Hrvatska pošta: postupit ćemo prema rješenju HAKOM

poruka: 16
|
čitano: 6.042
|
moderatori: vincimus
1
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
Ovo je tema za komentiranje sadržaja Bug.hr portala. U nastavku se nalaze komentari na "Hrvatska pošta: postupit ćemo prema rješenju HAKOM".
15 godina
offline
Hrvatska pošta: postupit ćemo prema rješenju HAKOM

jawohl, herr hakomführer! tko jamio, jamio je. 

I know that you believe you understand what you think I said, but I am not sure you realize that what you heard is not what I meant.
Moj PC  
14 0 hvala 0
6 godina
protjeran
offline
Hrvatska pošta: postupit ćemo prema rješenju HAKOM

Samo na balkanu dvije državne firme mogu godinama uzimati novce ljudima i onda donijeti odluku da je to bilo nelegalno i nikome ništa, pošta kaže "dobro nećemo više". :facepalm:

Jbt život mislio sam da me ništa više ne može iznenaditi u ovoj državi ali ovo je iznenađenje.

 

Čak ja tu ne bi ni krivio poštu nego nesposobne kretene iz hakoma, tamo sad svi kompletno moraju dati ostavke jer su oni blagoslovili ovaj harač radi toga što imaju pravnike koji nisu sposobni pročitati članke poštanske unije.

Bitno da plaća i dalje ide tim uhljebima, a to što je ne znam koliko milijuna uzeto ljudima nema veze.

 

Mislim da se mora oformiti neka udruga koja će cijeli ovaj slučaj temeljito ispitati i podnijeti prijave protiv svih u lancu, ne može to tek tako završiti.

Pare moraju biti vraćene i krivci procesuirani.

http://dukedantalion.weebly.com/
 
31 0 hvala 0
11 godina
offline
Hrvatska pošta: postupit ćemo prema rješenju HAKOM

Pa najbolje da se još žale 

Znači "legalno" se nakrali, sad više ne smiju i nikome ništa?  Welcome to Balkan

Moj PC  
5 1 hvala 0
16 godina
offline
Hrvatska pošta: postupit ćemo prema rješenju HAKOM

Sve je to od loseg vina 

 
0 0 hvala 0
15 godina
neaktivan
offline
Hrvatska pošta: postupit ćemo prema rješenju HAKOM

U BiH naplaćuju 6,8 kuna. Nekoliko puta se desilo da sam jednako platio tu poštarinu kao i proizvod, što je poduplalo ukupni trošak.

 
1 0 hvala 0
6 godina
offline
Hrvatska pošta: postupit ćemo prema rješenju HAKOM

Čudi me da su im uopće zabranili, nije mi jasno zašto.. ako nisu do sada čemu sada promjene?

 
1 0 hvala 0
15 godina
neaktivan
offline
Re: Hrvatska pošta: postupit ćemo prema rješenju H
Postupilo su, da. Danas sam zatekao poštara kako se opet šulja po ulici i kad sam ga pitao gdje mi je pošiljka iz Kine, za koju po trackingu stoji da se nalazi u pošti, rekao mi je "e da, došlo je nešto ali mi više ne nosimo velike pakete jer ne naplaćujemo više 4,5 kune za dostavu."

Pa mi je uručio papirić na kojem piše iznos 0 kuna i po kojem naravno tek sljedeći radni dan mogu otići po to. Nije veliki paket nego pošiljka u kojoj su četiri AA baterije.

Inače lik ne nosi ništa što je teže od pisma, a sad kao niti ne mora. Već smo se žalili Pošti da lik samo ubacuje papiriće ali nikome ništa. Radi se o poštanskom uredu na Trešnjevci u Zagrebu.
Tempus fugit
 
20 0 hvala 0
16 godina
offline
Re: Hrvatska pošta: postupit ćemo prema rješenju H
ibme74 kaže...

Pa najbolje da se još žale 

Znači "legalno" se nakrali, sad više ne smiju i nikome ništa?  Welcome to Balkan

 Kao da je to tipično samo za Balkan. Fučkaj ga, pa opal bi na rit da vidiš kakvih sve nebuloza ima u Americi.Ovi naši primjeri su sitnica, u usporedbi sa ušminkanim Američkim divljim zapadom ili cirkusom itd.

 

Intel=pokvareni podmukli gadovi!
Poruka je uređivana zadnji put pon 30.9.2019 19:22 (rambox).
11 godina
offline
Re: Hrvatska pošta: postupit ćemo prema rješenju H
rambox kaže...

 Kao da je to tipično samo za Balkan. Fučkaj ga, pa opal bi na rit da vidiš kakvih sve nebuloza ima u Americi.Ovi naši primjeri su sitnica, u usporedbi sa ušminkanim Američkim divljim zapadom ili cirkusom itd.

 

 

Hebiga oni barem imaju para ovdje 75% stanovništva na balkanu sirotinja i još ih kradu gdje god stignu 

16 godina
moderator
offline
Re: Hrvatska pošta: postupit ćemo prema rješenju H
love2ml86 kaže...

Čudi me da su im uopće zabranili, nije mi jasno zašto.. ako nisu do sada čemu sada promjene?

Prije ili poslije morali su početi poštivati poštanski Pravilnik. Isprva su vjerojatno prihvatili tumačenje HP-a zbog ekonomskog razloga, iako su bili svjesni da to nisu smjeli napraviti. Samo je bilo pitanje vremena kad će promijeniti stav, jer se međunarodni ugovori ne mogu kršiti zauvijek (možda ih je Europska Komisija stisnula).

 

A koji je ekonomski razlog? ISPRAVAK: HP za dostavu malih paketa dobije manje novca jer je poštarina u startu niža, pa su odlučili troškove hendlanja/dostave malih paketa pokrivati zaračunavanjem tih 4,5 kune.

 

U konačnici je cijelu zavrzlamu uzrokovala Poštanska unija, koja je dozvolila/omogućila uslugu mali paket s nižim naknadama, a istovremeno zabranila zaračunavanje razlike primatelju.

 

Poruka je uređivana zadnji put uto 1.10.2019 3:27 (mbaksa).
16 godina
offline
Re: Hrvatska pošta: postupit ćemo prema rješenju H
ibme74 kaže...
rambox kaže...

 Kao da je to tipično samo za Balkan. Fučkaj ga, pa opal bi na rit da vidiš kakvih sve nebuloza ima u Americi.Ovi naši primjeri su sitnica, u usporedbi sa ušminkanim Američkim divljim zapadom ili cirkusom itd.

 

 

Hebiga oni barem imaju para ovdje 75% stanovništva na balkanu sirotinja i još ih kradu gdje god stignu 

 To se samo odnosi na one koji imaju para, ipak je to država od 300milja ljudi+sirotinje kolko hočeš.U Americi moš kao ukras, na raznim lokacijama vidit veča ili manja šatorska naselja beskučnika. Tu ima puno bivše srednje klase, koji su nekad imali kuče ili imovinu itd, a sad eto imaju šipak na grani ili šatoru.Kod Amera ima puno ljudi koji spavaju i žive u autu, ili "Profi kamijonđije" koji eto pokušavaju što više uštedit pa osim kaj voze eto i žive u kamijonima.Živit u autu ili kamionu, jel to spada pod hm kak ti beskučnike procjeni sam.

 

 

Intel=pokvareni podmukli gadovi!
8 godina
offline
Re: Hrvatska pošta: postupit ćemo prema rješenju H
rambox kaže...
Živit u autu ili kamionu.....

 

 

 Sta ce nama soferima kuca...... 

Children Shouldnt Play with Dead Things
5 godina
protjeran
offline
Re: Hrvatska pošta: postupit ćemo prema rješenju H
@Rambox

To se zove American dream. Mislim, to kad spavaš. U Americi.

Sve je to jad i bijeda. Bilo gdje.
Samo što mi volimo misliti kako smo kao Balkanci nešto posebno (pametni, debilni i /ili kvarni). Isti je to kua (po)svuda. Samo vi navijajte za kapitalizam.
Pis on ju, tu :P
Poruka je uređivana zadnji put sri 2.10.2019 8:06 (Antiseptik).
15 godina
neaktivan
offline
Re: Hrvatska pošta: postupit ćemo prema rješenju H
Ovi u Hakomu su lažovi kakvih nema.
Svojedobno su eksplicitno tvrdili da je HP cjenik u skladu s propisima i da 'korisnici moraju biti spremni na dodatne troškove', a sada trube kako je moguće da je HP to eto tako shvatio, ali oni nisu tako mislili.
Imamo nova kola radi dojma, imamo stav kad nemamo pojma...
 
2 1 hvala 0
13 godina
offline
Re: Hrvatska pošta: postupit ćemo prema rješenju H
I ja danas na postu jer smo po ko zna koji put našli papirić u pretincu dok smo bili doma.

I kaže žena, začudo super ljubazna, da se ispričava, da svaki dan more ljudi dolazi s istim problemom i da ne može ona ništa. Ovi jednostavno ne nose pakete za koje je pošta uredno plaćena da budu dostavljeni.

Baš ozbiljno razmisljam stavit kameru i lovat ih in flagranti.
Obalo suncana, ti moj si cijeli svijet
 
0 0 hvala 0
12 godina
offline
Hrvatska pošta: postupit ćemo prema rješenju HAKOM

nezz dali je tko imao slican problem kao ja jucer ali zna netko pravilnik nase Hr.poste svezi slanja paketa?

 

naime,dosao jucer u postu predati paket.paket je bia kutija on nekog starog telefona od t-coma.

zena mi je KAO izasla u susret na salteru i ona zaljepila bijeli papir preko paketa jer tobože nesmi biti paket sa reklamama!?

koliko sam shvatio ono konkurentna firma.

e sad,dali ima kakav zakon,pravilnik svezi pakiranja paketa?

Moj PC  
0 0 hvala 0
1
Nova poruka
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice