Hoćete li se cijepiti protiv Covida-19? zaključana tema

poruka: 8.530
|
čitano: 941.720
|
moderatori: vincimus
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
Ovo je tema za komentiranje sadržaja Bug.hr portala. U nastavku se nalaze komentari na "Hoćete li se cijepiti protiv Covida-19?".
15 godina
online
Hoćete li se cijepiti protiv Covida-19?

Jadna ti je zemlja koja ekonomiju zasniva samo na turizmu. Sad kao cijepivo je spas za sezonu ahahahaha.Majko mila šta je ovo koja je ovo vukojebina u srid evrope.

kradem mine iz minskog polja
Moj PC  
5 0 hvala 0
15 godina
online
Re: Hoćete li se cijepiti protiv Covida-19?
dery kaže...
Theophilus Ruy kaže...
Mogu, njih 1% se čak i sami zaraze,

 Onda ne treba nagovarati nikoga na cjepivo. Cijepi se radi sebe.Netko je uz to i otporan na gripu evo ja dolazio u dodir sa tisućama ljudi bez maske sa maskom , ja bez maske. Imao gripu u djetinstvu zadnji put. Zašto bi se cijepio?

 

To je to, nisi imao gripu, znači otporan si na sve! 

Definitivno se nemoj cijepiti.

PSN: DrskaBitanga, Xbox: MalaBitanga, Steam: Bitanga, Battle.net: Bitanga#2872, Uplay: DrskaBitanga, Origin: DrskaBitanga, Nintendo Switch Friend Code: SW-7419-2699-7478
16 godina
offline
Re: Hoćete li se cijepiti protiv Covida-19?
dery kaže...

Jadna ti je zemlja koja ekonomiju zasniva samo na turizmu. Sad kao cijepivo je spas za sezonu ahahahaha.Majko mila šta je ovo koja je ovo vukojebina u srid evrope.

 I to ima svoje prednosti

Zapadnjaci bezpogovorno slušaju vlasti, dok mi, balkanci, propitkujemo, a nije nam strana ni pobuna

Poruka je uređivana zadnji put čet 8.7.2021 16:15 (zvonac).
2 godine
neaktivan
offline
Re: Hoćete li se cijepiti protiv Covida-19?
Hrvatski izvoz se temelji na turizmu 70%

Udio turizma u BDP, 20%

Nigdje u europi toliko nije.
 
0 0 hvala 0
15 godina
online
Re: Hoćete li se cijepiti protiv Covida-19?
Bitanga kaže...
dery kaže...
Theophilus Ruy kaže...
Mogu, njih 1% se čak i sami zaraze,

 Onda ne treba nagovarati nikoga na cjepivo. Cijepi se radi sebe.Netko je uz to i otporan na gripu evo ja dolazio u dodir sa tisućama ljudi bez maske sa maskom , ja bez maske. Imao gripu u djetinstvu zadnji put. Zašto bi se cijepio?

 

To je to, nisi imao gripu, znači otporan si na sve! 

Definitivno se nemoj cijepiti.

Čuj ovaj detalj:Na tulumu nas 15 svi se razbole osim mene. Nije se znalo ko pije ko plaća. Možda da dam svoje tijelo za istraživanje novog cijepiva na sve bolesti.Možda je kvalitetnom whiskeyu tajna.Svi piju govna a ja samo one od 100€ naviše.

kradem mine iz minskog polja
Poruka je uređivana zadnji put čet 8.7.2021 16:33 (dery).
15 godina
online
Re: Hoćete li se cijepiti protiv Covida-19?
dery kaže...

Čuj ovaj detalj:Na tulumu nas 15 svi se razbole osim mene. Nije se znalo ko pije ko plaća. Možda da dam svoje tijelo za istraživanje novog cijepiva na sve bolesti.Možda je kvalitetnom whiskeyu tajna.Svi piju govna a ja samo one od 100€ naviše.

 

Možda si abducted i cijepljen u sklopu tajnog projekta, a da ni ne znaš.

PSN: DrskaBitanga, Xbox: MalaBitanga, Steam: Bitanga, Battle.net: Bitanga#2872, Uplay: DrskaBitanga, Origin: DrskaBitanga, Nintendo Switch Friend Code: SW-7419-2699-7478
15 godina
online
Re: Hoćete li se cijepiti protiv Covida-19?

Ahahahahaa abdukted ahahahah sviđa mi se riječ

kradem mine iz minskog polja
Poruka je uređivana zadnji put čet 8.7.2021 16:37 (dery).
15 godina
odjavljen
offline
Re: Hoćete li se cijepiti protiv Covida-19?
dery kaže...

Čuj ovaj detalj:Na tulumu nas 15 svi se razbole osim mene. Nije se znalo ko pije ko plaća. Možda da dam svoje tijelo za istraživanje novog cijepiva na sve bolesti.Možda je kvalitetnom whiskeyu tajna.Svi piju govna a ja samo one od 100€ naviše.

Jesi vadio antitijela?

 

Doduše, znam za slučajeve koji su pouzdano bili privatno u kontaktu s virusom, profesionalno su izloženi riziku, nikad nisu oboljeli i nemaju antitijela. U istraživanju kojeg su proveli Primorac i Lauc, 25% testiranih koji su bili prethodno pozitivni na PCR testu nije razvilo antitijela, tako da vjerojatno ni to s antitijelima nije pozdan dokaz.

Privatne poruke su za privatne razgovore. Ne odgovaram na općenita pitanja vezana uz neku temu.
Poruka je uređivana zadnji put čet 8.7.2021 16:54 (MrBlc).
2 godine
neaktivan
offline
Re: Hoćete li se cijepiti protiv Covida-19?

Čitam baš o turizmu, turizam u RH bi ionako zapao u teškoće sam po sebi i bez korone.

Dobro oslikano u ovom članku iz 2019:

https://www.google.com/amp/s/amp.dw.com/hr/hrvatski-turizam-uni%25C5%25A1tava-samog-sebe/a-48243629

". Najprije se istaknula vijest o odgodi tradicionalnih dana kamenica u Stonu zbog zagađenosti Malostonskog zaljeva fekalnim bakterijama. Kao što je utvrđeno, razlog je sve izrazitiji rast broja turističkih kapaciteta sa septičkim jamama u okolišu te izuzetno osjetljive uvale.

Dani kamenica potom su ipak održani, s izvjesnim ograničenjima oko pozicija s kojih su školjke ubrane, no prijetnja nije zaboravljena. "


Neki turisti ovdje doslovno jedu fekalije.

" Što se tiče ekološke problematike, indikativna je bila jedna izjava biologa Nenada Jasprice iz dubrovačkog Instituta za more i priobalje. „Ili vrhunska kamenica ili turizam – jedno s drugim ne ide“"

Poruka je uređivana zadnji put čet 8.7.2021 17:37 (Theophilus Ruy).
 
1 1 hvala 0
2 godine
offline
Re: Hoćete li se cijepiti protiv Covida-19?
MrBlc kaže...
Za ostale je dovoljna preporuka, ne potrebe za prisilama jer je manje od 10% svih smrti od covida je u kategoriji mlađih od 60 godina, a većina od tih 10% je uz to imala neko prethodno stanje koje im diže rizik. .

 

 Internet doktore, opet pišeš gluposti.

Kako ti znaš kakvo su "prethodno stanje" imali ti tvojih 10% ?

 

Ti si odvrmorio svoje (Stole vs Balkan Boy)

 

Više neću čitati Bug vijesti prof.dr, znastvenika Raosa, nego tvoje, o moj guru...

Theophilus Ruy kaže...
Hrvatski izvoz se temelji na turizmu 70%


 Đizs, nemoj više pisati pizdarije, već ako ti nešto nije jasno imaš sve na webu...

 

E, s kojim sokočarama ja imam posla.

Nisam ni ja normalan čim ovo čitam i odgovaram.

Privatne poruke su za privatne razgovore. Ne odgovaram na općenita pitanja vezana uz neku temu, osim o Covidu.
Poruka je uređivana zadnji put čet 8.7.2021 20:59 (Zaporožac).
2 godine
neaktivan
offline
Re: Hoćete li se cijepiti protiv Covida-19?
Točno krivi podatak,

Hrvatska ima velik izvoz usluga, kojim dominira turizam s udjelom od oko 70 % ukupnog izvoza usluga

Zaslužio si slatkiš.
15 godina
online
Re: Hoćete li se cijepiti protiv Covida-19?

 

A tko je kriv što HZJZ nema te podatke? Ili ima? Tko laže? Kako ćemo spavati večeras?

I kako to sve išta mijenja stvari? Opće je poznato i već 100 godina da nijedno cjepivo ne djeluje na sve ljude.

 

I od čega su sad umrli, od covida ili s covidom? Jer ti si nedavno rekao da je to bolest s minimalnom smrtnošću.

PSN: DrskaBitanga, Xbox: MalaBitanga, Steam: Bitanga, Battle.net: Bitanga#2872, Uplay: DrskaBitanga, Origin: DrskaBitanga, Nintendo Switch Friend Code: SW-7419-2699-7478
Poruka je uređivana zadnji put čet 8.7.2021 21:50 (Bitanga).
13 godina
offline
Re: Hoćete li se cijepiti protiv Covida-19?
Louis Pluto kaže...

mislim da se sakupio dobar broj antivaxera koji parazitiraju na nesreći čovjeka koji je siguran sa psovkom a u biti nema pojma...

najgori je imo D3lBoy koji nas upozorava na opasnosti od cjepljenja dok ga u isto vrijeme bk za društvo, pa nam nudi još jedan anegdotalni primjer gdje upravo dokazuje da je notorni antivaxer a ne društvenoneodgovorni autista kakvim se imo želio predstaviti...

prijetvornost u njegovim komentarima je gotovo dovoljna da čovjek pobere ban od nerviranja i posljedičnog pyčkaranja

 Koji antivaxeri,koji teoretičari zavjere,koji ravnozemljaši.Vidiš,radi upravo takvih kak si ti,koji omalovažavaju druge te ih smatraju neznalicama i niskobrazovanima te na posljetku "nemapojmašima" ide sve u lijepe 3 pikse marmelade.Radim u AT...znaš koliki je postotak cijepljenih?!Termini se otkazuju,ne dolazi se po dogovorenu drugu dozu cjepiva....a znaš zakaj?Jer nekaj gadno smrdi,smrdi da se osjeti po cijelom svijetu.Znaš koliko je privatnika propalo,zatvorilo obrte,pa kak da se živi?!Prvotno je bilo da će se cjepiti svakih 6 mj.pa 9mj.pa da su onda dvije doze dostatne,pa je došel britanski soj pa indijski soj pa lambda soj za kojeg sad vele da je obična gripa i da je ustvari preimenovani britanski soj!Pa ko tu koga??Daj se malo informiraj s obje strane.Nisu informacije koje ti serviraju politički podobni ljudi uvijek istinite.Pa koliki znanstvenici su ušutkavani,cenzurirani a kojima Beroš & Co nisu ni do malog prsta a prozvani su teoretičarima zavjere.Imam kolege Slovake,Poljake,Čehe...pogledaj koju im represiju rade njihovi na granicama,koje su do par dana bile otvorene te su dnevni radnici migranti prolazili kroz njih a sad su im stavili betonske blokove i nema dalje....Schengenska zona......halo.

A kad mi neko spomene WHO,ruknul bi ga u bulju....WHO jedna od najkorumpiranijih organizacija svijeta o kojoj se toliko već napravilo istraživanja i dokumentaraca da mi se bljuje od spomena dotične.

Možda sam ostao bez oca ali bez zdrave pameti i logičkog razmišljanja te preispitivanja očiglednog još nisam.

Biti ili ne biti pitanje je sada.
7 godina
offline
Re: Hoćete li se cijepiti protiv Covida-19?

Gdje si vidio u tekstu da piše da su umrli od covida? 

Samo se spominje smrt akon cijepljenja, a opće je poznato da može doći do ugrušaka. 

I want to believe
14 godina
offline
Hoćete li se cijepiti protiv Covida-19?

Ja još oporavljam kažiprst od ihush sindroma pretjeranog scrollanja.

 

Inače, znate kako djeci daju Ramboxove tekstove da ispravljaju Č i Ć, e pa tako na razgovoru za posao dobijete Ihushov tekst da prvo u 60 sekundi prebrojite točke, zareze i crtice, a zatim zadatak da sročite kratki sadržaj.

 

Ihuše, mislim da držiš rekord foruma:

 

iHush - Esej.

 

55.550 znakova s razmacima, 9128 riječi, 9.128 razmaka, 46.516 znakova bez razmaka.

 

Za usporedbu:

 

Ivan Mažuranić - Smrt Smail-age Čengića:

 

31.547 znakova s razmacima, 4888 riječi, 4712 razmaka, 26.427 znakova bez razmaka.

 

****

Ono kad ihush dođe nakon pola godine u Instar reklamirat mehaničku tipkovnicu jer nije odradila 10 milijuna klikova kako su reklamirali. - "Gospodine koji kurac?" iHush - ma inače tipkam na dvije.

Ovaj potpis nije u skladu s propisima.
Poruka je uređivana zadnji put čet 8.7.2021 22:22 (ivan dragi).
Moj PC  
18 0 hvala 0
15 godina
online
Re: Hoćete li se cijepiti protiv Covida-19?
Brki1994 kaže...

Gdje si vidio u tekstu da piše da su umrli od covida? 

Samo se spominje smrt akon cijepljenja, a opće je poznato da može doći do ugrušaka. 

 

Ne, eto vidiš kako si krivo i glupo zaključio. Spominje se da su umrli bili cijepljeni.

A umrli su u "covid" bolnici, informacije je dala infektologinja itd. Ima puno hintova u tekstu iz kojih se može zaključiti da se radi o pacijentima koji su dobili covid i umrli unatoč tome što su bili cijepljeni, a ne od cjepiva. A cijela priča je zbog toga što se tvrdi da cijepljeni imaju koristi i zato što će imati blage simptome ako se zaraze. Pa sad imamo 8 umrlih koji su bili cijepljeni. Pa je očito panika u redovima neznalica.

PSN: DrskaBitanga, Xbox: MalaBitanga, Steam: Bitanga, Battle.net: Bitanga#2872, Uplay: DrskaBitanga, Origin: DrskaBitanga, Nintendo Switch Friend Code: SW-7419-2699-7478
Poruka je uređivana zadnji put čet 8.7.2021 22:24 (Bitanga).
14 godina
offline
Hoćete li se cijepiti protiv Covida-19?

Ispadaju jako neozbiljni i nespoisobni sa ovakvom razlikom u podacima unutar par dana. od 0 do 8. S druge strane očiti dokaz da nema neke cenzure ili da novinari ne nanjuše i ne objave.

Moj PC  
0 0 hvala 0
16 godina
offline
Re: Hoćete li se cijepiti protiv Covida-19?
spaljeni kaže...

Ljudi, realno i cinjenicno se zbilja uopce ne zna koliko ljudi dnevno umire od Corone, sa brojkama se naveliko manipulira a to ljudi vide, pa nisu svi totalno blesavi...

 

Sad je turizam i nema sanse da ce ih puno umirati... ali sta tu tocno ide u statistiku to ni sam stozer ne zna!

Konkretno, moja stara se cjepila prije mjesec dana, seceras na inzulinu po potrebi jel...

 

Cjepivo ne stiti 100% i cjepljeni i dalje mogu biti pozitivni ali sa blazom klinickom slikom i sada ako bi slucajno nedaj boze umrla uskoro imamo slucaj:

 

1. Ako je bila cjepljena a pozitivna na Covid - umrla je od secera.

2. Ako nije bila cjepljena a pozitivna na Covid - umrla je od Covida.

3. Ako nije bila cjepljena a nije pozitivna na Covid - umrla je od secera.

4. Ako je bila cjepljena a negativna na Covid - opet umrla od secera.

 

Dakle nema tog scenarija u Hrvatskoj da je osoba cjepita, pozitivna i umrla od Covida - takva jos nije umrla jer je umrla od neke teske bolesti!

Dakle nema tog scenarija u Hrvatskoj da je osoba cjepita i umrla vrlo brzo nakon cjepljenja negativna a da to nije opet secer ili neka bolest!

 

Cjepljeni ne umiru od Covida, isto tako tko god umre brzo nakon cjepljenja je umro obavezno od neke bolesti! Pa koji ce to patolog u Hrvatskoj imati muda napisati da je Cjepivo mozda uzrokovalo komplikacije i smrt ? Pa takav bi bio streljan bilo gdje u svijetu. Znam tj. znao sam 3 starije osobe tu u mojoj ulici tj kvartu koje su umrle "prirodnom smrcu" sto bi se reklo u straosti ali cjepile su se sve 3... ajde ko ce dokazat i kako da cjepivo nema veze sa time ? Tko vodi statistiku od ukupnog broja umrlih u RH dali su cjepiti ili nisu ?


 

 

 

 Eto, to sam napisao u ponedeljak a niti sam strucnjak, magistar, novinar niti genije - cudo prirode pa da u stilu Einstena, da tvrdim nesto sto je 100% zasigurno za tvrditi i da nema sanse da sam pogrijesio!

 

Sada imamo ovo:

 

https://www.rtl.hr/vijesti-hr/novosti/hrvatska/4066398/katastrofalni-gaf-hzjz-a-evo-kako-se-stvara-nepovjerenje-nije-vam-jos-jasno-nije-ni-nama/

 

Ali zbilja odlican rtv prilog u RTL Direktu.  Ako sam ja ovo kao vulgaris gradjanin - tipicna Hrvatska seljacina primjetio da nikako ne moze stimati i da nisu realne  te brojke koje stozer izbacuje i da je nemoguce da vise cijepljeni ne umiru od Covida, ocito to vide i pametniji od mene. Ovaj medijski pritisak na gradjane vise nije normalan, izjave gdje politicari krive obicne ljude a sami su nesposobni i jednostavno ne shvacaju da ljudi idu kontra jer ih se otvoreno i sluzbeno LAZE i pravi glupavim.... 35% cjepljeni u Minstarstvu zdrastva - pametnom ( a i malo manje pametnom...)  dosta! 

 

Najjace mi je sto vise bolestan nemos uci u bolnicu, sada moras biti zdrav i bez temperature  da bi usao u bolnicu ljeciti se 

8 godina
offline
Hoćete li se cijepiti protiv Covida-19?

Priča iz života. Šećem s kolegicom ulicom, počnemo nešto stručno razgovarati, kad nas zaustavi neka mlađa ženska osoba na klupi, pa kaže: "Oprostite što smetam, no vidjela sam da ste stručnjaci pa bih vas molila da mi pomognete." Nalazi se, kaže, u dilemi bi li se cijepila ili ne. Ima astmu a usto je alergična. Ja joj kažem da i ja imam astmu i da sam isto tako alergičan, te da sam se dvaput cijepio bez ikakvih nuspojava. Slično reče i moja kolegica. Ja se predstavim kao kemičar, pa ispravim "biokemičar" jer sam se tijekom znanstvene karijere bavio nešto i biokemijom. Kolegica se pak predstavi kao "biolog" uz ispravku "imunolog" jer je magistrirala imunologiju. Nakon što smo joj sve objasnili, čvrsto je odlučila da će se cijepiti, to više što na tome inzistira njezina svekrva. I gle sad! Zar se više vjeruje slučajnim prolaznicima i jezičavoj svekrvi nego liječnicima, znanstvenicima, političarima, imunolozima, epidemiolozima? Ili što reći za gospođu i gospodina u vrlo rizičnoj skupini koji kažu se neće cijepiti jer slušaju svoga zeta - a taj je njihov zet veliki stručnjak jer je završio nešto na Filozofskom fakultetu! (A mene neće slušati jer, valjda, manje znam o C-19 od njihova zeta.) Sve skupa ima materijala za jednu široku studiju koja bi se bavila sugestijom, manipulacijom, povjerenjem itd., itd.  

 
10 0 hvala 2
7 godina
offline
Re: Hoćete li se cijepiti protiv Covida-19?
Zizo kaže...
Louis Pluto kaže...

mislim da se sakupio dobar broj antivaxera koji parazitiraju na nesreći čovjeka koji je siguran sa psovkom a u biti nema pojma...

najgori je imo D3lBoy koji nas upozorava na opasnosti od cjepljenja dok ga u isto vrijeme bk za društvo, pa nam nudi još jedan anegdotalni primjer gdje upravo dokazuje da je notorni antivaxer a ne društvenoneodgovorni autista kakvim se imo želio predstaviti...

prijetvornost u njegovim komentarima je gotovo dovoljna da čovjek pobere ban od nerviranja i posljedičnog pyčkaranja

 Koji antivaxeri,koji teoretičari zavjere,koji ravnozemljaši.Vidiš,radi upravo takvih kak si ti,koji omalovažavaju druge te ih smatraju neznalicama i niskobrazovanima te na posljetku "nemapojmašima" ide sve u lijepe 3 pikse marmelade.Radim u AT...znaš koliki je postotak cijepljenih?!Termini se otkazuju,ne dolazi se po dogovorenu drugu dozu cjepiva....a znaš zakaj?Jer nekaj gadno smrdi,smrdi da se osjeti po cijelom svijetu.Znaš koliko je privatnika propalo,zatvorilo obrte,pa kak da se živi?!Prvotno je bilo da će se cjepiti svakih 6 mj.pa 9mj.pa da su onda dvije doze dostatne,pa je došel britanski soj pa indijski soj pa lambda soj za kojeg sad vele da je obična gripa i da je ustvari preimenovani britanski soj!Pa ko tu koga??Daj se malo informiraj s obje strane.Nisu informacije koje ti serviraju politički podobni ljudi uvijek istinite.Pa koliki znanstvenici su ušutkavani,cenzurirani a kojima Beroš & Co nisu ni do malog prsta a prozvani su teoretičarima zavjere.Imam kolege Slovake,Poljake,Čehe...pogledaj koju im represiju rade njihovi na granicama,koje su do par dana bile otvorene te su dnevni radnici migranti prolazili kroz njih a sad su im stavili betonske blokove i nema dalje....Schengenska zona......halo.

A kad mi neko spomene WHO,ruknul bi ga u bulju....WHO jedna od najkorumpiranijih organizacija svijeta o kojoj se toliko već napravilo istraživanja i dokumentaraca da mi se bljuje od spomena dotične.

Možda sam ostao bez oca ali bez zdrave pameti i logičkog razmišljanja te preispitivanja očiglednog još nisam.

 da se ponovim, ljudi koji su protiv cijepljenja su antivaxeri... dakle čudiš se mjerama, ne želiš ih a ipak si protivnik cijepljenja jer ti smrdi... i na kraju logičko razmišljanje, wtf!?

3 godine
protjeran
offline
Re: Hoćete li se cijepiti protiv Covida-19?

Ti se raspravaljaš s likom koji misli da postoji lambada soj 

3 godine
protjeran
offline
Re: Hoćete li se cijepiti protiv Covida-19?

Jbga sorry al mi vuče na 

Nije se desilo - Home | Facebook

2 godine
neaktivan
offline
Re: Hoćete li se cijepiti protiv Covida-19?
To prozivanje antivakserima je nonsens.

Da pojasnimo.
Svi su se prije samo godinu dana smijali pravim antivakserima, lidiji gjalski, srećku sladoljevu...

tako i ja.

Prošlo je godinu dana, izumili cijepivo, nisam se cijepio iz osobnih razloga, sada sam i ja antivakser.

Glupost, ništa se promijenilo nije. Nisam antivakser.


Poruka je uređivana zadnji put pet 9.7.2021 7:53 (Theophilus Ruy).
 
7 1 hvala 0
15 godina
odjavljen
offline
Re: Hoćete li se cijepiti protiv Covida-19?
Bitanga kaže...

A tko je kriv što HZJZ nema te podatke? Ili ima? Tko laže? Kako ćemo spavati večeras?

I kako to sve išta mijenja stvari? Opće je poznato i već 100 godina da nijedno cjepivo ne djeluje na sve ljude.

 

I od čega su sad umrli, od covida ili s covidom? Jer ti si nedavno rekao da je to bolest s minimalnom smrtnošću.

https://www.rtl.hr/vijesti-hr/novosti/hrvatska/4066346/zamjenica-ravnatelja-hzjz-a-o-informaciji-da-je-u-dubravi-umrlo-8-cijepljenih-pacijenata-nemamo-sve-podatke-iz-bolnice/

 

Do današnjeg dana nemamo sve podatke iz jedne ustanove pa tako ni iz bolnice Dubrava jer uvijek ti podaci kasne u odnosu na stvarno vrijeme...

Iako sada ne možemo detlajno istražiti ovih osam slučajeva, trebat će nam neko virjeme...

Moram reći da su sve osobe starije životne dobi i da su to osobe sa ozbiljnim komorbiditetima...

 

Nismo dobili podatke, ovaj, nismo ih stigli proučiti, ali ipak znamo da su to osobe sa ozbiljnim komorbiditetima.

 

Jako vjerodostojno...

 

 

Također, postavlja se pitanje zbog čega bi se osoba koja je cijepljena uopće testirala ako nema karakteristične simptome. S druge strane, necijepljene osobe koje su primljene u bolnicu zbog životnougrožavajućeg stanja su pisane pod smrt od korone čak i ako su koronu pokupile u bolnici. Ako tako vodiš statistiku, onda se ne možeš čuditi kad ljudi toj statistici ne vjeruju.

 

Ja vjerujem da je cjepivo učinkovito u smanjenju vjerojatnosti smrtnog ishoda barem 90%, vjerojatno i više, ali uz ovakve stvari, točna brojka je upitna.

 

Privatne poruke su za privatne razgovore. Ne odgovaram na općenita pitanja vezana uz neku temu.
15 godina
odjavljen
offline
Re: Hoćete li se cijepiti protiv Covida-19?
danen kaže...

Priča iz života. Šećem s kolegicom ulicom, počnemo nešto stručno razgovarati, kad nas zaustavi neka mlađa ženska osoba na klupi, pa kaže: "Oprostite što smetam, no vidjela sam da ste stručnjaci pa bih vas molila da mi pomognete." Nalazi se, kaže, u dilemi bi li se cijepila ili ne. Ima astmu a usto je alergična. Ja joj kažem da i ja imam astmu i da sam isto tako alergičan, te da sam se dvaput cijepio bez ikakvih nuspojava. Slično reče i moja kolegica. Ja se predstavim kao kemičar, pa ispravim "biokemičar" jer sam se tijekom znanstvene karijere bavio nešto i biokemijom. Kolegica se pak predstavi kao "biolog" uz ispravku "imunolog" jer je magistrirala imunologiju. Nakon što smo joj sve objasnili, čvrsto je odlučila da će se cijepiti, to više što na tome inzistira njezina svekrva. I gle sad! Zar se više vjeruje slučajnim prolaznicima i jezičavoj svekrvi nego liječnicima, znanstvenicima, političarima, imunolozima, epidemiolozima? Ili što reći za gospođu i gospodina u vrlo rizičnoj skupini koji kažu se neće cijepiti jer slušaju svoga zeta - a taj je njihov zet veliki stručnjak jer je završio nešto na Filozofskom fakultetu! (A mene neće slušati jer, valjda, manje znam o C-19 od njihova zeta.) Sve skupa ima materijala za jednu široku studiju koja bi se bavila sugestijom, manipulacijom, povjerenjem itd., itd.  

Unatoč tome što se ne slažemo u vezi cijepljenja nerizičnih skupina (ja ipak uračunavam činjenicu da je cijepljenje, za onoga tko se odluči cijepiti, 100% siguran događaj, dok vjerojatnost zaraze ovisi o epidemiološkoj situaciji), ovo je zapravo srž našeg problema:

 

Imamo malu procijepljenost rizičnih skupina, a ljudi su skloniji povjerovati neznancu nego struci. Glavno neslaganje na ovom topicu je zapravo tko je za to kriv - neznanci ili političari i struka koja se dala ispolitizirati.

Privatne poruke su za privatne razgovore. Ne odgovaram na općenita pitanja vezana uz neku temu.
15 godina
odjavljen
offline
Re: Hoćete li se cijepiti protiv Covida-19?
Louis Pluto kaže...

 da se ponovim, ljudi koji su a priori protiv cijepljenja su antivaxeri...

Fixed.

 

Da li je antivaxer onaj tko smatra da 80 godišnjake nema smisla cijepiti protiv HPV-a? Po nekorigiranoj definiciji jest. Po korigiranoj nije.

Privatne poruke su za privatne razgovore. Ne odgovaram na općenita pitanja vezana uz neku temu.
2 godine
neaktivan
offline
Re: Hoćete li se cijepiti protiv Covida-19?
"Ja mislim da bi bilo izuzetno važno da država poduzme sve što može da se cijepe rizične skupine. To da smo mi cijepili samo 53 posto ljudi starijih od 80 godina, to je kataklizmička pogreška naših epidemiologa. Osobno, mislim da svi naši epidemiolozi trebaju obići svakog starijeg od 65 godina i objasniti im da ovo nije bezazlen virus i ako osoba nije preboljela, da je izuzetno važno da se cijepi jer će time zaštititi sebe”, rekao je Lauc za RTL."


Neka se cijepe prvo:
rizične skupine,
Učenici
Zdravstveni djelatnici

Onda možemo razmišljati što dalje.


"Spasi turizam," viču.

A trebali bi ustvari spašavati prvo rizične skupine, onda zdravstvo, pa školsku godinu.

Zašto školsku godinu? Tako da ubuduće ima manje kretena(jer će djeca biti pametnija) .
Poruka je uređivana zadnji put pet 9.7.2021 9:10 (Theophilus Ruy).
 
9 2 hvala 0
15 godina
odjavljen
offline
Re: Hoćete li se cijepiti protiv Covida-19?

Kad usporediš kruške i jabuke, svašta je moguće.

 

Među necijepljenima imaš preko 50 puta veći omjer mlađih od 50 godina nego među cijepljenima.

 

Ako pogledaš dobne skupine odvojeno:

 

Mlađi od 50:

Necijepljeni imaju smrtnost 0,011%

Cijepljeni imaju smrtnost - niti jedan slučaj

 

 

Stariji od 50:

Necijepljeni imaju smrtnost 3,89%

Cijepljeni imaju smrtnost 1,41%

 

Dakle, tvrdnja ne stoji, cjepivo zapravo sigurno smanjuje smrtnost.

 

Prema ovim brojkama možda izgleda da ni smanjenje nije toliko veliko koliko proizvođač tvrdi, ali ovo je udio smrti samo u detektiranim slučajevima. Kod cijepljenih je manja vjerojatnost zaraze, ali i zbog izostanka obveze testiranja, manja je vjerojatnost i detekcije zaraze.

Privatne poruke su za privatne razgovore. Ne odgovaram na općenita pitanja vezana uz neku temu.
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice