Hrvatska prelazi na DVB-T2: objavljujemo sve najva

poruka: 500
|
čitano: 143.989
|
moderatori: vincimus
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
Ovo je tema za komentiranje sadržaja Bug.hr portala. U nastavku se nalaze komentari na "Hrvatska prelazi na DVB-T2: objavljujemo sve najva".
10 godina
online
Re: Hrvatska prelazi na DVB-T2: objavljujemo sve n

Evo odgovor od kolege s jutuba koji radi za glavne uvoznike za Nytrobox receiver:

 

"Provjerio sam, pritisneš tipku rec i on snima. U nekom trenutku napiše poruku da je usb prespori ali i dalje se snima tak da nije problem. Snima i u Fat32 i u Ntfs formatu"

 

 

 

viking.software

Fala za review, treba uz kavu procitat polako :)

13 godina
offline
Hrvatska prelazi na DVB-T2: objavljujemo sve najva

Zadarska regija proradila

Moj PC  
0 0 hvala 0
14 godina
neaktivan
offline
Hrvatska prelazi na DVB-T2: objavljujemo sve najva

učka, 11:50, proradilo. sad smo na miru. sad ćemo se buniti jer nema emisija u hd-u. ;)

Ne svađaj se sa glupljim od sebe. Nikada nećeš pobijediti.
 
0 0 hvala 0
12 godina
offline
Hrvatska prelazi na DVB-T2: objavljujemo sve najva

D2 radilo (slab signal bio) sada uopce ni ne radi nema signala..

Moj PC  
0 0 hvala 0
5 godina
offline
Hrvatska prelazi na DVB-T2: objavljujemo sve najva

RTL HD I RTL2 HD,proradili!

 
0 0 hvala 0
6 godina
offline
Re: Hrvatska prelazi na DVB-T2: objavljujemo sve n
A Kockica, jesu i nju ubacili? Nisam u blizini receivera, pa ne mogu pretražiti sad.
Poruka je uređivana zadnji put uto 12.11.2019 12:17 (najdix).
 
0 0 hvala 0
12 godina
offline
Re: Hrvatska prelazi na DVB-T2: objavljujemo sve n

msm da da

9 godina
neaktivan
offline
Hrvatska prelazi na DVB-T2: objavljujemo sve najva

Sva tri RTL kanala puštena su u HD-u. Jedino za razliku od drugih nemaju nikakvu oznaku za HD na tim kanalima za razliku od drugih. No, zvuk na RTL2 HD mi zvuči lošije nego na SD verziji, kao da su šumovi na većim frekvencijama zvuka.

Bolje biti ratnik u vrtu nego vrtlar u ratu!
Moj PC  
0 0 hvala 0
16 godina
neaktivan
offline
Hrvatska prelazi na DVB-T2: objavljujemo sve najva

D1 regija je proradila. Ukupno 11 kanala, nema Vinkovačke, Osječke i Sportske televizije.

 

HTV1, HTV2, RTL i Nova idu u full hd 1920x1080 50 fps

HTV3, HTV4, RTL2, Doma, Kockica, STV idu u hd 1280x720 50 fps

 

Video je u hevc formatu i ide do 3Mbps, a audio u aac formatu sa 66,0 kbps.

 

 

Što nam rade loše sluge loših gospodara.
Moj PC  
0 0 hvala 0
5 godina
offline
Hrvatska prelazi na DVB-T2: objavljujemo sve najva

@Abf, ima li novih programa?

 
1 0 hvala 0
5 godina
offline
Re: Hrvatska prelazi na DVB-T2: objavljujemo sve n
The_Fichek kaže...

Evo odgovor od kolege s jutuba koji radi za glavne uvoznike za Nytrobox receiver:

 

"Provjerio sam, pritisneš tipku rec i on snima. U nekom trenutku napiše poruku da je usb prespori ali i dalje se snima tak da nije problem. Snima i u Fat32 i u Ntfs formatu"

 

 

 

 

To zvuči kao neki sw nedostatak, ako ne utječe na samo snimanje onda nije toliko bitno. A nije rekao da li ima kakvo ograničenje tipa da lomi file-ove nakon 1gb ili slično? Ako je odabran NTFS onda bi morao snimati bez ograničenja odnosno ako je recimo stick 32GB trebao bi imati 28,29gb u jednom komadu.

15 godina
offline
Re: Hrvatska prelazi na DVB-T2: objavljujemo sve n
Flagship kaže...
The_Fichek kaže...

Evo odgovor od kolege s jutuba koji radi za glavne uvoznike za Nytrobox receiver:

 

"Provjerio sam, pritisneš tipku rec i on snima. U nekom trenutku napiše poruku da je usb prespori ali i dalje se snima tak da nije problem. Snima i u Fat32 i u Ntfs formatu"

 

 

 

 

To zvuči kao neki sw nedostatak, ako ne utječe na samo snimanje onda nije toliko bitno. A nije rekao da li ima kakvo ograničenje tipa da lomi file-ove nakon 1gb ili slično? Ako je odabran NTFS onda bi morao snimati bez ograničenja odnosno ako je recimo stick 32GB trebao bi imati 28,29gb u jednom komadu.

 -ne, to ovisi o sfot koji snima, ponekad nudi opciju, 1/2gb rez ili neograničeno, tj to kao standard postoji par desetaka godina.

-nfts omogućuje jedan veći file ali to ne znači da soft-uređaj tako radi + svi koriste fat32 i/ili fat64 i upravo im je to namjena, free dok se za ntfs plaća licenca MSu, može biti i linux-ext pogotovo što su sve kutijice neki linux kao i android.

+zaštita, snimati se u pravilu mogu samo fta kanali (komercijala je zaključana-onemogućeno) i ugl se svi pridržavaju pravila + enkripcija pa možeš gledati samo na uređaju koji je snimao (key) i tad je zapravo nevažno u kojem je FSu ili formatu. Inače je recimo lako/brzo transkodirati/editirati video ako je to jedini problem npr freemake i sl. soft uz pomoć gpu..

-ako netko traži snimanje koje ignorira zaštitu-pravila obično su noname u tome ''jači'' dok renomirani brandovi to ne rade (tužbe).

C64/TurboModul-OpenSourceProject.org.cn.部分作品为网上收集整理,供开源爱好者学习使用
6 godina
protjeran
offline
Re: Hrvatska prelazi na DVB-T2: objavljujemo sve n
Flagship kaže...

@Abf, ima li novih programa?

 Moram staroj materi kada dođem s posla pogledati što ima, ali ću prvo pogledati na moja dva LG-a je li to istina.

Dva tivija su na IPTV-u pa očekujem bar RTL u HD.

 

Javim...

O nama će pričat ka i mi o Atlantidi, a možda i neće, ma jebo nas, nemamo sreće
12 godina
offline
Hrvatska prelazi na DVB-T2: objavljujemo sve najva

Evo i D2 radi, pa tu  ce biti losiji zvuk jer geldam je oko 64kbps ali je he-aac koji ima bolju kompresiju ali ne moze biti bolje od dosadasnjeg 256 kbps u A MUX-u i 192 kbps za sve ostale.

Moj PC  
1 0 hvala 0
12 godina
offline
Hrvatska prelazi na DVB-T2: objavljujemo sve najva

A sum sto kazes zbog ferkvencije..pa to msm da je nemoguce..to je tako i kod njih..zvuk kao i slika su digitalni tako da ili radi (eventualno prekida) 

Moj PC  
0 0 hvala 0
13 godina
offline
Hrvatska prelazi na DVB-T2: objavljujemo sve najva

Samo 2,5 Mbp/s po HD kanalu!! Malo je to . U A1 idu skoro po 10 Mbp/s

https://postimg.cc/yk1V2mDP

Poruka je uređivana zadnji put uto 12.11.2019 14:18 (stipest).
 
0 0 hvala 0
9 godina
neaktivan
offline
Re: Hrvatska prelazi na DVB-T2: objavljujemo sve n
Filip100able kaže...

A sum sto kazes zbog ferkvencije..pa to msm da je nemoguce..to je tako i kod njih..zvuk kao i slika su digitalni tako da ili radi (eventualno prekida) 

 Ne znam odgovaraš li meni kad nisi citirao ili stisnuo odgovori. Ako odgovoraš meni, rekao sam da na većim frekvencijama zvuka ima puno više šuma, ne signala. A HRT, Nova i Doma mi se čini da imaju sasvim normalan zvuk koji se nije promijenio dok mi na RTL kanalima to zvuči lošije, i to primjetno.

Bolje biti ratnik u vrtu nego vrtlar u ratu!
5 godina
offline
Hrvatska prelazi na DVB-T2: objavljujemo sve najva

@Filip100able, evo sad imaš programe i u 1080p50 pa probaj jedno probno snimanje da vidiš da li Opticum Nytrobox može snimati video zapise i veće od 4GB bez ograničenja i sjeckanja na manje dijelove?

 
1 0 hvala 0
5 godina
offline
Re: Hrvatska prelazi na DVB-T2: objavljujemo sve n
stipest kaže...

Samo 2,5 Mbp/s po HD kanalu!! Malo je to . U A1 idu skoro po 10 Mbp/s

https://postimg.cc/yk1V2mDP

 

Treba uzeti u obzir da je to u HEVC codecu i da je to samo privremeno, u svibnju sljedeće godine svi ovi 1080p programi sele u M1 multiplex.

12 godina
offline
Re: Hrvatska prelazi na DVB-T2: objavljujemo sve n

Reže ih u 1gb fajlove.. ali imam problem, do sada sam sve snimano rezao u Avidmuxu ali sad kada ubacim video nema zvuka..znaci video sve radi, ali zvuka na ovim h265 programima nema, i kad export isto..izgleda da taj he-aac neradi u avidmuxu.. moze pomoc?

14 godina
neaktivan
offline
Hrvatska prelazi na DVB-T2: objavljujemo sve najva

Pozz

 

Imam Panasonic 39AS650 tv  (LINKY), pise da ima DVB-T2, al ja nista zivo ne nalazim od programa. Sobna antena, lokacija Split.

 

Sad jel mi treba druga antena, il box il sta? 

 

Tnx

 
0 0 hvala 0
15 godina
odjavljen
offline
Re: Hrvatska prelazi na DVB-T2: objavljujemo sve n

U specifikaciji ne navodi HEVC (H.265). Možeš provjeriti da li vidi signal. Ne znam kako je na Panasonicu, ali meni Samsung, kad idem na postavke broadcast-a, pa napredno, imam opciju ručnog odabira kanala (za Split je kanal 43, odnosno 650 MHz) i tamo mi pokaže snagu signala prije nego uopće krene skenirati. Ako vidi dovoljnu snagu, a ne može ništa naći, onda je najvjerojatnije do toga.

Privatne poruke su za privatne razgovore. Ne odgovaram na općenita pitanja vezana uz neku temu.
12 godina
offline
Hrvatska prelazi na DVB-T2: objavljujemo sve najva

te sobne antene su ugl koma.. 

Moj PC  
0 0 hvala 0
14 godina
neaktivan
offline
Re: Hrvatska prelazi na DVB-T2: objavljujemo sve n
MrBlc kaže...

U specifikaciji ne navodi HEVC (H.265). Možeš provjeriti da li vidi signal. Ne znam kako je na Panasonicu, ali meni Samsung, kad idem na postavke broadcast-a, pa napredno, imam opciju ručnog odabira kanala (za Split je kanal 43, odnosno 650 MHz) i tamo mi pokaže snagu signala prije nego uopće krene skenirati. Ako vidi dovoljnu snagu, a ne može ništa naći, onda je najvjerojatnije do toga.

 

Da, na C43 - 650mhz mi pokaze kvalitetu signala 100%, al scan ne nalazi programe. Znaci ne gine mi box?

9 godina
offline
Re: Hrvatska prelazi na DVB-T2: objavljujemo sve n
Flagship kaže...
stipest kaže...

Samo 2,5 Mbp/s po HD kanalu!! Malo je to . U A1 idu skoro po 10 Mbp/s

https://postimg.cc/yk1V2mDP

 

Treba uzeti u obzir da je to u HEVC codecu i da je to samo privremeno, u svibnju sljedeće godine svi ovi 1080p programi sele u M1 multiplex.

 Jel to znači da od svibnja će biti još kvalitetnija slika nego sada?

15 godina
odjavljen
offline
Re: Hrvatska prelazi na DVB-T2: objavljujemo sve n

Izgleda da će ti trebati. Eventualno možeš pokušati naći više informacija o konkretnom modelu. Primjerice, za LG je netko u drugoj temi napisao da treba prebaciti zemlju na češku, pa onda radi.

Privatne poruke su za privatne razgovore. Ne odgovaram na općenita pitanja vezana uz neku temu.
14 godina
neaktivan
offline
Re: Hrvatska prelazi na DVB-T2: objavljujemo sve n
MrBlc kaže...

Izgleda da će ti trebati. Eventualno možeš pokušati naći više informacija o konkretnom modelu. Primjerice, za LG je netko u drugoj temi napisao da treba prebaciti zemlju na češku, pa onda radi.

 

Da, bas sam gledao, al tv nema regiju u postavkama... cudno, al sta je tu je.

13 godina
neaktivan
offline
Hrvatska prelazi na DVB-T2: objavljujemo sve najva

Za sve koji traže DVB-T2 reciever, ja sam danas uzeoSAMSUNG GX-MB540TL i toplo bih ga preporučio svima.

Prijemnik je kvalitetne izrade, elegantan, ima normalni daljinski, oku ugodno sučelje, normalan EPG, ažuriranje softvera, podršku za HEVC, player MKV-a s podrškom za naše titlove. Ukratko, sve što vam treba.

Cijena je 300kn u neutrinomobile (https://neutrinomobile.hr/samsung-gx-mb540tl-dvb-t2-hd-receiver-black.html)

 

Softwer se ažurira prilikom prvog pokretanja, našao sve kanale, radi super.

Ja sam ga spojio na Samsung TV tako da mogu s njim paliti i TV i  DVB prijemnik (ima dvije tipke za paljenje). 

Kada upalim TV automatski se pali prijemnik, kada ugasim TV prijemnik ode u standby. Praktički nema potrebe za starim daljinskim od TV-a (ne znam kako bi se ova automatika ponašala na TV-ima koji nisu Samsungovi).

 

Uz prijemnik se dobije čak i SCART.  Koliko sam gledao po netu jedina manja koju mu navode je što nema opciju snimanja na USB.

U nastavku link na youtube review, doduše na njemačkom ali sve bitno se vidi.

 

Već sam bio na rubu da uzmem THOMPSON ili STRONG i sasvim slučajno naletio na ovaj SAMSUNG. 

 

 

Moj PC  
1 0 hvala 0
10 godina
online
Re: Hrvatska prelazi na DVB-T2: objavljujemo sve n

Ne znam je li jedina, ali je velika mana sto nema opciju snimanja na USB. Sumnjam da je to nest bolji receiver od skoro 100kn jeftinijeg novog Optimus NytroBox-a o kojem smo se raspricali zadnjih stranica. Taj NytroBox isto ima opciju da prebacis funkcije daljinskog od TV-a, ali TV ne mora bit Samsung. Uz taj receiver se dobije HDMI kabel koji je svakako bolji konektor od SCART-a u 2019. Super stvar kod Samsunga je kaj lijepo izgleda :)

7 godina
offline
Re: Hrvatska prelazi na DVB-T2: objavljujemo sve n
MrBlc kaže...

Izgleda da će ti trebati. Eventualno možeš pokušati naći više informacija o konkretnom modelu. Primjerice, za LG je netko u drugoj temi napisao da treba prebaciti zemlju na češku, pa onda radi.

 Da, ja sam to napisao-dok je bila postavljena regija Hrvatska, imao sam na istim kanalima ton, ali bez slike.

Kad sam prebacio na Češku (ostavio postavke jezika-Hrvatski) sve je proradilo-kako i zašto ne znam, ali bitno da radi!

Nova poruka
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice