to je novac kojeg generira privatni sektor. Upravo je država na sisi privatnog sektora.

3 godine
protjeran
offline
Hrvatska se na klimatskoj konferenciji COP26 obvez

COP26 bakanalije proizvele su više CO2 nego što bi svi forumaši to napravili za svojih sto života (možda sam malo rekao).

 

Da zbilja misle na utjecaj na klimu, to bi se održavalo putem telekonferencije. Osim CO2, ne bi nepotrebno trošili novce poreznih obveznika, a budući da je i pandemija još uvijek aktualna, ne bi širili virus.

 

U međuvremenu, ti isti koji vama govore da se vozite vlakom ako put avionom traje manje od 6 sati, sjedaju u avion i lete do odredišta udaljenog svega 50 km.

 

 

Ti isti kojima je za posjet Papi potrebno 85 automobila u pratnji, sutra će vam govoriti kako ste baš vi odgovorni za klimatske promjene, kako baš vi zagađujete i povećati vam davanja na prijevoz i gorivo.

 

 

Upravo takvi su bez problema potpisali Ugovor o energetskoj povelji (ECT), koji energetskim korporacijama omogućuje tužbe prema državama koje žele smanjiti svoju ovisnost o fosilnim izvorima energije, upravo zbog politika koje bi mogle naštetiti njihovoj dobiti.

 

Imamo i eklatantan primjer pojedinaca koji glume zelenog Papu koji više nisu tako zeleni kad dožive sudar sa stvarnošću: “President Biden canceled an American pipeline on Day One. Seven months later, he is now begging OPEC to pump more oil.”

 

Ti isti koji vam govore da baš vi zagađujete i da ste baš vi odgovorni za klimatske promjene, ti isti koji vam govore - "ostani doma", "pazi na distancu", "nosi masku", upravo ti isti utječu na zagađenje nemjerljivo više nego vi, upravo oni nisu ostali doma, ne paze na distancu i ne nose masku, dok se masovno druže i planiraju kako vam izbiti još novaca iz vaših džepova.

 

 

 

 
5 0 hvala 1
Nova poruka
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice