HP Omen 15 s RTX grafikom - Glasni i brzi

poruka: 8
|
čitano: 4.429
|
moderatori: vincimus
1
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
Ovo je tema za komentiranje sadržaja Bug.hr portala. U nastavku se nalaze komentari na "HP Omen 15 s RTX grafikom - Glasni i brzi".
14 godina
offline
HP Omen 15 s RTX grafikom - Glasni i brzi

wow, cak 256gb ssd u 13kkn vrijednom stroju i onda je to navedeno pod plus? (facepalm)

 
0 0 hvala 0
14 godina
offline
Re: HP Omen 15 s RTX grafikom - Glasni i brzi
Bice ovaj sa 2060 i ispod 10 tisuca na akciji...onda ce bit dobra kupnja.... ja sam sa 1060 i i7 7700hq uzeo za 9....
VenAtoR#2231
Moj PC  
0 0 hvala 0
6 godina
neaktivan
offline
Re: HP Omen 15 s RTX grafikom - Glasni i brzi
Pitanje za autora članka ukoliko nadam se zna odgovor. Koji je BIOS čip unutar ovoga laptopa, te ako je kojim slučajem od XMCa dali se on moze flashati sa CH341A programerom ili je možda potreban RT809F ili možda neki treći ?? Također bi me zanimalo ako kojim slučajem postoji neka metoda uklanjanja admin pass sa biosa kod najnovije serije OMENa (iako sumnjam) a da to nije flashanje samog biosa
 
0 0 hvala 0
16 godina
offline
Re: HP Omen 15 s RTX grafikom - Glasni i brzi
gmit kaže...

wow, cak 256gb ssd u 13kkn vrijednom stroju i onda je to navedeno pod plus? (facepalm)

 To je navedeno radi brzog SSD-s, no slažem se da je 256 smiješan broj za takav laptop. No onda ti HP ponudi veći za pun k više para.

12 godina
offline
Re: HP Omen 15 s RTX grafikom - Glasni i brzi

Ima metoda dva-tri zamaha maljem po WASD zoni...Siguran sam da za ovu metodu nitko ne zna.

 

16 godina
moderator
offline
Re: HP Omen 15 s RTX grafikom - Glasni i brzi
ajfon123456 kaže...
Pitanje za autora članka ukoliko nadam se zna odgovor. Koji je BIOS čip unutar ovoga laptopa, te ako je kojim slučajem od XMCa dali se on moze flashati sa CH341A programerom ili je možda potreban RT809F ili možda neki treći ?? Također bi me zanimalo ako kojim slučajem postoji neka metoda uklanjanja admin pass sa biosa kod najnovije serije OMENa (iako sumnjam) a da to nije flashanje samog biosa

 Bojim se da nisam išao tako duboko u analizu hardvera  da bi znao koji je BIOS čip unutra. Ali imam hardware report vjerojatno negdje izvučen preko AIDA64, pa možda tamo piše. Pogledam sutra. 

16 godina
moderator
offline
Re: HP Omen 15 s RTX grafikom - Glasni i brzi
gmit kaže...

wow, cak 256gb ssd u 13kkn vrijednom stroju i onda je to navedeno pod plus? (facepalm)

 Plus je brzina. Što se tiče kapaciteta, to je uvijek koliko para, toliko muzike. 

14 godina
offline
HP Omen 15 s RTX grafikom - Glasni i brzi

Imam model sa RTX 2060 par mjeseci. Jako sam zadovoljan sa laptopom uz dvije opaske.

Prva je ova što je već navedena u tekstu - bučan je. Meni baš i ne funkcionira promjena u Omen aplikaciji na "comfort", tj. ventilator se i dalje glasno čuje ponekad. Čak i tijekom surfanja ili rada u excelu/wordu. Kao da sam pokrenuo renderiranje u 3dstudiu.

Druga stvar je malo ozbiljnija ali nekako sam uspio "riješiti". Laptop mi se prvih tjedan-dva resetirao/gasio sam od sebe i to uglavnom kad ništa ne bi bilo pokrenuto od aplikacija. Dakle nije bilo namješteno da se gasi ili da ide u sleep nakon nekog vremena. To isključujem jer mi je laptopo 99% vremena spojen na struju. Našao sam na netu da se mnogi žale na to i da je uzrok vjerojatno u nekim hpovim dodatnim servisma/aplikacija. Pobio sam skoro sve hp servise i sad se više ne gasi. A možda je izašao i neki update koji je to riješio u međuvremenu...

Uglavnom ,laptop je vrlo kvalitetne izrade, sviđa mi se i tipkovnica i ekran a i dizajn je ok, tj. nije totalno gamerski nego može proći i kao poslovni laptop. Još kad ne bi imao onaj tribal logotip...

PSN - darklydexter
Moj PC  
0 0 hvala 0
1
Nova poruka
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice