Hoćete li se cijepiti protiv Covida-19? zaključana tema

poruka: 8.530
|
čitano: 942.153
|
moderatori: vincimus
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
Ovo je tema za komentiranje sadržaja Bug.hr portala. U nastavku se nalaze komentari na "Hoćete li se cijepiti protiv Covida-19?".
2 godine
neaktivan
offline
Re: Hoćete li se cijepiti protiv Covida-19?
zvonac kaže...

Čitam okolo pojedince koji se nisu cijepili, onak glave pognute i mole Boga da ih se ne pita dal su se cijepili.

 

Ne kužim, koji je točno problem odgovorit na pitanje, i reći "nisam se cijepio" pa još nisu krenuli ubijat radi toga, zar ne 

 

 

 To mi je malo seljački, kad me pitaju jesam li se cjepio.

 

Kažem "ne." 

 

Uvijek je follow-up pitanje "Zašto?" 

 

 

 

Poruka je uređivana zadnji put pon 23.8.2021 9:10 (Theophilus Ruy).
13 godina
offline
Re: Hoćete li se cijepiti protiv Covida-19?
Theophilus Ruy kaže...
Nema ustvari potpuno odobrenog cjepiva, sve samo emergency use

Možda FDA potpuno odobri Pfizer cjepivo u ponedjeljak.

 Zanimljivo je da FDA nije odobrila Astrazenecu za emergency use, dok je recimo u Europi odobrena. Znači isti argumenti prihvaćeni u EU nisu prihvaćeni u USA. To samo govori da je zdravlje na drugom mjestu, a politika i novac na prvom.

2 godine
neaktivan
offline
Re: Hoćete li se cijepiti protiv Covida-19?
AstraZeneca izaziva krvne ugruške u rijetkim slučajevima.

15 godina
offline
Re: Hoćete li se cijepiti protiv Covida-19?
Theophilus Ruy kaže...
zvonac kaže...

Čitam okolo pojedince koji se nisu cijepili, onak glave pognute i mole Boga da ih se ne pita dal su se cijepili.

 

Ne kužim, koji je točno problem odgovorit na pitanje, i reći "nisam se cijepio" pa još nisu krenuli ubijat radi toga, zar ne 

 

 

To mi je malo seljački, kad me pitaju jesam li se cjepio.

 

Kažem "ne." 

 

Uvijek je follow-up pitanje "Zašto?" 

 

 

 

Malo je glupo, mada pojam "gluposti" nije baš definiran, nešto nazivati "seljačkim"- Ja bi radije rekao "primitivno", jer seljaci su top-ljudi. Ne bi imao šta jesti da ih nema.

Ljudi pitaju jer su pogubljeni, dezinformirani, preplašeni... XYZ razloga a to što ti kažeš NE, samo dokazuje kakvu svijest širiš dalje.

15 godina
offline
Re: Hoćete li se cijepiti protiv Covida-19?
Theophilus Ruy kaže...

 To mi je malo seljački, kad me pitaju jesam li se cjepio.

 

Kažem "ne." 

 

Uvijek je follow-up pitanje "Zašto?" 

  

 

 

Kad ljudi vole znati s kakvim ljudima su okruženi. Tako te testiraju, da vide kako razmišljaš i što mogu očekivati od tebe.

PSN: DrskaBitanga, Xbox: MalaBitanga, Steam: Bitanga, Battle.net: Bitanga#2872, Uplay: DrskaBitanga, Origin: DrskaBitanga, Nintendo Switch Friend Code: SW-7419-2699-7478
2 godine
neaktivan
offline
Re: Hoćete li se cijepiti protiv Covida-19?
Ma sve i uvijek je test


Drugi put ću ja prvi pitati jesi li se cijepio/la, i ako ne zašto.
Poruka je uređivana zadnji put pon 23.8.2021 9:39 (Theophilus Ruy).
15 godina
offline
Re: Hoćete li se cijepiti protiv Covida-19?
Theophilus Ruy kaže...
Ma sve i uvijek je test

Drugi put ću ja prvi pitati jesi li se cijepio/la, i ako ne zašto.

 

Naravno, nema nikakvog problema. Komunikacija je dio života.

PSN: DrskaBitanga, Xbox: MalaBitanga, Steam: Bitanga, Battle.net: Bitanga#2872, Uplay: DrskaBitanga, Origin: DrskaBitanga, Nintendo Switch Friend Code: SW-7419-2699-7478
15 godina
odjavljen
offline
Re: Hoćete li se cijepiti protiv Covida-19?
Bitanga kaže... 

Kad ljudi vole znati s kakvim ljudima su okruženi. Tako te testiraju, da vide kako razmišljaš i što mogu očekivati od tebe.

Problem je što zaključak mogu donijeti jedino na temelju odgovora na pitanje zašto, a odgovor na to pitanje nerijetko zalazi poprilično u privatnu sferu - ne mora svakom ni biti ugodno s osobom s kojom nema prisni odnos razmjenjivati detalje o svojem medicinskom stanju zbog kojeg se možda nije cijepio...

 

 

S jedne strane gledamo postoji li teoretska mogućnost identifikacije korisnika na web stranici po potpisu browsera, da nebismo kršili GDPR, a s druge strane kao normalno uzimamo zadiranje u nečije medicinsko stanje...

Privatne poruke su za privatne razgovore. Ne odgovaram na općenita pitanja vezana uz neku temu.
Poruka je uređivana zadnji put pon 23.8.2021 9:53 (MrBlc).
13 godina
offline
Re: Hoćete li se cijepiti protiv Covida-19?
Theophilus Ruy kaže...
AstraZeneca izaziva krvne ugruške u rijetkim slučajevima.

 Eh da...a Pfizer i Moderna ne?
Ja sam u zadnje vrijeme čuo u bližoj i daljnjoj rodbini za puno zdravstvenih problema vezanih za krvne uguške. Moja sestra je imala emboliju pluća. Ima 47 godina.

A i statistike umrlih u Hrvatskoj pokazuju nevjerojatan rast u mjesecima nakon što je počelo cijepljenje. Ne znam da li su ove brojke točne ali ako jesu, onda se treba pitati od čega sad odjednom ta povečana smrtnost, i to u mjesecima kad korone 'nema', tj umiralo je od nje puno manje ljudi nego u najjačim mjesecima.

14 godina
offline
Re: Hoćete li se cijepiti protiv Covida-19?
U Njemačkoj čim si završio u bolnici zbog COVIDa je išla terapija protiv zgrušavanja krvi. A, razlog tomu je naglo povećanje broja umrlih od embolije u mjesecima nakon izlječenja od COVIDa. Tako da ne možeš jednoznačno donijeti zaključak da su embolije samo zbog cjepiva. I COVID i cjepivo ih izazivaju, samo pitanje u kojem omjeru. Za sad je statistika debelo u korist cijepljenja.
15 godina
offline
Re: Hoćete li se cijepiti protiv Covida-19?
MrBlc kaže...
Bitanga kaže... 

Kad ljudi vole znati s kakvim ljudima su okruženi. Tako te testiraju, da vide kako razmišljaš i što mogu očekivati od tebe.

Problem je što zaključak mogu donijeti jedino na temelju odgovora na pitanje zašto, a odgovor na to pitanje nerijetko zalazi poprilično u privatnu sferu - ne mora svakom ni biti ugodno s osobom s kojom nema prisni odnos razmjenjivati detalje o svojem medicinskom stanju zbog kojeg se možda nije cijepio...

 

 

S jedne strane gledamo postoji li teoretska mogućnost identifikacije korisnika na web stranici po potpisu browsera, da nebismo kršili GDPR, a s druge strane kao normalno uzimamo zadiranje u nečije medicinsko stanje...

 

I odgovor "što te boli kurac, moja stvar" isto puno govori o osobi. I ako netko šuti isto puno govori o sebi.

Pričam općenito o ljudskoj komunikaciji i ljudima u tvojoj okolini s kojima se susrećeš. Što se tiče cijepljenja, uglavnom su svi odgovori na "zašto se nisi cijepio" sasvim ljudski, ali tu i tamo neki biser iznenadi.

 

Ja volim postaviti pitanje "Jel jebeš šta?" da vidim kako čovjek diše ;-) Ako se pozove na GDPR nemam više što s njim pričati, nikad!

PSN: DrskaBitanga, Xbox: MalaBitanga, Steam: Bitanga, Battle.net: Bitanga#2872, Uplay: DrskaBitanga, Origin: DrskaBitanga, Nintendo Switch Friend Code: SW-7419-2699-7478
Poruka je uređivana zadnji put pon 23.8.2021 10:53 (Bitanga).
15 godina
offline
Re: Hoćete li se cijepiti protiv Covida-19?
guslac kaže...
Theophilus Ruy kaže...
AstraZeneca izaziva krvne ugruške u rijetkim slučajevima.

 Eh da...a Pfizer i Moderna ne?
Ja sam u zadnje vrijeme čuo u bližoj i daljnjoj rodbini za puno zdravstvenih problema vezanih za krvne uguške. Moja sestra je imala emboliju pluća. Ima 47 godina.

A i statistike umrlih u Hrvatskoj pokazuju nevjerojatan rast u mjesecima nakon što je počelo cijepljenje. Ne znam da li su ove brojke točne ali ako jesu, onda se treba pitati od čega sad odjednom ta povečana smrtnost, i to u mjesecima kad korone 'nema', tj umiralo je od nje puno manje ljudi nego u najjačim mjesecima.

 

Ženi je kolegica s posla umrla u trudnoći od embolije pluća... prije 7-8 godina. Najbolje nikad ne bit trudan više, opasno je.

Kolega iz bivše firme, programer, imao ugrušak u nozi. Najbolje ne baviti se programiranjem.

Rođak umro poslije operacije kuka, ugrušak. Najbolje ništa ne operirati.

PSN: DrskaBitanga, Xbox: MalaBitanga, Steam: Bitanga, Battle.net: Bitanga#2872, Uplay: DrskaBitanga, Origin: DrskaBitanga, Nintendo Switch Friend Code: SW-7419-2699-7478
15 godina
odjavljen
offline
Re: Hoćete li se cijepiti protiv Covida-19?
Bitanga kaže...

I odgovor "što te boli kurac, moja stvar" isto puno govori o osobi. I ako netko šuti isto puno govori o sebi.

Pričam općenito o ljudskoj komunikaciji i ljudima u tvojoj okolini s kojima se susrećeš. Što se tiče cijepljenja, uglavnom su svi odgovori na "zašto se nisi cijepio" sasvim ljudski, ali tu i tamo neki biser iznenadi.

"Zbog osobnih razloga" je sasvim pristojan odgovor ukoliko s osobom koja pita nemamo prisniji odnos. "Što te boli kurac, moja stvar" je nepristojna varijanta prikladna iznimno ako postavljač pitanja pristupa s napadačkim i nepristojnim tonom.

 

Bitanga kaže...

Ja volim postaviti pitanje "Jel jebeš šta?" da vidim kako čovjek diše ;-) Ako se pozove na GDPR nemam više što s njim pričati, nikad!

Znaš da ne otkrivaju samo odgovori puno o tebi, ponekad pitanja otkrivaju i više 

 

Privatne poruke su za privatne razgovore. Ne odgovaram na općenita pitanja vezana uz neku temu.
13 godina
offline
Re: Hoćete li se cijepiti protiv Covida-19?
Bitanga kaže...
guslac kaže...
Theophilus Ruy kaže...
AstraZeneca izaziva krvne ugruške u rijetkim slučajevima.

 Eh da...a Pfizer i Moderna ne?
Ja sam u zadnje vrijeme čuo u bližoj i daljnjoj rodbini za puno zdravstvenih problema vezanih za krvne uguške. Moja sestra je imala emboliju pluća. Ima 47 godina.

A i statistike umrlih u Hrvatskoj pokazuju nevjerojatan rast u mjesecima nakon što je počelo cijepljenje. Ne znam da li su ove brojke točne ali ako jesu, onda se treba pitati od čega sad odjednom ta povečana smrtnost, i to u mjesecima kad korone 'nema', tj umiralo je od nje puno manje ljudi nego u najjačim mjesecima.

 

Ženi je kolegica s posla umrla u trudnoći od embolije pluća... prije 7-8 godina. Najbolje nikad ne bit trudan više, opasno je.

Kolega iz bivše firme, programer, imao ugrušak u nozi. Najbolje ne baviti se programiranjem.

Rođak umro poslije operacije kuka, ugrušak. Najbolje ništa ne operirati.

 Izašao iz kuće, dobio koronu. Najbolje više ne izlazit iz kuće.

15 godina
offline
Re: Hoćete li se cijepiti protiv Covida-19?
MrBlc kaže...
Bitanga kaže...

I odgovor "što te boli kurac, moja stvar" isto puno govori o osobi. I ako netko šuti isto puno govori o sebi.

Pričam općenito o ljudskoj komunikaciji i ljudima u tvojoj okolini s kojima se susrećeš. Što se tiče cijepljenja, uglavnom su svi odgovori na "zašto se nisi cijepio" sasvim ljudski, ali tu i tamo neki biser iznenadi.

"Zbog osobnih razloga" je sasvim pristojan odgovor ukoliko s osobom koja pita nemamo prisniji odnos. "Što te boli kurac, moja stvar" je nepristojna varijanta prikladna iznimno ako postavljač pitanja pristupa s napadačkim i nepristojnim tonom.

 

Bitanga kaže...

Ja volim postaviti pitanje "Jel jebeš šta?" da vidim kako čovjek diše ;-) Ako se pozove na GDPR nemam više što s njim pričati, nikad!

Znaš da ne otkrivaju samo odgovori puno o tebi, ponekad pitanja otkrivaju i više 

 

 

1. Upravo tako, zato i kažem svaki odgovor govori o osobi. A ljudi razgovaraju s ljudima o osobnim stvarima da ih bolje upoznaju, da vide tko im odgovara i s kime bi mogli dijeliti životne radosti i probleme, a u krajnjoj liniji da bi im mogli i pomoći. A neki tu žele zabraniti osobna pitanja i osobne odgovore :-)

 

2. Apsolutno, i pitanja mogu biti "zanimljiva", ja se toga ne bojim. Na svu sreću ima dovoljno ljudi, a premalo slotova za prijatelje, pa se ne moramo i ne trebamo svima svidjeti :-)

PSN: DrskaBitanga, Xbox: MalaBitanga, Steam: Bitanga, Battle.net: Bitanga#2872, Uplay: DrskaBitanga, Origin: DrskaBitanga, Nintendo Switch Friend Code: SW-7419-2699-7478
15 godina
offline
Re: Hoćete li se cijepiti protiv Covida-19?
Hazar kaže...

 Izašao iz kuće, dobio koronu. Najbolje više ne izlazit iz kuće.

 

Ja sam dobio koronu od žene u kući... Najbolje nemati ženu ili ne bit nikad kod kuće!

Ja sam preživio, ali netko je umro zbog toga. Kad još nije bilo cjepiva.

 

Sve je opasno, život je opasan. Nikad ne znaš što će te strefit, kad i gdje.

Svi smanjujemo rizike u okvirima kako nam to odgovara. Kad nam ne odgovara, onda ih svjesno prihvaćamo u nadi da se neće ništa dogoditi.

PSN: DrskaBitanga, Xbox: MalaBitanga, Steam: Bitanga, Battle.net: Bitanga#2872, Uplay: DrskaBitanga, Origin: DrskaBitanga, Nintendo Switch Friend Code: SW-7419-2699-7478
Poruka je uređivana zadnji put pon 23.8.2021 11:41 (Bitanga).
13 godina
offline
Re: Hoćete li se cijepiti protiv Covida-19?
Bitanga kaže...
Hazar kaže...

 Izašao iz kuće, dobio koronu. Najbolje više ne izlazit iz kuće.

 

Ja sam dobio koronu od žene u kući... Najbolje nemati ženu ili ne bit nikad kod kuće!

Ja sam preživio, ali netko je umro zbog toga. Kad još nije bilo cjepiva.

 

Sve je opasno, život je opasan. Nikad ne znaš što će te strefit, kad i gdje.

Svi smanjujemo rizike u okvirima kako nam to odgovara. Kad nam ne odgovara, onda ih svjesno prihvaćamo u nadi da se neće ništa dogoditi.

 U potpunosti se slažem :).

15 godina
offline
Re: Hoćete li se cijepiti protiv Covida-19?
Hazar kaže...

 U potpunosti se slažem :).

 

Australci su počeli s pobunom, nama je još ok, pa samo kukamo na internetu.

PSN: DrskaBitanga, Xbox: MalaBitanga, Steam: Bitanga, Battle.net: Bitanga#2872, Uplay: DrskaBitanga, Origin: DrskaBitanga, Nintendo Switch Friend Code: SW-7419-2699-7478
2 godine
neaktivan
offline
Re: Hoćete li se cijepiti protiv Covida-19?
Da, moguća su i "zanimljiva" pitanja

Od kojih se ovdje dobiva ban.

A vani dižu tenzije.

Ništa čime bi se trebalo ponositi.

Poruka je uređivana zadnji put pon 23.8.2021 12:31 (Theophilus Ruy).
 
0 0 hvala 0
15 godina
offline
Re: Hoćete li se cijepiti protiv Covida-19?
Theophilus Ruy kaže...
Da, moguća su i "zanimljiva" pitanja

Od kojih se ovdje dobiva ban.

A vani dižu tenzije.

Ništa čime bi se trebalo ponositi.

 

Potpuno krivi kontekst. Pričamo o razgovorima u 4 oka među poznanicima, a ne o bilo kojem razgovoru ikad igdje.

Ti si započeo sa cmizdrenjem što te ljudi pitaju zašto se nisi cijepio.

PSN: DrskaBitanga, Xbox: MalaBitanga, Steam: Bitanga, Battle.net: Bitanga#2872, Uplay: DrskaBitanga, Origin: DrskaBitanga, Nintendo Switch Friend Code: SW-7419-2699-7478
2 godine
neaktivan
offline
Re: Hoćete li se cijepiti protiv Covida-19?
Koji lik.

Jel to kompenziraš na forumu nešto što nemožeš u stvarnosti?
15 godina
offline
Re: Hoćete li se cijepiti protiv Covida-19?
Theophilus Ruy kaže...
Koji lik.

Jel to kompenziraš na forumu nešto što nemožeš u stvarnosti?

 

Apsolutno. U stvarnosti nisam okružen takvim likovima poput tebe.

PSN: DrskaBitanga, Xbox: MalaBitanga, Steam: Bitanga, Battle.net: Bitanga#2872, Uplay: DrskaBitanga, Origin: DrskaBitanga, Nintendo Switch Friend Code: SW-7419-2699-7478
2 godine
neaktivan
offline
Re: Hoćete li se cijepiti protiv Covida-19?
Vidi se.
14 godina
offline
Re: Hoćete li se cijepiti protiv Covida-19?
Epilog se nastavlja lik pozitivan na koronu, upravo sam i ja išao na testiranje čekam rezultate
Intel i AMD fanboy Po danu navijam za AMD a preko većeri za Intel
Moj PC  
0 0 hvala 0
14 godina
offline
Hoćete li se cijepiti protiv Covida-19?

crtica iz života: nećak, 30 ljeta, cijepljen a/z u ožujku, zakačio negdje, tjedan dana bolovao, blagi simptomi, 3 dana blaga temperatura, sad je ok. njegovi doma bez oboljenja, cijepljeni pfizerom. 

 

jedino što me muči sa umjetnom inteligencijom je sram koji ću osjećati kad shvati koliko smo glupi.
Moj PC  
2 0 hvala 0
14 godina
offline
Re: Hoćete li se cijepiti protiv Covida-19?
dreadmoore kaže...
Epilog se nastavlja lik pozitivan na koronu, upravo sam i ja išao na testiranje čekam rezultate

 Ako si se cijepio boli te penis.

14 godina
offline
Re: Hoćete li se cijepiti protiv Covida-19?
forumaš kaže...
dreadmoore kaže...
Epilog se nastavlja lik pozitivan na koronu, upravo sam i ja išao na testiranje čekam rezultate

 Ako si se cijepio boli te penis.

 Pa nisam  da jesam se cijepio bilo bi sve ok međutim dva puta su me odbili kad sam trazio da se cjepim u tome je najveća kvaka

Intel i AMD fanboy Po danu navijam za AMD a preko većeri za Intel
10 godina
offline
Re: Hoćete li se cijepiti protiv Covida-19?
@all_or_nothing

Eto cijepivo funkcionira kako i treba.👍
Nadglednik dina
10 godina
offline
Re: Hoćete li se cijepiti protiv Covida-19?
Lolek i Bolek, postaju građani (oportunisti) opasnih namjera:

https://www.index.hr/vijesti/clanak/bakic-poziva-na-fotografiranje-znanstvenika-koji-krse-mjere-srica-to-je-atak-na-nas/2298445.aspx

Kampanja Živi zid v2.0 u punoj snazi. Znaju oni da populizmom i laganim desničarenjem mogu dobiti masu neukih slijepih sljedbenika. Kako će im se stranka zvati?
Nadglednik dina
Moj PC  
2 3 hvala 0
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice