Hoćete li se cijepiti protiv Covida-19? zaključana tema

poruka: 8.530
|
čitano: 947.396
|
moderatori: vincimus
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
Ovo je tema za komentiranje sadržaja Bug.hr portala. U nastavku se nalaze komentari na "Hoćete li se cijepiti protiv Covida-19?".
11 godina
offline
Re: Hoćete li se cijepiti protiv Covida-19?
foofajter kaže...

 

A ovaj dio o mozgu se odnosi na zastrašivanje putem medija. Da nema navedene ekipe, ne bi nitko ni znao za koronu. A ovako su nam svima isprani mozgovi. Dobro, osim vama koji ste pobornici istog.

 Da nema ekipe dosli bi ti doma s kombijem i popikali cijelo kucanstvo a ti nebi imao pojma zakaj. A u slucaju da nedas da te upiknu bi dosla druga ekipa koja bi te strpala u kombi i vise nebi culi za tebe.

13 godina
offline
Re: Hoćete li se cijepiti protiv Covida-19?
Velika većina, imaš popis kakav? Evo tu ima jedan: gbdeclaration.org. I to su ljdi koji su se usudili javno istupiti, znajući da se izlažu linču kakvog vi provodite. Da ima imalo znanstvene želje za istinom, bilo bi rasprava, sučeljavanja, argumentiranja...niti sam ja, niti ti, niti nekakav faktograf mjerodavan da odlučuje što je istina. A što većina znanstvenika misli teško je reći,ali se može nazrijeti u stupnju procijepljenosti naših liječnika i medicinskih djelatnika.
12 godina
offline
Re: Hoćete li se cijepiti protiv Covida-19?
Zaporožac kaže...
forumaš kaže...

Nadam se da će uspjeti i da će struka ispasti u krivu. Ako UK prođe dobro, i ostatk svijeta će pratiti. Prijelomna točka.

 Da, samo bih im ja uveo desetodnevnu (14 dana jer je ovo Delta) izolaciju na Golom otoku pri ulasku u Hrvatsku, kao što su oni uvjetovali našim navijačima na EP u nogometu.


Samo da ispravim neke netocne informacije ovdje:

Za tvoju informaciju UK to nije napravila radi nogometa, ne postoji nikakva zavjera protiv hrvatskih navijaca. Pravila su ista vec mjesecima. Ako je drzava na njihovoj Zelenoj listi (sto Hrvatska od 19tog i je) onda izolacija nije potrebna ali je potreban test na ulasku u drzavu i "day 2" test.

Za vrijeme igranja utakmica u UK-u bili smo na narancastoj listi. Ako je drzava na njihovoj narancastoj listi, potreban je test pri ulasku (tocnije ne puste te ni u avion bez testa). Kad sletis ides 10 dana u izolaciju, s tim da moras platiti takozvane "day 2" & "day 8" testove. Naravno, pare su sve, pa tako postoji i DLC opcija early exit "day 5" test.

 

Ali sve u svemu slazem se s clanom "Forumas" ovo je dobro kaj UK radi, ako nista za neki pokazatelj za druge, dobra procjepljenost, sad cemo vidjeti. Ja osobno jedva cekam jesen :-)

Try and fail, but never fail to try.
10 godina
offline
Hoćete li se cijepiti protiv Covida-19?

Ja iskreno ne mogu vjerovat koliko slucajnosti se dogodilo u godinu i pol, nevjerojatno! Jednostavno ta teorija slucajnosti je nevjerojatna! A ljudi kazu slucajnosti su rijetke, jesu vraga, pogle, sta god se dogodi puka slucajnost! Pobogu, dajte bocke brzo!

https://www.vecernji.hr/vijesti/kina-prijavila-prvi-smrtni-slucaj-prelaska-herpesa-b-s-majmuna-na-covjeka-strucnjaci-to-je-izuzetno-rijetko-1509271

Battlelog: D3lBoy-00
Moj PC  
0 0 hvala 1
12 godina
offline
Re: Hoćete li se cijepiti protiv Covida-19?
D3lBoy kaže...

Ja iskreno ne mogu vjerovat koliko slucajnosti se dogodilo u godinu i pol, nevjerojatno! Jednostavno ta teorija slucajnosti je nevjerojatna! A ljudi kazu slucajnosti su rijetke, jesu vraga, pogle, sta god se dogodi puka slucajnost! Pobogu, dajte bocke brzo!

https://www.vecernji.hr/vijesti/kina-prijavila-prvi-smrtni-slucaj-prelaska-herpesa-b-s-majmuna-na-covjeka-strucnjaci-to-je-izuzetno-rijetko-1509271

Dogadalo se i prije samo je prolazilo ispod radara jer nije bilo aktualno da svaki qurac prica o virusu, bakteriji ili necem tome slicno. Sada je svaka takva vijet udarna i prva jer donosi lajkove, klikove, viewove i sve blagodati modernog zivota.

 

 

Sada na svaku takvu vijest u komentarima imas - ''''AAAAAA... opet iz labosa'', ''Ovako pocinje kraj svijeta'', ''Rekao sam ja, potresi, poplave, posasti... sve je to zbog ljudske pohlepe'', ''Novi svjetski poredak zeli izbrisati narod''... tako dalje i tako dalje.

http://www.forum.hr/showthread.php?t=1017619&page=24
Poruka je uređivana zadnji put uto 20.7.2021 12:23 (SimeKZ).
2 godine
offline
Hoćete li se cijepiti protiv Covida-19?

 

 

 
4 1 hvala 1
14 godina
offline
Re: Hoćete li se cijepiti protiv Covida-19?
SimeKZ kaže...
D3lBoy kaže...

Ja iskreno ne mogu vjerovat koliko slucajnosti se dogodilo u godinu i pol, nevjerojatno! Jednostavno ta teorija slucajnosti je nevjerojatna! A ljudi kazu slucajnosti su rijetke, jesu vraga, pogle, sta god se dogodi puka slucajnost! Pobogu, dajte bocke brzo!

https://www.vecernji.hr/vijesti/kina-prijavila-prvi-smrtni-slucaj-prelaska-herpesa-b-s-majmuna-na-covjeka-strucnjaci-to-je-izuzetno-rijetko-1509271

Dogadalo se i prije samo je prolazilo ispod radara jer nije bilo aktualno da svaki qurac prica o virusu, bakteriji ili necem tome slicno. Sada je svaka takva vijet udarna i prva jer donosi lajkove, klikove, viewove i sve blagodati modernog zivota.

 

 

Sada na svaku takvu vijest u komentarima imas - ''''AAAAAA... opet iz labosa'', ''Ovako pocinje kraj svijeta'', ''Rekao sam ja, potresi, poplave, posasti... sve je to zbog ljudske pohlepe'', ''Novi svjetski poredak zeli izbrisati narod''... tako dalje i tako dalje.

 

da mi je sad slika panoa koji smo u školi napravili kao upozorenje svijetu.

bilo je tamo svega, od dvoglavih telića do slika najezda skakavaca i bakterija koje se hrane živim mesom. bile su i slike ljudi sa simptomima zoonoza koje su izgledale užasno, u formalinu sačuvani embriji domaćih životinja mutiranih do razine aliena... 😀

 

nakon 2 dana su uklonili pano. bilo je prestrašno za gledati, objasnili nam.

a danas nas bombardiraju istim takvim stvarima non-stop. 

jedino što me muči sa umjetnom inteligencijom je sram koji ću osjećati kad shvati koliko smo glupi.
8 godina
offline
Re: Hoćete li se cijepiti protiv Covida-19?
Hoggy kaže...

Evo daj mi suvisao odgovor na samo tri od svih mojih neodgovorenih pitanja i dokazi argumentom bitne stvari.

Npr

1)Ako mRNK nestaje za dva dana iz organizma cjepljenog zasto se za cijepljene koristi CT 28, a necjepljene CT 50 kod testiranja.

Koja znanstvena metodologija to zahtjeva.

2) Ako se vec slazes da cjepivo ne sprecava sirenje, zasto se izdaju kovid potvrde?

Dozvolav za sirenje bolesti ili?

3) Cjepljeni su sigurni od teske bolesti tvrdite. Zasto drzava ne makne mjere i idemo dalje. Tko se hoce cjepiti moze, mi ostali zelimo preboliti. Tako sticemo imunitet.

Zasto se tako prisiljava mlade i zdrave na cjepljenje i time ugrozava dugorocno njihov imunitet, a mozda i zdravlje jer dugorocne posljedice neznamo?

 

Evo nemoj preskociti odgovore, manipulirati, vrijedjati ili odustati nego lijepo odgovori s argumentima. Ono 1,2,3 zato i zato.

Ja sigurno uvazavam cvrste argumente.To mi je dio posla.

Evo kratkim jasnim argumentiranim odgovorima mos pokazati da plana nema i sve to se radi ima zdravu logiku.

Ti u to vjerujes pa sigurno mozes odgovoriti na logicka pitanja na koja onda moras imati odgovor  i razbiti moje zablude.

 

1) Ako mRNK...

Netko ti je na to već odgovorio: zato jer bi "prekomjernim testiranjem" kod cijepljenh ispalo da su upravo zaraženi.

Uostalom, to te ne treba brinuti jer nije dio nikakve belosvecke zavjere.
Što se pak tiče mRNA - (a to je ono čega se "tvoja ekipa" najviše plaši, akak posljedice cjepiva, genetske mutacije i sl)...

dvije stvari koje su bitne:

1- ne koriste sva cjepiva moddani mRNA, već samo Pfizer i Moderna (IIRC); dakle, Astra Zeneca, Sputnik itd koriste oslabljeni adenovirus (recimo obične prehlade), kao što se radi desetljećima.
2- Corona-19 virus ti prilikom infekcije unosi znatno veće količine upravo tog istog mRNA ("ali neokljaštrenog").

 

2) Ako se vec slazes da cjepivo ne sprecava sirenje, zasto se izdaju kovid potvrde?
Ne spriječava već (indirektno) bitno usporava širenje, a smanjuje rizik od hosdpitalizacije i smrti.
Pa nije isto ako te nešto samo ošamuti na par dana ili imaš inkubaciju 10 dana, pa te izbaci iz stroja još tjednma, pa si još ekstra zarazan tjednima!
Međutim, masovnim neodgovornim ponašanjem naravno da se širenje neće nimalo usporiti ni s procijepljenosšću, već i ubrzati, bez obzira na procijepljenost.
Covid potvrde su pokušaj uspostave kakve-takve organizirane kontrole. Nije savršeno (daleko od tog) ali je smisleno.

 

3) Cjepljeni su sigurni od teske bolesti tvrdite. Zasto drzava ne makne mjere i idemo dalje. Tko se hoce cjepiti moze, mi ostali zelimo preboliti. Tako sticemo imunitet.

 

Previše manipuliraš! TI koji "objektivno sagledavaš"...
Cjepljeni su SIGURNIJI od teške bolesti, a ne sigurni.
Virus brže mutira u nekontroliranim uvjetima, zašto je to tako teško za shvatiti? U teoriji, ako dovoljno mutira, cjepiva postaju beskorisna.

Zasto se tako prisiljava mlade i zdrave na cjepljenje i time ugrozava dugorocno njihov imunitet, a mozda i zdravlje jer dugorocne posljedice neznamo?

 

Ovo boldano je glupost i čisti pokušaj manipulacije.
Da, dosta i dalje ne znamo, ali normalan čovjke kreće od onog što ZNA, a ne od onog što ne zna pa pretpostavlja.
Corona je sigurna prijetnja za zdravlje, ostalo je kibidabi. Ako biraš između eminentne prijetnje i "možda-ako jer je Mabus itd rekao", zašto preskačeš ovo prvo? 

Konačno, evo UK je upravo skinula SVE mjere, sa procjepljenošću od 87% (a ne samo 47% kao mi) odraslog stanovništva, pa imamo mega eksperiment uživo kako će se to odraziti.
Nick Ferguson (vjerodostojan član SAGEa) pretpostavlja da će uskoro biti 100000 zaraženih u UK; a vidjet ćemo hospitalizaciju i smrtnost.
U USA tvrde da su 97-99% novohospitaliziranih necijepljeni, a sad ćemo vidjeti što će se desiti ovdje.


Kontrola je svedena na "ping" aplikacije koja će javiti da si bio u kontaktu sa zaraženim pa bi trebao na 2 tjedna u samoizolaciju po vlastitoj savjesti.
Taj dio sa savješću je, naravno glupost, jer govorimo o zemlji gdje su mase, prošle gopdine, spalile preko 30 repetitora (koji NISU bili 5G) jer su bili uvjereni da im preko 5G šire korona epidemiju. Nisu ni druge zemlje puno bolje, već samo navodim trenutno stanje mega ludila naokolo.

14 godina
neaktivan
offline
Re: Hoćete li se cijepiti protiv Covida-19?
guslac kaže...
Velika većina, imaš popis kakav? Evo tu ima jedan: gbdeclaration.org. I to su ljdi koji su se usudili javno istupiti, znajući da se izlažu linču kakvog vi provodite. Da ima imalo znanstvene želje za istinom, bilo bi rasprava, sučeljavanja, argumentiranja...niti sam ja, niti ti, niti nekakav faktograf mjerodavan da odlučuje što je istina. A što većina znanstvenika misli teško je reći,ali se može nazrijeti u stupnju procijepljenosti naših liječnika i medicinskih djelatnika.

 Ja poznajem jednu biokemičarku kojoj zapravo i je posao ispitivanje imuniteta i kad sam ju pitao za cijepljenje, rekla mi je: Ne preporučujem cijepljenje dok nećemo imati dovoljno informacija.

 

Odlučio sam postupiti suprotno njenom savjetu i cijepiti se, iako sam i prebolio covid prošle godine.

 

Ne znam, počeo sam sumnjati i da je moj problem kamenac, čitajući o ovim svim problemima sa krvnim ugrušcima, trombozama i upalama srčanog mišića. Tu dijagnozu mi je postavio urolog po lab slici(krv i bakterije u urinu, otežano mokrenje), mada na ultrazvuku nije našo ništa veće nigdje. Poslo me na ct, što sam na kraju otišo privatno, i tu sve izgleda ok, radiolog mi je reko da misli da to nije problem.

 

Kaj je najgore, bolovi mi se danas lagano ponovo javljaju, neko mi je reko da bi se to moglo desiti nakon završetka ture antibiotika, što bi izgleda mogo biti slučaj. Ta lijeva ruka gdje sam cijepljen, kao da konstantno osjećam lagani muskufiber u njoj, a bolovi su u ili oko lijevog bubrega. Možda se neki ugrušak stvorio negdje u nekoj veni/arteriji i začepio ju, tko će znati, pa to stvara bol.

 

Danas sam brže bolje otišo kod svog doktora opće prakse, da vidim dali da odgodim tu drugu dozu, pa me sutra poslao u lab na nove pretrage, pa ćemo vidjeti.

 

Nekako sam ipak sve dalje od toga da ću otići preksutra opet na cijepljenje.

 

 

 

 

12 godina
offline
Hoćete li se cijepiti protiv Covida-19?

Da imas ugrusuak, znao bi. Pogotovo arterijski, vec bi bio na stolu. 

 

Bol bubreznog kamenca usporeduju sa porodom. I miksrkopski velik kad krene strugat po mokracovodu ima za simptom teske bolove.

 

http://www.forum.hr/showthread.php?t=1017619&page=24
Poruka je uređivana zadnji put uto 20.7.2021 13:44 (SimeKZ).
Moj PC  
3 0 hvala 0
15 godina
offline
Hoćete li se cijepiti protiv Covida-19?
Zanimljivo, prenosim za one koji nemaju Face:


Sad bih vas molio za pomoć, budite pametni i kreativni, meni je zbunjujuće.
Pogledao sam 10 zemalja EU28 s najviše i najmanje cijepljenih. Ispostavilo se da svih ovih 10 s najviše, ujedno imaju i više slučajeva od ovih s najmanje?! Potpuno inverzna situacija od one koju bismo očekivali.
Znam da će covidioti reći da se o ovakvim stvarima ne smije pisati jer su 'antivax' ali ovo su naprosto činjenice i mislim da je dobro da o činjenicama pričamo i vidimo probleme. Tako smo se mogli praviti da ne vidimo da je samo pola starijih od 80 cijepljeno i tražiti da se cijepe djeca da se dostignu postoci (kao što su tražili naši poslovično neupućeni epidemiolozi) i optužiti svakog tko je protiv toga da je 'antivax'.
No, po meni, ovo je stvarni problem, i sada i nije tako čudan kad znamo da i cijepljeni mogu širiti zarazu, i sam sam vjerovao da toga skoro neće biti, znate i sami, ali nas podaci iz Izraela i UK demantiraju.
Jedno moguće objašnjenje koje vidim su PROPUSNICE. Je li moguće da cijepljeni s propusnicama zajedno s onima koji imaju negativne testove ulaze na evente u zatvorene prostore i tako neki od njih postaju u stvari superspreaderi? U stvari koja je svrha propusnica ako i cijepljeni mogu raznositi zarazu.
Ponavljam, ovdje se ne radi o tome da nema korelacije, nego nešto baš čudno, inverzna korelacija. Nacije s najvećim obuhvatom cijepljenja su pri vrhu zaraza, i obratno 🙁
VAŽNO: Ovime nikako ne želim reći da cijepljenje nema smisla, jer svi podaci ukazuju da značajno smanjuje teži oblik bolesti i smrti, ono što me zbunjuje je ovo širenje epidemije (=slučajeva) u državama s velikim obuhvatom cijepljenja. Možda je zaista vrijeme da prestanemo brojati slučajeva? Možda one imaju puno slučajeva, ali manje smrti i hospitalizacija.


https://web.facebook.com/nenad.bakic/posts/10159282777049556
 
0 0 hvala 0
15 godina
offline
Re: Hoćete li se cijepiti protiv Covida-19?
zzib kaže...
..
Jedno moguće objašnjenje koje vidim su PROPUSNICE. Je li moguće da cijepljeni s propusnicama zajedno s onima koji imaju negativne testove ulaze na evente u zatvorene prostore i tako neki od njih postaju u stvari superspreaderi? U stvari koja je svrha propusnica ako i cijepljeni mogu raznositi zarazu.
..

 -da covid-potvrde su problem.. tj riješenje za turiste, dok se u slučaju 'crvenog' traži prava kontrola tj test-negativan ili karantena.

-već godinu i pol se radi nešto 'neobično' (uz novo normano je to normalno) .. tj ne testiraju se recimo kontakti nego samo idu u samoizolaciju.. da je cilj riješenje virusa tad bi se svi kontakti testirali (primjer školski razdredi, kontrolirana okolina za razliku od turizma gdje je problem poloviti kontakte..) no to se jednostavno nije radilo. Zašto?

 

-izolacija, karantena, kao i potvrde.. jedino zaraženu-nositelja ima smisla držati u izolaciji-karanteni, ne negativne tj one koji nisu nosioc-prenosnik virusa.

-priča s cijepivom je problem tj recimo da su krivi antivaxeri pa je naglasak na pogrešnome (a možda upravo zato).. tj priča s cijepljenjem je u stilu da oni nisu prenosnici, kao i imunitet krda.. no to je pogrešno, jer su prenosnici, jedino što imaju bolje šanse ako su cijepljeni tj blaže posljedice... ništa više.

-da je cilj mjera eliminirati virus tad bi bila karantena ili test-negativan kriterij, dok ovako šire.. i zato će dalmacija uskoro u crveno.

-naravno test je nepraktičan za masu-turizam.. no jel ovo pandemija-kriza ili nije? ako je kriza, ako se time opravdava recimo policijski sat, ograničavanje sloboda kretanja.. tad nije normalno stanje, novo-normalno? .. ako je izvanredno stanje tad ne može turizam ići kao da ničeg nema.. tj može no tad i posljedice (od kojih vili prere ruke, jer ne želi biti odgovoran, tj nije čovac-čoban, zna ..).

C64/TurboModul-OpenSourceProject.org.cn.部分作品为网上收集整理,供开源爱好者学习使用
12 godina
offline
Re: Hoćete li se cijepiti protiv Covida-19?
zzib kaže...
Zanimljivo, prenosim za one koji nemaju Face:


Sad bih vas molio za pomoć, budite pametni i kreativni, meni je zbunjujuće.
Pogledao sam 10 zemalja EU28 s najviše i najmanje cijepljenih. Ispostavilo se da svih ovih 10 s najviše, ujedno imaju i više slučajeva od ovih s najmanje?!


https://web.facebook.com/nenad.bakic/posts/10159282777049556

 Citiraš čovjeka koji neke ljude naziva covidiotima? Ima li većeg idiota od njega. Opet manipulacija statistikom.

10 zemalja s najvišom procijepljenošću ima 10x više stanovnika nego ove s najmanjom. Uz to, to su razvijene zemlje koje najviše i testiraju. Idiot zlonamjerno uzima postotak cijepljenih i onda ga uspoređuje s brojem zaraženih.

 

Otprilike ko da broj stanovnika Italije koji su u finalu EP navijali za Italiju usporedi s brojem Kineza koji su navijali za Italiju. Njegov zaključak bi bio kako u Kini više vole talijansku reprezentaciju nego u Italiji?

15 godina
offline
Re: Hoćete li se cijepiti protiv Covida-19?
BlueMax kaže...

 Citiraš čovjeka koji neke ljude naziva covidiotima? Ima li većeg idiota od njega. Opet manipulacija statistikom.

10 zemalja s najvišom procijepljenošću ima 10x više stanovnika nego ove s najmanjom. Uz to, to su razvijene zemlje koje najviše i testiraju. Idiot zlonamjerno uzima postotak cijepljenih i onda ga uspoređuje s brojem zaraženih.

 

Otprilike ko da broj stanovnika Italije koji su u finalu EP navijali za Italiju usporedi s brojem Kineza koji su navijali za Italiju. Njegov zaključak bi bio kako u Kini više vole talijansku reprezentaciju nego u Italiji?

 

Ne zanima me retorika, samo argumenti. Na grafikonu je priložen postotak cijepljenih, te broj oboljelih na milijun stanovnika. Prva tri mjesta:

 

Malta: 86%, 455,87 slučajeva na milijun

UK: 68,2%, 666,52 na milijun

NL: 67,69%, 588,8 na milijun

 

Među prve tri su dvije sa manjim brojem stanovnika. S time da najviše slučajeva ima Cipar: 1113,89 na milijun (samo 56,4% procijepljenosti).

14 godina
online
Re: Hoćete li se cijepiti protiv Covida-19?
zzib kaže...
BlueMax kaže...

 Citiraš čovjeka koji neke ljude naziva covidiotima? Ima li većeg idiota od njega. Opet manipulacija statistikom.

10 zemalja s najvišom procijepljenošću ima 10x više stanovnika nego ove s najmanjom. Uz to, to su razvijene zemlje koje najviše i testiraju. Idiot zlonamjerno uzima postotak cijepljenih i onda ga uspoređuje s brojem zaraženih.

 

Otprilike ko da broj stanovnika Italije koji su u finalu EP navijali za Italiju usporedi s brojem Kineza koji su navijali za Italiju. Njegov zaključak bi bio kako u Kini više vole talijansku reprezentaciju nego u Italiji?

 

Ne zanima me retorika, samo argumenti. Na grafikonu je priložen postotak cijepljenih, te broj oboljelih na milijun stanovnika. Prva tri mjesta:

 

Malta: 86%, 455,87 slučajeva na milijun

UK: 68,2%, 666,52 na milijun

NL: 67,69%, 588,8 na milijun

 

Među prve tri su dvije sa manjim brojem stanovnika. S time da najviše slučajeva ima Cipar: 1113,89 na milijun (samo 56,4% procijepljenosti).

 Zar nismo objasnili 101 puta da cjepivo ne može spriječiti ulazak virusa u tijelo nego ima ulugu aktivacije antitjela koja lakše pobijede bolest nego kod necijepljene osobe?

Zanima nas statistika umrlih kod cijepljenih i kod necijepljenih. Također koliko je u bolnicama cijepljenih a koliko necijepljenih.

10 godina
offline
Hoćete li se cijepiti protiv Covida-19?

Oko kojih gluposti vi već raspravljate 209 stranica, vrtite uvijek iste stvari, svađate se ko ima većeg. Svi odreda veliki znastvenici, svi sve znate.

Moj PC  
3 0 hvala 0
6 godina
offline
Re: Hoćete li se cijepiti protiv Covida-19?
forumaš kaže...
zzib kaže...
BlueMax kaže...

 Citiraš čovjeka koji neke ljude naziva covidiotima? Ima li većeg idiota od njega. Opet manipulacija statistikom.

10 zemalja s najvišom procijepljenošću ima 10x više stanovnika nego ove s najmanjom. Uz to, to su razvijene zemlje koje najviše i testiraju. Idiot zlonamjerno uzima postotak cijepljenih i onda ga uspoređuje s brojem zaraženih.

 

Otprilike ko da broj stanovnika Italije koji su u finalu EP navijali za Italiju usporedi s brojem Kineza koji su navijali za Italiju. Njegov zaključak bi bio kako u Kini više vole talijansku reprezentaciju nego u Italiji?

 

Ne zanima me retorika, samo argumenti. Na grafikonu je priložen postotak cijepljenih, te broj oboljelih na milijun stanovnika. Prva tri mjesta:

 

Malta: 86%, 455,87 slučajeva na milijun

UK: 68,2%, 666,52 na milijun

NL: 67,69%, 588,8 na milijun

 

Među prve tri su dvije sa manjim brojem stanovnika. S time da najviše slučajeva ima Cipar: 1113,89 na milijun (samo 56,4% procijepljenosti).

 Zar nismo objasnili 101 puta da cjepivo ne može spriječiti ulazak virusa u tijelo nego ima ulugu aktivacije antitjela koja lakše pobijede bolest nego kod necijepljene osobe?

Zanima nas statistika umrlih kod cijepljenih i kod necijepljenih. Također koliko je u bolnicama cijepljenih a koliko necijepljenih.

 @zzib, ti ces u kupe oni u spade itd . Nema tu razumih odgovora niti je to cilj.

Samo produzena ruka farmaceuta s prstima u pekmezu.

@forumas, Zapravo nisam ni mislio postati, ali evo susjeda Vam je proklela sve po spisku. Cijele godinu i po nije isla starim i bolesnim roditeljima da ne umru. Otac i tako ne moze biti cijepljen. Ona se cijepila da moze napokon brinuti za roditelje  tako su je uvjeravali svi pocevsi od lijecnika i TV. Nakon prvog cjepiva su  joj se pocele ponekad tresti ruke, osjeca podrazaje jako, nakon drugog je stanje srecom  isto.. ( ajde iskreno meni se na prvu cini ok tako da nisam znao ).Kaze vazno je da se mogla brinuti za roditelje al sad cita po novinama kako se covid siri bez obzira na cjepivo. Doktor joj NE ZNA RECI jel tako? I pitam mene usput  sto mislim jel istina, pa sam rekao da nisam strucan kad doktor ne zna  i pokazao ovaj post s statistikom i tvoj odgovor.

 

Kaze 101 put su joj rekli da se cijepi da ne prenese zarazu roditeljima.

A sta da ih je zarazila kako bi zivjela s tim? 

 

Od  cjepiva kaze ne vozi auto ni do roditelja  jer nikad ne zna kad ce poceti.Tako joj je tesko bez auta. Doktori nista ne znaju, osim da misle nije cjepivo,  a pregled zakazan za veljacu 2022. I sad opet, kaze,  ne smije do roditelja da im ne prenese zarazu cjepljena.

Pokusao sam reci da je isla zadnja dva mjeseca pa je mozda sve ok. Al strah je bio veci.Rekao sam da ja uredno idem majci od pocetka i sve ok. Bez cjepiva. Cini se bilo joj je lakse kad je cula.

Jadna zena, dokle ste je doveli uz medije. Pukla.

P.S. znam ispada cudno kao samo oko mene neke posljedice a to izgleda ovisi  na kojem si forumu.  Eto zanemarite njene ruke... nije poanta posta.

 

 

15 godina
offline
Re: Hoćete li se cijepiti protiv Covida-19?
Hoggy kaže...

 @zzib, ti ces u kupe oni u spade itd . Nema tu razumih odgovora niti je to cilj.

Samo produzena ruka farmaceuta s prstima u pekmezu.

@forumas, Zapravo nisam ni mislio postati, ali evo susjeda Vam je proklela sve po spisku. Cijele godinu i po nije isla starim i bolesnim roditeljima da ne umru. Otac i tako ne moze biti cijepljen. Ona se cijepila da moze napokon brinuti za roditelje  tako su je uvjeravali svi pocevsi od lijecnika i TV. Nakon prvog cjepiva su  joj se pocele ponekad tresti ruke, osjeca podrazaje jako, nakon drugog je stanje srecom  isto.. ( ajde iskreno meni se na prvu cini ok tako da nisam znao ).Kaze vazno je da se mogla brinuti za roditelje al sad cita po novinama kako se covid siri bez obzira na cjepivo. Doktor joj NE ZNA RECI jel tako? I pitam mene usput  sto mislim jel istina, pa sam rekao da nisam strucan kad doktor ne zna  i pokazao ovaj post s statistikom i tvoj odgovor.

 

Kaze 101 put su joj rekli da se cijepi da ne prenese zarazu roditeljima.

A sta da ih je zarazila kako bi zivjela s tim? 

 

Od  cjepiva kaze ne vozi auto ni do roditelja  jer nikad ne zna kad ce poceti.Tako joj je tesko bez auta. Doktori nista ne znaju, osim da misle nije cjepivo,  a pregled zakazan za veljacu 2022. I sad opet, kaze,  ne smije do roditelja da im ne prenese zarazu cjepljena.

Pokusao sam reci da je isla zadnja dva mjeseca pa je mozda sve ok. Al strah je bio veci.Rekao sam da ja uredno idem majci od pocetka i sve ok. Bez cjepiva. Cini se bilo joj je lakse kad je cula.

Jadna zena, dokle ste je doveli uz medije. Pukla.

P.S. znam ispada cudno kao samo oko mene neke posljedice a to izgleda ovisi  na kojem si forumu.  Eto zanemarite njene ruke... nije poanta posta.

 

 

 

Doktor joj ne zna reći, ali Hoggy zna.

Pa zašto ne posluša Hoggya? Tko joj brani da posjećuje roditelje?

Ja svoje roditelje posjetim kad god poželim.

PSN: DrskaBitanga, Xbox: MalaBitanga, Steam: Bitanga, Battle.net: Bitanga#2872, Uplay: DrskaBitanga, Origin: DrskaBitanga, Nintendo Switch Friend Code: SW-7419-2699-7478
6 godina
offline
Re: Hoćete li se cijepiti protiv Covida-19?
Bitanga kaže:

 

 

 

Doktor joj ne zna reći, ali Hoggy zna.

Pa zašto ne posluša Hoggya? Tko joj brani da posjećuje roditelje?

Ja svoje roditelje posjetim kad god poželim.

 Znam,  i ja mamu. Jer oboje znamo da je rijec o organiziranom zlocinu, a ne pandemiji. 

( vec vidim sto mislis: tko im je kriv kad su ghlupi.... Barem sam si tako rekao)

14 godina
offline
Re: Hoćete li se cijepiti protiv Covida-19?
Toliko gluposti si prosuo ovdje po temi, te da se lijepe metalni predmeti na mjesto cijepljenja, te sada fijasko s ovim crtićem, odmah se sjetim onog vica u kojem ne kraju medvjed pita Muju: "Mujo, jebote, pa jesi li ti lovac ili si peder?" A ti uporno guraš dalje tu svoju psihozu.
12 godina
offline
Re: Hoćete li se cijepiti protiv Covida-19?
Hoggy kaže...

 Znam,  i ja mamu. Jer oboje znamo da je rijec o organiziranom zlocinu, a ne pandemiji. 

( vec vidim sto mislis: tko im je kriv kad su ghlupi.... Barem sam si tako rekao)

 Znači nasljedno je?

6 godina
offline
Re: Hoćete li se cijepiti protiv Covida-19?
Punti kaže...
Toliko gluposti si prosuo ovdje po temi, te da se lijepe metalni predmeti na mjesto cijepljenja, te sada fijasko s ovim crtićem, odmah se sjetim onog vica u kojem ne kraju medvjed pita Muju: "Mujo, jebote, pa jesi li ti lovac ili si peder?" A ti uporno guraš dalje tu svoju psihozu.

 Jel ti se javljaju sa "sefe ? ( samo pitam bez uvrede)

Evo i za tebe, kad si vec tu,  opet pitanjce jer od " tvojih" jos nisam dobio normalan odgovor"  na moju "psihozu".

Samo jedno da ne gnjavim, ali nikako da netko da smisleni odgovor bar na nesto.

Ako mRNK nestaje za dva dana zasto se cjepljeni testiraju s CT 28, a necjeplheni sa CT 50..

Zadnji odgovor je bio " netko je odgovorio" .

(Nazalost taj netko je odgovorio s " odustajem", opet)

I  onda da se necjepimo samo s mRNK. cjepivom

 

Pa otkad je astra zeneca na crnom glasu moramo priznati da su mRNK gotovo jedina cjepiva.

Pa ako je tako i vecina uzima mRNK cjepivo zasto njih testiramo sa CT 28, a necjepljene s CT 50. Kako mozemo uopce usporedjivati rezultate onda? Kakva je to metodologija?

A glede ostalih cjepiva koliko CT 50 da lazan rezultat toliko i kod necjepljenog s nekim mrtvim virusom pa nikog nije bilo briga jer pumpa "bolesne".

Al please moze kulturan i konacno normalan odgovor na to boldano pitanje

Zechina je bar kulturno probao, al to gore nisu konkretni odgovori , moras priznati., koji jasno objasnjavaju znanstvenu metodologiju iza toga.

A i nemaju smisla.

 

A ti odmah o psihozi. Pa ako je psihoza zasto nema konkretnog smislenog odgovora. 

SimeKZ je bio najlogicniji, al hebi ga nema smisla ako mRNK nestaje u dva dana.

 Oprosti,ali i nekako sumnjam da si sposobniji od @SimeKZ. 

Ali evo imas priliku: pokazi cijelom forumu moju psihozu tako sto ce konkretno i kulturno odgovoriti.

 

 

8 godina
offline
Re: Hoćete li se cijepiti protiv Covida-19?
zzib kaže...
Zanimljivo, prenosim za one koji nemaju Face:


Sad bih vas molio za pomoć, budite pametni i kreativni, meni je zbunjujuće.
Pogledao sam 10 zemalja EU28 s najviše i najmanje cijepljenih. Ispostavilo se da svih ovih 10 s najviše, ujedno imaju i više slučajeva od ovih s najmanje?! Potpuno inverzna situacija od one koju bismo očekivali.
Znam da će covidioti reći da se o ovakvim stvarima ne smije pisati jer su 'antivax' ali ovo su naprosto činjenice i mislim da je dobro da o činjenicama pričamo i vidimo probleme. Tako smo se mogli praviti da ne vidimo da je samo pola starijih od 80 cijepljeno i tražiti da se cijepe djeca da se dostignu postoci (kao što su tražili naši poslovično neupućeni epidemiolozi) i optužiti svakog tko je protiv toga da je 'antivax'.
No, po meni, ovo je stvarni problem, i sada i nije tako čudan kad znamo da i cijepljeni mogu širiti zarazu, i sam sam vjerovao da toga skoro neće biti, znate i sami, ali nas podaci iz Izraela i UK demantiraju.
Jedno moguće objašnjenje koje vidim su PROPUSNICE. Je li moguće da cijepljeni s propusnicama zajedno s onima koji imaju negativne testove ulaze na evente u zatvorene prostore i tako neki od njih postaju u stvari superspreaderi? U stvari koja je svrha propusnica ako i cijepljeni mogu raznositi zarazu.
Ponavljam, ovdje se ne radi o tome da nema korelacije, nego nešto baš čudno, inverzna korelacija. Nacije s najvećim obuhvatom cijepljenja su pri vrhu zaraza, i obratno 🙁
VAŽNO: Ovime nikako ne želim reći da cijepljenje nema smisla, jer svi podaci ukazuju da značajno smanjuje teži oblik bolesti i smrti, ono što me zbunjuje je ovo širenje epidemije (=slučajeva) u državama s velikim obuhvatom cijepljenja. Možda je zaista vrijeme da prestanemo brojati slučajeva? Možda one imaju puno slučajeva, ali manje smrti i hospitalizacija.


https://web.facebook.com/nenad.bakic/posts/10159282777049556

 
Gle, Bakić se ili pravi glup ili je stvarno glup. Koliko znam, nije glup.
Njegova i Laucova "samoispunjujuća proročanstva" mi već previše idu na ...nježnik.

Dakle, on kreće s tezom da  treba prestati brojati slučajeve, a onda to ide opravdati muljanjem sa statistikom.

 

Dakle: rubni slučajevi često pokazuju znatne anomalije.
Eklatantan, znani primjer jest broj mrtvih od korone u San Marinu na milijun stanovnika, kad čitav SM ima 30 tisuća stanovnika! Tome smo se mjesecima smijali.
Kad ih je potaracalo ispalo ih je da h je sa par desetaka mrtvih cca 2000 mrtvih na miljon! Gore od Švedske, Italije itd.

Evo ti ukupan broj stanovnika, u tisućama, za top 10 država po zarazama covidom po milijunu;
Ako izuzmeš nesretnu Češku, sićušni Slovenija i Bahrein su divovi među ostalima: 

Andora 77
Seychelles 98
Montenegro 628
Czechia 10708
Bahrain 1701
San Marino 33
Gibraltar 33
Maldives 540
Slovenia 2078
Luxembourg 625

https://www.worldometers.info/coronavirus/#countries

Slično vrijedi i za države s velikim brojem stanovnika:
India ima "samo" 287 mrtvih na milijun, za razliku od "potaracanih" 2647 u San Marinu - gotovo 10 puta više!
Realno, umrlo je 90 ljudi u San Marinu, a u Indiji preko 400 tisuća i dalje umiru!

Shvaćaš uzorak anomalije?

E, pa upravo se time meštar Bakić igra, kad stavlja Maltu, Cipar i Luksemburg u istu ravan sa Njemačkom, Francuskom, Italijom itd.

Malta, Cipar i Luksemburg zajedno imaju jedva preko 2 milijuna stanovnika; Toliko otprilike ima samo Hamburg (samo Berlin ima 4 milijuna stanovnika!).


Nadalje, znamo da su baš poput glupe rvacke, većina mediteranskih zemalja proglasile prerani naprasan prestanak epidemije - kako bi utržile na turizmu.
Pogledaj još jednom graf i vidjet ćeš da su upravo te zemlje, znači Cipar, Španjolska, Malta, Portugal i Grčka na prvih 7 mjesta; Italija (15) i Hrvatska ih stižu - pitanje je dana ili tjedana.
Za UK znaš zašto je (prvenstvo + totalno popuštaje mjera, ljudi se od prvenstva dobrim djelom više ne drže mjera);

Irska je vjerojatno kolateralna žrtva spojenih posuda s UK;

Belgija i Nizozemska drugačije bilježe slučajeve od početka - uz vrlo velik broj testiranja pribrajaju i tzv. potencijalne slučajeve.
Case closed!
Dodatno, da ponovim: SVE to Bakić zna.
I još samo: dnevni slučajevi (čak i ako "tjedni prosječni") vrlo variraju i - to također Bakić zna. Virus se NIKAD nije širio linearno već eksponencijalno (minus "kočnice"); dnevni pa ni tjedni prosjek tu ne znači dovoljno.

 

Hoggy kaže...

 
Ajde prestani sa svojim umrlima i na samrti. S današnim danom je cijepljeno 1.593.590 ljudi u Hr.
I dalje nemamo pomrle i osakaćene, kao ni ostatak od preko 2 MILIJARDE CIJEPLJENIH globalno.

Dans su me dvije poznanice uvjeravale da su sad bolesne od cjepiva; obje su kronično paranoidne, prva je svojedobno "čupala morgelone od chemtrailsa" iz ruku, a sad joj je "cjepivo uništilo imunitet"; druga ima problema s živcima već dugo "i sad joj se nekontrolirano tresu ruke i ne može stajati"...

Poruka je uređivana zadnji put uto 20.7.2021 23:32 (Zechina).
8 godina
offline
Re: Hoćete li se cijepiti protiv Covida-19?
Hoggy kaže... 

 
Hoggy, daj mi nešto objasni:
Ako se Papa cjepio i pozvao vjernike da se cijepe jer im je to MORALNA OBVEZA, zašto ne slušaš svog poglavara i ne poštuješ njegove riječi?
Ili je sad i Papa u službi stožera demona ???
Pa ti onda radije slušaš lokalne pedofil pardon svećenike?

Pope Francis suggests people have moral obligation to take coronavirus vaccine
https://www.ncronline.org/news/vatican/pope-francis-suggests-people-have-moral-obligation-take-coronavirus-vaccine

btw, i Papa emeritus - Benedikt se također cijepio. 

6 godina
offline
Re: Hoćete li se cijepiti protiv Covida-19?
Zechina kaže...

 

Hoggy kaže...

 
Ajde prestani sa svojim umrlima i na samrti. S današnim danom je cijepljeno 1.593.590 ljudi u Hr.
I dalje nemamo pomrle i osakaćene, kao ni ostatak od preko 2 MILIJARDE CIJEPLJENIH globalno.


 Nema ja nista s tim, nemojte cijepiti i rijeseno.

Brojat cemo kao i uvjek za 10 godina.

Koliko bi ih bilo da racunamo svakog koji je umro nakon cjepiva?

Kao sto smo brojali sve sa kovidom i to prema pcr testu  ct 50

koji je pozitivan ako ptica sleti na obliznju granu. Ono terminalna faza raka, pcr test 50, ni vidio respiratorne bolesti umro od covida.

Pcr 50, ni vidio simptoma zavrsio u karateni. Kad je izisao iz karantene od svega dao po gasu i poginuo. Umro od covida. A onda vise cak ni pcr test nisi morao imati pozitivan da zavrsis u karateni i umres od covida a pao s bicikle.

A po toj metodologiji treba u umrle zbog cjepiva ubrajati i sve bliske cjepljenima.

 

Metodologija je od oduvijek alfa i omega zakljucaka.

 

8 godina
offline
Re: Hoćete li se cijepiti protiv Covida-19?
Hoggy kaže...

 
Gle, ti koji si vjerski nekrofil i tu stalno tvoje "mrtve poznate" nabadaš na nos,

shvaćaš li ti da ovim omalovažavanjem mrtvih u pandemiji,
omalovažavaš svaku od TISUĆA obitelji preminulih samo u ovoj zemlji?
Shvaćaš li ti da bi te većina od obitelji 600000 mrtvih u Americi sada prebilo, kad im kažeš da epidemija ne postoji?
Shvaćaš li da omalovažavaš milijune pomrlih - jer se bojiš cjepiva???
Ako se već bojiš pakla, upravo postaješ kandidat za isti.
Demoni nisu ljudi gušteri, demoni su ovi koji zbog straha za vlastito dupe izobličavaju stvarnost do nakaznosti.
Sjeti se tog kad se pogledaš u ogledalo. 

6 godina
offline
Re: Hoćete li se cijepiti protiv Covida-19?
Zechina kaže...
Hoggy kaže... 

 
Hoggy, daj mi nešto objasni:
Ako se Papa cjepio i pozvao vjernike da se cijepe jer im je to MORALNA OBVEZA, zašto ne slušaš svog poglavara i ne poštuješ njegove riječi?
Ili je sad i Papa u službi stožera demona ???
Pa ti onda radije slušaš lokalne pedofil pardon svećenike?

Pope Francis suggests people have moral obligation to take coronavirus vaccine
https://www.ncronline.org/news/vatican/pope-francis-suggests-people-have-moral-obligation-take-coronavirus-vaccine

btw, i Papa emeritus - Benedikt se također cijepio. 

 Papa? Kakve veze ja imam s njim da meni nesto govori?

U povjesti se nisu iskazali mudrosti. Pa ne bi mozda ni do ww2 doslo da je tad bilo drugacije.

Jel to ovaj sa slike dole?

Ako jest ne svidja mi se smisao za dekoraciju i arhitekturu.

Vise djeluje kao tvoj tip

 

15 godina
offline
Re: Hoćete li se cijepiti protiv Covida-19?
Zechina kaže...
Shvaćaš uzorak anomalije?

E, pa upravo se time meštar Bakić igra, kad stavlja Maltu, Cipar i Luksemburg u istu ravan sa Njemačkom, Francuskom, Italijom itd.

Malta, Cipar i Luksemburg zajedno imaju jedva preko 2 milijuna stanovnika; Toliko otprilike ima samo Hamburg (samo Berlin ima 4 milijuna stanovnika!).


Nadalje, znamo da su baš poput glupe rvacke, većina mediteranskih zemalja proglasile prerani naprasan prestanak epidemije - kako bi utržile na turizmu.
Pogledaj još jednom graf i vidjet ćeš da su upravo te zemlje, znači Cipar, Španjolska, Malta, Portugal i Grčka na prvih 7 mjesta; Italija (15) i Hrvatska ih stižu - pitanje je dana ili tjedana.
Za UK znaš zašto je (prvenstvo + totalno popuštaje mjera, ljudi se od prvenstva dobrim djelom više ne drže mjera);

Irska je vjerojatno kolateralna žrtva spojenih posuda s UK;

Belgija i Nizozemska drugačije bilježe slučajeve od početka - uz vrlo velik broj testiranja pribrajaju i tzv. potencijalne slučajeve.
Case closed!
Dodatno, da ponovim: SVE to Bakić zna.
I još samo: dnevni slučajevi (čak i ako "tjedni prosječni") vrlo variraju i - to također Bakić zna. Virus se NIKAD nije širio linearno već eksponencijalno (minus "kočnice"); dnevni pa ni tjedni prosjek tu ne znači dovoljno.

 

Da li shvaćaš da su statistikom obuhvaćene zemlje EU jer je EU trenutno najzaraženija regija na svijetu (oko 27% svjetskog broja zaraženih).

Da li shvaćaš da je broj slučajeva na milijun stanovnika službena statistička medota, a ne "izum" tamo nekog blogera?

 

8 godina
offline
Re: Hoćete li se cijepiti protiv Covida-19?
zzib kaže... 

Da li shvaćaš da su statistikom obuhvaćene zemlje EU jer je EU trenutno najzaraženija regija na svijetu (oko 27% svjetskog broja zaraženih).

Da li shvaćaš da je broj slučajeva na milijun stanovnika službena statistička medota, a ne "izum" tamo nekog blogera?

 

GDJE ja osporavam bilo što od tog što si sad pitao?
Zašto postavljaš pitanja koja nemaju veze s tim što sam napisao?
Da zbuniš sebe ili koga već?


Ako nešto ne razumiješ, pristojno pitaj.

Ukratko: brzina širenja virusa ovisi o gustoći naseljenosti, količini stanovništva i još desecima faktora.
Ako seljački staviš Maltu i Njemačku u isti koš, glup si ili manipuliraš. Za Bakića znamo, za sebe sam odaberi.


Korelacija s procijepljenošću  na prikazani način je Bakićeva, primitivna manipulacija;
odgovara onoj kad je širio da sumamed + sintetski kinin liječe koronu, vjerojatno zaradio na dionicama od oboje poslije obrisao postove i mrtvo-hladno rekao ja sam samo prenosio bullshit.

p.s. lukavac ovdje ne tvrdi navedeno, "već pita javnost" - tako da ga ne možeš ni prijaviti ni utužiti za manipulaciju.

8 godina
offline
Re: Hoćete li se cijepiti protiv Covida-19?
Hoggy kaže...
Zechina kaže...
Hoggy kaže... 

Hoggy, daj mi nešto objasni:
Ako se Papa cjepio i pozvao vjernike da se cijepe jer im je to MORALNA OBVEZA, zašto ne slušaš svog poglavara i ne poštuješ njegove riječi?
Ili je sad i Papa u službi stožera demona ???
Pa ti onda radije slušaš lokalne pedofil pardon svećenike?

Pope Francis suggests people have moral obligation to take coronavirus vaccine
https://www.ncronline.org/news/vatican/pope-francis-suggests-people-have-moral-obligation-take-coronavirus-vaccine

btw, i Papa emeritus - Benedikt se također cijepio. 

 Papa? Kakve veze ja imam s njim da meni nesto govori?

U povjesti se nisu iskazali mudrosti. Pa ne bi mozda ni do ww2 doslo da je tad bilo drugacije.

Jel to ovaj sa slike dole?

Ako jest ne svidja mi se smisao za dekoraciju i arhitekturu.

Vise djeluje kao tvoj tip

 
Pa ti si spominjao demone i prenosiš vjerske fanatike.
Opsjednutost nekrofilijom je i inače stereotipna anomallija onima ispranih mozgova abrahamskim religijama.

OK, koje si ti sekte? Ako te nije sram; bojiš se cjepiva onda se sigurno bojiš i takvih detalja...

E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice