Hrvatska pošta više neće male pakete iz Kine dosta

poruka: 90
|
čitano: 18.794
|
moderatori: vincimus
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
Ovo je tema za komentiranje sadržaja Bug.hr portala. U nastavku se nalaze komentari na "Hrvatska pošta više neće male pakete iz Kine dosta".
7 godina
offline
Hrvatska pošta više neće male pakete iz Kine dosta

Smece od nase dostavne sluzbe.. Najogra u ovom djelu EU.. Prije su znali naplacivati 4 i pol kune, iako bi ostavili ceduljicu da se posiljka podigne u posti.. Jedva dostave sto se posalje unutar HR, i ne bilo kako nego HP Ekspresom.. Zaobilazim sto je vise moguce HP jer mi se gade

 
42 1 hvala 1
12 godina
offline
Re: Hrvatska pošta više neće male pakete iz Kine d
A sada su kao dostavljali? Proračunski paraziti.
Tko leti vrijedi, tko ne leti ne vrijedi!
 
31 0 hvala 0
Hrvatska pošta više neće male pakete iz Kine dosta

Ja vam se naprosto divim kako vam se da naručivati govno s AliExpressa za 3 USD i čekati 3 mjeseca da vam se dostavi, da bi u nemalom broju slučajeva shvatili da to nije to što ste naručili (jer je na slici bilo drugačije), ili je došlo pokvareno. 

Moj PC  
1 82 hvala 1
13 godina
offline
Hrvatska pošta više neće male pakete iz Kine dosta

Rađe bi da mi posalju poruku i sam odem u poštu a ne ovaj srednjovjekovni stil.

gramatika bljak
Moj PC  
16 0 hvala 0
15 godina
offline
Re: Hrvatska pošta više neće male pakete iz Kine d
Apachy kaže...
A sada su kao dostavljali? Proračunski paraziti.

Zbilja se financiraju iz proračuna kao da su socijalni slučaj, a ne od svojega rada? Onda je zbilja jasno zašto loše rade svoj posao. Plaća im je osigurana čak i kad ništa ne rade, nemaju motiva da rade kako treba.

Idi i radi nešto korisno!
Poruka je uređivana zadnji put pon 8.2.2021 12:52 (Keso).
12 godina
offline
Hrvatska pošta više neće male pakete iz Kine dosta

Pa već godinu dvije sigurno dobivam samo obavijesti... tako da ovo nije ništa novo...

Moj PC  
3 0 hvala 0
12 godina
offline
Hrvatska pošta više neće male pakete iz Kine dosta

A rijeke više neće teći uzvodno.

 
7 0 hvala 0
14 godina
offline
Re: Hrvatska pošta više neće male pakete iz Kine d
ZovemseZoranidolazimizRijeke kaže...

Ja vam se naprosto divim kako vam se da naručivati govno s AliExpressa za 3 USD i čekati 3 mjeseca da vam se dostavi, da bi u nemalom broju slučajeva shvatili da to nije to što ste naručili (jer je na slici bilo drugačije), ili je došlo pokvareno. 

 Zato što se govno ne može kupiti u HR?

Evo, nađi mi ovakav set za rastavljanje Nintendo konzola u HR, platit ću 50kn a ne 3$.

Pixel 4A (HTC 10 | HTC 8X :) no more)
16 godina
offline
Re: Hrvatska pošta više neće male pakete iz Kine d

Pusti ga, vidiš da sere.

Dvije su stvari beskonačne - svemir i ljudska glupost. Za svemir nisam siguran - Einstein
16 godina
offline
Re: Hrvatska pošta više neće male pakete iz Kine d
Pa gdje je kraj....najbolje da dostave papiric s uputom kako otici sam do adrese primatelja.

Zbilja uzas je ta nasa posta, da ne koritim neke teze termine.
 
1 0 hvala 0
15 godina
offline
Re: Hrvatska pošta više neće male pakete iz Kine d
kratos091 kaže...


Evo, nađi mi ovakav set za rastavljanje Nintendo konzola u HR, platit ću 50kn a ne 3$.

 imaš u lidlu, parkside - valjda najveći komplet bitova za šarafljenje koji je uopće moguć. ima i ove tvoje "posebitosti". 

I know that you believe you understand what you think I said, but I am not sure you realize that what you heard is not what I meant.
Poruka je uređivana zadnji put pon 8.2.2021 16:23 (Ajar).
15 godina
offline
Re: Hrvatska pošta više neće male pakete iz Kine d
ZovemseZoranidolazimizRijeke kaže...

Ja vam se naprosto divim kako vam se da naručivati govno s AliExpressa za 3 USD i čekati 3 mjeseca da vam se dostavi, da bi u nemalom broju slučajeva shvatili da to nije to što ste naručili (jer je na slici bilo drugačije), ili je došlo pokvareno. 

Zato što nije istina to o nemalom broju slučajeva.

Ako je u pola cijene ili petinu cijene, ane žuri ti se onda ne znam zašto ne bi.

Dakle, od nekoliko stotina paketa, ne sjećams e nijednog slučaja da sam dobio iz kine nešto što ne radi. Naručivao sam elektroničke komponente uglavnom.

Neke stvari je daleko jednostavnije pronaći na aliexpresu. Što ako hoćeš neki arduino klon? U Chipoteci nema tog kojeg bi ti, u EU skup original, poštarina još skuplja... dobiješ za djelić cjene iz Kine za mjesec dana. Dugo? Pa nije, zaokupiš se nečim drugim.

Jednom sam tražio teflonsku cijev, kao nu koja se koristi za 3d printere, ali metar i pol. Gdje to uopće kupiti kad se uglavnom prodaje po pola metra ili par centimetara. Moraš zvati nekoga i moliti da ti prodaju 2 metra što nemaju u cjeniku...ili otvoriš aliexpress i klikneš buy...

Što ako trebaš adapter N konektor na BNC, kutni? Gdje to uopće naći? Otvarati jednu za drugom trgovinu u EU i tražiti na raznim jezicima... ili otvoriti Aliexpress i upisati "N BNC angle" i BUY.

Ponekad nešto ne dođe, možda 1-2%, ali novac je uvijek bio vraćen.

 

15 godina
offline
Hrvatska pošta više neće male pakete iz Kine dosta

A što se tiče pošte, jao što je HP loš.

Dakle, trenutno sam u Njemačkoj i naručujem i proklete žnirance s Amazona. Dolazi skoro sve za dan-dva. Naručim danas, sutra ili prekosutra je skoro sve tu. 

Dakle tip dolazi s kombijem, zvoni na zgradi i u ruke uručuje žnirance. Prije ćeš kupiti knjigu u našoj pošti nego da se fokusiraju na svoju osnovnu djelatnost - dostavu.

Umjesto da su prvi i najjači s dostavom jer imaju i vozila i urede, zgrade i skladišta, računala, cijelu logistiku riješenu prije svih... oni su najgori. E to je strašno.

Zašto HP nije prvi napravio dostavu hrane poput Glovo, Pauze i slično. Boli ih kitica.

 
16 0 hvala 0
15 godina
offline
Hrvatska pošta više neće male pakete iz Kine dosta

Mene najvise fascinira ovaj dio gdje moras cekati do sutra da mozes otici u postu i pokupiti ....

 
15 0 hvala 0
13 godina
offline
Re: Hrvatska pošta više neće male pakete iz Kine d
Apachy kaže...
A sada su kao dostavljali? Proračunski paraziti.

 Hrvatska pošta NIJE na proračunu.

Re: Hrvatska pošta više neće male pakete iz Kine d
kratos091 kaže...
ZovemseZoranidolazimizRijeke kaže...

Ja vam se naprosto divim kako vam se da naručivati govno s AliExpressa za 3 USD i čekati 3 mjeseca da vam se dostavi, da bi u nemalom broju slučajeva shvatili da to nije to što ste naručili (jer je na slici bilo drugačije), ili je došlo pokvareno. 

 Zato što se govno ne može kupiti u HR?

Evo, nađi mi ovakav set za rastavljanje Nintendo konzola u HR, platit ću 50kn a ne 3$.

 

Pa ne trebaš iz Kine uzimati, evo ima slično u EU za kupiti, stigne puno ranije

 

https://www.amazon.de/EEEKit-Werkzeuge-Schraubendreher-Nintendo-Schalter/dp/B07JPZS55X/ref=sr_1_3?__mk_de_DE=%C3%85M%C3%85%C5%BD%C3%95%C3%91&dchild=1&keywords=repair+tool+for+nintendo+switch&qid=1612790524&sr=8-3

 

 

14 godina
offline
Re: Hrvatska pošta više neće male pakete iz Kine d
Mandor kaže...
ZovemseZoranidolazimizRijeke kaže...

Ja vam se naprosto divim kako vam se da naručivati govno s AliExpressa za 3 USD i čekati 3 mjeseca da vam se dostavi, da bi u nemalom broju slučajeva shvatili da to nije to što ste naručili (jer je na slici bilo drugačije), ili je došlo pokvareno. 

Zato što nije istina to o nemalom broju slučajeva.

Ako je u pola cijene ili petinu cijene, ane žuri ti se onda ne znam zašto ne bi.

Dakle, od nekoliko stotina paketa, ne sjećams e nijednog slučaja da sam dobio iz kine nešto što ne radi. Naručivao sam elektroničke komponente uglavnom.

Neke stvari je daleko jednostavnije pronaći na aliexpresu. Što ako hoćeš neki arduino klon? U Chipoteci nema tog kojeg bi ti, u EU skup original, poštarina još skuplja... dobiješ za djelić cjene iz Kine za mjesec dana. Dugo? Pa nije, zaokupiš se nečim drugim.

Jednom sam tražio teflonsku cijev, kao nu koja se koristi za 3d printere, ali metar i pol. Gdje to uopće kupiti kad se uglavnom prodaje po pola metra ili par centimetara. Moraš zvati nekoga i moliti da ti prodaju 2 metra što nemaju u cjeniku...ili otvoriš aliexpress i klikneš buy...

Što ako trebaš adapter N konektor na BNC, kutni? Gdje to uopće naći? Otvarati jednu za drugom trgovinu u EU i tražiti na raznim jezicima... ili otvoriti Aliexpress i upisati "N BNC angle" i BUY.

Ponekad nešto ne dođe, možda 1-2%, ali novac je uvijek bio vraćen.

 

 Nema veceg komfora nego doma iz kreveta naručiti nešto, pri tome da ti se ne žuri sa tim. I onda usput vidiš recenzije i slično.

A ne zivkati xyz ducana i ispitivati imaju li, pa ti prodavac ni ne zna reci dali ima ili nema jer niti on sam ne zna šta traži. Pa dođes do ducana, a ono guzva, a zaparkirao si nekoga jer nema ispred ducana parkinga, i tako.  ( Protis jebeni ).

Bas gledam, imam 290 narudzbi do sada, u cca 4-5 godina kako kupujem na Aliexpress, Možda je bilo 10 narudzbi di je bilo problema, nije došlo ili refund.

 

Don’t make a habit out of choosing what feels good over what’s actually good for you.
16 godina
offline
Re: Hrvatska pošta više neće male pakete iz Kine d
Poštari su do podne gotovi sa svojim poslom, a često i prije. Kada bi ga radili kako spada, onda bi morali raditi puno radno vrijeme. SVE privatizirati i osigurati da nema monopola/duopola, pa ne bi bilo ovih pizdarija. S obzirom da je u HR previše ljenčina i glupsona koji su daleko glasniji od njima suprotnih, to se neće ostvariti. Potvrda su parlamentarni izbori
Poruka je uređivana zadnji put pon 8.2.2021 14:28 (dd.inc).
 
7 1 hvala 0
3 godine
neaktivan
offline
Re: Hrvatska pošta više neće male pakete iz Kine d
A ja vise necu narucivat. Pogotovo kad budu lupali pdv na svaki paket.
 
0 0 hvala 0
3 godine
odjavljen
offline
Re: Hrvatska pošta više neće male pakete iz Kine d
ZovemseZoranidolazimizRijeke kaže...

Ja vam se naprosto divim kako vam se da naručivati govno s AliExpressa za 3 USD i čekati 3 mjeseca da vam se dostavi, da bi u nemalom broju slučajeva shvatili da to nije to što ste naručili (jer je na slici bilo drugačije), ili je došlo pokvareno. 

 Puno siromaha.

11 godina
offline
Re: Hrvatska pošta više neće male pakete iz Kine d
Ajar kaže...
kratos091 kaže...


Evo, nađi mi ovakav set za rastavljanje Nintendo konzola u HR, platit ću 50kn a ne 3$.

 imaš u lidlu, parkiside - valjda najveći komplet bitova za šarafljenje koji je uopće moguć. ima i ove tvoje "posebitosti". 

 Ovako nešto?

https://www.chipoteka.hr/artikl/117159/set-alata-za-popravak-mobitela-i-sl-csts10017-7300003471

14 godina
offline
Re: Hrvatska pošta više neće male pakete iz Kine d

Nope, trebaju ovakvi bitovi:

 

 

Pixel 4A (HTC 10 | HTC 8X :) no more)
Poruka je uređivana zadnji put pon 8.2.2021 14:40 (kratos091).
13 godina
odjavljen
offline
Hrvatska pošta više neće male pakete iz Kine dosta

E ako mi donesu na vrata dam im 5 kuna. 

 
0 0 hvala 0
16 godina
offline
Hrvatska pošta više neće male pakete iz Kine dosta

...

Truth in engineering.
 
1 0 hvala 0
4 godine
offline
Hrvatska pošta više neće male pakete iz Kine dosta

Uvest ovako nesto u doba "pandemije", hmm di li je celnim ljudima bila pamet. 

 

Umjesto da jedan covo "postar" raznese par paketa, sada ajmo ljudi nahrlit u postu po paketice 

Moj PC  
3 0 hvala 0
14 godina
offline
Hrvatska pošta više neće male pakete iz Kine dosta

A sta ako svi gradani pocmu placati mjesecnu naknadu od 42kn HP-u kako bi oni mogli izvrsavat svoju obavezu. Na prvu i meni zvuci ludo ova ideja ali nekako se vodim drugim uspjesnim modelima iz lijepe nase

It aint what you dont know that gets you into trouble. Its what you know for sure that just aint so
 
8 0 hvala 0
10 godina
neaktivan
offline
Hrvatska pošta više neće male pakete iz Kine dosta

I tak 90% puta ni ne donese kad je neš malo veće i neda mu se. Radim od doma cjeli dan, pogledma poštu, dočeka me ceduljica: Pokušali smo vam uručit.... Neda se gosopodinu, lakše paket ostavit u pošti ubacit sam ceduljicu.

 
6 0 hvala 0
15 godina
online
Hrvatska pošta više neće male pakete iz Kine dosta

Znači nemam kako preuzet pakete. Pošta je 8km od mjesta stanovanja, 40km od randog mjesta i radi utorkom i četvrtkom od 11-14h 

 

https://www.posta.hr/pretrazivanje-postanskih-ureda/263?uredi=817

 

Moj PC  
4 0 hvala 0
14 godina
offline
Hrvatska pošta više neće male pakete iz Kine dosta

Pa tako je i do sada bilo. Nikad mi poštar nije donosio paket koji nije stao u kaslić.

 
0 0 hvala 0
14 godina
offline
Re: Hrvatska pošta više neće male pakete iz Kine d
samurai82 kaže...

Smece od nase dostavne sluzbe.. Najogra u ovom djelu EU.. Prije su znali naplacivati 4 i pol kune, iako bi ostavili ceduljicu da se posiljka podigne u posti.. Jedva dostave sto se posalje unutar HR, i ne bilo kako nego HP Ekspresom.. Zaobilazim sto je vise moguce HP jer mi se gade

 Pa angažiraj se da konkurencija preuzme dostavu paketa. Moš mislit kak ćeš nekoga naći da ti đabe fura paketiće. Za koji dan sve ćeš to plaćat tak da budi sretan dok je ovako kako je.

Nova poruka
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice