Hoćete li se cijepiti protiv Covida-19? zaključana tema

poruka: 8.530
|
čitano: 942.086
|
moderatori: vincimus
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
Ovo je tema za komentiranje sadržaja Bug.hr portala. U nastavku se nalaze komentari na "Hoćete li se cijepiti protiv Covida-19?".
6 godina
offline
Re: Hoćete li se cijepiti protiv Covida-19?
mAa+_ kaže...

 Ja nigdje nisam rekao da je cijepivo zlo, isto tako nisam ni naveo razloge zbog kojih se ne želim cijepiti.

 Kao što je kolega Šime rekao imam izbor i izabrao sam kao i mnogi poput mene.

 

 I ne vidim razlog da me se razapinje ili bilo koga drugoga zbog slobode izbora.

 Kao što ni ja nisam razapeo svoju zaručnicu jer se odlučila cijepiti.

Volio bih imati racionalan razgovor sa tobom o bitnosi cijepljenja, zaštite i povratku na normalu, ali si otprilike 20ta osoba na ovom forumu sa istom, krivom, dezinformiranom ideologijom u glavi i jednostavno mi se vise ne da. Kako se Visku da nastaviti argumentirati protiv antivaxera mi nije jasno i svaka mu cast za isto.

Jednostavno je, ako ti kao ekonomist odlucis samostalno izgraditi trokatnicu na klizištu, unatoc tome sto su te arhitekti i građevinci upozorili da je to losa ideja, jednostavno si glup. Ako medicinska struka tvrdi da je cijepvio najbolji nacin borbe protiv pandemije i da se treba zaštititi, a ti odbijas, ne moram ti govoriti sto si.

16 godina
neaktivan
offline
Re: Hoćete li se cijepiti protiv Covida-19?
MrBlc kaže...

Imaš ljude koji su u startu bili "nema šanse" i za takav stav je najzaslužniji manjak obrazovanja.

 

S druge strane imaš ljude koji su se željeli cijepiti, ali su mišljenje promijenili upravo zbog kontradiktornih informacija iz službenih izvora.

 Ne, na takve koji su se baš željeli cijepiti, pa predomislili (a ne vjerujem da ih je puno), najviše su utjecali upravo antivakseri i relativisti poput tebe. Vi od samih početaka epidemije vodite kampanju demoniziranja svih institucija uključenih u borbu protiv korone i relativiziranja svih podataka vezanih uz nju. Sjetimo se plašenja sa samoubojstvima, spaljene ekonomije, čekanja kraja godine da se vidi je li to uopće smrtonosna bolest i svih ostalih (ne)logičkih akrobacija koje ste izvodili i dalje izvodite.

 

Galama o stvarnim pogreškama koje su rađene (a nije ih bilo malo) ni na koji način ne utječe na smanjenje tih pogrešaka. Ovaj forum ne čitaju ni Capak, ni Markotić, ni WHO. Dakle ti svojim negativističkim pisanjem nisi ni na koji način mogao utjecati na sam problem, ali tvoje pisanje su čitale stotine, možda i tisuće, te si mislile kad ovako pametan forumaš tako misli, možda tu ima nešto. Od svih forumaša ovdje, ti osobno si najveći krivac za to, i to ti od početka govorim. Čak i da su kontradiktorne informacije dijelom krive, ti si se svojski trudio potencirati ih, upoznati s njima i one koje bi inače mimoišle i time povećati njihov doseg i efekt.

Imamo nova kola radi dojma, imamo stav kad nemamo pojma...
16 godina
neaktivan
offline
Re: Hoćete li se cijepiti protiv Covida-19?
ihush kaže...

 nego diskreditiraš u nedostatku odgovora na postavljena pitanja

 Ako itko diskreditira bez da sluša drugu stranu, to si ti.

 

Lijepo sam te pitao da se odrediš prema stabilnosti osobe koja spominje OI 2011. Same podatke koje je iznio su stručniji od mene diskreditirali.

Također opet nisi dao dokaz o postojanju medicinskog studija. Zašto ti je to problem ako postoji?

Imamo nova kola radi dojma, imamo stav kad nemamo pojma...
2 godine
protjeran
offline
Re: Hoćete li se cijepiti protiv Covida-19?
sexytoiletpaper kaže...
mAa+_ kaže...

 Ja nigdje nisam rekao da je cijepivo zlo, isto tako nisam ni naveo razloge zbog kojih se ne želim cijepiti.

 Kao što je kolega Šime rekao imam izbor i izabrao sam kao i mnogi poput mene.

 

 I ne vidim razlog da me se razapinje ili bilo koga drugoga zbog slobode izbora.

 Kao što ni ja nisam razapeo svoju zaručnicu jer se odlučila cijepiti.

Volio bih imati racionalan razgovor sa tobom o bitnosi cijepljenja, zaštite i povratku na normalu, ali si otprilike 20ta osoba na ovom forumu sa istom, krivom, dezinformiranom ideologijom u glavi i jednostavno mi se vise ne da. Kako se Visku da nastaviti argumentirati protiv antivaxera mi nije jasno i svaka mu cast za isto.

Jednostavno je, ako ti kao ekonomist odlucis samostalno izgraditi trokatnicu na klizištu, unatoc tome sto su te arhitekti i građevinci upozorili da je to losa ideja, jednostavno si glup. Ako medicinska struka tvrdi da je cijepvio najbolji nacin borbe protiv pandemije i da se treba zaštititi, a ti odbijas, ne moram ti govoriti sto si.

 Pošto moraš posezati za uvredama, onda se slažem se sa tobom možda je bolje da ne govoriš.

 Ali ako želiš da porazgovaramo kao ljudi možemo se naći i popiti piće
 po tvom izboru i uz distancu. Otvoren sam za nova saznanja uvijek.
 

15 godina
offline
Re: Hoćete li se cijepiti protiv Covida-19?

-studij postoji, kao što je do jučer bio njegov član.. nevisno koje smjerove ima ili je stvar igre naziva (zavaravajućih).. tj to nije 'jarunski' fax, izmišljeno-lažno, ono što rade izmišljeni likovi-fejkeri nepostojećih institucija i sl.

-krenuo si konkretnom izjavom ..

Visak kaže...
Taj dekan nepostojećeg medicinskog fakulteta u Puli ima čekirane sve kućice klasičnog teoretičara korona zavjere. Od 'virusa koji nije opasniji od ostalih', 'lockdowna koji uništava imunitet', 'najave pandemije još na otvaranju OI u Londonu', do neizbježnog Bill Gatesa i sličnih budalaština. Lunjara 1/1.

Osim što je sve što kaže krivo, ovakvi članci dokazuju da baš i nema cenzure takvih mišljenja, dakle izbijaju i zadnji argument teoretičarima zavjere.

 

- na što sam reagirao i ne vidim što ja trebam dokazivati a ti ne trebaš.. tj koliko ja vidim, uz otkaz, to je dovoljno ili treba dokazivati 2+2 ili da je zemlja okrugla?.. tj zašo bi ja dokazivao nešto što ti ispališ bez dokaza i kad ti se to ospori tražiš da ja dokazujem mada je tad na tebe red dokazivanja točnosti izrečenog, tj ti si taj koji trebaš dokazati da institucija ne postoji, jer si to tako naveo u diskreditaciji osobe.

 

-postoji. Dok je dekan dobio otkaz, jučer.. i ako to nije dokaz postojanja + pozicije koje je do jučer imao, što bi trebalo biti dokaz? .. dok ti osim igre riječima ili koji studij-kolegij-program postoji želiš izvuči nešto.. kao da je demantij to ako nema studij kirurgije ili radiologije ili nekog desetog smjera-struke.. to je medicinski fakultet, postoji, nov-oformljen i zato nema prijašnjih studenata, dok upisni rok traje i postojat će budući (ili neće).

nije ti jansa razlika između toga da nešto postoji ili ne postoji? Nije ti jasno tko što tvrdi i tad treba dokazati? Nije ti jasno da je tad teret dokaza nepostojanja na tebi koji kažeš suprotno, dostupnim informacijama-činjenicama? Koji bolji dokaz od smjene ili fuksa, ostalih trebaš?

-bi li ga i ja smijenio? .. vjerojatno, slažem se da mu nisu 'kućice na mjestu'.. no on je znanstvenik, struka, dojučerašnji dekan, postoji i ima relevantnost, odnosno ako je lud tad mu je mjesto u drugoj ustanovi a to nije moja procjena nego nadležnih, no do jučer je bio upravo to, relevantna osoba, dekan, relevantniji od ministra koji kaže 'kao laik' i smijeni ga.. jer mu to nije struka i ako ćemo po tom kriteriju kao primarnom, tad nitko izvan struke ne može osporavati stučne osobe, kvalificirane, iza kojih stoje rezuiltati i dugogodišnji rad, tj izjednačiti ih s pijanim antivaxerima i sl. s placa.. a to radiš ti i mašinerija preglasavanja vlasti, pa čovjek u danu dobije otkaz, .. jer je rekao nešto što ne smije..

-a tko tad smije? što smije? ne misliti drugačije od vlasti i ne davati izjave koje nisu sukladne trenutnoj konstelaciji vlasti-medija-mišljenja ili većine? .. što je ono diktatura? što je sloboda misli-ideja, što je sloboda i demokracija, osim dva vuka i janje kad glasaju o ručuku.. odnono nije li i firer demokratskim sredstvima većinom došao na vlast i maltretirao manjinu.. pa je to što, ok? .. čudni pogledi, kriteriji, tj kao da mu nedostaje neka članska iskaznica tvoje stranke da bi tad bio 'dobar' ovako je 'loš', neovisno jesli li hdz-sdp-treći.. jer samo mi/ja smo dobri itd.

 

-slažem se, vjerojatno je prolupao.. no ima relevantnost, a kad se političkom odlukom tako u danu smjenjuju ljudi, stručni.. neovisno što se ne slažem s njihovim mišljenjem ne vidim da je to dobro.. prije loše.

 

C64/TurboModul-OpenSourceProject.org.cn.部分作品为网上收集整理,供开源爱好者学习使用
13 godina
offline
Re: Hoćete li se cijepiti protiv Covida-19?
sexytoiletpaper kaže...
Hazar kaže...

 Pa tim što prijeti zdravstvu jedne države neizravno prijeti i njenim stanovnicima. Stalno se govori kako nedostaje medicinskih djelatnika, kako je sustav prenatrpan itd, liste čekanja su preduge. Preduge su ne samo zbog samog sustava, loše organizacije i takvih stvari, već i zbog toga što ljudi nezdravo žive. Jedna smo od nacija koja se najlošije hrani, najviše puši, općenito loše živi. I sad recimo ti trebaš zbog nekakvog problema ct mozga ili magnetsku rezonancu ili nekakav pregled, ali moraš čekati na njega godinu dvije i na kraju zbog toga završtiš s većim posljedicama nego da se taj neki problem ranije uočio i uklonio. I naravno onda si primoran otići privatno, što nebi trebalo biti tako budući da nam se svima skida s plaće.

 Slazem se s tobom i evo, reci cu prijatelju na Fran Mihaljevicu da se oba slazemo da se treba procijepiti i zaštititi maskama jer on donedavno radio 13/14 dana u dva tjedna, generalno po 12 sati.

Drago mi je da stojis sa strukom i slazes se da bi se trebalo slusati medicinski konzensus i zašititi se.

 Slobodno, bez ustručavanja bih rekao da živim zdravije nego 90% Hrvata, nisam bio u bolnici ne pamtim. Jedino ne pijem nikakve lijekove, tu na meni gube. A ne cijepim se protiv gripe, a ne planiram ni protiv covida, osim ako me ograničenjima ne natjeraju na to.

 

A ekipa koja smatra da bi oni koji se ne cijepe trebali plaćati troškove bolničkog liječenja. Meni ne smeta, neće mi ništa biti od korone, ako ju već nisam prebolio, ali svejedno jadno. Ne znam jel smatrate isto i za one koji se ne cijepe protiv gripe. Oke, gripa nije korona, ali svejedno ljudi završe u bolnici i/ili umru.

15 godina
odjavljen
offline
Re: Hoćete li se cijepiti protiv Covida-19?
Visak kaže...

 Ne, na takve koji su se baš željeli cijepiti, pa predomislili (a ne vjerujem da ih je puno), najviše su utjecali upravo antivakseri i relativisti poput tebe.

Naravno, moja majka kojoj sam preporučio da se cijepi jer je na rubu rizičnih godina se predomislila zbog onoga što sam joj ja rekao, a ne zbog toga što je revoltirano ugasila TV uz zaključak "kakve gluposti ovi pričaju, pričekati ću ja ipak jesen"...

 

Visak kaže...

Od svih forumaša ovdje, ti osobno si najveći krivac za to, i to ti od početka govorim. Čak i da su kontradiktorne informacije dijelom krive, ti si se svojski trudio potencirati ih, upoznati s njima i one koje bi inače mimoišle i time povećati njihov doseg i efekt.

Da, da, zato je najbolje treptati okicama i govoriti "sve je u redu". Primijetili smo kako se i ti, licemjerni stvore, vodiš tom logikom u drugim raspravama...

 

Privatne poruke su za privatne razgovore. Ne odgovaram na općenita pitanja vezana uz neku temu.
Poruka je uređivana zadnji put sri 30.6.2021 12:06 (MrBlc).
6 godina
offline
Hoćete li se cijepiti protiv Covida-19?

Jesam jucer drugi put i evo sam umrla,nije mi nista,nemam ni nuspojave,moramo nesto ucinit da se svijet vrati u normalu,jbg ne bi e ni ja cijepila,nisam se u zivotu cijepila protiv gripe,ne pusim nisam nesto rizicna skupina,al ako se mora mora se,pa svi cete se morat kad ttad,nije cijeli svijet stao i tolki gubici da bi neki odlucivali o svom tijelu,dakle sudnji dan je stigao haha

 
1 4 hvala 0
6 godina
offline
Re: Hoćete li se cijepiti protiv Covida-19?
MrBlc kaže...
Visak kaže...

 Ne, na takve koji su se baš željeli cijepiti, pa predomislili (a ne vjerujem da ih je puno), najviše su utjecali upravo antivakseri i relativisti poput tebe.

Naravno, moja majka kojoj sam preporučio da se cijepi jer je na rubu rizičnih godina se predomislila zbog onoga što sam joj ja rekao, a ne zbog toga što je revoltirano ugasila TV uz zaključak "kakve gluposti ovi pričaju, pričekati ću ja ipak jesen"...

 

Visak kaže...

Od svih forumaša ovdje, ti osobno si najveći krivac za to, i to ti od početka govorim. Čak i da su kontradiktorne informacije dijelom krive, ti si se svojski trudio potencirati ih, upoznati s njima i one koje bi inače mimoišle i time povećati njihov doseg i efekt.

Da, da, zato je najbolje treptati okicama i govoriti "sve je u redu". Primijetili smo kako se i ti, licemjerni stvore, vodiš tom logikom u drugim raspravama...

 

 Tako je moja tetka slusala svoju kcerkicu i otisla za 10 dana,drz fige samo da iz bilokog razloga ne zavrsi u bolnici

14 godina
offline
Re: Hoćete li se cijepiti protiv Covida-19?
SimeKZ kaže...
tenac kaže...

 

Kako bi se osigurala visoka procijepljenost stanovništva potrebno je informirati građane da cijepljenje NIJE obavezno i da nitko ne smije vršiti politički, socijalni ili drugi pritisak da se građani cijepe, ako to sami ne žele; zaštititi necijepljene građane od diskriminatornog postupanja zbog toga što nisu cijepljeni zbog mogućih zdravstvenih rizika ili vlastite želje da se ne cijepe; potrebno je pravovremeno poduzeti mjere za suzbijanje dezinformacija i kolebanja vezanih uz Covid-19 cjepiva; distribuirati transparentne informacije o sigurnosti i mogućim nuspojavama cjepiva, te pritom osigurati da društveni mediji spriječavaju širenje dezinformacija; učiniti dostupnim sadržaj ugovora s proizvođačima cjepiva javnosti i omogućiti parlamentarni i javni nadzor tih ugovora; surađivati s nevladinim organizacijama i na druge načine pokušati na lokalnoj razini doprijeti do marginaliziranih skupina; angažirati lokalne zajednice pri razvoju i provedbi prilagođenih strategija za potporu uvođenju cjepiva.

 A pazi dalje. ''Potrebno je pravovremeno poduzeti mjere za suzbijanje dezinofmacija i kolebanje vezanih uz covid-19...'' 

 

Tehnicki, da placas zdravstveno osiguranje nekoj drugoj tvrtki... kostalo bi te najvjerovatnije 2/3 prihoda. 

Ovo sta je zagovaram nije totalitarizam, nego funkcioniranje za vrijeme kriznih situacija. Jer od demokracije prilikom ovakvih stvari nema nista... kaj imamo nazalost priliku vidjet. 

 ne znam kako si od svega toga uspio pročitati sve osim bitnog:

 

Kako bi se osigurala visoka procijepljenost stanovništva potrebno je informirati građane da cijepljenje NIJE obavezno i da nitko ne smije vršiti politički, socijalni ili drugi pritisak da se građani cijepe, ako to sami ne žele;

nemam za potpis
16 godina
moderator
offline
Re: Hoćete li se cijepiti protiv Covida-19?
ihush kaže...

-studij postoji, kao što je do jučer bio njegov član.. nevisno koje smjerove ima ili je stvar igre naziva (zavaravajućih).. tj to nije 'jarunski' fax, izmišljeno-lažno, ono što rade izmišljeni likovi-fejkeri nepostojećih institucija i sl.


 

 

Ne postoje dekani studija (tko je "dekan sociologije" na FFZG, recimo?), nego samo dekani fakulteta, a fakultet ne postoji, pa ne postoji ni dekan. Čemu vrdanje?

 

This space for rent!
2 godine
offline
Hoćete li se cijepiti protiv Covida-19?

Dobar dan !

Naletim slučajno na webu na ovu temu i ne mogu da vjerujem kolika je nastala hajka na ljude koji se žele vakcinisati..

 

Ovo sa cjepivima me sve više podsjeća na Srednji vijek, Galilea, spaljivanja žena koje su smatrane vješticama, i sličnih zatucanosti.

Znanstvenici, Alemka, Beroš i slični postaju idioti a taj Pavelić (čovjek je vjerojatno kao i svaki umirovljenik željan pažnje) genije, koji se je suprotstavio novopečenim medicinskim varalicama, neznalicama, vješticama, znanstvenicima ekstremnih nagona ka lopovluku itd...

 

Prije par tjedana sam cijepio suprugu, neki dan i sebe... (doza 2)

 

Lijepo je biti različit, no nije lijepo pisati gluposti ..

Ako je netko glup, tu već pomoći nema.

Demokracija je kada dvije budale sistemom glasovanja nadglasaju genija !
 
4 6 hvala 0
6 godina
offline
Re: Hoćete li se cijepiti protiv Covida-19?
mAa+_ kaže...

Volio bih imati racionalan razgovor sa tobom o bitnosi cijepljenja, zaštite i povratku na normalu, ali si otprilike 20ta osoba na ovom forumu sa istom, krivom, dezinformiranom ideologijom u glavi i jednostavno mi se vise ne da. Kako se Visku da nastaviti argumentirati protiv antivaxera mi nije jasno i svaka mu cast za isto.

Jednostavno je, ako ti kao ekonomist odlucis samostalno izgraditi trokatnicu na klizištu, unatoc tome sto su te arhitekti i građevinci upozorili da je to losa ideja, jednostavno si glup. Ako medicinska struka tvrdi da je cijepvio najbolji nacin borbe protiv pandemije i da se treba zaštititi, a ti odbijas, ne moram ti govoriti sto si.

 Pošto moraš posezati za uvredama, onda se slažem se sa tobom možda je bolje da ne govoriš.

 Ali ako želiš da porazgovaramo kao ljudi možemo se naći i popiti piće
 po tvom izboru i uz distancu. Otvoren sam za nova saznanja uvijek.
 

 Ispricavam se, ali kako sam te specificno uvrijedio? Zato sto sam sugerirao da imas manjak znanja o temi kojoj se snazno protivis?

Smatras li da ljudi koji voze krivo autoputom imaju pravo na svoje misljenje po pitanju smjera prometa na istome? Postoje dvije strane. Tocna strana, strana za koju ce strucnjaci o temi reci da je to tocno, i kriva strana, za koju ce strucnjaci o toj temi reci da je netocno. Nije ovo filozofiranje kao teologija gdje nitko nema nikakav dokaz pa se moze filozofirati i preseravati.

2 godine
protjeran
offline
Re: Hoćete li se cijepiti protiv Covida-19?
sexytoiletpaper kaže...
mAa+_ kaže...

Volio bih imati racionalan razgovor sa tobom o bitnosi cijepljenja, zaštite i povratku na normalu, ali si otprilike 20ta osoba na ovom forumu sa istom, krivom, dezinformiranom ideologijom u glavi i jednostavno mi se vise ne da. Kako se Visku da nastaviti argumentirati protiv antivaxera mi nije jasno i svaka mu cast za isto.

Jednostavno je, ako ti kao ekonomist odlucis samostalno izgraditi trokatnicu na klizištu, unatoc tome sto su te arhitekti i građevinci upozorili da je to losa ideja, jednostavno si glup. Ako medicinska struka tvrdi da je cijepvio najbolji nacin borbe protiv pandemije i da se treba zaštititi, a ti odbijas, ne moram ti govoriti sto si.

 Pošto moraš posezati za uvredama, onda se slažem se sa tobom možda je bolje da ne govoriš.

 Ali ako želiš da porazgovaramo kao ljudi možemo se naći i popiti piće
 po tvom izboru i uz distancu. Otvoren sam za nova saznanja uvijek.
 

 Ispricavam se, ali kako sam te specificno uvrijedio? Zato sto sam sugerirao da imas manjak znanja o temi kojoj se snazno protivis?

Smatras li da ljudi koji voze krivo autoputom imaju pravo na svoje misljenje po pitanju smjera prometa na istome? Postoje dvije strane. Tocna strana, strana za koju ce strucnjaci o temi reci da je to tocno, i kriva strana, za koju ce strucnjaci o toj temi reci da je netocno. Nije ovo filozofiranje kao teologija gdje nitko nema nikakav dokaz pa se moze filozofirati i preseravati.

 Sve u redu kolega. Moja ponuda stoji, kako za tebe tako i za bilo koga drugoga.
 Kao što rekoh volim nova saznanja.

16 godina
neaktivan
offline
Re: Hoćete li se cijepiti protiv Covida-19?
ihush kaže...

-studij postoji, kao što je do jučer bio njegov član..

 

 Studij ne postoji, treba razlikovati instituciju od samog programa. To što se institucija zove Medicinski fakultet ne znači na na njoj postoji studij medicine. U ovom konkretnom slučaju taj studij ne postoji. Tražili su odobrenje, ali ih je vijeće odbilo. Ako je studij odbijen znači da ne postoji. Dobio si dokaz da ih je vijeće odbilo, dakle ja više nemam što dokazivati jer je stvar time dokazana. Teret dokaza postoji dok nešto ne dokažeš, nakon toga je na drugoj strani. Sad je na tebi da dokažeš suprotno, što si neuspješno pokušao s linkom na upise, ali tamo ne piše da upisuju na medicinu. Dakle nisi u stanju dokazati da postoji upis, a i sam si priznao da ne postoje studenti od prije - znači studija (ne ustanove) nema.

 

To što je on bio dekan ustanove koja se zove Medicinski fakultet ne znači da je bio dekan medicinskog fakulteta, bar ne u onom smislu u kojem je to korišteno - kao davanje težine njegovim riječima. Stručni autoritet proizlazi iz onoga čime se ustanova bavi, a ne kako se zove. Ili ćemo reći da je Kim Jong-un autoritet po pitanju demokracije, jer je predsjednik Demokratske Republike Koreje?

Imamo nova kola radi dojma, imamo stav kad nemamo pojma...
15 godina
offline
Re: Hoćete li se cijepiti protiv Covida-19?
Drago kaže...
ihush kaže...

-studij postoji, kao što je do jučer bio njegov član.. nevisno koje smjerove ima ili je stvar igre naziva (zavaravajućih).. tj to nije 'jarunski' fax, izmišljeno-lažno, ono što rade izmišljeni likovi-fejkeri nepostojećih institucija i sl.


 

 

Ne postoje dekani studija (tko je "dekan sociologije" na FFZG, recimo?), nego samo dekani fakulteta, a fakultet ne postoji, pa ne postoji ni dekan. Čemu vrdanje?

 

 -kul.. postoji institucija, postoji osoba-djelatnik, neovisno o nazivu titule, može tako biti i poslovođa ili portir.

-postoji, nešto .. što se naziva, ovako..'sveučilište jurja dobrile u puli' i 'medicinski fakultet u puli' i do jučer je osoba sjedila u toj fotelji od jučer ne jer je smijenjena. Do tad je ta osoba bila djelatnik te institucije, kako god nazvali instituciju ili radno mjesto. To su činjenice, vrdanje je ovo tvoje tj spašavanje druga, jadno bez smisla ili 'pravog' argumenta osim igre riječima ili titula, pa tako možete reći da neki primarijus nije doktor i obrnuto.. kul.

C64/TurboModul-OpenSourceProject.org.cn.部分作品为网上收集整理,供开源爱好者学习使用
16 godina
neaktivan
offline
Re: Hoćete li se cijepiti protiv Covida-19?
MrBlc kaže...

 Primijetili smo kako se i ti, licemjerni stvore, vodiš tom logikom u drugim raspravama...

 Uh, nisko si pao.

 

Po novom korona običaju, samo angdote i ad hominem, ništa argumenti.

Imamo nova kola radi dojma, imamo stav kad nemamo pojma...
2 godine
offline
Hoćete li se cijepiti protiv Covida-19?
Demokracija je kada dvije budale sistemom glasovanja nadglasaju genija !
 
4 1 hvala 1
16 godina
moderator
offline
Re: Hoćete li se cijepiti protiv Covida-19?
ihush kaže...
Drago kaže...

 -kul.. postoji institucija, postoji osoba-djelatnik, neovisno o nazivu titule, može tako biti i poslovođa ili portir.

-postoji, nešto .. što se naziva, ovako..'sveučilište jurja dobrile u puli' i 'medicinski fakultet u puli' i do jučer je osoba sjedila u toj fotelji od jučer ne jer je smijenjena. Do tad je ta osoba bila djelatnik te institucije, kako god nazvali instituciju ili radno mjesto. To su činjenice, vrdanje je ovo tvoje tj spašavanje druga, jadno bez smisla ili 'pravog' argumenta osim igre riječima ili titula, pa tako možete reći da neki primarijus nije doktor i obrnuto.. kul.

 

Pa nije mi Visak drug sigurno - dobio više kartona od mene nego od bilo kojeg moderatora ovdje.

 

Riječi imaju svoje značenje. Paveliću nitko njegovu doktorsku titulu ne uzima, ali ti imaš potrebe tvrditi da je što nije - da je dekan i da je dekan fakulteta, a niti on dekan, niti fakultet postoji.

 

Tako da nema potrebe za tvojim psihologiziranjem (pogrešnim) nego priznaš da si pogriješio i ideš dalje, ali ti imaš potrebu se svađat sa mnom jer sam ti rekao jednostavnu činjenicu da Pavelić nije dekan bilo čega niti fakultet na kojem je on navodni "dekan" postoji.

 

 

This space for rent!
15 godina
offline
Re: Hoćete li se cijepiti protiv Covida-19?
Drago kaže...
ihush kaže...
Drago kaže...

 -kul.. postoji institucija, postoji osoba-djelatnik, neovisno o nazivu titule, može tako biti i poslovođa ili portir.

-postoji, nešto .. što se naziva, ovako..'sveučilište jurja dobrile u puli' i 'medicinski fakultet u puli' i do jučer je osoba sjedila u toj fotelji od jučer ne jer je smijenjena. Do tad je ta osoba bila djelatnik te institucije, kako god nazvali instituciju ili radno mjesto. To su činjenice, vrdanje je ovo tvoje tj spašavanje druga, jadno bez smisla ili 'pravog' argumenta osim igre riječima ili titula, pa tako možete reći da neki primarijus nije doktor i obrnuto.. kul.

 

Pa nije mi Visak drug sigurno - dobio više kartona od mene nego od bilo kojeg moderatora ovdje.

 

Riječi imaju svoje značenje. Paveliću nitko njegovu doktorsku titulu ne uzima, ali ti imaš potrebe tvrditi da je što nije - da je dekan i da je dekan fakulteta, a niti on dekan, niti fakultet postoji.

 

Tako da nema potrebe za tvojim psihologiziranjem (pogrešnim) nego priznaš da si pogriješio i ideš dalje, ali ti imaš potrebu se svađat sa mnom jer sam ti rekao jednostavnu činjenicu da Pavelić nije dekan bilo čega niti fakultet na kojem je on navodni "dekan" postoji.

 

 

 -treba biti velik i znati priznati .. grešku. ... kad greška postoji i one strane koja grešku počini, inače se slažem s tim stavom ili sugestijom priznavanja greške.

-pa evo, posljednji post-primjer koji ću koristiti za citiranje a ti tad prihvati grešku ili mi obajsni u čemu ja griješim, usput to objansi fuksu i medijima..

pa tako prvi citat..

Podsjetimo, ministar znanosti i obrazovanja Radovan Fuchs u utorak je ocijenio da je dekan Medicinskog fakulteta u Puli Krešimir Pavelić neoprezno ..

-što ta rečenica u kontektsu naše 'rasprave' kaže? Tko griješi? Ja i Fuks-mediji?

drugi, relevantan kako-što nazivamo, u istom članku, koji je ok-korektan-kvalitetan, činjenično-točan.. ili i oni griješe?

'Zašto su oni to nazvali Fakultetom medicine i zašto njega zovu dekanom to treba pitati rektora Sveučilišta u Puli jer Ministarstvo ne postavlja ni rektore ni dekane na pojedinim sveučilištima', rekao je Fuchs novinarima. ..

pa kako to fuksi kaže novinarima kao odgovor, tako ja kažem tebi i visku.. odnosno, nisam ja taj koji uvodi nepostojeće titule-nazive kao ni fuksi, nego koristim ono što se koristi, kao i mediji.. a naziv je samo naziv i sporedan u cijeloj priči, odnosno jedini 'argument' visku kako bi diskreditirao osobu, što nije argument znanja-struke nego za-protiv, mi-vi.. ili mišljenja. Moje mišljenje ili preporuka je suprotna, za ciejpljenje.. tj ja ne postavljam svoje mišljenje kao kriterij protivnika dok to visak to radi i dok pijane antivaxere može lako diskreditirati, problem je kad je to ipak the-osoba iz struke, relevantna, relevantija od mnogih koji mu mogu biti nadređeni i smijeniti ga, no on je ipak relevantan-struka i ono što kaže ima težinu .. tj dok se ne pojavi info da je i službeno lud-prolupao.. i dok mu diplome-znanje vrijedi, ono što kaže ima težinu .. a problem kad netko nešto kaže što nije poželjno.. ne mislim kao on, no još manje kao oni koji u tome ne vide (veći) problem.

-kako je fuksi odgovorio, kako netko nazove instituciju nije njegova odluka, nije ni moja.. tj ja koristim jednako naziv kao i ministar fuks.. odnosno, njemu ne objašnjavaš da griješi.. odnosno, možda griješi visak?

C64/TurboModul-OpenSourceProject.org.cn.部分作品为网上收集整理,供开源爱好者学习使用
16 godina
moderator
offline
Re: Hoćete li se cijepiti protiv Covida-19?
ihush kaže...

pa kako to fuksi kaže novinarima kao odgovor, tako ja kažem tebi i visku.. odnosno, nisam ja taj koji uvodi nepostojeće titule-nazive kao ni fuksi, nego koristim ono što se koristi, kao i mediji..

 

Mediji su u međuvremenu dali ispravku i objasnili da tip zapravo nije dekan ničega, a ti se pozivaš na "medije" kao da to tobože ne znaš.

Osim toga, Visak te je jasno pitao "Također opet nisi dao dokaz o postojanju medicinskog studija. Zašto ti je to problem ako postoji?", a ti se pretvaraš da se radi o problemu imenovanja - korištenju titula, a ne o suštini rasprave - niti je tip dekan, niti postoji medicinski fakultet na kojem bi on bio dekan.

 

 

This space for rent!
15 godina
offline
Re: Hoćete li se cijepiti protiv Covida-19?
Drago kaže...
ihush kaže...

pa kako to fuksi kaže novinarima kao odgovor, tako ja kažem tebi i visku.. odnosno, nisam ja taj koji uvodi nepostojeće titule-nazive kao ni fuksi, nego koristim ono što se koristi, kao i mediji..

 

Mediji su u međuvremenu dali ispravku i objasnili da tip zapravo nije dekan ničega, a ti se pozivaš na "medije" kao da to tobože ne znaš.

Osim toga, Visak te je jasno pitao "Također opet nisi dao dokaz o postojanju medicinskog studija. Zašto ti je to problem ako postoji?", a ti se pretvaraš da se radi o problemu imenovanja - korištenju titula, a ne o suštini rasprave - niti je tip dekan, niti postoji medicinski fakultet na kojem bi on bio dekan.

 

 

 -gluh ili je to tako prirodno? .. jesam li ja izmislio neki naziv? Kažeš mediji sad ispravljaju.. ok, tko je tad pogriješio? Što da mediji isprave tipfeler pa osobu 'pero' isprave u 'stipe'.. i što ako ja do tad koristim naziv koji koriste info-mediji-svi?

- Što ti fuki kaže kao odgovor o tituliranju? -isti odgovor ti dajem ja, ne određujem ja nazive institucija ili titule, niti sam inspektor za iste ili nadležan..

 

-a kako god to nazvali, nešto-institucija postoji, nije nepostojeća kao i neka fotelja u kojoj je osoba do jučer bila.. tj konkretna viskova izjava je suprotna toj činjenici dok je ovo samo semantika-pokušaj izvlačenja.. idući pobočnik je priskočio s primjerom izmišljenog jarunskog faxa, koji je izmišljen i za kojeg bi takva viskova rečenica bila ok, točna-činjenica i to ne bi kritizirao tj tad bi priznao grešku no za to je potrebno pogriješiti što je mom biću intrinsitički nemoguće... nepogriješiv :) osim mišlju-djelom-propustom itd.

 

-ili, kako bi ja kao osoba, mogao znati da u puli, (ne)postoji neki fax-institucija ili košara za smeće za koju netko kaže da postoji i mediji-institucije-ministarstvo to jednako naziva-titulira.. tj da živim u susjedstvu tad bi možda primijetio da na nekoj adresi umjesto neke zgrade raste livadno cvijeće tj da to ne postoji.. no ovo nije takav slučaj, postoji a semantika je samo to, tj izvrdavanje.

 

edit: ili da citiram tebe: Mediji su u međuvremenu dali ispravku .. ako mediji daju ispravku, tko je tad napravio grešku? Ja ili mediji? Uz to da je recimo tad greška-semantika u tituliranju što je najsporednije, dok visak to koristi kao diskreditaciju stručnosti osobe, koja je neovisno o tome ipak stručna, dok visak nije ni stručan ni dao argument o nestručnosti prozvane osobe.

C64/TurboModul-OpenSourceProject.org.cn.部分作品为网上收集整理,供开源爱好者学习使用
Poruka je uređivana zadnji put sri 30.6.2021 14:27 (ihush).
15 godina
odjavljen
offline
Re: Hoćete li se cijepiti protiv Covida-19?
Visak kaže...

 Uh, nisko si pao.

 

Po novom korona običaju, samo angdote i ad hominem, ništa argumenti.

Nazoveš me najvećim krivcem za necijepljenje jer smatram da "više dobro" nije razlog za šutnju, a kad upozorim da ni ti nikad nisi šutio zbog "višeg dobra" sam pao nisko i to je ad hominem.

 

Mislim da je iz toga jasno tko se tu posvađao s logikom i kome je ušutkavanje sugovornika bitnije od argumentirane rasprave.

 

Edit: da još jednom naglasim: otvoreno priznaješ da nije problem u mojim argumentima, već u tome što ih uopće iznosim jer to, eto, neće ništa promijeniti. Promisli malo kako bi ti reagirao da se radi o nekoj drugoj temi na tu retoriku...

Privatne poruke su za privatne razgovore. Ne odgovaram na općenita pitanja vezana uz neku temu.
Poruka je uređivana zadnji put sri 30.6.2021 14:45 (MrBlc).
6 godina
offline
Re: Hoćete li se cijepiti protiv Covida-19?
ihush kaže...
Drago kaže...
ihush kaže...

pa kako to fuksi kaže novinarima kao odgovor, tako ja kažem tebi i visku.. odnosno, nisam ja taj koji uvodi nepostojeće titule-nazive kao ni fuksi, nego koristim ono što se koristi, kao i mediji..

 

Mediji su u međuvremenu dali ispravku i objasnili da tip zapravo nije dekan ničega, a ti se pozivaš na "medije" kao da to tobože ne znaš.

Osim toga, Visak te je jasno pitao "Također opet nisi dao dokaz o postojanju medicinskog studija. Zašto ti je to problem ako postoji?", a ti se pretvaraš da se radi o problemu imenovanja - korištenju titula, a ne o suštini rasprave - niti je tip dekan, niti postoji medicinski fakultet na kojem bi on bio dekan.

 

 

 -gluh ili je to tako prirodno? .. jesam li ja izmislio neki naziv? Kažeš mediji sad ispravljaju.. ok, tko je tad pogriješio? Što da mediji isprave tipfeler pa osobu 'pero' isprave u 'stipe'.. i što ako ja do tad koristim naziv koji koriste info-mediji-svi?

- Što ti fuki kaže kao odgovor o tituliranju? -isti odgovor ti dajem ja, ne određujem ja nazive institucija ili titule, niti sam inspektor za iste ili nadležan..

 

-a kako god to nazvali, nešto-institucija postoji, nije nepostojeća kao i neka fotelja u kojoj je osoba do jučer bila.. tj konkretna viskova izjava je suprotna toj činjenici dok je ovo samo semantika-pokušaj izvlačenja.. idući pobočnik je priskočio s primjerom izmišljenog jarunskog faxa, koji je izmišljen i za kojeg bi takva viskova rečenica bila ok, točna-činjenica i to ne bi kritizirao tj tad bi priznao grešku no za to je potrebno pogriješiti što je mom biću intrinsitički nemoguće... nepogriješiv :) osim mišlju-djelom-propustom itd.

 

-ili, kako bi ja kao osoba, mogao znati da u puli, (ne)postoji neki fax-institucija ili košara za smeće za koju netko kaže da postoji i mediji-institucije-ministarstvo to jednako naziva-titulira.. tj da živim u susjedstvu tad bi možda primijetio da na nekoj adresi umjesto neke zgrade raste livadno cvijeće tj da to ne postoji.. no ovo nije takav slučaj, postoji a semantika je samo to, tj izvrdavanje.

 Onda mozda ne guras ideju da postoji? Forsiras ideju da postoji? Svadas se da postoji? Zasto ne priznas da ne znas da li nesto postoji ili ne? Tvojom logikom mozemo izmisliti fakultet i oslovljavati ga kao takoga. Tako da molim te, ili ispravi navod i prihvati da Dr. Pavelić nije dekan Medicine u Puli ili me oslovljavaj mojom punom i pravom titulom (i ispadni blesav). Alternativa je da ispadens nesposoban za samorealizaciju i priznavanje svojih gresaka.

Dekan Jarunskog fakulteta za Filozofiju, Medicinu i Fiziku "Mrva Pameti" STP.

15 godina
offline
Re: Hoćete li se cijepiti protiv Covida-19?

znaš li koliko infaltilno djeluje tvoj post?

pa ok, uvaženi dekanu jaruna, moje duboke isprike uzvišenosti vašeg lika..

 

-ministar fuks ti daje odgovor, čitati znaš? .. pa ako on koristi titule-nazive tad ne vidim zašto ja ne bi koristio iste, za iste osobe-institucije.

-naprotiv, ti si ništa, izmišljotina.. u viskovom postu upravo takav s kojim bi se složio.

-to je problem, što ovisno o 'strani' ne o činjenicama svatko zauzme stav i to je jedino 'ispravno' nastranu činjenice, kao npr da institucija postoji i osoba nije lažnjak-izmišljen kao ti..

 

+ btw, ako opet želiš dokaz da nešto postoji.. osoba je smijenjena, više nije (što god-titula) ono što je do jučer bio. Time neovisno kako ćeš to titulirati, to postoji, jer ne možeš smijeniti nepostojeće, kao tebe i tvoju titulu pa to fuki u tvojem slučaju neće ni napraviti, kauzalnost.

 

C64/TurboModul-OpenSourceProject.org.cn.部分作品为网上收集整理,供开源爱好者学习使用
Poruka je uređivana zadnji put sri 30.6.2021 14:41 (ihush).
6 godina
offline
Re: Hoćete li se cijepiti protiv Covida-19?
ihush kaže...

znaš li koliko infaltilno djeluje tvoj post?

pa ok, uvaženi dekanu jaruna, moje duboke isprike uzvišenosti vašeg lika..

 

-ministar fuks ti daje odgovor, čitati znaš? .. pa ako on koristi titule-nazive tad ne vidim zašto ja ne bi koristio iste, za iste osobe-institucije.

-naprotiv, ti si ništa, izmišljotina.. u viskovom postu upravo takav s kojim bi se složio.

-to je problem, što ovisno o 'strani' ne o činjenicama svatko zauzme stav i to je jedino 'ispravno' nastranu činjenice, kao npr da institucija postoji i osoba nije lažnjak-izmišljen kao ti..

 Ti si taj koji je odlucio da ce radije nastaviti sa ovako blesavom raspravom u kojoj znas da si u krivu do te granice da si odlucio mene oslovljavati kao Uvaženog Dekana; kad smo kod toga, molio bih te cijeli naziv fakulteta zajedno sa tocnim imenom istoga; i tjerati inat. Nesto sto, ovo ce te sokirati, rade djeca predskolske dobi.

16 godina
moderator
offline
Re: Hoćete li se cijepiti protiv Covida-19?
ihush kaže...
... (blablabla)


edit: ili da citiram tebe: Mediji su u međuvremenu dali ispravku .. ako mediji daju ispravku, tko je tad napravio grešku? Ja ili mediji? Uz to da je recimo tad greška-semantika u tituliranju što je najsporednije, dok visak to koristi kao diskreditaciju stručnosti osobe, koja je neovisno o tome ipak stručna, dok visak nije ni stručan ni dao argument o nestručnosti prozvane osobe.

 

Isuse koliko filozofiranja, a pitanje vrlo jednostavno - je li tip dekan i postoji li uopće fakultet? Je li odgovor na oba pitanja negativan? Je. Kraj priče.

 

Fali ti intelektualnog poštenja, a pišeš kako već pišeš, pa pored toga što je naporno raspravljati s tobom i probijati se kroz hrpetinu nabacanih slova, još dodatno kad si u krivu ne želiš priznati nego lopataš tone nesuvislog teksta.

 

Da rezimiramo: tip nije dekan niti postoji medicinski fakultet na kojem je on tobožnji dekan.

 

kthbai

 

This space for rent!
15 godina
offline
Re: Hoćete li se cijepiti protiv Covida-19?
sexytoiletpaper kaže...
..

 Ti si taj koji je odlucio da ce radije nastaviti sa ovako blesavom raspravom u kojoj znas da si u krivu do te granice da si odlucio mene oslovljavati kao Uvaženog Dekana; kad smo kod toga, molio bih te cijeli naziv fakulteta zajedno sa tocnim imenom istoga; i tjerati inat. Nesto sto, ovo ce te sokirati, rade djeca predskolske dobi.

 blesavost ovisi o sugovorniku.. i imaš pravo. :)

priznajem, grešku.. spuštati se na taj nivo. 

C64/TurboModul-OpenSourceProject.org.cn.部分作品为网上收集整理,供开源爱好者学习使用
9 godina
offline
Hoćete li se cijepiti protiv Covida-19?

Neću se cijepiti do jeseni sigurno. Da sam se prije par godina cijepio protiv gripe u srpnju svi na ovom forumu rekli bi mi da sam idiot. Također, kad vidim tko je veliki branitelj pikanja na ovom forumu još više sam uvjeren da ispravno postupam.

Moj PC  
6 0 hvala 0
14 godina
offline
Hoćete li se cijepiti protiv Covida-19?

Koliko forumaši u ovoj temi provjeravaju informacije koje dijele? (odgovorite za sebe ili sto mislite o drugima)

 

(Cisto me zanima sto ljudi misle, zivim u mitskoj Svedskoj pa sam vidio dosta dezinformacija)

3 Ne uopce
4 Rijetko
5 Ponekad
4 Uvijek
3 Sve znaju ne moraju provjeravt
011000110010.
Moj PC  
0 0 hvala 0
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice