Hoćete li se cijepiti protiv Covida-19? zaključana tema

poruka: 8.530
|
čitano: 950.160
|
moderatori: vincimus
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
Ovo je tema za komentiranje sadržaja Bug.hr portala. U nastavku se nalaze komentari na "Hoćete li se cijepiti protiv Covida-19?".
3 godine
protjeran
offline
 
1 0 hvala 0
15 godina
odjavljen
offline
Re: Hoćete li se cijepiti protiv Covida-19?
Entry Point kaže...
Lolek i Bolek, postaju građani (oportunisti) opasnih namjera:

https://www.index.hr/vijesti/clanak/bakic-poziva-na-fotografiranje-znanstvenika-koji-krse-mjere-srica-to-je-atak-na-nas/2298445.aspx

Kampanja Živi zid v2.0 u punoj snazi. Znaju oni da populizmom i laganim desničarenjem mogu dobiti masu neukih slijepih sljedbenika. Kako će im se stranka zvati?

Ako netko krši mjere, a u isto vrijeme ih propovijeda, to je krajnje licemjerno.

 

Ako se pridržavaš mjera koje promoviraš i zagovaraš, onda nemaš straha.

 

 

Bi li ti ista reakcija bila da su pozvali ljude da snime policajce koji primaju mito, poreznike koji skrivaju imovinu, političare koji krše zakon (pogotovo ako su za taj isti zakon digli ruku u saboru)?

Privatne poruke su za privatne razgovore. Ne odgovaram na općenita pitanja vezana uz neku temu.
Poruka je uređivana zadnji put uto 24.8.2021 7:19 (MrBlc).
2 godine
protjeran
offline
Hoćete li se cijepiti protiv Covida-19?
 
1 0 hvala 0
13 godina
offline
Re: Hoćete li se cijepiti protiv Covida-19?

 

Ženi je kolegica s posla umrla u trudnoći od embolije pluća... prije 7-8 godina. Najbolje nikad ne bit trudan više, opasno je.

Kolega iz bivše firme, programer, imao ugrušak u nozi. Najbolje ne baviti se programiranjem.

Rođak umro poslije operacije kuka, ugrušak. Najbolje ništa ne operirati.

Jedna je stvar normalno pojavljivanje ugrušaka u populaciji, koji se periodično javljaju godinama, a druga je stvar kad unutar 3 mjeseca čuješ za učestalo pojavljivanje ugrušaka, i to kod ljudi koji inače nisu rizična skupina. A još je čudnije da se ti ugrušci pojavljuju baš zajedno sa početkom masovnog cjepljenja, a i slučajno je upravo u to vrijeme povečana smrtnost u Hrvatskoj, i to drastično. Znači, čak i u vrijeme kad je korona oduzimala dnevno i po 50 života nije bila ovakva smrtnost. Sad je imamo, u vrijeme kad se ona ne očekuje. Neki razlog mora biti, a ja u slučajnosti ne vjerujem. 

14 godina
offline
Re: Hoćete li se cijepiti protiv Covida-19?
guslac kaže...

 

Ženi je kolegica s posla umrla u trudnoći od embolije pluća... prije 7-8 godina. Najbolje nikad ne bit trudan više, opasno je.

Kolega iz bivše firme, programer, imao ugrušak u nozi. Najbolje ne baviti se programiranjem.

Rođak umro poslije operacije kuka, ugrušak. Najbolje ništa ne operirati.

Jedna je stvar normalno pojavljivanje ugrušaka u populaciji, koji se periodično javljaju godinama, a druga je stvar kad unutar 3 mjeseca čuješ za učestalo pojavljivanje ugrušaka, i to kod ljudi koji inače nisu rizična skupina. A još je čudnije da se ti ugrušci pojavljuju baš zajedno sa početkom masovnog cjepljenja, a i slučajno je upravo u to vrijeme povečana smrtnost u Hrvatskoj, i to drastično. Znači, čak i u vrijeme kad je korona oduzimala dnevno i po 50 života nije bila ovakva smrtnost. Sad je imamo, u vrijeme kad se ona ne očekuje. Neki razlog mora biti, a ja u slučajnosti ne vjerujem. 

 Ja to ne vidim iz ovog grafa

 

DRŽAVNI ZAVOD ZA STATISTIKU (dzs.hr)

 

Ima nagli rast zbog Korone. Sve više cijepljenih, a krivulja sve više pada. 

 

 

Poruka je uređivana zadnji put uto 24.8.2021 9:08 (forumaš).
15 godina
online
Re: Hoćete li se cijepiti protiv Covida-19?
guslac kaže...

.. Neki razlog mora biti, a ja u slučajnosti ne vjerujem. 

 -pogrešno tumačenje.. tj prvo moraš uspostaviti korelaciju da bi neki x imao veze s y .. ne nagađati, tj tad si možda-slučajno u pravu kao na lotu-jackpot ali je za to mala šansa, dok drugi vjerojatniji razlozi daju vjerojatniji odgovor, no ima i dijela smrtnosti koji je indirektno povezan, npr smrtnost osoba koje bi poživjele duže da je sustav normalno funkcionirao nešto sasvim različito od covida, pa je smrtnost recimo i prirodna povećana dok je recimo u lockdownu smanjena smrtnost u prometu jer je promet smanjen.

-zanimljivo da smo 2020tu bili ispod prosjeka, što je lako objašnjivo, izvan sezone-ljeta nasuprot skijalištima italije-austrije uz lockdown ... a najveći skok nakon prošlog ljeta-širenja virusa za zimski dio godine u 12mj ... dok u ovoj godini vidimo pad i to je jedino logično povezano upravo s cijepljenjem, tj za svako drugo objašnjenje treba neki dokaz ili indicija.. ne 'slučajnost' ili 'vjerovanje'.

-brojevi i statiskika.. govore za većinu, za prosjek, recimo po godištima, dok je smrtnost i dalje veća kod starijih recimo iznad 60/70.. + ostale bolesti pa je takvoj osobi i prehlada dovoljan uzrok za smrt, jer umrijeti se jednom mora, ne može se živjeti vječno. Kao i problem kako se broji, od-s, ili problem ne brojenja kao u kbc-dubrava.. što se opravda metodologijom a može biti i čisto manipuliranje tj želja vlasti da negativne stvari ne prikaže, prikrije, jer bi to moglo uzrokovati nepovjerenje ljudi u cjepivo. .. a upravo to je rezultat, tj ako su nešto prikrivali, otkriveno, tad su ljudi s pravom sumnjičavi.. no i dalje ne znači da je to točno-krivo i sl. .. nego samo stvar povjerenja-uvjerenja i panike. Ako je to vlast zbrljavila želeći prikriti, tad su napravili veću štetu od koristi tj suprotno onog što su željeli.. a možda je slučajnost ili nespretnost-nesnalaženje..

 

 

-cijepite se, za većinu je to najsigurniji način, odnosno do sad su već vjerojatno sve osobe-pojedinci bile izložene virusu, koji je izuzetno virulentan, time je mala šansa da osoba ne bi oboljela, a pošto je većina ljudi živa, to znači da ipak imaju odgovarajući imuno-odgovor, dok preboljeli ili cijepljeni mogu imati više-manje antitijela .. a ovoj 'nepostojećoj' skupini se to nije nikad testiralo-mjerilo, pa se jednostavno ne zna, nema podataka i time samo ostaju nagađanja ali to nisu činjenice i opet ovisi o tumačenju itd.

 

-jedan post piše da je nećak od 30 god cijepljen, par tjedana malo povišena temperatura..  to je 30to godišnjak, oni koji umiru ili teže oboljevaju su 2-3 puta starije osobe. .. skoro da nikave veze ta osoba s 30 nema s preminulima, tj manje od loto-jackpot šanse tj u brojci od 8000 preminulih, do 30 god je zanemariv broj + tad je teži oblike neke bolesti uzrok, ne sam covid. .. tj ni kod starijih nije sam covid uzrok tj vrlo mali broj ljudi je umrlo isključivo zbog covida a da nisu po nečemu rizična skupina, recimo starosno ili neka teža bolset kao rak pa osoba može umrijeti bilo kad i umrla bi da covid ne postoji samo možda ne taj dan-mjesec.. no jednom mora a s više od 70god je svaka godina = lutrija tj prosjek-statistika.

 

-zapravo primjer cijepljenja 30to godišnjaka je kontraporduktivan, jer to je jedna osoba koja i bez cijepljenja ima male šanse umrijeti od covida.. do sad, bez cijepiva, zanemariv broj (osim drugi uzrok). Odnosno, lakše je utvrditi negativnu statistiku ako se nakon cijepljenja u toj grupi do 30 godina pojavi koja smrt više.. jer su male brojke, pa da je cjepivo rizično za tu skupinu mjesečno jedna osoba više od prosjeka bi bila vrlo uočljiva.. no ni toga nema. Za tu dobnu skupinu je cijepivo recimo neutralno.. tj stožeer ih cijepi kao i mlađe samo da bi napumpao prosjek-brojku... dok umiru i dalje dvostruko-više stariji gdje procjepljenost stagnira.

 

-zašto stagnira? zašto se recimo nedovoljan postotak te rizične skupine iznad 60-70+ ne cijepi u većem postotku? .. pa dobar dio njih ima medicinski-stručan-opravdan razlog, kontraindikaciju.. preporuku liječnika, tj oni koji mogu kao mladi lako preboljeti nisu ta skupina, tj ova skupina teško preboli i gripu, dok je cjepljenje zapravo slično-isto, tj organizam radi istu stvar, borba, temperatura.. i zato struka ne forsira tu skupinu, jer nije lijek ono što ubije .. ako bi osoba cijepljenjem imala sličan-jednak rizik umrijeti tad je medicinski neopravdano cijepiti, tad je to upravo suprotno ono što se ne radi, tj medicina služi spašavanju života, ne usmrćivanju.

-što sad neke države uvode? cijepljenje mladih, 12-18god .. i time će podići statističke brojke ali neće ništa promijeniti u rizičnoj skupini iznad 60.. tj procjepljenost će rasti ali smrtnost neće padati, jer nije u korelaciji, druga skupina.. itd.

-to ne znači da cijepivo nije dobro, da ne djeluje ili da ubija.. nego to je tako, ljudi umiru, ne samo od covida.. a za većinu je preporuka cijepite se, naravno uz konzultaciju s liječnikom + za sad imaju izbor. Oni koji im prigovaraju su recimo diskriminatorska bagra, masa-rulja koja bi spalila fašnika, jednako kao što radi inkvizicija.. jer toj masi je kriv onaj stari deda-baba, pogotovo ako nije cijepljen.. mada nitko nije dao korelaciju kako je to baba-nona iz bibinja kriva-odgovorna ili uzrok-povezana s virusom covid19 i smrtnosti u posljednjih godinu dana.. .... jer da je inficirana, tad bi statistički umrla. Pošto je živa, to nam implicitno kaže da nije inficirana-oboljela ili da je imuna .. a smisao cijepljenja je imunitet dok je isključivo inficirana osoba ona koja širi virus .. a to rade i furešti s potvrdama, jer i dalje prenose virus, samo su cijepljeni u manjem riziku od težih posljedica. Tko je kriv, furešta ili baba-nona? Kojom logikom, kojom korelacijom? Tko će biti uzrok smrti ako se recimo ponove brojevi od prošle godine, jesen-zima? .. ne proljetne gdje smo ispod prosjeka nego zimski dio gdje smo debelo iznad a sad se to sjeme virusa širi, po zrču..

-Širiri li baba-nona virus? Kakve veze ima s tim dali je ili nije cijepljena? Netko postavio uzročno-posljedičnu vezu koja nešto dokazuje? .. 

C64/TurboModul-OpenSourceProject.org.cn.部分作品为网上收集整理,供开源爱好者学习使用
Poruka je uređivana zadnji put uto 24.8.2021 10:07 (ihush).
15 godina
offline
Re: Hoćete li se cijepiti protiv Covida-19?
guslac kaže...

 

Ženi je kolegica s posla umrla u trudnoći od embolije pluća... prije 7-8 godina. Najbolje nikad ne bit trudan više, opasno je.

Kolega iz bivše firme, programer, imao ugrušak u nozi. Najbolje ne baviti se programiranjem.

Rođak umro poslije operacije kuka, ugrušak. Najbolje ništa ne operirati.

Jedna je stvar normalno pojavljivanje ugrušaka u populaciji, koji se periodično javljaju godinama, a druga je stvar kad unutar 3 mjeseca čuješ za učestalo pojavljivanje ugrušaka, i to kod ljudi koji inače nisu rizična skupina. A još je čudnije da se ti ugrušci pojavljuju baš zajedno sa početkom masovnog cjepljenja, a i slučajno je upravo u to vrijeme povečana smrtnost u Hrvatskoj, i to drastično. Znači, čak i u vrijeme kad je korona oduzimala dnevno i po 50 života nije bila ovakva smrtnost. Sad je imamo, u vrijeme kad se ona ne očekuje. Neki razlog mora biti, a ja u slučajnosti ne vjerujem. 

 

Jasno, no to nije bila poanta moga posta. Nego to da sve u životu nosi neki rizik, svako buđenje, svaki trening, svaki odlazak na put, svaki zalogaj hrane, svaki skok u more, svaka trudnoća, svaki posao, svaka operacija pa makar i bezazlena. 

No, neke od tih rizika, iako znamo da su veći od cijepljenja prihvaćamo bez problema jer želimo komociju. A za neke se kalkulira i traži objašnjenje zašto ne.

Ja kod svakog leta avionom npr imam osjećaj kao da idem na strijeljanje (i to dvaput - jer moram letit i nazad). A nekom je tako vjerojatno i za cijepljenje :-)

 

PSN: DrskaBitanga, Xbox: MalaBitanga, Steam: Bitanga, Battle.net: Bitanga#2872, Uplay: DrskaBitanga, Origin: DrskaBitanga, Nintendo Switch Friend Code: SW-7419-2699-7478
Poruka je uređivana zadnji put uto 24.8.2021 10:12 (Bitanga).
2 godine
neaktivan
offline
Re: Hoćete li se cijepiti protiv Covida-19?
Pozdrav svim forumašima. Čitao sam komentare i vidim da su mišljenja oko cijepljenja dosta podjeljena. Iskreno ja sam protiv jer više vjerujem doktorima znanosti i nobelovcima za medicinu koji kazu da ovaj virus nije ništa novo, a ovo cijepivo nije cijepivo vec genski tretman. Samo napred i slušajte stožer civilne zaštite koji veze nema sa medicinom. Slušajte šefa policije koji vam govori o medicini kao stručnjak za istu. Ko se hoće cjepiti neka se cijepi ko neće ne mora i gotovo. Ako si se cjepio zašto se bojiš ne cjepljenih.
 
0 2 hvala 0
14 godina
offline
Re: Hoćete li se cijepiti protiv Covida-19?
Hoćeš reći da je veci postotak unutar tih nabrojanih skupina protiv cijepljenja nego za cijepljenje?
12 godina
offline
Re: Hoćete li se cijepiti protiv Covida-19?
UM7 kaže...
Pozdrav svim forumašima. Čitao sam komentare i vidim da su mišljenja oko cijepljenja dosta podjeljena. Iskreno ja sam protiv jer više vjerujem doktorima znanosti i nobelovcima za medicinu koji kazu da ovaj virus nije ništa novo, a ovo cijepivo nije cijepivo vec genski tretman. Samo napred i slušajte stožer civilne zaštite koji veze nema sa medicinom. Slušajte šefa policije koji vam govori o medicini kao stručnjak za istu. Ko se hoće cjepiti neka se cijepi ko neće ne mora i gotovo. Ako si se cjepio zašto se bojiš ne cjepljenih.

Nisi citao komentare. Da jesi, nebi nadrobio pizdarije.

http://www.forum.hr/showthread.php?t=1017619&page=24
8 godina
offline
Re: Hoćete li se cijepiti protiv Covida-19?
Entry Point kaže...
Lolek i Bolek, postaju građani (oportunisti) opasnih namjera:

https://www.index.hr/vijesti/clanak/bakic-poziva-na-fotografiranje-znanstvenika-koji-krse-mjere-srica-to-je-atak-na-nas/2298445.aspx

Kampanja Živi zid v2.0 u punoj snazi. Znaju oni da populizmom i laganim desničarenjem mogu dobiti masu neukih slijepih sljedbenika. Kako će im se stranka zvati?

 Točno to. A pazzsad ovo:

 Obzirom da trol zove na PR spin od Raspudićke, izgleda da su neoliberacionalisti odustali od Domovinskog pokreta i odlučili se prišmajhlati Mostu. 

2 godine
neaktivan
offline
Re: Hoćete li se cijepiti protiv Covida-19?
Šta i imaš i pitat ljude jel su se cjepili ili nisu.Njihova stvar.Ja ne propitkujem ljude jel.su se cjepili ili nisu.
15 godina
offline
Re: Hoćete li se cijepiti protiv Covida-19?
MSXhunT3R kaže...
Šta i imaš i pitat ljude jel su se cjepili ili nisu.Njihova stvar.Ja ne propitkujem ljude jel.su se cjepili ili nisu.

 

U normalnom razgovoru među poznanicima, kolegama, prijateljima, obitelji i rodbinom je normalno postaviti i takvo pitanje između ostalih tisuću pitanja poput "kad ideš na more", "koji ti je to rođendan" i "kolko prosječno plaćaš grijanje".

Nenormalnim ljudima je sve nenormalno.

PSN: DrskaBitanga, Xbox: MalaBitanga, Steam: Bitanga, Battle.net: Bitanga#2872, Uplay: DrskaBitanga, Origin: DrskaBitanga, Nintendo Switch Friend Code: SW-7419-2699-7478
10 godina
offline
Re: Hoćete li se cijepiti protiv Covida-19?
@MrBlc

Naravno da je tebi normalno da Bakić poziva ljude da stalkaju znanstvenike i liječnike, te mu šalju njihove slike. Naravno da je normalno i Laucov wanted plakat.

Licemjerje na stranu, ovakvi pozivi su vrlo opasni, ali oni će se jako brzo ograditi ako netko od luđaka iz njihove sljedbe ode korak dalje od samo slikanja.

Naučili su oni od Trumpa i sličnih kako se to radi. Populizam na max. Nisu im dosta milijuni iz proračuna, oni bi se sad htjeli igrati upravljanja.
Nadglednik dina
15 godina
offline
Hoćete li se cijepiti protiv Covida-19?

Nemam baš volje pisati o temi korone jer nažalost moj tata je preminuo prije 8.mjeseci od nje, mama preboljela sa srednje teškim simptomima.

No ipak jedna stvar me jako muči, a to je kovid potvrde i teorije čipiranja koje su se pojavile kad i korona. Naime, teorija zavjere govorila je da će cijepljenjem biti ubačen čip u ljude koji će ih pratiti i kontrolirati, što je izazvalo smijeh kod večine ljudi pa i mene. Koliko ja poznam tehnologiju niti je to moguće niti se događa ali zato postoji nešto vrlo slično tome. 

Sve više država ograničava ulazak u gotovo sva mjesta kovid potvrdama. Znači, za ulazak recimo u neki restoran trebate covid potvrdu. U njoj su normalno svi vaši podaci, što znači da se točno zna u svakom trenutku koliko je ljudi u tom restoranu i za svakog pojedinca gdje se točno nalazi.

Nakon toga otiđete na neki koncert gdje opet točno se zna gdje ste i koliko je ljudi na njemu. I tako za sve što radite u životu.

Zar to ne izgleda slično čipiranju za koje se govorilo da ima cilj da vas prati i zna sve o vama ? 

 

Moj PC  
0 0 hvala 0
9 godina
offline
Re: Hoćete li se cijepiti protiv Covida-19?
@walentkane

Znaš onaj dio kad kupiš novi android telefon i postiskaš one sitne gumbiče, da, da, slažem se? E da, to im je sasvim dovoljno i ne treba im nikakvo čipiranje da bi te pratili i još si to i sa zadovoljstvom prihvatio i svojim pristankom omogućio.
 
4 0 hvala 0
15 godina
offline
Re: Hoćete li se cijepiti protiv Covida-19?
walentkane kaže...

Nemam baš volje pisati o temi korone jer nažalost moj tata je preminuo prije 8.mjeseci od nje, mama preboljela sa srednje teškim simptomima.

No ipak jedna stvar me jako muči, a to je kovid potvrde i teorije čipiranja koje su se pojavile kad i korona. Naime, teorija zavjere govorila je da će cijepljenjem biti ubačen čip u ljude koji će ih pratiti i kontrolirati, što je izazvalo smijeh kod večine ljudi pa i mene. Koliko ja poznam tehnologiju niti je to moguće niti se događa ali zato postoji nešto vrlo slično tome. 

Sve više država ograničava ulazak u gotovo sva mjesta kovid potvrdama. Znači, za ulazak recimo u neki restoran trebate covid potvrdu. U njoj su normalno svi vaši podaci, što znači da se točno zna u svakom trenutku koliko je ljudi u tom restoranu i za svakog pojedinca gdje se točno nalazi.

Nakon toga otiđete na neki koncert gdje opet točno se zna gdje ste i koliko je ljudi na njemu. I tako za sve što radite u životu.

Zar to ne izgleda slično čipiranju za koje se govorilo da ima cilj da vas prati i zna sve o vama ? 

 

 

Otkrit ću ti jednu tajnu. MUP i operateri u svakom trenutku znaju gdje si putem tvog mobitela. I to poprilično točno. Na jedan klik mišem.

Problem je što to ne mogu koristiti bilo kako, no ako nazoveš na 112 odmah vide tvoju lokaciju kako bi ti mogli pomoći.

I lako znaju i tvoj broj mobitela, jer im ili operateri jave, ili ga ti ostaviš svakih par godina kad uzimaš novu osobnu iskaznicu (koja jako brzo ističe u zadnje vrijeme ).

 

A što se tiče covid potvrda, to je offline provjera certifikata (nacionalnog digitalnog potpisa - sustavi među zemljama također nisu umreženi), a osobni podaci se ne obrađuju. Barem ne u official aplikaciji. 

Od svih stvari zbog kojih bi trebali biti paranoični mislim da je covid potvrda najmanji i najbenigniji problem.

PSN: DrskaBitanga, Xbox: MalaBitanga, Steam: Bitanga, Battle.net: Bitanga#2872, Uplay: DrskaBitanga, Origin: DrskaBitanga, Nintendo Switch Friend Code: SW-7419-2699-7478
Poruka je uređivana zadnji put uto 24.8.2021 22:56 (Bitanga).
2 godine
neaktivan
offline
Re: Hoćete li se cijepiti protiv Covida-19?
Mene to ne ispitivaju niti ja njih.Jednostavno nas ne zanima.A što je tvoje viđenje normalnog,je tvoja stvar.
15 godina
offline
Re: Hoćete li se cijepiti protiv Covida-19?
MSXhunT3R kaže...
Mene to ne ispitivaju niti ja njih.Jednostavno nas ne zanima.A što je tvoje viđenje normalnog,je tvoja stvar.

 

Ne, viđenje normalnog nije osobna stvar, to je nešto što psihologija relativno dobro definira. I jedna od sigurno normalnih stvari je komunikacija s drugim ljudima u granicama pristojnosti. A u pitanju nekoga da li se cijepio protiv nečega nema ništa nepristojno.

 

I potpuno je nešto drugo kad kažeš da ne pitaš jer te ne zanima od onoga ranije kad si rekao da "šta ih uopće imaš i pitati". Iako, malo više zanimanja za ljude i svijet oko sebe je dobra stvar, a ne loša.

PSN: DrskaBitanga, Xbox: MalaBitanga, Steam: Bitanga, Battle.net: Bitanga#2872, Uplay: DrskaBitanga, Origin: DrskaBitanga, Nintendo Switch Friend Code: SW-7419-2699-7478
Poruka je uređivana zadnji put sri 25.8.2021 6:03 (Bitanga).
2 godine
neaktivan
offline
Re: Hoćete li se cijepiti protiv Covida-19?
Je ko selske babe koje guraju nos u tuđe stvari i poslove.Tvoja definicija normalnog i moja nije ista.Mene ne zanima šta sused Štef radi i jel se cjepil Ili kad će se netko i hoće li cjepiti u familiji il rodbini.Jednostavno me ne zanima.
15 godina
offline
Re: Hoćete li se cijepiti protiv Covida-19?
MSXhunT3R kaže...
Je ko selske babe koje guraju nos u tuđe stvari i poslove.Tvoja definicija normalnog i moja nije ista.Mene ne zanima šta sused Štef radi i jel se cjepil Ili kad će se netko i hoće li cjepiti u familiji il rodbini.Jednostavno me ne zanima.

 

Opet krivo, zašto te ne bi zanimalo što susjed radi? Pa to ti je susjed. Jedno je bit naporan, maltretirat ljude svojom radoznalošću i pravit probleme u međuljudskim odnosima, a drugo je postavit obično pitanje u normalnom razgovoru, kao što i pitaš kolko ga je koštala nova kosilica. 

 

Ako te ne zanima, to je nešto sasvim drugo. To ne znači da nije legitimno i normalno pitanje.

PSN: DrskaBitanga, Xbox: MalaBitanga, Steam: Bitanga, Battle.net: Bitanga#2872, Uplay: DrskaBitanga, Origin: DrskaBitanga, Nintendo Switch Friend Code: SW-7419-2699-7478
5 godina
offline
Re: Hoćete li se cijepiti protiv Covida-19?
Ivooh11 kaže...
@walentkane

Znaš onaj dio kad kupiš novi android telefon i postiskaš one sitne gumbiče, da, da, slažem se? E da, to im je sasvim dovoljno i ne treba im nikakvo čipiranje da bi te pratili i još si to i sa zadovoljstvom prihvatio i svojim pristankom omogućio.

 Ili kad na FB objave sve moguce licne podatke i kad i gdje su putovali ili gdje su trenutno pa onda napisu ispod onu cuvenu glupost kako zabranjuju da se njihovi podaci bla bla....

2 godine
protjeran
offline
Hoćete li se cijepiti protiv Covida-19?

Lockdown je zlo, švedski model koji sada prakticira i VB je pravi i jedini put.

 
0 0 hvala 0
14 godina
offline
Re: Hoćete li se cijepiti protiv Covida-19?
UM7 kaže...
Pozdrav svim forumašima. Čitao sam komentare i vidim da su mišljenja oko cijepljenja dosta podjeljena. Iskreno ja sam protiv jer više vjerujem doktorima znanosti i nobelovcima za medicinu koji kazu da ovaj virus nije ništa novo, a ovo cijepivo nije cijepivo vec genski tretman. Samo napred i slušajte stožer civilne zaštite koji veze nema sa medicinom. Slušajte šefa policije koji vam govori o medicini kao stručnjak za istu. Ko se hoće cjepiti neka se cijepi ko neće ne mora i gotovo. Ako si se cjepio zašto se bojiš ne cjepljenih.

 hoggy prestani.

 

nego,

u restorane, na koncerte ili utakmice ne možeš ući ni bez novaca.

zašto nitko ne diže revoluciju i vrišti o diskriminiranju zbog toga?

 

 

 

jedino što me muči sa umjetnom inteligencijom je sram koji ću osjećati kad shvati koliko smo glupi.
2 godine
neaktivan
offline
Re: Hoćete li se cijepiti protiv Covida-19?
Bitanga kaže...
MSXhunT3R kaže...
Mene to ne ispitivaju niti ja njih.Jednostavno nas ne zanima.A što je tvoje viđenje normalnog,je tvoja stvar.

 

Ne, viđenje normalnog nije osobna stvar, to je nešto što psihologija relativno dobro definira. I jedna od sigurno normalnih stvari je komunikacija s drugim ljudima u granicama pristojnosti. A u pitanju nekoga da li se cijepio protiv nečega nema ništa nepristojno.

 

I potpuno je nešto drugo kad kažeš da ne pitaš jer te ne zanima od onoga ranije kad si rekao da "šta ih uopće imaš i pitati". Iako, malo više zanimanja za ljude i svijet oko sebe je dobra stvar, a ne loša.

 Štefek, jesi li se cijepil protiv Difterije?

Štefek: Ne

 

A žena protiv HPV-a? 

 

 

15 godina
online
Re: Hoćete li se cijepiti protiv Covida-19?
Entry Point kaže...
..
Licemjerje na stranu, ovakvi pozivi su vrlo opasni, ali oni će se jako brzo ograditi ako netko od luđaka iz njihove sljedbe ode korak dalje od samo slikanja.
..

 -da. .. a sad to primjeni na ostatak. Ili se kriteriji mijenjaju po potrebi?

 

.. što je s etiketiranjem ne cijepljenih, ne antivaxera-ravnozemljaša itd. nego zakon, za sad je cijepljenje stvar izbora + liječničke preporuke. + Kako necijepljen ugrožava cijepljene? + u čemu je razlika kad cijepljen prenese isti virus s potvrdom.

- imali smo par desetaka dnevno pozitivnih, prije par mjeseci, turizam s potvrdama, brojevi rastu, prošli mjesec 200-300 dnevno, sad 400-500.. kako na to utječe možda necijepljena baab-nona iz bibinja? + procjepljenost raste pa to ne može biti uzrok, odnosno jedini uzrok je turizam i kretanje ljudi dok je jedno od žarišta zrče. Zašto se to ne kritizira, dok se odgovornost prebacuje na ljude? Tko o tome odlučuje vlast-stožer ili baba-nona?

-što da netko sad 'ode korak dalje' i napadne babu-nonu? Jer vlast govori da je ona opasana, odgovorna. Što tad?

-misliš da vlast da se nešto od lauc-bekićevih 'tjeralica' desi ne bi njih za to optužila-kaznila? A što ako se to desi s baba-nonom? Tko će sankcionirati vlast?

 

all_or_nothing kaže...
.

zašto nitko ne diže revoluciju i vrišti o diskriminiranju zbog toga?

 

 

 

 -jer to nije diskriminacija. .. ali kad u kontekstu već pitaš, time daješ do znanja kako misliš-znaš da je trenutno stanje prema necijepljenima diskiminacija, kao i svaka druga, loša. + neovisno što ti misiš-znaš, diskriminacija je i zakonom zabranjena-kažnjiva. Problem je kad to provodi vlast, dok ista vlast ako želi može donjeti zakon, obavezno cijepljenje-covid, pa to ipak ne čini.. dok diskriminira. Tko trenutno širi covid? domaći-necijepjeni ili turizam? -novac. Ako gledaš usporedbu s cijenom ulaznice za nogomet, tad je cjena turizma širenje covida a to ne radi baba-nona nego isključivo inficirana osoba, turizam s potvrdama, jer samo inficirana osoba može širiti virus a baba-nona bi tad oboljela i recimo umrla, dok ako preživi opet bi bila u jednakom statusu kao cijepljeni.. no iz te priče se ispusti to da ona nije inficirana, nego tek može postati. Da je inficirana osoba, tad ta osoba ide u izolaciju, to je zakon, to nije diskriminacija ili uskraćivanje slobode i nema veze s cijeljenjem ili potvrdom, jednako stranac-tursist-domaći.. ali to je isključivo za inficirane, test-pozitivne. Test negativne osobe se po tom kriteriju ne smiju diskriminirati, ograničiti im kretanje itd. .. odnosno ako je problem kontrola tad imamo karantene, koje nisu diskriminacija jer se jednako odnose na sve.. osim kad imaš covid-potvrdu pa umjesto u karanteni završiš na zrču. Zato se brojke povećavaju, jer oni s potvrdama, dio njih ipak prenose, jer su inficirani.

 

-zašto se dozvoljava diskriminacija? -možda netko pomisli opravdano zbog pandemije? -ne, jer jedino opravdano je za test-pozitivne, tj inficirana osoba, a to nije stvar potvrde koja ne jamči da osoba s potvrdom nije pozitivna, naprotiv, upravo zato rastu brojke. Karantena nije diskriminacija ako se primjenjuje jednako na sve.. tj upravo u tome je definicija diskriminacije, kriterij, za sve-jednako.

 

-cijepite se, zaštitite sebe .. a ako mislite na druge, tad mislite na diskriminacije, neovisno rasnu-spolnu-vjersku.. pa i covid-novu-normalnu.

C64/TurboModul-OpenSourceProject.org.cn.部分作品为网上收集整理,供开源爱好者学习使用
14 godina
offline
Hoćete li se cijepiti protiv Covida-19?

neka necijepljeni onda prihvate da su (pozitivno) diskriminirani. (rebus) 😀

jedino što me muči sa umjetnom inteligencijom je sram koji ću osjećati kad shvati koliko smo glupi.
Moj PC  
0 1 hvala 0
15 godina
online
Re: Hoćete li se cijepiti protiv Covida-19?
all_or_nothing kaže...

neka necijepljeni onda prihvate da su (pozitivno) diskriminirani. (rebus) 😀

 -misliš? .. što bi bila pozitivna diskriminacija u kontekstu potvrda-propusnica? .. da idu preko reda? -tko bi se tad bunio ili bi razlog cijepljenja nestao? .. to je 'smiješan' dio pandemije, kao vic.. realan-opasan, to je pandemija, opasna. Većina mlađih se cijepi zbog potvrde, umjesto da je to odgovor znanosti-medicine na pandemiju kao riješenje problema. Cjepivo ima svrhu, zaštita od virusa.. ne neke propusnice što je postalo.

-zašto brojevi rastu? zašto je dozvoljeno recimo zrče? .. zašto se dozvoljava širenje virusa dok istovremeno formalno traje borba protiv? Što misliš, bi li bilo manje-jednako ili više zaraženih da je npr zrče zatvoreno? onako wildgues? .. ili stručan (pogodak) ili laički, što misliš? .. a tad imaš i odgovor o tome što je čime povezano, kao i to da nije problem 'moja baba-nona iz bibinja..' (izmišljen lik, da se naivni ne zabune..) :)

 

-zašto je slogan cijepljenja, mislite na druge (pogrešan) umjesto mislite na sebe? .. jer tad ako je za druge-ostale, vlast ima ovlasti raditi što želi, kao izvanredne mjere, suspenzije zakona, prava, logike, struke.. dok sad ne odlučuje struka nego turizam-prihod-novac, pa willy pere ruke i kaže da je baba-nona odgovorna (ljudi) mada je on ministar i time odgovoran jer ima vlast-ovlasti-stožer, dok nam već skoro dvije godine na tv ekranu piše upozorenje o odgovornosti. .. tko je za što odgovoran? Ja za sebe, svoju djecu, psa, auto.. za posao, za sve što radim. -ne za ono što ne radim niti imam moć odlučivati-utjecati, dok recimo stožer ima tu moć, pa da želi zrče bi bilo zatvoreno i time bi recimo ovo ljeto barem stotinjak osoba manje bilo zaraženo.. (broj je izvučen iz guzice, na ćoravo.. čisto kao broj, vjerojatno daleko više, tj toliko vidimo samo u austrijskim medijima uz kontekst zrča..). Hoće li recimo u toj austriji kad padne snijeg biti više ili manje zaraženih, dok će kod nas tad biti manje, ali će do tad kao posljedica umirati oni koji su sad pokupili virus, tj ovu jesen.. neovisno jesu li cijepljeni i imaju li potvrde.

-što je napravio novi zeland, što australija? što je napravio stožer za potrebe proljetnih izbora, što za potrebe turizma? .. ali i dalje 'peru ruke' i prebacuju odgovornost za posljedice na 'baba-nonu' ili necijepljene, mada ponovo, nitko, cijepljen-necijepljen, marsovac-zemljanin, crnac-bijelac, ateist-teist.. ne širi virus ako nije zaražen, ako nije test-pozitivan, ako je test-negativan. Širi isključivo takav, zaražen.

 

-ovisno o mogućnosti, recimo problem količine testiranja, vremena.. ako nije moguće test, tad se primjenjuje pravilo karantene, dok u izolaciju (kao i samoizolaciju) trebaju ići oni koji su pozitivni, ne svi-negativni, jer to nema smisla, tj tad je to karantena, kao i lockdown ali tad nije diskriminacija i postoji opravdani razlog. Ako se ne provodi karantena, ako osoba s potvrdom prenosi virus, .. tad je besmisleno takve ptvrde koristiti kao kriterij slobode kretanja jer naprosto nisu kriterij, jer osoba kojoj treba biti ograničeno kretanje treba biti isključivo ona koja širi virus, inficirana.. ili svi-karantena, sve ostalo je diskriminacija + besmisleno jer ne pomaže suzbijanju pandemije jednako kao da robijaša iz lepoglave koji je u samnici cijepimo i držimo izoliranog zbog kaznenog djela ali ga pustimo iz zatvora jer ima potvrdu pa može na zrče... dok baba-nona, koja je nevina, građanin koji ima sva prava, ne može nikamo gdje je uvjet takava potvrda, poslodavac joj da otkaz itd.

 

-u kontekstu pandemije-potvrda, ne postoji pozitivna diskriminacija, nemoguća.. osim da idu preko reda, dok oni s potvrdom čekaju u redu na provjeru potvrde. .. misliš da bi to bila poželjna pozitivna diskriminacija kao spolne kvote u politici ili manjiske-rasne-vjerske u nekim poslovima?

 

-virus ne diskriminira, znanost ne smije jer tad nije znanost-struka-brojke-formule-dokazi-činjenice.. nema pozitivne diskriminacije u pandemiji, a tad podsjetnik da je svaka diskriminacija, loša, zabranjena.. osim kad je vlast promovira?

C64/TurboModul-OpenSourceProject.org.cn.部分作品为网上收集整理,供开源爱好者学习使用
15 godina
offline
Re: Hoćete li se cijepiti protiv Covida-19?
UM7 kaže...
Pozdrav svim forumašima. Čitao sam komentare i vidim da su mišljenja oko cijepljenja dosta podjeljena. Iskreno ja sam protiv jer više vjerujem doktorima znanosti i nobelovcima za medicinu koji kazu da ovaj virus nije ništa novo, a ovo cijepivo nije cijepivo vec genski tretman. Samo napred i slušajte stožer civilne zaštite koji veze nema sa medicinom. Slušajte šefa policije koji vam govori o medicini kao stručnjak za istu. Ko se hoće cjepiti neka se cijepi ko neće ne mora i gotovo. Ako si se cjepio zašto se bojiš ne cjepljenih.

Situacija je podjeljena u dvije kategorije: u 1. kategoriju ubodu te u lijevo rame a u 2. kategoriji tri tjedna poslije ubodu te u desno rame. To je sve što trebaš znati.
Jer mislio sam da pitaš, a završio si sa pametovanjem.

Dakle savjet: pročitati 3 članka koja su ovdje izašla prije nekoliko mjeseci:

Mehanizmi djelovanja, kemijski sastav i reverzni inženjering BioNTech Pfizer cjepiva - 1. dio - Znanost @ Bug.hr

Mehanizmi djelovanja, kemijski sastav i reverzni inženjering BioNTech Pfizer cjepiva - 2. dio - Znanost @ Bug.hr

 

Mehanizmi djelovanja, kemijski sastav i inženjering covid-cjepiva - 3. dio: komparativna cjepologija - Znanost @ Bug.hr

 

Kada to pročitaš onda ću ti naći linkove gdje naučnici tvrde da nema korone a par dana poslije "probudili su se mrtvi".

E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice