Hrvatska IT industrija u zadnjih pet godina raste

poruka: 11
|
čitano: 3.363
|
moderatori: vincimus
1
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
Ovo je tema za komentiranje sadržaja Bug.hr portala. U nastavku se nalaze komentari na "Hrvatska IT industrija u zadnjih pet godina raste ".
12 godina
offline
Hrvatska IT industrija u zadnjih pet godina raste

Hrvatska gospodarska komora provela analizu koja je zaključila da IT sektoru ide dobro.

Isplati se svake kune ta HGK, ne razumijem zašto se ljudi žale.

Poruka je uređivana zadnji put uto 16.2.2021 21:10 (pozdravljudi).
 
6 0 hvala 0
11 godina
neaktivan
offline
Hrvatska IT industrija u zadnjih pet godina raste

Pa da samo sto je problem sto najvece "it" tvrtke uopce nisu u nasem vlasništvu... 

Moj PC  
0 0 hvala 0
7 godina
neaktivan
offline
Re: Hrvatska IT industrija u zadnjih pet godina ra

Definiraj naše vlasništvo? Kakve to ima veze tko je vlasnik. Porezi su svima isti.

https://www.youtube.com/channel/UCgos5WloYoxCvCeUIi47ZxQ
9 godina
offline
Re: Hrvatska IT industrija u zadnjih pet godina ra
andrijam kaže...

Definiraj naše vlasništvo? Kakve to ima veze tko je vlasnik. Porezi su svima isti.

 

ovo je živa istina. Šta znači naše vlasništvo, to što je nešto Todorićevo i što je on Hrvat, to je za mene bolje nego da je on Šveđanin?? Boli me kita koje je nacionalnosti većinski vlasnik, kao da to igra neku ulogu. Još bolje da nije Hrvat

13 godina
odjavljen
offline
Hrvatska IT industrija u zadnjih pet godina raste

Ne razumijem koliko godina mora proći da narod izbije tu naviku svojatanja tuđe privatne imovine u državi. Čak i da su 100%tni vlasnici Hrvati, ne znači da je nešto "naše". Naše može biti samo nešto u čemu mi imamo udjel vlasništva. 

 
3 0 hvala 0
8 godina
offline
Re: Hrvatska IT industrija u zadnjih pet godina ra
andrijam kaže...

Definiraj naše vlasništvo? Kakve to ima veze tko je vlasnik. Porezi su svima isti.

Slažem se, za običnog čovjeka je generalno (skoro) totalno nebitno jel vlasnik stranac ili naš dok god su uvjeti dobri.

 

S druge strane, ono što mi (mali ljudi) ne vidimo je to da će stranac vjerojatno dobit koju ima investirati/trošiti van HR nego u HR, mislim da je veća vjerojatnost da će "naš" čovjek prije opet te novce uložiti u HR te tako i dalje gurati ekonomiju na kojoj je izrastao. Ovo je moje mišljenje i nije poduprto stvarnim brojkama nego zaključivanje na iskustvu (koje može biti krivo). Realno krećem od sebe, ako zaradim neku lovu vjerojatnost je da ću je reinvestirati u HR preko 90%.

3 godine
offline
Hrvatska IT industrija u zadnjih pet godina raste

Da raste, no zato sve ostalo padabravo Hrvatska!

Moj PC  
0 0 hvala 0
10 godina
offline
Re: Hrvatska IT industrija u zadnjih pet godina ra
just_dont kaže...

Slažem se, za običnog čovjeka je generalno (skoro) totalno nebitno jel vlasnik stranac ili naš dok god su uvjeti dobri.

 

S druge strane, ono što mi (mali ljudi) ne vidimo je to da će stranac vjerojatno dobit koju ima investirati/trošiti van HR nego u HR, mislim da je veća vjerojatnost da će "naš" čovjek prije opet te novce uložiti u HR te tako i dalje gurati ekonomiju na kojoj je izrastao. Ovo je moje mišljenje i nije poduprto stvarnim brojkama nego zaključivanje na iskustvu (koje može biti krivo). Realno krećem od sebe, ako zaradim neku lovu vjerojatnost je da ću je reinvestirati u HR preko 90%.

 Baš i nije tako, jer prebacivanje kapitala iz jedne države u drugu nije tako lako pa maka bila ista firma, odnosno isti vlasnik. Dakle stranac će najvjerojatnije dobit potrošiti u državi gdje je podružnica osnovana jer ako mu ide dobro, uložit će da mu ide još bolje. Naše "elite" su namjerno stigmatizirale sve strane ulagače (zato ih i nema više) kao neke tamo strance koji izvlače novac iz hrvatske. I tako već 30 i više godina. Dakle nitko tu ne "izvlači" novac, svatko tko je pošteno zaradio novac, taj novac je njegov. Nije ukraden, pa da se "izvlači".

 

Svako ulaganje je pozitivno, jer znači manje ljudi na burzi, suradnja sa lokalnim firmama, porez itd. Što ulagač radi sa novcem koji mu ostaje je na njemu.

 

Na kraju, daješ malo previše kredita "našem čovjeku" 

Nadglednik dina
11 godina
neaktivan
offline
Hrvatska IT industrija u zadnjih pet godina raste

Naš  IT

Indijci koji su naši konkurenti na teritorijima na kojima rade su izuzeti porezno kako bi mogli biti globalni konkurenti. 

 Cijeli zanimljiv članak  https://www.rtl.hr/vijesti-hr/novosti/hrvatska/3982430/direktor-uspjesne-hrvatske-it-tvrtke-peljeski-most-moraju-raditi-kinezi-jer-ga-ne-moze-izgraditi-tisucu-pausalnih-obrta/

 

Moj PC  
0 0 hvala 0
7 godina
neaktivan
offline
Re: Hrvatska IT industrija u zadnjih pet godina ra

Čiji točno konkurenti, kakvi konkurenti. Tko su naši? Span. Jel su naši krivi što nemaju otvoren ured u Indiji.

Eto firma za koji radim ima nekoliko ured u indiji, kini i japanu ..., ima ured i u hrvatskoj. Pa ne doživljavam Indijce kao konkurenciju

nego partnere s kojima volim raditi. 

Još nisi shvatio da ne postoje naši i njihovi. Postoji samo plaća za koju radiš. Osim ako nisi vlasnik, pa ne možeš štedjeti na radnicima jer će otići kod konkurencije.

Pa te to boli jer ne možeš svaki mjesec na Tenerife.

Eto ako nisi shvatio ja ne radim u "našoj" firmi i sretan sam zbog toga.

https://www.youtube.com/channel/UCgos5WloYoxCvCeUIi47ZxQ
8 godina
offline
Re: Hrvatska IT industrija u zadnjih pet godina ra
Entry Point kaže...
just_dont kaže...

Slažem se, za običnog čovjeka je generalno (skoro) totalno nebitno jel vlasnik stranac ili naš dok god su uvjeti dobri.

 

S druge strane, ono što mi (mali ljudi) ne vidimo je to da će stranac vjerojatno dobit koju ima investirati/trošiti van HR nego u HR, mislim da je veća vjerojatnost da će "naš" čovjek prije opet te novce uložiti u HR te tako i dalje gurati ekonomiju na kojoj je izrastao. Ovo je moje mišljenje i nije poduprto stvarnim brojkama nego zaključivanje na iskustvu (koje može biti krivo). Realno krećem od sebe, ako zaradim neku lovu vjerojatnost je da ću je reinvestirati u HR preko 90%.

 Baš i nije tako, jer prebacivanje kapitala iz jedne države u drugu nije tako lako pa maka bila ista firma, odnosno isti vlasnik. Dakle stranac će najvjerojatnije dobit potrošiti u državi gdje je podružnica osnovana jer ako mu ide dobro, uložit će da mu ide još bolje. Naše "elite" su namjerno stigmatizirale sve strane ulagače (zato ih i nema više) kao neke tamo strance koji izvlače novac iz hrvatske. I tako već 30 i više godina. Dakle nitko tu ne "izvlači" novac, svatko tko je pošteno zaradio novac, taj novac je njegov. Nije ukraden, pa da se "izvlači".

 

Svako ulaganje je pozitivno, jer znači manje ljudi na burzi, suradnja sa lokalnim firmama, porez itd. Što ulagač radi sa novcem koji mu ostaje je na njemu.

 

Na kraju, daješ malo previše kredita "našem čovjeku" 

Možda sam u krivu, ne kužim taj sistem tako dobro da bi mogao pametovati, moj komentar je bio na osnovu onoga kako bi ja postupio i vjerojatno većina ljudi. Kako ide prebacivanje kapitala neznam, ali kako mi se čini to i nije neki problem s obzirom koliko su Todorić i ekipa izvukli love van bez problema a realno oni su male bebe naspram stranaca koji to znaju odraditi "kako treba" 

1
Nova poruka
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice