Hoćete li se cijepiti protiv Covida-19? zaključana tema

poruka: 8.530
|
čitano: 950.012
|
moderatori: vincimus
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
Ovo je tema za komentiranje sadržaja Bug.hr portala. U nastavku se nalaze komentari na "Hoćete li se cijepiti protiv Covida-19?".
16 godina
online
Re: Hoćete li se cijepiti protiv Covida-19?
Theophilus Ruy kaže...
Netočno, ghost town je bio po svud za vrijeme #ostanidoma

Na koje točno razdobjle misliš?

2 godine
neaktivan
offline
Re: Hoćete li se cijepiti protiv Covida-19?
Entry, to uopće nisu bile mjere, zato jer si smio ići van. Nije bilo zakona da moraš ostati doma.

Ali kampanja je nalagala da ostaneš doma, eto zato pljuckam po kampanji.
15 godina
offline
Re: Hoćete li se cijepiti protiv Covida-19?
forumaš kaže...

Kao što rekoh, najbolja tema ikada. Imali smo ovdje potvrdu da je Zemlja ravna ploča, da je cjepivo magnesko te da umiru cijepljeni ili će umrijeti, sad znamo da mi koji smo preživjeli dobivamo fiziološku otopinu. 

 

Najbolja tema ikada 

 Gledaj, još jedan pametnjakoviću, majka toga poznanika o kojem gore sam pisao je prije nekoliko mjeseci preboljela jebeni "COVID-19" i kod nje jesu ostale posljedice (spominju mi nekakvu toksičnost). Nije bila cijepljena, a njezin mlađi sin (taj skojim sam razgovarao) koji je bio uz nju, nije imao nikakve simptome i nije se ni testirao. Od njih četvero u obitelji, samo se otac cijepio, a i sam kaže da to možda nije bilo pravo cjepivo. I i dalje će odbijati cijepivo koliko mi je rečeno. Visokoobrazovane osobe.

 

Inače oni idu godišnje na sveobuhvatni pregled i taj liječnik kod kojeg godinama idu je rekao da te posljedice koje virus ostavlja kod (nekih) ljudi može ukazivati na to da je virus umjetno stvoren da napada ciljano tamo gdje je osoba slaba. I taj njihov liječnik je također prebolio "COVID-19" i ostale su i njemu neke posljedice, ali nije bio cijepljen i sam poziva na oprez kada se govori o ovim cjepivima.

2 godine
neaktivan
offline
Re: Hoćete li se cijepiti protiv Covida-19?
Iggy, Ono razdoblje kad su svi ostali doma.
15 godina
offline
Re: Hoćete li se cijepiti protiv Covida-19?
Pen kaže...

 Slažem se osim: nije isto kirurgu u klimatiziranoj operacijskoj sali sa maskom na licu i vozaču autobusa bez klime na +35 pa još sunce u veliku "šajbu " ispred njega, nije isto niti djelatniku na benzinskoj, nije isto konobaru 8,10 ili 12 sati na osunčanoj terasi, u pokretu itd.... a znamo jako dobro svi već do sada da maske koje cirkuliraju i koje nosi velika većina ne štite od ničega.

 

Naravno, nije isto ni meni za kompom pod klimom, i liku koji asfaltira cestu na 45°C (obojica smo bez maske).

Jebiga, život nije fer, ne može nam svima biti isto. 

 

Pusti ti to, ima kirurga koji su u klimatiziranom isto kao i vozača autobusa.

A konobaru je maska najmanji problem na osunčanoj terasi prepunoj gostiju.

 

Kako se ljudi naviknu na život na nadmorskoj visini, tako se naviknu i na masku. Poveća se broj crvenih krvih zrnaca u organizmu. Ostaje jedino nelagoda.

PSN: DrskaBitanga, Xbox: MalaBitanga, Steam: Bitanga, Battle.net: Bitanga#2872, Uplay: DrskaBitanga, Origin: DrskaBitanga, Nintendo Switch Friend Code: SW-7419-2699-7478
Moj PC  
2 2 hvala 0
16 godina
online
Re: Hoćete li se cijepiti protiv Covida-19?
Theophilus Ruy kaže...
Iggy, Ono razdoblje kad su svi ostali doma.

Ako misliš na prošlo proljeće, em nije trajalo, em nije se apsolutno "ostajalo doma".

Išlo se gdje se trebalo, uključujući i u shopping i liječnicima.

 

Je li bilo opravdano? Naravno. Nismo znali što očekivati, a imali smo time jako mali broj zaraženih.

8 godina
offline
Re: Hoćete li se cijepiti protiv Covida-19?
Theophilus Ruy kaže...
Iggy, Ono razdoblje kad su svi ostali doma.

 to mi je bilo "super" razdoblje, ekipa popušila da je karantena i svi se pozatvarali u bunkere, a nikakva zabrana izlaska nije nikada postojala. da mi je opet te pacijente vidjet kak se zatvaraju bez mjere o zatvaranju...

14 godina
offline
Re: Hoćete li se cijepiti protiv Covida-19?
Izzy kaže...
forumaš kaže...

Kao što rekoh, najbolja tema ikada. Imali smo ovdje potvrdu da je Zemlja ravna ploča, da je cjepivo magnesko te da umiru cijepljeni ili će umrijeti, sad znamo da mi koji smo preživjeli dobivamo fiziološku otopinu. 

 

Najbolja tema ikada 

 Gledaj, još jedan pametnjakoviću, majka toga poznanika o kojem gore sam pisao je prije nekoliko mjeseci preboljela jebeni "COVID-19" i kod nje jesu ostale posljedice (spominju mi nekakvu toksičnost). Nije bila cijepljena, a njezin mlađi sin (taj skojim sam razgovarao) koji je bio uz nju, nije imao nikakve simptome i nije se ni testirao. Od njih četvero u obitelji, samo se otac cijepio, a i sam kaže da to možda nije bilo pravo cjepivo. I i dalje će odbijati cijepivo koliko mi je rečeno. Visokoobrazovane osobe.

 

Inače oni idu godišnje na sveobuhvatni pregled i taj liječnik kod kojeg godinama idu je rekao da te posljedice koje virus ostavlja kod (nekih) ljudi može ukazivati na to da je virus umjetno stvoren da napada ciljano tamo gdje je osoba slaba. I taj njihov liječnik je također prebolio "COVID-19" i ostale su i njemu neke posljedice, ali nije bio cijepljen i sam poziva na oprez kada se govori o ovim cjepivima.

 Samo nastavi 

8 godina
offline
Re: Hoćete li se cijepiti protiv Covida-19?
Izzy kaže...

 liječnik kod kojeg godinama idu je rekao da te posljedice koje virus ostavlja kod (nekih) ljudi može ukazivati na to da je virus umjetno stvoren da napada ciljano tamo gdje je osoba slaba.

 

Prijavi ga HALMEDU zbog nadriliječništva. Ovo je totalna glupost, čak i za Trumpiste.

 

edit: - da se ne bi bukvalno shvaćalo - HALMEDU jer "poziva na oprez kada se govori o ovim cjepivima" (odn. insinuira da cjepiva imaju štetne posljedice - zbog ovog gore).

Poruka je uređivana zadnji put čet 29.7.2021 13:48 (Zechina).
2 godine
neaktivan
offline
Re: Hoćete li se cijepiti protiv Covida-19?
bruno1026 kaže...
Theophilus Ruy kaže...
Iggy, Ono razdoblje kad su svi ostali doma.

 to mi je bilo "super" razdoblje, ekipa popušila da je karantena i svi se pozatvarali u bunkere, a nikakva zabrana izlaska nije nikada postojala. da mi je opet te pacijente vidjet kak se zatvaraju bez mjere o zatvaranju...

 Da ironija bude veća, " samoizolacija" je naziv za zakonsku obvezu izolacije.

 

Ako to nije newspeak onda neznam što je. 

Poruka je uređivana zadnji put čet 29.7.2021 13:58 (Theophilus Ruy).
8 godina
offline
Hoćete li se cijepiti protiv Covida-19?

da je bar  umrle od astra zenece netko pozivao na oprez prilikom cijepljenja eksperimentalnim cjepivom. možda bi neki bili živi danas da im je netko pametan, ne ti Zechina, sugerirao oprez na nedovoljno ispitano cjepivo.

 

zapirožec, udari TD.

 

edit:zapirožec, bravo, good boy.

edit#2:zapirožec, zašto si maknuo TD? bad boy.

Poruka je uređivana zadnji put čet 29.7.2021 14:13 (bruno1026).
 
2 1 hvala 1
2 godine
online
Re: Hoćete li se cijepiti protiv Covida-19?
bruno1026 kaže...

da je bar  umrle od astra zenece netko pozivao na oprez prilikom cijepljenja eksperimentalnim cjepivom. možda bi neki bili živi danas da im je netko pametan, ne ti Zechina, sugerirao oprez na nedovoljno ispitano cjepivo.

 

zapirožec, udari TD.

Done..

 

Da si pismen, već bi našao linkove gdje je obješnjeno koje faze ispitivanja cjepiva moraju proći da bi bila NEeksperimentalna.

 

Bilo je i na threadu linkova no tebe to ne zanima.

Bitno je da te je tebe strah cijepljenja, a onda tu nešto kobajage mrmoriš.

angst, angst, angst..

Poruka je uređivana zadnji put čet 29.7.2021 14:10 (Zaporožac).
16 godina
online
Re: Hoćete li se cijepiti protiv Covida-19?
Theophilus Ruy kaže...

 Da ironija bude veća, " samoizolacija" je naziv za zakonsku obvezu izolacije.

 

Ako to nije newspeak onda neznam što je. 

Nope.

Izolacija je termin za bolesne osobe, samoizolacija za zdrave.

bruno1026 kaže...

da je bar  umrle od astra zenece netko pozivao na oprez prilikom cijepljenja eksperimentalnim cjepivom. možda bi neki bili živi danas da im je netko pametan, ne ti Zechina, sugerirao oprez na nedovoljno ispitano cjepivo.

 

zapirožec, udari TD.

 

edit:zapirožec, bravo, good boy.

Koje točno umrle, kojim eksperimentalnim cjepivom?

Kod nas su sva cjepiva autorizirana.

 

A prema rezultatima, ekstremno su efikasna i strahovito su smanjila broj smrti.

2 godine
neaktivan
offline
Re: Hoćete li se cijepiti protiv Covida-19?
Znači mogu prekršiti samoizolaciju?
16 godina
online
Re: Hoćete li se cijepiti protiv Covida-19?
Theophilus Ruy kaže...
Znači mogu prekršiti samoizolaciju?

Možeš je prekršiti, naravno. Pa nisi vezan lancem u stanu.

No ne smiješ, možeš biti kažnjen.

2 godine
neaktivan
offline
Re: Hoćete li se cijepiti protiv Covida-19?
onda nije samoizolacija nego prisilna izolacija.
Poruka je uređivana zadnji put čet 29.7.2021 14:13 (Theophilus Ruy).
15 godina
odjavljen
offline
Re: Hoćete li se cijepiti protiv Covida-19?
Zechina kaže...
MrBlc kaže... 

Međutim, i treća doza je upitna, možda čak i druga. Da ne pišem nadugo i naširoko, čovjek je iznio sasvim razumne dvojbe:

Otvoreno pismo Vladi RH: Kako sam postao ʼcijepljeni antivakserʼ

 

Nije ti na čast da ovo prenosiš. Naime:

Ne bih ovdje uplitao "neoliberalne" gluposti; njemu nitko nije znao reći kolika je moguća dozvoljena individulana granica pa se on neće cjepiti...


To kreće od Hoggyevog profesora bakteriologa koji zaziva globlani autoimuni odgovor jer...

"antitjela idu u nebo", i onda će se (Nostradamus) desiti simultana reakcija na bakterije a ne samo na viruse, jer će orgaizam misliti da su stanice krvnih žila bakterije (profesor se bavio i aterosklerozom) , pa će makrofagi (ili kako je sakrio, "komplementarni leukociti"), poćeti jesti krvne žile, dok će se u ostatku tijela odvijati citostatska oluja u ubijanju virusa i strašno, strašno... naravno sve izazvano multiplikacijom mRNA iz cjepiva... (za koju je nemoguće da se desi). Kao, tijelo će početi proizvoditi tolike količine spike proteina da će nas naš auotimuni sustav  pojesti. Evo, milijarde umiru naokolo.

 

Ne da mi se tražiti, ovdje su već dvije greške u premisi:

idealnom se smatra razina koja se postiže nakon kompletnog cijepljenja u granicama 1000–2500, više od toga smatra se "izuzetno visokom"

1) ovo za idealno je glupost, ovako izvađeno iz konteksta

2) postoje te klasifikacije koje su općenite i birokratske i ništa drugo ne znače osim lakšeg hendlanja podataka. No koliko se sjećam, iznad 2500 se ne smatra "izuzetno visokim". Niti je "izuzetno visoko" neka opasna kategorija. 
iznad toga se ne smatra izuzetno visokom, jer svatko tko je već radio antigenski test zna (trebao bi znati, bilo mu je rečeno) da razina varira od stvarno minimalno  (ispod 1000) do više desetaka tisuća; npr 20K je potpuno normalna reakcija i za preboljevanje covida i iza prvog cijepljenja, nekmoli drugog.
Kad će (i ako) te kod koga razina dostići nekakvu kritičnu, teško je za odgovoriti, ali po tom jednom na milijun ljudi koji već ima autoimunu bolest za koju ne zna pa će mu je baš cjepivo aktivirati (a infekcija nije, LOL), ne vala mjeriti kriterije za ostatak čovječanstva. Cjepivo to neće uraditi ni sa 10 doza.
Tijelo, što je poznato, vrlo brzo ubija NK stanice kad ih ne treba; i T-limfociti imaju strogo ograničen rok trajanja osim "memorijskih" - koji putem cjepiva i služe tijelu da zapamti prijetnju. 

 

Ovo što slijedi je tipična antivax debilana:

 što nakon druge doze, tj. kad dođe vrijeme za treću dozu, i recimo da imam 20.000 ili 50.000 U/l, što tad? Naravno: "cijepi se i dalje"... 3., 4., 5... Dozama nema kraja, moj imunosni sustav vjerojatno ću totalno preobraziti dok mokri snovi farmaceuta postaju službena politika mnogih Vlada.

 

Btw, znam više ljudi koji su imali 20-50 AU/ml već preboljevanjem i - to je normalno. Nisu izgorili u autoimunoj, antibakterijskoj i citostatskoj oluji. Oni na respiratoru jesu - znamo koji su i zašto većim dijelom. Nema veze s cijepljenjem.

Postoje dva moguća scenarija - ili je lik antivaxer i piše iz antivaxerskog kuta, ili, po meni vjerojatnije, lik je iz iskrene zabrinutosti išao googlati i sve što je nalazio su antivaxerske gluposti. Ako je ovo drugo točno, onda bih rekao da ih je za laika poprilično dobro i filtrirao jer bih očekivao i više gluposti. S druge strane, gdje su tekstovi struke koja govori o tome.

 

 

Zato sam dodao i vlastiti komentar (onaj dio ispod koji si odrezao) gdje se referiram na dvije stvari:

- odnos antitijela i nuspojava - koji nije ispitan. Kad imaš visoka antitijela, pa dođeš u kontakt s virusom, on se ne uspije ni razmnožiti, a kad primiš cjepivo, tvoje stanice proizvode spike protein unatoč visokoj razini antitijela.

- sama svrha takvog cijepljenja - sve da je rizik nuspojava 1:1 000 000 000, ako imaš visoku razinu antitijela, benefit je manji ili ga nemaš.

 

Privatne poruke su za privatne razgovore. Ne odgovaram na općenita pitanja vezana uz neku temu.
16 godina
online
Re: Hoćete li se cijepiti protiv Covida-19?
Theophilus Ruy kaže...
onda nije samoizolacija nego prisilna izolacija.

tebi treba sve triput crtati ili...?

 

Izolacija  -ako si bolestan.

Samoizolacija - ako (još) nisi bolestan.

 

Prisilna? Prisilna je i izolacija i samoizolacija. Nećeš valjda očekivati da je dobrovoljna. Očekivao bi Vilija ili Alemku da te drže za ruku i tetoše, nose kolače doma?

 

(BTW, i samoizolacija ne znači da moraš biti stalno u kući, ima iznimaka...)

2 godine
neaktivan
offline
Re: Hoćete li se cijepiti protiv Covida-19?
ako ide prefiks samo-, znači da se izoliraš sam, a to nije točno. Jer si prisilno izoliran

Dakle newspeak.
Poruka je uređivana zadnji put čet 29.7.2021 14:21 (Theophilus Ruy).
2 godine
online
Re: Hoćete li se cijepiti protiv Covida-19?
Theophilus Ruy kaže...
onda nije samoizolacija nego prisilna izolacija.

 tebi treba kineska samoizolacija.

zavare vrata stana a vas troje, četvero u stanu, i nema van dok ne prođe "samoizolacija".

15 godina
offline
Re: Hoćete li se cijepiti protiv Covida-19?
Theophilus Ruy kaže...
onda nije samoizolacija nego prisilna izolacija.

 

Isto kao što je obavezno cijepljenje prisilno cijepljenje?

Iako ima hrpa ljudi koji ne cijepe djecu i poneki plate kaznu?

PSN: DrskaBitanga, Xbox: MalaBitanga, Steam: Bitanga, Battle.net: Bitanga#2872, Uplay: DrskaBitanga, Origin: DrskaBitanga, Nintendo Switch Friend Code: SW-7419-2699-7478
9 godina
neaktivan
offline
Hoćete li se cijepiti protiv Covida-19?

Samoizolacija ako nisi bolestan? Samoizolacija ako nisi (jos) bolestan? Sta to znaci? 

Odes na put pa predzadnji dan odjedanput crvena zona,vracas se doma u "samoizolaciju" na 10 dana iako si negativan. Ima smisla.

 
0 0 hvala 0
15 godina
offline
Re: Hoćete li se cijepiti protiv Covida-19?
Kolacic kaže...

Samoizolacija ako nisi bolestan? Samoizolacija ako nisi (jos) bolestan? Sta to znaci? 

Odes na put pa predzadnji dan odjedanput crvena zona,vracas se doma u "samoizolaciju" na 10 dana iako si negativan. Ima smisla.

 

Šta se sad svi pravite blesavi, zna se što je inkubacija i kako karantena funkcionira.

 

Potpuno je druga stvar opravdanost samoizolacije kod COVIDa u ovom trenutku, ali nećemo valjda sad opet o temeljnim načelima suzbijanja epidemija?

PSN: DrskaBitanga, Xbox: MalaBitanga, Steam: Bitanga, Battle.net: Bitanga#2872, Uplay: DrskaBitanga, Origin: DrskaBitanga, Nintendo Switch Friend Code: SW-7419-2699-7478
Poruka je uređivana zadnji put čet 29.7.2021 14:22 (Bitanga).
16 godina
online
Re: Hoćete li se cijepiti protiv Covida-19?
Theophilus Ruy kaže...
ako ide prefiks samo-, znači da se izoliraš sam, a to nije točno. Jer si prisilno izoliran

Dakle newspeak.

Aha, tebe semantika muči, reci tako...

16 godina
online
Re: Hoćete li se cijepiti protiv Covida-19?
Kolacic kaže...

Samoizolacija ako nisi bolestan? Samoizolacija ako nisi (jos) bolestan? Sta to znaci? 

 

Znači točno to.

 

8 godina
offline
Re: Hoćete li se cijepiti protiv Covida-19?
Zaporožac kaže...
bruno1026 kaže...

da je bar  umrle od astra zenece netko pozivao na oprez prilikom cijepljenja eksperimentalnim cjepivom. možda bi neki bili živi danas da im je netko pametan, ne ti Zechina, sugerirao oprez na nedovoljno ispitano cjepivo.

 

zapirožec, udari TD.

Done..

 

Da si pismen, već bi našao linkove gdje je obješnjeno koje faze ispitivanja cjepiva moraju proći da bi bila NEeksperimentalna.

 

Bilo je i na threadu linkova no tebe to ne zanima.

Bitno je da te je tebe strah cijepljenja, a onda tu nešto kobajage mrmoriš.

angst, angst, angst..

 cjepivo je ili dovoljno ispitano ili nije. čudno kako su u hodu donosili ograničenja za ispitano i sigurno cjepivo.

ako jest dovoljno ispitano, znači da su institucije dozvolile cjepivo koje ubija ljude,

ako ubija, znači da nije dovoljno ispitano iliti, još je eksperimentalno. pa ti nedovoljno ispitano cjepivo nazivaj kakogod želiš.

 

ps, ovaj ulični jezik "da si pismen" si zadrži za doma. ovdje nije prikladan.

2 godine
neaktivan
offline
Re: Hoćete li se cijepiti protiv Covida-19?
neko te siluje i onda to nazove samozadovoljavanje. Ista stvar.


Poruka je uređivana zadnji put čet 29.7.2021 14:36 (Theophilus Ruy).
2 godine
online
Re: Hoćete li se cijepiti protiv Covida-19?
bruno1026 kaže...

 ps, ovaj ulični jezik "da si pismen" si zadrži za doma. ovdje nije prikladan.

pismenost ne znači da znaš pisati..

treba imati mozga pa znati protumačiti napisano.

14 godina
offline
Re: Hoćete li se cijepiti protiv Covida-19?
bruno1026 kaže...
Zaporožac kaže...
bruno1026 kaže...

da je bar  umrle od astra zenece netko pozivao na oprez prilikom cijepljenja eksperimentalnim cjepivom. možda bi neki bili živi danas da im je netko pametan, ne ti Zechina, sugerirao oprez na nedovoljno ispitano cjepivo.

 

zapirožec, udari TD.

Done..

 

Da si pismen, već bi našao linkove gdje je obješnjeno koje faze ispitivanja cjepiva moraju proći da bi bila NEeksperimentalna.

 

Bilo je i na threadu linkova no tebe to ne zanima.

Bitno je da te je tebe strah cijepljenja, a onda tu nešto kobajage mrmoriš.

angst, angst, angst..

 cjepivo je ili dovoljno ispitano ili nije. čudno kako su u hodu donosili ograničenja za ispitano i sigurno cjepivo.

ako jest dovoljno ispitano, znači da su institucije dozvolile cjepivo koje ubija ljude,

ako ubija, znači da nije dovoljno ispitano iliti, još je eksperimentalno. pa ti nedovoljno ispitano cjepivo nazivaj kakogod želiš.

 

ps, ovaj ulični jezik "da si pismen" si zadrži za doma. ovdje nije prikladan.

 S obzirom da nismo ni primili cjepivo, nego placebo nema brige. Ne bi trebalo biti ni za antivaxere, odu po placebo i dobe covid putovnicu  Pa nije vrag da se i placeba neki boje 

14 godina
offline
Re: Hoćete li se cijepiti protiv Covida-19?
forumaš kaže...
bruno1026 kaže...
Zaporožac kaže...
bruno1026 kaže...

da je bar  umrle od astra zenece netko pozivao na oprez prilikom cijepljenja eksperimentalnim cjepivom. možda bi neki bili živi danas da im je netko pametan, ne ti Zechina, sugerirao oprez na nedovoljno ispitano cjepivo.

 

zapirožec, udari TD.

Done..

 

Da si pismen, već bi našao linkove gdje je obješnjeno koje faze ispitivanja cjepiva moraju proći da bi bila NEeksperimentalna.

 

Bilo je i na threadu linkova no tebe to ne zanima.

Bitno je da te je tebe strah cijepljenja, a onda tu nešto kobajage mrmoriš.

angst, angst, angst..

 cjepivo je ili dovoljno ispitano ili nije. čudno kako su u hodu donosili ograničenja za ispitano i sigurno cjepivo.

ako jest dovoljno ispitano, znači da su institucije dozvolile cjepivo koje ubija ljude,

ako ubija, znači da nije dovoljno ispitano iliti, još je eksperimentalno. pa ti nedovoljno ispitano cjepivo nazivaj kakogod želiš.

 

ps, ovaj ulični jezik "da si pismen" si zadrži za doma. ovdje nije prikladan.

 S obzirom da nismo ni primili cjepivo, nego placebo nema brige. Ne bi trebalo biti ni za antivaxere, odu po placebo i dobe covid putovnicu  Pa nije vrag da se i placeba neki boje 

 ne znam što reći, meni svaki dan sve bolje. tri tjedna nakon druge doze. placebo je moćan.

osjećam se 10 godina mlađi, i stvarno se ne zajebavam. 😲

jedino što me muči sa umjetnom inteligencijom je sram koji ću osjećati kad shvati koliko smo glupi.
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice