Hoćete li se cijepiti protiv Covida-19? zaključana tema

poruka: 8.530
|
čitano: 951.090
|
moderatori: vincimus
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
Ovo je tema za komentiranje sadržaja Bug.hr portala. U nastavku se nalaze komentari na "Hoćete li se cijepiti protiv Covida-19?".
6 godina
offline
Re: Hoćete li se cijepiti protiv Covida-19?
SimeKZ kaže...
Maat kaže...
SimeKZ kaže...
Maat kaže...

 

And there are internet idiots that think every science is $cience. 

 

Cim nejde uz kožu argument... odma si slazes kak je. 

 

 

Točno, ima i takvih dosta.

Ali confirmation bias nije rezerviran samo za takve.

Ti si živi dokaz.

 

 

Potpuno krivo.

 

Nije. Kako ti sebe vidiš (zbog velikog ega) se ne poklapa nužno sa istinom niti nužno sa time kako te okolina doživljava.

Pokazao si na primjeru za polio. I ne samo tad. 

 

SimeKZ kaže..

Cim nejde uz kožu argument... odma si slazes kak je. 

Confession through projection.

 

Poruka je uređivana zadnji put čet 9.9.2021 15:49 (Maat).
12 godina
offline
Re: Hoćete li se cijepiti protiv Covida-19?
Maat kaže...
SimeKZ kaže...
Maat kaže...
SimeKZ kaže...
Maat kaže...

 

And there are internet idiots that think every science is $cience. 

 

Cim nejde uz kožu argument... odma si slazes kak je. 

 

 

Točno, ima i takvih dosta.

Ali confirmation bias nije rezerviran samo za takve.

Ti si živi dokaz.

 

 

Potpuno krivo.

 

Nije. Kako ti sebe vidiš (zbog velikog ega) se ne poklapa nužno sa istinom niti nužno sa time kako te okolina doživljava.

Pokazao si na primjeru za polio. I ne samo tad. 

 

SimeKZ kaže..

Cim nejde uz kožu argument... odma si slazes kak je. 

Confession through projection.

 

Potpuno krivo, jos jednom.

http://www.forum.hr/showthread.php?t=1017619&page=24
14 godina
offline
Re: Hoćete li se cijepiti protiv Covida-19?
Nemoj širiti ravnozemljaške informacije s tih opskurnih portala.
14 godina
offline
Re: Hoćete li se cijepiti protiv Covida-19?
neutrino kaže...
Zaporožac kaže...
neutrino kaže...

Cijepili su se, imaju imunitet (nose maske, ali ni sami ne razumiju zašto), i dalje šire paniku i vrše teror nad ostalim ljudima. A sebe su osigurali 

 

Falsute rulz. 

 Zato što obične maskice vrlo dobro spriječavaju prijenos covida kapljičnim putem (ne aerosolom, tu slabo pomažu), savjesni su, brinu o drugima, a, da se mogu zaraziti, mogu, ali teže nego necijepljeni odn..brže se rješavaju virusa, a za ostalo pročitaj članak.

Evo članak i za tebe: https://www.nature.com/articles/s41586-021-03207-w

Po tom članku imam bolji imunitet od bilo koje cijepljene osobe. A istovremeno ja i dalje imam etiketu ravnozemljaša i antivaksera.

 

Što znači "savjesni su" "brinu o drugima"? Obična idiotarija. Hoćeš li prestati jesti čokoladu zato jer u tvom selu ima dijabetičara, ili bi taj dijabetičar trebao misliti što stavlja u usta? Jesi prestao jebat zbog "brige o drugima" kad se pojavio AIDS?

Koliko beskućnika si u životu doveo doma, ponudio im tuširanje, čistu odjeću i topli obrok? Da pogađam, nula! A sad licemejerno prodaješ govna o brizi za druge. Može te samo sram biti, ali sumnjam da si dovoljan kapacitet da bi to shvatio.

 

Svak ima pravo odlučiti želi li se cijepiti, ili ne. Bez obzira na odluku, nitko nema pravo provoditi fašizam nad drugim ljudima, kao što nemaš ni ti jer svatko može zaštititi sebe bez da jebe ostale oko sebe.

 30 žrtava, uhićen

U komšiluku, do 15 godina zatvora

 

neki jebu s namjerom da drugog sjebu. 

jedino što me muči sa umjetnom inteligencijom je sram koji ću osjećati kad shvati koliko smo glupi.
8 godina
offline
Re: Hoćete li se cijepiti protiv Covida-19?
neutrino kaže...

 Svak ima pravo odlučiti želi li se cijepiti, ili ne. Bez obzira na odluku, nitko nema pravo provoditi fašizam nad drugim ljudima, kao što nemaš ni ti jer svatko može zaštititi sebe bez da jebe ostale oko sebe.

 

Slažem se: "nitko nema pravo provoditi fašizam nad drugim ljudima":

Preko 70 ljudi umrlo od covida-19 od početka mjeseca (ili u samo 9 dana), sad umire 10 ljudi dnevno i izvjesno je da je to tek početak dvoznamenkastih brojeva DNEVNO umrlih.

 

Prestanite gluparati da necijepljeni jednako šire virus i kao cijepljeni: ne, nije jednako, niti su infekcije jednako teške. Niti su maske besmislene itd.
Glupo je ustrajati u nekakvim nedoraslim, anticivilizacijskim stavovima. To su bitke koje ne možete dobiti.
Niti to "genijalna" turistička sezona može opravdati: živote ne možeš kupiti, odn. novcem nadoknaditi, a kamata na neodgovornost bit će veća nego li riskantni "kredit" kojim smo posudili 2 mjeseca bezbrižnosti za dugu i mračnu zimu.
Bunili ste se protiv "bezrazložnih" mjera - e pa sad ćete dobiti razlog, a mjere će biti oštrije.

Poruka je uređivana zadnji put čet 9.9.2021 22:02 (Zechina).
14 godina
offline
Re: Hoćete li se cijepiti protiv Covida-19?
Zeko, ne zaboravi, bez love nema zdravstvenog sustava.

A, ovo o tome tko više prenosi virus. Cijepljen koji nije prebolio ili netko tko je prebolio. Efikasnost cjepiva je sad već ispod prosjeka za gripu. Ako ne znaš ti to znači sa statističke strane, baci se u računanje. Plaćene studije govore da cijepljeni manje šire, ali te studije su meni na razini onih da cjepivo štiti 100% od hospitalizacije. Ovo uz neke nelogičnosti, poput nepriznavanja preboljenje, ako nije PCR, jer bi onda država imala politički skandal zbog lažiranja brojeva, nepriznavanje preboljenja preko serloškog testa. Tomu pridodaj nepotrebno nasilno cijepljene mladih i onih koji su preboljeli i imaš ovu katasrofu gdje još imamo 30-40% nezasićenih, koji bi se trebali cijepiti. I šlag na vrhu torte su Covid propusnice koje daju dozvolu za ubijanje. Cijepljni kreten, koji vjeruje u svemoguće cjepivo, ušeta u bolnicu ili starački dom i eto ti ga.




14 godina
offline
Hoćete li se cijepiti protiv Covida-19?

Danci od sutra ukidaju sve mjere, jer su se masovno cijepili.

Moj PC  
0 0 hvala 0
15 godina
offline
Re: Hoćete li se cijepiti protiv Covida-19?
forumaš kaže...

Danci od sutra ukidaju sve mjere, jer su se masovno cijepili.

 -a što bi trebali? nastaviti? .. + čitava eu je u crvenom, osim recimo mađara.. malo nejasno ali..

C64/TurboModul-OpenSourceProject.org.cn.部分作品为网上收集整理,供开源爱好者学习使用
15 godina
offline
Hoćete li se cijepiti protiv Covida-19?

Kad počinje liga. Dakle tamo za božić ili ćemo startati ranije ili kasnije.

Naravno da želim u finalu Vaxere protiv Antivaxera, a ostale u polufinalu a koliko vidim biti će i osmine i 16-tine finala.

Koliko nas sada ima. Vaxeri, Antivaxeri, AntiMaskeri, Maskeri, Preboljeli, Nevjernici (sjećate li se lika koji je pitao može li taj i taj mikrosoft vidjeti taj virus  ) Dalje nabrajajte.
Luđe time nema a ako ovako nastavimo imat ćemo i Svjetsko prvenstvo jer imamo one epidemičare, pandemičare, infodemičare i sada nešto novo: Endemičare (valjda Pandemija prelazi u Endemiju).

Moj PC  
0 0 hvala 0
9 godina
neaktivan
offline
Hoćete li se cijepiti protiv Covida-19?

Da ...

 
0 0 hvala 0
13 godina
offline
Hoćete li se cijepiti protiv Covida-19?

Jel ima negdje podatak o godištima umrlih sa COVID i da li su imali teže bolesti?

Jer samo broj umrlih ništa ne znači

Moj PC  
1 0 hvala 0
14 godina
offline
Re: Hoćete li se cijepiti protiv Covida-19?
Zechina kaže...
neutrino kaže...

 Svak ima pravo odlučiti želi li se cijepiti, ili ne. Bez obzira na odluku, nitko nema pravo provoditi fašizam nad drugim ljudima, kao što nemaš ni ti jer svatko može zaštititi sebe bez da jebe ostale oko sebe.

 

Slažem se: "nitko nema pravo provoditi fašizam nad drugim ljudima":

Preko 70 ljudi umrlo od covida-19 od početka mjeseca (ili u samo 9 dana), sad umire 10 ljudi dnevno i izvjesno je da je to tek početak dvoznamenkastih brojeva DNEVNO umrlih.

 

Prestanite gluparati da necijepljeni jednako šire virus i kao cijepljeni: ne, nije jednako, niti su infekcije jednako teške. Niti su maske besmislene itd.
Glupo je ustrajati u nekakvim nedoraslim, anticivilizacijskim stavovima. To su bitke koje ne možete dobiti.
Niti to "genijalna" turistička sezona može opravdati: živote ne možeš kupiti, odn. novcem nadoknaditi, a kamata na neodgovornost bit će veća nego li riskantni "kredit" kojim smo posudili 2 mjeseca bezbrižnosti za dugu i mračnu zimu.
Bunili ste se protiv "bezrazložnih" mjera - e pa sad ćete dobiti razlog, a mjere će biti oštrije.

Bitno je da je većina preminulih imala mogućnost zaštititi sebe, ali to nisu učinili. Prihvatili su rizik i na njihovu žalost ispalo je da spadaju u onih 2.2% iznimki. Drugi ne mogu paziti na takve, to je dio koji ne dopire do tvog mozga.

Da putuješ malo po svijetu vidio po aerodromima ljude u skafanderima, potpuno zatvoreni. Oni su se pobrinuli za sebe i nebitno im je tko nosi masku, tko je cijepljen itd... Jedino polusvijet smatra daje upravo na njima provođenje "konačnog rješenja". Što ako neki starac ušeta u tramvaj, a balavurdija nema masku, pa ćemo streljat balavurdiju, a starca kojem očito puca kurac za vlastiti život ćemo čuvat kao oko u glavi i po takvima ćemo krojiti novi lock down.

 

Po rukopisu bi se reklo da nisi previše obrazovan, pa ne znam koliko razumiješ ovo, ali ovdje ti leži demantij tvoje tvrdnje: https://www.nature.com/articles/d41586-021-02187-1

Cijepljeni i necijepljeni jednako šire virus. Tvoj um je odlučio ne prihvatiti to i zalijepio si "gluparija" naljepnicu,  ali time ne možeš promijeniti činjenice. FYI, to ti je ujedno i definicija nedoraslog.

 

Političari svake godine ukinu mjere pred turističku sezonu. Time je postavljena cijena na živote, priznao ti to, ili možda proglasio gluparijom, ali price tag je postavljen.

8 godina
offline
Hoćete li se cijepiti protiv Covida-19?

Neutrino, neutrino! Ograničavanje slobode nije fašizam nego znak civiliziranosti, uljuđenosti i uređenosti ljudskoga društva. Važno je da se s organičavanjem slobode ne pretjera, ali isto tako da se ne pretjera s popušanjem, jer to vodi u anarhiju. Kad bi ti necjepljeni koji zavšavaju u bonicima i na respiratorima, a mnogi i u groblju, bili teret samo za sebe, onda bi se moglo govoriti o slobodi izbora. Ali kad takvi, necjepljeni, pretrpavaju bolnice, ugrožavaju turističku sezonu, opterećuju ionako preopterećen zdravastveni sustav, kada za svoje liječenje ne plaćaju oni nego svi mi, onda je besmisleno govoriti o pravu na slobodu izbora. Ne znam kako to nekome ne može biti jasno. Slobodno, demokratsko društvo podrazumijeva odgovornost građana. 

 
7 3 hvala 0
3 godine
odjavljen
offline
Re: Hoćete li se cijepiti protiv Covida-19?

Ajde da se ubacim sa offtopicom, pošto je ova tema ultra popularna. Ne nisam Pernar i ne mislim da vitamin C liječi koronu i rak al me zanima stav znanstvenika prema onim šumećim tabletama koje se mogu pronaći od Konzuma do ljekarni, od 15kn kuna pa na više? Jel to tijelo može probaviti, ili su to gluposti koje je bolje ne kupovati? Jbga osoba sam koja ne jede voće, jednostavno ga nevolim.

15 godina
odjavljen
offline
Re: Hoćete li se cijepiti protiv Covida-19?
danen kaže...

Neutrino, neutrino! Ograničavanje slobode nije fašizam nego znak civiliziranosti, uljuđenosti i uređenosti ljudskoga društva. Važno je da se s organičavanjem slobode ne pretjera, ali isto tako da se ne pretjera s popušanjem, jer to vodi u anarhiju.

Znak civiliziranosti je ograničavanje sloboda isključivo kad je to nužno i opravdano i ni milimetar preko toga, što nam je ugrađeno i u Ustav.

 

danen kaže...

Kad bi ti necjepljeni koji zavšavaju u bonicima i na respiratorima, a mnogi i u groblju, bili teret samo za sebe, onda bi se moglo govoriti o slobodi izbora. Ali kad takvi, necjepljeni, pretrpavaju bolnice, ugrožavaju turističku sezonu, opterećuju ionako preopterećen zdravastveni sustav

Kolika je vjerojatnost da osoba u srednjim tridesetima, bez kroničnih bolesti koje predstavljaju faktor rizika, završi u bolnici ukoliko se zarazi? Koliko zaraženih moramo imati da bi takvi i mlađi predstavljali opterećenje zdravstvenog sustava? Prosječna dob na respiratoru je oko 65 godina.

 

Pritisak na cijepljenje osoba koje zbog svog zdravstvenog stanja ili godina imaju potencijal opteretiti zdravstveni sustav je logičan, ali pritisak na one koji imaju daleko manju vjerojatnost da završe u bolnici je kontraproduktivan - s jedne strane skreće fokus s onih koje nam je, s društvene strane, bitnije cijepiti, a s druge strane, uzrokuje određenu dozu skepse (zašto se država toliko trudi mene natjerati da se cijepim, dok duplo stariji od mene pune bolnice?)...

 

danen kaže...

kada za svoje liječenje ne plaćaju oni nego svi mi, onda je besmisleno govoriti o pravu na slobodu izbora. Ne znam kako to nekome ne može biti jasno. Slobodno, demokratsko društvo podrazumijeva odgovornost građana. 

Činjenica je da imamo solidarni zdravstveni sustav koji nije temeljen na osobnoj odgovornosti. Dok je to tako, ovaj argument ne drži vodu, a ako ćemo ga mijenjati, onda ga treba mijenjati kroz sustavnu reformu, a ne kroz pojedinačne slučajeve kako se kome sprdne.

 

Ja, kao porezni obveznik, plaćam liječenje i morbidno pretiloj osobi koja zbog nemogućnosti kontrole niskih poriva uništava svoje zdravlje, i neodgovornom galebu koji je od zgodne turistkinje pokupio sifilis, i nedoje*anom klincu kojem su roditelji za 18. rođendan kupili motor koji ima više kW nego njihovo, uskoro skršeno, čedo ima IQ (a možda i svi troje zajedno), pa i onom 80-o godišnjaku koji je zbog gripe završio na respiratoru iako mu je cjepivo bilo dostupno, ali nije poslušao liječnika koji mu je preporučio da se cijepi...

 

Svi oni su svjesno odabrali daleko veći rizik nego za mene, osobu u srednjim 30-ima, bez faktora rizika, predstavlja necijepljenje protiv korone, pod pretpostavkom da nemam antitijela (planiram ih vaditi). Ako slučajno imam antitijela, onda je taj rizik još daleko manji i za mene korona predstavlja značajniji rizik isključivo ukoliko mi se poklopi s nekom drugom bolešću koja će mi uništiti imunitet (ali tad mi ni cjepivo neće biti nešto efikasno), međutim, statistika me i dalje vodi pod "necijepljeni".

 

Slobodno, demokratsko društo, uz odgovornost građana, podrazumijeva i reciprocitet, a reciprocitet u ovome što pišete ne postoji.

 

 

Privatne poruke su za privatne razgovore. Ne odgovaram na općenita pitanja vezana uz neku temu.
2 godine
offline
Re: Hoćete li se cijepiti protiv Covida-19?
neutrino kaže...

Evo članak i za tebe: https://www.nature.com/articles/s41586-021-03207-w

Po tom članku imam bolji imunitet od bilo koje cijepljene osobe. A istovremeno ja i dalje imam etiketu ravnozemljaša i antivaksera.

 

Što znači "savjesni su" "brinu o drugima"? Obična idiotarija. Hoćeš li prestati jesti čokoladu zato jer u tvom selu ima dijabetičara, ili bi taj dijabetičar trebao misliti što stavlja u usta? Jesi prestao jebat zbog "brige o drugima" kad se pojavio AIDS?

Koliko beskućnika si u životu doveo doma, ponudio im tuširanje, čistu odjeću i topli obrok? Da pogađam, nula! A sad licemejerno prodaješ govna o brizi za druge. Može te samo sram biti, ali sumnjam da si dovoljan kapacitet da bi to shvatio.

 

Svak ima pravo odlučiti želi li se cijepiti, ili ne. Bez obzira na odluku, nitko nema pravo provoditi fašizam nad drugim ljudima, kao što nemaš ni ti jer svatko može zaštititi sebe bez da jebe ostale oko sebe.

Analogije su ti poremećeno nezrele. (bezobrazan si pa moram i ja tako tebi odgovoriti)

Da ti kažem u vezi moje  (i koliko često to radim ) pomoći drugima ti to ne bi shvatio, jer se ravnaš po svome poremećenom stavu razmišljanja.

Ti ne pomažeš, ne volontiraš pa to ne radi nitko ?

Bolesno.

 

Po čemu ti znaš da ti je imunitet bolji od bilo koje cijepljene osobe ?

Imaš li neku potvrdu za to, dokaz, papir ?

 

Imaš, wc papir u klonji.

 

Mi ne znamo zašto se je prošle i ove godine od svibnja mjeseca virus povukao. Političari su odredili da bude tako ?! 

Gluparija na kub.

Moguće je da slijedeće godine debelo zacrvenimo poput Španjolske, Portugala, tko zna, no političari s tim nemaju veze.

Misliš li da su njemački znanstvenici ili ljudi u WHO tupasti pa da ne bi skontali kako naši političari lažu, te bi puštali ljude koji trebaju biti u bolnici da šetuckaju po našoj obali ?

 

Za sada ima svatko pravo odlučiti za sebe hoće li se cijepiti ili ne.

Bude li se pojavio (kao što sam naveo) deset puta opasniji virus, od kojega će ljudi padati kao muhe, svaka država na svijetu ima pravo;.... budale, poremećene, neuravnotežene, zatvoriti, a bude li trebalo i palicom po glavi, jer rade štetu drugima.

Kakve će to imati veze s "fašizmom". ?

 

Ako nastane autoritarni sistem vladavine zbog veće pandemije, to ne znači da je fašistički, jer fašizam je širok pojam, o kome ti malo znaš, jer si tutlo neobrazovani i bezobrazni.(kao što si napisao Zechini).

 

Za kretene koji ne budu poštovali mjere koje budu donijele svjetske vlade ili WHO, gradit ćemo "skloništa" obložena žilet žicom, da ne prave probleme drugima koji žele poštovati znanost i znanstvenu medicinsku struku.

 

Ja i ekipa koji smo preboljeli koronu i svejedno se nakon šest mjeseci cijepili i ponovo se zbog nekog novog soja docijepili, vas ćemo gledati s druge strane žice kao majmune, što ćete i postati, ispijajući kavicu u obližnjem kafiću.

 

Eto, kad se ne znaš pristojno ophoditi prema kolegama forumašima, tako s tobom i treba komunicirati.

 

Obično tako pišu ljudi koji su u RL inferiorni u svakom smislu.

Najteže je u životu sirovini dokazati da je sekundarna ! MININGOM PROTIV DROGE !
Poruka je uređivana zadnji put pet 10.9.2021 8:43 (Zaporožac).
2 godine
offline
Re: Hoćete li se cijepiti protiv Covida-19?
ihush kaže...

 -a što bi trebali? nastaviti? .. + čitava eu je u crvenom, osim recimo mađara.. malo nejasno ali..

 Sve je u redu !

To ti je samo eksperiment, poput britanskoga. 

 

 

Najteže je u životu sirovini dokazati da je sekundarna ! MININGOM PROTIV DROGE !
7 godina
offline
Re: Hoćete li se cijepiti protiv Covida-19?
zvonac kaže...
guslac kaže...

Čitam zadnjih nekoliko stranica, i ne mogu vjerovati. Toliko zle krvi, ljudi jedni drugima žele da im se desi ovo ili ono...

Ako se ovo dešava na bug forumu (iako pod nekakvom prividnom anonimnošću), kako je tek onda negdje drugdje?Što možemo očekivati od društva u cjelini, koje mi već i bez tog prokletog covida nije ulijevalo povjerenje u svoju budućnost?

Propast društva i civilizacijska šteta, po meni, radi se upravo na ovom planu - međuljudskim odnosima, a ne na broju umrlih. Žao mi je svakog nepotrebno izgubljenog života, ali ove podjele na temelju drugačijih mišljenja još su gora stvar od smrti. Ja nisam ateist, i ono u što vjerujem kaže mi da smrt nije kraj, no na meni je da do trenutka smrti dam svom životu i životima oko sebe ono dostojanstvo ljudske osobe kakvim sam stvoren, a to bi trebalo biti nešto veličanstveno i predivno. Ovo što se tu događa ruši ljudsko dostojanstvo, i kad bi sad došli neki vanzemljaci i pogledali na nas dolje i procijenili stanje naše civilizacije, covid bi im se možda učinio jedan od naših najmanjih problema.

Slažem se.. 

 

Negdje drugdje je još gore, al neće tu stat, doći će još gore vrijeme.. Nije problem u virusu, problem je u ljudima, a dok će biti ljudi, bit će i problema.

Virus samo radi svoj posao, virus je postojao prije nas i postojat će još poslije nas..

 

Slažem se oko ovog, podjele oko tolke banalne stvari odnosno gluposti svjetskih razmjera je neopisivo Jedni se kunu u cjepivo i da se pojedince pita, lockdown i obvezno cjepljenje bilo pod obavezno, pa ako treba i pod prijetnjama; druga skupina pak napada ove cijepljene poradi samog njihovog odabira kojeg su odabrali, začarni krug, jedni druge napadaju, a pitanje je su uopće svjesni koju rade štetu čak ne tolko drugim ljudima, kolko sebi.

Pa zapravo, covid i je najmanji problem, bar pored gorućih u svijetu, koji su nemjerljivo veći, a bila bi prava uvreda dok bi covid uspoređivali s mnogo većim problemima!

 

To što su ljudi u stanju pretvorit cijeli svijet u zatvor, to je zapravo naš problem, a ne virusov

 

MSM prenose vijesti kakve njima odgovaraju, pojedinci gutaju i kreiraju svoje mišljenje ono što MSM propagira, bez naravno prethodnog analiziranja odnosno onog bitnog a to je, kritičkog razmišljanja, kojeg očito sve više fali kod ljudi, a ko zna, neki su već i zakinuti za to, nažalost.

 

Riječi, međuljudski odnosi i dostojanstvo malo tko koristi, obično jedni druge optužuju, napadaju i to je glavni jezik samog čovjeka.

 

Jedan francuski književnik  Marquis de Sade je rekao: "roman mora opisivati zlo, jer je ono jedino što zanima ljude". Ista stvar je u životu, o čemu ljudi govore u današnjem vremenu, nije teško za pogoditi.

 

Metaforički "120 Days of Sodom" 

I want to believe
8 godina
offline
Re: Hoćete li se cijepiti protiv Covida-19?
danen kaže...

Neutrino, neutrino! Ograničavanje slobode nije fašizam nego znak civiliziranosti, uljuđenosti i uređenosti ljudskoga društva. Važno je da se s organičavanjem slobode ne pretjera, ali isto tako da se ne pretjera s popušanjem, jer to vodi u anarhiju. Kad bi ti necjepljeni koji zavšavaju u bonicima i na respiratorima, a mnogi i u groblju, bili teret samo za sebe, onda bi se moglo govoriti o slobodi izbora. Ali kad takvi, necjepljeni, pretrpavaju bolnice, ugrožavaju turističku sezonu, opterećuju ionako preopterećen zdravastveni sustav, kada za svoje liječenje ne plaćaju oni nego svi mi, onda je besmisleno govoriti o pravu na slobodu izbora. Ne znam kako to nekome ne može biti jasno. Slobodno, demokratsko društvo podrazumijeva odgovornost građana. 

 također nezdravi način života opterećuje bolnički sustav, a recimo vaš je post pisan u pol 4 ujutro što po nijednoj biološkoj definiciji nije primjer zdravog života čovjeka, ergo, nezdrav je i posljedično opterećuje zdravstvo, što financijski, što popunjujući kapacitete. ostale primjere sam već naveo citirajući vas i prije, a sad ih je MrBlc i ponovio. ignorirali ste tad, a ignorirat ćete i sad ono što vašem narativu ne odgovara. pravi pristup jednog znanstvenika.

prvo pometite pred svojim pragom, a onda pređite na tuđi.

2 godine
offline
Hoćete li se cijepiti protiv Covida-19?

 

svi oni koji rade noćnu smjenu su po tebi budući pacijenti ?!

ajde...

ljudi nadoknade san po danu i sve OK.

Najteže je u životu sirovini dokazati da je sekundarna ! MININGOM PROTIV DROGE !
 
1 0 hvala 0
9 godina
neaktivan
offline
Re: Hoćete li se cijepiti protiv Covida-19?
Zaporožac kaže...

 

svi oni koji rade noćnu smjenu su po tebi budući pacijenti ?!

ajde...

ljudi nadoknade san po danu i sve OK.

 Oprosti ali svi rade od doma,idu na vrijeme spavat. 

Kuis korona 

15 godina
odjavljen
offline
Re: Hoćete li se cijepiti protiv Covida-19?
Zaporožac kaže... 

svi oni koji rade noćnu smjenu su po tebi budući pacijenti ?!

ajde...

ljudi nadoknade san po danu i sve OK.

Nisu svi budući pacijenti, jednako kao što ni svi necijepljeni 35-o godišnjaci nisu budući pacijenti.

 

Međutim, točno je da noćni rad ima negativan utjecaj na imunitet i općenito stanje organizma, te da podiže rizik i od covida i od mnogih drugih bolesti, pogotovo kod starijih osoba. To je jedan od razloga zbog kojeg ljudi koji rade takve poslove u pravilu imaju beneficirani radni staž i mogu ranije otići u mirovinu.

 

Naravno, rizik od noćnog rada je manji od primjera koje sam ja naveo, ali svakako nije zanemariv i dovoljan je da za opravdani prigovor osobi koja promovira penalizaciju temeljem osobne odgovornosti za rizik.

Privatne poruke su za privatne razgovore. Ne odgovaram na općenita pitanja vezana uz neku temu.
Poruka je uređivana zadnji put pet 10.9.2021 10:59 (MrBlc).
14 godina
offline
Re: Hoćete li se cijepiti protiv Covida-19?
MrBlc kaže...
Zaporožac kaže... 

svi oni koji rade noćnu smjenu su po tebi budući pacijenti ?!

ajde...

ljudi nadoknade san po danu i sve OK.

Nisu svi budući pacijenti, jednako kao što ni svi necijepljeni 35-o godišnjaci nisu budući pacijenti.

 

Međutim, točno je da noćni rad ima negativan utjecaj na imunitet i općenito stanje organizma, te da podiže rizik i od covida i od mnogih drugih bolesti, pogotovo kod starijih osoba. To je jedan od razloga zbog kojeg ljudi koji rade takve poslove u pravilu imaju beneficirani radni staž i mogu ranije otići u mirovinu.

 

Naravno, rizik od noćnog rada je manji od primjera koje sam ja naveo, ali svakako nije zanemariv i dovoljan je da za opravdani prigovor osobi koja promovira penalizaciju temeljem osobne odgovornosti za rizik.

 ne dobiješ beneficije ako radiš noćnu. 😀

jedino što me muči sa umjetnom inteligencijom je sram koji ću osjećati kad shvati koliko smo glupi.
15 godina
offline
Re: Hoćete li se cijepiti protiv Covida-19?
danen kaže...

Neutrino, neutrino! Ograničavanje slobode nije fašizam nego znak civiliziranosti, uljuđenosti i uređenosti ljudskoga društva. Važno je da se s organičavanjem slobode ne pretjera, ali isto tako da se ne pretjera s popušanjem, jer to vodi u anarhiju. Kad bi ti necjepljeni koji zavšavaju u bonicima i na respiratorima, a mnogi i u groblju, bili teret samo za sebe, onda bi se moglo govoriti o slobodi izbora. Ali kad takvi, necjepljeni, pretrpavaju bolnice, ugrožavaju turističku sezonu, opterećuju ionako preopterećen zdravastveni sustav, kada za svoje liječenje ne plaćaju oni nego svi mi, onda je besmisleno govoriti o pravu na slobodu izbora. Ne znam kako to nekome ne može biti jasno. Slobodno, demokratsko društvo podrazumijeva odgovornost građana. 

 -svako razumno ograničenje, banalno kao brzina na cesti, pojas, mora imati neki smisao-razlog, bez tog je besmisleno. (slažete se? znanstveno ili neki drugi kriterij?)..

.. tad pitanje, tko širi virus? Kako bilo koja osoba može oboljeti od covida?

-može li vlast zakonom urediti obavezno cijepljenje? Radi li to? Zašto? Što je tad sloboda-izbor?

-posto je li izuzetci, npr za cijepljenje? Tko o tome treba odlučivati? Za sad osoba + osobni liječnik..

-završavaju li u bolnici npr razbijeni vozači nakon što su se napili? ja plaćam, ti plaćaš, mi plaćamo.. oni koriste naš sustav, solidarnosti-zdravstva, ceste, sve.. pa opet ni njima ne uskraćujemo liječenje ili troškovi, čak nezaposlenima bez osiguranja, strancima-migrantima.. po kojoj moralnoj-pravnoj osnovi bi nekome uskratili pravo korištenja zdravstvenog sustava? Po kriteriju preopterećenosti? smiješno-tužno jer nisam 'ja' preopteretio sustav, jer sam 'ja' jedna osoba, ne tisuće.. tj to možete prigovarati isključivo oboljelima dok je preminulima recimo nepristojno. Točno, plaćamo svi mi.. ja-ti.. po čemu je tad tvoj stav kako nekome trećemu treba uskratiti nešto, kad je to temelj solidarnosti zdravstva, tj svi plaćamo za sve a koristi onaj tko trenutno treba.. ne tko plaća, odnosno ako ne želiš takav model, traži izmjenu zdravstva u čisto novčani-plaćeni sustav, pa tko plati ima krevet, tko ne plati nema... što je ono doseg civilizacije? .. tužno.

-da, slobodno demokratsko društvo podrazumijeva i odgovornost, .. a pogotovo kad se nešto kao kriza iskorištava za fašizaciju.. upravo protiv slobode, upravo protiv demokracije, jer ograničava slobodu (kretanja, mišljenja-govora) dok ubija demokraciju, samo što za sad imaju većinu-masu.. tj krdo koje u paničnom stampedu kao svaka klasična većina gazi manjinu, pa to ne vidi kao problem.. jednako tako pije stoljeća njemci nisu vidjeli problem židova.. razlika? auswajs? kriterij?...

-jedino zaražena-inficirana osoba može širiti virus. Cijepljena ili preboljela može širiti, može oboljeti tj ovisi o antitijelima, sreći.. i pošto je to na nivou eu većina, tad upravo ta većina ovo ljeto širi virus po turističkim središtima, kao i recimo procjepljeni danci koji će ukinuti mjere ali to ne znači da ne šire virus. Upravo takvi turisti kao danci su uzrok što je npr španjolska čitavo ljeto u crvenom, kao i britanci.. odnosno tako će austrija za zimskog turizma biti crvena, dok će teoretski isti danac širiti isti virus, cijepljen, s potvrdom.. 

-kako se borimo protiv virusa? .. imunitetom ili izolacijom dok je karantena izolacija kad nemamo test. Imunitet stječemo preboljevanjem ili cijepljenjem.. bolje-blaže cijepljenjem, cijepite se. No ako to nije dovoljno za priječavanje pandemije, tad treba i dodatne mjere, kao maskice, kao distanca, kao ograničenje broja ljudi u prostoru, mada pri tome maskica vrlo malo pomaže, ipak barem promil pomaže.. no eto danci-uk to ukidaju jer su cijepljeni.. mada će isti taj cijepljeni širiti virus dalje tj smisao? Upravo to što oni ukidaju mjere i imaju potvvrde-propusnice omogućava da i dalje šire virus-pandemiju, dok s mjerama to barem za postotak pada. .. a jedini pravi kriterij je test.

-test negativna osoba ne može širiti virus, isključivo pozitivna osoba, pri čemu je nevažno jel ta osoba cijepljena ili nije, tj ako ima imunitet tad će lakše preboljeti, blaže posljedice, ako nema moguća smrt tj ta osoba ovisi o svom imunitetu, pri čemu jednako predstavlja opasnost za ostale.

-zašto test ili antitijela nisu kriterij nego neka propusnica temeljena na cijepljenju ili preboljevanju? Test-pozitivna osoba može-mora biti izolirana, tad to nije fašizam, nije diktatura, nije samovolja.. pri čemu je nevažno jel ta osoba danac, austijanac, arijevac, cijepljena ili nešto deseto.. nego jel test pozitivna ili negativna. Ako je pozitivna, izolacija, ako je negativna .. koji tad smisao ima izolacija ili ograničavanje kretanja? Smisao? Logika? Znanost? ..

 

Zaporožac kaže...
ihush kaže...

 -a što bi trebali? nastaviti? .. + čitava eu je u crvenom, osim recimo mađara.. malo nejasno ali..

 Sve je u redu !

To ti je samo eksperiment, poput britanskoga. 

 

 

 - kakav expirament? Tj ako zastupaš vaxiće, tad je cijepljenje odgovor-riješenje.. tad su danci riješili stvar kao i uk.. i zato ukidaju mjere, jer tad logično nisu potrebne. .. no ta logika barata s pogrešnim podatcima, jer i cijepljeni šire virus. .. odnosno, što kad neki cijepljeni danac dođe kod nas ili španjolsku ili austriju na skijanje.. i donese virus, zarazi tebe-mene ili moju babu-nonu iz bibinja? što kad zarazi neku frau-gretu iz tirola, što kad ta cijepljena osoba, s propusnicom, širi virus? Logika? Pandemija i virus, kako to eliminirati? .. ukidaju mjere, dok novi zeland i australija imaju lockdowne.. logika u oba slučaja, kao danska je otok u lalalandu pa nema veze što je virus po čitavoj eu, crvena krata.. jer eto procjepljeni su pa je stvar gotova... a što ako nije? ili-ili? logika-smisao ili što je cilj kampanje .. riješenje covid-virusa? Kako? Ukidanjem mjera?

 

Zaporožac kaže...

 

svi oni koji rade noćnu smjenu su po tebi budući pacijenti ?!

ajde...

ljudi nadoknade san po danu i sve OK.

 - nisi neka pomoć kao branitelj, više ćeš mu pomoći ako ga ne štitiš-pomažeš.. :)  .. tj zna se on sam braniti, ne treba zaštitnika-tebe.

C64/TurboModul-OpenSourceProject.org.cn.部分作品为网上收集整理,供开源爱好者学习使用
2 godine
offline
Re: Hoćete li se cijepiti protiv Covida-19?
MrBlc kaže...

Nisu svi budući pacijenti, jednako kao što ni svi necijepljeni 35-o godišnjaci nisu budući pacijenti.

 

Međutim, točno je da noćni rad ima negativan utjecaj na imunitet i općenito stanje organizma, te da podiže rizik i od covida i od mnogih drugih bolesti, pogotovo kod starijih osoba. To je jedan od razloga zbog kojeg ljudi koji rade takve poslove u pravilu imaju beneficirani radni staž i mogu ranije otići u mirovinu.

 

 

 Ma, ima ljudi koji ne mogu dobiti covid...ima i onih s 80god koji ne mogu dobiti covid.

 

Većina koja radi u tri smjene po tvornicama nemaju benificirani staž.

Benificirani radni staž je usko vezan za odrežena specifična zanimanja koja ne moraju biti povezana s noćnim radom.

 

https://www.zakon.hr/z/704/Zakon-o-sta%C5%BEu-osiguranja-s-pove%C4%87anim-trajanjem

Najteže je u životu sirovini dokazati da je sekundarna ! MININGOM PROTIV DROGE !
15 godina
odjavljen
offline
Re: Hoćete li se cijepiti protiv Covida-19?
all_or_nothing kaže...

 ne dobiješ beneficije ako radiš noćnu. 😀

To pak ovisi o konkretnom zanimanju i konkretnoj državi. U državi u kojoj je predsjednik sindikata produžena ruka politike, definitivno ne dobiješ...

Privatne poruke su za privatne razgovore. Ne odgovaram na općenita pitanja vezana uz neku temu.
2 godine
offline
Re: Hoćete li se cijepiti protiv Covida-19?
ihush kaže...

 - nisi neka pomoć kao branitelj, više ćeš mu pomoći ako ga ne štitiš-pomažeš.. :)  .. tj zna se on sam braniti, ne treba zaštitnika-tebe.

Misliš da ovaj put branim danena ?

Ne, referiram se na netočnu informaciju iz posta, koja ovaj put nema veze s prof.dr.sc. Raosom

 

Taj čovjek se ni ne brani od vaših blentavih napada na njega jer se nema od čega braniti.

 

Vidiš da vam se sprda kad pišete bedastoće pa vam ni ne želi ništa više stručno objašnjavati.

Niste jednostavno dorasli raspravi s čovjekom koji je za ovu temu milijardu godina ispred vas pseudofilozofa.

Najteže je u životu sirovini dokazati da je sekundarna ! MININGOM PROTIV DROGE !
15 godina
odjavljen
offline
Re: Hoćete li se cijepiti protiv Covida-19?
Zaporožac kaže...

 Ma, ima ljudi koji ne mogu dobiti covid...ima i onih s 80god koji ne mogu dobiti covid.

 

Većina koja radi u tri smjene po tvornicama nemaju benificirani staž.

Benificirani radni staž je usko vezan za odrežena specifična zanimanja koja ne moraju biti povezana s noćnim radom.

 

https://www.zakon.hr/z/704/Zakon-o-sta%C5%BEu-osiguranja-s-pove%C4%87anim-trajanjem

Još jedan koji se hvata nebitnih detalja. Beneficirani radni staž je zakonski benefit za koji se radnici trebaju izboriti, a koji značajno ovisi o državi i o tome koliko dobro funkcionira sindikalni sustav. To što u našoj državi to ne funkcionira nije bitno za sam, argument - utjecaj noćnog rada, odnosno, općenito, neregularnog ciklusa spavanja na zdravlje i podložnost bolestima.

 

Uspoređujemo rizike i ono što osobno možemo napraviti da bismo sebi smanjili rizik. Cjepljenje je jedna stvar koju možemo napraviti, a uredan život s pravilnim ciklusima spavanja, zdravom prehranom bez kalorijskog suficita i redovitom tjelovježbom je druga stvar koja nam može drastično smanjiti rizik. Umjesto da se hvatate zakonskih regulativa i uspjeha radnika u borbi za vlastita prava, za promjenu bi netko mogao pokušati dati argument zašto bi se neiskorištavanje samo i isključivo jednog od ta dva smanjenja rizika penaliziralo.

 

 

Privatne poruke su za privatne razgovore. Ne odgovaram na općenita pitanja vezana uz neku temu.
2 godine
offline
Re: Hoćete li se cijepiti protiv Covida-19?
MrBlc kaže...

To pak ovisi o konkretnom zanimanju i konkretnoj državi. U državi u kojoj je predsjednik sindikata produžena ruka politike, definitivno ne dobiješ...

Nisu ni za stare Juge radnici po tvornicama npr, šećerana, tvornica obuće, i sličnih zanimanja nikada imali benificirani radni staž.

Uvijek je bilo kao i danas.

 

Ja sam se zbog Severa (netransparentnost financijskog stanja, nepostojanje reizbora sindikalnih povjerenika pa i njega i dr.) davno ispisao iz sindikata i trajnim nalogom mi se skida svaki mjesec 83 kn (sindikalna članarina) za jednu zakladu oboljelih od karcinoma.

Najteže je u životu sirovini dokazati da je sekundarna ! MININGOM PROTIV DROGE !
Poruka je uređivana zadnji put pet 10.9.2021 11:56 (Zaporožac).
2 godine
offline
Re: Hoćete li se cijepiti protiv Covida-19?
MrBlc kaže...

Još jedan koji se hvata nebitnih detalja. Beneficirani radni staž je zakonski benefit za koji se radnici trebaju izboriti, a koji značajno ovisi o državi i o tome koliko dobro funkcionira sindikalni sustav. To što u našoj državi to ne funkcionira nije bitno za sam, argument - utjecaj noćnog rada, odnosno, općenito, neregularnog ciklusa spavanja na zdravlje i podložnost bolestima.

  

 https://www.moj-posao.net/Savjet/62539/Nocni-rad-ne-utjece-na-zdravlje/6/

 

Sad ti meni rokni link gdje noćni rad utječe na zdravlje pa ću opet ja tebi da ne utječe, ti meni link da utječe, i možemo cijelu noć do jutra... 

Najteže je u životu sirovini dokazati da je sekundarna ! MININGOM PROTIV DROGE !
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice