Hrvatska odabrala Rafale, evo što na to kažu Ameri

poruka: 36
|
čitano: 12.499
|
moderatori: vincimus
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
Ovo je tema za komentiranje sadržaja Bug.hr portala. U nastavku se nalaze komentari na "Hrvatska odabrala Rafale, evo što na to kažu Ameri".
12 godina
offline
Hrvatska odabrala Rafale, evo što na to kažu Ameri

Jel se nekupovina izraelskih isluženih raga vodi pod antisemitizam?

 
13 1 hvala 0
3 godine
neaktivan
offline
Hrvatska odabrala Rafale, evo što na to kažu Ameri

Realno Ameri su nas spasili od Baraka onda kada su uložili veto na prodaju, i hvala im za to. Gripen bi bio super da je u pitanju bio E/F a ne stari C/D tip. Rekao bih u rangu s američkim F16 blok 70/72. Ali neupitno je da je Rafal od svih navedenih vrlo vjerojatno najbolji. 

 
12 1 hvala 0
10 godina
neaktivan
offline
Hrvatska odabrala Rafale, evo što na to kažu Ameri

Svedska ponuda je financijski precjenjena, od 4 ponuđaca imaju najmanju politicku tezinu, a jos se pokazuju i kao losi gubitnici.

Hrvatska im je bila posljednja sansa da nekom prodaju staru verziju gripena.

Na lageru imaju 14 "kostura" i hrpu dijelova (sve proizvedeno godinama ranije i konzervirano) od cega su planirali sastaviti 12 aviona i to prodati Hrvatskoj. I sve to za malo manje novca od francuske ponude.

Sreca oni koji kod nas odlucuju ipak nisu tolike budale.

Tražilica: https://www.startpage.com/ Poruke: https://signal.org/install/ E-pošta: https://protonmail.com/
 
7 1 hvala 0
11 godina
offline
Re: Hrvatska odabrala Rafale, evo što na to kažu A
texas.bug kaže...

Sreca oni koji kod nas odlucuju ipak nisu tolike budale.

 Nekako sam bliži onoj o ćoravoj koki i zrnu 

16 godina
offline
Hrvatska odabrala Rafale, evo što na to kažu Ameri

Od Sveda bi samo svedjanke uzeo i to privremeno.   Osobno bih se odlucio za americki F-16 ali Rafal je isto super izbor. 

Ako se hrvacka odluci za nosace aviona imam jednog prijatelja trazi posao samo ga treba dobro hranit.

Eventualno svaki supak dobije hemoroid.
Moj PC  
0 0 hvala 0
16 godina
moderator
offline
Re: Hrvatska odabrala Rafale, evo što na to kažu A
borgware kaže...

Od Sveda bi samo svedjanke uzeo i to privremeno.  

 Evo, u istom danu je Hajduk zaposlioŠveđanina Jensa Gustafssona, pa se i to može ubrojati u neku vrstu kompenzacije za propali posao...

...
11 godina
offline
Hrvatska odabrala Rafale, evo što na to kažu Ameri

Znači trebali smo kupit tri Rafala, tri Gripena, tri F-16 Block 70 i tri F-16 Barak i svi bi bili zadovoljni. Možda bi dobili kakvi popust po formuli 3 za 10.

42
 
3 0 hvala 0
9 godina
offline
Hrvatska odabrala Rafale, evo što na to kažu Ameri

Od svega navedenog mi uzmemo avione koji iako su mozda dobri pripadaju zemlji koju je bolio cookie za nas 90-tih i koja prodaje PZO susjedima preko... Ja bih se zapitao, a ove bajke kako cemo sada biti partnerski bliskiji i hodati zajedno ruku pod ruku i sta ne, su samo bajke za djecu. Izbor aviona je isto i izbor saveznika na kojeg bi se trebao moci osloniti u bilo kojem trenutku, sto definitivno nismo mogli u proslosti sa Francuzima, cast iznimkama... Tako da ne vidim razloga da ako zaratimo opet sa nekim, sta sprecava vrle Frenchmene da kazu "ovo se kosi sa nasim osobnim odabirima i sorry vi nam se ne svidjate, ne cemo vas podrzati, cao, nema naourzanja za vas"... O tom nitko ne razmislja. Samo se nadam da ce ova leteca skalamerija sluzit HRZ kako spada. A po ponudama i mogucnosti financiranja mogli smo najjeftinije definitivno napravit trampu sa svedima - imamo kakva takva brodogradlista itd i mogucnosti su bile najfleksibilnije od svih ponuda. Sta je tu je. Nadajmo se da se necemo naci u situaciji da nesto trebamo hitno od Francuzera, a ovi nam stisnu frisku figu ko nekad.

Poruka je uređivana zadnji put sub 29.5.2021 1:21 (Sarenn).
Moj PC  
1 5 hvala 0
7 godina
offline
Re: Hrvatska odabrala Rafale, evo što na to kažu A
Misim da to ipak ima veze sa onim milijardama od EU za postcovid oporavak. Tako da smo morali uzeti avione od EU proizvođača.
Moj PC  
5 0 hvala 0
5 godina
offline
Hrvatska odabrala Rafale, evo što na to kažu Ameri

Izabrali smo najmanje zlo. Za sve ostale amen naoruzanja dolazi iz Washingtona, a u slucaju rata, sto se tice neutralnih Svedjana i opskrbe oruzjem mozemo svirati onoj stvari. Sada je pravo pitanje sto sve dolazi u tom kompletu. Ne trebaju nam sigurno rakete koje su sposobne nositi nuklearno oruzje, ali zrak-zrak rakete koje oni imaju su najbolje na svijetu. I poprilicno skupe... Oko 4.5+ milje ojra svaka. Mada ovo nije konacna cijena. Ne mozes ove avione drzati u hangarima gdje drzis raspadnute migove. Preskupi su za to. Doduse, bili bi skupi i ostali... Ha ne znam. Dvije godine pandemije, dva teska potresa i ovo. Vjerojatno ce nam Francuzi malo progledati i dati neki popust, jer se pravi europski obrambeni pakt. Generalno, izabrali smo najbolji visenamjenski avion (kazu 4+ generacije, koji ce moci da se nadogradjuje na vise), mocan i jako skup. A mi sirotinja...

 
1 0 hvala 0
15 godina
offline
Hrvatska odabrala Rafale, evo što na to kažu Ameri

a evo što na ovo piše topovsko meso, stariji porezni obvezik-bezveznik vulgaris: to si je kupila država, koja je čovjekov prirodni neprijatelj. kupili se  borbeni ("ratoborni"?) avioni, totalno nebitno čiji i koji. kupilo se tuđim novcem (nezarađenim). kupila je vlada za koju nisam i nikad neću glasati (= nije "moja"). kupilo se u doba kad ima milijarde inih prioriteta, od kojih avioni nisu ni papirnati. kupilo se na dajners (za lovu koju zapravo nemamo i pitajboga hoćemo li i kad i na uštrb čega) = inflacija (generiranje kupovne "moći" koja nema pokriće u robnim fondovima i stvaranju nove vrijednosti). objektivno, niti smo tome dorasli (ljudski, tehnološki itd.), niti smo s tim ikakva "sila" (ili nepravda) ikome osim sebi (ok, možda slovencima, iako sumnjam). nitko od nas to nikad neće voziti ili imati zapravo ikakve koristi od toga ("samo gledam, hvala"). sve i svemu, mi (raja) ne možemo išta učiniti, osim komentiranja i eventualno (daj bože!) zajebancije tu na forumu i po birtijama, parkovima, i tak. dok nas veseli; poslije ni to. off-line kako god okreneš. radujte se, narodi? hm ... čemu? 

I know that you believe you understand what you think I said, but I am not sure you realize that what you heard is not what I meant.
Poruka je uređivana zadnji put sub 29.5.2021 4:26 (Ajar).
Moj PC  
11 4 hvala 2
10 godina
offline
Hrvatska odabrala Rafale, evo što na to kažu Ameri

 

 

Hm, tko će sve to platiti' Zašto ne kupimo i bojeve nuklearne glave od Francuza?

Osobno bi pare dao za doktore, radnike, penzionere, ...suludo je trošenje love radi tobože neke velike politike, vojnih saveza, bla, bla.....

 

Ak' je bio referendum za brak, te je trebao biti i kontra manjina, trebao je ići referendum i za ulazak u NATo savez, te i za avione. Pa, ako narod želi, neka se veseli dok mu muzu pare....

Nije problem organizirati referendum, jer' ionako praktički svake godine neki izbori...za šefa države, parlament, lokalni,...pa onda samo proturneš i pitanje, da ili ne za avione.....

 

HR treba uvidjeti vlastite zablude kao kolektiv, te se ispričati svim kojima je učinila zlo, te sa susjedima organizirati zajedničke vojne vježbe, te poticati dobrosusjedske odnose, jer je to vjerujete najisplativije.

Neka vlada vječnim mir među svim država, narodima i svim ostalima na prostoru bivše ex-YU:

 

Panzerkampfwagen.dzg-C++-USA. :-) CZ-75
Moj PC  
7 6 hvala 0
3 godine
protjeran
offline
Re: Hrvatska odabrala Rafale, evo što na to kažu A
jugovići se dočepali aviona
 
1 3 hvala 0
7 godina
offline
Hrvatska odabrala Rafale, evo što na to kažu Ameri

A sto ce biti s jadnom domacom firmom koja je specijalizirana za servis F16 barak aviona? Namjerno unistavanje domace ekonomije.

 

Sarkazam na stranu, spaseni smo od stare krame. Moj osobni stav je da Hrvatskoj borbeni avioni ne trebaju, ali kad se vec "moraju" kupiti Rafale je odlican izbor.

 
1 0 hvala 0
10 godina
neaktivan
offline
Hrvatska odabrala Rafale, evo što na to kažu Ameri

Otislo brdo love za avione na kojima je prije 30g Yuga trebala da radi kako bi napravila vlasititi Novi Avion.
Drugim rijecima, zabranilo se pecanje kako bi se riba mogla prodavati po daleko vecim cijenama.

sve ti znas, ali nista ne kontas
 
1 6 hvala 0
10 godina
offline
Re: Hrvatska odabrala Rafale, evo što na to kažu A
Ništa vama ne treba dok ne zatreba, a onda je kasno. Svima koji razumiju značaj ove nabave, čestitam! Konačno smo dočekali! Ni u najluđim snovima nisam mislio da će HRZ imati Rafalea. Ovo je za šampanjac!
Moj PC  
17 0 hvala 2
12 godina
offline
Re: Hrvatska odabrala Rafale, evo što na to kažu A
Miro kaže...
borgware kaže...

Od Sveda bi samo svedjanke uzeo i to privremeno.  

 Evo, u istom danu je Hajduk zaposlioŠveđanina Jensa Gustafssona, pa se i to može ubrojati u neku vrstu kompenzacije za propali posao...

 Zapošljavanje kao trener Hajduka je još jedna noga u guzicu Šveđanima. 

15 godina
online
Re: Hrvatska odabrala Rafale, evo što na to kažu A
Sarenn kaže...

Od svega navedenog mi uzmemo avione koji iako su mozda dobri pripadaju zemlji koju je bolio cookie za nas 90-tih i koja prodaje PZO susjedima preko... Ja bih se zapitao, a ove bajke kako cemo sada biti partnerski bliskiji i hodati zajedno ruku pod ruku i sta ne, su samo bajke za djecu. Izbor aviona je isto i izbor saveznika na kojeg bi se trebao moci osloniti u bilo kojem trenutku, sto definitivno nismo mogli u proslosti sa Francuzima, cast iznimkama... Tako da ne vidim razloga da ako zaratimo opet sa nekim, sta sprecava vrle Frenchmene da kazu "ovo se kosi sa nasim osobnim odabirima i sorry vi nam se ne svidjate, ne cemo vas podrzati, cao, nema naourzanja za vas"... O tom nitko ne razmislja. Samo se nadam da ce ova leteca skalamerija sluzit HRZ kako spada. A po ponudama i mogucnosti financiranja mogli smo najjeftinije definitivno napravit trampu sa svedima - imamo kakva takva brodogradlista itd i mogucnosti su bile najfleksibilnije od svih ponuda. Sta je tu je. Nadajmo se da se necemo naci u situaciji da nesto trebamo hitno od Francuzera, a ovi nam stisnu frisku figu ko nekad.

 

U međunarodnim odnosima nema prijatelja i ljubavi, samo interes, interes i opet interes.

A, s obzirom da nemamo vlastitu proizvodnju aviona i prateće oprema, koj god avion da kupimo, možemo doći u istu situaciju koju opisuješ.

 

Inače, Šveđani su nam bili strašno "naklonjeni" za vrijeme rata (pogledati izjave Carla Bildt-a iz tog perioda), i srećom su tu blizu, pa nam mogu "uskočiit" ako nam nešto o njih zatreba...

9 godina
offline
Re: Hrvatska odabrala Rafale, evo što na to kažu A
maxym kaže...
Sarenn kaže...

Od svega navedenog mi uzmemo avione koji iako su mozda dobri pripadaju zemlji koju je bolio cookie za nas 90-tih i koja prodaje PZO susjedima preko... Ja bih se zapitao, a ove bajke kako cemo sada biti partnerski bliskiji i hodati zajedno ruku pod ruku i sta ne, su samo bajke za djecu. Izbor aviona je isto i izbor saveznika na kojeg bi se trebao moci osloniti u bilo kojem trenutku, sto definitivno nismo mogli u proslosti sa Francuzima, cast iznimkama... Tako da ne vidim razloga da ako zaratimo opet sa nekim, sta sprecava vrle Frenchmene da kazu "ovo se kosi sa nasim osobnim odabirima i sorry vi nam se ne svidjate, ne cemo vas podrzati, cao, nema naourzanja za vas"... O tom nitko ne razmislja. Samo se nadam da ce ova leteca skalamerija sluzit HRZ kako spada. A po ponudama i mogucnosti financiranja mogli smo najjeftinije definitivno napravit trampu sa svedima - imamo kakva takva brodogradlista itd i mogucnosti su bile najfleksibilnije od svih ponuda. Sta je tu je. Nadajmo se da se necemo naci u situaciji da nesto trebamo hitno od Francuzera, a ovi nam stisnu frisku figu ko nekad.

 

U međunarodnim odnosima nema prijatelja i ljubavi, samo interes, interes i opet interes.

A, s obzirom da nemamo vlastitu proizvodnju aviona i prateće oprema, koj god avion da kupimo, možemo doći u istu situaciju koju opisuješ.

 

Inače, Šveđani su nam bili strašno "naklonjeni" za vrijeme rata (pogledati izjave Carla Bildt-a iz tog perioda), i srećom su tu blizu, pa nam mogu "uskočiit" ako nam nešto o njih zatreba...

 O interesu i govorim. Samo budala vjeruje u nekakve odlicne suradnje sad i cvjece i ruze ce ono rasti, nece. A kako sam rekao, zbog tih interesa smo izvisili jednom u povijesti vec, kako kod Francuza tako i Sveda. Zanimljivo je isto tako da ovi kako sam rekao prodaju svoj PZO preko. A ovim tempom ces vidjeti da ce nam pipa presusiti sta se donacija tice takodjer na naglo. Kako sam rekao izbor aviona mora bit i izbor saveznika na kojeg mozes racunati, a prije ili poslije kada ovima to nece odgovarati, brze bolje ce nas se odreci.

15 godina
online
Re: Hrvatska odabrala Rafale, evo što na to kažu A

Ako već govoriš o interesu, a ne o prijateljstvu i ljubavi, čemu onda spominjanje švedske ponude koja po ničemu nijie bitno bolja od francuske?!

 

U povijesti nismo izvisili samo jednom, nego više puta, a to što francuzi prodaju svoj PZO ovima "preko" nema nikave veze sa ničim, uostalom, bilo tko će prodati nešto bilo kome drugome, ako time može zaraditi, a sebi ne napravit štetu.

 

A te "donacije" o kojima govoriš, su isto tako čisti interes, jer, ako ti netko "donira" svoju opremu, očekuje da od njih kupuješ rezervne dijelove.

Nitko ništa ne radi nešto "besplatno" za nas, zato što nas "voli" nego zato što u tome vidi priliku za zaradu, ili neku drugu korist.

9 godina
offline
Re: Hrvatska odabrala Rafale, evo što na to kažu A
maxym kaže...

Ako već govoriš o interesu, a ne o prijateljstvu i ljubavi, čemu onda spominjanje švedske ponude koja po ničemu nijie bitno bolja od francuske?!

 

U povijesti nismo izvisili samo jednom, nego više puta, a to što francuzi prodaju svoj PZO ovima "preko" nema nikave veze sa ničim, uostalom, bilo tko će prodati nešto bilo kome drugome, ako time može zaraditi, a sebi ne napravit štetu.

 

A te "donacije" o kojima govoriš, su isto tako čisti interes, jer, ako ti netko "donira" svoju opremu, očekuje da od njih kupuješ rezervne dijelove.

Nitko ništa ne radi nešto "besplatno" za nas, zato što nas "voli" nego zato što u tome vidi priliku za zaradu, ili neku drugu korist.

 Spominjem zato jer se moglo to odraditi i na druge nacine, jos u prvom propalom krugu su postojale mogucnosti za tzv. trampu uz nesto love naravno. O tome pricam. Kako sam rekao sta je tu je. Da prodati ce nesto bilo kome drugom to stoji, no opet kazem da se nisu ni oni pokazali bas kao pouzdan partner u proslosti.

2 godine
neaktivan
offline
Re: Hrvatska odabrala Rafale, evo što na to kažu A
PzKpfw kaže...

 

 

 

 HR treba uvidjeti vlastite zablude kao kolektiv, te se ispričati svim kojima je učinila zlo, te sa susjedima organizirati zajedničke vojne vježbe, te poticati dobrosusjedske odnose, jer je to vjerujete najisplativije.

Neka vlada vječnim mir među svim država, narodima i svim ostalima na prostoru bivše ex-YU:

 

        

 

eh, kasno je, ali me je ovo "drago" probudilo... 

16 godina
online
Re: Hrvatska odabrala Rafale, evo što na to kažu A
Sarenn kaže...

O tome pricam. Kako sam rekao sta je tu je. Da prodati ce nesto bilo kome drugom to stoji, no opet kazem da se nisu ni oni pokazali bas kao pouzdan partner u proslosti.

Tehnički gledano, u prošlosti nemamo nijednu državu koja bi mogla reći da nam "drži štangu", a da nam može ponuditi zrakoplove.

3 godine
neaktivan
offline
Hrvatska odabrala Rafale, evo što na to kažu Ameri

Nama u Srbiji su rusi uvalili krntije mig 29 i sad ima vučić problema s remontom, već je potrošio 300 hiljada evra na remont a to je tek početak...

Vi ste bar kupili normalne avione, bez obzira koje..

 
6 0 hvala 0
14 godina
offline
Re: Hrvatska odabrala Rafale, evo što na to kažu A
PzKpfw kaže...

 

 HR treba uvidjeti vlastite zablude kao kolektiv, te se ispričati svim kojima je učinila zlo, te sa susjedima organizirati zajedničke vojne vježbe, te poticati dobrosusjedske odnose, jer je to vjerujete najisplativije.

Neka vlada vječnim mir među svim država, narodima i svim ostalima na prostoru bivše ex-YU:

 

 Slažem se, i meni je dosta i naprno više ta mržnja i prepucavanje, želim ostatak života provesti u dobrom raspolženju gdje su susjedne zemlje prijatelji i međusobno si pomažu.

 

ALI

 

Ne bi li prvo trebalo riješiti ove stvari?

 

1. Ministarstvo hrvatskih branitelja Republike Hrvatske - Nestale osobe u Domovinskom ratu (gov.hr)

2.Odlukom Haaga imamo pravo na 43,5 milijardi eura odštete od Srbije! Što se čeka? | Nacionalno

3.Hrvatska i Srbija daleko od dogovora o granici: Razgraničenje na Dunavu poseban problem (dnevnik.hr)

 

Pa kada se ovo riješi, ispričati se i raditi u zajdničkom interesu, ako ne samo zbog obitelji nestalih, obitelji materijalno oštečenih a to su praktički svi HR građani onda barem zbog vlastitog dostajanstva kao naroda i države.

2 godine
neaktivan
offline
Hrvatska odabrala Rafale, evo što na to kažu Ameri

mi mlađe generacije normalno međusobno funkcioniramo/komuniciramo. moj otac je bio pripadnih Hrvatske vojske , a i većinom su njihovi bili pripadnici srpskih ili federalnih postrojbi a nama je to ok i nemamo nikakvog problema u komunikaciji. često idemo u Beograd, bio sam tri puta na moru kod prijatelja u c gori i tako...

imam puno prijatelja, prijateljica u Srbiji i BiH.

tu su dosta pomogle i društvene mreže, jer lako stupaš u kontakte sa susjedima......

 

ali, sinoć sam proplakao od smijeha zbog posta PzKpfw  pa sam ga podijelio i frendovima iz Srbije na instagramu... pobacali su se od smijeha.. 

 
1 0 hvala 1
10 godina
offline
Re: Hrvatska odabrala Rafale, evo što na to kažu A

@Drazen99

 

Hvala ti!

A, gle druže dok se raja, narod, radnička klasa međusobno dijeli po nacionalnom ključu, tobože nekom domoljubu...Bagra na vlasti, kriminalci i zločinci, žderu zajedno i dalje šire laž, mržnju i zlo, samo kako bi vladali nad zavađenim narodima.

 

Svatko onaj tko zagovara iliti samo piše, poput moje malenkosti o potrebi suživota i zajedničkim stvarima koje nas povezuju je smetnja svakoj mržnji, svakom sotonizmu.

Svako majka isto plače. Rat, nikom nije brat.

 

Gle hrv. i srps. jezici, su toliko različiti da mi treba 100 prevoditelja da vas skužim....

Braća pjevači Matić su i moj pjevači, tetejac je moj najdraži gun, gospodin Nenad Čanak je i moj političar,.....

Ljudi se ne moraju voljeti i plesati kolo svaki dan, al isto tako u istom trenutku ne trebam nikoga mrziti.

 

Ako ne mogu pomoći čoveku i čovjeku, neću mi ni odmoć.

Svi su dobri ljudi braća. Krist ili Hrist svejedno. Jedan je Bog.

 

Panzerkampfwagen.dzg-C++-USA. :-) CZ-75
Poruka je uređivana zadnji put ned 30.5.2021 22:02 (PzKpfw).
15 godina
offline
Re: Hrvatska odabrala Rafale, evo što na to kažu A
Drazen99 kaže...

mi mlađe generacije normalno međusobno funkcioniramo/komuniciramo. moj otac je bio pripadnih Hrvatske vojske , a i većinom su njihovi bili pripadnici srpskih ili federalnih postrojbi a nama je to ok i nemamo nikakvog problema u komunikaciji. često idemo u Beograd, bio sam tri puta na moru kod prijatelja u c gori i tako...

imam puno prijatelja, prijateljica u Srbiji i BiH.

tu su dosta pomogle i društvene mreže, jer lako stupaš u kontakte sa susjedima......

 

ali, sinoć sam proplakao od smijeha zbog posta PzKpfw  pa sam ga podijelio i frendovima iz Srbije na instagramu... pobacali su se od smijeha.. 

 

Je pa život ide dalje...šta bi vi sada generacija 91+++ trebala???

Družite se i putujte...

Za dvadesetak godina imat ćete i svoje "avijone" oko kojih ćete se prepucavati i mudrovati...

16 godina
offline
Re: Hrvatska odabrala Rafale, evo što na to kažu A
Ajar kaže...

a evo što na ovo piše topovsko meso, stariji porezni obvezik-bezveznik vulgaris: to si je kupila država, koja je čovjekov prirodni neprijatelj. kupili se  borbeni ("ratoborni"?) avioni, totalno nebitno čiji i koji. kupilo se tuđim novcem (nezarađenim). kupila je vlada za koju nisam i nikad neću glasati (= nije "moja"). kupilo se u doba kad ima milijarde inih prioriteta, od kojih avioni nisu ni papirnati. kupilo se na dajners (za lovu koju zapravo nemamo i pitajboga hoćemo li i kad i na uštrb čega) = inflacija (generiranje kupovne "moći" koja nema pokriće u robnim fondovima i stvaranju nove vrijednosti). objektivno, niti smo tome dorasli (ljudski, tehnološki itd.), niti smo s tim ikakva "sila" (ili nepravda) ikome osim sebi (ok, možda slovencima, iako sumnjam). nitko od nas to nikad neće voziti ili imati zapravo ikakve koristi od toga ("samo gledam, hvala"). sve i svemu, mi (raja) ne možemo išta učiniti, osim komentiranja i eventualno (daj bože!) zajebancije tu na forumu i po birtijama, parkovima, i tak. dok nas veseli; poslije ni to. off-line kako god okreneš. radujte se, narodi? hm ... čemu? 

 zezat če se oni dečki i cure iz DVD kad se uhvate sa vatrenom stihijom, kako to vaši novinari rado dramatiziraju, a na požarište se dovukli nekom donacijom iz njemačke, koja je tamo odradila svojih 20 godina.

Plamene zore bude me iz snaFabrička jutra, dim iz dimnjakaPesma se ori, mladi radniciČelicna jutra, hitam fabrici.
9 godina
offline
Re: Hrvatska odabrala Rafale, evo što na to kažu A
PzKpfw kaže...

@Drazen99

 

Hvala ti!

A, gle druže dok se raja, narod, radnička klasa međusobno dijeli po nacionalnom ključu, tobože nekom domoljubu...Bagra na vlasti, kriminalci i zločinci, žderu zajedno i dalje šire laž, mržnju i zlo, samo kako bi vladali nad zavađenim narodima.

 

Svatko onaj tko zagovara iliti samo piše, poput moje malenkosti o potrebi suživota i zajedničkim stvarima koje nas povezuju je smetnja svakoj mržnji, svakom sotonizmu.

Svako majka isto plače. Rat, nikom nije brat.

 

Gle hrv. i srps. jezici, su toliko različiti da mi treba 100 prevoditelja da vas skužim....

Braća pjevači Matić su i moj pjevači, tetejac je moj najdraži gun, gospodin Nenad Čanak je i moj političar,.....

Ljudi se ne moraju voljeti i plesati kolo svaki dan, al isto tako u istom trenutku ne trebam nikoga mrziti.

 

Ako ne mogu pomoći čoveku i čovjeku, neću mi ni odmoć.

Svi su dobri ljudi braća. Krist ili Hrist svejedno. Jedan je Bog.

 

 Samo se zadnje hulje pozivaju na boga. Ja samo postujem velikog Manitua. Inace tko ce meni vratiti oca koji je poginuo u ratu? Tvoji glupi smajlici? Ne sudim nikoga odakle je, ali tvoji apsurdni postovi nisu ni za zonu sumraka.

Nova poruka
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice