Hoćete li se cijepiti protiv Covida-19? zaključana tema

poruka: 8.530
|
čitano: 939.483
|
moderatori: vincimus
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
Ovo je tema za komentiranje sadržaja Bug.hr portala. U nastavku se nalaze komentari na "Hoćete li se cijepiti protiv Covida-19?".
11 godina
offline
Re: Hoćete li se cijepiti protiv Covida-19?
Lenovo33 kaže...

 Apsolutno i potpuno isto

Kaj si malo varikine popio ujutro pa ti nije dobro?

3 godine
protjeran
offline
Re: Hoćete li se cijepiti protiv Covida-19?

Ne trolaj bezveze, pitanje je na mjestu, otkad to ljudi koji nisu medicinske struke smiju davati medicinska mišljenja i preporuke? I to javno, na javnoj televiziji.

Zašto nisu unajmljeni doktori da to rade?

Ako nemaš odgovor onda nemoj ništa ni pisati.

 

 

 

Poruka je uređivana zadnji put sub 24.7.2021 13:49 (Lenovo33).
15 godina
offline
Re: Hoćete li se cijepiti protiv Covida-19?
Lenovo33 kaže...

Gledam sad ovo:

https://www.index.hr/vijesti/clanak/video-ovo-je-capakova-kampanja-od-160000-kuna-na-cijepljenje-vas-nagovara-huljic/2291548.aspx

 

Zanima me ako je netko malo bolje upoznat sa zakonom, otkad to laici koji nisu medicinske struke smiju ljudima JAVNO savjetovati cijepljenje?

Otkad su to Huljic, Sprajc, Bebek.... medicinski strucnjaci da smiju ljudima davati bilo kakve savjete i preporuke koje se ticu zdravlja ljudi?

 

Znam da se cesto alternativce proziva, pa cak i sudski goni, ako "lijece" ljude, pa ne znam kako je ovo drugacije?

 

Mislim da ovdje ima osnove za tuzbu samo sad treba iskopati u kojem se tocno zakonu navodi tko smije davati medicinske preporuke i savjete.

-razumjem što želiš.. no problem, npr imaju li kakve veze sportaši-glumci pa i tv-radio spikeri s time što reklamiraju-promoviraju? .. recimo jednaku reklamu koju ne nazovemo reklama nego kampanja pa je ok? ili je razlika tko je koliko dobio novca za svoj posao-ugovor? Licemjerno, tj bi li huljić rekao isto da nije plaćen ili manje-više?.. možemo to reći za svakog recimo profesora koji dobije plaću za svoj rad itd.

 

-poželjno je da politika ne sudjeluje u općedruštvenim potrebama, tj ne kao stranke lijevo-desno ili o(po)zicija, jer teoretski je interes drušva isti neovisno tko je na vlasti.. no politika sudjeluje, pa tako barem simbolički recimo stožer nosi maske na presici jer time daju 'primjer'.. no ako skinu maske nakon gašenja kamera tad su što? prevaranti? itd itd..

 

-problem, tj vjerojatnije te 'bode u oči' recimo huljič i neki novac, nego što je sama poruka a trebalo bi biti obrnuto (u idealnom svijetu, bez politikanstva, interesa itd..) .. no naravno njie to tvoja greška-krivica nego je za to kriv takav recimo fejkan sustav, koji ima neke ideale-etiku-pravila no praktički ih stalno krši, kao sukob interesa ili suprotnosti deklariranog vs prakse. Kriv je sustav, koji recimo brani reklame cigareta no vidimo povremeno pozdrav iz rovinja, koji zabranjuje reklame usmjerene na djecu koa i zavaravajuće no one su tu itd.. do tog da se instagramuše zakonom želi kazniti za fotošopiranje (kao zavaravajuće i prikriveno oglašavanje) dok je svaka klasična reklama fotošopirana i time zavarava potrošača.. no plaćena je pa država to ne kažnjava jer dobija porez kao od cigareta itd itd..

 

-neću se pridružiti zato jer je npr sad upetljan huljić, može biti škoro-tomposn, može biti mrle, može biti milekekin.. ista stvar pa i michaeljackson ako oživi, može biti neki tenisač-nogometaš koji nema pojma o medicini no plaćen je za reklamu, može biti trump-biden, može biti ghandi i majka terezija.. opet je isti biz, pravilo, reklama a plaćeni su po tome tko, ne što promoviraju.. tj o tome ovisi satnica ako želiš da ti luka modrić ili messi budu u kadru, dok će jednako relevantno reklamirati cocacolu ili čokoladu kao i kreditnu karticu banke.. glupo? da, no to je tako.

 

Lenovo33 kaže...
steelman kaže...

Znaci po tebi je isto dal Bebek govori ljudima da se cijepe i dal Bebek govori ljudima da piju varikinu ujutro na taste.

 Apsolutno i potpuno isto, niti je kompetentan niti ovlašten da bilo što savjetuje jer nema liječničku diplomu i ne može odgovarati za posljedice.

 -ni ne odgovara za posljedice.. tj to može liječnik svojom licencom, električar svojom, pravnik svojom.. u svojoj struci, dok su ovo samo plaćeni glumci, mogu biti lutke na koncu. Možeš jednako optužiti medij koji prenosi plaćeni oglas-reklamu.. npr za orbanove članke ili bilo što.. no branit će se slobodom medija i da samo rade svoj posao.. itd.

C64/TurboModul-OpenSourceProject.org.cn.部分作品为网上收集整理,供开源爱好者学习使用
Poruka je uređivana zadnji put sub 24.7.2021 13:54 (ihush).
2 godine
neaktivan
offline
Re: Hoćete li se cijepiti protiv Covida-19?
Zato jer...
Su to ljudi s tv-a, ljudi za koje vlada misli da su uzori.

tv nisam upalio ne sjećam se kad.


Poruka je uređivana zadnji put sub 24.7.2021 13:55 (Theophilus Ruy).
11 godina
offline
Re: Hoćete li se cijepiti protiv Covida-19?
Lenovo33 kaže...

Zašto nisu unajmljeni doktori da to rade?

  

 Zato jer su ovo poznate licnosti i ljudi budu prije slusali njih nego nekog nepoznatog doktora.

 

Lenovo33 kaže...

Ne trolaj bezveze

 

 

Ja trolam a ti meni govoris da je varikina i cijepivo jedno te isto?

Poruka je uređivana zadnji put sub 24.7.2021 13:58 (steelman).
3 godine
protjeran
offline
Re: Hoćete li se cijepiti protiv Covida-19?
Lenovo33 kaže...

Ne trolaj bezveze, pitanje je na mjestu, otkad to ljudi koji nisu medicinske struke smiju davati medicinska mišljenja i preporuke? I to javno, na javnoj televiziji.

Zašto nisu unajmljeni doktori da to rade?

Ako nemaš odgovor onda nemoj ništa ni pisati.

 

 

 

 Postavljaš glupa pitanja. Narod sluša debilnu muziku u izvedbi huljofona, bebeka i sličnih i naravno da im je to najbolja opcija. Brine me samo zakaj nisu Maju plastiku i Lidiju sisaru unajmili. Npr da Lidija iznajmi svoje tijelo, tipa 10 sekundi odmora na njezinim sisama, dam se kladit da bi procijepljenost porasla za 20%. Ja bi sto posto ako treba primio vakcinu i u pak samo da mi je 10 sekundi takvog odmora.

Poruka je uređivana zadnji put sub 24.7.2021 13:59 (foofajter).
15 godina
offline
Re: Hoćete li se cijepiti protiv Covida-19?
steelman kaže...
Lenovo33 kaže...

Zašto nisu unajmljeni doktori da to rade?

  

 Zato jer su ovo poznate licnosti i ljudi budu prije slusali njih nego nekog nepoznatog doktora.

 + liječnik ne smije biti u sukobu interesa, plaćen.. za nešto, da to promovira. Plaćen i osposobljen je da liječi. (točka) i to najbolje za pacijenta, ne za interese-reklamu-biznis-lobi.

-zato liječnici nisu glumci u reklami, osim kad ih se promotivno u kampanji tako koristi no tad je to kampanja.. ne reklama mada je isti spot isti format, drugi pravni etički okvir.. :)

C64/TurboModul-OpenSourceProject.org.cn.部分作品为网上收集整理,供开源爱好者学习使用
3 godine
protjeran
offline
Re: Hoćete li se cijepiti protiv Covida-19?
ihush kaže...
 -ni ne odgovara za posljedice.. tj to može liječnik svojom licencom, električar svojom, pravnik svojom.. u svojoj struci, dok su ovo samo plaćeni glumci, mogu biti lutke na koncu. Možeš jednako optužiti medij koji prenosi plaćeni oglas-reklamu.. npr za orbanove članke ili bilo što.. no branit će se slobodom medija i da samo rade svoj posao.. itd.

 Mislim da je ovo sasvim drugačiji slučaj.

Ovo nije reklama za neki proizvod, tipa da Bebek reklamira marku nekog cijepiva, ovo je javni poziv na MEDICINSKI ZAHVAT.

 

Kužim ja šta ti hoćeš reći i da su oni samo unajmljeni kao glumci u svrhu propagande, ali ovdje se ništa ne prodaje i reklamira, ovdje laici pozivaju druge laike da se cijepe.

Pravno gledano ja ovdje vidim mnogo problema, jer priznajem savjet samo osobe koja je medicinske struke i nitko drugi ne može govoriti u njegovo ime baš kao što nitko drugi ne može raditi nikakve medicinske zahvate.

 

Što je iduće? Hoće nas Huljic i cijepiti jer je popularniji od doktora?

 

Puno je tu gluposti koje prolaze jer se nitko ne buni.

8 godina
offline
Re: Hoćete li se cijepiti protiv Covida-19?
Louis Pluto kaže...
Zechina kaže...
EMNG...

 ja sam često odlazio na EMG preglede i nekako po sjećanju ona EMG igla je dosta deblja od ove vakcinaške... obično je emg pregled bezbolan, međutim ako te pogodi u živac a zna pogoditi (u jedno dvije od pet sesija) kad te random bode zna biti neugodnjikavo, cijepljenje nisam uopće osjetio, ona igla je tanka da tanje ne može, ništa, apsolutno ništa

 

Ma da, deblja je puno: u jednom trenutku su ranjeni muljatori toliko fejkali sa svojim ozljedama (zbog možebitnog dobivanja statusa HRVI) da je došao nekakav interni naputak da to neurolozi malo protresu. Možda je i bio neki način da prevariš EMNG?

Kao za vraga, moji su nalazi upućivali na istu skupinu, pa su me pošteno izmaltretirali -  em te bode u npr ruke/stopala itd, pa ti pusti struju do boli, pa još urla na tebe "ajd ne muljaj, stisni šaku, nemoj biti pi..."

... totalno mokar od znoja i iznuren, nakon tretmana, potpuno ozbiljno sam mislio doktorici zabiti igle / elektrode i nafrljit struju pa da vidimo tko mulja... srećom (po njih), odmah su reterirali i ispričavali se, objasnili mi ovo gore navedeno, ...
...a fora je bila u tome da se meni pokazivala izuzetno niska protočnost živaca ili tako nešto, pa su mislili da nekako muljam...

...u stvari, po tim nalazima, ne bih trebao moći ni malo duže stajati, a jedva ako ikako hodati. Obzirom da nemam većih problema, rekli su da je to vjerojatno privremeno i da ću bar za koje desetljeće vrlo vjerojatno imati gadne probleme... za sad su se prevarili, a ja iščekujem :D

 

Dodatno, nakon ranjavanja, enormnu količinu kristalnog penicilina (koji je i inače neugodan) greškom sam dobio u mišić, pa mi je ruka mjesec dana bila crna i nije bilo ugodno...

Pa mi je jedared doktorica preventivno dala neku vitaminsku inekciju u dupe i - pogodila živac, a ja budala, kasnio sam u kino pa nisam pričekao, pravio sam se da mi nije ništa ali sam poslije šepao mjesec dana i gadno je boljelo.

Tako da (meni) ovo cijepljenje dođe kao relaksacija - gadnije je kad te komarac ubode.

3 godine
protjeran
offline
Re: Hoćete li se cijepiti protiv Covida-19?
steelman kaže...

 Zato jer su ovo poznate licnosti i ljudi budu prije slusali njih nego nekog nepoznatog doktora.

 ahaha, znači kad imaš zdravstvenih nedoumica slušati ćeš neke zabavnjake što kažu, a ne nekoga tko ispred imena ima riječ doktor?

Cijelo vrijeme se tupi da se treba slušati struka, a sad odjednom su neki pjevači bitni šta kažu....

Neki su se izgleda potpuno pogubili u svojim filozofijama, ili je narod jednostavno toliko glup da će prije slušati te nebitne ljude nego struku, hm...

7 godina
offline
Re: Hoćete li se cijepiti protiv Covida-19?
Louis Pluto kaže...

 kad smo već off odnosno u "Što se događa s našim društvom?" modu, ovdje kod mene vlasnik dućana valjda ima dil sa slovencima... laško 6,95 kn, najjeftinija piva u duću + fina, lagana, pitka... prije par godina imao je union, čak je od njih nabavio suncobrane... i onda je naprasno skrenuo na laško...

Koordinate dućana??? 

 

BTW, jeste probali ono Badeljevo (fudbalerevo) pivo, ima u Eurospinu?

Meni jako dobro (a ultrajeftino).

Znači baš jako biljna aroma, i to ne ječam/hmelj aroma, nego neke travke.

Ugodna gorčina, a jako pitko i bez posljedica.

 

Kruha i igala...
16 godina
online
Re: Hoćete li se cijepiti protiv Covida-19?
Lenovo33 kaže...

 ahaha, znači kad imaš zdravstvenih nedoumica slušati ćeš neke zabavnjake što kažu, a ne nekoga tko ispred imena ima riječ doktor?

Cijelo vrijeme se tupi da se treba slušati struka, a sad odjednom su neki pjevači bitni šta kažu....

Neki su se izgleda potpuno pogubili u svojim filozofijama, ili je narod jednostavno toliko glup da će prije slušati te nebitne ljude nego struku, hm...

Liječnici propagiraju već mjesecima, sad je red i na zabavnjake...

Kad je nešto znanstveno opravdano, dokazano i promovirano od strane države, to svatko može javno propagirati.

Tražiš li i od blagajnice u trgovini diplomu PMF-a kad ti vraća lovu?

3 godine
protjeran
offline
Re: Hoćete li se cijepiti protiv Covida-19?
Old Iggy kaže...

Liječnici propagiraju već mjesecima, sad je red i na zabavnjake...

Kad je nešto znanstveno opravdano, dokazano i promovirano od strane države, to svatko može javno propagirati.

 Ne može se svatko petljati u medicinsku struku i dijeliti savjete - kraj priče.

To što je država stala iz toga ne daje za pravo osobi koja nije zdravstveni radnik da se petlja u navedenu branšu.

 

Old Iggy kaže...
Tražiš li i od blagajnice u trgovini diplomu PMF-a kad ti vraća lovu?

 Nigdje veze s vezom, nemoj ni pokušavati išta uspoređivati sa medicinom koja ima 300 svojih posebnih zakona.

Radi se o jako deliktanom području i osoba mora biti školovana za bilo kakve istupe koji se tiču zdravlja ljudi.

8 godina
offline
Re: Hoćete li se cijepiti protiv Covida-19?
Lenovo33 kaže...

 ovdje laici pozivaju druge laike da se cijepe.

 

Ovdje laici pozivaju druge laike da se urazume, zdravorazumskim argumentima.

Poslušaj njihove poruke, jasne su a ne manipulativne.

Možeš to gledati i ovako: ako su budaletine poput Huljića ili Jarka to shvatile, vrijeme je i za ostale.

Mislim da baš Jarak drobi nešto poput: "I ja sam bio aktivni protivnik cijepljenja, a ondak sam uvidio"... on je skoro mrcnuo od korone, intubiran IIRC, a i neki frendovi su mu pomrli.

Evo ti direktno vezano, aktualno (USA): u pravilu, ljudi pred intubiranje mole cjepivo, a onda je prekasno.

 

https://www.newsweek.com/its-too-late-doctor-says-people-begging-covid-vaccine-before-being-intubated-1611889

 

https://www.theguardian.com/us-news/2021/jul/22/us-coronavirus-covid-unvaccinated-hospital-rates-vaccines

15 godina
offline
Re: Hoćete li se cijepiti protiv Covida-19?
Lenovo33 kaže...
ihush kaže...
 -ni ne odgovara za posljedice.. tj to može liječnik svojom licencom, električar svojom, pravnik svojom.. u svojoj struci, dok su ovo samo plaćeni glumci, mogu biti lutke na koncu. Možeš jednako optužiti medij koji prenosi plaćeni oglas-reklamu.. npr za orbanove članke ili bilo što.. no branit će se slobodom medija i da samo rade svoj posao.. itd.

 Mislim da je ovo sasvim drugačiji slučaj.

Ovo nije reklama za neki proizvod, tipa da Bebek reklamira marku nekog cijepiva, ovo je javni poziv na MEDICINSKI ZAHVAT.

 

Kužim ja šta ti hoćeš reći i da su oni samo unajmljeni kao glumci u svrhu propagande, ali ovdje se ništa ne prodaje i reklamira, ovdje laici pozivaju druge laike da se cijepe.

Pravno gledano ja ovdje vidim mnogo problema, jer priznajem savjet samo osobe koja je medicinske struke i nitko drugi ne može govoriti u njegovo ime baš kao što nitko drugi ne može raditi nikakve medicinske zahvate.

 

Što je iduće? Hoće nas Huljic i cijepiti jer je popularniji od doktora?

 

Puno je tu gluposti koje prolaze jer se nitko ne buni.

 -pravno? kreni od tog, tko donosi zakone.. -sabor. A saborski zastupnici su stručnjaci pojedine grane na koju se zakon odnosi ili laici.. tj čisto je slučajnost ako su konkretne stuke-znanja (nećemo o sposobnosti) povezane s tim zakonom o kojem daju glas tj legitimitet, pa opet donose zakone, pravila i to od vrha ide dalje, kao normalno. Prije je važna stranačka stega ili broj žetončića nego struka, demokracija na kvadrat.

-zašto sportaši reklamiraju bankovnu karticu ili čips? kakve veze osim slave ima osoba? .. a upravo zato što je poznata ličnost služi promociji dok se samo scenografija mijenja ovisno o sadržaju-robi-cilju.

-to je tako, dok ne promjenš sve, pravila igre, ne možeš ništa pa ni buniti se protiv npr huljića.. tj nije to sad važno što on kaže, niti ćeš osporavati njega, ne moraju biti njegove riječi nego naprosto napisan scenarij koji čita kao spiker.. 

-možemo li 'ispraviti' samo donšenje zakona-pravila igre od sabora? ako ne možemo, kako bi ovo 'ispravili'? Odnosno, može li osoba, humanitarno-altruistično pomoći ostalima, recimo savijetom-primjerom? Tad je recimo samo problem u novcu.. tj nikako platiti takav promo-kampanja primjer i ukinuti reklame, jer kako to razdvojiti-razlikovati i recimo kazniti kršenje pravila

 

.. ispada da je covid smiješno mali problem u odnosu na takve sustavne probleme civilizacije-prava-etike.. :)

C64/TurboModul-OpenSourceProject.org.cn.部分作品为网上收集整理,供开源爱好者学习使用
Poruka je uređivana zadnji put sub 24.7.2021 14:36 (ihush).
11 godina
online
Re: Hoćete li se cijepiti protiv Covida-19?
MrBlc kaže...

Švedska je dvaput pokazala da alternativni pristup funkcionira ...

 zaboravljaš ono dosta bitno - švedska je pokazala da takav pristup funkcionira u švedskoj, što ne znači da bi funkcioniralo svugdje na isti način, dapače

 

ali tebi su ionako takve 'sitnice' bitne samo kad to trebaš i tad ti postaju udarni argument, kad ih ne trebaš onda ih 'slučajno' zaboraviš

 

primjerice kako to funkcionira kod tebe - istakneš da cjepivo nije testirano na utjecaj na plodnost, dodaš kako možda i smanjuje plodnost, dva posta kasnije u one koji bi se trebali cjepiti svrstavaš i 'one koji više ne misle imat djecu', čime onaj 'možda' postaje glavni faktor za bilo koga tko želi imat djecu kod onih kojima je upućena tvoja poruka

slučajno, jelda

2 godine
neaktivan
offline
Re: Hoćete li se cijepiti protiv Covida-19?
Zechina kaže...
Lenovo33 kaže...

 ovdje laici pozivaju druge laike da se cijepe.

 

Ovdje laici pozivaju druge laike da se urazume, zdravorazumskim argumentima.

Poslušaj njihove poruke, jasne su a ne manipulativne.

Možeš to gledati i ovako: ako su budaletine poput Huljića ili Jarka to shvatile, vrijeme je i za ostale.

Mislim da baš Jarak drobi nešto poput: "I ja sam bio aktivni protivnik cijepljenja, a ondak sam uvidio"... on je skoro mrcnuo od korone, intubiran IIRC, a i neki frendovi su mu pomrli.

Evo ti direktno vezano, aktualno (USA): u pravilu, ljudi pred intubiranje mole cjepivo, a onda je prekasno.

 

https://www.newsweek.com/its-too-late-doctor-says-people-begging-covid-vaccine-before-being-intubated-1611889

 

https://www.theguardian.com/us-news/2021/jul/22/us-coronavirus-covid-unvaccinated-hospital-rates-vaccines

 Ljudi pred intubiranje u pravilu mole za... Cijepivo.

 

Sumnjam. 

Poruka je uređivana zadnji put sub 24.7.2021 14:41 (Theophilus Ruy).
3 godine
protjeran
offline
Hoćete li se cijepiti protiv Covida-19?

Kad je Pernar promovirao vitamin C onda su ga svi napali i rekli da je šarlatan, da se bavi nadriliječništvom i da se petlja u posao liječnika.

 

Prvi je reagirao predsjednik Sabora Gordan Jandroković te pozvao građane da pažljivo slušaju što im govore nadležne službe, liječnici, a ne osobe koje sadašnju situaciju koriste "za vlastiti probitak“ i dovode građane u zabludu.
Pročitajte više na: https://www.vecernji.hr/vijesti/osudili-ga-to-sto-je-pernar-rekao-pljuska-je-u-lice-zdravstvenim-djelatnicima-koji-se-bore-s-koronavirusom-1388748 - www.vecernji.hr
Uopće ne vidim nikakvu razliku između Pernara i Huljica, stvar je samo sto drzavi više paše u ovom trenutku.
Uglavnom, našao sam i zakon:

Tko se nemajući propisanu stručnu spremu bavi liječenjem ili pružanjem druge medicinske pomoći, kaznit će se kaznom zatvora do jedne godine.

 

Toliko o tome, ti ljudi nemaju propisanu stručnu spremu da se uopće petljaju u bilo što i savjetuju ljude.

Poruka je uređivana zadnji put sub 24.7.2021 14:40 (Lenovo33).
 
4 0 hvala 0
8 godina
offline
Hoćete li se cijepiti protiv Covida-19?

EVO, nije prekasno, dođite na "veliki prosvjed" u 16h na glavnom kolovdoru i... od srca se nasmijte.

 

Naime, evo kako je izgledao "veliki prosvjed" protiv cijepljenja prošli tjedan:

 

Jbga, Jarak i Huljić vam nisu društvo, ali ovi Pat i Mat - jesu...

omfg, Magnus&Bunker&Brixy se sad okreću u grobu, ovog nije bilo ni u Alan Fordu 

 
0 0 hvala 0
16 godina
online
Re: Hoćete li se cijepiti protiv Covida-19?
Lenovo33 kaže...
Old Iggy kaže...

Liječnici propagiraju već mjesecima, sad je red i na zabavnjake...

Kad je nešto znanstveno opravdano, dokazano i promovirano od strane države, to svatko može javno propagirati.

 Ne može se svatko petljati u medicinsku struku i dijeliti savjete - kraj priče.

To što je država stala iz toga ne daje za pravo osobi koja nije zdravstveni radnik da se petlja u navedenu branšu.

 

Old Iggy kaže...
Tražiš li i od blagajnice u trgovini diplomu PMF-a kad ti vraća lovu?

 Nigdje veze s vezom, nemoj ni pokušavati išta uspoređivati sa medicinom koja ima 300 svojih posebnih zakona.

Radi se o jako deliktanom području i osoba mora biti školovana za bilo kakve istupe koji se tiču zdravlja ljudi.

Ni ne petlja se u struku. Govori ono što struka kaže.

Svatko smije govoriti ono što je točno i znanstveno opravdano.

 

Potpuno identično ovo s blagajnicom, odakle joj pravo bez diplome PMF-a izračunati ostatak?

Područe je delikatnije od medicine. A istupa svakodnevno.

 

Školovanje za bilo kakve javne istupe nije nimalo bitno. Bitno je što se kaže, a našem čovjeku je jako bitno tko kaže.

Prije će povjerovati Thompsonu nego nekom liječniku, posebno ako ova drugi nije navikao na javne nastupe.

8 godina
offline
Re: Hoćete li se cijepiti protiv Covida-19?
Theophilus Ruy kaže...
Zechina kaže...
Lenovo33 kaže...

 ovdje laici pozivaju druge laike da se cijepe.

 

Ovdje laici pozivaju druge laike da se urazume, zdravorazumskim argumentima.

Poslušaj njihove poruke, jasne su a ne manipulativne.

Možeš to gledati i ovako: ako su budaletine poput Huljića ili Jarka to shvatile, vrijeme je i za ostale.

Mislim da baš Jarak drobi nešto poput: "I ja sam bio aktivni protivnik cijepljenja, a ondak sam uvidio"... on je skoro mrcnuo od korone, intubiran IIRC, a i neki frendovi su mu pomrli.

Evo ti direktno vezano, aktualno (USA): u pravilu, ljudi pred intubiranje mole cjepivo, a onda je prekasno.

 

https://www.newsweek.com/its-too-late-doctor-says-people-begging-covid-vaccine-before-being-intubated-1611889

 

https://www.theguardian.com/us-news/2021/jul/22/us-coronavirus-covid-unvaccinated-hospital-rates-vaccines

 Ljudi pred intubiranje u pravilu mole za... Cijepivo.

 

Sumnjam. 

 

Belosvetska zavera, buraz. Dođi na prosvjed ;)

2 godine
neaktivan
offline
Re: Hoćete li se cijepiti protiv Covida-19?
Koji će mi to..

u 'ladovini se 'ladim
blejim i malo dremam
15 godina
neaktivan
offline
Re: Hoćete li se cijepiti protiv Covida-19?
picajzla0707 kaže...
zaboravljaš ono dosta bitno - švedska je pokazala da takav pristup funkcionira u švedskoj, što ne znači da bi funkcioniralo svugdje na isti način, dapače

Zaboravljaš i ti bitno, a to je da je Švedska bila na putu da pobije sve što hoda prema "stručnjacima".

Pretpostavljam također da si i uvjeren kako su nas mjere maski i distanciranja koje većina populacije ionako ni ne nosi kako treba niti poštuje spasile?

 

Zvuči logično, uvjeren sam da nije bilo toga da nas pola više nebi bilo živo.

Poruka je uređivana zadnji put sub 24.7.2021 14:52 (josipva).
15 godina
offline
Re: Hoćete li se cijepiti protiv Covida-19?
Old Iggy kaže...
Lenovo33 kaže...

 ahaha, znači kad imaš zdravstvenih nedoumica slušati ćeš neke zabavnjake što kažu, a ne nekoga tko ispred imena ima riječ doktor?

Cijelo vrijeme se tupi da se treba slušati struka, a sad odjednom su neki pjevači bitni šta kažu....

Neki su se izgleda potpuno pogubili u svojim filozofijama, ili je narod jednostavno toliko glup da će prije slušati te nebitne ljude nego struku, hm...

Liječnici propagiraju već mjesecima, sad je red i na zabavnjake...

Kad je nešto znanstveno opravdano, dokazano i promovirano od strane države, to svatko može javno propagirati.

Tražiš li i od blagajnice u trgovini diplomu PMF-a kad ti vraća lovu?

 recimo razumljiv argument, primjer.. ali pogrešan, netočan :) .. Trebalo je stati na prvoj rečenici, druga je ok, treća je promašaj.

 

-blagajnica mora znati izračunati cijenu, što radi kasa.. ne mora uvjeravati u svojstva robe koju prodaje ili objašnjavati, jer je naprosto blagajnica, koja za sve naplati iznos i izvrati kusur. Pogrešna usporedba.

-u ljekarni znaju nešto o receptima, pa prepišu npr 2x dnevno itd. i tamo nisu samo blagajnice nego farmaceuti-medicinari.. upravo zato. Da to želi raditi blagajnica s konzuma, tad bi morala imati odgovrarajuću kvalifikaciju ili bi bila kažnjena za obavljanje djelatnosti itd..

-huljić nije postao liječnik, kao što nije ni pernar s c-vitaminom.. tj ovisi kako se tko želi prikazati. Pernar je upozoren (možda i kažnjen.. ne sjećam se), možda se može jednako s huljićem? ako na to aludira lenovo33.. :)

 

-u tom kontekstu imamo recimo zavaravajuće reklame, npr ariel i neki 'tajni laboratorij'.. tj likovi u reklami su likovi, no imaju bijelu kutu i stetostkop oko vrata.. nitko ne kaže da su doktori, znanstvenici, .. i to prolazi nekažnjeno kao reklama.. to nikome ne smeta?

-što simbolizira bijela kuta? što simbolizira stetoskop? čak za proizvod koji nije dio zdavstva-lijek i sl. nego prašak za pranje... tj stetoskop je čisti scenografski trik, zavaravajuće, no takvo oglašavanje nije zabranjeno.. mada bi po logici stvari moralo biti, jer koristi te trikove i bez izrečene riječi zapravo zavara publiku-potrošača, na čisto komercijalnoj osnovi.

-može li zakon zabraniti bijelu kutu? nema baš smisla.. a stetoskop danas ne vidimo ni na većini liječnika-ordinacija tj ovisi o specijalizaciji.. no vidimo ga u takvoj reklami, ne slučajno.

-time bi lenovo33 ako mu stvarno smeta licemjernost-pravila trebao reagirati na takvu ariel reklamu.. no reagira na npr huljića, .. itd itd..

C64/TurboModul-OpenSourceProject.org.cn.部分作品为网上收集整理,供开源爱好者学习使用
3 godine
protjeran
offline
Re: Hoćete li se cijepiti protiv Covida-19?
Old Iggy kaže...

Ni ne petlja se u struku. Govori ono što struka kaže.

Svatko smije govoriti ono što je točno i znanstveno opravdano.

 Jedno je govoriti pozitivno o nečemu, a drugo je nekog pozivati da obavi medicinski zahvat a nemaš stručnu spremu, ili ne želiš shvatiti ili ne možeš.

 

Old Iggy kaže...
Potpuno identično ovo s blagajnicom, odakle joj pravo bez diplome PMF-a izračunati ostatak?

Područe je delikatnije od medicine. A istupa svakodnevno.

 Ne postoji zakon koji kaže da mora imati diplomu pa ne znam šta lupaš bezveze, i ne računa ona nego kompjuter, ona je uslužni djelatnik.

 

Old Iggy kaže...
Školovanje za bilo kakve javne istupe nije nimalo bitno. Bitno je što se kaže, a našem čovjeku je jako bitno tko kaže.

Prije će povjerovati Thompsonu nego nekom liječniku, posebno ako ova drugi nije navikao na javne nastupe.

Školovanje je itekako bitno i zapravo jedino bitno.

To tko će kome prije povjerovat je totalno nebitno u cijeloj priči i ne daje za pravo nikakvim pjevačima da na bilo šta pozivaju.

3 godine
protjeran
offline
Re: Hoćete li se cijepiti protiv Covida-19?
ihush kaže...
-time bi lenovo33 ako mu stvarno smeta licemjernost-pravila trebao reagirati na takvu ariel reklamu.. no reagira na npr huljića, .. itd itd..

 mozemo i o tome, i naravno da i tu ima hrpa materijala za potencijalnu tuzbu, ali to trenutno nije tema i to je vec propaganda privatne kompanije.

 

Ovdje ipak imamo javnu televiziju i javno zdravstvo i nekoliko nebitnih laika koji su unajmljeni i koji se petljaju u podrucje u koje ne bi smjeli, to je puno veca opasnost od ariela.

Sad odjednom oni nisu sarlatani i nadrilijecnici... e pa nece ici.

 

 

 

Poruka je uređivana zadnji put sub 24.7.2021 15:06 (Lenovo33).
15 godina
offline
Hoćete li se cijepiti protiv Covida-19?

Hrvatska danas više zaraženih uz ovu procjepljenost nego prošle god

kradem mine iz minskog polja
Moj PC  
0 0 hvala 0
16 godina
online
Re: Hoćete li se cijepiti protiv Covida-19?
Lenovo33 kaže...

 Jedno je govoriti pozitivno o nečemu, a drugo je nekog pozivati da obavi medicinski zahvat a nemaš stručnu spremu, ili ne želiš shvatiti ili ne možeš.

 

 Ne postoji zakon koji kaže da mora imati diplomu pa ne znam šta lupaš bezveze, i ne računa ona nego kompjuter, ona je uslužni djelatnik.

 

Old Iggy kaže...
Školovanje za bilo kakve javne istupe nije nimalo bitno. Bitno je što se kaže, a našem čovjeku je jako bitno tko kaže.

Prije će povjerovati Thompsonu nego nekom liječniku, posebno ako ova drugi nije navikao na javne nastupe.

Školovanje je itekako bitno i zapravo jedino bitno.

To tko će kome prije povjerovat je totalno nebitno u cijeloj priči i ne daje za pravo nikakvim pjevačima da na bilo šta pozivaju.

Nikakvih razloga nema zašto ne bi netko pozivao na opravdani medcinski postupak. Bez obzira bio on cijepljenje ili preventivna kolonoskopija.

 

Iz kojeg razloga ne bi blagajnica imala diplomu matematike ako je koristi u službene svrhe? Dapače, matematika je puno kompleksnija, teža i osjetljivija problematika od cijepljenja. Ona (i da, ne računaju sve preko računala kao što je i rijetko koji programer koji je složio tu kalkulaciju matematičar po struci) nema pojma što je u biti broj 5, broj 8, zašto 5 i 8 daju 13, zašto je baš 13 (a ne 12, 14 ili D).

 

Naravno da je školovanje bitno, zato stvari definiraju oni koji su školovani, a propagiraju svi koji to mogu.

I jako mali broj medicinskih djelatnika su imunolozi, a da ne govorim o vladama koji donose zakone, dapače čak i za obavezno cijepljenje.

14 godina
offline
Re: Hoćete li se cijepiti protiv Covida-19?
Lenovo33 kaže...
e pa nece ici.

 

 

 

 Tako je, reci ti njima. Koji ti je prvi korak? :D

3 godine
protjeran
offline
Re: Hoćete li se cijepiti protiv Covida-19?
Old Iggy kaže...

Nikakvih razloga nema zašto ne bi netko pozivao na opravdani medcinski postupak.

 Ima, ne smije po zakonu jer nema stručnu spremu:

https://zakonipropisi.com/hr/zakon/kazneni-zakon/184-clanak-nadrilijecnistvo

 

Blagajnica može i ne mora imati diplomu, tako svejedno, ni jedan zakon ju ne obvezuje pa ne znam šta si zapeo za to, valjda ne znaš ništa drugo napisati.

E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice