HPekspres promijenio ime u Paket24

poruka: 49
|
čitano: 16.259
|
moderatori: vincimus
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
Ovo je tema za komentiranje sadržaja Bug.hr portala. U nastavku se nalaze komentari na "HPekspres promijenio ime u Paket24".
13 godina
offline
HPekspres promijenio ime u Paket24

mene bi zanimalo vise kako paket iz DE moze kostati 15€ da se posalje u HR, dok kad se isti vraca nazad na "istu" adresu cijena ide i preko 35€

 

radi se o "laptopu"

 

a slanje je bilo sa brojem za pracenje.

 

 

Ne slušaj nikoga, ostani svoj
Moj PC  
12 1 hvala 0
16 godina
offline
Re: HPekspres promijenio ime u Paket24
Bogami bas i mene zanima kako to da je u DE sve bolje nego u HR, a mi smo mini svajcarska.
15 godina
offline
HPekspres promijenio ime u Paket24

školski primjer za ono što se u nas zove "isti q, drugo pakiranje". 

I know that you believe you understand what you think I said, but I am not sure you realize that what you heard is not what I meant.
Moj PC  
31 0 hvala 0
10 godina
offline
HPekspres promijenio ime u Paket24

Ovo ekspres mora da je šala. Lažljiva banda ljenčina i bitanga koje mi plaćamo. Šaljem laptop u ameriku, pitam ženu koliko treba da dođe čovjeku laptop (na stranici piše do 10 dana), kaže ona 5-10 dana, 10 dana maksmalno. Gledam tracking, pošiljka stavljena u torbu (jebenu torbu) u zagrebu i tako je stajalo 20 dana. Pogledam jučer laptop tek sad stigao u NYC. Dakle mjesec dana je trebalo da dođe do NYC, sad će valjda još 2 tjedna do destinacije.

 

 

Samomrzeći hrvat
Moj PC  
7 1 hvala 0
8 godina
offline
Re: HPekspres promijenio ime u Paket24
Robert_84 kaže...

mene bi zanimalo vise kako paket iz DE moze kostati 15€ da se posalje u HR, dok kad se isti vraca nazad na "istu" adresu cijena ide i preko 35€

 

radi se o "laptopu"

 

a slanje je bilo sa brojem za pracenje.

 

 

 to ti je zato što su kod nas veće plaće nego tamo pa i usluga mora bit skuplja da bi se tako visoke plaće mogle isplatiti :-)

6 godina
offline
Re: HPekspres promijenio ime u Paket24
Naručujem preko interneta, dostava HP express. Posalju poruku da ce dostaviti "danas", čekamo doma cijeli dani, nigdje nikog. Sutradan ponovo ista prica, cijeli dan čekamo, zovemo neke tel brojeve navedene koji se posebno placaju, niko nista ne zna, al paketa opet nema-otkazali narudžbu srećom plaćanje pouzećem Narucili stol iz Slovenije, 45 kg.Dostava HP Express. Nisu ni poruku poslali, ni nazvali, navodno dosli jedan dan nisu nikog našli i ostavili u pošti. Dolazim u poštu al ne mogu do stola. Radi žena kojoj je stol pretezak, a ja ne mogu u skladište. Komedija. Treći put, opet dostava preko HP Expressa, pošalju poruku da ce doci taj dan, nigdje nikog. A drugi jave točan raspon u dva, tri sata i dodju. Užas. Više ne naručujem kad vidim HP express, ali ni mnogi drugi. Pa sad ide promjena imena da mogu nastaviti po starom...
 
8 0 hvala 0
16 godina
offline
HPekspres promijenio ime u Paket24

Znači najmanje 46kn po paketu, jer obično dostave samo žuti listić bez paketa.

You are like the Michael Jordan of being a son of a bitch.
Moj PC  
5 0 hvala 0
14 godina
offline
Re: HPekspres promijenio ime u Paket24
Entry Point kaže...

Ovo ekspres mora da je šala. Lažljiva banda ljenčina i bitanga koje mi plaćamo. Šaljem laptop u ameriku, pitam ženu koliko treba da dođe čovjeku laptop (na stranici piše do 10 dana), kaže ona 5-10 dana, 10 dana maksmalno. Gledam tracking, pošiljka stavljena u torbu (jebenu torbu) u zagrebu i tako je stajalo 20 dana. Pogledam jučer laptop tek sad stigao u NYC. Dakle mjesec dana je trebalo da dođe do NYC, sad će valjda još 2 tjedna do destinacije.

 

 

 ne brini, tamo će stić za dan-dva. Imao sam sličan slučaj: pošiljka iz selendre u Engleskoj do Hrvatske stigne za 24h, a onda od V.Gorice do Zagreba putuje 9 dana(?!), tj. uglavnom stoji. Ja sam se već pomirio s tim da se paket nekom djelatniku HP svidio pa ću morat tražit isplatu od osiguranja. Na kraju ipak stiglo. Čak i takva HP je bolja od Overseasa, ali to je za drugu temu.

12 godina
offline
HPekspres promijenio ime u Paket24

To što su promijenili ime neće promijeniti činjenicu da su i dalje neradnička banda. Nedavno me zove njihov dostavljač, kaže ima paket za mene i hoće li nekog biti doma za 5 minuta. Ja nazovem doma, provjerim da je netko zaista doma i javim mu nazad telefonom minutu kasnije da slobodno dostavi, netko je doma. On kaže ok, hvala i ostavi papirić u sandučiću. 

 

Digao sam buku u pošti tu večer, tražio kako da ga prijavim, a sad mu i ovim putem spominjem majku neradničku, za slučaj da se prepozna.

Origin: klemp0, Steam: Klempo, Battle.net: Klempo, Uplay: klemp0
Moj PC  
7 0 hvala 1
12 godina
offline
HPekspres promijenio ime u Paket24

Ako su promjenili ime firme to znači da je firma propala pa su otvorili novu pod drugim imenom.

 
4 0 hvala 0
16 godina
neaktivan
offline
Re: HPekspres promijenio ime u Paket24
Gnjili kaže...

Ako su promjenili ime firme to znači da je firma propala pa su otvorili novu pod drugim imenom.

 I skupljom uslugom. Da Bog da i oni propali.

Što nam rade loše sluge loših gospodara.
16 godina
neaktivan
offline
Re: HPekspres promijenio ime u Paket24
Prije 2 mj. su mi (ukrali) izgubili paket. Još mi nije nadoknađeno. Vjerojatno su zato promijenili ime, kako im ne bi ušao u trag ..
Mislim, dakle half adder
 
3 0 hvala 0
9 godina
offline
Re: HPekspres promijenio ime u Paket24
39kn plus troskovi placanja preuzimanjem plus naknada ako je lomljivo plus omotnica plus markica itd je stvarno previše.
Kad sam prodavao nesto na njuskalu i rekao kupcu da je trosak slanja od cak 60kn čovjek mi je uplatio novac na račun i ja sam mu poslao taj isti paketic za 15kn. Stvarno žalosno.
Znaci ako saljete paketic oko 200g platite ga 15kn a ako ga osoba placa preuzimanjem isti paketic placate 35-60kn. Jos joj ja kazem lomljivo je i platim to dodatno a ona uzme posiljku i baci u neku kutiju.
Moj PC  
0 0 hvala 0
8 godina
offline
HPekspres promijenio ime u Paket24

Sprema se nova Fimi Media, tako to meni izgleda. "Paket24" je samo dio slagalice.
Ambiciozno i bezobzirno kao da ne znamo tko su i što su. Kao da im čaća himself radi PR.

"Akademija Hrvatske pošte pruža sveobuhvatnu edukaciju rukovoditelja u cilju poboljšanja menadžerskih kompetencija, primjene znanja u radnim procesima i odlučivanju te suradnju, timski rad i interni prijenos stečenog znanja među kolegama." LOL
https://www.posta.hr/znanjem-do-izvrsnosti/6466

Sjeća li se još tko Sanaderovog "HITRO.HR"? ("Servis HITRO.HR ustvari je naziv za projekt One Stop Shopa...)"

https://vlada.gov.hr/vijesti/otvoren-prvi-servis-hitro-hr/6780

 
5 0 hvala 0
12 godina
neaktivan
offline
Re: HPekspres promijenio ime u Paket24
Entry Point kaže...

Ovo ekspres mora da je šala. Lažljiva banda ljenčina i bitanga koje mi plaćamo. Šaljem laptop u ameriku, pitam ženu koliko treba da dođe čovjeku laptop (na stranici piše do 10 dana), kaže ona 5-10 dana, 10 dana maksmalno. Gledam tracking, pošiljka stavljena u torbu (jebenu torbu) u zagrebu i tako je stajalo 20 dana. Pogledam jučer laptop tek sad stigao u NYC. Dakle mjesec dana je trebalo da dođe do NYC, sad će valjda još 2 tjedna do destinacije.

 

 

Budi sretan ako to stigne do odredišta. Tako sam ja poslao paket za ameriku, 500kn platio pošti (nije HP express, ali isto sranje) i nakon mjesec dana mene čovjek zove da mu nije ništa stiglo. Ja na poštu, a oni nemaju pojma gdje je paket, jednom kad izađe van RH oni više ništa ne znaju. Pa piši "potražnice" pa zovi vamo, pa tamo, pa dopis ovome... strava i horor, a nije im problem uzeti 500kn. Nakon još mjesec dana lik mi javlja da je paket ipak stigao do njega. Prođe još 20 dana i iz pošte mi stiže odgovor na sve moje dopise i potražnice u stilu da nisu uspjeli pronaći paket. 

12 godina
neaktivan
offline
HPekspres promijenio ime u Paket24

Da Paket24, koja komedija. Ne znam postoji li gora dostavna služba. Znači nedavno mi čovjek nešto pošalje HP expressom, pouzećem, stigne mi nakon 4 dana i još mi ostave obavijest jer me navodno nisu mogli pronaći, bilo je teško nazvati na mob. Znači nakon plaćene dostave od vrata do vrata ja idem na poštu po paket i tamo platim dostavu + tih 7.5kn za pouzeće + još nekakvih 13-14kn jer su proslijedili novce nazad pošiljatelju... strava, na kraju dostava skoro 100kn za paketić.

 

Nemaju obavijest putem maila, SMS-a, opciju da se može odabrati drugi dan ili vrijeme za dostavu, a kamoli da te netko prije nego krene u dostavu nazove i pita jesi li kod kuće i kad ti odgovara dostava. 

 

Podrška im je gotovo nepostojeća, znači pošalješ danas mail ili zahtjev, paket proputuje cijelu planetu 2 puta i onda ti stigne njihov odgovor i to uvijek potpuno beskoristan. Kako si jedna firma može dopustiti da im za odgovor na upite i prigovore treba 30-40 dana??? Pa za tih 30-40 dana vaš paket je već negdje recikliran.

 
2 0 hvala 0
12 godina
protjeran
offline
Re: HPekspres promijenio ime u Paket24
mzopg kaže...
Nemaju obavijest putem maila, SMS-a, opciju da se može odabrati drugi dan ili vrijeme za dostavu, a kamoli da te netko prije nego krene u dostavu nazove i pita jesi li kod kuće i kad ti odgovara dostava.

 Jel te netko tjera da koristiš njihove usluge?? I tebe i ove ostale što lupetaju ovdje po forumu.

HPekspres je usluga za unutarnji promet i postoji 100 drugih kurirskih službi koje rade isti posao.

 

Odi fino kod njih (to reci i ovome koji tebe šalje), plati više i uživaj u vrhunskoj usluzi drugih službi koje ne rade greške i sve dostavljaju savršeno.

12 godina
neaktivan
offline
Re: HPekspres promijenio ime u Paket24
bill_jobs kaže...
mzopg kaže...
Nemaju obavijest putem maila, SMS-a, opciju da se može odabrati drugi dan ili vrijeme za dostavu, a kamoli da te netko prije nego krene u dostavu nazove i pita jesi li kod kuće i kad ti odgovara dostava.

 Jel te netko tjera da koristiš njihove usluge?? I tebe i ove ostale što lupetaju ovdje po forumu.

HPekspres je usluga za unutarnji promet i postoji 100 drugih kurirskih službi koje rade isti posao.

 

Odi fino kod njih (to reci i ovome koji tebe šalje), plati više i uživaj u vrhunskoj usluzi drugih službi koje ne rade greške i sve dostavljaju savršeno.

Je li tebe netko tjera komentirati moje postove nakon što sam te već ranije lijepo zamolio da ih preskočiš dok ne savladaš osnove pristojne komunikacije?

 

Postoje dobavljači koji rade isključivo sa HP Expressom, imaju s njima ugovor i ne koriste druge dostavne službe i ja im kao kupac ne mogu postavljati uvjet koju će dostavnu službu oni koristiti. Jedino što mogu je birati drugu trgovinu, ali to nažalost nije uvijek moguće.

12 godina
protjeran
offline
Re: HPekspres promijenio ime u Paket24
mzopg kaže...

Jedino što mogu je birati drugu trgovinu, ali to nažalost nije uvijek moguće.

 Naravno da je moguće, reci trgovini da ti pošalju drugom službom ili mijenjaj trgovinu, ili još bolje - ne kupuj ništa online.

Gore vidimo da si slao HP-om u Ameriku, zašto? Imaš i druge službe preko kojih si mogao poslati, ali ipak biraš najjeftiniju opciju i onda serendaš oko usluge i žališ se na gluposti.

Ti bi i ovce i novce.

 

 

Poruka je uređivana zadnji put ned 5.1.2020 15:21 (bill_jobs).
12 godina
odjavljen
offline
Re: HPekspres promijenio ime u Paket24
Gnjili kaže...

Ako su promjenili ime firme to znači da je firma propala pa su otvorili novu pod drugim imenom.

 Rebrandiranje :D

12 godina
offline
HPekspres promijenio ime u Paket24

Evo da se ne kuka samo po nasim dostavnim sluzbama,ja sam 27,01 kupio nesto malo vece iz Francuske,i na ovaj datum je paket predan DB Schenkeru i jucer zvao da vidim kad bih trebalo stic a ljubazna dama iz DB Schenkera govori da međunarodni transport ne radi do 07,01!Eto u najradniji dane godine oni ne rade!

AUDIOFIL
Moj PC  
0 0 hvala 0
16 godina
offline
Re: HPekspres promijenio ime u Paket24
Hoggy kaže...
Naručujem preko interneta, dostava HP express. Posalju poruku da ce dostaviti "danas", čekamo doma cijeli dani, nigdje nikog. Sutradan ponovo ista prica, cijeli dan čekamo, zovemo neke tel brojeve navedene koji se posebno placaju, niko nista ne zna, al paketa opet nema-otkazali narudžbu srećom plaćanje pouzećem Narucili stol iz Slovenije, 45 kg.Dostava HP Express. Nisu ni poruku poslali, ni nazvali, navodno dosli jedan dan nisu nikog našli i ostavili u pošti. Dolazim u poštu al ne mogu do stola. Radi žena kojoj je stol pretezak, a ja ne mogu u skladište. Komedija. Treći put, opet dostava preko HP Expressa, pošalju poruku da ce doci taj dan, nigdje nikog. A drugi jave točan raspon u dva, tri sata i dodju. Užas. Više ne naručujem kad vidim HP express, ali ni mnogi drugi. Pa sad ide promjena imena da mogu nastaviti po starom...

 I meni se čini da su promijenili ime samo da se mogu švercati zbog užasne reputacije koju su stekli dosadašnjim poslom. Ovim tempom možemo očekivati da će na proljeće opet mijenjati ime. I naravno još malo dignuti naknade za narudžbe, plaćanja, praćenje ili pouzeće.

http://www.bug.hr/forum/post/lcd-plazma-televizori/stvarni-vlasnici-brandova/2909836.aspx
8 godina
offline
HPekspres promijenio ime u Paket24

moram priznati da u zadnje vrijeme nisam imao nikakvih problema s hp ekspresom, paketi su dolazili na vrijeme, tracking radio, vozač uredno nazvao prije. meni je overseas još uvijek najveća noćna mora kad su dostave u pitanju  

Moj PC  
3 0 hvala 0
15 godina
offline
HPekspres promijenio ime u Paket24

HP ne dostavlja pakete nego žute papiriće da si sami dođemo po paket. To su mogli i SMS-om za to ne treba poštaru davati plaću, beže je i jeftinije. Poštar u torbi uopće ne nosi pakete, samo hrpu žutih papirića. Dok poštar glumi SMS, a ljudi čekaju u dugačkim redovima u pošti da si sami donesu paket jer ih poštari ne nose, neka pogledaju kako to radi DPD. DPD to radi savršeno. Nema ceduljica. SMS ti dođe, email ti dođe i viber/whatsapp ako ga imaš, s najavom kada će doći. U to vrijeme stvarno dođe i samo ti da paket, nema potpisa, minimalno vrijeme provede s tobom. Zato je brži od svih ostalih dostavljača i dostavlja više paketa, a korisnici ne moraju sami po paket ni čekati u redovima. Trebaju pitati DPD kako se to radi.

Idi i radi nešto korisno!
 
3 2 hvala 0
12 godina
protjeran
offline
Re: HPekspres promijenio ime u Paket24
Keso kaže...

HP ne dostavlja pakete nego žute papiriće da si sami dođemo po paket. To su mogli i SMS-om za to ne treba poštaru davati plaću, beže je i jeftinije. Poštar u torbi uopće ne nosi pakete, samo hrpu žutih papirića. Dok poštar glumi SMS, a ljudi čekaju u dugačkim redovima u pošti da si sami donesu paket jer ih poštari ne nose, neka pogledaju kako to radi DPD. DPD to radi savršeno. Nema ceduljica. SMS ti dođe, email ti dođe i viber/whatsapp ako ga imaš, s najavom kada će doći. U to vrijeme stvarno dođe i samo ti da paket, nema potpisa, minimalno vrijeme provede s tobom. Zato je brži od svih ostalih dostavljača i dostavlja više paketa, a korisnici ne moraju sami po paket ni čekati u redovima. Trebaju pitati DPD kako se to radi.

 Ti prvo moraš naučiti što je HP i njihov zaposlenik poštar te koji je njihov posao, a što je HP-ova kurirska služba HPekspres (Paket24).

Ideš DPD uspoređivat s poštarom? Stvarno se vidi da ljudi većinom blage veze nemaju o ničemu, ali znaju kukat.

9 godina
neaktivan
offline
Re: HPekspres promijenio ime u Paket24
volegradele kaže...

Evo da se ne kuka samo po nasim dostavnim sluzbama,ja sam 27,01 kupio nesto malo vece iz Francuske,i na ovaj datum je paket predan DB Schenkeru i jucer zvao da vidim kad bih trebalo stic a ljubazna dama iz DB Schenkera govori da međunarodni transport ne radi do 07,01!Eto u najradniji dane godine oni ne rade!

 Jao eto ti na vidis da i druge zemlje eu su sranje zamisli imaju slobodno za praznike. 

Evo toliko smo se svi naradili jedva cekamo da kolektivni i godisnji i praznici produ jadni smo odmaramo se a paketi ne stizu sram ih bilo. Istina dosta ih radi nisu imali slobodno do 07.01.

Za sve hrvate svaki dan radni stavit pa ce biti vrh u svijetu. 

12 godina
offline
Re: HPekspres promijenio ime u Paket24
Bratko u srcu sezone po ljeti ja nemam godisnjeg,sto je i normalno
AUDIOFIL
Moj PC  
1 0 hvala 0
8 godina
offline
HPekspres promijenio ime u Paket24

novo ime mi je glupo, dosadno. Mogli su staviti nesto kao

 

Derek Expres, Deda Expres ili Rodney Expres.

 

 

 
0 0 hvala 0
15 godina
offline
Re: HPekspres promijenio ime u Paket24
volegradele kaže...

Evo da se ne kuka samo po nasim dostavnim sluzbama,ja sam 27,01 kupio nesto malo vece iz Francuske,i na ovaj datum je paket predan DB Schenkeru i jucer zvao da vidim kad bih trebalo stic a ljubazna dama iz DB Schenkera govori da međunarodni transport ne radi do 07,01!Eto u najradniji dane godine oni ne rade!

Schenker ne vozi jer 99% proizvodjaca ode na kolektivni prije bozica pa sve do nakon 6.1.. Hrpa firmi/obrta(proizvodni pogoni i takvi) na kolektivnom nesto malo poslije sredine 12. mjeseca, takva je praksa, ne radi se o prijevozu paketica nego paleta i paleta pa nema smisla usporedjivat medjunarodni transport s kucnom dostavom.

 

 

27.12 je radni dan, 28 i 29 neradni, 30. radni, a 31. sve zivo radi skraceno, 1. je neradni dan 2. je radni, 3. radni, 4.,5.,6. neradni. Kak bi ti organiziral prijevoz iz francuske u hrvatsku s takvim rasporedom blagdana? Lakse je kolektivni svima i to je to. Trebas u idealnim uvjetima s autom 11h do Lyona, jos vise do pariza, bez prekida, a pauze moras uzimat ako vozis kamionom i onda te ulove zimski uvjeti na cesti, snijeg, pa ti vozi, jedino ak ide vlakom/avionom do Zagreba. Pa to pretovariti i dostaviti tebi. I sad jos trebas povrat iz ZG-a u Francusku ili si trebal furu tokom bozica za Francusku pa da je tvoja paleta usput. Kaj bi vozaci trebali citave blagdane i neradne dane provest u slepi na parkiralistu u Francuskoj?

 

 

A rebrandiranje hpekspresa bi im bolje proslo bez ovog clanka. Tak barem nebi znao da hpekspress=paket24

 

 

Linux, Arch Linux.
11 godina
offline
HPekspres promijenio ime u Paket24

Nedavno mi je paket iz HR na drugi kraj Europe putovao oko 3 mjeseca. HP ekspresom, naravno.

Misteriozno se pojavio kada je ispunjen i poslan formular za naknadu štete.

 
1 0 hvala 0
Nova poruka
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice