Hoćete li se cijepiti protiv Covida-19? zaključana tema

poruka: 8.530
|
čitano: 943.663
|
moderatori: vincimus
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
Ovo je tema za komentiranje sadržaja Bug.hr portala. U nastavku se nalaze komentari na "Hoćete li se cijepiti protiv Covida-19?".
7 godina
offline
Re: Hoćete li se cijepiti protiv Covida-19?
bruno1026 kaže...
Louis Pluto kaže...
Entry Point kaže...

Cijepljenje ne smije biti obavezno.

 

Necijepljeni ne bi trebali plačati dodatno troškove liječenjenja ako obole.

 

To su ekstremi. Ono za što bi trebali biti odgovorni (bez obzira na vrstu bolesti) ako svjesno ugrožavaju ostale, npr. bolesni idu okolo i potencijalno dovode ljude u opasnost. Jer tvoja sloboda prestaje gdje drugom počinje. Štoviše to i jest već dugo zakon koji se nikad nije ni trebao provoditi jer nismo bili u takvoj situaciji, a neke endemske potencijalno opasne bolesti smo prihvatili kao zdravo za gotovo.

 

Bonus: Neki zaboravljaju, ili vrlo vjerojatno ne znaju, da hrpa zemalja na svijetu uvjetuje posjetiteljima cijepljenje protiv žute groznice, malarije i slično. Nema ulaska ako nisi cijepljen i imaš potvrdu. I to tako funkcionira desetljećima, i nitko nije prosvjedovao, nosio transparente, Lauc nije rekao da opasnost od žute groznice više ne postoji, Sladoljev nije primao bluetooth signal zbog toga...  

 gledaj, imaš kakvu-takvu zaštitu, država ti je nudi besplatno, dakle zaštita koja ti direktno pomaže da ne zakrčiš bolnice, da budeš manje vremena infektivan ili se ne razboliš i ne budeš infektivan i tako pomogneš svima... a ti nećeš, jedino što bi bilo pametno napraviti je oduzeti ti zdravstvenu skrb po covidu i eventualnim komplikacijama jer je očigledno ne trebaš, ne želiš se preventivno cijepiti, znaš da imaš veću šansu razboliti se tako da završiš u bolnici... pa kad to sve znaš, odriješi džep za bolničko liječenje koje si mogao spriječiti a nisi... to čak i ne vidim kao kaznu već svjesno odustajanje od toga da ti se pomogne, jer da želiš pomoć cijepio bi se... ne želiš, nemoj niti ići u bolnicu ili ukoliko ipak želiš, plati

 u pravu si.

jednako tako sve naplatiti debeloj krmadi koja se zapuše dok produže korak na semaforu. jednako tako naplatiti pušačima, trave ili duhana, alkohol također. naplatiti onima koji su nesposobni istrčati 400m ispod 1:30, naplatiti onima koji imaju nezdrav bioritam, spavaju danju, budni noćima, naplatiti ekipi porez na ćevape, mcdonalds, fast food. iliti, 95% ovih onih koji na ovoj temi prozivaju druge, će se pronaći u navedenim opisima. ali, treba naplatiti koronu. ne treba naplatiti kada to kolom i ćevapima napucano krme debelo zauzme bolničke kapacitete, tad je to u redu. korona, naravno, nije.

kažem, dobro da se slažemo, pa nećemo biti licemjerni šupci, prozivat ljude za jedno, za drugo se pravit grbavim.

 već smo imali raspravu u kojoj su se spominjale bolesti ovisnosti...

slažem se s tim da bi se zdrav način života trebao na neki način honorirati kod plaćanja zdravstvenog osiguranja (što god to značilo i kako god se ustvrđivalo)

ali ovdje kod covida i cjepiva stvari su poprilično jasne, ili prihvati cijeli zdravstveni paket koji ti se nudi (prevencija, liječenje...) ili nemoj i plati posljedice

Poruka je uređivana zadnji put uto 27.7.2021 9:34 (Louis Pluto).
2 godine
neaktivan
offline
Re: Hoćete li se cijepiti protiv Covida-19?
Zaporožac kaže...

Zechina  je vjerojatno završio filozofski faks, a takve je; jako, jako teško pobijediti u argumentiranoj raspravi... 

 

"filozofija je temelj svih znanosti"

 (I)relevantno je što Zechina piše, ali ako ustraje možda se to promijeni. 

Poruka je uređivana zadnji put uto 27.7.2021 9:19 (Theophilus Ruy).
2 godine
offline
Re: Hoćete li se cijepiti protiv Covida-19?

tako se broje takvi slučajevi i kod nas i u cijelom svijetu.

tako sam i ja završio na covid odjelu jer imam Gerb pa sam morao ići na gastroskopiju jer sam počeo malo krvariti iz dupenceta zbog toga što sam popio dva aspirina 500 mg.

 

htjeli su me ostaviti na gasroenterologiji ali sam prvo testiran, jedan dan sam čekao u jednom odvojenom dijelu bolnice i drugi dan stiže vijest;"imate covid, nastavak gastro liječenja ćete nastaviti na Covid odjelu"

 

kod nas je po meni samo problem što sve pacijente trpaju na isti Covid odjel, i one sa slabijim simptomima i one s jačim, tako da sam i ja poslije tamo pokupio "više" virusa i dobio lakšu upalu pluća.

objasnio mi specijalizant pulmologije.

Poruka je uređivana zadnji put uto 27.7.2021 9:19 (Zaporožac).
14 godina
offline
Re: Hoćete li se cijepiti protiv Covida-19?

uz iste 'podatke' možeš napisati drugačiji naslov i izvesti suprotan zaključak:

većina hospitaliziranih u britaniji imala je covid a da nisu ni znali. je li on bio okidač koji ih je poslao u bolnicu? 😀

 

jedino što me muči sa umjetnom inteligencijom je sram koji ću osjećati kad shvati koliko smo glupi.
15 godina
odjavljen
offline
Re: Hoćete li se cijepiti protiv Covida-19?
Zaporožac kaže...

kod nas je po meni samo problem što sve pacijente trpaju na isti Covid odjel, i one sa slabijim simptomima i one s jačim, tako da sam i ja poslije tamo pokupio "više" virusa i dobio lakšu upalu pluća.

objasnio mi specijalizant pulmologije.

To je zato što si bio neodgovoran i nisi se cijepio.

 

all_or_nothing kaže...

uz iste 'podatke' možeš napisati drugačiji naslov i izvesti suprotan zaključak:

većina hospitaliziranih u britaniji imala je covid a da nisu ni znali. je li on bio okidač koji ih je poslao u bolnicu? 😀

Da, mogao je biti okidač, kao što je mogao biti okidač bilo koji drugi virus prisutan u nosu na koji ih nisu testirali...

Privatne poruke su za privatne razgovore. Ne odgovaram na općenita pitanja vezana uz neku temu.
2 godine
offline
Re: Hoćete li se cijepiti protiv Covida-19?
MrBlc kaže...
To je zato što si bio neodgovoran i nisi se cijepio. 

 22. 12. 2020.

s čim sam se mogao cijepiti, recimo, mjesec dana ranije..

2 godine
neaktivan
offline
Re: Hoćete li se cijepiti protiv Covida-19?
Zaporožac kaže...

Ne idem na piće s necijepljenim bioteroristima. 

 Dobro jer :

 

Ni ja ne idem na piće s preplašenima. ;-) 

Poruka je uređivana zadnji put uto 27.7.2021 10:04 (Theophilus Ruy).
2 godine
offline
Re: Hoćete li se cijepiti protiv Covida-19?
Theophilus Ruy kaže...

 Dobro jer :

 

Ni ja ne idem na piće s preplašenima. ;-) 

vi "hrabri" uskoro ni nećeta moći na piće s nama "preplašenima".

lijepo, pivo u hartiju, na klupicu i pazi da te milikija ne vidi... 

2 godine
neaktivan
offline
Re: Hoćete li se cijepiti protiv Covida-19?
možeš mislit. uskoro mjere odlaze u povijest, pa će vrijedit "snađi se druže"
Poruka je uređivana zadnji put uto 27.7.2021 10:09 (Theophilus Ruy).
7 godina
offline
Re: Hoćete li se cijepiti protiv Covida-19?
Theophilus Ruy kaže...
Zaporožac kaže...

Ne idem na piće s necijepljenim bioteroristima. 

 Dobro jer :

 

Ni ja ne idem na piće s preplašenima. ;-) 

 ne vidim zašto bi čovjek koji je cijepljen bio preplašen, s druge strane ljudi koji su necijepljeni bi u najmanju ruku trebali biti zbunjeni...

2 godine
neaktivan
offline
Re: Hoćete li se cijepiti protiv Covida-19?
Pluto, Ne vidim ni ja, jer cijepivo ih štiti, ali oni se i dalje boje i priviđaju im se bioteroristi.

Barem ovom Zaporožcu
Poruka je uređivana zadnji put uto 27.7.2021 10:22 (Theophilus Ruy).
7 godina
offline
Re: Hoćete li se cijepiti protiv Covida-19?
Theophilus Ruy kaže...
Pluto, Ne vidim ni ja, jer cijepivo ih štiti, ali oni se i dalje boje i priviđaju im se bioteroristi.

 prigodna...

 

2 godine
neaktivan
offline
Re: Hoćete li se cijepiti protiv Covida-19?
Osobno sam bio na piću i sa cijepljenima i necijepljenima.

Ne sudim osobu po cijepljenosti.
Možeš biti cijepljen a loše društvo i obrnuto.
Poruka je uređivana zadnji put uto 27.7.2021 10:26 (Theophilus Ruy).
 
0 0 hvala 0
2 godine
offline
Re: Hoćete li se cijepiti protiv Covida-19?
Theophilus Ruy kaže...
Pluto, Ne vidim ni ja, jer cijepivo ih štiti, ali oni se i dalje boje i priviđaju im se bioteroristi.

Barem ovom Zaporožcu

 cjepivo, cjepivo, cjepivo..stalno tu neki pišu cIjepivo. 

ti se bojiš cijepljenja pa sada tu vrludaš ....

2 godine
neaktivan
offline
Re: Hoćete li se cijepiti protiv Covida-19?
ja sam cijepljen više puta zbog drugih zaraza, nije bilo problema

A ti si spominjao nekakve bioteroriste.

Pričaj nam malo o bioteroristima.
Poruka je uređivana zadnji put uto 27.7.2021 10:41 (Theophilus Ruy).
16 godina
neaktivan
offline
Re: Hoćete li se cijepiti protiv Covida-19?
ihush kaže...
seas kaže...

..

A da se mene pita, ja bi to riješio ovako: država ti daje cjepivo besplatno, omogućuje ti preventivu i ako se ne želiš cjepiti moraš potpisati da ćeš svako lječenje, ako si zaražen ...

 

- da se tebe pita? -pita se zakon, struka.. dok svi imamo neka 'mišljenja'.

- ljude natjerati? opet, zakon? U čemu je problem, zakon ili u tebi? :)

 

Niko nikoga na ništa ne tjera. Oćeš nećeš! Ako nećeš - plaćaš sam i gotovo

8 godina
offline
Re: Hoćete li se cijepiti protiv Covida-19?
Zaporožac kaže...
Theophilus Ruy kaže...
Pluto, Ne vidim ni ja, jer cijepivo ih štiti, ali oni se i dalje boje i priviđaju im se bioteroristi.

Barem ovom Zaporožcu

 cjepivo, cjepivo, cjepivo..stalno tu neki pišu cIjepivo. 

ti se bojiš cijepljenja pa sada tu vrludaš ....

 unazad par stranica, već drugi put grammar nazi napada... tak je to kad ponestane argumenata.

2 godine
offline
Hoćete li se cijepiti protiv Covida-19?

ma, koji su tu argumenti potrebni ?

što je govorio Zaratustra; "nisi dovoljno bogat da bi me darivao"

 

ali, inače na forumu mi ide na živce kada čitam; neznam, ne ću, čovijek, niđe veze s ovom temom..

 
0 0 hvala 0
7 godina
offline
Re: Hoćete li se cijepiti protiv Covida-19?
sexytoiletpaper kaže...

 Znas sto je najbolje u ovoj kombinaciji debilana koje si napisao? Ljudi koji su se cijepili su upravo oni koji ne tvrde da su doktorirali epidemiologiju vec koriste informacije koje dobiju od strane onih koji jesu na ovoj temi.

Antivaxx genijalci su oni koji se hvale fakultetskim obrazovanjem da bi dva posta kasnije priznali da se ne radi o medicini vec o sumarstvu ali nastavljaju tvrditi da to i dalje znaci da su pametni i da znaju da je korona jedna velika laz u rangu sa ravnom zemljom, ljudima-gušterima i postojanjem ženskog orgazma.

Za tvoju informaciju, ja sam antivakser i cijepljen sam 

A ovaj drugi dio: ne moraš mi još i ti nabijat na nos kaj sam ružan i glup 

 

P.S. kak nije zemlja ravna? Odnosno ovisi kak di, npr. kod mene pad i na dvorištu i u vrtu,  a susjedu dvorišće skroz ravno, tak da nemreš tvrdit da zemlja ni ravna, a i ak nije, uzmem na jesen traktor, plug i tanjurače, pa posle rotobrane i eto (naravno, ak je ravno inače, samo malo neravnine).

 

Kruha i igala...
8 godina
offline
Re: Hoćete li se cijepiti protiv Covida-19?
ihush kaže...

- kad već pomažeš, čitaš li? razumiješ li što (sam u toj rečenici pišeš, točno)? .. ne? ok, pomoći ću. :)

-ta prva rečenica ti kaže, da ćeš u slućaju pismo-glava, statistički nakon dva pokušaja imati jedan točan pogodak, jedan od dva. Treba dalje? .. 

 

Zanimljivo.

Sad pobijaš sam sebe. Prije <20 sati si nešto drugo kazao. 

DA, TREBA DALJE.

Jučer nIsi jednom, već bar 3 puta ponovio istu glupost, dapače stavljao bs u analogiju s turizmom, na krivoj računici uspoređivao s širenjem virusa među turistima itd.

https://forum.bug.hr/forum/post/komentari-clanaka-bughr/hocete-se-cijepiti-protiv-covida-19/6393105.aspx

ihush kaže...

.. kaže, da cijepljeni manje šire, tj 40-50% kao kaže studija.. (...) 

- tj to statistički ide ovako, dođe osoba, s virusom cijepljena.. i tad će recimo biti 40-50% šanse da zarazi drugu osobu (neovisno cijepljenu-necijepljenu?) .. ok, dođu dvije takve osobe, tad imamo opet 100% šanse.

(...)

tj kad imate turizam, broj stanovnika x-puta veći, tad je i 40-50% sporedno, tj uzmeđ dvostruko ljudi i imaš šanse 100%. ..

 

a ako netko ne misli da se to može tako računati, može se.. jer tako računa struka čak kad računa kruške&jabuke.. (???)

jer iste podatke i formule koriste kad to objašnajvaju kao u studiji koja govori da je 40-50% manja šansa. (????)

(...)

- Kako ćemo procjepljivanjem izbjeći crveno? Kako ako je turista s potvrdom pozitivan i širi virus? Što ako umjesto jednog dođu dva turista? Jedan zarazi 40-50% što kaže spomenuta studija, pa s dva opet imamo dobru sezonu ali i virus.

 

Je li ovo tvoj interni test da provjeriš čita li netko tvoje plahte?
Pa besmislicama utvrđuješ reakciju?
Koja to tvoja "struka" osim tebe i Pernara tako računa zbrajanje vjerojatnosti?
Malo si bio high? Deder, objasni napaćenom narodu...

8 godina
offline
Re: Hoćete li se cijepiti protiv Covida-19?
Hazar kaže...

 

Ali ne kužim ljude koji propagiraju to da bi si necijepljeni sami trebali financirati liječenje. Zašto onda ...

 

Zato jer sa zdravsvenim imaš ugovor. Kao i s državom itd (ne doslovce, već dogovor, prihvaćanje pravila i sl).

Ugovor znači prava i obveze.
Ne možeš uzimati samo prava a ne i obveze. Ne možeš  iz ugovora odabirati samo ono što tebi paše. Ne možeš se selektivno držati ugovora.

Ugovor se ili poštuje, ili ne - simple as that.

Naravno, postoji prag tolerancije, specifične okolnosti i sl - ovo je jedna od takvih specifičnih okolnosti gdje problem treba riješavati "u rukavicama" i biti krajnje tolerantan (u granicama razumnog). 

Poruka je uređivana zadnji put uto 27.7.2021 11:57 (Zechina).
15 godina
odjavljen
offline
Re: Hoćete li se cijepiti protiv Covida-19?
Zaporožac kaže...
MrBlc kaže...
To je zato što si bio neodgovoran i nisi se cijepio. 

 22. 12. 2020.

s čim sam se mogao cijepiti, recimo, mjesec dana ranije..

Pretpostavio sam jer si spominjao da si prebolio pa se cijepio.

 

Samo kad ste se već počeli neargumentirano svi prepucavati, da ne propustim zabavu 

Privatne poruke su za privatne razgovore. Ne odgovaram na općenita pitanja vezana uz neku temu.
15 godina
odjavljen
offline
Re: Hoćete li se cijepiti protiv Covida-19?
Zechina kaže...

Zato jer sa zdravsvenim imaš ugovor. Kao i s državom itd (ne doslovce, već dogovor, prihvaćanje pravila i sl).

Ugovor znači prava i obveze.
Ne možeš uzimati samo prava a ne i obveze. Ne možeš  iz ugovora odabirati samo ono što tebi paše. Ne možeš se selektivno držati ugovora.

Ugovor se ili poštuje, ili ne - simple as that.

Naravno, postoji prag tolerancije, specifične okolnosti i sl - ovo je jedna od takvih specifičnih okolnosti gdje problem treba riješavati "u rukavicama" i biti krajnje tolerantan (u granicama razumnog). 

Mogu dobiti na uvid taj ugovor? Jer, ako imam rak i odaberem da neću kemoterapiju, i dalje imam pravo na palijativnu skrb. Ako žderem slatkiše, i dalje imam pravo na besplatni inzulin. Ako se idem kupati za Božić, pa ostanem na plaži u kupaćima, i dalje imam pravo na liječenje upale pluća.

 

S druge strane, ako mi je rizik od covida usporediv s onim od gripe (što je točno za ljude u ranim 20-im bez kroničnih bolesti), onda bih trebao platiti jer nisam uzeo cjepivo koje je praktički novo na tržištu, a isto ne vrijedi za gripu, koja mi je usporedivo jednako opasna, a za koju je cjepivo na tržištu odavno i dobro su poznate sve nuspojave, ali i sve kontraindikacije.

 

Čudan neki ugovor, ne sjećam se da sam takvu glupost potpisao...

Privatne poruke su za privatne razgovore. Ne odgovaram na općenita pitanja vezana uz neku temu.
12 godina
offline
Re: Hoćete li se cijepiti protiv Covida-19?
Zaporožac kaže...

Ne idem na piće s necijepljenim bioteroristima. 

 Cek pa kak sad to, cak ni ako Brki ima PCR test ne stariji od 72h??? 

Try and fail, but never fail to try.
15 godina
offline
Re: Hoćete li se cijepiti protiv Covida-19?
Kolacic kaže...

..

Ako cijepljeni mogu prenositi virus ZASTO SE NE TESTIRAJU I DALJE? Fkt mi nije jasno. 

..

- testiraju, britance.. tj klasična politička odluka, koja se odnosi na brexitovce, ne na eu.. dok je rizik recimo isti, virus. Bezbroj puta ponavljam dok je pandemija-virus problem ako želimo mjere, izolaciju i neki kraj eliminacijom virusa (ako je moguće) tad je test jedini kriterij, test-negativan. Test-pozitivan u izolaciju. Različito od tog nema smisla, besmisleno, struka, no trenutno je politika-interes jači. Trenutno je važno imaš li covid-potvrdu i iz koje države, ako je UK tad test-negativan (+ rusija, cipar ..), a to će biti i kriterij za hr ako odemo u crveno, za iste turiste koji recimo sad prolaze granicu istom potvrdom koju su dobili u istoj državi iz koje kreću, tj ako pocrvenimo tad je kraj sezone jer tad više turist ne može nazad na vrijeme za posao ako bi završio u karanteni tj tad isključivo test-negativan prolazi a turisti-obitelji su problem jer je dovoljno da jedan član bude pozitivan.

 

-test. .. jedini pravi kriterij ako govorimo o virusu, no kad je važniji biz, tad je ovako, politička odluka kao za britiše.

 

**

Zechina kaže...
...

Jučer nIsi jednom, već bar 3 puta ponovio istu glupost,..

..

Malo si bio high? Deder, objasni napaćenom narodu...

 - lupetaš gluposti. Treba ponoviti? ok, lupetaš gluposti. ok?

C64/TurboModul-OpenSourceProject.org.cn.部分作品为网上收集整理,供开源爱好者学习使用
15 godina
offline
Re: Hoćete li se cijepiti protiv Covida-19?
Zechina kaže...
..

 

Zato jer sa zdravsvenim imaš ugovor. Kao i s državom itd (ne doslovce, već dogovor, prihvaćanje pravila i sl).

Ugovor znači prava i obveze.
Ne možeš uzimati samo prava a ne i obveze. Ne možeš  iz ugovora odabirati samo ono što tebi paše. Ne možeš se selektivno držati ugovora.

Ugovor se ili poštuje, ili ne - simple as that.
..

 -da. .. hoćemo li recimo podcrtavanjem? ok, evo, podcrtano :)

-upravo tako, tj osiguranje koje plaćaš, tad mora pokriti trošak, jer plaćaš, jer je takav ugovor, jer neovisno o trošku svi solidarno održavamo sustav. Zdravstva, osiguranja vozila.. isto.

-uz podjestnik, nisam antivaxer, cijepite se.. za većinu je to bolji izbor, ali je za sad izbor. Zakon, ugovor. .. čitati znaš? u čemu je problem?

-ako država odluči obavezno cijepljenje, tad je to obavezno za sve osim izuzetaka koji uvijek postoje. Tad će se svi cijepiti. Ako nije obavezno tad nemaš čime 'prijetiti'.. nemaš argument? Čemu tad glupiranje?

C64/TurboModul-OpenSourceProject.org.cn.部分作品为网上收集整理,供开源爱好者学习使用
8 godina
offline
Re: Hoćete li se cijepiti protiv Covida-19?
Zaporožac kaže...

Zechina  je vjerojatno završio filozofski faks, a takve je; jako, jako teško pobijediti u argumentiranoj raspravi... 

 

"filozofija je temelj svih znanosti"

 

"Pretpostavke su temelj svih zajeba" ;)
NIsam završio FF i mislim da je to totalno irelevantno. 

Istini za volju, neke kolegije sam odslušao tamo a neke i položio, no to nisu ovi na koje aludiraš (filozofija, logika, psihologija...).
OK, Sociologija je bila na FF - ali ništa od ovdje spomenutog nema veze s time. Primjenjena fenomenologija, eventualno (indirektno).
Anyway, ja sam ovdje nebitan.

8 godina
offline
Re: Hoćete li se cijepiti protiv Covida-19?
MrBlc kaže...

Mogu dobiti na uvid taj ugovor? Jer, ako imam rak i odaberem da neću kemoterapiju, i dalje imam pravo na palijativnu skrb. Ako žderem slatkiše, i dalje imam pravo na besplatni inzulin. Ako se idem kupati za Božić, pa ostanem na plaži u kupaćima, i dalje imam pravo na liječenje upale pluća.

 

S druge strane, ako mi je rizik od covida usporediv s onim od gripe (što je točno za ljude u ranim 20-im bez kroničnih bolesti), onda bih trebao platiti jer nisam uzeo cjepivo koje je praktički novo na tržištu, a isto ne vrijedi za gripu, koja mi je usporedivo jednako opasna, a za koju je cjepivo na tržištu odavno i dobro su poznate sve nuspojave, ali i sve kontraindikacije.

 

Čudan neki ugovor, ne sjećam se da sam takvu glupost potpisao...

 offtopic, ali u lijepoj našoj palijativu plaćaš sam, a država ni na koji način ne riješava niti pomaže, kao primjerice s vrtićima. čim te pokrpaju u bolnici, otpust, skrb još par tjedana u državnom objektu i dalje se obitelj snalazi sama...

13 godina
offline
Re: Hoćete li se cijepiti protiv Covida-19?
Zaporožac kaže...

Zechina  je vjerojatno završio filozofski faks, a takve je; jako, jako teško pobijediti u argumentiranoj raspravi... 

 

"filozofija je temelj svih znanosti"

 Mislim da na filozofskom najviše učiš raspravljat na kavama

13 godina
offline
Re: Hoćete li se cijepiti protiv Covida-19?
Louis Pluto kaže...
bruno1026 kaže...
Louis Pluto kaže...
Entry Point kaže...

Cijepljenje ne smije biti obavezno.

 

Necijepljeni ne bi trebali plačati dodatno troškove liječenjenja ako obole.

 

To su ekstremi. Ono za što bi trebali biti odgovorni (bez obzira na vrstu bolesti) ako svjesno ugrožavaju ostale, npr. bolesni idu okolo i potencijalno dovode ljude u opasnost. Jer tvoja sloboda prestaje gdje drugom počinje. Štoviše to i jest već dugo zakon koji se nikad nije ni trebao provoditi jer nismo bili u takvoj situaciji, a neke endemske potencijalno opasne bolesti smo prihvatili kao zdravo za gotovo.

 

Bonus: Neki zaboravljaju, ili vrlo vjerojatno ne znaju, da hrpa zemalja na svijetu uvjetuje posjetiteljima cijepljenje protiv žute groznice, malarije i slično. Nema ulaska ako nisi cijepljen i imaš potvrdu. I to tako funkcionira desetljećima, i nitko nije prosvjedovao, nosio transparente, Lauc nije rekao da opasnost od žute groznice više ne postoji, Sladoljev nije primao bluetooth signal zbog toga...  

 gledaj, imaš kakvu-takvu zaštitu, država ti je nudi besplatno, dakle zaštita koja ti direktno pomaže da ne zakrčiš bolnice, da budeš manje vremena infektivan ili se ne razboliš i ne budeš infektivan i tako pomogneš svima... a ti nećeš, jedino što bi bilo pametno napraviti je oduzeti ti zdravstvenu skrb po covidu i eventualnim komplikacijama jer je očigledno ne trebaš, ne želiš se preventivno cijepiti, znaš da imaš veću šansu razboliti se tako da završiš u bolnici... pa kad to sve znaš, odriješi džep za bolničko liječenje koje si mogao spriječiti a nisi... to čak i ne vidim kao kaznu već svjesno odustajanje od toga da ti se pomogne, jer da želiš pomoć cijepio bi se... ne želiš, nemoj niti ići u bolnicu ili ukoliko ipak želiš, plati

 u pravu si.

jednako tako sve naplatiti debeloj krmadi koja se zapuše dok produže korak na semaforu. jednako tako naplatiti pušačima, trave ili duhana, alkohol također. naplatiti onima koji su nesposobni istrčati 400m ispod 1:30, naplatiti onima koji imaju nezdrav bioritam, spavaju danju, budni noćima, naplatiti ekipi porez na ćevape, mcdonalds, fast food. iliti, 95% ovih onih koji na ovoj temi prozivaju druge, će se pronaći u navedenim opisima. ali, treba naplatiti koronu. ne treba naplatiti kada to kolom i ćevapima napucano krme debelo zauzme bolničke kapacitete, tad je to u redu. korona, naravno, nije.

kažem, dobro da se slažemo, pa nećemo biti licemjerni šupci, prozivat ljude za jedno, za drugo se pravit grbavim.

 već smo imali raspravu u kojoj su se spominjale bolesti ovisnosti...

slažem se s tim da bi se zdrav način života trebao na neki način honorirati kod plaćanja zdravstvenog osiguranja (što god to značilo i kako god se ustvrđivalo)

ali ovdje kod covida i cjepiva stvari su poprilično jasne, ili prihvati cijeli zdravstveni paket koji ti se nudi (prevencija, liječenje...) ili nemoj i plati posljedice

 Nema problema, ali kao što rekoh, neka se isto primijeni i na ostale koji svjesno ugrožavaju svoje zdravlje

E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice