Hoćete li se cijepiti protiv Covida-19? zaključana tema

poruka: 8.530
|
čitano: 941.256
|
moderatori: vincimus
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
Ovo je tema za komentiranje sadržaja Bug.hr portala. U nastavku se nalaze komentari na "Hoćete li se cijepiti protiv Covida-19?".
2 godine
offline
Re: Hoćete li se cijepiti protiv Covida-19?
Hazar kaže...

 Što ako netko recimo donira milijun eura u humanitarne svrhe čisto zbog reputacije i kako bi završio u medijima i kako bi se pročulo o tome kakav je dobrotvor i da tako radi na svom ugledu, a zapravo ga je manje briga za ljude do kojih će doći ti novci. Je li on napravio dobru stvar, bi li ga nazvao nesebičnim, jel bi bitniji motiv iza toga ili samo djelo?

 Napisao si, da ti nisam odgovorio na "pitanje".

Imaš kvazi potrebu baviti se mudroslovljem, a ne ide ti....

 

Zato sam jako ljut na tebe. 

Najteže je u životu sirovini dokazati da je sekundarna !
13 godina
offline
Re: Hoćete li se cijepiti protiv Covida-19?
Zaporožac kaže...
Hazar kaže...

 Što ako netko recimo donira milijun eura u humanitarne svrhe čisto zbog reputacije i kako bi završio u medijima i kako bi se pročulo o tome kakav je dobrotvor i da tako radi na svom ugledu, a zapravo ga je manje briga za ljude do kojih će doći ti novci. Je li on napravio dobru stvar, bi li ga nazvao nesebičnim, jel bi bitniji motiv iza toga ili samo djelo?

 Napisao si, da ti nisam odgovorio na "pitanje".

Imaš kvazi potrebu baviti se mudroslovljem, a ne ide ti....

 

Zato sam jako ljut na tebe. 

 Šta je to kvazi potreba?

2 godine
offline
Re: Hoćete li se cijepiti protiv Covida-19?
Hazar kaže...
 Šta je to kvazi potreba?

 ima više značenja..

 

http://onlinerjecnik.com/rjecnik/strane-rijeci/kvazi

Najteže je u životu sirovini dokazati da je sekundarna !
3 godine
protjeran
offline
Re: Hoćete li se cijepiti protiv Covida-19?
Nemoj me svrstavati u necijepljene jer sam ti već rekao da sam cijepljen i glupošću i vakcinom i kurcem i palcem.

Skupa sa stožerašima radite budale od ljudi. Rečeno je, dok se pojavi vakcina i dok bude dostupna svima, vraćamo se u normalu. E pa vraćamo se mi jedino u pičku materinu
 
5 0 hvala 0
2 godine
offline
Re: Hoćete li se cijepiti protiv Covida-19?
foofajter kaže...
Nemoj me svrstavati u necijepljene jer sam ti već rekao da sam cijepljen i glupošću i vakcinom i kurcem i palcem.

Skupa sa stožerašima radite budale od ljudi. Rečeno je, dok se pojavi vakcina i dok bude dostupna svima, vraćamo se u normalu. E pa vraćamo se mi jedino u pičku materinu

 Ne kontam zbog čega si cijepljen glupošću ?

Nije te nitko tjerao.

Vakcina je baš danas dostupna SVIMA, a zašto se debili ne cijepe, pitaj njih...

 

Napravit će nam problem u 11 i 12 mjesecu samo takav.

 

Što je 10 umrlih dnevno od C19 ?

ništa, ko ih jebe, je li, ne poznajem ih ?

 

I ja sam već "pisao2 da sam bio u bolnici, i kad počnu ulaziti "svemirci" svaki drugi dan s limenim sandukom pitaš se, kad je moj red ?

Najteže je u životu sirovini dokazati da je sekundarna !
Poruka je uređivana zadnji put čet 19.8.2021 13:01 (Zaporožac).
15 godina
offline
Re: Hoćete li se cijepiti protiv Covida-19?
Zaporožac kaže...
..

 Ne kontam zbog čega si cijepljen glupošću ?

Nije te nitko tjerao.

Vakcina je baš danas dostupna SVIMA, a zašto se debili ne cijepe, pitaj njih...

 

Napravit će nam problem u 11 i 12 mjesecu samo takav.

 

Što je 10 umrlih dnevno o C19 ?

ništa, ko ih jebe, je li ?

 - zakon, za sad je to stvar izbora. Isti zakon trenutno na snazi kaže da ti nemaš pravo vrijeđati ljude nazivajući ih debilima. Očekujem da modovi moderiraju.

-tko radi problem? Kako? ... opet moja necijepljena baba-nona? .. ne, turizam-turisti. Brojke rastu. Tko će tad na jesen biti odgovoran? baba-nona ili vlast koja dozvoljava zrče? Čemu služe covid potvrde? Kakve veze s tim ima lokalna osoba koja živi u svom selu, neovisno o cijepljenosti? Može širiti virus ako je zaražena. Ako nije, ne širi. Ako je zaražena, virus nije došao po duhu svetom, nego su ga prenjeli ljudi. Koji ljudi? Čemu služi potvrda? Čemu cijepivo? Potrebama truizma? Tko će tad na jesen biti odgovoran? .. ili što je napravio novi zeland s jednim pozitivnim? .. lockdown od 5 dana, to je mjera ako je cilj borbe protiv pandemije i tad jesen nije nešto čega se treba bojati, dok naši naprotiv samo gledaju semafor-narančasto .. da ne pocrveni. Tko je tad odgovoran za posljedice u jesen ako brojevi mrtvih od covida skoče?

 

-virus šire inficirani, neovisno jesu li cijepljeni.

-cijepivo ublažava posljedice, cijepite se, zbog sebe, ali ne spriječava širenje virusa jer i cijepljeni jednako prenose usprkos tome što imaju potvrde. Tj da nemaju potvrde, tad bi trebali test, a tad bi se pozitivni izolirali i tako spriječili širenje pandemije. Ne tako što neku 'babu-nonu' nazoveš debilom, jer ona s tim nema veze, virus nije ni vidjela pri čemu je možda čak i cijepljena.

 

-čemu korištenje takvih riječi kao debil? nemaš baš ni jedan drugi način izraziti mišljenje-stav-činjenice i sl. osim vrijeđanja? zašto to modovi dozvoljavaju?

C64/TurboModul-OpenSourceProject.org.cn.部分作品为网上收集整理,供开源爱好者学习使用
3 godine
protjeran
offline
Re: Hoćete li se cijepiti protiv Covida-19?
Zaporožac kaže...
foofajter kaže...
Nemoj me svrstavati u necijepljene jer sam ti već rekao da sam cijepljen i glupošću i vakcinom i kurcem i palcem.

Skupa sa stožerašima radite budale od ljudi. Rečeno je, dok se pojavi vakcina i dok bude dostupna svima, vraćamo se u normalu. E pa vraćamo se mi jedino u pičku materinu

 Ne kontam zbog čega si cijepljen glupošću ?

Nije te nitko tjerao.

Vakcina je baš danas dostupna SVIMA, a zašto se debili ne cijepe, pitaj njih...

 

Napravit će nam problem u 11 i 12 mjesecu samo takav.

 

Što je 10 umrlih dnevno od C19 ?

ništa, ko ih jebe, je li, ne poznajem ih ?

 

I ja sam već "pisao2 da sam bio u bolnici, i kad počnu ulaziti "svemirci" svaki drugi dan s limenim sandukom pitaš se, kad je moj red ?

 Ako je cjepivo spas i dostupno je svima, onda ja koji sam cijepljen ne mogu biti kriv ovom ne cijepljenom ako vrisne, kaj ne? Tak da, ukidaj mjere, vraćaj sve u normalu i biraj cijepljenje/necijepljenje iliti život/smrt.

2 godine
offline
Re: Hoćete li se cijepiti protiv Covida-19?
ihush kaže...
-čemu korištenje takvih riječi kao debil? nemaš baš ni jedan drugi način izraziti mišljenje-stav-činjenice i sl. osim vrijeđanja? zašto to modovi dozvoljavaju?

 Ma, je li ?

Našao se Pravednik (nije film)..

Ti toliko perfidno znaš poniziti ljude u drugim temama da bi TI trebao dobiti crveni za svaki drugi post.

 

Opet pišeš gluposti i dosadan si više.

Da nisi toliko dugo na forumu već bi davno dobio permabann zbog svoje zloćudnosti i većinom sumanutog pisanja...

 

Tebe su pogodili "antipsihotici" ..hmmmmm...

 

Čudno, po pisanju, meni je sve jasno...

 

Jebaji ga, struka mi je to.

 

Ne bih ti nikada rekao jer si u suštini ok lik, no skini se.

Najteže je u životu sirovini dokazati da je sekundarna !
2 godine
offline
Re: Hoćete li se cijepiti protiv Covida-19?
foofajter kaže...

 Ako je cjepivo spas i dostupno je svima, onda ja koji sam cijepljen ne mogu biti kriv ovom ne cijepljenom ako vrisne, kaj ne? Tak da, ukidaj mjere, vraćaj sve u normalu i biraj cijepljenje/necijepljenje iliti život/smrt.

 Sumanute reakcije, smiri se.

Najteže je u životu sirovini dokazati da je sekundarna !
15 godina
offline
Re: Hoćete li se cijepiti protiv Covida-19?
foofajter kaže...

 Ako je cjepivo spas i dostupno je svima, onda ja koji sam cijepljen ne mogu biti kriv ovom ne cijepljenom ako vrisne, kaj ne? Tak da, ukidaj mjere, vraćaj sve u normalu i biraj cijepljenje/necijepljenje iliti život/smrt.

 

Na krivom mjestu to pišeš. Mislim da bi ovdje svi ukinuli mjere (dok se opet ne napune bolnice).

PSN: DrskaBitanga, Xbox: MalaBitanga, Steam: Bitanga, Battle.net: Bitanga#2872, Uplay: DrskaBitanga, Origin: DrskaBitanga, Nintendo Switch Friend Code: SW-7419-2699-7478
15 godina
offline
Re: Hoćete li se cijepiti protiv Covida-19?
foofajter kaže...
Zaporožac kaže...
foofajter kaže...
Nemoj me svrstavati u necijepljene jer sam ti već rekao da sam cijepljen i glupošću i vakcinom i kurcem i palcem.

Skupa sa stožerašima radite budale od ljudi. Rečeno je, dok se pojavi vakcina i dok bude dostupna svima, vraćamo se u normalu. E pa vraćamo se mi jedino u pičku materinu

 Ne kontam zbog čega si cijepljen glupošću ?

Nije te nitko tjerao.

Vakcina je baš danas dostupna SVIMA, a zašto se debili ne cijepe, pitaj njih...

 

Napravit će nam problem u 11 i 12 mjesecu samo takav.

 

Što je 10 umrlih dnevno od C19 ?

ništa, ko ih jebe, je li, ne poznajem ih ?

 

I ja sam već "pisao2 da sam bio u bolnici, i kad počnu ulaziti "svemirci" svaki drugi dan s limenim sandukom pitaš se, kad je moj red ?

 Ako je cjepivo spas i dostupno je svima, onda ja koji sam cijepljen ne mogu biti kriv ovom ne cijepljenom ako vrisne, kaj ne? Tak da, ukidaj mjere, vraćaj sve u normalu i biraj cijepljenje/necijepljenje iliti život/smrt.

 -ostaješ ''krivac'' onom cijepljenom, stožeru ili čistorukom-willyju, koji pere ruke od odgovornosti i prepušta je tebi, dok svaki dan na tv-ekranu već dvije godine čitamo poruku 'ostanite odgovorni'. .. ne oni, nego mi s ove strane ekrana.  .. pri čemu je ekšli nevažno jesi li cijepljen, krivicu određuju po kriteriju mi-oni, ne recimo po kriteriju test-pozitivan .. i najgore, igonriraju činjenicu da cijepljeni prenose virus, inficiraju se, samo prosječno s blažim posljedicama, tad su im svi drugi krivi pa i ti.

-zašto struka-stožer ne prozove test-pozitivne kao odgovorne, kao izvor širenja? .. samo zato jer su to turisti koji donose novac i imaju potvrde? Tko je kriv ili odgovoran za što?

-što je rekla UK? .. ili-ili, ili je priči o pandemiji kraj, pa tako i mjerama (potvrdama, lockdownima i nabijanju krivnje-odgovornosti ''nama'') ili nije kraj, a tad zašto je zrče otvoreno? Tko širi, gdje širi? Tko je odgovoran za zrče? ja-ti-netko s foruma ili 'baba-nona'? .. onaj tko odlučuje o tome, taj je odgovoran za posljedice .. tj zato willy pere ruke, jer pametan čovjek zna da bi sutra (na jesen) bio odgovoran-kriv ako ga netko prozove.

-zato ćeš ti biti kriv, kao i moja baba-nona.. ne ''mi'', ne ''ja'', uvijek oni-drugi, 'oni su krivi za sve' (kišu, sušu, skakavce, co2, .. visoke cijene goriva, loše ceste.. pa i za pandemiju, zašto ne..).

C64/TurboModul-OpenSourceProject.org.cn.部分作品为网上收集整理,供开源爱好者学习使用
2 godine
offline
Hoćete li se cijepiti protiv Covida-19?

Mene samo muči što brzo prepoznam ljude koji uzimaju antipsihotike.

Nisu oni krivi, to je ozbiljna bolest...

Ti ljudi mogu biti i superinteligentni, no čudno je to, npr. znam što bih dalje napisao ali ....teško je "to", ozbiljno ću povrijediti nekoga.

Nije mi to namjera.

Najteže je u životu sirovini dokazati da je sekundarna !
 
0 1 hvala 0
2 godine
protjeran
offline
Re: Hoćete li se cijepiti protiv Covida-19?

Lijepo si se prepoznao, fake account od 7 tjedana koji operira većinom samo po ovoj temi od svih drugih na forumu, bolesno-opsesivno optužujući i vrijeđajući. 

2 godine
offline
Re: Hoćete li se cijepiti protiv Covida-19?
VonMackensen kaže...

Lijepo si se prepoznao, fake account od 7 tjedana koji operira većinom samo po ovoj temi od svih drugih na forumu, bolesno-opsesivno optužujući i vrijeđajući. 

 već sam ti odgovorio na temi "kako pronaći posao u Irskoj gdje si nalupao takve budalaštine da bih te pod mus odmah permabanirao..

 

e dobro.

napisao sam relevantim osobama,( bijah na forumu od 2011 do 2014 godine)  od kada sam bio na forumu do kada, oni su to provjerili i sa mnom je ok.

tvoji smajliči su glupavi jer pišeš bez veze,zajebavaš ljude i moja preporuka je da letiš...

 

Možeš se smijati i nadalje..

Bez veze.

 

Ovo je zadnji tvoj post koji ću dječačiću (možež ti imati i 50 godina, ali imaš dječji mozak) komenirati.

 

Sad sam to boldao kao nešto bitno, tebi važno no vjeruj mi, dosadan si, skloni se od mene jer pišeš samo bedastoće....

 

aj sad sam na poslu, posao je takav da imam lufta te si mi malo zabavan i mogu ti odgovoriti, inače, ti si za permabann..

Najteže je u životu sirovini dokazati da je sekundarna !
15 godina
offline
Hoćete li se cijepiti protiv Covida-19?

-spamate temu.. a modovi ne reagiraju...

 

-nego, kad ste već tu :)

.. naslov, hoćete li se cijepiti (covid19..)..?

-ako da/ne, zašto, ili što mislite da se cijepljenjem dobije-izgubi? Dobije se npr potvrda, za većinu bolje šanse u slučaju oboljevanja, idealno imunitet koji može biti i prirodno preboljevanjem pa i bez... no bolje se osloniti na cijepivo, ako djeluje dok po većini informacija možemo zaključiti da djeluje-pomaže, barem za većinu populacije.

-važno, za sad je to stvar slobodnog izbora, pravo osobe koja odlučuje, hoće li, kad i kojim cjepivom, tj po tom kriteriju se ne može prigovarati necijepljenima, jer je tad to kršenje ustavnih prava osobe i tad mod mora reagirati, kao i zakon-država, tj zaštititi osobu koja ne krši zakon od šikaniranja, diskriminacije itd. .. no to se recimo 'zaboravi' (previdi?). .. dokle? zašto?

-odnosno, ako cijepljena osoba 'štiti druge', kako to cijepljena štiti, ako ne štiti ni sebe od zaraze, samo od težih posljedica, pri čemu će biti zarazan za ostale što nam potvrđuju studije i delta..

-cijepljen štiti sebe, smanjuje rizik, necijepljen je neutralan tj on je u opasnosti-većoj, ne ostali tj svatko za sebe odlučuje + liječnik obiteljske medicine ili stučnjak koji za svaku konkretnu osobu može dati preporuku za-protiv, čisto stručno-medicinske razloge (ne političke ili dogmatske).. pri čemu čak nije važno jel liječnik anti-pro vaxer mada vidimo da ni kod njih nije baš procjepljenost nešto posebna. Struka mora biti stuka, kriterij-odluka, ne želja-vjera-politika .. ne kao primjer sinjske alke ili proljetnih izbora, kad se 'kriteriji' ''prilagode'' potrebi vlasti, pa mjera ima ili nema, manje-više .. kriterij?

 

-znaju li se žarišta širenja virusa?

-možemo čak gledati po karti, županije.. i jasno nam je da je jedno od žarišta recimo zrče (+ austrijski mediji..)... i što se radi? .. poziva se ''moja'' baba-nona na cijepljenje. (?) .. kako će ona utjecati na stanje pandemije na zrču, u austriji, u turizmu? .. kako? daj je nema (jer ekšli ne postoji) jednako ne utječe, kao i to da je cijepljena ili necijepljena. Ona nije ta osoba koja širi-prenosi virus, jer je kao bitcoin nepostojeća a virus još nije postao viralan, samo virulentan..

-odnosno, ako moja baba-nona utječe na virus, tad je on viralan, izmišljen, digitalan.. jer tad je u istom svemiru s baba-nonom i tek tad posotje promili šanse da ona ima utjecaj na stanje pandemije.

 

-što recimo stožer-vlast-država dobije ako se neka baba-nona iz bibinja cijepi? Od kog, koga štitimo? Furištu na plaži u zrču ili dubrovniku? .. pa ta baba-nona nije tamo, time je eliminirana iz formule neovisno o imunitetu ili pandemiji tj može biti rizik samo za svoju okolinu, selo-kuću.. a pošto je imaginaran lik, čak ni to. .. dakle, što hr, bilo tko dobije ako se recimo procjepljenost ispod 50% podigne na recimo 60%? .. jesmo li se tad riješili pandemije, lockdowna, potvrda-propusnica ili virusa? Što je cilj cijepljenja? potvrda? ograničenje kretanja nevinih ljudi po pogrešnom kriteriju, tj ako je razlog virus-pandemija, tad se opravdano može ograničiti kretanje samo inficiranoj osobi, test-pozitivnoj, ne test-negativnoj .. ili karantena. (tko ne zna razliku riječi izolacija i karantena? kao i teća novonormalna-komponirana, lockdown koja bi u slobodnom prijevodu trebala imati značenje ograničenja kretanja iz razloga pandemije s nejasnim kriterijem ovisno o nekoj potvrdi-propusnici, čak i prije cijepiva kao potvrda o radnom mjestu za prolaz iz županije a sad s covid19-potvrdom) itd..

-što je dakle covid-potvrda? .. ako su prije godinu dana potvrde služile u lockdownu da ljudi mogu doći na posao, čemu sad služe covid-potvrde? turizmu? .. kakve veze s tim ima neka osoba iz zagore, kao baba-nona iz bibinja? .. tj može turista proći uz njenu kuću ako ide prema zadru, ali i dalje se neće inficirati, tj moguće je samo u slučaju da je ta baba-nona pozitivna, zaražena-inficirana a tad će ili razviti imunitet ili neće, ili će oboljeti, lakše-teže ili neće.. ili će umrijeti.. ili neće neovisno o tome jel ili nije cijepljena, dok jednog dana svakako mora umrijeti, ne može živjeti ''100-godina'' mada već ima više (nitko ne zna točno.. priča se, a pošto je izmišljen lik, možda ima i 120god) :)

.. itd.

 

jel ovo covid kriza, pandemija? ima li razlike sad kad imamo cijepiva u odnosu na recimo godinu prije bez?

-što je po istom kriteriju zaključila recimo UK?

-što je po kriteriju zaraze zaključila australija, što neki dan novi zeland?

-izrael, visoka procjepljenost, island (nije istaknut u medijima) .. pa opet idu na treću rundu, pitam se zašto .. i to ne zato jer sam protiv trećeg cijepljenja, nego što to znači, kriterij, smisao, pandemija-zaštita .. i što znači biti cijepljen za ostale, što za turizam-zrče, što za babu-nonu, što za ostale građane u ostalim mjestima-županijama koji kroz prozor vide recimo strane automobile na putu prema obali ili u povratku.. kakve veze s tim ima jel osoba (ne)cijepljena, tj ima li veze sa spolom, vjerom, bojom, godinama..? -nema? .. a ima s pandemijom-covidom? kako? Kako ima veze s virusom ako je strenđer prošao autom po cesti (autoputu) kroz recimo varaždinsku županiju i da pri tome nije bio na par metara od osobe, nije stisnu ruku ili pričao, neovisno o maski-distanci ili pranja ruku.. kakve veze tad ima jel ta osoba u svom dvorištu (ne)cijepljena?

-tj ako govorimo o virusu, širenju-pandemiji.. tad je samo zaražena-pozitivna osoba ta koja širi virus. To vaxeri zaborave? Kako? Kriterij? struka-stožer? .. što je smisao cijepljenja? visok postotak ili eliminiranje pandemije? ako je postotak tad je nagovaranje-pristiak razumljiv, ako je pandemija-virus tad se to treba konkretnim mjerama pa i karantena-lockdown ako nemamo ništa drugo, ... tj prošle godine nismo imali cjepiva, sad imamo. Tko ima potvrdu i putuje taj je tad logično zaštićen dovoljno da neće imati ozbiljnije posljedice ako se zarazi, ali može širiti zarazu i tad je ta osoba-turist taj koji je problem, tj njegov novac koji želimo pa pristajemo na 'kompromis' dok stožer pere ruke i odgovornost svali na babu-nonu tj nisku procjepljenost, koja je ekšli u prosjeku eu, dakle recimo 'normalni' smo ili novo-normalni, ništa drugačiji od njamaca, austijanaca, ostalih.. dok ako se dobro sjećam u mađarskoj je na vlasti neki orban, 'diktator'.. koji je naredio cijepljenje.. pa opet nisu eliminirali problem tj i dalje je isto-identično kao u ostalim državama eu u okruženju, recimo slovačka, austrija, slovenija.. pa i švedi.. tj ne vidim da su države s +90% mirnije, ali vidim da turizam-zrče konkretno ima veze s brojkama, oboljelima, s pandemijom.

 

-tko to ne vidi? stožer? ne vide recimo dalmaciju kao trenutni problem? bulj vs plenki u sinju? .. (o)pozicija? Kakve veze ima baba-nona i njeno cijepljenje sa pandemijom ako je to stvar turizma i broja ljudi na nekom ograničenom prostoru, kao partijanje-dernek bez mjera i udaljenosti .. to struka ne vidi? -vide, znaju, zato peru ruke, jer ne žele bit odgovorni na jesen ili kad uđemo u crveno, tj dok novac pristiže do tad je pandemija ok, a kad stane, tad će krivac biti baba-nona, ne to što nisu recimo uveli lockdown kao novizeland ili australija (koja kao država kontinent ima manje zaraženih od recimo zadarske županije.. pa zatvori sve plaže..).

 

-kakve veze s tom političko-ekonomskom odlukom ima neka osoba-pojedinac ili odluka o cijepljenju? kakve veze ima struka-medicina ako trenutno ne dolučuje jer je novac trenutno važniji? Kriterij?

 

C64/TurboModul-OpenSourceProject.org.cn.部分作品为网上收集整理,供开源爱好者学习使用
 
1 0 hvala 0
14 godina
offline
Re: Hoćete li se cijepiti protiv Covida-19?
Pa barem je to lako riješiti, prosto ko pasulj. Baba se cijepio i izbije argument da je nestao kriva. Pet minuta posla.
14 godina
offline
Re: Hoćete li se cijepiti protiv Covida-19?
Pa barem je to lako riješiti, prosto ko pasulj. Baba se cijepio i izbije argument da je nestao kriva. Pet minuta posla.
15 godina
offline
Re: Hoćete li se cijepiti protiv Covida-19?
forumaš kaže...
Pa barem je to lako riješiti, prosto ko pasulj. Baba se cijepio i izbije argument da je nestao kriva. Pet minuta posla.

- što se time riješilo? Pandemija? Što kad imaš +90% a pandemija je i dalje tu?

-kako je to postala krivica osobe? .. tj kako je necijepljenost postala krivica? .. čitaš li recimo zakon? .. piše li da je cijepljenje (covid19) obavezno ili je za sad izbor? .. krivica, koga, za što? argument?

 

-govoriti o krivnji oboljelih? .. tko je od 7 milijardi ljudi kriv? .. ista kategorija kad se o žrtvi silovanja govori o krivnji kao izazovno odjevanje-ponašanje.

-zapamti, ta osoba, recimo necijepljena, zakonski je nevina, jer naprosto da je cijepljenje obavezno tad bi to bio zakon, dok nije, naprosto nije ... a ti tad kršiš ustavna prava i optužuješ nevine za nešto što s njima nema veze i njije njihova krivnja pa ni odgovornost.

-pazi, samo inficirana osoba može širiti virus, ne negativna, pri čemu je nevažno jel cijepljena, jer cjepivo ne spriječava ponovno inficiranje-oboljenje.. samo recimo većinom blaže posljedice.

-ako želiš nekog optužiti za širenje virusa, tad prvi preduvijet ta osoba mora biti pozitivna, imati virus, kao što ubojica mora nekoga ubiti.

-drugi kriterij je jedakost, samo postojanje kriterija koji se tad jednako primjenjuju na sve, ne po stranačkom ključu, ne mi-oni, nego ili je ili nije. .. a tad pošto samo inficirana osoba može inficirati druge, prenjeti zarazu, tad je nevažno jel cijepljena, tj nije tako postala 'nevina' ili osolobođena 'stigme' prenostitelja virusa, a to se upravo radi s necijepljenima, diskriminacija suprotna zakonu, jer diskriminira po bilo kojoj od opisanih zakonom, što je i upravo primjer s cijepljenjem. Zakon? Vrlo jednostavno, ako država nešto želi, donese zakon, bez tog, suprotno važećim zakonima je kršenje zakona..

-pa pitanje (ne tebi) .. jel cijepljenje stvar izbora? -je, dok je tako ne smije biti razlog diskriminacije, mada svi možemo sugeririati za cijepljenje, ne možemo diskriminirati i kršiti zakon osporavanjem prava koje ljudi imaju odnosno ako to država želi tad jednostavno donese zakon po kojem je to obavezno i tad nema diskriminacije.

 

-kriterij, smisao, cilj .. što je 'lako riješiti' ako se baba-nona cijepi ili ne cijepi? tko je za nešto kriv, po kojoj osnovi? .. dok je kriv svatko tko krši zakon, tad je to većina koja stigmatizira babu-nonu i krše njena prava-ustav-zakon. Smisao? Koji argument si dao? .. moj argument, sugestija babi, da se cijepi, da je to vjerojatno bolje, ali da pita liječnika i da odluči sama za sebe. Pogrešno nešto? Misliš da imaš pravo nešto više od tog? -nemaš, tj ako to misliš tad si u sukobu sa zakonom i smislom. To nije 5 minuta posla, to je tekovina uređenog društva, civilizacije, to se gradi stoljećima, odnosno ta baba je upravo temelj na kojem je sve sagrađeno, građanin s pravima pa ako ništa drugo poštivanjem godina, jer je bliža stotki nego prosječni širitelj virusa po jadranu s potvrdom punoljetnom pragu s pravom glasa.

C64/TurboModul-OpenSourceProject.org.cn.部分作品为网上收集整理,供开源爱好者学习使用
13 godina
offline
Re: Hoćete li se cijepiti protiv Covida-19?
Zaporožac kaže...
Hazar kaže...
 Šta je to kvazi potreba?

 ima više značenja..

 

http://onlinerjecnik.com/rjecnik/strane-rijeci/kvazi

 Nisam te pitao što znači kvazi, nego kvazi potreba. Mislim da si na krivo mjestu upotrijebio izraz ;)

 

14 godina
offline
Re: Hoćete li se cijepiti protiv Covida-19?
Rekao si da preporučaš cijepljenje. Znaci baba u pet minuta zaštiti sebe i izbije argument da je nestao kriva. Gdje je problem, pa nije valjda u tih pet minuta vremena?
15 godina
offline
Re: Hoćete li se cijepiti protiv Covida-19?
forumaš kaže...
Rekao si da preporučaš cijepljenje. Znaci baba u pet minuta zaštiti sebe i izbije argument da je nestao kriva. Gdje je problem, pa nije valjda u tih pet minuta vremena?

 -i dalje ne vidiš promašaj? .. -ne postoji argument krivnje, kao što ne štiti druge nego sebe. Nakaradno tumačenje prava, izbora-zakona i odgovornosti, novo-normalno?

-uopće nije problem ta fiktivna baba, 5minuta.. nego je problem cilj-procjepljenost, postotak, koji opet ništa ne riješava, jer nije riješenje. Što se želi riješiti, postotak ili pandemija? turizam ili virus?

C64/TurboModul-OpenSourceProject.org.cn.部分作品为网上收集整理,供开源爱好者学习使用
14 godina
offline
Re: Hoćete li se cijepiti protiv Covida-19?
Znaci greska je ako se baba cijepi?
15 godina
offline
Re: Hoćete li se cijepiti protiv Covida-19?
forumaš kaže...
Znaci greska je ako se baba cijepi?

 -ne, ali to znaš, no uporan si .. :)

- ili ovako, koji smisao je ovih postova ako ne želiš razgovarati, argumentirati, nešto reći, čak sporedno tko je u pravu, kao 'mišljenje'.. nego se zakvačiš na 'moju babu' koja btw nije baba nego baba-nona (kao autorski lik, zaštićen copyrightom, iz bibinja..) :).

 

-pa recimo (naivno) ako već treba objašnjavati, greška je u tumačenju da je baba-nona nešto kriva, da je kriva ako se ne cijepi, tj za što bi bila kriva?

pa nakon tog, ponovo par prošlih postova, s pitanjima, smisla-cilja-kriterija i zakona uz recimo diskriminaciju koja je zabranjena-kažnjiva i bez donošenja nekog novog zakona po već postojećim. Država ako želi obavezno cijepljenje, donese zakon. Dok je stvar izbora, nije krivica a svaka diskriminacija je diskriminacija .. dok bi 'pozitivna' u kontektsu testa-virusa bila jedina opravdana (ako netko može pročitati smisao rečenice) :)

 

-samo zaražena osoba širi virus.

-(ne)cijepljeni šire ili ne šire ovisno o tome jesu li inficirani, ne ovisno o tome imaju li potvrdu.

-zakon. .. itd.

 

C64/TurboModul-OpenSourceProject.org.cn.部分作品为网上收集整理,供开源爱好者学习使用
14 godina
offline
Re: Hoćete li se cijepiti protiv Covida-19?
Ti si AI bot ili stvarna osoba? 😂
15 godina
offline
Re: Hoćete li se cijepiti protiv Covida-19?

-ja? A-bot (bez slova I osim u prefixu kad ima drugo značenje).. nešto kao iOvčar, njemački. Kakve to veze ima s temom? :)

 

-kriteriji, krivica-odgovornost, cijepljenje, pandemija, kao i zakon, pravila igre i elementarna logika. Može li se sve opravdati 'novo-normalnim'? Što je cilj, smisao, kriterij?

C64/TurboModul-OpenSourceProject.org.cn.部分作品为网上收集整理,供开源爱好者学习使用
14 godina
offline
Re: Hoćete li se cijepiti protiv Covida-19?
Cilj je da se baba cijepi da zaštiti sebe i da ne mora slušati da je potencijalno za nestao kriva. Pet minuta posla, odradiš i živiš dalje, bez filozofija koje troše vise energije od nuspojava. Prosto ko pasulj.
Novi dan, neki drugi problem. Cilj je živjeti i preživjeti, pandemija/ekonomija. U životu problemi se rješavaju u hodu.
Poruka je uređivana zadnji put čet 19.8.2021 18:52 (forumaš).
Moj PC  
1 0 hvala 0
8 godina
offline
Hoćete li se cijepiti protiv Covida-19?

Konačno je 50% odraslih procijepljeno. Trebalo bi biti bar 70% ali ajde, ipak je ovo balkankan...
Beroš je danas rekao da je od lipnja (znači u protekla 2,5 mjeseca) od korone preminulo preko 250 ljudi, od toga je 80% necijepljenih. Ista stvar stoji sa ovima hospitaliziranima, intubiranima, novozaraženima... blizu 90% ih je necijepljenih.
Sad se već hospitaliziraju 30-godišnjaci.

Bio sam preoptimističan neki dan kad sam rekao da od korone 50+ ljudi umire mjesečno u HR; brojka je bliže 100 (i raste).
https://vlada.gov.hr/vijesti/beros-svjedocimo-epidemiji-necijepljenih-80-posto-preminulih-nije-bilo-cijepljeno/32759

Brojke neumoljivo dokazuju: u posljednjih 14 dana od 3697 novozaraženih osoba s pozitivnim PCR testom, čak njih 85,72 posto nije bilo cijepljeno. Od 221 hospitalizirane osobe njih 87,51 posto nije bilo cijepljeno. Od 1. lipnja do 17. kolovoza preminulo je 254 osoba, a 80 posto preminulih nije bilo cijepljeno.
Niti jedna od 20 preminulih osoba mlađih od 60 godina nije bila cijepljena ili je primila tek jednu dozu cjepiva.

Lako je biti general poslije bitke, ali moram ovo kazati:
Da je Vlada uvjetovala popuštanje mjera TEK kad se procijepi 50% stanovništva, do lipnja bi imali tih 50% umjesto danas.
To ujedno znači da bi, što zbog dužih oštrijih mjera što zbog cijepljenja, do danas imali bar 300-500 preminulih manje. Od današnjih 8300 preminulih (jučer opet umrlo 3. ukupno 8294)
I osiguranu turističku sezonu od lipnja do kraja godine, u kontinuitetu.
Bolnice su nam pune; zarazna u Zg više nema mjesta za oboljele od drugih bolesti; 486 novozaraženih, 2.355 bolesnih, svaki deseti hospitaliziran; više nije pitanje tjedana nego dana kad ćemo opet morati uvesti stroge epidemiološke mjere. 

 

ihush :

Kod oboljelih,
Necijepljeni imaju veći broj kopija virusa u brisu sluznice nego što to imaju cijepljeni.

Sve ti to znaš, jer je logično. Znaš da cijepljeni ne samo daleko manje oboljevaju već i daleko manje prenose infekciju.
Znaš da se ovaj virus daleko brže širi od gripe ili prehlade; ako ga se pusti među necijepljenima i nepreboljelima - skroz eksponencijalno.
Znaš da će tako u par dana skočiti i do tvoje (ne)cijepljene babe i da će ga ona, ako je cijepljena, proširiti dalje, a ako je cijepljena malo će ga usporiti - dok to virus ne nadoknadi među necijepljenima.
Od gripe umriu stotine, od ovog tisuće.

U UK su još prošle godine umirali deseci tisuća od covida (preko 1000 dnevno), sad "samo" 100-150 DNEVNO.

Ne zbog lošeg cjepiva već nepridržavanja mjera (i praktički neobaveznosti mjera): imaju 20-40000 (!!!) novih infekcija dnevno.
https://www.worldometers.info/coronavirus/country/uk/
Da, oni će do kraja godine postići "imunitet krda" - uz cijenu od bar 10000 nepotrebno novo preminulih, na do sad 130000 već preminulih.
I uz jedan veliki rizik:

Ako pustiš virus da divlja, veća je šansa da ć doći do nove, još opasnije mutacije. Cijepljenje samo po sebi ne usporava virus dovoljno (u sl. Delte ako nije blizo 90% ukupne populacije procijepljeno). Ako je npr tek svaki 10000-ti imunokompromitiran tako da ne umire već da tjednima preboljeva, kod takvog ta šansa mutacije drastično raste; ako ljudi imaju distancu od njega, nose maske itd - ta mutacija se možda neće uspjeti proširiti (ili će se moći detektirati i ograničiti na vrijeme) - cijepljeni naokolo ili ne.
Sa trenutačnim eksperimentom u UK, imaju velike šanse da su džabe krečili (i da nas sve vrate na početak priče).


PERITE BAR RUKE, MAKAR PO SRIJEDI BILA I MEĐUNARODNA ZAVJERA INDUSTRIJE SAPUNA ZBOG EKSTRAPROFITA NA EKSPERIMENTALNOM SAPUNU. ;)
Jer, ako vam polovina odraslog stanovništva u Hr (1.688.016 cijepljenih) i gotovo trećina ljudi na zemlji, uopće postojećih, odnosno 2.520.000.000 cijepljenih ljudi koje je do sad primilo cjepivo i nije se pretvorilo u zombije nije dokaz da je ovo cjepivo uživo unazad godinu dana pa do danas testirano više nego li ikoje drugo ikada... bar perite ruke.

 
3 2 hvala 0
3 godine
protjeran
offline
Re: Hoćete li se cijepiti protiv Covida-19?
Svi se brinu oko super bitne koronice, a poplave, potresi, stanje u Afganistanu, poskupljenja od 50-200%, depresija i ostale bolesti, jebanje u mozak od strane političara i još pun kufer drugih stvari, to je sasvim nebitno.

Uživajte u ovoj fino isplaniranoj krizi, drago mi je da vam većini odgovara. Vjerujte covid smrdljivcima iz čajne da je virus nastao na pijaci i sve pet.

Tak i tak nam uskoro slijedi nova plandemija kao što je najavio veliki bil gejc.

Da, znam, veliki sam teoretičar zavjere. A možda i nisam, možda sam samo realan oko nekih stvari koje su više nego sumLJive
Poruka je uređivana zadnji put pet 20.8.2021 6:51 (foofajter).
 
1 2 hvala 0
8 godina
offline
Re: Hoćete li se cijepiti protiv Covida-19?
foofajter kaže...
Svi se brinu oko super bitne koronice, a poplave, potresi, stanje u Afganistanu, poskupljenja od 50-200%, depresija i ostale bolesti, jebanje u mozak od strane političara i još pun kufer drugih stvari, to je sasvim nebitno.

Uživajte u ovoj fino isplaniranoj krizi, drago mi je da vam većini odgovara. Vjerujte covid smrdljivcima iz čajne da je virus nastao na pijaci i sve pet.

Tak i tak nam uskoro slijedi nova plandemija kao što je najavio veliki bil gejc.

Da, znam, veliki sam teoretičar zavjere. A možda i nisam, možda sam samo realan oko nekih stvari koje su više nego sumLJive

 

Nisi ti teoretičar zavjere već običan klaun.
Sad te brine stanje u Afganistanu i pazzovo "depresija"  više od "koronice", do jučer nisi Kabul mogao pronaći na karti svijeta.

3 godine
protjeran
offline
Re: Hoćete li se cijepiti protiv Covida-19?
Klaun u ovom cirkusu, slažem se :)

Možda ne znam di je Kabul, ali znam da bi se tobom trebali pozabavit tam, malo da ti uđu i straga i sprijeda.

A depresija me muči odavno, a korona ju je samo pojačala, ne samo kod mene već i kod drugih ljudi zechino koronaška čobanska idi se zatvori u podrum i drkaj kurac na stožeraške izmišljene brojke
Poruka je uređivana zadnji put pet 20.8.2021 7:29 (foofajter).
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice