Hoćete li se cijepiti protiv Covida-19? zaključana tema

poruka: 8.530
|
čitano: 939.895
|
moderatori: vincimus
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
Ovo je tema za komentiranje sadržaja Bug.hr portala. U nastavku se nalaze komentari na "Hoćete li se cijepiti protiv Covida-19?".
12 godina
offline
Re: Hoćete li se cijepiti protiv Covida-19?
Envy kaže...
Kakav AMD vs Intel, ovdje je pravi party.
Našikao sam se sa 9 komada Somersbya (ili piva) 3. dan nakon prve doze Phizerom.

I dobio valjda tri kile špekeca, bravo.

Dobro da nisi dušu ispustio od te kemije.

0100011001000001010100000010000000110100001000000100110001001001010001100100010100100001
Poruka je uređivana zadnji put pet 23.7.2021 23:18 (pr0n_addict).
8 godina
offline
Re: Hoćete li se cijepiti protiv Covida-19?
Envy kaže...
Kakav AMD vs Intel, ovdje je pravi party.
Našikao sam se sa 9 komada Somersbya (ili piva) 3. dan nakon prve doze Phizerom.

 

hehehe, ja baš maznuo radler... inače ih baš ne trošim, ali našao u fridžu neke koji ekipi nisu pasali, meni baš ok.

13 godina
offline
Re: Hoćete li se cijepiti protiv Covida-19?

 

Pa to je svakom bilo jasno od trenutka kad je otkriveno da imunitet nije trajni. Bez brige, nisi toliko poseban.

 Imunitet JE trajan, ali antitijela nisu zauvijek u istoj koncentraciji u krvi. Pa nije imunitet=antitijela.

10 godina
offline
Re: Hoćete li se cijepiti protiv Covida-19?
Zechina kaže... 

Pa fakat: 92. sam bio na nekoj med. rehabilitaciji, i greškom me poslali na nešto, stimulirajuće magnetno.

Velim ja, "to što sam pun gelera ne smeta?" a sestre prasnule od smijeh i počnu pričati "jooj sam bi nam to još trebalo, da nam greškom uvale nekog s gelerima da se tu razleti, jednom su SKORO napravili takvu grešku..." i onda skuže moj izraz lica i "ček, ti to ozbiljno" i nastala drama...
Ja o MR mogu samo sanjati.
Btw i danas imam jedno mjesto gdje mi je geler fiksiran blizu kože, magnet stoji tamo.

(makar većina tog nije magnetična, ili jako slabo... ali mogu zaebavat antivaxere da su me u nogu cjepili)

 Pa da, ljudi bi imali posla s čišćenjem da je tako 

Nadglednik dina
15 godina
offline
Re: Hoćete li se cijepiti protiv Covida-19?
guslac kaže...

 

Pa to je svakom bilo jasno od trenutka kad je otkriveno da imunitet nije trajni. Bez brige, nisi toliko poseban.

 Imunitet JE trajan, ali antitijela nisu zauvijek u istoj koncentraciji u krvi. Pa nije imunitet=antitijela.

 

Antitijela su bitna da inicijalno zaustave opasni i agresivni virus kod onih kojima može škoditi, jel.

 

Ništa nije trajno, pa tako ni imunitet. Mijenja se kroz godine, a da možda ni ne znaš. Onda se ljudi razbole, pa pitaju "kak?! pa to mi se sad prvi put dogodilo!! pa bio sam zdrav do jučer!"

Al ok, to dođe s godinama, mladi to ne razumiju.

PSN: DrskaBitanga, Xbox: MalaBitanga, Steam: Bitanga, Battle.net: Bitanga#2872, Uplay: DrskaBitanga, Origin: DrskaBitanga, Nintendo Switch Friend Code: SW-7419-2699-7478
15 godina
offline
Re: Hoćete li se cijepiti protiv Covida-19?
pr0n_addict kaže...
Envy kaže...
Kakav AMD vs Intel, ovdje je pravi party.
Našikao sam se sa 9 komada Somersbya (ili piva) 3. dan nakon prve doze Phizerom.

I dobio valjda tri kile špekeca, bravo.

Dobro da nisi dušu ispustio od te kemije.

Što je to "špakec", google kaže: "Your search - špakec - did not match any documents."

Od koje kemije, Cidera ili mRNA? Cide mi je top, nema glavobolje ni malo.
A jest da me savjest malo peče, jer nakon tri dana namon 1. doze cijepljenja ja se našikao kao blesav. Jesam klao piliće pa je bio party :-D
Dva sam nabio na ražanj. Mada nas 7 nije moglo pojesti jedva jedno.

 

12 godina
offline
Re: Hoćete li se cijepiti protiv Covida-19?
Envy kaže...

Od koje kemije, Cidera ili mRNA? Cide mi je top, nema glavobolje ni malo.

Naravno da sam mislio na cider, ne bih se nikada niti usudio spominjati mRNA cjepiva u negativnom kontekstu.

 

Meni nije baš nešto napet, ali sam čuo dobre stvari o ovome (od ljubitelja ovog pićenca, naravno).

Da, postoje i craft cideri u Rvackoj, vjerovao ili ne.

0100011001000001010100000010000000110100001000000100110001001001010001100100010100100001
Poruka je uređivana zadnji put sub 24.7.2021 10:37 (pr0n_addict).
15 godina
offline
Re: Hoćete li se cijepiti protiv Covida-19?
pr0n_addict kaže...
Envy kaže...

Od koje kemije, Cidera ili mRNA? Cide mi je top, nema glavobolje ni malo.

Naravno da sam mislio na cider, ne bih se nikada niti usudio spominjati mRNA cjepiva u negativnom kontekstu.

 

Meni nije baš nešto napet, ali sam čuo dobre stvari o ovome (od ljubitelja ovog pićenca, naravno).

Da, postoje i craft cideri u Rvackoj, vjerovao ili ne.

Znači i ti si se ub'o ako se ne varam?

Nisam u HR (na žalost) pa sam u ovom malom Bingu, jedno se mogao ušikati Karlovačkim (koje smatram jako kvalitenim pivom) i Ožujskim (iz Bosne ne pijem ništa, eventualno ako se mora onda Sarajevsko) ali bilo samo ono u plastici od 2L a od piva mi raste stomak tako da... dobro sam prošao sa Ciderom.

Sviđaju mi se ovi Cideri iz HR što si poslao. Barem po ambalaži, nadam se da nisu skupi.

12 godina
offline
Re: Hoćete li se cijepiti protiv Covida-19?
guslac kaže...

 

Pa to je svakom bilo jasno od trenutka kad je otkriveno da imunitet nije trajni. Bez brige, nisi toliko poseban.

 Imunitet JE trajan, ali antitijela nisu zauvijek u istoj koncentraciji u krvi. Pa nije imunitet=antitijela.

 

http://www.forum.hr/showthread.php?t=1017619&page=24
12 godina
offline
Re: Hoćete li se cijepiti protiv Covida-19?
Envy kaže...

Znači i ti si se ub'o ako se ne varam?

Nisam u HR (na žalost) pa sam u ovom malom Bingu, jedno se mogao ušikati Karlovačkim (koje smatram jako kvalitenim pivom) i Ožujskim (iz Bosne ne pijem ništa, eventualno ako se mora onda Sarajevsko) ali bilo samo ono u plastici od 2L a od piva mi raste stomak tako da... dobro sam prošao sa Ciderom.

Sviđaju mi se ovi Cideri iz HR što si poslao. Barem po ambalaži, nadam se da nisu skupi.

Nisam još, čekam Novavax. Čini mi se kao dobar kompromis, osobno.

 

Par citata iz linkanog članka (za lijene):

Earlier this month, the pharmaceutical company Novavax shared that its two-dose COVID-19 vaccine was 90.4% effective at preventing symptomatic COVID-19, based on results from its Phase 3 clinical trials.

The Novavax vaccine was also 100% effective against moderate and severe disease.

Unlike Pfizer or Moderna that made use of mRNA technology to develop their COVID-19 vaccines, Novavax took a well-established and older approach in making theirs. As a protein subunit vaccine, the Novavax vaccine injects a specific, isolated protein of the pathogen to trigger an immune response in the body.

0100011001000001010100000010000000110100001000000100110001001001010001100100010100100001
15 godina
odjavljen
offline
Re: Hoćete li se cijepiti protiv Covida-19?
josipva kaže...

Daily COVID Deaths in Sweden Hit Zero, as Other Nations Brace for More Lockdowns

 

Zaključak: Kao i uvijek, nosite maske, cijepite se i nemojte slučajno vježbati!

Oni su svoj maraton istrčali sa smrtnošću ispod EU prosjeka, dok se ostali oporavljaju od sprinta...

Privatne poruke su za privatne razgovore. Ne odgovaram na općenita pitanja vezana uz neku temu.
15 godina
offline
Re: Hoćete li se cijepiti protiv Covida-19?
MrBlc kaže...
josipva kaže...

Daily COVID Deaths in Sweden Hit Zero, as Other Nations Brace for More Lockdowns

 

Zaključak: Kao i uvijek, nosite maske, cijepite se i nemojte slučajno vježbati!

Oni su svoj maraton istrčali sa smrtnošću ispod EU prosjeka, dok se ostali oporavljaju od sprinta...

Jesi li se ti ub'o ili planiraš, ili pak ne planiraš? 

8 godina
offline
Re: Hoćete li se cijepiti protiv Covida-19?
Envy kaže...

Što je to "špakec", google kaže: "Your search - špakec - did not match any documents."

 

Špekec, umanjenica od špek (švapski speck) - slanina brate, zračni jastuk koji nosimo oko stomaka (al nije od zraka) ;)

8 godina
offline
Re: Hoćete li se cijepiti protiv Covida-19?
Envy kaže... 

jedno se mogao ušikati Karlovačkim (koje smatram jako kvalitenim pivom) i Ožujskim (iz Bosne ne pijem ništa, eventualno ako se mora onda Sarajevsko) ali bilo samo ono u plastici od 2L a od piva mi raste stomak tako da... dobro sam prošao sa Ciderom.

 

Nemoj po Saraj'skom, to mi merak :) Da, ja isto Karlovačko ali mi je nužno zlo jer nisam kompatibilan s Ožujskim.

Otkrio sam nešto što mi leži, "Stiftung Hell", teže ga za naći a i nije baš jeftino... ali nema after taste, pitko je, osvježavajuće i klizi... i ima okus piva :D
Tako da kad moram, s tim se cijepim (ovo s cijepljenjem je dodatak da, kao, ne bude off topic) 

15 godina
odjavljen
offline
Re: Hoćete li se cijepiti protiv Covida-19?
Bitanga kaže...
guslac kaže...

 

Pa to je svakom bilo jasno od trenutka kad je otkriveno da imunitet nije trajni. Bez brige, nisi toliko poseban.

 Imunitet JE trajan, ali antitijela nisu zauvijek u istoj koncentraciji u krvi. Pa nije imunitet=antitijela.

 

Antitijela su bitna da inicijalno zaustave opasni i agresivni virus kod onih kojima može škoditi, jel.

 

Ništa nije trajno, pa tako ni imunitet. Mijenja se kroz godine, a da možda ni ne znaš. Onda se ljudi razbole, pa pitaju "kak?! pa to mi se sad prvi put dogodilo!! pa bio sam zdrav do jučer!"

Al ok, to dođe s godinama, mladi to ne razumiju.

Antitijela daju sterilizirajući imunitet - blokiraju razmnožavanje virusa.

 

Međutim, iako antitijela opadaju, ostaje drugi tip stanica (memorijske B stanice) koji zapravo pamti kako napraviti antitijela - prema istraživanjima, taj tip imuniteta je trajan, što znači da će naše tijelo u slučaju reinfekcije znati daleko brže napraviti antitijela, te se virus neće imati vremena razmahati. Te stanice su ili trajne ili preživljavaju desetljećima i bez kontakta s virusom (uz povremeni kontakt su trajne).

 

Treći tip (T stanice) imaju sposobnost detektirati i uništiti naše stanice kad u njih uđe virus. To je agresivan mehanizam koji uzrokuje kolateralnu štetu, ali je, jednom kad tijelo prepoznaje antigen, vrlo efikasan i kod nižeg viralnog loada može riješiti infekciju i prije proizvodnje antitijela. Cca 20 i nešto posto pozitivnih ne razvije antitijela. Jedna hipoteza za to je da se radi o T stanicama sličnog patogena koje prepoznaju SARS-CoV-2, a druga da se radi o prethodnim subinfektivnim kontaktima s virusom koji su stvorili T stanice. One su isto dio trajnog imuniteta.

 

 

 

Starije i imunokompromitirane ti mehanizmi lošije štite, te će se vrlo vjerojatno morati cijepiti redovito kako bi održali visoku razinu antitijela. Međutim, ogromna je razlika između redovitog cijepljenja rizičnih kako bi se održala visoka razina antitijela i pokušaja da se booster dozama kod opće populacije pokuša postići kolektivni imunitet, pogotovo nakon što cijepljenjem u startu nismo uspjeli...

Privatne poruke su za privatne razgovore. Ne odgovaram na općenita pitanja vezana uz neku temu.
15 godina
odjavljen
offline
Re: Hoćete li se cijepiti protiv Covida-19?
Envy kaže...
MrBlc kaže...
josipva kaže...

Daily COVID Deaths in Sweden Hit Zero, as Other Nations Brace for More Lockdowns

 

Zaključak: Kao i uvijek, nosite maske, cijepite se i nemojte slučajno vježbati!

Oni su svoj maraton istrčali sa smrtnošću ispod EU prosjeka, dok se ostali oporavljaju od sprinta...

Jesi li se ti ub'o ili planiraš, ili pak ne planiraš? 

Planiram ovisno o daljnjem razvoju epidemiološke situacije, ali isključivo nakon serološkog testiranja. Ako budem imao antitijela, neću se cijepiti.

Privatne poruke su za privatne razgovore. Ne odgovaram na općenita pitanja vezana uz neku temu.
15 godina
offline
Re: Hoćete li se cijepiti protiv Covida-19?
Zechina kaže...
Envy kaže... 

jedno se mogao ušikati Karlovačkim (koje smatram jako kvalitenim pivom) i Ožujskim (iz Bosne ne pijem ništa, eventualno ako se mora onda Sarajevsko) ali bilo samo ono u plastici od 2L a od piva mi raste stomak tako da... dobro sam prošao sa Ciderom.

 

Nemoj po Saraj'skom, to mi merak :) Da, ja isto Karlovačko ali mi je nužno zlo jer nisam kompatibilan s Ožujskim.

Otkrio sam nešto što mi leži, "Stiftung Hell", teže ga za naći a i nije baš jeftino... ali nema after taste, pitko je, osvježavajuće i klizi... i ima okus piva :D
Tako da kad moram, s tim se cijepim (ovo s cijepljenjem je dodatak da, kao, ne bude off topic) 

Dobro je Sarajevsko u staklenci, ovo u plastici 2L nužno zlo.
To Hell sam vidio u velikim Bingo City Centar i ovdje u BiH nije ni malo jeftino (preko 3 KM) po boci koja mislim nije ni 0.5L Ono baš da kupiš 4-6 komada ode slprp 100 kuna. U HR je vjerujem da je još skuplje.

Ne znam što hvati imaju protiv karlovačkog ili ožujskog.. to je sada valjda Heineken d.o.o i Molson Cors ili kako već.
 

MrBlc kaže...
Envy kaže...
* * *

Jesi li se ti ub'o ili planiraš, ili pak ne planiraš? 

Planiram ovisno o daljnjem razvoju epidemiološke situacije, ali isključivo nakon serološkog testiranja. Ako budem imao antitijela, neću se cijepiti.

Znači sada samo protiv tebe "ratujemo ovdje"? Čuj o "daljenjem razvoju situacije", pa kud ćeš goru!
 

15 godina
offline
Re: Hoćete li se cijepiti protiv Covida-19?
MrBlc kaže...
 

Starije i imunokompromitirane ti mehanizmi lošije štite, te će se vrlo vjerojatno morati cijepiti redovito kako bi održali visoku razinu antitijela. Međutim, ogromna je razlika između redovitog cijepljenja rizičnih kako bi se održala visoka razina antitijela i pokušaja da se booster dozama kod opće populacije pokuša postići kolektivni imunitet, pogotovo nakon što cijepljenjem u startu nismo uspjeli...

 

Pa da, o rizičnima i pričam. Rizični su se prvo i cijepili jer su bili bitniji.

Za ostale je sve dobrovoljno - za sad. A vjerujem da će tako i ostati. Vidjet ćemo kako će funkcionirati globalno s covid potvrdama. Jebiga, nismo sami na ovom svijetu. A nisu ni Šveđani.

PSN: DrskaBitanga, Xbox: MalaBitanga, Steam: Bitanga, Battle.net: Bitanga#2872, Uplay: DrskaBitanga, Origin: DrskaBitanga, Nintendo Switch Friend Code: SW-7419-2699-7478
15 godina
offline
Re: Hoćete li se cijepiti protiv Covida-19?
Bitanga kaže...
MrBlc kaže...
 

Starije i imunokompromitirane ti mehanizmi lošije štite, te će se vrlo vjerojatno morati cijepiti redovito kako bi održali visoku razinu antitijela. Međutim, ogromna je razlika između redovitog cijepljenja rizičnih kako bi se održala visoka razina antitijela i pokušaja da se booster dozama kod opće populacije pokuša postići kolektivni imunitet, pogotovo nakon što cijepljenjem u startu nismo uspjeli...

 

Pa da, o rizičnima i pričam. Rizični su se prvo i cijepili jer su bili bitniji.

Za ostale je sve dobrovoljno - za sad. A vjerujem da će tako i ostati. Vidjet ćemo kako će funkcionirati globalno s covid potvrdama. Jebiga, nismo sami na ovom svijetu. A nisu ni Šveđani.

Pa Šveđani su več proveli jednom taj test pa im se odbilo od glavu. Sad opet jovo-na-novo!

8 godina
offline
Re: Hoćete li se cijepiti protiv Covida-19?

Hell dobivam po cijeni "preko veze" (preduga priča), 16kn (cca 2€, 4KM), gostima putnicima-namjernicima je 22 kn ili tako nekako.
A ono, gušt je a i manje se truješ. Rijetko pijem (ugl. zbog rehidracije itd, vozim bike često).

 

@karlovačko & žuja: ma aroma je ok, ali kvaliteta oscilira, pogotovo ljeti (nadrobe neke katalizatore i stabilizatore pa mi se desilo da popijem 2 piva a sutra mamurluk kao da sam popio gajbu). Žuja i većina tog iz Zg pivovare (Stela) mi prečesto rade probleme ako je više od 1-2 piva pa neću glavom kroz zid.

edit: kad već kršim pravila foruma, evo osim oftopičarenja i crossposting:

Ovo je najnoviji pokušaj, šeram u dobroj vjeri:

"Većina necijepljenih nisu antivakseri i idioti. Ovo su njihovi razlozi"
https://www.index.hr/vijesti/clanak/vecina-necijepljenih-nisu-antivakseri-i-idioti-ovo-su-razlozi-za-necijepljenje/2292368.aspx

^ Nije loše svakome za pročitati.

 

Poruka je uređivana zadnji put sub 24.7.2021 12:17 (Zechina).
7 godina
offline
Re: Hoćete li se cijepiti protiv Covida-19?
Zechina kaže...

Hell dobivam po cijeni "preko veze" (preduga priča), 16kn (cca 2€, 4KM), gostima putnicima-namjernicima je 22 kn ili tako nekako.
A ono, gušt je a i manje se truješ. Rijetko pijem (ugl. zbog rehidracije itd, vozim bike često).

 

@karlovačko & žuja: ma aroma je ok, ali kvaliteta oscilira, pogotovo ljeti (nadrobe neke katalizatore i stabilizatore pa mi se desilo da popijem 2 piva a sutra mamurluk kao da sam popio gajbu). Žuja i većina tog iz Zg pivovare (Stela) mi prečesto rade probleme ako je više od 1-2 piva pa neću glavom kroz zid.

 kad smo već off odnosno u "Što se događa s našim društvom?" modu, ovdje kod mene vlasnik dućana valjda ima dil sa slovencima... laško 6,95 kn, najjeftinija piva u duću + fina, lagana, pitka... prije par godina imao je union, čak je od njih nabavio suncobrane... i onda je naprasno skrenuo na laško...

Poruka je uređivana zadnji put sub 24.7.2021 12:22 (Louis Pluto).
8 godina
offline
Hoćete li se cijepiti protiv Covida-19?

Moj addendum na link gore, prvenstveno za one koji se ne žele cijepiti:

 

Sad ću ispasti turbo seljak, ali što mene najviše fascinira kod tehnologije vakcin'sanja?
INJEKCIJE (IGLE).
Kad sam to sad prvi put vidio na dalekovidnici, reko "dajte me najte z...", ono, izgleda kao da ti iglu od bar 10cm zabije do balčaka, stane negdje na rebrima ili ključnoj kosti? Reko, ma to su neke američanske fore, - kad ono svugdje pa i ovdje...
Osim što ni inače nisam fan piercinga ili intruzije & penetracije u moje telo debelo, ovo mi je bilo poput "šta sad, pazuvo mi ne smrdi drugima dovoljno, pa da ga izventiliramo kroz rame?" ???
Nije mi "osjećaju za feeling" doprinjelo ni to što sam pri ranjavanju (> geleri) a tek nakon ranjavanja (> infuzije, igle, EMNG...) poprilično bio izbušen, tako da i inače izbjegavam injekcije & co kad mogu (npr kod zubara).

I tako krenio ja nesretan i skeptičan po prvu dozu, sjeo, čekam, a veli žemska "gotovo". Rekoh sam sebi "ovo je neka skrivena kamera, zaebancija?" a ona meni lijepi vaticu i čeka da zbrojim 2+2. NIŠTA OSJETIO!
Gledam ja tu iglu, ne znam koliko je duboko zaorala, ali vidim po drugima, fakat to ide duboko (ok, ne baš kako izgleda na tv, a kad si usran).

Evo sad drugi put, pratio sam, tetka mi kao stisnula da se nagomila "debelo meso", opet ništa - jedva osjetio ako sam išta.
Sad, možda sam ja imao sreće, možda ovdje znaju "know how"... eto ja preporučam Andriju Štampara ako se bojite gadnijih iskustava...
...ali da, svi su mi do sad rekli isto: ili nisu ni osjetili, ili jedva, čak ono "ugodno" (par ljudi mi to reklo)...

 

Palo mi na pamet da se ljudi možda boje cijepiti zbog tog "horrora" kak to izgleda na tv, pa da podijelim...
Inače, evo par dana nakon "žigosanja", od posljedica jedino što sam svaki dan popio 1 radler, a ranije nisam mjesecima... možda sam dobio neki polupivarski ćip?
Iskustva?

 
1 1 hvala 0
15 godina
odjavljen
offline
Re: Hoćete li se cijepiti protiv Covida-19?
Bitanga kaže...
MrBlc kaže...
 

Starije i imunokompromitirane ti mehanizmi lošije štite, te će se vrlo vjerojatno morati cijepiti redovito kako bi održali visoku razinu antitijela. Međutim, ogromna je razlika između redovitog cijepljenja rizičnih kako bi se održala visoka razina antitijela i pokušaja da se booster dozama kod opće populacije pokuša postići kolektivni imunitet, pogotovo nakon što cijepljenjem u startu nismo uspjeli...

 

Pa da, o rizičnima i pričam. Rizični su se prvo i cijepili jer su bili bitniji.

Za ostale je sve dobrovoljno - za sad. A vjerujem da će tako i ostati. Vidjet ćemo kako će funkcionirati globalno s covid potvrdama. Jebiga, nismo sami na ovom svijetu. A nisu ni Šveđani.

Švedska je dvaput pokazala da alternativni pristup funkcionira - prvo izbjegavanjem prestrogih mjera, a sad su i broj umrlih doveli na nulu bez cijepljenja opće populacije.

 

U konačnici se sve svodi na zaštitu rizičnih, samo se lome koplja kako to postići....

Privatne poruke su za privatne razgovore. Ne odgovaram na općenita pitanja vezana uz neku temu.
3 godine
protjeran
offline
Re: Hoćete li se cijepiti protiv Covida-19?
Žalosno da se ovakve stvari dopuštaju dok umire 0,001% stanovništva.
 
1 0 hvala 0
11 godina
offline
Re: Hoćete li se cijepiti protiv Covida-19?
Envy kaže...
od piva mi raste stomak tako da... dobro sam prošao sa Ciderom.

 

Pa cideri imaju vise kalorija od pive.....

 

9 cidera od pol litre ima oko 2700kcal. To je vise nego ja pojedem kroz cijeli dan a imam 92 kile.

Poruka je uređivana zadnji put sub 24.7.2021 13:29 (steelman).
3 godine
protjeran
offline
Hoćete li se cijepiti protiv Covida-19?

Gledam sad ovo:

https://www.index.hr/vijesti/clanak/video-ovo-je-capakova-kampanja-od-160000-kuna-na-cijepljenje-vas-nagovara-huljic/2291548.aspx

 

Zanima me ako je netko malo bolje upoznat sa zakonom, otkad to laici koji nisu medicinske struke smiju ljudima JAVNO savjetovati cijepljenje?

Otkad su to Huljic, Sprajc, Bebek.... medicinski strucnjaci da smiju ljudima davati bilo kakve savjete i preporuke koje se ticu zdravlja ljudi?

 

Znam da se cesto alternativce proziva, pa cak i sudski goni, ako "lijece" ljude, pa ne znam kako je ovo drugacije?

 

Mislim da ovdje ima osnove za tuzbu samo sad treba iskopati u kojem se tocno zakonu navodi tko smije davati medicinske preporuke i savjete.

 
1 1 hvala 0
15 godina
offline
Re: Hoćete li se cijepiti protiv Covida-19?
MrBlc kaže...
..

Planiram ovisno o daljnjem razvoju epidemiološke situacije, ali isključivo nakon serološkog testiranja. Ako budem imao antitijela, neću se cijepiti.

 -postoje dobri razlozi za .. pogotovo ako imaš antitijela (ako je strah-oprez od reakcije-posljedica..) .. jer to znači da tvoje tijelo 'dobro' reagira, dok se i mix pokazuje kao dobar (bolji od ništa..).

-obrnuto ako nemaš antitijela tad je ili-ili rizik, ako imaš time teoretski anuliraš negativnu reakciju kao manje vjerojatnu.. no za sad je teorija-vjerojatnost pa odluku donosiš sam uz liječnika..

-moje mišljenje (nevažno, ne nešto što trebaš slušati) .. ako imaš cijepi se, mirniji si, ako nemaš cijepi se nakon konzultacije s liječnikom, svojom odlukom tj primijeti da je ovisno o antitijelima razlika samo u tome kako će tvoje tijelo reagirati, pozitivno ili loše.. a cijepljenje je teortski lakši put, sigurniji, jedino što ne vrijedi za sve isto 'pravilo' (jer bi tad bilo lako, ni tema ne bi postojala..)

 

Zechina kaže...

,,

"Većina necijepljenih nisu antivakseri i idioti. Ovo su njihovi razlozi"
https://www.index.hr/vijesti/clanak/vecina-necijepljenih-nisu-antivakseri-i-idioti-ovo-su-razlozi-za-necijepljenje/2292368.aspx

^ Nije loše svakome za pročitati.

 

- jedan od rijetkih članaka, recimo neutralno-objektivan (ne navijački, etikete itd.).

- ne (samo) za pročitati, nego za razmisiti inače čitanje nema smisla :)

.. a imam tu 'dijelova' kojima ću se pozabaviti, generalno se slažem + preciziranje + drugačiji zaključci koji ponekad recimo vladi-stožeru nisu politički poželjni pa ih preskoče ili kamufliraju dok mediji u kampanji lova na vještice rade što rade..

- pod točkama 7-8-9.. ima dosta toga za komentirati.

 

MrBlc kaže...
Bitanga kaže...
..

Švedska je dvaput pokazala da alternativni pristup funkcionira - prvo izbjegavanjem prestrogih mjera, a sad su i broj umrlih doveli na nulu bez cijepljenja opće populacije.

 

U konačnici se sve svodi na zaštitu rizičnih, samo se lome koplja kako to postići....

 -da. Uz napomenu, kad je ostatak svijeta i eu o lockdownu tad je sporedno jel ga uvede na granici i švedska, tj rezultat je da nema prometa, pa tako ni u švedskoj-turizma, neovisno jesu li cilj ili turisti.. tj time je zapravo isto (kontra argument) činjenica da nisu uveli lock, jer je globalni rezlutat kao da jesu dok je razlika samo interno unutar granice-države, a dok nema recimo turizma kao sad kod nas, tad prirodno nema ni povećane transmisije, pandemije.. tj kao da mi kažemo da uvodimo lockdown na granici izvan sezone, kad to nema većeg utjecaja, dok sad u mjesecima turizma ima.. tj dovoljno je i samo drugi mjesec, dok je za recimo austriju to zima-skijanje. Zato je to pogrešno tako tumačiti tj ispustiti činjenicu kao zakon spojenih posuda... a to sve utječe na rezultat kao i banalna činjenica da recimo migranti iz recimo sirije propješače tursku-bugrasku-grčku... nas, slo-hun.. i dođu do recimo švedske. Ako su zaraženi, tad su cijelim putem širili virus, dok su tek 'poneki' stigli do švedske tj manje nego na početku i time su te zemlje na ruti pokupile dio virusa umjesto šveda.. tj da premjestimo-teleportiramo švedsku do turske tko zna koji rezultat bi sad imali švedi, osim klime itd..

-malo stvari je 'izolirano' pogorovo u današnjem svijetu, dok je ovo pandemija, tj globalna stvar i lokalno može samo biti prosjek ili oscilacija-extrem pa je tako i sjever-italije izuzetak itd..

 

-švedsku zato treba 'izbaciti' u argumetaciji, mada je činjenica, jednako kao da netko dobije jackpot, no previše ostalih utjecaja da bi bilo nešto kao 'pravilo' .. i da bi tad temeljem tog donjeli 'bolje' odluke, tj navede nas na pogrešan put, a možda je čak i bolji-pravi put, možda za švede, možda i za nas, možda samo za švede itd.

-svaki izuzetak, extrem, treći utjecaj.. dobra metoda treba izbaciti tj eliminirati faktor sreće ako se teži nekom pravilu u znanstvenom smislu, da bi bilo univerzalno primjenjivo bilo gdje u svemiru, kao 2+2 ili fizika.. ostalo nije znanost-struka nego slučajnost, pa i placebo liječi (dokazano) mada nema smisla znanstveno, no prihvaćen je od medicine upravo zato.

 

 

C64/TurboModul-OpenSourceProject.org.cn.部分作品为网上收集整理,供开源爱好者学习使用
11 godina
offline
Re: Hoćete li se cijepiti protiv Covida-19?
Lenovo33 kaže...

 Zanima me ako je netko malo bolje upoznat sa zakonom, otkad to laici koji nisu medicinske struke smiju ljudima JAVNO savjetovati cijepljenje?

Otkad su to Huljic, Sprajc, Bebek.... medicinski strucnjaci da smiju ljudima davati bilo kakve savjete i preporuke koje se ticu zdravlja ljudi?

 

Znam da se cesto alternativce proziva, pa cak i sudski goni, ako "lijece" ljude, pa ne znam kako je ovo drugacije?

 

 

Znaci po tebi je isto dal Bebek govori ljudima da se cijepe i dal Bebek govori ljudima da piju varikinu ujutro na taste.

3 godine
protjeran
offline
Re: Hoćete li se cijepiti protiv Covida-19?
steelman kaže...

Znaci po tebi je isto dal Bebek govori ljudima da se cijepe i dal Bebek govori ljudima da piju varikinu ujutro na taste.

 Apsolutno i potpuno isto, niti je kompetentan niti ovlašten da bilo što savjetuje jer nema liječničku diplomu i ne može odgovarati za posljedice.

7 godina
offline
Re: Hoćete li se cijepiti protiv Covida-19?
Zechina kaže...
EMNG...

 ja sam često odlazio na EMG preglede i nekako po sjećanju ona EMG igla je dosta deblja od ove vakcinaške... obično je emg pregled bezbolan, međutim ako te pogodi u živac a zna pogoditi (u jedno dvije od pet sesija) kad te random bode zna biti neugodnjikavo, cijepljenje nisam uopće osjetio, ona igla je tanka da tanje ne može, ništa, apsolutno ništa

E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice