Hrvatska dobiva novi, stroži, Zakon o elektronički

poruka: 109
|
čitano: 14.787
|
moderatori: vincimus
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
Ovo je tema za komentiranje sadržaja Bug.hr portala. U nastavku se nalaze komentari na "Hrvatska dobiva novi, stroži, Zakon o elektronički".
4 godine
offline
Hrvatska dobiva novi, stroži, Zakon o elektronički

Potrebno je. Postoji razlika između ljutnje zbog nekoga ili nečega i otvorenog vrijeđanja i prijetnji za život. I ovdje na forumu stanuje nemali broj pojedinaca koji si dopuštaju pisati doslovno svašta. Cijelo društvo nam je otišlo "ukrivo", a komentari po portalima, blogovima i forumima samo su posljedica gubitka raznoraznih vrijednosti u društvu. Jasno, ni ovaj put neću propustiti spomenuti da su za to djelomično krivi sami mediji. Godinama pumpaju lošu atmosferu guranjem loših sadržaja kako bi financijski preživjeli ne mareći za posljedice koje će takvo njihovo ponašanje izazvati u društvu.

 
15 6 hvala 0
4 godine
protjeran
offline
Hrvatska dobiva novi, stroži, Zakon o elektronički

šta kažu kad će neke kazne za mito i korupciju ?

EDIT: mala greška u članku

Tamo ga je u srrjedu prihvatio Odbor za informiranje, informatizaciju i medije, nakon čega ostaje tek plenarna rasprava i izglasavanje,

što će se dogoditi na nekoj od sljedećih saborskih sjednica.

Poruka je uređivana zadnji put čet 3.12.2020 14:33 (bloodborne).
Moj PC  
3 0 hvala 0
6 godina
offline
Re: Hrvatska dobiva novi, stroži, Zakon o elektron
šta kažu kad će neke kazne za mito i korupciju ?

to spada pod vjeru...odnosno prakticiranje toga je ustavom zajamčeno
mnogo mudrosti,mnogo jada...što više znanja, to više boli.
9 godina
offline
Hrvatska dobiva novi, stroži, Zakon o elektronički

Nedovoljno dobro definirano. Ostavljeno je "nekome" da sam procijeni da li je izjava tipa "svakodnevnim žderanjem ćevapa i lokanjem pive postaneš debel ko svinja" uvreda ili realna konstatacija činjenica.

 
23 0 hvala 2
12 godina
offline
Re: Hrvatska dobiva novi, stroži, Zakon o elektron
Thinker kaže...

Nedovoljno dobro definirano. Ostavljeno je "nekome" da sam procijeni da li je izjava tipa "svakodnevnim žderanjem ćevapa i lokanjem pive postaneš debel ko svinja" uvreda ili realna konstatacija činjenica.

 Od svih ljudi baš mene moraš izabrati za primjer. Okani me se.

9 godina
offline
Re: Hrvatska dobiva novi, stroži, Zakon o elektron
ante_etna kaže...

 Od svih ljudi baš mene moraš izabrati za primjer. Okani me se.

 

 Dragi kolega, bojim se da nas je malo više "u istom vagonu".  

4 godine
offline
Re: Hrvatska dobiva novi, stroži, Zakon o elektron
bloodborne kaže...

šta kažu kad će neke kazne za mito i korupciju ?

 

 Ne postoji dio svijeta (hajde, možda samo Marijanska brazda), na kojoj nema mita i korupcije. Smanjiti ju možeš da ljude na ključnim mjestima dobro platiš (da imaju iznadprosječnu plaću) i tako ih učiniš manje podložnima za mito (mada su neki ljudi patološki ovisni o materijalnom, pa im nikada nije dosta) i da rigorozno provodiš zakon i da te pritom ne bude briga tko je čiji rođo ili koju ti je uslugu netko napravio. Jer kazne postoje. Potpuno iskorjenjivanje mita i korupcije je iluzija.

 

Poruka je uređivana zadnji put čet 3.12.2020 15:09 (zelenapaprika).
12 godina
odjavljen
offline
Re: Hrvatska dobiva novi, stroži, Zakon o elektron
Osoba koja odobrava mito, koja ga uzima, ima takav mentalni sklop da će uvijek pronaći nešto za potrošiti keš. Auto, kurve, kokain, stan, jahta, kulen, avion, helić, motor, alokol, preparirane živine, slike....
Možeš mu dat duplu plaću, narast će mu ego, a i dalje će mito uzimat.
15 godina
offline
Hrvatska dobiva novi, stroži, Zakon o elektronički

Zašto nije prenesen ključni detalj, a taj je da su prema drugim zakonskim okvirima društvene mreže izuzete od ovakvih obaveza, tako da praktički ovaj zakon radi za njih.

Moj PC  
1 0 hvala 0
9 godina
protjeran
offline
Hrvatska dobiva novi, stroži, Zakon o elektronički

Sve će zakone uvest...osim zakona o porijeklu imovine

 
18 0 hvala 0
16 godina
offline
Hrvatska dobiva novi, stroži, Zakon o elektronički

U HR se zakoni donose samo za nizi stalez...

Ovima koji ga donesu - zivo im se jebe...

 

 

Truth in engineering.
 
9 0 hvala 0
15 godina
offline
Hrvatska dobiva novi, stroži, Zakon o elektronički

logika je jednostavna: ako su mediji (a ne pojedinac) odgovorni za sranja, onda hdz jest zločinačka organizacija (jer je odgovorna za kriminal i ponašanje svojih članova). bit će zanimljivo na ustavnom sudu. 

I know that you believe you understand what you think I said, but I am not sure you realize that what you heard is not what I meant.
Poruka je uređivana zadnji put pet 4.12.2020 9:04 (Ajar).
Moj PC  
11 0 hvala 2
14 godina
offline
Re: Hrvatska dobiva novi, stroži, Zakon o elektron
Batista kaže...

U HR se zakoni donose samo za nizi stalez...

Ovima koji ga donesu - zivo im se jebe...

 

 

 Ovo je samo polovicno tocna izjava. U ovoj drzavi se svaki zakon donosi sa ciljem da u njemu postoje rupe u koje su upuceni oni kojime iste idu u prilog te te samim time drzava ne samo potice da "zaobilazis" zakone nego te i dobrano nagraduje ako to uspjesno napravis jer kada to napravis usao si u krug "odabranih". Isto tako je i ovaj zakon donesen bez da je u potpunosti definiran kako bi se ostavio prostor za manipulaciju od strane privilegiranih.

It aint what you dont know that gets you into trouble. Its what you know for sure that just aint so
7 godina
protjeran
offline
Re: Hrvatska dobiva novi, stroži, Zakon o elektron
Dex.pwn kaže...
Ima takav mentalni sklop da će uvijek pronaći nešto za potrošiti keš. Auto, kurve, kokain, kulen, motor, alokol, preparirane živine, slike....
Možeš mu dat duplu plaću, narast će mu ego, a i dalje će mito uzimat.

 Osjećam se napadnuto! 

12 godina
offline
Re: Hrvatska dobiva novi, stroži, Zakon o elektron
Znaci vise neces smiti pisati za sudski optuzenu kriminalnu stranku, HDZ LOPOVCINE
 
1 0 hvala 0
4 godine
protjeran
offline
Re: Hrvatska dobiva novi, stroži, Zakon o elektron
zelenapaprika kaže...
bloodborne kaže...

šta kažu kad će neke kazne za mito i korupciju ?

 

 Ne postoji dio svijeta (hajde, možda samo Marijanska brazda), na kojoj nema mita i korupcije. Smanjiti ju možeš da ljude na ključnim mjestima dobro platiš (da imaju iznadprosječnu plaću) i tako ih učiniš manje podložnima za mito (mada su neki ljudi patološki ovisni o materijalnom, pa im nikada nije dosta) i da rigorozno provodiš zakon i da te pritom ne bude briga tko je čiji rođo ili koju ti je uslugu netko napravio. Jer kazne postoje. Potpuno iskorjenjivanje mita i korupcije je iluzija.

 

 u državi retarda poput hrv se ne moze ni smanjiti, a iskorjenjivanje je SF. :D

8 godina
offline
Hrvatska dobiva novi, stroži, Zakon o elektronički

Jedno je sloboda govora inače, a drugo sloboda govora u tom i tom mediju. Ako urednik ima pravo objaviti ili ne objaviti članak, ne vidim zašto ne bi imao pravo napraviti i selekciju komentara čitatelja, ono što se pojavljuje na mrežnim stranicama tiskovine. Sloboda govora je jako skliska tema: ono što neko smatra slobodom drugi će smatrati prostotom, drskošću, govorom mržnje itd., itd. Isto kao što se može zloupotrebiti selekcija tekstova (da ne kažem cenzura), može se zloupotrebiti i sloboda govora. Teško je tu biti dosljedan. Evo, digla se povika na to da bi susjed trebao prijaviti susjeda ako u doba epidemije održava veselice s velikim brojem gostiju, jer je dom nepovrediv, a s druge se strane potiče ljude da prijavljuju obiteljsko nasilje u tuđoj kući (sada dom više nije nepovrediv, a svatko je pozvan da sudi o tuđim bračnim odnosima). Jedino što možemo iz svega toga zaključiti je da smo postali dvolično društvo i da, štoviše, razvijamo kulturu dvoličnosti u ime demokracije i građanskih sloboda. 

 
9 0 hvala 0
14 godina
offline
Hrvatska dobiva novi, stroži, Zakon o elektronički

Za uvredljive komentare po portalima i facebooku je prvenstveno kriva vlast a potom i mediji. Da nemamo tako korumpiranu vlast, ne bi bilo toliko frustracije i nitko ih ne bi vrijeđao online. Vlast može biti sretna što ljudi nisu dovoljno hrabri da izađu na ulice i pod pritiskom nagomilanih frustracija učine nešto puno gore.

Društvo je polarizirano i generalno u k. Nema napretka dok god postoji veliki broj onih kojima je skandalozno kad netko npr. izvodi performans u crkvi a nije im skandalozno kad korumpirani političar strpa milijune u đepove.

PSN - darklydexter
Moj PC  
18 0 hvala 0
4 godine
protjeran
offline
Re: Hrvatska dobiva novi, stroži, Zakon o elektron
Ezio kaže...

Za uvredljive komentare po portalima i facebooku je prvenstveno kriva vlast a potom i mediji. Da nemamo tako korumpiranu vlast, ne bi bilo toliko frustracije i nitko ih ne bi vrijeđao online. Vlast može biti sretna što ljudi nisu dovoljno hrabri da izađu na ulice i pod pritiskom nagomilanih frustracija učine nešto puno gore.

Društvo je polarizirano i generalno u k. Nema napretka dok god postoji veliki broj onih kojima je skandalozno kad netko npr. izvodi performans u crkvi a nije im skandalozno kad korumpirani političar strpa milijune u đepove.

 daj boze da nam više muda s fejsbuka predu na ulice, mozda bi se konacno i neki k makar malo promijenio na bolje.

 al mi smo pizde tak da nis od tog.

15 godina
neaktivan
offline
Hrvatska dobiva novi, stroži, Zakon o elektronički

Mic po mic...

scientia est potentia
 
0 0 hvala 0
10 godina
offline
Re: Hrvatska dobiva novi, stroži, Zakon o elektron
Sloboda govora treba biti apsolutna. Za sve ostalo postoje alati i institucije.
Mi moramo imati pravo da pošaljemo bilo koga u 3pm bez da nas se goni za to. Mi moramo imati pravo govoriti što god želimo, jer riječi nisu djela. Kazneno se mogu goniti djela, a ne riječi.

Ali pošto je KP RH uzela dosta prakse iz Jugoslavije jer im to odgovara, mi nikada nećemo imati slobodu govora jer je nismo imali ni do sada. Verbalni delikt još uvijek postoji samo pod drugačijim imenom ali istom sudskom praksom.
Nadglednik dina
Poruka je uređivana zadnji put čet 3.12.2020 20:02 (Entry Point).
Moj PC  
7 0 hvala 0
12 godina
offline
Re: Hrvatska dobiva novi, stroži, Zakon o elektron
alien kaže...

Mic po mic...

 mic-mic

Battlelog: [G] CyberDemonVZ
15 godina
offline
Re: Hrvatska dobiva novi, stroži, Zakon o elektron
danen kaže...

Jedno je sloboda govora inače, a drugo sloboda govora u tom i tom mediju. Ako urednik ima pravo objaviti ili ne objaviti članak, ne vidim zašto ne bi imao pravo napraviti i selekciju komentara čitatelja, ono što se pojavljuje na mrežnim stranicama tiskovine. Sloboda govora je jako skliska tema: ono što neko smatra slobodom drugi će smatrati prostotom, drskošću, govorom mržnje itd., itd. Isto kao što se može zloupotrebiti selekcija tekstova (da ne kažem cenzura), može se zloupotrebiti i sloboda govora. Teško je tu biti dosljedan. Evo, digla se povika na to da bi susjed trebao prijaviti susjeda ako u doba epidemije održava veselice s velikim brojem gostiju, jer je dom nepovrediv, a s druge se strane potiče ljude da prijavljuju obiteljsko nasilje u tuđoj kući (sada dom više nije nepovrediv, a svatko je pozvan da sudi o tuđim bračnim odnosima). Jedino što možemo iz svega toga zaključiti je da smo postali dvolično društvo i da, štoviše, razvijamo kulturu dvoličnosti u ime demokracije i građanskih sloboda. 

 Jedno je kad određeni medij kontrolira šta se smije objavljivati na njihovim stranicama, a drugo kad mu to država naredi. Ako država određuje šta se smije, a šta ne smije reći onda sloboda govora ne postoji.

3 godine
neaktivan
offline
Hrvatska dobiva novi, stroži, Zakon o elektronički
Treba nekako regulirati...

Mislim da se nikoga kod nas nije zatvorilo zbog stava o nekome ili nečemu, nego zbog načina na koji je stav iznesen. Zašto mnogi koji komentarima pozivaju na ubojstvo, linč, vrijeđaju po najgorim osnovama, mrze riječima, misle da je to sloboda govora, meni zapravo nije jasno. Zašto takvi nikada ne žele potpisati svoje izjave pravim imenom i prezimenom i braniti tu svoju slobodu govora kad ih se pozove na odgovornost, je potpuno jasno. Ne bi uspjeli i uslijedile bi u nekim slučajevima zakonske sankcije.

S druge strane postoje mnogi koji govore protiv diktatura, režima, korupcije i mnogih drugih negativnih pojava u društvu kojima anonimnost treba da bi ostali slobodni i mogli govoriti i dalje. To je sloboda govora i anonimnost koju treba braniti.

Komentari na portalima služe čemu? Vjerojatno da se na neki način portal više čita, a posljedično da vlasnik više zaradi. Zar je puno tražiti da društvo koje tamo okuplja taj vlasnik dovede malo u red?

Svaki portal može:
Ugasiti komentare
Moderirati
Tražiti od ljudi da se registriraju pravim imenom i prezimenom
ili
ne napraviti ništa...

Problem je u ovome ništa.
 
5 2 hvala 0
14 godina
offline
Re: Hrvatska dobiva novi, stroži, Zakon o elektron
Naravno u ovoj državi imamo debile koji se žale zbog maski za vrijeme pandemije, a ovako nešto ne mogu ni shvatiti što znači, a kamoli da protestiraju.
 
1 0 hvala 0
8 godina
offline
Hrvatska dobiva novi, stroži, Zakon o elektronički

Da odgovorim čitatelju s nadimkom Entry Point. Kaže da "sloboda govora mora biti aspolutna". Ne postoji apsolutna sloboda, pa stoga ne može biti ni apsolutna sloboda govora. (Apsolutna sloboda bila bi potpuna sloboda od svoje djelovanja svoje okoline i djelovanja na svoju okolinu. U dubljoj analizi se pokazuje da bi takva sloboda morala biti čista od svakog empirijskog sadržaja, a to znači da okolina ne bi smjela postojati. U tom smislu sloboda govora bi značila da možemo svakome reći što hoćemo, ali nama nitko ne bi smio reći ono što ne želimo čuti  - što je očita kontradikcija.)  Svako društvo ograničava slobodu, pa tako i slobodu govora. I u najliberalnijim društvima postoje tabu teme. Kao što u arapskim zemljama ne smiješ govoriti protiv Muhameda, tako u SAD ne smiješ govoriti protiv crnaca. Problem međutim nastaje kada se moralne norme mijenjaju, pa onda neki smatraju uvredljivim ono što drugi smatraju ostvarenjem slobode. Stari vic iz vremena hladnoga rata. Ide Amerikanac i Rus po Moskvi i vide tri Rusa kako pišaju po ulici. "To vaša kultura?", pita Amerikanac, a Rus mu odgovara: "Njet, to naša sloboda." 

Poruka je uređivana zadnji put čet 3.12.2020 21:17 (danen).
 
5 3 hvala 0
4 godine
offline
Re: Hrvatska dobiva novi, stroži, Zakon o elektron
Spitfire_zg kaže...

Sve će zakone uvest...osim zakona o porijeklu imovine

 Jer ne bi samo političari nastradali, kada bi se takav zakon provodio. Puno ljudi se "snalazilo" u bivšem i snalazi se i  u ovom političkom sustavu. To nam je modus vivendi. Gledam popis dužnika pričuve u zgradi. I gospođa koja duguje iznose za 2-3 mjeseca, neki je dan mirno ispalila (ničim izazvana) kako ona ima još jedan stan u jednom velikom hrvatskom gradu. Tako ti je to. A jedan tip blizak politici nanizao je 19 stanova u strogom središtu Zagreba i o njemu se pisalo u sklopu jedne velike nikad završene zagrebačke afere. Pa ti pitaj takvoga otkud mu 19 stanova. Na temelju zakona, pravilnika, ovoga, onoga... Imao je prave ljude na pravom mjestu. Borba s vjetrenjačama.

Poruka je uređivana zadnji put čet 3.12.2020 21:58 (zelenapaprika).
4 godine
offline
Re: Hrvatska dobiva novi, stroži, Zakon o elektron
bloodborne kaže...
Ezio kaže...

Za uvredljive komentare po portalima i facebooku je prvenstveno kriva vlast a potom i mediji. Da nemamo tako korumpiranu vlast, ne bi bilo toliko frustracije i nitko ih ne bi vrijeđao online. Vlast može biti sretna što ljudi nisu dovoljno hrabri da izađu na ulice i pod pritiskom nagomilanih frustracija učine nešto puno gore.

Društvo je polarizirano i generalno u k. Nema napretka dok god postoji veliki broj onih kojima je skandalozno kad netko npr. izvodi performans u crkvi a nije im skandalozno kad korumpirani političar strpa milijune u đepove.

 daj boze da nam više muda s fejsbuka predu na ulice, mozda bi se konacno i neki k makar malo promijenio na bolje.

 al mi smo pizde tak da nis od tog.

Da svatko radi svoj posao, bilo bi nam fenomenalno.

15 godina
offline
Re: Hrvatska dobiva novi, stroži, Zakon o elektron
Vikni "HDZ kriminalna organizacija" na ulici ili ne daj boze u prisustvu HDZovca visokog ranga.

Doc ce policajac, i dat ti kaznu za narusavanje javnog reda i mira, kaznu za govor mrznje i poticanje nasilja, i kaznu za govor protiv ugleda i casti.

Iako su osudjeni za kriminalnu radnju.

Sloboda govora je davno zabranjena ukoliko nisi u prisustvu od bar 100 ljudi, a na internetu te uskoro ni glupi nadimak nece spasiti od progona.


Poruka je uređivana zadnji put čet 3.12.2020 22:07 (Abomb).
Moj PC  
9 0 hvala 0
12 godina
offline
Re: Hrvatska dobiva novi, stroži, Zakon o elektron
danen kaže...

Jedno je sloboda govora inače, a drugo sloboda govora u tom i tom mediju. Ako urednik ima pravo objaviti ili ne objaviti članak, ne vidim zašto ne bi imao pravo napraviti i selekciju komentara čitatelja, ono što se pojavljuje na mrežnim stranicama tiskovine. Sloboda govora je jako skliska tema: ono što neko smatra slobodom drugi će smatrati prostotom, drskošću, govorom mržnje itd., itd. Isto kao što se može zloupotrebiti selekcija tekstova (da ne kažem cenzura), može se zloupotrebiti i sloboda govora. Teško je tu biti dosljedan. Evo, digla se povika na to da bi susjed trebao prijaviti susjeda ako u doba epidemije održava veselice s velikim brojem gostiju, jer je dom nepovrediv, a s druge se strane potiče ljude da prijavljuju obiteljsko nasilje u tuđoj kući (sada dom više nije nepovrediv, a svatko je pozvan da sudi o tuđim bračnim odnosima). Jedino što možemo iz svega toga zaključiti je da smo postali dvolično društvo i da, štoviše, razvijamo kulturu dvoličnosti u ime demokracije i građanskih sloboda. 

Apsolutno se slažem s napisanim ali postoji kvaka. Stvar je u tome da će se strogoća opet trenirati na najmanjima. Svi veliki, posebno informativno politički portali imaju određenu vrstu zaštite. Čak i ako su "od onih drugih" neće se dirati, jer vrana vrani oči ne kopa, nego će najebati oni mali. Npr. ako ja imam nekakav portalić ili blog o, recimo, sportskom ribolovu, na kojem su omogućeni komentari ja sam automatizmom odgovoran za njih? Pošto nema teme na ovom svijetu oko koje se dvojica debila neće posvađati tako će, prije ili poslije, na tom mom portalu osvanuti nekakav uvredljiv sadržaj, prijetnja... Na taj portal obično svratim dvaput, triput ili ni jedan put mjesečno i lako se može dogoditi da ne vidim taj komentar, što me čini idealnim za demonstraciju sile.

Apsolutno sam za to da pojedinac snosi odgovornost za svoje komentare no ne vidim nikakvog smisla u kažnjavanju vlasnika medija. To bi bilo ko da netko sprejem na zidu napiše "smrt pederima" a onda država kazni vlasnika kuće na kojoj je to napisano. Em su mu išarali fasadu, em mora platiti kaznu za to.

 

Svjestan sam da postoje portali kojima je u interesu dovlačiti budale kako bi se svađale, vrijeđale i prijetile, no takve se neće dirati. To su osinja gnijezda i svi ih izbjegavaju.

Nova poruka
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice