Hrvatska dobila prvi Međunarodni park tamnog neba

poruka: 12
|
čitano: 3.941
|
moderatori: vincimus
1
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
Ovo je tema za komentiranje sadržaja Bug.hr portala. U nastavku se nalaze komentari na "Hrvatska dobila prvi Međunarodni park tamnog neba".
15 godina
offline
Hrvatska dobila prvi Međunarodni park tamnog neba

Lijepo, samo kakova će biti budućnost astrofotografije pa i općenito astronomskih promatranja ako „vizionar“ Elon provede u djelo svoj naum o 12000 Skylink satelita?

 

 
1 1 hvala 0
15 godina
offline
Hrvatska dobila prvi Međunarodni park tamnog neba

lijepo je da je sad i "službeno", iako je područje zagađeno (primarno primitivizmom) i nad njim je tamno nebo još od devedesetih. s krka se vidi "milky way" (ali i "mars" i "twix" i "bounty" i "snickers" i ostali androidi ...) 

I know that you believe you understand what you think I said, but I am not sure you realize that what you heard is not what I meant.
Moj PC  
3 1 hvala 0
15 godina
offline
Hrvatska dobila prvi Međunarodni park tamnog neba

@bug: iako nije IT-News, havala na objavi. Ne znam gdje bi inaće mogao pročitati ovu lijepu vijest.

 
3 0 hvala 2
16 godina
offline
Hrvatska dobila prvi Međunarodni park tamnog neba

Mogli su dodat neku kartu. Jel’ blizu autoceste?

 
2 0 hvala 0
5 godina
protjeran
offline
Re: Hrvatska dobila prvi Međunarodni park tamnog n
Tamno nebo na hrvatski način: prvo sjebeš industriju i evo ti tamnog neba (tzv. mrklog mraka).
A kako se stvar razvija, još ćemo mi žaliti za svjetlosnim onečišćenjem ;)
Pis on ju, tu :P
Poruka je uređivana zadnji put pet 21.6.2019 17:45 (Antiseptik).
Moj PC  
2 1 hvala 0
12 godina
offline
Re: Hrvatska dobila prvi Međunarodni park tamnog n
Ajar kaže...

lijepo je da je sad i "službeno", iako je područje zagađeno (primarno primitivizmom) i nad njim je tamno nebo još od devedesetih. s krka se vidi "milky way" (ali i "mars" i "twix" i "bounty" i "snickers" i ostali androidi ...) 

Ne znam na kojoj si strani Krka?

Kod mene se u sezoni jako slabo vidi jer ovi u Crikvenici naprave light show , van sezone se vidi puno bolje (pogtovo na barci u uvali nako par flaša).

 

 

6 godina
protjeran
offline
Re: Hrvatska dobila prvi Međunarodni park tamnog n
Grognard kaže...

Lijepo, samo kakova će biti budućnost astrofotografije pa i općenito astronomskih promatranja ako „vizionar“ Elon provede u djelo svoj naum o 12000 Skylink satelita?

 Ironično, bit će svijetla.

frajerica
6 godina
offline
Re: Hrvatska dobila prvi Međunarodni park tamnog n
Iz tamnice naroda u tamno nebo
mnogo mudrosti,mnogo jada...što više znanja, to više boli.
Moj PC  
1 0 hvala 0
4 godine
protjeran
offline
Hrvatska dobila prvi Međunarodni park tamnog neba

Petrova gora? Biljeg wtf gdje je pobogu to? jel itko moze staviti na google karatama uplatim mu 1000kn za tu korisnu informaciju(izgleda vrlo popularno mjesto:), jer u clanku se spominje pola Hrvatske, guglam vec pola sata da si Isus nemres naci

 

Ok nasao sam po fotkama, pa evo i za ostale:

https://goo.gl/maps/SyekYUtf9tXYemss8

 

 

Poruka je uređivana zadnji put sub 22.6.2019 2:21 (Winnfield).
 
0 0 hvala 0
15 godina
offline
Re: Hrvatska dobila prvi Međunarodni park tamnog n
mGT kaže...

Ne znam na kojoj si strani Krka?

Kod mene se u sezoni jako slabo vidi jer ovi u Crikvenici naprave light show , van sezone se vidi puno bolje (pogtovo na barci u uvali nako par flaša).

nisam s krka ali pamtim kad sam u malinsku odlazio svakoga ljeta: noću zalegao na kamen studenac sur la plage i zurio u nebo. satima. kad bi poneki kamečić izgorio u gornjim slojevima (tzv. zvijezda izgorilica), poželio bih štošta no nikad se nije ispunilo. to je, dakle, prijevara i navlakuša. tako bih i zakrmio, with a smile on my njušk

I know that you believe you understand what you think I said, but I am not sure you realize that what you heard is not what I meant.
12 godina
offline
Re: Hrvatska dobila prvi Međunarodni park tamnog n
Onečišćenje svijetlošću je malo na svim otocima, pogotovo vanjskim. Isto tako na potezu od Senja prema Zadru. Kako je prošao autoput kroz Liku, po magistrali je malo prometa. Kada se oči naviknu, vidljivi su i sateliti.
Ako želite još tamnije nebo, treba se otisnuti na pučinu.

Najljepše je na oceanima. Neki dan sam promatrao Jupiter i njegova 2 mjeseca dalekozorom. Vidljive su i maglice.

Zar je danas stvarno tako teško naći Petrovu goru (zemljopis, osnovna škola, Hrvatska) ? 🤯
vicious
Moj PC  
2 0 hvala 0
14 godina
offline
Hrvatska dobila prvi Međunarodni park tamnog neba

Upišite petrova gora u gugl, nije teško

 
1 0 hvala 0
1
Nova poruka
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice