Hoćete li se cijepiti protiv Covida-19? zaključana tema

poruka: 8.530
|
čitano: 943.652
|
moderatori: vincimus
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
Ovo je tema za komentiranje sadržaja Bug.hr portala. U nastavku se nalaze komentari na "Hoćete li se cijepiti protiv Covida-19?".
7 godina
offline
Re: Hoćete li se cijepiti protiv Covida-19?
foofajter kaže...
Kad sam već krenuo sa stožeraškim debilima, evo jedan vrhunac iz Engleske.

Frend radi na platformi i otišli su u Englesku. Čipiran, ali je svejedno zatvoren u hotelu u Londonu 10 dana. I pazite, ne zatvoren, nego se u hotelu smije kretat u samo jednom pravcu. Nije to znao pa je jučer krenuo u krivom smjeru, ali nije daleko stigao jer ga je zaskočio zaštitar, i to doslovno. Nakon toga ga je još napao jer nije imao plavu medicinsku masku već neku svoju.

Ukratko možemo zaključiti da cjepivo nema nikakvu svrhu jer smo svi robovi političko-farmaceutsko-novinarskog cirkusa.

Kakav prekrasan svijet ❤️

A jesi vidio ovog našeg olimpijca.

Znači bio je u avionu za koji je naknadno utvrđeno da je bila zaražena osoba.

I onda ga testirali tri puta, sva tri negativna.

I sad mora u samoizolaciju, a nastup ima za malo više od deset dana, a ne smije trenirat 

I onda oni govore nekaj protiv "antivaksera"  - treba dići neku bunu protiv tih stožeraških govana, jer si svakim danom dozvoljavaju sve više i više...

 

Kruha i igala...
7 godina
offline
Re: Hoćete li se cijepiti protiv Covida-19?
Bitanga kaže...

Ma ne vjerujem da je tako. Kad smo mi došli čekali su nas već papiri i samo su nas prozivali da vide tko je došao od zakazanih. Nikakve zdravstvene, nikakvi unosi.

Morat ću provjeriti kod doktorice.

Aha, onda su ti malo  organiziraniji nego kod nas.

Mi damo zdravstvenu na "šalter", čekamo da nas upiše i stavi naljepnicu (pol minute) i onda na stolac, piknu te, čekaš 15 minuta pa doma.

A isto su nas prozivali, odnosno nas koji smo prek sustava ili prek doktorice, a ovi koji nisu bili najavljeni čekali slobodni termin, premda na drugoj dozi nije nikoga bilo, a na prvoj kilometarski red, a budući da su nas sve naručili opet na isti dan, očito se svi ustrtarili nakon prve doze.

 

Uglavnom, zovi nek ti provjere, možda kad su te prozvali netko zazujo pa te nije upisao.

 

Kruha i igala...
Poruka je uređivana zadnji put uto 13.7.2021 21:12 (fer-de-lance).
12 godina
offline
Re: Hoćete li se cijepiti protiv Covida-19?
fer-de-lance kaže...
foofajter kaže...
Kad sam već krenuo sa stožeraškim debilima, evo jedan vrhunac iz Engleske.

Frend radi na platformi i otišli su u Englesku. Čipiran, ali je svejedno zatvoren u hotelu u Londonu 10 dana. I pazite, ne zatvoren, nego se u hotelu smije kretat u samo jednom pravcu. Nije to znao pa je jučer krenuo u krivom smjeru, ali nije daleko stigao jer ga je zaskočio zaštitar, i to doslovno. Nakon toga ga je još napao jer nije imao plavu medicinsku masku već neku svoju.

Ukratko možemo zaključiti da cjepivo nema nikakvu svrhu jer smo svi robovi političko-farmaceutsko-novinarskog cirkusa.

Kakav prekrasan svijet ❤️

A jesi vidio ovog našeg olimpijca.

Znači bio je u avionu za koji je naknadno utvrđeno da je bila zaražena osoba.

I onda ga testirali tri puta, sva tri negativna.

I sad mora u samoizolaciju, a nastup ima za malo više od deset dana, a ne smije trenirat 

I onda oni govore nekaj protiv "antivaksera"  - treba dići neku bunu protiv tih stožeraških govana, jer si svakim danom dozvoljavaju sve više i više...

 

Da bi razvio simptome treba proci 10-14 dana. Najvjerovatnije ce ga testirati kroz par dana opet i utvrdit dal je bio u doticaju sa virusom.

http://www.forum.hr/showthread.php?t=1017619&page=24
3 godine
protjeran
offline
Re: Hoćete li se cijepiti protiv Covida-19?
Osim u Zadru nakon košarkaške utakmice kad se čekalo 20 dana 🤣

Btw Mateša veli da je kanuist do sada 8 puta testiran u Japanu.

Evo mene stvarno zanima kome ovaj cirkus odgovara i koje su to osobe koje vode igru...
Poruka je uređivana zadnji put uto 13.7.2021 20:46 (foofajter).
16 godina
offline
Hoćete li se cijepiti protiv Covida-19?

Ja ću možda i treći put. Nakon injektiranja osjećam se jači no ikad. 

Moj PC  
1 0 hvala 0
14 godina
offline
Hoćete li se cijepiti protiv Covida-19?

prva tri dana nakon izloženosti se uglavnom ne vidi ništa tj. rezultati testiranja nisu pouzdani. Optimalno je testirati 5-7 dana nakon izlaganja virusu.
Ovaj događaj pokazuje koliko su zapravo beskorisne "covid putovnice". Na tom letu su sigurno svi imali covid putovnice, uključujući i prenositelja zaraze, a sad su opet svi u istim govnima kao da ih i nisu imali. Pa se ti pouzdaj u covid putovnicu i otputuj nekud... 

Moj PC  
5 0 hvala 0
11 godina
offline
Re: Hoćete li se cijepiti protiv Covida-19?
Danas primio drugu dozu. Kovanice se lijepe i na ćerce koja me čekala u autu
Moj PC  
0 0 hvala 0
8 godina
offline
Hoćete li se cijepiti protiv Covida-19?

Jeste li čuli za sanitarni kordon? Ako u gradu izbije epidemija, oko njega se postavi vojska, koja ne da niikome ni ući ni izaći. Ako se netko suviše obezorazi, dobije metak u čelo. Ili recimo za karantenu, npr. u Dubrovniku? U izvanrednim situacijama izvanredne mjere. Što ćemo, takav je život. A ovo jamranje je zapravo djetinjasto. Poput djeteta koje tuče stolicu na koju se udarilo. Kriva je stolica, a ne ono - jer ne zna hodati. Sloboda podrazumijeva odgovornost: tko nije odgovoran, ne treba mu dati slobodu. 

 
7 3 hvala 0
2 godine
neaktivan
offline
Re: Hoćete li se cijepiti protiv Covida-19?
Evo ide obvezno cijepljenje za 3 sektora, slučajno sam ih ja naveo u svojem postu prije tjedan dva, a plenković prije 10h.

P:Na koju foru sam znao? Jeli Plenki čita bug.hr?

O: sve piše u smjernicama who-a, što će nam se događati.


Spoiler alert:






Plenki kaže da obvezno cijepljenje svih ni u teoriji, smjernice who-a kaže da slijedi obvezno cijepljenje kad sve drugo podbaci. No prije toga će biti igrokaza.

Poruka je uređivana zadnji put sri 14.7.2021 2:11 (Theophilus Ruy).
 
3 0 hvala 0
12 godina
offline
Re: Hoćete li se cijepiti protiv Covida-19?
picajzla0707 kaže...
Danas primio drugu dozu. Kovanice se lijepe i na ćerce koja me čekala u autu

 Jesi su ti stavili b die ili su ti trampili hynix ?

Dery:Dobaci meni tvog delidera pa da vidiš kako mu cijena raste kao platini.Kad ga ja uštelim to će postat pravi i7 , ostavi se ocanja i plug and play-a, nije to za te.Ja sam izbrusio vještine na amdu
14 godina
offline
Re: Hoćete li se cijepiti protiv Covida-19?
MrBlc kaže...

Imamo veliki broj necijepljenih u rizičnoj skupini. Ti ljudi predstavljaju društveni problem, a mnogi među njima nisu ni u mogućnosti sami sebi organizirati dolazak na cijepljenje, pogotovo po ovim vrućinama. Onaj bus cjepko se više baš nešto i ne spominje, a pitanje kojim tempom on može i obići sva zabačena sela.

 

 Za vrijeme najvećeg lockdowna predstavnici civilne zaštite su radili popis po selima gdje stariji ljudi žive sami. Koji je problem iskoristit taj popis i ponudit im cijepivo pa ako treba i na kućnom pragu?

nemam za potpis
12 godina
offline
Re: Hoćete li se cijepiti protiv Covida-19?
Tko nam naređuje cijepljenje?
Vlada(HDZ), stožer...
To su pošteni ljudi koji nam žele samo dobro. Dokaz je evo 30 godina njihove dobrote i poštenja. Pašalić, Rojs, Sanader i mnogi drugi su sve dali za slobodu naše Hrvatske i sada ti banditi šta se ne žele cijepiti sve ugrožavaju.

Tko proizvodi cjepivo?
Firme koje su 100 pouzdane i nikada nisu kažnjavane za posljedice uzimanja njihovih lijekova i cjepiva.

I nakon svega netko odbija da se cijepi. Sramota.

Kao što nas je EU prihvatila i spasila kad nam je bilo najpotrebnije. Nisu nas morali primiti u EU, ali to su učinili da nas spase i iz velike ljubavi prema Hrvatskom narodu.

Zajvalimo se svima njima sa cjepljenjem. To je najmanje što možemo učiniti.

Moj PC  
6 0 hvala 0
6 godina
offline
Re: Hoćete li se cijepiti protiv Covida-19?
Theophilus Ruy kaže...
Evo ide obvezno cijepljenje za 3 sektora, slučajno sam ih ja naveo u svojem postu prije tjedan dva, a plenković prije 10h.

P:Na koju foru sam znao? Jeli Plenki čita bug.hr?

O: sve piše u smjernicama who-a, što će nam se događati.


Spoiler alert:






Plenki kaže da obvezno cijepljenje svih ni u teoriji, smjernice who-a kaže da slijedi obvezno cijepljenje kad sve drugo podbaci. No prije toga će biti igrokaza.

 De Jure nece biti obvezno bar ne za sve, de facto hoce.

To znaci neces moci ama bas nigdje bez potvrde ili testa koji ces sam placati svaka dva dana. Vecina se mora cijepiti da ovaj igrokaz prestane inace ce lutkari u zatvor i to znaju.

Evo pitam vas, sto bi se dogodilo da se mjere ukinu na pocetku ljeta. Virus bi prosirio, vecina ne bi ni znala da je zarazena pa cak i stari su bez tezih simptoma ljeti bar vecina. Bas kao i svake godine do sada kod ovakvih virusa.

Ja se samo pitam kad ce Vam biti dosta da Vas prave budalama tj kad ce se dogoditi narod. 

Jest mediji peru mozak svaki dan, al kolicina gluposti je toliko velika da boli.

Zadnja je da ljudi ne mogu skupa na "koncerte", cjepljeni i necjepljeni, al su sutra nadju na plazi svi skupa i raspravljaju o tom. A mjesta nema ni za jedan rucnik sve puno.Niko ne umire zbog toga, nikom nista kao i svih godina do sad. Dresura zivotinja, javite kad Vam je dosta dresure da damo sudovima posla i damo lutkarima smjestaj iz resetaka na nas racun. Kuca casti.

Osigurajmo nasoj djeci normalnu i zdravu buducnost, a to zahtjeva obrazovne promjene,pravu duboku trodiobu vlasti, da se ovo vise nikad ne dogodi.

 

 

Poruka je uređivana zadnji put sri 14.7.2021 8:09 (Hoggy).
7 godina
offline
Re: Hoćete li se cijepiti protiv Covida-19?
danen kaže...

Jeste li čuli za sanitarni kordon? Ako u gradu izbije epidemija, oko njega se postavi vojska, koja ne da niikome ni ući ni izaći. Ako se netko suviše obezorazi, dobije metak u čelo. Ili recimo za karantenu, npr. u Dubrovniku? U izvanrednim situacijama izvanredne mjere. Što ćemo, takav je život. A ovo jamranje je zapravo djetinjasto. Poput djeteta koje tuče stolicu na koju se udarilo. Kriva je stolica, a ne ono - jer ne zna hodati. Sloboda podrazumijeva odgovornost: tko nije odgovoran, ne treba mu dati slobodu. 

Ma, to je za papke.

1.trebalo bi slati vojsku da uokolo obilazi, pa ako netko odokativno ne izgleda potpuno zdrav, metak u čelenku i odma na hrpu i palit ih na lomači, jer u suprotnom riskiramo da 2% tih ima temperaturu 38.5  puna dva dana...

2. ljude koji imaju papire da su preboljeli jednostavno kastriramo, i pobijemo im djecu, jer su dokazano slabi na virus, s tim da ove kastrirane onda pošaljemo u korak 3.

3. Nakon toga napravimo konc logore i plinske komore pa poubijamo i ostatak stanovništva, jer svaki od njih je potencijalni širitelj "korone"...

4. ili, jednostavnije, u dogovoru svih većih sila, lansiramo planski sav postojeći arsenal nuklearnog naoružanja da uništi baš apsolutno svaki četvorni metar površine planeta, pa smo onda sigurni od korone, bar nekih par stotina milijuna godina dok ponovno ne nastane civilizacija "nadprimata".

5. profit

 

Moram priznat da mi se jako sviđa ovaj plan (inače i ja zagovaram to, tj ovo pod 4. pa me čudno gledaju, odmah mi je lakše kad znam da imam podršku istomišljenika).

 

P.S. /s za one kojima nije jasno

Kruha i igala...
Poruka je uređivana zadnji put sri 14.7.2021 8:21 (fer-de-lance).
2 godine
offline
Re: Hoćete li se cijepiti protiv Covida-19?
Hoggy kaže...
  

Jest mediji peru mozak svaki dan, al kolicina gluposti je toliko velika da boli.

 

 I naš Bug je "medij" pa dozvoljava takve količine gluposti koje vi covidantivakseri pišete, da to stvarno "boli".

Najbolja hrana je afrička. Jedeš malo a imaš veliki stomak !
7 godina
offline
Hoćete li se cijepiti protiv Covida-19?

koliko sranja oko dva uboda iglom, od svjetske zavjere do beskonačnih kalkulacija i prenemaganja oko ljudskih sloboda... napravi jedino što možeš i trebaš, cijepi se i prestani fantazirati

 
2 8 hvala 0
6 godina
offline
Re: Hoćete li se cijepiti protiv Covida-19?
Zaporožac kaže...
Hoggy kaže...
  

Jest mediji peru mozak svaki dan, al kolicina gluposti je toliko velika da boli.

 

 I naš Bug je "medij" pa dozvoljava takve količine gluposti koje vi covidantivakseri pišete, da to stvarno "boli".

 Bug je jedan od rijetkih. Ako ne i jedini "mainstream" medij.

Oni su sve stekli svojim radom i samokritikom i zdravom logikom koja ih je vodila naprijed.

Znam jer pratim Bug od prvog broja i nisam drugo ni ocekivao.

 

Zato ima toliko factcheckera priljepljenih na temu.

Zar Vama ova "rasprava" izgleda nepristrana za sve sudionike?

Obicno nepristran covjek razmisli o argumentima drugog,  da protuargumente ili uvazi tudje stajaliste, nauci nesto novo. Zadnje sto vice je ugasite temu, gotovo zapovjeda Bugu?!

Samo vise ne prati i to je to.

 

Dakle sve je jasno, zar ne?

 

 

15 godina
offline
Re: Hoćete li se cijepiti protiv Covida-19?
ivan dragi kaže...
ihush kaže...

 -da, neće, kaže plenky.. recimo da mu za sad 'vjerujemo'.. ?

-brine li te više trošak ili smrt-ljudi-pandemija? novac ili ljudi?

-a da.. ili smo mislili da su farmaceuti altruisti? + ako je pandemija, tad doniranje cijepiva štiti nas kako to već slogan-propaganda tvrdi, cijepi se.. i doniranjem drugima to činimo, štitimo sebe ako je slogan reklame točan.. no pošto nije, tad je to bacanje resursa, no tad se moraš odlučiti ili-ili u što 'vjeruješ' u kontektsu cijepiva i toga kog ono štiti od čega, čemu služi i zašto se nešto prisiljava itd.

-kad neka osoba ima neku potrebu, bolnički krevet.. tad društvo koje to može, da, neovisno imaš li novac, jesi li pametan, važan, moguće i migranti koji nemaju ni građanska prava.. pomažemo svima i spašavamo ako ikako možemo. .. to je humano civilizirano društvo, to je trošak.. želimo to ili novac? (a tad je besmislena 'prijetnja' respiratorom, u smislu uskrate nekog prava..).

 Pa mislim da neće jer nema smisla. 

 

Ne brine me ni jedno ni drugo jer kibi dabi. Mene može zgazit tramvaj ili se mogu utopiti. Ako gledam lijevo desno kad prelazim preko ceste, šanse su svakako manje. Logično mi je da nakon opće dostupnosti cjepiva nema smisla slijedećih 30 godina držati sustav u lockdownu zbog ovih šta bi se nećkali. Nećemo zaustaviti cijeli promet da bi dibidusi prelazili preko ceste ko kokoši.

 

Ljudi nisu mala djeca. Nakon punoljetnosti u guzici svatko ima minimalno 8+3 godina školovanja i ako mu država može dat auto, pivo i pušku u ruke, onda može odlučivati i o svojoj sudbini. Ako je ne cijepljenje njegov odabir, a dobro, slobodna smo država pa neka bira.

 

Neće se nikome ništa uskratiti. Ako se postavi rok za cijepljenje prvom dozom do 01.09 - besplatno, svi mogu do tog datuma dobiti cjepivo o trošku poreznih obveznika. Ne vidim smisao nabavke milijunskih doza cjepiva da bi se time cijepilo Propan Butance. Možemo mi kao država donijet odluku pa platiti nekoj nesretnoj državi 100.000 doza, ok, ali nemojmo naručivati doze za krmke kojima je teško nazvat doktora. Kaže Plenki da imamo jedan koma tri milijuna doza na lageru. Za koga? Za 50 ljudi dnevno šta se cijepi? Jer jednima je vruće, drugi su na moru.. lol. I ok, boli ih kurac. Al ako ih boli kurac, nek ih boli o svom trošku, a ne da imamo stalno milijunske doze po skladištima da bi se dnevno 50 njih cijepilo jer im je "usput" kad idu s mora stat na velesajam. Ponavljam, do kojeg datuma je normalno držati milijun doza na lageru? Siječanj četrstosme ili šezdestdruge?

 

A ovih 2 milijuna šta se ne žele cijepiti. Gle, imamo 900 respiratora (+/-), par hiljada medicinskog osoblja pa sad nek biraju. Oće li ih nakon 01.09. 7 ili 7.777 htjet biti na respiratoru, više od 900 neće sigurno. Nije to nikakva prijetnja već činjenično stanje da ne možemo izmislit novih 30.000 sestara i 5.000 respiratora. Nek ne daj bog opet bude potres u špici, pa zatreba 1.000.000 doza krvi - nema. Ima koliko ima. Bilo bi idealno da na lageru imamo 600 svježih pluća, 4.000 bubrega, i trista jetara. Al nema. Pušiš i piješ pa staneš na listu pa tko dobije dobije.

 

U normalnim okolnostima, kada netko sam sebi polomi nogu 40 puta, doktori ga stave u luđačku košulju, em da ne bi bio opasnost po sebe samog, a bome i da ne plaćamo budali 40 gipsanja nogu. Danas imamo nenormalnu okolnost gdje postoji cjepivo za bolest koja nam je preokrenula živote naopako, platili smo to sve skupa 30-40 milijardi, zaista funkcionira, i onda na lageru stoji milijun i trista iljada doza za slat u Bosnu, Kirgistan i Butan.

 

Ja da sam Plenki to bi javno svaki dan govorio. "Dobar dan, evo samo da javim, kupili smo milijun doza Pfajzera za Kirgistan, a planiramo i sve Butance, Nepalce kurce palce cijepit o našem trošku". Jer upravo to sad i radimo.

 -vidim, još jedan čvrsti stav, črvsta ruka, čelo istaknuto.. pravi predstavnik (nečega) :)

-neobično, ne činiš se tako naivan-povodljiv.. bit će vrućica ili nešto tako uzrok .. proći će :)

-a gle, ako mi sad poklanjamo plaćene doze cijepiva onima koji nemaju, prvo, činimo dobro djelo, humano, pomažemo-potrebitima.. što je recimo pohvalno, dok ekšli svaki bogataš dijeli višak, ne ono što mu treba.. pa je manje pohvalno no i dalje dobiju hvalospjeve i plakete, pa tako i mi-hr-država.. drugo, ako cijepljenjem štitimo druge, kad to cijepivo damo drugom, štitimo prvog (sebe), čista-elementarna logika + pandemija, pa dok njih ne cijepimo.. tj du d mat, štitimo sebe ili jesi li za cijepljenje a tad nema smisla njurgati da ga dajemo drugima osim što smo to mi platili i plaćamo.. no tad si materijalista, ne etičan... :)

-treće, ako se možda varaš, recimo što ja kažem u vezi cijepiva-cijepljenja? kažem, cijepite se + (diskeljmer o liječniku itd) + cijepljenjem ne štitimo druge, nego sebe-primarno, suprotno od slogana-pamfleta koji poziva na cijepljenje.

-četvrto, naplata ili free? plaćamo kako god okreneš, pošto već plaćamo, zašto dva puta? + postoji mogućnost uvođenja obveze i tad ti je jasno da plaćanje nije primjereno mada i dalje plaćamo mi-svi, za sve-ostale uključjući i nas.

-jesi li vidio post o npr uk-primjeru 'bauštelca' i što mu pomaže recimo cijepljenje, potvrda pa i negativan test dok ne prođe x-dana moguće inkubacije i tad tek test-negativan.. drže u zatvoru koji se naziva hotel. Tako to radi država koja zna što i zašto radi, .. a zašto ako je cijepivo riješenje? Ludi su?

 

-jel te zgazio tramvaj? -- ako nije kakav je to argument? ako je, opet isto..? Možeš dobiti euro-jackpot?

no najjači argumetn-promašaj.. ok osoba koja bi si 40 puta namjerno-sama polomila nogu.. a usporedba s čime? Koje zaključke izvučeš? novo-normalne? obrnuto od normalno-normalnog.. stvarno neobično, vrućica mora bit :))

.. . ili kako je neka osoba koja oboli-zarazi se covid-virusom za nešto kriva, odgovorna, usporediva s lomiteljem kostiju.. rizično ponašanje? kao zrče? ... provjeri što se po eu i svijetu zatvara i zašto. Evo ograničenja za fešte-koncerte.. jer se ne mogu osigurati mjere.. a cijepljenje njie dovoljno? ne štiti nekog, mene-tebe-druge? ikog?

-naravno ne.. a tad čemu izmišljanje covid-pass papirića? koji vrijedi manje od wc papira (pogotovo kad te potjera...). :)

 

SimeKZ kaže...
..

 

Da bi razvio simptome treba proci 10-14 dana. Najvjerovatnije ce ga testirati kroz par dana opet i utvrdit dal je bio u doticaju sa virusom.

 -da, test.. test.

 

jozef kaže...

prva tri dana nakon izloženosti se uglavnom ne vidi ništa tj. rezultati testiranja nisu pouzdani. Optimalno je testirati 5-7 dana nakon izlaganja virusu.
Ovaj događaj pokazuje koliko su zapravo beskorisne "covid putovnice". Na tom letu su sigurno svi imali covid putovnice, uključujući i prenositelja zaraze, a sad su opet svi u istim govnima kao da ih i nisu imali. Pa se ti pouzdaj u covid putovnicu i otputuj nekud... 

 -naravno, covid-putovnice su komad papira, jedino relevantno je test-negativan.. što vidimo po mjerama koje poduzimaju države kad stvarno nešto žele, kao uk-japan.. ne kad je cilj zrče.

 

danen kaže...

Jeste li čuli za sanitarni kordon? Ako u gradu izbije epidemija, oko njega se postavi vojska, koja ne da niikome ni ući ni izaći. Ako se netko suviše obezorazi, dobije metak u čelo. Ili recimo za karantenu, npr. u Dubrovniku? U izvanrednim situacijama izvanredne mjere. Što ćemo, takav je život. A ovo jamranje je zapravo djetinjasto. Poput djeteta koje tuče stolicu na koju se udarilo. Kriva je stolica, a ne ono - jer ne zna hodati. Sloboda podrazumijeva odgovornost: tko nije odgovoran, ne treba mu dati slobodu. 

 - još malo 'čvrste ruke'? .. ili vam bašp ne peda na pamet neki drugi primjer osim stolca i djeteta? .. sloboda se ima ili nema.

 

Theophilus Ruy kaže...
Evo ide obvezno cijepljenje za 3 sektora, slučajno sam ih ja naveo u svojem postu prije tjedan dva, a plenković prije 10h.

P:Na koju foru sam znao? Jeli Plenki čita bug.hr?

O: sve piše u smjernicama who-a, što će nam se događati.


Spoiler alert:






Plenki kaže da obvezno cijepljenje svih ni u teoriji, smjernice who-a kaže da slijedi obvezno cijepljenje kad sve drugo podbaci. No prije toga će biti igrokaza.

 -da.. a kad bi ono što političari kažu bilo nešto kao činjenica, tad bi bili mirni, sretni,.. no politika nije 'činjenica' ili pridržavanje izrečenog.

-odnosno, ako ga dobro pratimo u izjavama, ostat će dosljedan tj.. kaže, da do sad ni jedna država nije to uvela pa neće ni hr.. točno! .. tj sad francuska, kao eu predvodnik.. i dalje će ostati točno, hr neće biti prva, no to ne znači da neće druga-27..

-ide za javne službe kao školstvo... nije prisila ali..

-mada ostaje pitanje, ako je obavezno, zašto to nije pravo-obavezno, jasna odluka države-zakon. (zna se.. jer tad je i odgovornost.. a vili-čistoruki je već oprao ruke i kaže da je narod kriv..) .. 

 

fer-de-lance kaže...
danen kaže...

Jeste li čuli za sanitarni kordon? Ako u gradu izbije epidemija, oko njega se postavi vojska, koja ne da niikome ni ući ni izaći. Ako se netko suviše obezorazi, dobije metak u čelo. Ili recimo za karantenu, npr. u Dubrovniku? U izvanrednim situacijama izvanredne mjere. Što ćemo, takav je život. A ovo jamranje je zapravo djetinjasto. Poput djeteta koje tuče stolicu na koju se udarilo. Kriva je stolica, a ne ono - jer ne zna hodati. Sloboda podrazumijeva odgovornost: tko nije odgovoran, ne treba mu dati slobodu. 

Ma, to je za papke.

1.trebalo bi slati vojsku da uokolo obilazi, pa ako netko odokativno ne izgleda potpuno zdrav, metak u čelenku i odma na hrpu i palit ih na lomači, jer u suprotnom riskiramo da 2% tih ima temperaturu 38.5  puna dva dana...

2. ljude koji imaju papire da su preboljeli jednostavno kastriramo, i pobijemo im djecu, jer su dokazano slabi na virus, s tim da ove kastrirane onda pošaljemo u korak 3.

3. Nakon toga napravimo konc logore i plinske komore pa poubijamo i ostatak stanovništva, jer svaki od njih je potencijalni širitelj "korone"...

4. ili, jednostavnije, u dogovoru svih većih sila, lansiramo planski sav postojeći arsenal nuklearnog naoružanja da uništi baš apsolutno svaki četvorni metar površine planeta, pa smo onda sigurni od korone, bar nekih par stotina milijuna godina dok ponovno ne nastane civilizacija "nadprimata".

5. profit

 

Moram priznat da mi se jako sviđa ovaj plan (inače i ja zagovaram to, tj ovo pod 4. pa me čudno gledaju, odmah mi je lakše kad znam da imam podršku istomišljenika).

 

P.S. /s za one kojima nije jasno

 -ah da.. (a kome nije jasno) :)

C64/TurboModul-OpenSourceProject.org.cn.部分作品为网上收集整理,供开源爱好者学习使用
12 godina
offline
Re: Hoćete li se cijepiti protiv Covida-19?
Koliko sr... oko maltretiranja ljudi da se cijepe, a pogotovo ovaj luis pinto kako već. Cjepi se ti svaki mjesec samo ne maltretiraj napaćeni Hrvatski narod.
7 godina
offline
Re: Hoćete li se cijepiti protiv Covida-19?
mariclius kaže...
Koliko sr... oko maltretiranja ljudi da se cijepe, a pogotovo ovaj luis pinto kako već. Cjepi se ti svaki mjesec samo ne maltretiraj napaćeni Hrvatski narod.

 koja je sad fora namjerno pogrešno napisati nik, da bar namjerno ima neko vrjeđalačko značenje ili štogod smisleno nego potpuni kretenizam... je, cijepi se dva put poslije ručka i jedanput na tašte... ne trubi besmislice

2 godine
offline
Re: Hoćete li se cijepiti protiv Covida-19?
ihush kaže...

 - još malo 'čvrste ruke'? .. ili vam bašp ne peda na pamet neki drugi primjer osim stolca i djeteta? .. sloboda se ima ili nema.

 

 gospodin doktor je malo karikirao sa stolicom i djetetom no objasnio je realnu situaciju što bi se stvarno moglo dogoditi, ako virus toliko negativno mutira da počne umirati npr. 80% oboljelih...

 

misliš da je takav scenarij nemoguć ?

mislim da se gadno varaš...

 

sloboda ?!

Najbolja hrana je afrička. Jedeš malo, a imaš veliki stomak !
7 godina
offline
Re: Hoćete li se cijepiti protiv Covida-19?
mariclius kaže...
Koliko sr... oko maltretiranja ljudi da se cijepe, a pogotovo ovaj luis pinto kako već. Cjepi se ti svaki mjesec samo ne maltretiraj napaćeni Hrvatski narod.

Podsjeća me na onu staru foru koja na žalist više nije popularna - napišeš neku poruku u skladu s onom

na koju odgovaraš, sve ok, i onda na kraju pitaš jel zainteresiran kupiti WinRar 

Ili Preston Garvey i settlement needs your help.

 

Kruha i igala...
3 godine
protjeran
offline
Re: Hoćete li se cijepiti protiv Covida-19?
Louis Pluto kaže...

koliko sranja oko dva uboda iglom, od svjetske zavjere do beskonačnih kalkulacija i prenemaganja oko ljudskih sloboda... napravi jedino što možeš i trebaš, cijepi se i prestani fantazirati

 Pogledaj stranicu prije. Frend se cijepio i kaj je postigao time? Ništa. Zatvorili ga u hotel, stavili mu zaštitara koji će ga pratit kakvu masku nosi i u kojem smjeru se kreće.

 

I ja sam se cijepio. I kad bi mi netko stavio takvu zabranu, provocirao bi ga cijelo vrijeme, pa ako treba nek me ubije.

 

To je ta sloboda koju dobivamo cijepljenjem. 

7 godina
offline
Re: Hoćete li se cijepiti protiv Covida-19?
foofajter kaže...
Louis Pluto kaže...

koliko sranja oko dva uboda iglom, od svjetske zavjere do beskonačnih kalkulacija i prenemaganja oko ljudskih sloboda... napravi jedino što možeš i trebaš, cijepi se i prestani fantazirati

 Pogledaj stranicu prije. Frend se cijepio i kaj je postigao time? Ništa. Zatvorili ga u hotel, stavili mu zaštitara koji će ga pratit kakvu masku nosi i u kojem smjeru se kreće.

 

I ja sam se cijepio. I kad bi mi netko stavio takvu zabranu, provocirao bi ga cijelo vrijeme, pa ako treba nek me ubije.

 

To je ta sloboda koju dobivamo cijepljenjem. 

 doprinosiš uspostavi imuniteta krda, budi zadovoljan time, doprinosi da se i drugi cijepe, pročitaj koju dobru knjigu, budi dobar prema drugima...

15 godina
offline
Re: Hoćete li se cijepiti protiv Covida-19?
foofajter kaže...
Louis Pluto kaže...

koliko sranja oko dva uboda iglom, od svjetske zavjere do beskonačnih kalkulacija i prenemaganja oko ljudskih sloboda... napravi jedino što možeš i trebaš, cijepi se i prestani fantazirati

 Pogledaj stranicu prije. Frend se cijepio i kaj je postigao time? Ništa. Zatvorili ga u hotel, stavili mu zaštitara koji će ga pratit kakvu masku nosi i u kojem smjeru se kreće.

 

I ja sam se cijepio. I kad bi mi netko stavio takvu zabranu, provocirao bi ga cijelo vrijeme, pa ako treba nek me ubije.

 

To je ta sloboda koju dobivamo cijepljenjem. 

 

Ja se cijepio i nitko me nije zatvorio. A nemam čak ni potvrdu da sam se cijepio drugi put :-)

PSN: DrskaBitanga, Xbox: MalaBitanga, Steam: Bitanga, Battle.net: Bitanga#2872, Uplay: DrskaBitanga, Origin: DrskaBitanga, Nintendo Switch Friend Code: SW-7419-2699-7478
7 godina
offline
Re: Hoćete li se cijepiti protiv Covida-19?
Bitanga kaže...
foofajter kaže...
Louis Pluto kaže...

koliko sranja oko dva uboda iglom, od svjetske zavjere do beskonačnih kalkulacija i prenemaganja oko ljudskih sloboda... napravi jedino što možeš i trebaš, cijepi se i prestani fantazirati

 Pogledaj stranicu prije. Frend se cijepio i kaj je postigao time? Ništa. Zatvorili ga u hotel, stavili mu zaštitara koji će ga pratit kakvu masku nosi i u kojem smjeru se kreće.

 

I ja sam se cijepio. I kad bi mi netko stavio takvu zabranu, provocirao bi ga cijelo vrijeme, pa ako treba nek me ubije.

 

To je ta sloboda koju dobivamo cijepljenjem. 

 

Ja se cijepio i nitko me nije zatvorio. A nemam čak ni potvrdu da sam se cijepio drugi put :-)

 ja nisam ni covid putovnicu napravio i bmk za nju i za benefite, nit mi trebaju nit išta sličnoga, živim u društvu idiota, vlast nam je idiotska, ja sam idiot, bar sam pokušao biti manje idiot, usprkos svom tom idiotizmu

Poruka je uređivana zadnji put sri 14.7.2021 9:29 (Louis Pluto).
15 godina
offline
Re: Hoćete li se cijepiti protiv Covida-19?
Zaporožac kaže...
ihush kaže...

 - još malo 'čvrste ruke'? .. ili vam bašp ne peda na pamet neki drugi primjer osim stolca i djeteta? .. sloboda se ima ili nema.

 

 gospodin doktor je malo karikirao sa stolicom i djetetom no objasnio je realnu situaciju što bi se stvarno moglo dogoditi, ako virus toliko negativno mutira da počne umirati npr. 80% oboljelih...

 

misliš da je takav scenarij nemoguć ?

mislim da se gadno varaš...

 

sloboda ?!

 -što je objasnio, karikiranjem, stolicom i dijetetom? Prenesi nam to objašnjenje.. pliz, objasni. (odnosno, ne smatraš li da konkretna osoba ima dovoljno znanja i verbalnih vještina prenjeti pouku-znanje ili poruku ako to želi? tj skraćeno, upravo su poruke koje piše ono što želi od čega ostaje u sjećanju 'čvrsta ruka' s konotacijama.. koje su recimo 'nezgodne').

-mogući su razni scenariji, recimo happyend, pandemija je gotova, imamo imunitet, imamo cijepiva.. imamo covid-propusnice i sve je divno-krasno.. osim što posljednjih dana imamo oko 90 dnevno novih dok australija s 30 zatvara sve plaže a mi ni zrče.. tj ministar-stožer pere ruke (od odgovornosti, tj prebacuje na narod, mada je on taj koji odeđuje mjere pa ako želi i spomenuti sanitarni kordon..).

-sloboda? .. što je to? pitaš ili se pitaš? ..

-poželjno je biti slobodan, umjereno, sve pretjerano postane loše, ekstrem, diktatura i sl.

-naravno, varam se, ti si u pravu.. i sve je zapravo super (implicitno i zato sam sretan što se varam.. možeš li vjerovati..) .. no što s činjenicama? Mogu vjerovati no to uključuje recimo bez dokaza-činjenica, dok postojeće govore nešto suprotno, kao klasične vjere-institucije crkve-dogme i recimo božanstava... vjera? .. nadam se da si u pravu, problema nema ako jesi, ako nisi?

 

Louis Pluto kaže...
..

 doprinosiš uspostavi imuniteta krda, budi zadovoljan time, doprinosi da se i drugi cijepe, pročitaj koju dobru knjigu, budi dobar prema drugima...

 -eto, doprinosiš.. i budi zadovoljan time, dobra poruka za TU no ovako je 'jasnije' :)

C64/TurboModul-OpenSourceProject.org.cn.部分作品为网上收集整理,供开源爱好者学习使用
Poruka je uređivana zadnji put sri 14.7.2021 9:29 (ihush).
8 godina
offline
Re: Hoćete li se cijepiti protiv Covida-19?
danen kaže...

Jeste li čuli za sanitarni kordon? Ako u gradu izbije epidemija, oko njega se postavi vojska, koja ne da niikome ni ući ni izaći. Ako se netko suviše obezorazi, dobije metak u čelo. Ili recimo za karantenu, npr. u Dubrovniku? U izvanrednim situacijama izvanredne mjere. Što ćemo, takav je život. A ovo jamranje je zapravo djetinjasto. Poput djeteta koje tuče stolicu na koju se udarilo. Kriva je stolica, a ne ono - jer ne zna hodati. Sloboda podrazumijeva odgovornost: tko nije odgovoran, ne treba mu dati slobodu. 

 slažem se.

dakle, tko nije odgovoran, ne treba mu sloboda. ok.

 

sve debele ljude lišiti slobode. svakoga tko drži alkohol doma lišiti slobode. svatko tko nije fizički aktivan, lišiti slobode. nezdrav životni ritam, primjerice, vaš post je pisan u 1 ujutro. to je nezdravo po bioritam. lišiti slobode. sve to u konačnici popunjuje kapacitete bolnica i povećanja liste čekanja. sad da vidimo u koliko navedenih znanstveno dokazanih nezdravih navika danen sudjeluje, a u isto vrijeme zagovara ograničavanje slobode. kažete da ste za ograničenje slobode. hoćemo ograničavat slobodu ili je to samo za vaše neistomišljenike?

ima jedna izreka, pazi što želiš da ti se ne ostvari.

 

ps, ja na ovoj temi samo vidim vaksere kako cvile da se antivakseri trebaju cijepiti. ne vidim da su antivakseri govorili drugima da se ne trebaju cijepiti. da se čovjek zamisli tko je tu poput djeteta.

2 godine
offline
Hoćete li se cijepiti protiv Covida-19?

mi koji smo se cijepili dobit ćemo 1500 kn covid dodatak, kao što su dobili umirovljenici (drukčiji obračun, prema visini mirovine), a ovi što se nisu cijepili neće..  (informacija iz pouzdanih izvora). 

 

Najbolja hrana je afrička. Jedeš malo, a imaš veliki stomak !
 
0 0 hvala 0
2 godine
offline
Re: Hoćete li se cijepiti protiv Covida-19?
ihush kaže...

 -što je objasnio, karikiranjem, stolicom i dijetetom? Prenesi nam to objašnjenje.. pliz, objasni. (odnosno, ne smatraš li da konkretna osoba ima dovoljno znanja i verbalnih vještina prenjeti pouku-znanje ili poruku ako to želi? tj skraćeno, upravo su poruke koje piše ono što želi od čega ostaje u sjećanju 'čvrsta ruka' s konotacijama.. koje su recimo 'nezgodne').

-mogući su razni scenariji, recimo happyend, pandemija je gotova, imamo imunitet, imamo cijepiva.. imamo covid-propusnice i sve je divno-krasno.. osim što posljednjih dana imamo oko 90 dnevno novih dok australija s 30 zatvara sve plaže a mi ni zrče.. tj ministar-stožer pere ruke (od odgovornosti, tj prebacuje na narod, mada je on taj koji odeđuje mjere pa ako želi i spomenuti sanitarni kordon..).

-sloboda? .. što je to? pitaš ili se pitaš? ..

-poželjno je biti slobodan, umjereno, sve pretjerano postane loše, ekstrem, diktatura i sl.

-naravno, varam se, ti si u pravu.. i sve je zapravo super (implicitno i zato sam sretan što se varam.. možeš li vjerovati..) .. no što s činjenicama? Mogu vjerovati no to uključuje recimo bez dokaza-činjenica, dok postojeće govore nešto suprotno, kao klasične vjere-institucije crkve-dogme i recimo božanstava... vjera? .. nadam se da si u pravu, problema nema ako jesi, ako nisi?

 

 Puno zujiš, malo meda daješ, (na ovoj temi)

 

Nisi se referirao na moj jednostavni dio teksta..

 

što bi se stvarno moglo dogoditi, ako virus toliko negativno mutira da počne umirati npr. 80% oboljelih...

 

misliš da je takav scenarij nemoguć ?

mislim da se gadno varaš...

 

sloboda ?!

Najbolja hrana je afrička. Jedeš malo, a imaš veliki stomak !
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice