Hrvatska pošta više neće male pakete iz Kine dosta

poruka: 90
|
čitano: 18.733
|
moderatori: vincimus
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
Ovo je tema za komentiranje sadržaja Bug.hr portala. U nastavku se nalaze komentari na "Hrvatska pošta više neće male pakete iz Kine dosta".
3 godine
odjavljen
offline
Re: Hrvatska pošta više neće male pakete iz Kine d
Memphis kaže...
samurai82 kaže...

Smece od nase dostavne sluzbe.. Najogra u ovom djelu EU.. Prije su znali naplacivati 4 i pol kune, iako bi ostavili ceduljicu da se posiljka podigne u posti.. Jedva dostave sto se posalje unutar HR, i ne bilo kako nego HP Ekspresom.. Zaobilazim sto je vise moguce HP jer mi se gade

 Pa angažiraj se da konkurencija preuzme dostavu paketa. Moš mislit kak ćeš nekoga naći da ti đabe fura paketiće. Za koji dan sve ćeš to plaćat tak da budi sretan dok je ovako kako je.

 Vidi ovog postarskog uhljeba sto sendvicari.

15 godina
offline
Re: Hrvatska pošta više neće male pakete iz Kine d

 neeee. puno opsežnije i sadržajnije. s "nasadnim ključem". samo, jasno, nema stalno. moraš naletit. može se naletiti i na komplete (ne posebno bitovi nego šrafnciger s takvim nastavkom).  

I know that you believe you understand what you think I said, but I am not sure you realize that what you heard is not what I meant.
8 godina
offline
Re: Hrvatska pošta više neće male pakete iz Kine d
ZovemseZoranidolazimizRijeke kaže...

Ja vam se naprosto divim kako vam se da naručivati govno s AliExpressa za 3 USD i čekati 3 mjeseca da vam se dostavi, da bi u nemalom broju slučajeva shvatili da to nije to što ste naručili (jer je na slici bilo drugačije), ili je došlo pokvareno. 

Ne filozofiraj

 

STLink programator - 2.33 usd sa shippingom, amazon 7 eura minimum + tko zna koliko dostava

VXdiag za mazdu - niti nema na amazonu, samo aliexpress

BNC na rj45 - najjeftiniji 4 eur + 4 eur shipping, na aliju 1.99 sa free shippingom, trebalo mi je 16 komada pa računaj razliku

CC2531 zigbee modul - 12 eur najjeftiniji, shipping neću niti gledati jer je na aliju 4.47$ komad i mislim da sam shipping platio oko 2 usd, sa trackingom, došlo za 22 dana.

 

Sve radi, sve stiglo. 40 eura uštede samo na ovim BNCovima.

14 godina
offline
Hrvatska pošta više neće male pakete iz Kine dosta

U 21. Stoljecu oni nosaju papiriće 😒. Jos se nitno nije sjetio da se moze sustav automatizirati da se posalje SMS da paketic ceka na toj i toj posti/lokaciji? Meni je vec do sada bilo smjesno da postari neke pakete nose kao sa sobom i onda im ne stanu u sanducic, i tesko im je nazvati kontakt na paketu da se spusti osoba ako je doma, nego on8 to nose cijeli dan sa sobom nazad u postu???

 
9 0 hvala 1
10 godina
neaktivan
offline
Re: Hrvatska pošta više neće male pakete iz Kine d
UkradenNick kaže...

Rađe bi da mi posalju poruku i sam odem u poštu a ne ovaj srednjovjekovni stil.

 

Bas i ja mislim, zasto ne mogu poslati SMS ceka vas paket u toj i toj posti od tog do tog datuma, otkupnine nema ili neki iznos... Nego ceduljice nose uokolo.

Drugi dostavljaci imaju SMS poruke...

 

Tražilica: https://www.startpage.com/ Poruke: https://signal.org/install/ E-pošta: https://protonmail.com/
15 godina
offline
Hrvatska pošta više neće male pakete iz Kine dosta

Umjesto papirića mogli su poslati SMS. Ili email, viber, whatsapp, signal,... Začas bi mogli smanjiti broj poštara koji glume SMS iz prethistorije.

Idi i radi nešto korisno!
 
3 0 hvala 0
13 godina
offline
Hrvatska pošta više neće male pakete iz Kine dosta

Pa nisu ni dosad iako je plačena popštarina . Tracking šljaka sve dok paket ne stigne u Hrvatsku u ruke Hrvatske Pošte.Katastrofa od firme.

Moj PC  
0 0 hvala 0
14 godina
protjeran
offline
Hrvatska pošta više neće male pakete iz Kine dosta

Zar se nije nedavno pošta uortačila s Amazonom?!?

Imam neki osječaj da je ovo pokušaj razhebavanje konkuretnog alija, jer je puno jeftiniji od Amazona.

 
3 0 hvala 0
10 godina
offline
Hrvatska pošta više neće male pakete iz Kine dosta

Volim te Hrvatska, al' samo kada ne mora ništa dati za tebe. 

 

 

Neki ljudi su ovaj i slične probleme rješili da su jednostavno otišli sa Balkana.

 

Vjerujte, djeluje!

Panzerkampfwagen.dzg-C++-USA. :-) CZ-75
Moj PC  
2 3 hvala 0
12 godina
offline
Re: Hrvatska pošta više neće male pakete iz Kine d
Ajar kaže...

 neeee. puno opsežnije i sadržajnije. s "nasadnim ključem". samo, jasno, nema stalno. moraš naletit. može se naletiti i na komplete (ne posebno bitovi nego šrafnciger s takvim nastavkom).  

 Sve super, samo fali jedan bit koji ti treba i mosh se jebat s 99 nepotrebnih.

10 godina
neaktivan
offline
Re: Hrvatska pošta više neće male pakete iz Kine d
spasitelj kaže...

Zar se nije nedavno pošta uortačila s Amazonom?!?

Imam neki osječaj da je ovo pokušaj razhebavanje konkuretnog alija, jer je puno jeftiniji od Amazona.

 U pogledu kineskih trgovina na razini je EU je uvedeno placanje PDV-a za sve posiljke (do sad se nije placalo do 22 eura, odnosno 160 kuna prevedeno u hrvatski novac).

 

A nasa posta je jednostavno nesposobna, ne pogoduju oni nikome niti su sposobni za takvo razmisljanje.

Rezultat je politickog uhljebljivanja na sve vise razine u posti, iznenadili bi se koliko je bahatih nesposobnih i nezainteresiranih sefova u posti. Od bahatosti rade sto zele. Netko tko nije vidio kakvo je stanje na visim upravljackim razinama u posti ne bi vjerovao sto se sve radi. To gonjivim motkama treba istjerati iz poste.

 

Na kraju sav bijes klijenata spadne na najnize sluzbenike poste, najmanje placene, koji o nicemu ne odlucuju.

Tražilica: https://www.startpage.com/ Poruke: https://signal.org/install/ E-pošta: https://protonmail.com/
14 godina
offline
Re: Hrvatska pošta više neće male pakete iz Kine d
veliki pero kaže...
Memphis kaže...
samurai82 kaže...

Smece od nase dostavne sluzbe.. Najogra u ovom djelu EU.. Prije su znali naplacivati 4 i pol kune, iako bi ostavili ceduljicu da se posiljka podigne u posti.. Jedva dostave sto se posalje unutar HR, i ne bilo kako nego HP Ekspresom.. Zaobilazim sto je vise moguce HP jer mi se gade

 Pa angažiraj se da konkurencija preuzme dostavu paketa. Moš mislit kak ćeš nekoga naći da ti đabe fura paketiće. Za koji dan sve ćeš to plaćat tak da budi sretan dok je ovako kako je.

 Vidi ovog postarskog uhljeba sto sendvicari.

 Da sam poštar sigurno ne bi čitao tvoje gluposti po forumima već bi bio negdje na pivi

15 godina
offline
Hrvatska pošta više neće male pakete iz Kine dosta

Uskoro sljedi nova odluka pošte,po svoje pakete čemo morati u Nizozemsku.

Moj PC  
0 0 hvala 0
10 godina
offline
Hrvatska pošta više neće male pakete iz Kine dosta

Ja sam si sve pakete preusmjerio u firmu. GLS, DHL, UPS i HP su po nekoliko puta dnevno u krugu tvornice a ja sam tamo od 07-15. Oćeš nećeš, ceduljicu mi tamo ne mogu ostavit a GLS nazove prije ili ja njih. Pričekam na porti i preuzmem. 

 

I HP je jednom uspio i to zajebat jer su moj paket poslali na krivu adresu u Centar. 

If you can handle it by your self and not go mad, then you are on the right path to become insane.
 
0 0 hvala 0
15 godina
neaktivan
offline
Hrvatska pošta više neće male pakete iz Kine dosta

Meni ne dostave niti redovnu poštu unutar Hrvatske, dvije pošte unutar mjesec dana nisu mi došle (zagubljenje) tako da ovo da više ne žele dostavljat i nije neka vijest!

 
0 0 hvala 0
11 godina
offline
Re: Hrvatska pošta više neće male pakete iz Kine d
Kažu da su stigle veće količine pošiljaka iz PRC-a, baš me zanima dali je moj j****i utp tester koji čekam već 4 mjeseca
 
0 0 hvala 0
15 godina
offline
Re: Hrvatska pošta više neće male pakete iz Kine d
Raspravljamo mi u drugim temama na forumu. Svakome kome je paket zavrsio na carini stoji tamo vec vise od tjedan dana bez pomaka ili dostavljenog pisma (gdje te obavjestavaju da im se racun dostavi).

Probao danas u 3 navrata dobit SZK, al sve zauzeto, a naravno sam da mi to automatska poruka odgovori mi zdrpi koju kunu sa racuna.
Well... if you dont know me you cant trust me, and if you cant trust me, odds are low youll leap in front of a flying arrow to save my life.
4 godine
offline
Re: Hrvatska pošta više neće male pakete iz Kine d
bus kaže...

U 21. Stoljecu oni nosaju papiriće 😒. Jos se nitno nije sjetio da se moze sustav automatizirati da se posalje SMS da paketic ceka na toj i toj posti/lokaciji? Meni je vec do sada bilo smjesno da postari neke pakete nose kao sa sobom i onda im ne stanu u sanducic, i tesko im je nazvati kontakt na paketu da se spusti osoba ako je doma, nego on8 to nose cijeli dan sa sobom nazad u postu???

HP Express radi to što si napisao, kao i svi drugi dostavljači: "tesko im je nazvati kontakt na paketu da se spusti osoba ako je doma". Zadnja dostava bila je prije mjesec dana. Problem je ako se ja ne uspijem javiti tu sekundu kada nazove. A to mi se dogodilo s DHL-om. Ode dostavljač dalje, premda ne daleko od mene i ne želi se vratiti 200-300 metara premda bih ga čekao na ulici. Tako da mi je već dojadilo čekati sve te dostave jer 5 puta sve prođe ok, 5 puta je užas. Nema pravila.

 

Osim zvanja, neki šalju poruke SMS-om, drugi Viberom...

 

Poštar koji nosi račune i ostale vrste pisama više ne nosi paketiće. Ne tako davno je nosio, sada više ne. Samo ostavi papirić. To mi ne smeta jer ga vidim kako ujutro vuče prepuna kolica raznih pošiljki. Smeta mi da me paket čeka u pošti, ali ja taj dan ne mogu do njega, nego moram čekati sljedeći radni dan. Ako je sljedeći dan blagdan / praznik, pa potom vikend, onda se sve nepotrebno rastegne.

 

 

16 godina
offline
Hrvatska pošta više neće male pakete iz Kine dosta

Upravo to, smeta me to što mi ostavi papirić (jer me "nema doma (tm)", a lik nije ni provjerio nego samo ubacio papirić, a doma sam jer već skoro godinu dana radim od doma...) i onda tek drugi dan to mogu pokupiti. Opravdanje im je bilo da to nose sve sa sobom pa se na kraju dana vraća u centralnu poštu i onda drugi dan te bude dostavljeno u područnu. A da ne govorim da se desilo ne jednom da tracking kaže da je bio pokušaj isporuke i da me nije našao doma, a u kasliću nema papirića. Drugi dan odem ujutro na poštu sa tracking brojem i pokupim paket, a onda popodne (ili tek drugi dan) nađem u kasliću papirić za taj paket. Valjda mu se nije išlo pa je pocvikao pakete kao da je pokušao dostavu i papire ostavio za neki drugi dan...

A bome se desilo nekoliko puta da papirić nije nikada ni došao. E sada, koliko je paketa tako isparilo jer ih nisam pokupio, jer nisam dobio ni obavijest tko će znati. Ljetos se dogodilo barem jednom. Paket iz UK. Čekao dva mjeseca, da prođe rok za isporuku na ebay-u, nije došlo, poslao poruku selleru, a on meni nazad sliku paketa sa naljepnicom pošte i natpisom "nepreuzeto"...

E ako sada po defaultu ide papirić zašto ne proslijede pakete odmah u područnu poštu da mogu otići po njega kada dobijem papirić. Valjda paket treba sazoriti, da bude zreo za isporuku.

Moj PC  
4 0 hvala 0
7 godina
offline
Re: Hrvatska pošta više neće male pakete iz Kine d
Situacija gdje ja zivim. Svaki put, neovisno je li to lokalna posta, posta iz Kine ili ne znam od kuda postar zvoni, isprica mi se sto me ometa ali paketic ne stane u sanducic, otvorim mu vrata on meni paketic i sve pet. Ako pak nisam doma ostavi mi papiric, na papiricu QR kod i s mobom ocitam taj kod, odaberem kada da mi drugi put pokusa dostaviti i dostavi mi za vrijeme termina kada mu ja kazem. I ta usluga je besplatna.
 
0 0 hvala 0
15 godina
offline
Re: Hrvatska pošta više neće male pakete iz Kine d
Memphis kaže...

Pa tako je i do sada bilo. Nikad mi poštar nije donosio paket koji nije stao u kaslić.

 Valjda si mlad

13 godina
offline
Hrvatska pošta više neće male pakete iz Kine dosta

Kako mogu prodavati žinju za flakserice (to sam zamjetio jednom kad sam, naravno, čekao na red), a ne mogu raditi svoj jebeni posao?

 

A i da mi je znati tko je uopće došao na ideju da se to prodaje u pošti, i tko dođe u poštu kupiti tako nešto???

Moj PC  
0 0 hvala 0
15 godina
offline
Re: Hrvatska pošta više neće male pakete iz Kine d
Solo761 kaže...

Upravo to, smeta me to što mi ostavi papirić (jer me "nema doma (tm)", a lik nije ni provjerio nego samo ubacio papirić, a doma sam jer već skoro godinu dana radim od doma...) i onda tek drugi dan to mogu pokupiti. Opravdanje im je bilo da to nose sve sa sobom pa se na kraju dana vraća u centralnu poštu i onda drugi dan te bude dostavljeno u područnu. A da ne govorim da se desilo ne jednom da tracking kaže da je bio pokušaj isporuke i da me nije našao doma, a u kasliću nema papirića. Drugi dan odem ujutro na poštu sa tracking brojem i pokupim paket, a onda popodne (ili tek drugi dan) nađem u kasliću papirić za taj paket. Valjda mu se nije išlo pa je pocvikao pakete kao da je pokušao dostavu i papire ostavio za neki drugi dan...

A bome se desilo nekoliko puta da papirić nije nikada ni došao. E sada, koliko je paketa tako isparilo jer ih nisam pokupio, jer nisam dobio ni obavijest tko će znati. Ljetos se dogodilo barem jednom. Paket iz UK. Čekao dva mjeseca, da prođe rok za isporuku na ebay-u, nije došlo, poslao poruku selleru, a on meni nazad sliku paketa sa naljepnicom pošte i natpisom "nepreuzeto"...

E ako sada po defaultu ide papirić zašto ne proslijede pakete odmah u područnu poštu da mogu otići po njega kada dobijem papirić. Valjda paket treba sazoriti, da bude zreo za isporuku.

 Žalosno je da si išta od ovog morao tipkati.

Meni je kap prelila čašu kada mi stižu leće i tekućina za leće HP expressom. I kao nije bilo nikog doma, iako je ali pustimo to.. ostave oni papirić.

I ja idem na poštu... a ne nije tu. Pa gdje je? Pa piše na papiriću drugo mjesto... 12 kilometara udaljeno... Pa... ali... imamo poštu tu 300 metara od kuće...

Ali ta pošta nema dostavno područje. Što to znači? Da samo preuzima pisma za poslati, ne može se ništa dobiti tu? Pa tu sam 300 metara od pošte, moram ići 12 kilometara u drugu poštu... Pa još najbolje da su me poslali u Pulu odakle je paket stigao.

14 godina
offline
Hrvatska pošta više neće male pakete iz Kine dosta

jasno je, to čine zato jer mogu.

naviknite se, jer vaše žaljenje po internetu neće promijeniti baš ništa. 

 

samo nasilni prosvjedi imaju nekakav učinak. 

Moj PC  
0 0 hvala 0
4 godine
offline
Re: Hrvatska pošta više neće male pakete iz Kine d
Mandor kaže...

 Žalosno je da si išta od ovog morao tipkati.

Meni je kap prelila čašu kada mi stižu leće i tekućina za leće HP expressom. I kao nije bilo nikog doma, iako je ali pustimo to.. ostave oni papirić.

I ja idem na poštu... a ne nije tu. Pa gdje je? Pa piše na papiriću drugo mjesto... 12 kilometara udaljeno... Pa... ali... imamo poštu tu 300 metara od kuće...

Ali ta pošta nema dostavno područje. Što to znači? Da samo preuzima pisma za poslati, ne može se ništa dobiti tu? Pa tu sam 300 metara od pošte, moram ići 12 kilometara u drugu poštu... Pa još najbolje da su me poslali u Pulu odakle je paket stigao.

 Mene su nakon 30 godina preselili u drugu poštu. Kako, zašto, ne znam. Odjednom po pakete i neuručena preporučena pisma moram ići u udaljeniju poštu.

15 godina
offline
Re: Hrvatska pošta više neće male pakete iz Kine d
ShadoW kaže...

Mene najvise fascinira ovaj dio gdje moras cekati do sutra da mozes otici u postu i pokupiti ....

 To je zato jer poštar ponese tvoju pošiljku sa sobom pa ako te nema onda ostavi papirić a pošiljku nosa sa sobom cijeli dan dok je ne vrati u poštu. U međuvremenu se može dogoditi da ti nađeš papirić u sandučiću i odeš do pošte prije nego je on to vratio. Po ovom novom obzirom da više neče nosati pošiljke sa sobom nebi trebala stajati napomena da čekaš do sutra nego bi trebalo odmah biti dostupno u pošti.

14 godina
protjeran
offline
Hrvatska pošta više neće male pakete iz Kine dosta

Kad smo već kod pošte, još jedna debilna situacija:

Četvrtak bio poštar, nisam bio doma, uredno ostavio papirić, nije čovjek ništa kriv, normalna procedura.

Odem drugi dan u poštu po paket, kažu tamo, joj, nemojte nam dolaziti odmah drugi dan, ima puno pošte ne stignu je uvesti, i moj paket još nisu ubacili u sustav. Šta sad, pitam, kažu dođite idući dan.

Idući dan Subota, pošta ne radi.

Nema veze, nije ništa hitno.  Ja u Ponedjeljak po paket, kad uz paket, smradine mi naplate tri kune ležarine za paket.

 Toliko je po danu, ako se ne podigne paket na vrijeme.

Rekoh, jbt. jel vi to mene hebete ili šta!!??

 Pa bio sam u Petak, ali mi niste dali paket jer ga niste još uveli. Kaže žao mi je ali sad je u sitemu i piše da je dostava pokušana u Četvrtak i ako želim paket, moram platiti te 3 hebene kn.

Jbt. pa nije mi do 3kn, nego jebeš me, a ja tebi izašao u susret i došao drugi dan po paket, jer si nesposoban da na vrijeme odradiš svoj posao.

 
13 0 hvala 0
16 godina
offline
Hrvatska pošta više neće male pakete iz Kine dosta

Ajde, evo crtice iz poslovnog svijeta.

U neko prošlo vrijeme dok sam radio svašta, išao sam u poštu po istu, usput malo i u ZAP  podignuti lovu - to je za današnje klince Fina :) I tak, došao u poštu pokupio sve kaj treba, uzeo i preporučenu, broj kutije taj i taj... itd.. i pitam ima li kaj još, jer uvijek moguće da je negdje, a tete znale uzet novine pa lijepo čitaju dok ne dođem ;) i tak kažu mi nema više. Ok, sve potpišem i odoh. Poslije nekih sat vremena dođem u firmu (trebala se i kava popit i vidit kak cure španciraju korzom), predam poštu i u ured. I čitam tak bug.haer, malo pišem sendmail.cf,  malo četam na dobri stari monitor.haer zove mene tajnica, da me treba diša... Ja si mislim, jebate, a taman sam zavodil onu malu crnu iz Rijeke, kud me baš sad trebaš.... I tak dojdem k njemu, a tam na telefonu diša iz centrale, glavni i odgovorni, i priča on mom diši da tip kaj je došal po poštu nije istu htio uzeti. Dok mi diša rukom pokazuje da šutim, mislim si koga ovaj sada farba, kako to da nisam htio preuzeti kada nema ništa, rekli nema i amen. S jedne strane i diša zna da bi bila glupost kak to ne bih preuzeo, jer meni je onda manje posla, a ne se vozikat sim tam (a i mala iz Rijeke čeka) ali ajde budem opet otišal ali da se ne svađam s njima, nego da preuzmem i vidim kaj je bilo pa bumo onda dalje rješavali. Nebu mog dišu jebo drugi diša :)

I tak, banem im opet na vrata, čim me vidjeli tete se odma raspištoljile ko pčelice sve rade, i muhu sam čul kak leti. Bez riječi predale oni meni poštu, ali to nije bila pošta nego vrećeeeee pošte, dvije velike, pune do vrha. Odmah sam znal u čemu je kvaka, a da nije na vratima. Naime, gospodi se nije dalo upisivati sve u prateću dokumentaciju koju moram potpisati, pa su si mislili kak će to već neki drugi dan, a moguće i netko drugi u drugoj smjeni (po onoj: brigo moja prijeđi na drugoga) međutim, naletio im diša pa pitao kaj delaju te vreće tu pored vrata i oni su brže bolje da se operu to svalile na mene kao da nisam htio podignuti.....

 

Tak da na kraju, em je moj diša bil sav sretan kaj je mogao uzvratiti poziv, em sam popušil onu malu crnu koja je otperjala u bespuće neta.....

 
2 0 hvala 0
4 godine
neaktivan
offline
Re: Hrvatska pošta više neće male pakete iz Kine d
Notorna laž. Recite hr javnosti da nema tko raznositi poštu. Treba vas tužiti i ugasiti. Bavite se sa svim i svačim osim onim što trebate, a to je dostava. Rekao sam ja da se polako sli sigurno vraćamo u pećine , dok ostatak svijeta napreduje warp brzinom za razliku od ove rupe u galaksiji.
 
1 0 hvala 0
9 godina
offline
Hrvatska pošta više neće male pakete iz Kine dosta

Uskoro bi mogli prestati dostavljati i u lokalnu poštu, nek si ljudi sami pakete traže po sortirnici u Gorici i još im naplatiti to kao uslugu

Moj PC  
1 0 hvala 0
Nova poruka
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice