Hoćete li se cijepiti protiv Covida-19? zaključana tema

poruka: 8.530
|
čitano: 943.367
|
moderatori: vincimus
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
Ovo je tema za komentiranje sadržaja Bug.hr portala. U nastavku se nalaze komentari na "Hoćete li se cijepiti protiv Covida-19?".
16 godina
offline
Re: Hoćete li se cijepiti protiv Covida-19?
D3lBoy kaže...

Može jedno kontroverzno pitanje?

Ako društvo nije briga za moju odluku i moje tijelo (my body my choice anyone? il to ne vrijedi jer uzrokujem pomor penzionera?), štoviše, mrzi me jer se ne želim cijepiti, eventualno ce nas gledat ko šugu. Kako tocno bi ja trebao imat simpatije i osjecaje za te ljude? Zašto? Za kolektivno dobro? Zašto ako meni to isto društvo to otvoreno ne želi?

Jesam li sociopat? Ako jesam u redu sam s tim.

U principu, da si sociopat vjerojatno nisi, ali imaš li sociopatskih karakteristika, imaš.

problem je što si dio društva. Kao dio društva imaš i prava i obveze. Ne može jedno bez drugog.

10 godina
offline
Re: Hoćete li se cijepiti protiv Covida-19?

Ok, no gdje staje? Tko mi garantira da se to nece nastaviti sa necim sedmim? Nitko, no rijesavamo se problema (što je upitno) dok su problemi evidentni, no mene malo muci ta buducnost koja je sve ogranicenija.

Tobože Europska unija je moderna politika, slobode i izbora (tobože), a sad najednom lagano Kina. I tamo se vesele sto dobiju free daily rent a bike jer su skupili dovoljno social credit poena, aka, napravila je nesto za drustvo - "drustvo" je vratilo njoj. Bajs, na dan.

Battlelog: D3lBoy-00
16 godina
offline
Re: Hoćete li se cijepiti protiv Covida-19?
D3lBoy kaže...

Ok, no gdje staje? Tko mi garantira da se to nece nastaviti sa necim sedmim? Nitko, no rijesavamo se problema (što je upitno) dok su problemi evidentni, no mene malo muci ta buducnost koja je sve ogranicenija.

Tobože Europska unija je moderna politika, slobode i izbora (tobože), a sad najednom lagano Kina. I tamo se vesele sto dobiju free daily rent a bike jer su skupili dovoljno social credit poena, aka, napravila je nesto za drustvo - "drustvo" je vratilo njoj. Bajs, na dan.

Nitko ti ne jamči ništa. Zato imamo izbore, biramo one koji nas zastupaju i slično.

Kad su teška vremena, nema "širenja sloboda", samo "smanjivanja".

A cjepiva su trenutno jedini način "rješavanja" problema. Naravno, tu su i opće blokade svega i svačega, no nekako sumnjam da se i to ne bi dovodilo pod nazivnik "smanjivanje sloboda".

 

Ista stvar s EU, slobode pojedinca su OK dok ne zadiru u slobodu ili sigurnost drugog pojedinca. Zato je sama ideja slobode jako nedefinirana, srećom smo (još) daleko od Kine ili sličnih država.

10 godina
offline
Hoćete li se cijepiti protiv Covida-19?

Mjesecima na forumu ne komentiram ništa jer svaki put kad se ulogiram da pročitam nešto ova se tema nađe na vrhu i nakon što mi se zgadi život odustanem uopće od sudjelovanja na forumu. Godinu i pol prijašnja i ova tema su platforma za izdr+kavanje jedno te istih osoba i njihovo prosipanje pameti i mudrosti. Odavno je ovo prešlo u rang prepucavanja lijevih i desnih koji su odavno prešli na"četrspetu".Spustite se konačno svi zajedno na zemlju i prebacite se na neke druge teme gdje ne ispadate zagriženi frikovi koji hodočaste mjesecima na istu temu. Ako već imate toliko slobodnog vremena uzmite neki projekt u ruke, sredite okućnicu ili pročitajte pokoju knjigu da jednom kad se vratimo u "normalu" ne izađete kao šizoidni luđaci kojima će prvo pitanje biti "jesi se cijepio?".

 

Cijepljenje nije obavezno i dok je tako nemate ni jedni ni drugi nikakvo pravo držati predavanja drugoj strani, niti se osjećati boljima zato što ste se cijepili ili niste cijepili. Odluka je na svakome. Imate pravo ukazati kad se šire neistine, ali ova tema davno nema veze s tim.

Preseravanja sa cijepivo je besplatno a ti ga budala ne želiš su u istom rangu sa onima koji tvrde da je u cjepivu čip zbog kojeg im se žlice lijepe po tijelu. Identično. Cjepivo nije besplatno, platio ga je svaki porezni obveznik RH i svatko za sebe ima pravo odlučiti dal' će se cijepiti ili ne jer cijepljenje nije obavezno.

.

Ako vam je toliko proradio osjećaj brige za svoj narod onda se npr potrudite pa obrazujte ljude da teenagere cijepe protiv HPV-a ili objasnite novim generacijama važnost kondoma pošto ih sve više misli da su to ukrasi koji vise na policama dućana i njima ne trebaju. Ovim mlaćenjem mrtve kokoši po temi koja iskače iz paštete samo sebi pumpate ego i nećete promijeniti ničije mišljenje. Ni jedan forumaš kojeg se trudite "preobratiti" se neće otići cijepiti zato jer ga vi uvjeravate da treba na cijepljenje. Isto tako ni jedan forumaš neće odbiti cijepljenje zato jer se vi niste cijepili, a bome ni baba iz Pičkovca neće dobiti potrebu otići na cijepljenje zato što ste joj vi to napisali na forumu. Ima dovoljno informacija o cijepljenju na svim živim platformama, potralima, ekranima i novinama da se netko odluči sam dal' će na cijepljenje ili ne. 

 

Odavno ova tema ni ovdje ni općenito nema više apsolutno nikakve veze sa strukom ni samim virusom već sa čistom politikom. Još od famoznog lockdowna nema nikakve veze sa strukom. Kada sam na početku napisala da je idiotski uvoditi lockdown kod desetina zaraženih dnevno jer ćemo si zatvoriti vrata za jesen kad ćemo imati tisuće su mi dežurni sveznalice ovdje napadali da širim paniku, kao i kad sam govorila da nema potrebe dezinficirati stubišta, prati maske na 90°C, dezinficirati ruke svakih minutu i pol i prati namirnice u kadama jer se ne radi o eboli. Još tada su dežurni sve što nije bilo preporuka struke proglašavali nepotrebnom panikom i svaki post se napadao kao da si pozvao ljude da šeću goli po cesti. Tada sam kao i većina odustala a ti isti su ostali i sad imaju amneziju na svoje prijašnje postove. Kada naglo više ništa nije bilo potrebno toliko ograničenja jer su dolazili izbori onda se pravdalo da struka zna najbolje, iako se ta struka i dalje najmanje pitala dal' nešto treba ili ne. Kada je "struka" odlučila da nam ne treba u listopadu lockdown jer si ga ne možemo priuštiti a imali smo tisuće zaraženih dnevno i naglo nije trebalo se javljati nikome ako imaš koronu već čekati da te epidemiolog nazove i kada se računalo da ako je jedan u familiji pozitivan svi su pozitivni. Onda se podržavalo struku u "logičnoj oduci".

Sada se podržavaju oduke o ograničavanju ulaska u trgovačke centre i bolnice na samo cijepljene ljude koji tamo neće imati maske dok se u isto vrijeme ista stvar ne dozvoljava unutarnjih prostorima kafića uz objašnjenje da se ljudi dulje zadržavaju u kafićima koji su prostorno manje. Ja ne znam zbilja u kojem lalalandu ta "struka" živi, ali ja osobno ne poznajem ni jednu ženu koja provede manje od 15 minuta u jednom dućanu  unutar trgovačkog centra. Isto tako ne znam nikoga tko ne čeka najmanje 15 minuta u bolnici. A još manje ne poznajem nikoga tko je 100% zaštićen nakon dva cjepiva i tko neće biti imati nikakvu mogućnost na takvom mjestu se zaraziti i dalje širiti virus. Neće nikoga ubiti, ali zaraziti...budimo realni.

Ali struku se ne pita, struka mora klimati glavom na ono što represivni aparat na čelu sa mojim sugrađaninom odlučuje(iako sve te odluke ne vrijede za njegov kvart). Struka je uspjela progurati autobus za V-P županiju i ima više uspjeha u cijepljenju od onih koji promoviraju zabranu ulaska bez putovnica, jer idu logikom ako hoćeš da se ljudi cijepe dovedi cjepivo njima, ali tko struku pita. 

 

Uglavnom cijepljenje je neobavezno, kad i ako bude obavezno cijepljenje tad ćete se moći legitimno prepucavati i klati. Do tad i jedni i drugi ispadate smiješni a vaše rasprave u rangu famozne Parlaonice u kojima škole dobiju temu i podijele pola učenika za a pola protiv pa oni trtljaju parole koje su ih ranije profesori naučili bez obzira dal' je to njihovo mišljenje ili nije jer treba imati dovoljan broj sugovornika s jedne i druge strane. Jer "struka" sama ne zna što radi i donosi odluke prema potrebi a onda usput potkopavaju i vas i vaše argumente pa ispadate smiješni već više od godinu dana. Al ako je vama gušt...

 

Hoy te he vuelto a recordar. Venias hacia mi, te oia sonreir. Hoy me dio por llorar. Me di cuenta que sin ti jamas sere feliz.
 
5 2 hvala 2
2 godine
neaktivan
offline
Re: Hoćete li se cijepiti protiv Covida-19?
D3lBoy kaže...

Može jedno kontroverzno pitanje?

Ako društvo nije briga za moju odluku i moje tijelo (my body my choice anyone? il to ne vrijedi jer uzrokujem pomor penzionera?), štoviše, mrzi me jer se ne želim cijepiti, eventualno ce nas gledat ko šugu. Kako tocno bi ja trebao imat simpatije i osjecaje za te ljude? Zašto? Za kolektivno dobro? Zašto ako meni to isto društvo to otvoreno ne želi?

Jesam li sociopat? Ako jesam u redu sam s tim.

 Biološka opasnost su zaraženi ljudi. 

Ostali nisu. Bili oni cijepljeni ili ne. 

 

 

Poruka je uređivana zadnji put sub 3.7.2021 15:02 (Theophilus Ruy).
14 godina
offline
Re: Hoćete li se cijepiti protiv Covida-19?
D3lBoy kaže...

Ok, no gdje staje? Tko mi garantira da se to nece nastaviti sa necim sedmim? Nitko, no rijesavamo se problema (što je upitno) dok su problemi evidentni, no mene malo muci ta buducnost koja je sve ogranicenija.

Tobože Europska unija je moderna politika, slobode i izbora (tobože), a sad najednom lagano Kina. I tamo se vesele sto dobiju free daily rent a bike jer su skupili dovoljno social credit poena, aka, napravila je nesto za drustvo - "drustvo" je vratilo njoj. Bajs, na dan.

 S veremena na vrijeme, u životu i kroz povijest dođe točka ili sa sa nama ili si protiv nas. Nas koji smo se ciojepili je strah od nastavka vrtoglavog zaduživanja, velike inflacije, propsati i kaosa. Barem je men tog strah i zato sam se cijepio, makar sam prebolio, istina ne želim ponovno oboljeti, bilo je gadno.

Ima li garancija za išta u životu. Nema, osim da će jednoga dana umrijeti, to je jedino sigurno i neminovno. 

10 godina
offline
Re: Hoćete li se cijepiti protiv Covida-19?
ihush kaže...

 -hmm? ... kad se teorija (pravo-zakon-ideje-ideali..) ne poklapa s praksom, znaš što se odbacuje? .. tj koliko vidim, može i upravo to pripremaju-uvode.

 

-tj, pojednostavljeno, osoba završava u zatvoru bez da je počinila ikoje kazneno djelo, oduzima se sloboda. A tek razlog? Zdravstveni... diskriminacija, koja na nivou eu-un za daleko manje stvari ide na sva zvona, no ne u ovom slučaju (globalno-isto) .. jer su eto tako odlučili. Da to isto radi recimo kina.. što bi bilo?

-može se sve.. a teorija je samo teorija ako je ne podupire toljaga (sila, izvršna vlast, neovisno tko je u pravu, jer se pravo suspendira, 'viši ciljevi-interesi'..).

 

eto imamo jednog koji je cijepljen u prvom valu i ističe mu 'rok trajanja' ... ne zna se što će nakon tog, tj opet cijepljenje je jedino logično, mada nitko (misli se na struku-zdravstveno-epidemiološku) to ne traži tj već se govri da je imunitet duži, barem godinu i više (tijela u srži kostiju itd.)

jednako može biti osoba koja iz zdravstvenih razloga ne može primiti cijepivo.. ne antivaxer, nego (kontra-izmišljeno) vaxer! .. ali iz nekog razloga ta osoba ne može, tj može na svoj rizik mada mu struka-doktor kaže suprotno.. što tad, tj kako toj osobi dati 'propusnicu' za slobodu? Nije zarazna, nije uzrok, nije kriminalac, no završi u konclogoru čisto jer nema auswajs.. koji ne može imati.

 

-diskriminacija, segregacija, po bilo kojoj osnovi je ideološki u svim civiliziranim društvima zabranjena, najvišim zakonima država i povelja un-a itd.. no eto, ovaj put to može.

 

-zaražena osoba, neovisno o cijepivu, propusnici i sl. treba-mora ići u karantenu, tj to je smisao karantene, izolacije. Nezaraženi? Koji smisao? Dok se propušta osoba koja ima propusnicu mada je možda zaražena-bolesna, bez testova itd.. jednostavno ima propusnicu, možda čak fejk-lažnu.. možda kriminalac, možda bombaš-terorista.. no on može u shoping, ima pass.. i to je ok. ili ipak nije?

 

-testirati, svi zaraženi u karantenu-izolaciju, kao i potencijalni rizik tj nepoznati do testa.. tako se bori protiv pandemije ili imunost/cjepivo. Ako imamo imunost tad nema potrebe za mjerama ove skale, pandemija je službeno prošla, gotova, time nema temelja za održavanje stanja krize i takvim kriznim mjerama koje uklučuju i suspenziju prava kao diskriminacija. Pandemija je bila razlog uvođenja kriznih mjera, kraj pandemije je automatizam ukidanja ... i naravno samoj mogućnosit da se ovakvi zakoni-odluke uopće donose no donose ih.. isti krizni stožer, koji ako krize nema više nema čemu postojati.

-jesmo li u krizi, pandemiji ili nismo? ako jesmo, tad treba strože mjere, lockdown, obvezno cijepljenje, mjere + 3xmaske na licu mada ne pomažu, slažem se treba sve to.. i tad je opravdano, no ako je kriza prošla, ako je pandemija završena, temeljem čega tad i dalje provode iste mjere isti krizni stožeri i dodatno segregiraju ljude po kriteriju koji ni jedan zakon ne dozvoljava osim kad ga se zaobiđe ili suspendira?

-viši interes?

 

-nevina osoba, zdrava, ne zarazna, nije počinila ništa, baš ništa.. i oduzima se sloboda kretanja. To je = zatvor.

-krivci, kriminalci, antivaxeri, ravnozemljaši, šverceri, manijaci.. svi oni mogu ako imaju propusnicu, kao što je to nekad za prijelaz granice bila putovnica-pasoš.. no kriminal je nalazio načina kako ga dobiti i to ga nije spriječavalo, pa tako i za ovo, što je još lakše falsificirati, tj komadić papira, auswajs.. koji dijeli ljude na slobodne i one druge, strašno.

  

Nadglednik dina
10 godina
offline
Re: Hoćete li se cijepiti protiv Covida-19?
forumaš kaže...
D3lBoy kaže...

Ok, no gdje staje? Tko mi garantira da se to nece nastaviti sa necim sedmim? Nitko, no rijesavamo se problema (što je upitno) dok su problemi evidentni, no mene malo muci ta buducnost koja je sve ogranicenija.

Tobože Europska unija je moderna politika, slobode i izbora (tobože), a sad najednom lagano Kina. I tamo se vesele sto dobiju free daily rent a bike jer su skupili dovoljno social credit poena, aka, napravila je nesto za drustvo - "drustvo" je vratilo njoj. Bajs, na dan.

 S veremena na vrijeme, u životu i kroz povijest dođe točka ili sa sa nama ili si protiv nas. Nas koji smo se ciojepili je strah od nastavka vrtoglavog zaduživanja, velike inflacije, propsati i kaosa. Barem je men tog strah i zato sam se cijepio, makar sam prebolio, istina ne želim ponovno oboljeti, bilo je gadno.

Ima li garancija za išta u životu. Nema, osim da će jednoga dana umrijeti, to je jedino sigurno i neminovno. 

Sve što si naveo je vec na nenormalnoj skali uvedeno, pogotovo inflacija gdje se u zadnjih godinu dana isprintalo vise novca nego u 30 godina. Doslovno prije cjepiva je vec novac postao bezvrijedan, a efekti inflacije ce dolaziti u valovima s vremenom. I tako ce se prebaciti na antivaxere .com

Battlelog: D3lBoy-00
14 godina
offline
Re: Hoćete li se cijepiti protiv Covida-19?
D3lBoy kaže...
forumaš kaže...
D3lBoy kaže...

Ok, no gdje staje? Tko mi garantira da se to nece nastaviti sa necim sedmim? Nitko, no rijesavamo se problema (što je upitno) dok su problemi evidentni, no mene malo muci ta buducnost koja je sve ogranicenija.

Tobože Europska unija je moderna politika, slobode i izbora (tobože), a sad najednom lagano Kina. I tamo se vesele sto dobiju free daily rent a bike jer su skupili dovoljno social credit poena, aka, napravila je nesto za drustvo - "drustvo" je vratilo njoj. Bajs, na dan.

 S veremena na vrijeme, u životu i kroz povijest dođe točka ili sa sa nama ili si protiv nas. Nas koji smo se ciojepili je strah od nastavka vrtoglavog zaduživanja, velike inflacije, propsati i kaosa. Barem je men tog strah i zato sam se cijepio, makar sam prebolio, istina ne želim ponovno oboljeti, bilo je gadno.

Ima li garancija za išta u životu. Nema, osim da će jednoga dana umrijeti, to je jedino sigurno i neminovno. 

Sve što si naveo je vec na nenormalnoj skali uvedeno, pogotovo inflacija gdje se u zadnjih godinu dana isprintalo vise novca nego u 30 godina. Doslovno prije cjepiva je vec novac postao bezvrijedan, a efekti inflacije ce dolaziti u valovima s vremenom. I tako ce se prebaciti na antivaxere .com

 Da, ali što bi trebali legnuti i prepustiti se? ne napraviti minimum, pokušati vratiti se na staro, koje je bilo loše ali opet bolje i išlo je na bolje...smanjivanje javnog duga a ova pandemija je poništila sve te godine?

zašto se ne cijepiti? Ponavljam, zašto se ne cijepiti? Iz principa? Prenapuanog straha unatoč mišljenju struke? Vrijeme je za opake restrikcije, IMO baš zbog vas mlađih, ako si mlad, jer će te vračati ova sranja idučih dvadeset godina, kao što mi vračamo rat devedesetih.

2 godine
neaktivan
offline
Re: Hoćete li se cijepiti protiv Covida-19?
Da odgovorim na temu: Ja se neću cijepiti. Nemam razlog.

Poruka je uređivana zadnji put sub 3.7.2021 15:15 (Theophilus Ruy).
 
2 0 hvala 0
7 godina
offline
Re: Hoćete li se cijepiti protiv Covida-19?
D3lBoy kaže...

Ok, no gdje staje? Tko mi garantira da se to nece nastaviti sa necim sedmim? Nitko, no rijesavamo se problema (što je upitno) dok su problemi evidentni, no mene malo muci ta buducnost koja je sve ogranicenija.

Tobože Europska unija je moderna politika, slobode i izbora (tobože), a sad najednom lagano Kina. I tamo se vesele sto dobiju free daily rent a bike jer su skupili dovoljno social credit poena, aka, napravila je nesto za drustvo - "drustvo" je vratilo njoj. Bajs, na dan.

ne dipr, ukoliko ne shvaćaš da si svojim kretenarijama zapreka ostalima da ostvare što veću slobodu u datom trenutku ne samo da si psiho nego si i autističan, sloboda se ostvaruje u društvu ako misliš drugačije izoliraj se i živi sam na slobodnom teritoriju republike ego

10 godina
offline
Re: Hoćete li se cijepiti protiv Covida-19?
forumaš kaže...
D3lBoy kaže...
forumaš kaže...
D3lBoy kaže...

Ok, no gdje staje? Tko mi garantira da se to nece nastaviti sa necim sedmim? Nitko, no rijesavamo se problema (što je upitno) dok su problemi evidentni, no mene malo muci ta buducnost koja je sve ogranicenija.

Tobože Europska unija je moderna politika, slobode i izbora (tobože), a sad najednom lagano Kina. I tamo se vesele sto dobiju free daily rent a bike jer su skupili dovoljno social credit poena, aka, napravila je nesto za drustvo - "drustvo" je vratilo njoj. Bajs, na dan.

 S veremena na vrijeme, u životu i kroz povijest dođe točka ili sa sa nama ili si protiv nas. Nas koji smo se ciojepili je strah od nastavka vrtoglavog zaduživanja, velike inflacije, propsati i kaosa. Barem je men tog strah i zato sam se cijepio, makar sam prebolio, istina ne želim ponovno oboljeti, bilo je gadno.

Ima li garancija za išta u životu. Nema, osim da će jednoga dana umrijeti, to je jedino sigurno i neminovno. 

Sve što si naveo je vec na nenormalnoj skali uvedeno, pogotovo inflacija gdje se u zadnjih godinu dana isprintalo vise novca nego u 30 godina. Doslovno prije cjepiva je vec novac postao bezvrijedan, a efekti inflacije ce dolaziti u valovima s vremenom. I tako ce se prebaciti na antivaxere .com

 Da, ali što bi trebali legnuti i prepustiti se? ne napraviti minimum, pokušati vratiti se na staro, koje je bilo loše ali opet bolje i išlo je na bolje...smanjivanje javnog duga a ova pandemija je poništila sve te godine?

zašto se ne cijepiti? Ponavljam, zašto se ne cijepiti? Iz principa? Prenapuanog straha unatoč mišljenju struke? Vrijeme je za opake restrikcije, IMO baš zbog vas mlađih, ako si mlad, jer će te vračati ova sranja idučih dvadeset godina, kao što mi vračamo rat devedesetih.

 

Theophilus Ruy kaže...
Ja se neću cijepiti. Nemam razlog.

Kako je kolega rekao. Nemam razlog, tj. imam, ne želim, mislim da je to put ka ogranicenju slobode, a za takvu buducnost nisam zainteresiran. Nije me strah "5G CIPOVA" vec ne zelim, prebolio sam koronu, vidio sam na sebi i bliznjima i ne zelim.
A kako sam gore rekao, posto vidim (upravo na FB) gdje ljudi zele doslovno sve najgore antivakserima (mislim sama cinjenica da smo grupirani pod imenom..) s time da jedan poziva na "vješanje antivaksera" imam odvratan okus polarizacije društva, gdje društvo postaje gore od onih koji sam zakon i uvode. I s time gubim sve volje za "vracanje drustvu" koje ne samo da mi ne daje nego mi oduzima.

O financijskom stanju mene, obitelji, posla, poreza od kojeg novac ide u nevjerojatno glupim smjerovima da ne pricam... Jednostavno 0 dužnosti osjecam prema društvu i državi, ne vidim benefit. Molim unaprijed sve da ne navode "infrastrukturu" ili "slobodu i mir" kao argument jer to sve placamo, prestanimo se ponasati kao da sve djelatnosti postoje jer su dosle iz dubine srca pojedinca, došle su jer tamo ima para.

Tako da sve usluge-platim, hence nisu usluge per se.

Battlelog: D3lBoy-00
Poruka je uređivana zadnji put sub 3.7.2021 15:15 (D3lBoy).
2 godine
neaktivan
offline
Re: Hoćete li se cijepiti protiv Covida-19?
Svaka čast cjepivu i čovječanstvu na uspjehu, ali neću se cijepiti.
 
4 0 hvala 0
7 godina
offline
Re: Hoćete li se cijepiti protiv Covida-19?
Theophilus Ruy kaže...
Svaka čast cjepivu i čovječanstvu na uspjehu, ali neću se cijepiti.

 pokušaj ponovno, nisi mi još privukao pažnju

16 godina
offline
Re: Hoćete li se cijepiti protiv Covida-19?
D3lBoy kaže...

Kako je kolega rekao. Nemam razlog, tj. imam, ne želim, mislim da je to put ka ogranicenju slobode, a za takvu buducnost nisam zainteresiran. Nije me strah "5G CIPOVA" vec ne zelim, prebolio sam koronu, vidio sam na sebi i bliznjima i ne zelim.
A kako sam gore rekao, posto vidim (upravo na FB) gdje ljudi zele doslovno sve najgore antivakserima (mislim sama cinjenica da smo grupirani pod imenom..) s time da jedan poziva na "vješanje antivaksera" imam odvratan okus polarizacije društva, gdje društvo postaje gore od onih koji sam zakon i uvode. I s time gubim sve volje za "vracanje drustvu" koje ne samo da mi ne daje nego mi oduzima.

O financijskom stanju mene, obitelji, posla, poreza od kojeg novac ide u nevjerojatno glupim smjerovima da ne pricam... Jednostavno 0 dužnosti osjecam prema društvu i državi, ne vidim benefit. Molim unaprijed sve da ne navode "infrastrukturu" ili "slobodu i mir" kao argument jer to sve placamo, prestanimo se ponasati kao da sve djelatnosti postoje jer su dosle iz dubine srca pojedinca, došle su jer tamo ima para.

Tako da sve usluge-platim, hence nisu usluge per se.

Naravno da sve platiš, to je posljedica života u društvu.

Problem je što ne plaćaš sam. Čak i kad

 

Naravno da se društvo polarizira jer su problemi i posljedice sve gore, oporavak će biti jako dugotrajan, očekuje se da vlade sve pokrivaju, a s druge strane jedini alat koji imamo na suzbijanju epidemije dobar dio ljudi ne žele uzimati. Lijekova za sada nema i pitanje je hoće li ih ikada i biti, a sve što ostaje je preboljenje (koje opet ne osigurava dugoročni mir ili pak dovodi do gadnih posljedica).

10 godina
offline
Re: Hoćete li se cijepiti protiv Covida-19?
Louis Pluto kaže...
D3lBoy kaže...

Ok, no gdje staje? Tko mi garantira da se to nece nastaviti sa necim sedmim? Nitko, no rijesavamo se problema (što je upitno) dok su problemi evidentni, no mene malo muci ta buducnost koja je sve ogranicenija.

Tobože Europska unija je moderna politika, slobode i izbora (tobože), a sad najednom lagano Kina. I tamo se vesele sto dobiju free daily rent a bike jer su skupili dovoljno social credit poena, aka, napravila je nesto za drustvo - "drustvo" je vratilo njoj. Bajs, na dan.

ne dipr, ukoliko ne shvaćaš da si svojim kretenarijama zapreka ostalima da ostvare što veću slobodu u datom trenutku ne samo da si psiho nego si i autističan, sloboda se ostvaruje u društvu ako misliš drugačije izoliraj se i živi sam na slobodnom teritoriju republike ego

Volim i ja tebe.

Battlelog: D3lBoy-00
16 godina
offline
Re: Hoćete li se cijepiti protiv Covida-19?
D3lBoy kaže...
Louis Pluto kaže...

ne dipr, ukoliko ne shvaćaš da si svojim kretenarijama zapreka ostalima da ostvare što veću slobodu u datom trenutku ne samo da si psiho nego si i autističan, sloboda se ostvaruje u društvu ako misliš drugačije izoliraj se i živi sam na slobodnom teritoriju republike ego

Volim i ja tebe.

Ne, ne voliš, upravo obrnuto.

14 godina
offline
Re: Hoćete li se cijepiti protiv Covida-19?
D3lBoy kaže...
forumaš kaže...
D3lBoy kaže...
forumaš kaže...
D3lBoy kaže...

Ok, no gdje staje? Tko mi garantira da se to nece nastaviti sa necim sedmim? Nitko, no rijesavamo se problema (što je upitno) dok su problemi evidentni, no mene malo muci ta buducnost koja je sve ogranicenija.

Tobože Europska unija je moderna politika, slobode i izbora (tobože), a sad najednom lagano Kina. I tamo se vesele sto dobiju free daily rent a bike jer su skupili dovoljno social credit poena, aka, napravila je nesto za drustvo - "drustvo" je vratilo njoj. Bajs, na dan.

 S veremena na vrijeme, u životu i kroz povijest dođe točka ili sa sa nama ili si protiv nas. Nas koji smo se ciojepili je strah od nastavka vrtoglavog zaduživanja, velike inflacije, propsati i kaosa. Barem je men tog strah i zato sam se cijepio, makar sam prebolio, istina ne želim ponovno oboljeti, bilo je gadno.

Ima li garancija za išta u životu. Nema, osim da će jednoga dana umrijeti, to je jedino sigurno i neminovno. 

Sve što si naveo je vec na nenormalnoj skali uvedeno, pogotovo inflacija gdje se u zadnjih godinu dana isprintalo vise novca nego u 30 godina. Doslovno prije cjepiva je vec novac postao bezvrijedan, a efekti inflacije ce dolaziti u valovima s vremenom. I tako ce se prebaciti na antivaxere .com

 Da, ali što bi trebali legnuti i prepustiti se? ne napraviti minimum, pokušati vratiti se na staro, koje je bilo loše ali opet bolje i išlo je na bolje...smanjivanje javnog duga a ova pandemija je poništila sve te godine?

zašto se ne cijepiti? Ponavljam, zašto se ne cijepiti? Iz principa? Prenapuanog straha unatoč mišljenju struke? Vrijeme je za opake restrikcije, IMO baš zbog vas mlađih, ako si mlad, jer će te vračati ova sranja idučih dvadeset godina, kao što mi vračamo rat devedesetih.

 

Theophilus Ruy kaže...
Ja se neću cijepiti. Nemam razlog.

Kako je kolega rekao. Nemam razlog, tj. imam, ne želim, mislim da je to put ka ogranicenju slobode, a za takvu buducnost nisam zainteresiran. Nije me strah "5G CIPOVA" vec ne zelim, prebolio sam koronu, vidio sam na sebi i bliznjima i ne zelim.
A kako sam gore rekao, posto vidim (upravo na FB) gdje ljudi zele doslovno sve najgore antivakserima (mislim sama cinjenica da smo grupirani pod imenom..) s time da jedan poziva na "vješanje antivaksera" imam odvratan okus polarizacije društva, gdje društvo postaje gore od onih koji sam zakon i uvode. I s time gubim sve volje za "vracanje drustvu" koje ne samo da mi ne daje nego mi oduzima.

O financijskom stanju mene, obitelji, posla, poreza od kojeg novac ide u nevjerojatno glupim smjerovima da ne pricam... Jednostavno 0 dužnosti osjecam prema društvu i državi, ne vidim benefit. Molim unaprijed sve da ne navode "infrastrukturu" ili "slobodu i mir" kao argument jer to sve placamo, prestanimo se ponasati kao da sve djelatnosti postoje jer su dosle iz dubine srca pojedinca, došle su jer tamo ima para.

Tako da sve usluge-platim, hence nisu usluge per se.

 Znači ti se u stvari boriš za javno dobro, za slobudu u društvu za koje ti nije briga. Kužim.

10 godina
offline
Re: Hoćete li se cijepiti protiv Covida-19?
Old Iggy kaže...
D3lBoy kaže...
Louis Pluto kaže...

ne dipr, ukoliko ne shvaćaš da si svojim kretenarijama zapreka ostalima da ostvare što veću slobodu u datom trenutku ne samo da si psiho nego si i autističan, sloboda se ostvaruje u društvu ako misliš drugačije izoliraj se i živi sam na slobodnom teritoriju republike ego

Volim i ja tebe.

Ne, ne voliš, upravo obrnuto.

Pa sarkazam da, no nije da ga mrzim, sto vise on je mene nazavo psiho-autistom a ja njega nisam ni spomenuo. Al jedan je na jednoj strani ograde, drugi na drugoj. Na ciju stat

forumaš kaže...

 Znači ti se u stvari boriš za javno dobro, za slobudu u društvu za koje ti nije briga. Kužim.

Ne borim se za javno dobro, zelim slobodu pojedinca, prije nego mi itko utrpa rijeci u usta tipa "AHA ZELIS DA SAD LETE BABE SA F16!?", ne, vec da stvari budu po starom. Mislim da se društvo ne popravlja kroz masu nego pojedinca.

Battlelog: D3lBoy-00
7 godina
offline
Re: Hoćete li se cijepiti protiv Covida-19?
D3lBoy kaže...

Volim i ja tebe.

 cijepi se, tako ćeš dokazati da voliš i sebe i mene i moju i svoju slobodu i slobodu svoje bake... moram li pisati dalje o slobodama, uvjetima, željama i pozdravima pomorcima?

14 godina
offline
Re: Hoćete li se cijepiti protiv Covida-19?
D3lBoy kaže...
Old Iggy kaže...
D3lBoy kaže...
Louis Pluto kaže...

ne dipr, ukoliko ne shvaćaš da si svojim kretenarijama zapreka ostalima da ostvare što veću slobodu u datom trenutku ne samo da si psiho nego si i autističan, sloboda se ostvaruje u društvu ako misliš drugačije izoliraj se i živi sam na slobodnom teritoriju republike ego

Volim i ja tebe.

Ne, ne voliš, upravo obrnuto.

Pa sarkazam da, no nije da ga mrzim, sto vise on je mene nazavo psiho-autistom a ja njega nisam ni spomenuo. Al jedan je na jednoj strani ograde, drugi na drugoj. Na ciju stat

forumaš kaže...

 Znači ti se u stvari boriš za javno dobro, za slobudu u društvu za koje ti nije briga. Kužim.

Ne borim se za javno dobro, zelim slobodu pojedinca, prije nego mi itko utrpa rijeci u usta tipa "AHA ZELIS DA SAD LETE BABE SA F16!?", ne, vec da stvari budu po starom. Mislim da se društvo ne popravlja kroz masu nego pojedinca.

 Ipak živiš u kolektivu koji ima prednost nad pojedincom. Vrlo jednostavno. Ne prilogađava se kolektiv pojedincu nego obrnuto. Pojedinac ne mora živjeti u kolektivu koji mu nije po volji.

10 godina
offline
Re: Hoćete li se cijepiti protiv Covida-19?
Louis Pluto kaže...
D3lBoy kaže...

Volim i ja tebe.

 cijepi se, tako ćeš dokazati da voliš i sebe i mene i moju i svoju slobodu i slobodu svoje bake... moram li pisati dalje o slobodama, uvjetima, željama i pozdravima pomorcima?

Necu, ne trebam nikome nista dokazati, ne razmisljam o drugima, drugi ne razmisljaju o meni.

forumaš kaže...

 Ipak živiš u kolektivu koji ima prednost nad pojedincom. Vrlo jednostavno. Ne prilogađava se kolektiv pojedincu nego obrnuto. Pojedinac ne mora živjeti u kolektivu koji mu nije po volji.

Sve je to fair game, no hoce li se mene tretirati kao pojedinca koji ne zeli zivjeti u kolektivu i u obliku poreza, slobode kretanja itd.? Jer ne mozemo imat "nek te voda nosi umri u šikari, al plati tho"

Battlelog: D3lBoy-00
14 godina
offline
Re: Hoćete li se cijepiti protiv Covida-19?
D3lBoy kaže...
Louis Pluto kaže...
D3lBoy kaže...

Volim i ja tebe.

 cijepi se, tako ćeš dokazati da voliš i sebe i mene i moju i svoju slobodu i slobodu svoje bake... moram li pisati dalje o slobodama, uvjetima, željama i pozdravima pomorcima?

Necu, ne trebam nikome nista dokazati, ne razmisljam o drugima, drugi ne razmisljaju o meni.

forumaš kaže...

 Ipak živiš u kolektivu koji ima prednost nad pojedincom. Vrlo jednostavno. Ne prilogađava se kolektiv pojedincu nego obrnuto. Pojedinac ne mora živjeti u kolektivu koji mu nije po volji.

Sve je to fair game, no hoce li se mene tretirati kao pojedinca koji ne zeli zivjeti u kolektivu i u obliku poreza, slobode kretanja itd.? Jer ne mozemo imat "nek te voda nosi umri u šikari, al plati tho"

A ovo pišeš javno kako bi podsvjesno ili svjesno dobio odobravanje istomišljenika jer ti je ipak podvjesno stalo do neke pripadnosti?

16 godina
offline
Re: Hoćete li se cijepiti protiv Covida-19?
D3lBoy kaže...
Old Iggy kaže...

Ne, ne voliš, upravo obrnuto.

Pa sarkazam da, no nije da ga mrzim, sto vise on je mene nazavo psiho-autistom a ja njega nisam ni spomenuo. Al jedan je na jednoj strani ograde, drugi na drugoj. Na ciju stat

forumaš kaže...

 Znači ti se u stvari boriš za javno dobro, za slobudu u društvu za koje ti nije briga. Kužim.

Ne borim se za javno dobro, zelim slobodu pojedinca, prije nego mi itko utrpa rijeci u usta tipa "AHA ZELIS DA SAD LETE BABE SA F16!?", ne, vec da stvari budu po starom. Mislim da se društvo ne popravlja kroz masu nego pojedinca.

Problem i je u tome što neodgovorno ponašanje ima takvih naznaka.

Isto kao i kod onih koji voze 150 po gradu, mislie da se zakoni ne odnose na njih, bili oni političari s mitom ili ekipa koja glisira pored obale.

 

Sloboda pojedinca je definirana pravilima koje mu društvo daje. Ne njegovim mišljenjem što je njegova sloboda.

D3lBoy kaže...
Louis Pluto kaže...

Necu, ne trebam nikome nista dokazati, ne razmisljam o drugima, drugi ne razmisljaju o meni.

forumaš kaže...

 Ipak živiš u kolektivu koji ima prednost nad pojedincom. Vrlo jednostavno. Ne prilogađava se kolektiv pojedincu nego obrnuto. Pojedinac ne mora živjeti u kolektivu koji mu nije po volji.

Sve je to fair game, no hoce li se mene tretirati kao pojedinca koji ne zeli zivjeti u kolektivu i u obliku poreza, slobode kretanja itd.? Jer ne mozemo imat "nek te voda nosi umri u šikari, al plati tho"

Naravno da drugi razmišljaju o tebi. ne kao o imenu i prezimenu već članu društva.

I to i o prihodovnoj i troškovnoj strani pojedinca.

 

Pojedinac koji ne želi biti u kolektivu makne se iz kolektiva i sve pet.       

2 godine
neaktivan
offline
Re: Hoćete li se cijepiti protiv Covida-19?
Ja želim biti i živim u kolektivu, al se neću cijepiti. Bez razloga.
Poruka je uređivana zadnji put sub 3.7.2021 15:43 (Theophilus Ruy).
 
3 0 hvala 0
16 godina
offline
Re: Hoćete li se cijepiti protiv Covida-19?
Theophilus Ruy kaže...
Ja želim biti i živim u kolektivu, al se neću cijepiti. Bez razloga.

Kako želiš biti u kolektivu ako si protiv njega?

2 godine
neaktivan
offline
Re: Hoćete li se cijepiti protiv Covida-19?
Nisam protiv kolektiva.
16 godina
offline
Re: Hoćete li se cijepiti protiv Covida-19?
Theophilus Ruy kaže...
Nisam protiv kolektiva.

Naravno da jesi, i to jako.

2 godine
neaktivan
offline
Re: Hoćete li se cijepiti protiv Covida-19?
Nisam, po zakonu se nije obavezno cijepiti.
Poruka je uređivana zadnji put sub 3.7.2021 15:50 (Theophilus Ruy).
10 godina
offline
Re: Hoćete li se cijepiti protiv Covida-19?
forumaš kaže...

A ovo pišeš javno kako bi podsvjesno ili svjesno dobio odobravanje istomišljenika jer ti je ipak podvjesno stalo do neke pripadnosti?

Cek pa nisam hermit, ne zivim u sumi i gledam u jupiter cijeli dan. Zašto uvijek moramo ic u krajnost suprotnosti? Zato sam i spomenuo babe i f16, naravno da pricam s ljudima i naravno da cu pomoc nekom u nevolji. Ali dal osjecam duznost prema ovoj drzavi? Ne, nimalo, i cijepit cu se kad i ako to budem sam htio iskljucivo. I to je sloboda odabira.

Old Iggy kaže...

Naravno da drugi razmišljaju o tebi. ne kao o imenu i prezimenu već članu društva.

I to i o prihodovnoj i troškovnoj strani pojedinca.

 

Pojedinac koji ne želi biti u kolektivu makne se iz kolektiva i sve pet.       

Ponavljam, može, no onda se to mora prenjet na sve pore društvenog zivota. Nemos mi zabranit bolnicu jer se nisam cijepio, ali da moram placat zdravstveno. Ne mozes mi zabranit ulazak na evente i trgovine, ako kroz porez placam sve to. Ako cu bit oslobođen od svakog poreza i prepreka od strane društva i države onda može.

Ako se tom logikom vodimo možemo do beskraja zabranjivati. I kad vec idemo u krajnost.... Ne nosis ljubicastu uniformu sa povezanim rukama koju ti je drzava dala? Nemos nikud, drzava i drustvo ti daje, zele zaustavit nasilje između ljudi, a ti bi se igro pametnog jer "imas svoju slobodu" ne ide to tako. Ako ti zvuci apsurdno, isto tako bi ti ova sad situacija zvucala apsurdno da sam ti ju naveo 2019. kao primjer.

Battlelog: D3lBoy-00
Poruka je uređivana zadnji put sub 3.7.2021 15:50 (D3lBoy).
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice