HRT 2 HD: eksperiment koji traje cijelo desetljeće

poruka: 339
|
čitano: 91.037
|
moderatori: vincimus
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
Ovo je tema za komentiranje sadržaja Bug.hr portala. U nastavku se nalaze komentari na "HRT 2 HD: eksperiment koji traje cijelo desetljeće".
16 godina
neaktivan
offline
HRT 2 HD: eksperiment koji traje cijelo desetljeće

Da vam ispravim naslov:

 

HRT: eksperimentalna rupa bez dna

 
76 0 hvala 1
11 godina
neaktivan
offline
Re: HRT 2 HD: eksperiment koji traje cijelo desetl
Uhljebi paraziti niškoristi i ostala bagra ilitiga stoka sitnog zuba na racun nas ostalih kupi lipe miljarde inbas ih boli đon da se sami financiraju e onda bi brzo bili mozda i na 4k emitiranju...
Moj PC  
10 0 hvala 0
6 godina
protjeran
offline
HRT 2 HD: eksperiment koji traje cijelo desetljeće

2018 g. je a još caruje hebeni socijalizam jugoslavenskog tipa.

 
18 10 hvala 6
15 godina
offline
HRT 2 HD: eksperiment koji traje cijelo desetljeće

ma ne kužite vi hrt. tamo je bitno da se svatko svakoga boji, svi se uvlače u dupe vladajućima, nitko ne talasa i svi si, u strahu od pitajboga koga ili čega, sami nameću cenzuru. jedno prekrasno staljinističko okruženje u zgradi čiji su hodnici tako postavljeni da se neprijatelj u njima izgubi, a na ulazu samo što nisu mitraljeska gniezda, kako ne bi netko nepozvan ušao. ma divota. i vi bi tu hd? m-da. 

I know that you believe you understand what you think I said, but I am not sure you realize that what you heard is not what I meant.
Moj PC  
36 0 hvala 0
14 godina
neaktivan
offline
HRT 2 HD: eksperiment koji traje cijelo desetljeće

Idu po logici: I onako nitko ne gleda naš glupavi i dosadni tv program pa zašto onda koristiti i trošiti skupu tehniku za taj naš glupavi , dosadni i bezvezni program. Osim možda za vrijeme mundijala svake 2 godine kada se može  zaraditi na reklamama za žuju.

shit happens too often
Moj PC  
17 0 hvala 0
6 godina
offline
HRT 2 HD: eksperiment koji traje cijelo desetljeće

Najdebilnije je što cijeli program snimaju sa HD kamerama ali emitirat HD program u 2018 je za njih experiment ????

Moj PC  
21 0 hvala 0
14 godina
neaktivan
offline
Re: HRT 2 HD: eksperiment koji traje cijelo desetl
Horatio_Hornblower kaže...
Uhljebi paraziti niškoristi i ostala bagra ilitiga stoka sitnog zuba na racun nas ostalih kupi lipe miljarde inbas ih boli đon da se sami financiraju e onda bi brzo bili mozda i na 4k emitiranju...

 ustvari imaju dobar model poslovanja, ne rade ništa ali zarade što želiš više reci javno televiziju u svemiru koja ima bolji poslovni model

14 godina
offline
HRT 2 HD: eksperiment koji traje cijelo desetljeće

Je da!

 

Zato su se meni na vratima danas pojavila dva "partizana"!

 

Da ste vidjeli taj nastup!

 

Ono, nit' dobar dan, nit hvaljen Isus, nit pomoz Bog junače, neg' odmah, "...eee imate'l vi tu kaki televizora, evo mi došli u kontrolu...".

 

Onda sam ih tako umiljato pogledao da su odmah stali petljati po onim svojim torbicama i vadit "svjedodžbe" da su oni eto ipak to za koga se predstavljaju, te bijahu vidno razočarani kada sam im rekao da sam na trajnom nalogu!

 

Naravno, nisu se u odlasku zaboravili raspitati za sve susjede, uz malo ponizniji ton, sve u stilu ljub'm ruku milostiva, a Bože sačuvaj da su se ispričali. A jok! To neš vidjet! Ono, sila, živa sila!

 

Neš ti "firme" i poslovanja! Ama da imam mesnicu, ta bilo bi me sramota poslati takove tipove koji napadaju ljude na takav način! Sramota! Al' eto, kako bi to rekli našu ljudi, "a čuj, može im bit"!

 

Ergo, i sad s mi kao trebamo čuditi što oni još uvijek HD drže kao jedan veliki eksperiment?! Milu ti majku, ta oni bi još bez problema furili s onom "...ovdj radio Zagreb, ovdje radio Zagreb, ..." i uredno bi za to, bez srama uzimali isto kao i sada!

 

I naravno, sve je ovo legitimno, legalno i zakonito!

 

Al' eto, nek sam ja njima rekao, jel' tako?!

 

Strašno!!!

 
19 0 hvala 1
15 godina
offline
HRT 2 HD: eksperiment koji traje cijelo desetljeće

Veselim se akcijama na televizorima, makar nema apsolutno nikakvog opravdanja mijenjati stari koji radi. 8 godina stara plazma ocito je prosla eksperimentalnu fazu i moze raditi na visoj rezoluciji nego nas HRT.

In vino veritas
Moj PC  
5 0 hvala 0
14 godina
offline
Re: HRT 2 HD: eksperiment koji traje cijelo desetl
Jehonan kaže...

Je da!

 

Zato su se meni na vratima danas pojavila dva "partizana"!

 

Da ste vidjeli taj nastup!

 

Ono, nit' dobar dan, nit hvaljen Isus, nit pomoz Bog junače, neg' odmah, "...eee imate'l vi tu kaki televizora, evo mi došli u kontrolu...".

 

Onda sam ih tako umiljato pogledao da su odmah stali petljati po onim svojim torbicama i vadit "svjedodžbe" da su oni eto ipak to za koga se predstavljaju, te bijahu vidno razočarani kada sam im rekao da sam na trajnom nalogu!

 

Naravno, nisu se u odlasku zaboravili raspitati za sve susjede, uz malo ponizniji ton, sve u stilu ljub'm ruku milostiva, a Bože sačuvaj da su se ispričali. A jok! To neš vidjet! Ono, sila, živa sila!

 

Neš ti "firme" i poslovanja! Ama da imam mesnicu, ta bilo bi me sramota poslati takove tipove koji napadaju ljude na takav način! Sramota! Al' eto, kako bi to rekli našu ljudi, "a čuj, može im bit"!

 

Ergo, i sad s mi kao trebamo čuditi što oni još uvijek HD drže kao jedan veliki eksperiment?! Milu ti majku, ta oni bi još bez problema furili s onom "...ovdj radio Zagreb, ovdje radio Zagreb, ..." i uredno bi za to, bez srama uzimali isto kao i sada!

 

I naravno, sve je ovo legitimno, legalno i zakonito!

 

Al' eto, nek sam ja njima rekao, jel' tako?!

 

Strašno!!!

 Zato ja takvom otvorim vrata i fucnem psu(inace umilljat, prava maza ali ko ga nezna nije mu svvejedno) i onda taj kontrolor samo pita imam li doma tv ili ista drugo ja kazem ne i ako nastavi onda dobije lagani odjeb malo povisenijim glasom i u vecini slucajeva samo se izgubi susjedu na vrata. Tako to ide sa ovim kvazi svecenicima sta blogoslivljau kucu ali traze pare da me poprska vodom iz spine, htv-ovim glodarima i njima slicnim. Mogu rec da to vec jedno 7-8 god jako ljepo funkcionira.

8 godina
offline
Re: HRT 2 HD: eksperiment koji traje cijelo desetl
Ne znam zasto me to vise ne iznenađuje..vise me je sokirala velika najava mogucnosti gledanja na mobitelu..i to u 2018...jos 2012 sam euro pratio na mobitelu
 
1 1 hvala 0
10 godina
offline
HRT 2 HD: eksperiment koji traje cijelo desetljeće

Odgovor je jednostavan: - previše zaposlenih - preko svake mjere, a da stvar bude gora uhljebljuju se novi i novi bez reda i konca dok "dide" i "bake" HTV-a čekaju penziju .. tako da je HD "izgledan" kad susjedne  zemlje budu koristile 8K emitiranje .. Da nije tragično bilo bi smiješno ali tako je to bilo i u bivšoj državi pa ovi valjda drže do "običaja" ..

 
1 0 hvala 0
9 godina
neaktivan
offline
HRT 2 HD: eksperiment koji traje cijelo desetljeće

Iako osobno ne volim HRT, za nepostojanje HD kanala nisu krivi oni. HRT ima koncesiju u kojoj je definirano da se signal odašilje u DVB-T tehnici i MPEG2 enkodiranju što onemogućava stalno odašiljanje u HD kvaliteti slike. Svaki put kad se ubaci HD kanal odmah se na svim ostalim kanalima počnu pojavljivati artefakti jer nema propusnosti za sve kanale. 

 

Odogovornost za 576p leži na Vladi RH koja je zbog cijene tražila DVB-T i MPEG2 umjesto MPEG4 na kojeg su prelazile druge zemlje.

Bolje biti ratnik u vrtu nego vrtlar u ratu!
Moj PC  
19 0 hvala 4
15 godina
neaktivan
offline
HRT 2 HD: eksperiment koji traje cijelo desetljeće

Al se raja odala pravedničkom gnjevu.

 

Ne određuje HTV formate emitiranja, niti ih može samostalno birati. HAKOM je najavio prelazak na HEVC 2019. (mada se spominje i 2020.) i ako OIV još nema odašiljče spremne za to HTV nikako ne može emitirati tim kodekom. A bez njega nema UHD HDRa. Osim toga većina kućanstava nema prijemnike koji bi ga mogli primati, a taj signal je vjerojatno i skuplji. Je li bolje (kada bi i postojali odašiljači) da 20% gleda UHD ili da 90% gleda HD?

Tako da uz sve opravdane kritike na račun HTVa, ova odluka je u redu.

Imamo nova kola radi dojma, imamo stav kad nemamo pojma...
 
11 0 hvala 0
8 godina
offline
Re: HRT 2 HD: eksperiment koji traje cijelo desetl
Iz perspektive "obićnog malog ćovijeka" tako je svejedno da li je kriv HRT, HAKOM, OIV, Vlada ili baba Jaga. Mi smo zapeli u prošlom stoljeću u puno stvari pa tako i u TV tehnologiji.
Al zato moramo sve namete plaćat. I sve po zakonu.
Po zakonu su nekad davno i ubijali, pa manje davno privatizirali. E, sto mu gromova, pa dokle...
Life is jazz. Play it cool.
9 godina
offline
Re: HRT 2 HD: eksperiment koji traje cijelo desetl
Možda samo puste reprizu HD sa zadnjeg prvenstva.
SSD koliko si mi života uštedio...
Moj PC  
2 0 hvala 0
14 godina
offline
Re: HRT 2 HD: eksperiment koji traje cijelo desetl
Dead kaže...
Što bi ste vi tili za 80 kn misečno?

A lipi moj!

 

A što bi mi tili?!

 

Hajd' majke ti, onako iz šale, pomnoži 1500000 sa 80 kn pa mi reci koliko je to novaca, na mjesečnoj bazi?!

 

Ja čak vjerujem da je taj broj i veći od 1,5 milijuna pretplatnika!

 

Što misliš, zbog kog vraga sve političke baje od formata te njihova svita, svojta i dobri prijatelji idu na HTV, u HTV i oko HTV-a?! Iz altruizma?! Je, je! Baš! Čak ako želimo i zanemariti kontrolu svakodnevnog trkeljanja, misliš da se grčevita kontrola nad HRT-om drži samo iz režimskih razloga?! Aha, baš! Čovječe, pogledaj samo koji kadar tamo radi, razine stručne spreme, a o kvalitetnom obrazovnom programu da i ne pričamo jer eto postoji par iznimki koje potvrđuju pravilo (npr. Hrvatski Velikani, TV Kalendar, Republika, i eto, više ne znam). Osim toga, pogledaj kako ti ljudi pričaju, a gdje bi isti ti trebali biti širitelji književnog hrvatskog jezika! Ne! Dođe im prof. Opačić, i što?! Oni s sprdaju s njom čovječe Božji! Niti pričati ne znaju, a ne nešto pametnije! Sve su emisije na tragu "hajde da se družimo". I ti onda veliš da što bi mi tili za 80 kn?! Ama čovječe i 8 kn je za ovo previše!

 

Što bi smo mi bidni tili?!

 
4 0 hvala 0
15 godina
offline
Re: HRT 2 HD: eksperiment koji traje cijelo desetl
Koliko programa Iskon ili Optima ili Dojče-telekom konstantno daju u HD-u bez nadoplate?
Moj PC  
0 0 hvala 0
15 godina
neaktivan
offline
Re: HRT 2 HD: eksperiment koji traje cijelo desetl
Macumba kaže...
Iz perspektive "obićnog malog ćovijeka" tako je svejedno da li je kriv HRT, HAKOM, OIV, Vlada ili baba Jaga. Mi smo zapeli u prošlom stoljeću u puno stvari pa tako i u TV tehnologiji.

 To što većinu činjenice uopće ne zanimaju, nego im je samo do kuknjave i prigovaranja nas je i dovelo tu gdje jesmo. Ti ne bi uložio mrvu truda da se informiraš i sagledaš kako stvari stoje, a onda se čudiš što u državi gdje većina tako razmišlja stvari ne funkcioniraju.

Imamo nova kola radi dojma, imamo stav kad nemamo pojma...
8 godina
offline
Re: HRT 2 HD: eksperiment koji traje cijelo desetl
Hej, cool down bro. Malo sarkazma ne boli.
Na zalost i predobro sam informiran. Tako da bas ne kuzim sto te muci.
Life is jazz. Play it cool.
11 godina
offline
HRT 2 HD: eksperiment koji traje cijelo desetljeće

pretplatu ukinuti, hrt dati nekom u koncesiju bez ograničenja o zadržavanju broja zaposlenih i od prihoda od koncesije organizirati natječaje za programe koje moramo imati, od obrazovnih, preko kulture do manjinskih i drugo

čisto sumnjam da bi kvaliteta tih programa bila išta lošija

Moj PC  
2 1 hvala 0
12 godina
neaktivan
offline
HRT 2 HD: eksperiment koji traje cijelo desetljeće

dovoljno je pogledati zgadu hrt-a izvana.pa nisu prozori na njoj oprani 50 god..  i ocekivati neki hd ili uhd iz takve uhljebne lakrdije.. 

xfact
Moj PC  
2 0 hvala 0
13 godina
offline
HRT 2 HD: eksperiment koji traje cijelo desetljeće

Za HRT mogu reći samo da je slika i prilika ove države.

Moj PC  
16 0 hvala 0
10 godina
offline
Re: HRT 2 HD: eksperiment koji traje cijelo desetl
JozoBozo121 kaže...

Iako osobno ne volim HRT, za nepostojanje HD kanala nisu krivi oni. HRT ima koncesiju u kojoj je definirano da se signal odašilje u DVB-T tehnici i MPEG2 enkodiranju što onemogućava stalno odašiljanje u HD kvaliteti slike. Svaki put kad se ubaci HD kanal odmah se na svim ostalim kanalima počnu pojavljivati artefakti jer nema propusnosti za sve kanale. 

 

Odogovornost za 576p leži na Vladi RH koja je zbog cijene tražila DVB-T i MPEG2 umjesto MPEG4 na kojeg su prelazile druge zemlje.

 

 

Aaaa znači eto razloga za prosvjed, ima se za avione ali ne i za MPEG4!

If you can handle it by your self and not go mad, then you are on the right path to become insane.
14 godina
offline
Re: HRT 2 HD: eksperiment koji traje cijelo desetl
Gledat WC2018 na ARD/ZDF u 720p50. Kome treba prahistorijski HRT?
All truly great thoughts are conceived by walking.
Moj PC  
0 0 hvala 0
9 godina
offline
Re: HRT 2 HD: eksperiment koji traje cijelo desetl
Paolo Maldini kaže...

2018 g. je a još caruje hebeni socijalizam jugoslavenskog tipa.

 Mi i dalje imamo TV kupljen u Jugoslaviji, jer ovaj uhljebistan nije ništa učinio da nam se isplati kupovati novi moderni TV.

Što za džep građana, što za kvalitetu TV signala, što za kvalitetu samog TV programa.

Ukratko ništa ne valja u ovoj državi

11 godina
offline
Re: HRT 2 HD: eksperiment koji traje cijelo desetl
marsovac zemaljski kaže...

Ukratko ništa ne valja u ovoj državi

 

9 godina
offline
Re: HRT 2 HD: eksperiment koji traje cijelo desetl
picajzla0707 kaže...
marsovac zemaljski kaže...

Ukratko ništa ne valja u ovoj državi

 

 Nisi ni svjestan koliko si limitiran.

7 godina
offline
Re: HRT 2 HD: eksperiment koji traje cijelo desetl
picajzla0707 kaže...

 

ne nego triba potirat ove radi kojih nije dobro

6 godina
protjeran
offline
Re: HRT 2 HD: eksperiment koji traje cijelo desetl
marsovac zemaljski kaže...
Paolo Maldini kaže...

2018 g. je a još caruje hebeni socijalizam jugoslavenskog tipa.

 Mi i dalje imamo TV kupljen u Jugoslaviji, jer ovaj uhljebistan nije ništa učinio da nam se isplati kupovati novi moderni TV.

Što za džep građana, što za kvalitetu TV signala, što za kvalitetu samog TV programa.

Ukratko ništa ne valja u ovoj državi

Kupiš novi TV i gledaš Netflix ili slično i uživaš.

Nas je jugoslavenski korumpirani i neradnički mentalitet unazadio 50-100 godina za zapadom. Hrpa uhljeba, idiota, vjerskih fundametalista, našista. Zašto bi HRT bio drugačiji.

Nova poruka
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice