Hoćete li se cijepiti protiv Covida-19? zaključana tema

poruka: 8.530
|
čitano: 942.344
|
moderatori: vincimus
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
Ovo je tema za komentiranje sadržaja Bug.hr portala. U nastavku se nalaze komentari na "Hoćete li se cijepiti protiv Covida-19?".
8 godina
offline
Re: Hoćete li se cijepiti protiv Covida-19?
Brki1994 kaže...

Cjepivo protiv Covida uz to što je novo novcata tehnlogija po prvi put u praksi, nije u opticaju niti godinu dana, a ozbiljne implikacije (navedene u tekstu koje neželiš pročitati) postoje.  

 

 

Ajd ne piši gluposti.

"novo novcata tehnlogija po prvi put u praksi" 

Cjepivo protiv Covida nije jedna već dvije tehologije, korištenjem oslabljenih adenovirusa i mRNA.
mRNA je "novija" tehnologija - iz 1989, znači staro preko 30 gdina.
https://en.wikipedia.org/wiki/RNA_vaccine#Early_research

https://www.statnews.com/2020/11/10/the-story-of-mrna-how-a-once-dismissed-idea-became-a-leading-technology-in-the-covid-vaccine-race/

cjepiva sa adenovirusima su pak iz ranih sedamdesetih, znači tehnologija stara 50 godina.
https://www.drugdiscoverytrends.com/a-quick-history-of-the-tech-behind-jj-astrazenecas-covid-19-vaccines/

Novo je pak samo način implementacije posebno za ovaj specifičan virus.

 


"nije u opticaju niti godinu dana"

WTF je "opticaj"??? Cjepivo protiv Covida-19 postoji točno godinu dana.
Cijepljenje je odobreno i krenulo se u masovna cijepljenja u prosincu prošle godine -

znači od preko 8 mjeseci do danas, cijepljeno je 2,373, 026,128 ljudi bar jednom dozom (gotovo 2,5 milijarde ljudi), ili 30,4% ukupne ljudske populacije.

4,431,474,657 je ukupno cijepljenja do danas.

"ozbiljne implikacije (navedene u tekstu koje neželiš pročitati) postoje."  

Lažeš, tekst ti u naslovu kaže "moguće neželjene posljedice" a ne da "postoje". Moguće je samo hipotetski, znači samo u nekakvoj teoriji.

 

VJEROJATNOST za stvarne (a ne krajnje teoretske) ozbiljne posljedice cijepljenja - u usporedbi sa sličnim prijetnjama - ti je ovdje:

 

Ova tvoja "studija" u naslovu postavlja PITANJE a ne tvrdnju (da bi izbjegli tužbe zbog laganja):

Worse Then Disease? Reviewing Some Possible Unintended Consequences of the mRNA Vaccines Against COVID-19

ili na hrvatskom:

Gore od bolesti? Pregled nekih mogućih neželjenih posljedica mRNA cjepiva protiv Covida-19

Koja to ozbiljna studija ima de facto click-bait naslov poput ovog sa upitnikom - "Gore od bolesti?"? 

Poruka je uređivana zadnji put sri 11.8.2021 18:56 (Zechina).
15 godina
offline
Hoćete li se cijepiti protiv Covida-19?

.. danas 381.

-turizam na vrhuncu, strože mjere.. kako na to utječe procijepljenost?

-prošli tjedan je izgledalo da ćemo se provući, sad već (duplo) teže.

C64/TurboModul-OpenSourceProject.org.cn.部分作品为网上收集整理,供开源爱好者学习使用
 
0 0 hvala 0
8 godina
offline
Re: Hoćete li se cijepiti protiv Covida-19?
ihush kaže...

.. danas 381.

-turizam na vrhuncu, strože mjere.. kako na to utječe procijepljenost?

-prošli tjedan je izgledalo da ćemo se provući, sad već (duplo) teže.

 

Ma ne možemo se provući ni teoretski, već je ovo "ko je jamio, jamio je" (paricu od turističke sezone).
Da su majmuni na vlasti malo ozbiljniji, imali bi malo duže strože mjere, postepenije bi ih popuštali - i uz puno kontrole i malo sreće, mogli su turistčku sezonu produžiti ne samo do kraja 9. mjeseca već u kontinuitetu do novogodišnjih blagdana (ZG, Istra, Kvarner itd su prepoznati kao zimske turističke destinacije, uz postojeće ljetne).
Do tad bi već postigli procijepljenost od bar 60%, i uz kontrolirano "prirodno" preboljevanje, uopće ne bi bila panika.

HZJZ objavi podatke za Dalmaciju i na 33K testiranja ispada 1200 pozitivnih na PCR testovima, a ECDCu pošalju podatke o dodatnih 83000 antigenskih testova i samo 6 pozitivnih. Lažiranje podataka i ne upisivanje pozitivnih na antigenskim testovima - pa su kao zaebali EU.
A sad će im Sinj, Alka, Bulj i Most biti žrtveni jarac - i ljudi će to popušiti.

15 godina
offline
Re: Hoćete li se cijepiti protiv Covida-19?
Zechina kaže...
..

Do tad bi već postigli procijepljenost od bar 60%, i uz kontrolirano "prirodno" preboljevanje, uopće ne bi bila panika.
..
A sad će im Sinj, Alka, Bulj i Most biti žrtveni jarac - i ljudi će to popušiti.

-postotak će skočiti 'sam od sebe'.. (popis), tak da je to prosjek-prosjeka, ok.. btw, raste i austrija...

-čemu služe covid-potvrde? širenju?

 

-bulj .. politički oportunizam (nešto što nije tema ove teme..).

 

C64/TurboModul-OpenSourceProject.org.cn.部分作品为网上收集整理,供开源爱好者学习使用
8 godina
offline
Hoćete li se cijepiti protiv Covida-19?

Bar 500 friško zaraženih u Austriji je došlo iz Hrvatske (samo sa Zrća preko 300 u 2 dana).

Sterat će nas u 3pm - i to ne zbog Vučića (koji se sad ljuti jer efikasnije od njega umanjujemo brojeve)... da, tamo daleko je isto panika.

 
0 1 hvala 0
12 godina
offline
Re: Hoćete li se cijepiti protiv Covida-19?
Zechina kaže...

Bar 500 friško zaraženih u Austriji je došlo iz Hrvatske (samo sa Zrća preko 300 u 2 dana).

Sterat će nas u 3pm

 Triša? 

8 godina
offline
Re: Hoćete li se cijepiti protiv Covida-19?
ihush kaže...

.. danas 381.

-turizam na vrhuncu, strože mjere.. kako na to utječe procijepljenost?

-prošli tjedan je izgledalo da ćemo se provući, sad već (duplo) teže.

 Živimo u vremenu kada se zdravim ljudima uzimaju brisevi i, na iznenađenje samo i isključivo debila, otkriva da im nosevi nisu sterilni, već da su puni virusa i bakterija, a mi smo odlučili tražiti samo jednu vrstu i sad su ti ljudi bolesni i infektivni. A naoko zdravi, bioteroristi prokleti. Ma nemojte, prije korone su nam nosevi bili sterilni, a gripa i prehlade su preživljavali ljeto po Duhu Svetom. Right.

Zašto u tom testiranju zdravih ljudi nema kontrolne skupine, odnosno da vidimo koliko tih bioterorista nosi gripu, pneumokoke i ostale respiratorne viruse, pa da vidimo kontekst pozitivnih korona brojeva? Ah da, debil se to neće zapitati, jer se odluke stožerskog gnoja ne propitkuje. A kao imaju veći iq. Da, od majmuna sigurno.

15 godina
offline
Hoćete li se cijepiti protiv Covida-19?

 

Evo je Miro ja završio sa drugom dozom. Požurili su me ujutru pa nisam uspio naći BFS majicu. Ali biti će i treća doza, teća doća ide sa BFS majicom.

Da, da.. i treća doza + drugo cijepljenje suprotnim cjepivom.

Dakle svi ćemo otići u 3. p.m. zahvaljujući debilima koji kada ga grlo zaboli on uzme septolete, kada mu slijepo crijevo pukne ne pita se treba li ići na operaciju ili ne... itd itd.. ali zato obično cjepivo ne može uzeti.

Zabrinuo sam se danas da sam 2 Peronija (neko Italijansko pivo) morao uzeti.

Moj PC  
5 2 hvala 0
2 godine
neaktivan
offline
Re: Hoćete li se cijepiti protiv Covida-19?
Da,i kaj sad?
13 godina
offline
Re: Hoćete li se cijepiti protiv Covida-19?
Envy kaže...

 

Evo je Miro ja završio sa drugom dozom. Požurili su me ujutru pa nisam uspio naći BFS majicu. Ali biti će i treća doza, teća doća ide sa BFS majicom.

Da, da.. i treća doza + drugo cijepljenje suprotnim cjepivom.

Dakle svi ćemo otići u 3. p.m. zahvaljujući debilima koji kada ga grlo zaboli on uzme septolete, kada mu slijepo crijevo pukne ne pita se treba li ići na operaciju ili ne... itd itd.. ali zato obično cjepivo ne može uzeti.

Zabrinuo sam se danas da sam 2 Peronija (neko Italijansko pivo) morao uzeti.

 Svaka čast stari. Očekujem te na jesen/zimu i s updateom s cijepljenja protiv gripe.

8 godina
offline
Hoćete li se cijepiti protiv Covida-19?

Evo supruga jučer isto odradila drugu dozu Pfizera, nema temperature ali je malo pospana...ili mulja zato da ja moram kuvat kafu 

 
3 0 hvala 0
8 godina
offline
Hoćete li se cijepiti protiv Covida-19?

Update: COVID 19 u Hrvatskoj: Pregled broja zaraženih po županijama
https://ppalasek.github.io/
Nedobro nam se piše...

 
1 5 hvala 0
6 godina
offline
Hoćete li se cijepiti protiv Covida-19?

Simpa slicica o razlikama onih koje danas nazivamo vaxerima i antivaxserima iako je 99% tih antivaxera redovno cjepljeno i cijepilo je svoju djecu. Pametnome je vec sama takva forsirana klasifikacija dovoljna da zna o cemu se radi.

 
3 4 hvala 0
14 godina
offline
Re: Hoćete li se cijepiti protiv Covida-19?
Hoggy kaže...

Simpa slicica o razlikama onih koje danas nazivamo vaxerima i antivaxserima iako je 99% tih antivaxera redovno cjepljeno i cijepilo je svoju djecu. Pametnome je vec sama takva forsirana klasifikacija dovoljna da zna o cemu se radi.

 meni se čini da je pregorio algoritam koji ti nudi sadržaje na internetu... gdje ti to sve nalaziš to je čudo.

jel' ima štogod novo sa onim nigerijskim ministrom, nije mi se već dugo javio? brinem se da mu se nije štogod desilo, lijepo mi je rekao da će ga strijeljati a ja nisam povjerovao.

jedino što me muči sa umjetnom inteligencijom je sram koji ću osjećati kad shvati koliko smo glupi.
9 godina
offline
Re: Hoćete li se cijepiti protiv Covida-19?
Zechina kaže...

Bar 500 friško zaraženih u Austriji je došlo iz Hrvatske (samo sa Zrća preko 300 u 2 dana).

Sterat će nas u 3pm - i to ne zbog Vučića (koji se sad ljuti jer efikasnije od njega umanjujemo brojeve)... da, tamo daleko je isto panika.

  Je li među tih 500 i ova neodgovorna osoba sa slike?!

Poruka je uređivana zadnji put čet 12.8.2021 10:23 (perix231).
2 godine
offline
Re: Hoćete li se cijepiti protiv Covida-19?
ihush kaže...

.. danas 381.

-turizam na vrhuncu, strože mjere.. kako na to utječe procijepljenost?

-prošli tjedan je izgledalo da ćemo se provući, sad već (duplo) teže.

 izgurat ćemo ako nas i stave na crvenu listu, jer je sad već skoro polovina kolovoza, a prošle godine su nam turisti utekli već početkom kolovoza kada smo imali 250 zaraženih.

priznajem, prošle godine je bio veći strah i psihološka kompleksnost neimanja cjepiva, plus minus, ljudi se manje plaše, peocijepljenost kao supervažan faktor....kako bi ti rekao; varijabla, x minus y,  nedostatak grafičkih, mineri na Zrču i to. 

 

na crvenoj su od početka srpnja i portugal, španjolska, veći dio turističke francuske, grčka pa ljudi opet idu na te destinacije, manje ali ipak idu.

tako da nećemo imati većih problema.

 

eto, da ste se cijepili, sad bi bilo 147 zaraženih..

 

uništili ste nam sezonu skoro, oj vi antivaksići.. 

 

Update...

 

danas; Stožer: Danas 333 nova slučaja, 8187 testiranih. 

 

jako puno testiranih, malo zaraženih a dan je četvrtak, jedan od najgorih..

 

dakle, pelcovanje pomaže...

 

 

 

 

Najteže je u životu sirovini dokazati da je sekundarna !
Poruka je uređivana zadnji put čet 12.8.2021 11:08 (Zaporožac).
15 godina
offline
Re: Hoćete li se cijepiti protiv Covida-19?
Zaporožac kaže...
..

uništili ste nam sezonu skoro, oj vi antivaksići.. 

 

Update...

 

danas; Stožer: Danas 333 nova slučaja, 8187 testiranih. 

 

jako puno testiranih, malo zaraženih a dan je četvrtak, jedan od najgorih..

 

dakle, pelcovanje pomaže...

 

 

 

 

-antivaxići? ne, virus šire oni koji su inficirani-zaraženi, neovisno o tome jesu li ili nisu cijepljeni.. dok cijepljenima u tome pomaže besmislena potvrda-propusnica koju virus 'igonorira'.

-jučer 5% testiranih pozitivnih.. što će reć, s 2-3% malo skočilo, .. imaju potvrde.

-pelcovanje koga? turista s potvrdom? kako?

 

-znaš što bi pomoglo? -mjere, tj test-kriterij, pa ako si pozitivan nema partijanja nego izolacija. Ako si negativan.. sloboda. Zašto se to ne provodi? pa zbog recimo gužve-mase, novca.. tj nisu antivaxići odgovor nego stožer-novac. Kad dođemo u crveno, tad će biti i test.. no tad je priči kraj a za mjesec će i ljetu biti kraj pa je to turizmu nevažno, kao i oboljeli ili preminuli (svaki dan par ljudi.. prihvatljivo za biz).

C64/TurboModul-OpenSourceProject.org.cn.部分作品为网上收集整理,供开源爱好者学习使用
2 godine
offline
Re: Hoćete li se cijepiti protiv Covida-19?
ihush kaže...

 a ono drugo što je bitno si pobrisao.

lijepo...

Najteže je u životu sirovini dokazati da je sekundarna !
8 godina
offline
Re: Hoćete li se cijepiti protiv Covida-19?
Hoggy kaže...

Simpa slicica o razlikama onih koje danas nazivamo vaxerima i antivaxserima iako je 99% tih antivaxera redovno cjepljeno i cijepilo je svoju djecu. Pametnome je vec sama takva forsirana klasifikacija dovoljna da zna o cemu se radi.

 

I tak ti veliš, kritički mislioci i realisti?

Zvuči poput ovog, naročito ova zadnja rečenica:

 

15 godina
odjavljen
offline
Hoćete li se cijepiti protiv Covida-19?

Evo, opet Lauc prenosi nešto što sam odavno napisao tu na forumu: https://unherd.com/thepost/the-most-vaccine-hesitant-education-group-of-all-phds/

 

But more surprising is the breakdown in vaccine hesitancy by level of education. It finds that the association between hesitancy and education level follows a U-shaped curve with the highest hesitancy among those least and most educated. People with a master’s degree had the least hesitancy, and the highest hesitancy was among those holding a Ph.D. 

 

O tome sam već pisao u raspravama s Viskom o korelaciji desničarskog uvjerenja i niske procijepljenosti... doduše, ja sam pisao u obliku očekivanja temeljenog na malom uzorku, a tu imamo potvrdu tog očekivanja na temelju znatno većeg uzorka.

Privatne poruke su za privatne razgovore. Ne odgovaram na općenita pitanja vezana uz neku temu.
 
2 0 hvala 0
15 godina
offline
Re: Hoćete li se cijepiti protiv Covida-19?
Zaporožac kaže...
ihush kaže...

 a ono drugo što je bitno si pobrisao.

lijepo...

 -što? da je prošla godina bila (i prošla) .. ili da su druge države kao španjolska gore od nas? što je obrisano? što je bitno? .. ili što je u citatu i mom postu, točno-netočno itd.

C64/TurboModul-OpenSourceProject.org.cn.部分作品为网上收集整理,供开源爱好者学习使用
2 godine
offline
Re: Hoćete li se cijepiti protiv Covida-19?
MrBlc kaže...

 

 But more surprising is the breakdown in vaccine hesitancy by level of education. It finds that the association between hesitancy and education level follows a U-shaped curve with the highest hesitancy among those least and most educated. People with a master’s degree had the least hesitancy, and the highest hesitancy was among those holding a Ph.D. 

 

 Jesam li ja pozitivno blesav (što mi reče jedan kolega šrink) ili ne razumijem ingliš.

Što si htio ovim izvatkom iz posta reći ?

Najteže je u životu sirovini dokazati da je sekundarna !
2 godine
offline
Re: Hoćete li se cijepiti protiv Covida-19?
ihush kaže...
 -što? da je prošla godina bila (i prošla) .. ili da su druge države kao španjolska gore od nas? što je obrisano? što je bitno? .. ili što je u citatu i mom postu, točno-netočno itd.

 e stvarno, ukakio si i nemoj se praviti njonjo.

glup sam što uopće reagiram na tvoj post gdje si ukakio a ne priznaš...

spusti ručnu, izbaci te (ma, čitaj konfućijeve dosjetke) i priznaj jednom u životu, da, pogriješio sam, ili nešto u tvome stilu, ne ovakvom, ne stoji ti.

 

Najteže je u životu sirovini dokazati da je sekundarna !
2 godine
protjeran
offline
Re: Hoćete li se cijepiti protiv Covida-19?

Za tebe očito samo slikovnice prolaze. Pa evo

15 godina
offline
Re: Hoćete li se cijepiti protiv Covida-19?
Zaporožac kaže...
MrBlc kaže...

 

 But more surprising is the breakdown in vaccine hesitancy by level of education. It finds that the association between hesitancy and education level follows a U-shaped curve with the highest hesitancy among those least and most educated. People with a master’s degree had the least hesitancy, and the highest hesitancy was among those holding a Ph.D. 

 

 Jesam li ja pozitivno blesav (što mi reče jedan kolega šrink) ili ne razumijem ingliš.

Što si htio ovim izvatkom iz posta reći ?

 -jesi, negativno.

Zaporožac kaže...
ihush kaže...
 -što? da je prošla godina bila (i prošla) .. ili da su druge države kao španjolska gore od nas? što je obrisano? što je bitno? .. ili što je u citatu i mom postu, točno-netočno itd.

 e stvarno, ukakio si i nemoj se praviti njonjo.

glup sam što uopće reagiram na tvoj post gdje si ukakio a ne priznaš...

spusti ručnu, izbaci te (ma, čitaj konfućijeve dosjetke) i priznaj jednom u životu, da, pogriješio sam, ili nešto u tvome stilu, ne ovakvom, ne stoji ti.

 

 -kul, osim toga neki argument?

C64/TurboModul-OpenSourceProject.org.cn.部分作品为网上收集整理,供开源爱好者学习使用
2 godine
offline
Re: Hoćete li se cijepiti protiv Covida-19?
ihush kaže...
 -jesi, negativno.

 -kul, osim toga neki argument?

 dakle, stručnjak si i za psihijatriju, a, i koji argument trebaš ?

shvatio si ti, samo opet kakiš, žalosno od tebe.

bar sam mislio da tebe ne puca bolesni narcizam, no prevari se čovjek.

 

btw;

 

opet me prijavi, (ma što rade ti moderatori...bla.bla.) uvrijedio sam tvoj narcisoidni ego.

 

Najteže je u životu sirovini dokazati da je sekundarna !
Poruka je uređivana zadnji put čet 12.8.2021 12:59 (Zaporožac).
2 godine
offline
Hoćete li se cijepiti protiv Covida-19?
Najteže je u životu sirovini dokazati da je sekundarna !
 
0 0 hvala 0
15 godina
odjavljen
offline
Re: Hoćete li se cijepiti protiv Covida-19?
Zaporožac kaže...

 Jesam li ja pozitivno blesav (što mi reče jedan kolega šrink) ili ne razumijem ingliš.

Što si htio ovim izvatkom iz posta reći ?

Kaže da graf oklijevanja u ovisnosti o stupnju obrazovanja ima U oblik krivulje - najviše oklijevaju neobrazovani i oni s najvišim razinama obrazovanja. U medijima i na forumu se uvijek raspravlja o lijevom kraju grafa, on je očekivan i općenito je takav po pitanju antivaxera.

 

Međutim, desna strana grafa je ono što nije očekivano, te upućuje na to da pri višoj razini obrazovanja dolazi do dodatnog skepticizma koji nije prisutan na srednjim razinama, iz čega se može, s popriličnom pouzdanošću, zaključiti da motivi oklijevanja kod onih s najnižim i onih s najvišim razinama obrazovanja nisu isti.

 

Privatne poruke su za privatne razgovore. Ne odgovaram na općenita pitanja vezana uz neku temu.
15 godina
offline
Re: Hoćete li se cijepiti protiv Covida-19?
MrBlc kaže...

Evo, opet Lauc prenosi nešto što sam odavno napisao tu na forumu: https://unherd.com/thepost/the-most-vaccine-hesitant-education-group-of-all-phds/

 

But more surprising is the breakdown in vaccine hesitancy by level of education. It finds that the association between hesitancy and education level follows a U-shaped curve with the highest hesitancy among those least and most educated. People with a master’s degree had the least hesitancy, and the highest hesitancy was among those holding a Ph.D. 

 

O tome sam već pisao u raspravama s Viskom o korelaciji desničarskog uvjerenja i niske procijepljenosti... doduše, ja sam pisao u obliku očekivanja temeljenog na malom uzorku, a tu imamo potvrdu tog očekivanja na temelju znatno većeg uzorka.

 

Od 5.1M ljudi, 529k ih je označeno kao hesitant (znači 10%), a od toga je 11k s PhDem. 

 

Graf malo toga govori o korelaciji s desničarenjem jer na njemu nema govora o političkoj orijentaciji. Možda ih je većina tih koji imaju PhD i koji su 'hesitant' ustvari zadrti desničari.

 

No slažem se da pametniji ljudi više propituju svijet oko sebe, u svim aspektima. Zato i postoji ona "da mi je biti glup da se malo odmorim".

To ne znači da se neće cijepiti.

PSN: DrskaBitanga, Xbox: MalaBitanga, Steam: Bitanga, Battle.net: Bitanga#2872, Uplay: DrskaBitanga, Origin: DrskaBitanga, Nintendo Switch Friend Code: SW-7419-2699-7478
Poruka je uređivana zadnji put čet 12.8.2021 13:26 (Bitanga).
8 godina
offline
Re: Hoćete li se cijepiti protiv Covida-19?
MrBlc kaže...
Zaporožac kaže...

 Jesam li ja pozitivno blesav (što mi reče jedan kolega šrink) ili ne razumijem ingliš.

Što si htio ovim izvatkom iz posta reći ?

Kaže da graf oklijevanja u ovisnosti o stupnju obrazovanja ima U oblik krivulje - najviše oklijevaju neobrazovani i oni s najvišim razinama obrazovanja. U medijima i na forumu se uvijek raspravlja o lijevom kraju grafa, on je očekivan i općenito je takav po pitanju antivaxera.

 

Međutim, desna strana grafa je ono što nije očekivano, te upućuje na to da pri višoj razini obrazovanja dolazi do dodatnog skepticizma koji nije prisutan na srednjim razinama, iz čega se može, s popriličnom pouzdanošću, zaključiti da motivi oklijevanja kod onih s najnižim i onih s najvišim razinama obrazovanja nisu isti.

 

 Je, i općenito su avaxi obrazovaniji i inteligentniji, dokazano.
Zaboravio si nadopisati "pametnom dosta".

Skepticizam !== avax.

(edit: ironija, sarkazam... prije nego li opet krene val grunfizama)

Poruka je uređivana zadnji put čet 12.8.2021 13:23 (Zechina).
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice