Hoćete li se cijepiti protiv Covida-19? zaključana tema

poruka: 8.530
|
čitano: 942.271
|
moderatori: vincimus
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
Ovo je tema za komentiranje sadržaja Bug.hr portala. U nastavku se nalaze komentari na "Hoćete li se cijepiti protiv Covida-19?".
15 godina
odjavljen
offline
Re: Hoćete li se cijepiti protiv Covida-19?
SimeKZ kaže...

Ljude od cijepljenja je odbilo manjak obrazovanja.

Imaš ljude koji su u startu bili "nema šanse" i za takav stav je najzaslužniji manjak obrazovanja.

 

S druge strane imaš ljude koji su se željeli cijepiti, ali su mišljenje promijenili upravo zbog kontradiktornih informacija iz službenih izvora.

Privatne poruke su za privatne razgovore. Ne odgovaram na općenita pitanja vezana uz neku temu.
14 godina
offline
Re: Hoćete li se cijepiti protiv Covida-19?
Ja bi kod malo o uvaženom dekanu fakulteta i olimpijadi 2012. Ste vidli te vragolije sa otvaranja...korona 1/1
Moj PC  
1 0 hvala 0
12 godina
offline
Hoćete li se cijepiti protiv Covida-19?

Ja ne znam jeste li to primijetili,ali sve više ljudi se boji priznati da su se cijepili.Vlada nekakva nategnuta atmosfera gdje antivakseri prikazuju cijepljene kao debile,ili kako reče moja kolegica "guske u magli".Ta ista kolegica se prije godinu dana zdušno borila protiv 5G mobitela i signala,dok se danas ponosi 5G mobitelom.
Jasni su svi ti ljudi koji ne vjeruju cijepljenju,jasni su mi ljudi koji vjeruju cjepivu,zato mislim da bi zaista bilo pošteno da svaki ne cijepljeni čovjek u slučaju oboljenja plača full troškove liječenja!

Tek kada ti komarac sleti na jaja,shvatiš da se problemi ne riješavaju nasiljem!
Moj PC  
1 1 hvala 0
15 godina
offline
Re: Hoćete li se cijepiti protiv Covida-19?
Old Iggy kaže...
Eh, evo ga smijenili.

 -da.. ode glava, strašno.

C64/TurboModul-OpenSourceProject.org.cn.部分作品为网上收集整理,供开源爱好者学习使用
3 godine
protjeran
offline
Re: Hoćete li se cijepiti protiv Covida-19?
Milka30 kaže...

Ja ne znam jeste li to primijetili,ali sve više ljudi se boji priznati da su se cijepili.Vlada nekakva nategnuta atmosfera gdje antivakseri prikazuju cijepljene kao debile,ili kako reče moja kolegica "guske u magli".Ta ista kolegica se prije godinu dana zdušno borila protiv 5G mobitela i signala,dok se danas ponosi 5G mobitelom.
Jasni su svi ti ljudi koji ne vjeruju cijepljenju,jasni su mi ljudi koji vjeruju cjepivu,zato mislim da bi zaista bilo pošteno da svaki ne cijepljeni čovjek u slučaju oboljenja plača full troškove liječenja!

 

E bome ne bi jer svaki mjesec ljudi uplaćuju pare u to jebeno propalo zdravstvo.

Poruka je uređivana zadnji put sri 30.6.2021 9:55 (foofajter).
6 godina
offline
Re: Hoćete li se cijepiti protiv Covida-19?
sexytoiletpaper kaže...

Slazem se sa Simetom da su se neke slobode uzele zdravo za gotovo i zato smo tu gdje jesmo. Jedan od najdrazih citata mi je "Demokracija je sustav u kojem pametan i budala imaju jednak glas". 

 

Prije bih rekao da je vaš pojam demokracije ono kad se sretnu dva vuka i jedna ovca i demokratski glasaju što će za večeru.

 

2 godine
protjeran
offline
Re: Hoćete li se cijepiti protiv Covida-19?
Milka30 kaže...

Ja ne znam jeste li to primijetili,ali sve više ljudi se boji priznati da su se cijepili.Vlada nekakva nategnuta atmosfera gdje antivakseri prikazuju cijepljene kao debile,ili kako reče moja kolegica "guske u magli".Ta ista kolegica se prije godinu dana zdušno borila protiv 5G mobitela i signala,dok se danas ponosi 5G mobitelom.
Jasni su svi ti ljudi koji ne vjeruju cijepljenju,jasni su mi ljudi koji vjeruju cjepivu,zato mislim da bi zaista bilo pošteno da svaki ne cijepljeni čovjek u slučaju oboljenja plača full troškove liječenja!

 Nemoj govoriti u ime svih kolega, ja se nisam cijepio i na nesrecu kolege par postova iznad i srecu mene
 imam diplomu iza sebe. nemam apsolutno nista protiv toga da se netko cijepi,

 isto tako imam vlastiti izbor da to ne napravim iz razloga koji se ticu mene.

 

 po tvome osobe koje se od obicne sezonske gripe nisu cijepile bi trebale placati

 troskove lijecenja i da nejdemo dalje u nebuloze. udari po gradanima jer
 nam se zdravstvo raspada zbog pacijenata koji sjede na markovom trgu.

 da ne spominjem u sta moj brutto dohodak odlazi onda ako ne u zdravstvo izmedu
 ostalog zajedno sa dopunskim.

 gg kolega
 

Poruka je uređivana zadnji put sri 30.6.2021 10:01 (mAa+_).
14 godina
offline
Re: Hoćete li se cijepiti protiv Covida-19?
MrBlc kaže...
SimeKZ kaže...

Ljude od cijepljenja je odbilo manjak obrazovanja.

Imaš ljude koji su u startu bili "nema šanse" i za takav stav je najzaslužniji manjak obrazovanja.

 

S druge strane imaš ljude koji su se željeli cijepiti, ali su mišljenje promijenili upravo zbog kontradiktornih informacija iz službenih izvora.

 Ja sam također odmah u startu imao stav "nema šanse", ne radi toga što imam manjak obrazovanja, već radi toga što je sve to bilo jako prozirno i isforsirano, te je osoba sa zdravom pameti mogla odmah vidjeti o čemu se tu radi.

Poruka je uređivana zadnji put sri 30.6.2021 10:03 (juice21).
13 godina
offline
Re: Hoćete li se cijepiti protiv Covida-19?
juice21 kaže...
MrBlc kaže...
SimeKZ kaže...

Ljude od cijepljenja je odbilo manjak obrazovanja.

Imaš ljude koji su u startu bili "nema šanse" i za takav stav je najzaslužniji manjak obrazovanja.

 

S druge strane imaš ljude koji su se željeli cijepiti, ali su mišljenje promijenili upravo zbog kontradiktornih informacija iz službenih izvora.

 Ja sam također odmah u startu imao stav "nema šanse", ne radi toga što imam manjak obrazovanja, već radi toga što je sve to bilo jako prozirno i isforsirano, te je osoba sa zdravom pameti mogla odmah vidjeti o čemu se tu radi.

 O čemu se tu radi?

13 godina
offline
Re: Hoćete li se cijepiti protiv Covida-19?
sexytoiletpaper kaže...
Hazar kaže...
SimeKZ kaže...
D3lBoy kaže...

Pomalo Her SimeKz, pomalo, znam da se neki ovdje get offaju na to da imaju sto manje slobode, al pomalo.

Nema tu veze sa slobodama. Tu ima veze da sa takvim stvarim ne mozes imat izbora.

 

Doma ti dode plinoinstalater. Jel mu sjedis za usima cijeli dan i tupis kako nesto treba radit? Ne... jer je covjek strucnjak i platio si ga za to.

Ides u dobar restoran jer je tamo vrhunski kuhar. Nejdes mu u kuhinju pametovat kako treba sta spremit.

Ne vidim da ikome pada na pamet vadit mast kirurgu prije i nakon zahvata. 

 

Ne razumijem od kuda potpunom laiku ideja da je on iznadd bilo kojeg strucnjaka, pa cak i najobicnijeg laboranta u laboratoriju. 

 


Nema tu Her ovaj ili onaj. Samo logika. Jer ovakve stvari na globalnoj razini se rjesavaju na takav nacin, a ne davanje izbora. Jer da se ikome davao izbor za polio, tuberkulozu, difteriju, tetanus i pertusis sada bi nas 1/3 bilo na jordanovcu, 1/3 na rebru a 1/3 pokopana. 

 I nedostatak kretanja/vježbanja, nezdrava prehrana, pušenje itd je isto kontra preporuka struke, jel onda ljudi koji to rade zapravo poručuju da ne vjeruju struci ili? Zamisli kako bi bolnice bile manje popunjene kada bi ljudi zdravije živjeli. Recimo da se uvede da ljudi s određenim indeksom tjelesne mase ne smiju u restorane, da ljudi koji puše ne smiju u klubove i prostore gdje je velik broj ljudi koje tako čine pasivnim pušačima itd.

 Osim hrvatskom zdravstvu, kome specificno prijeti covjek za tumorom, kancerogenom bolescu, pretiloscu ili slomljenom nogom?

Kome prijeti covjek sa virusnom bolescu koja se siri sa covjeka na covjeka?
Nemoj poistovjecivati takve stvari. Iako se slazem generalno sa tobom da se zdravstvenu struku ne slusa dovoljno.

Slazem se sa Simetom da su se neke slobode uzele zdravo za gotovo i zato smo tu gdje jesmo. Jedan od najdrazih citata mi je "Demokracija je sustav u kojem pametan i budala imaju jednak glas". 

 Pa tim što prijeti zdravstvu jedne države neizravno prijeti i njenim stanovnicima. Stalno se govori kako nedostaje medicinskih djelatnika, kako je sustav prenatrpan itd, liste čekanja su preduge. Preduge su ne samo zbog samog sustava, loše organizacije i takvih stvari, već i zbog toga što ljudi nezdravo žive. Jedna smo od nacija koja se najlošije hrani, najviše puši, općenito loše živi. I sad recimo ti trebaš zbog nekakvog problema ct mozga ili magnetsku rezonancu ili nekakav pregled, ali moraš čekati na njega godinu dvije i na kraju zbog toga završtiš s većim posljedicama nego da se taj neki problem ranije uočio i uklonio. I naravno onda si primoran otići privatno, što nebi trebalo biti tako budući da nam se svima skida s plaće.

6 godina
offline
Re: Hoćete li se cijepiti protiv Covida-19?
Cenzura jase dalje, ovo je kratki rezime covjeka koju je smjenjen sa mjesta dekana jer je javno govorio o onom sto dobro poznaje jer mu je struka:

Krešimir Pavelić
Životopis
Sažetak. Rođen je 1952. godine u Slavonskom Brodu, državljanin Republike
Hrvatske. Znanstveni je savjetnik i redovni profesor u trajnom zvanju. Osnivač je i
dugogodišnji pročelnik Odjela za molekularnu medicinu Instituta “Ruđer Bošković” te
osnivač i pročelnik Odjela za biotehnologiju Sveučilišta u Rijeci. Redoviti je član
European Academy for Sciences and Arts, Redoviti član European Molecular
Biology Organization (EMBO akademije). Dopisni je član Hrvatske akademije
znanosti i umjetnosti te redovni član Akademije medicinskih znanosti Hrvatske. Član
je upravnog vijeća European Molecular Biology Laboratory (EMBL) a obnašao je i
funkciju člana stalnog odbora European Medical Research Council, Europske
znanstvene zaklade. Obnašao je dužnost predsjednika Nacionalnog vijeća za
znanost Republike Hrvatske i člana Saborskog odbora za državne nagrade za
znanost te predsjednika Odbora za državne nagrade iz prirodnih znanosti RH.
Obnašao je i funkciju eksperta za molekularnu medicinu pri parlamentarnim
raspravama Europskog parlamenta na inicijativu Transradikalne stranke. Završio je
Medicinski fakultet Sveučilišta u Zagrebu 1975. godine, magistrirao 1977. a
doktorirao 1979. Znanstveni savjetnik postao je 1985. a redovni profesor na
Farmaceutsko-biokemijskom fakultetu 1990. godine. U nekoliko navrata boravio je
na specijalizaciji ili kao profesor u SAD i Njemačkoj (Roswell Park Memorial Institute,
Buffalo, New York, Institut für Physiologische Chemie, Krankenhaus Eppendorf,
Hamburg, College of Medicine, Cincinnati, Ohio Mayo Clinic, Rochester, Minnesota).
Do sada je objavio 300 znanstvenih radova u uglednim međunarodnim časopisima.
Sudjelovao je na preko 200 međunarodnih znanstvenih skupova kao pozvani ili
plenarni predavač. Vodio je brojne domaće i međunarodne znanstvene projekte.
Odgojio je stručnjake od kojih su neki sada direktori medicinskih iI/ili znanstvenih
ustanova. Vodio je preko 50 doktorata i magisterija. Nagrađivan je dvjema
nagradama Rektora Sveučilišta u Zagrebu (1973. i 1974.), nagradom Drage
Perovića (1973), federalnom nagradom za mlade znanstvenike ispod 30 godina
starosti (1978) te nagradom "Vuk Vrhovac"(1980). Godine 1993. dobio je nagradu
Yamagiwa-Yoshida koju dodjeljuje International Union Against Cancer, 1997.
Nagradu Akademije medicinskih znanosti Hrvatske, a 1998. godine nagrađen je
Godišnjom državnom nagradom za znanost. Dobitnik je Fulbrightove stipendije vlade
SAD Najveće međunarodno priznanje za svoj znanstveni rad dobio je postavši
redovni član EMBO godine 2002. najjače svjetske akademije znanosti o životu koja
broji oko 60 nobelovaca. Dao je značajan doprinos problematici prirode
transformiranih stanica te razvoja novih prolijekova i medicinskih sredstava

Svim znanstvenicima koji se ne slazu sa mainstrem narativom se sad vec otvoreno prijeti, sto otkazima, ali kome to nije bitno zivotima.

Poraz demokracije, slobode I ljudske inteligencije.
 
9 0 hvala 0
8 godina
offline
Hoćete li se cijepiti protiv Covida-19?

kak ide onaj slogan, "zaštiti druge, cijepi se". obzirom da su ljudi po prirodi sebična bića za sve osim uže obitelji, slogan treba biti "cijepi se, zaštiti sebe." pa bi i ovo diskutiranje pro-con imalo više smisla.

nisam se cijepio, ne planiram u skoro vrijeme, ne zbog 5G, ravne i neravne zemlje ili nekog trećeg razloga. ne planiram se cijepiti jer nisam rizična skupina, smrtnost je manje od 0,2% i to bolesnih i starih. uz ovoliki shitstorm sriće, alemke, capaka i ostalih u kojima se svakom izjavom dokazuju kako o pandemiji i njenom hendlanju nemaju pojma. prvo je bilo da maske nemaju svrhu, pa sojevi uopće nisu postojali do prije 6-7 mjeseci, sad je svaki tjedan jedan, pa ograničavanje rada prehrambenih trgovina, javnog prijevoza gdje si zapravo samo zgusnuo ljude u manje radno vrijeme, do licemjernog cijepljenja vlastite majke preko rede i naslikavanja na predizbornim skupovima i misama bez maske ili naslikavanje sriće po birtiji bez maske. da ne govorimo o huškanju i dizanju panike kako "najesen možda stiže opaki soj koji će još možda zahvatiti mlade". taj ljudski gnoj da slušam? do činjenice da 90% ljudi uopće ne tangiraju mjere, već se ljudi druže, posjećuju, zagrle, izljube i žive kao da korone nema i svejedno ne hodamo preko ljudskih leševa.

rizični, pazite se, jer na vas nitko drugi neće paziti. pogotovo nemojte meni cviliti da vas zaštitim jer neće imati učinka.

Poruka je uređivana zadnji put sri 30.6.2021 10:37 (bruno1026).
 
10 0 hvala 0
7 godina
offline
Hoćete li se cijepiti protiv Covida-19?

Pa demokracija je umrla davnih dana kada više nema konstruktivnih rasprava. Svi guraju jedno te isto te se razilaze samo u preporukama.

Nema više poticanja medijskog diskurska među znanstvenicima koji će iznositi svoja mišljenja i pristup problemu pa da se na temelju toga radi na nekakvom koncenzusu.

 

Čovjek je ili u pravu ili u krivu, ali zato demoniziranje svakoga tko iskače iz trenutnog mainstream narativa nalaže da se sam čovjek zapita što je uopće istina...

Spomenuo bi još i Nestorovića iz Srbije jer sam mu slušao par intervjua. Ne slažem se s njime u velikom broju stvari, ali u ostalima ima pravo i to je ono što ti ljudska komponenta zvana "intuicija" govori da nešto nije u redu s cijelokupnom situacijom.

 

 

Već sam spomenuo u jednoj temi kako se Trumpa ma kakav god bio ismijavalo i prozivalo cijelu njegovu administraciju kada se propagiralo da je virus ipak iz labaratorija. Ljudi su ga napadali kao agresivni psi i svaki spomen na tu mogućnost bi bio bačen u vodu. Sada isto tvrdi Bidenova administracija i vidi čuda, ljudi padaju u trans, demonizacija Kine postaje intezivnija i ljudi vjeruju onome što je zapakirano u celofan koji im se ukras sviđa, a zaboravlja se da su sami ameri podržavali labaratorij u Wuhanu. Intuicija svakom normalnom govori kako postoji nekakav obrazac i kako nešto nije u redu, ali to je borba s vjetrenjačama u modernom svijetu jer su ljudi uspavani i ne vide ili ne žele vidjeti što se događa sa svijetom.

 

Spominjanje nagrada za cijepljenje neću komentirati, a Božinovićev komentar kako će cijepljeni imati ulaznice za koncert Đani Stipaničeva je tragikomedija...

ko

Novavax cijepivo mi od svih cijepiva djeluje najviše obećavajuće, ali živi bili pa vidjeli 

I want to believe
Moj PC  
2 0 hvala 0
8 godina
offline
Re: Hoćete li se cijepiti protiv Covida-19?
Hoggy kaže...
Cenzura jase dalje, ovo je kratki rezime covjeka koju je smjenjen sa mjesta dekana jer je javno govorio o onom sto dobro poznaje jer mu je struka:

Krešimir Pavelić
Životopis
Sažetak. Rođen je 1952. godine u Slavonskom Brodu, državljanin Republike
Hrvatske. Znanstveni je savjetnik i redovni profesor u trajnom zvanju. Osnivač je i
dugogodišnji pročelnik Odjela za molekularnu medicinu Instituta “Ruđer Bošković” te
osnivač i pročelnik Odjela za biotehnologiju Sveučilišta u Rijeci. Redoviti je član
European Academy for Sciences and Arts, Redoviti član European Molecular
Biology Organization (EMBO akademije). Dopisni je član Hrvatske akademije
znanosti i umjetnosti te redovni član Akademije medicinskih znanosti Hrvatske. Član
je upravnog vijeća European Molecular Biology Laboratory (EMBL) a obnašao je i
funkciju člana stalnog odbora European Medical Research Council, Europske
znanstvene zaklade. Obnašao je dužnost predsjednika Nacionalnog vijeća za
znanost Republike Hrvatske i člana Saborskog odbora za državne nagrade za
znanost te predsjednika Odbora za državne nagrade iz prirodnih znanosti RH.
Obnašao je i funkciju eksperta za molekularnu medicinu pri parlamentarnim
raspravama Europskog parlamenta na inicijativu Transradikalne stranke. Završio je
Medicinski fakultet Sveučilišta u Zagrebu 1975. godine, magistrirao 1977. a
doktorirao 1979. Znanstveni savjetnik postao je 1985. a redovni profesor na
Farmaceutsko-biokemijskom fakultetu 1990. godine. U nekoliko navrata boravio je
na specijalizaciji ili kao profesor u SAD i Njemačkoj (Roswell Park Memorial Institute,
Buffalo, New York, Institut für Physiologische Chemie, Krankenhaus Eppendorf,
Hamburg, College of Medicine, Cincinnati, Ohio Mayo Clinic, Rochester, Minnesota).
Do sada je objavio 300 znanstvenih radova u uglednim međunarodnim časopisima.
Sudjelovao je na preko 200 međunarodnih znanstvenih skupova kao pozvani ili
plenarni predavač. Vodio je brojne domaće i međunarodne znanstvene projekte.
Odgojio je stručnjake od kojih su neki sada direktori medicinskih iI/ili znanstvenih
ustanova. Vodio je preko 50 doktorata i magisterija. Nagrađivan je dvjema
nagradama Rektora Sveučilišta u Zagrebu (1973. i 1974.), nagradom Drage
Perovića (1973), federalnom nagradom za mlade znanstvenike ispod 30 godina
starosti (1978) te nagradom "Vuk Vrhovac"(1980). Godine 1993. dobio je nagradu
Yamagiwa-Yoshida koju dodjeljuje International Union Against Cancer, 1997.
Nagradu Akademije medicinskih znanosti Hrvatske, a 1998. godine nagrađen je
Godišnjom državnom nagradom za znanost. Dobitnik je Fulbrightove stipendije vlade
SAD Najveće međunarodno priznanje za svoj znanstveni rad dobio je postavši
redovni član EMBO godine 2002. najjače svjetske akademije znanosti o životu koja
broji oko 60 nobelovaca. Dao je značajan doprinos problematici prirode
transformiranih stanica te razvoja novih prolijekova i medicinskih sredstava

Svim znanstvenicima koji se ne slazu sa mainstrem narativom se sad vec otvoreno prijeti, sto otkazima, ali kome to nije bitno zivotima.

Poraz demokracije, slobode I ljudske inteligencije.

 s druge strane je kolega Visak diplomirani forumaš sa doktoratom iz svake druge teme na forumu, pozvan u diskusiju preko nekoliko tema gdje vodi žestoke bitke protiv ostalih krivomišljenika, a najčešće MrBlca.

sorry Visak, morao sam...

12 godina
offline
Re: Hoćete li se cijepiti protiv Covida-19?
foofajter kaže...

 

E bome ne bi jer svaki mjesec ljudi uplaćuju pare u to jebeno propalo zdravstvo.

 

mAa+_ kaže...

 Nemoj govoriti u ime svih kolega, ja se nisam cijepio i na nesrecu kolege par postova iznad i srecu mene
 imam diplomu iza sebe. nemam apsolutno nista protiv toga da se netko cijepi,

 isto tako imam vlastiti izbor da to ne napravim iz razloga koji se ticu mene.

 

 po tvome osobe koje se od obicne sezonske gripe nisu cijepile bi trebale placati

 troskove lijecenja i da nejdemo dalje u nebuloze. udari po gradanima jer
 nam se zdravstvo raspada zbog pacijenata koji sjede na markovom trgu.

 da ne spominjem u sta moj brutto dohodak odlazi onda ako ne u zdravstvo izmedu
 ostalog zajedno sa dopunskim.

 gg kolega
 

Baš i ne!

Zbog vašega mišljenja vi ugrožavate zdravstveni sustav,popunjavajući bolničke krevete i trošeći resurse u slučaju oboljenja.
U pitanju je epidemija i u takvim slučajevima mora se brzo reagirati!Eh sada,druga je priča o tome kakvo je zdravstvo i tko ga vodi-ali vjerujem s u svim zemljama svijeta postoji uređeniji zdravstveni sustav...pa su i oni odlučili da se svi trebaju cijepiti!
Ako s jedne strane postoje ljudi koji vjeruju u struku i vjeruju cjepivu i postoje ljudi s druge strane koji ne vjeruju struci niti cjepivu-zašto je onda problem plaćati toj "lažnoj struci,cjepivu,bolesti" u slučaju oboljenja?
Zar ne vidite svoju dvoličnost?
Tvrdite da se ne treba cijepiti,a ne biste htjeli plaćati liječenje iako vam je lijek prethodno besplatno bio omogućen?
I ne,ovo nije obična gripa-tako da ne možemo izvlačiti usporedbe!

Tek kada ti komarac sleti na jaja,shvatiš da se problemi ne riješavaju nasiljem!
12 godina
offline
Re: Hoćete li se cijepiti protiv Covida-19?
mAa+_ kaže...
Milka30 kaže...

Ja ne znam jeste li to primijetili,ali sve više ljudi se boji priznati da su se cijepili.Vlada nekakva nategnuta atmosfera gdje antivakseri prikazuju cijepljene kao debile,ili kako reče moja kolegica "guske u magli".Ta ista kolegica se prije godinu dana zdušno borila protiv 5G mobitela i signala,dok se danas ponosi 5G mobitelom.
Jasni su svi ti ljudi koji ne vjeruju cijepljenju,jasni su mi ljudi koji vjeruju cjepivu,zato mislim da bi zaista bilo pošteno da svaki ne cijepljeni čovjek u slučaju oboljenja plača full troškove liječenja!

 Nemoj govoriti u ime svih kolega, ja se nisam cijepio i na nesrecu kolege par postova iznad i srecu mene
 imam diplomu iza sebe. nemam apsolutno nista protiv toga da se netko cijepi,

 isto tako imam vlastiti izbor da to ne napravim iz razloga koji se ticu mene.

 

 po tvome osobe koje se od obicne sezonske gripe nisu cijepile bi trebale placati

 troskove lijecenja i da nejdemo dalje u nebuloze. udari po gradanima jer
 nam se zdravstvo raspada zbog pacijenata koji sjede na markovom trgu.

 da ne spominjem u sta moj brutto dohodak odlazi onda ako ne u zdravstvo izmedu
 ostalog zajedno sa dopunskim.

 gg kolega
 

 Tako je. Imas izbor. Zastiti sebe i okolinu ili platiti lijecenje. Potpuno jednoatavno. Jednako kao sta se u skandinavskim zemljama kaznjava ne izlazak na glasanje. Po kome tocno treba udarit? Tlo je tocno neposlusan u ovom slucaju? 

Ne znam iz cega imas diplomu, ali vrlo vjerovatno nije iz podrucja prirodnih znanosti poput biologije ili zdravstvenog podrucja. 

 

Tvoj dohodak odlazi u nista posto ti ipak znas bolje u slucaju javnog zdravstva. 

http://www.forum.hr/showthread.php?t=1017619&page=24
6 godina
offline
Re: Hoćete li se cijepiti protiv Covida-19?
Maat kaže...
sexytoiletpaper kaže...

Slazem se sa Simetom da su se neke slobode uzele zdravo za gotovo i zato smo tu gdje jesmo. Jedan od najdrazih citata mi je "Demokracija je sustav u kojem pametan i budala imaju jednak glas". 

 

Prije bih rekao da je vaš pojam demokracije ono kad se sretnu dva vuka i jedna ovca i demokratski glasaju što će za večeru.

 

 Slazem se! Trenutno je procijepljeno koliko ono hrvatskih građana? Tko su onda u ovoj metafori dva vuka, ubojite zvijeri koje u tom sitnom ekosustavu jedino rade stetu?

Ili si ti mislio da tebe netko ugnjetava, s obzirom da je cijepivo obavezno? Sry, cek sekundu. Ne, upravo mi je rekao kolega da cijepivo nije obavezno, iako bi trebalo biti.

Suti i nastavi stiskati TD da znamo svi tko govori nesto pametno, stedis nam vrijeme koje bi proveli citajuci isti argument po 20ti put, tako si od vece koristi nego kada dumas gluposti.

6 godina
offline
Re: Hoćete li se cijepiti protiv Covida-19?
Hazar kaže...

 Pa tim što prijeti zdravstvu jedne države neizravno prijeti i njenim stanovnicima. Stalno se govori kako nedostaje medicinskih djelatnika, kako je sustav prenatrpan itd, liste čekanja su preduge. Preduge su ne samo zbog samog sustava, loše organizacije i takvih stvari, već i zbog toga što ljudi nezdravo žive. Jedna smo od nacija koja se najlošije hrani, najviše puši, općenito loše živi. I sad recimo ti trebaš zbog nekakvog problema ct mozga ili magnetsku rezonancu ili nekakav pregled, ali moraš čekati na njega godinu dvije i na kraju zbog toga završtiš s većim posljedicama nego da se taj neki problem ranije uočio i uklonio. I naravno onda si primoran otići privatno, što nebi trebalo biti tako budući da nam se svima skida s plaće.

 Slazem se s tobom i evo, reci cu prijatelju na Fran Mihaljevicu da se oba slazemo da se treba procijepiti i zaštititi maskama jer on donedavno radio 13/14 dana u dva tjedna, generalno po 12 sati.

Drago mi je da stojis sa strukom i slazes se da bi se trebalo slusati medicinski konzensus i zašititi se.

2 godine
protjeran
offline
Re: Hoćete li se cijepiti protiv Covida-19?
Milka30 kaže...
foofajter kaže...

 

E bome ne bi jer svaki mjesec ljudi uplaćuju pare u to jebeno propalo zdravstvo.

 

mAa+_ kaže...

 Nemoj govoriti u ime svih kolega, ja se nisam cijepio i na nesrecu kolege par postova iznad i srecu mene
 imam diplomu iza sebe. nemam apsolutno nista protiv toga da se netko cijepi,

 isto tako imam vlastiti izbor da to ne napravim iz razloga koji se ticu mene.

 

 po tvome osobe koje se od obicne sezonske gripe nisu cijepile bi trebale placati

 troskove lijecenja i da nejdemo dalje u nebuloze. udari po gradanima jer
 nam se zdravstvo raspada zbog pacijenata koji sjede na markovom trgu.

 da ne spominjem u sta moj brutto dohodak odlazi onda ako ne u zdravstvo izmedu
 ostalog zajedno sa dopunskim.

 gg kolega
 

Baš i ne!

Zbog vašega mišljenja vi ugrožavate zdravstveni sustav,popunjavajući bolničke krevete i trošeći resurse u slučaju oboljenja.
U pitanju je epidemija i u takvim slučajevima mora se brzo reagirati!Eh sada,druga je priča o tome kakvo je zdravstvo i tko ga vodi-ali vjerujem s u svim zemljama svijeta postoji uređeniji zdravstveni sustav...pa su i oni odlučili da se svi trebaju cijepiti!
Ako s jedne strane postoje ljudi koji vjeruju u struku i vjeruju cjepivu i postoje ljudi s druge strane koji ne vjeruju struci niti cjepivu-zašto je onda problem plaćati toj "lažnoj struci,cjepivu,bolesti" u slučaju oboljenja?
Zar ne vidite svoju dvoličnost?
Tvrdite da se ne treba cijepiti,a ne biste htjeli plaćati liječenje iako vam je lijek prethodno besplatno bio omogućen?
I ne,ovo nije obična gripa-tako da ne možemo izvlačiti usporedbe!

 Dobro, a daj mi reci kolega šta ćemo onda poduzeti glede ljudi koji
 svjesno uništavaju svoje zdravlje pretjeranim alkoholom, cigaretama i sl.

 

 i time pune bolničke krevete i uzimaju novce koje bi se moglo usmjeriti
 u npr. liječenje bolesne djece ?

 

 ili šta ćemo sa onima koji imaju zdrave ruke i noge, a čitav život
 žive na socijali odnosno na teret društva ? jer ne znam njima se ne radi ?
 

 ili imaš u Zagrebu primjer majka odgajateljica kojima se također ne radi

 a prima im se fina plaća pa štancaju djecu kao paštete na traci

 i onda opet tu istu djecu po zakonu imaju pravo 2x tjedno odvesti u vrtić.

 

 možemo ovako nabrajati rupe u našem društvu do sutra, možda kako
 kažeš ja i moji istomišljenici spadamo u kategoriju gore navedenog.

 

 Ali dobar dio je i kolega bruno gore naveo korone malo ima, malo nema
 malo nosite maske, malo nemojte. napada sve bez obzira na dob

 izuzev političara u njihovom taboru uoči predizbornih kampanji.

 

 ili bandićevog sprovoda bez distanci, maski i sigurno većina
 neprocijepljenih.

 

 I onda imaš onaj dio gdje većina nas ako ne i 95% u ovoj temi ne spada
 u nikakvu branšu medicine iako se neki prave kao da pripadaju
 jer su pročitali par znastvenih članaka.

 

 Možda jedan od razloga zbog kojeg bi kratko i jasno trebalo odgovoriti
 isključivo na pitanje koje stoji u naslovu da cijepit ću se ili ne neću
 a razloge zadržati isključivo za sebe.

2 godine
protjeran
offline
Re: Hoćete li se cijepiti protiv Covida-19?
SimeKZ kaže...
mAa+_ kaže...
Milka30 kaže...

Ja ne znam jeste li to primijetili,ali sve više ljudi se boji priznati da su se cijepili.Vlada nekakva nategnuta atmosfera gdje antivakseri prikazuju cijepljene kao debile,ili kako reče moja kolegica "guske u magli".Ta ista kolegica se prije godinu dana zdušno borila protiv 5G mobitela i signala,dok se danas ponosi 5G mobitelom.
Jasni su svi ti ljudi koji ne vjeruju cijepljenju,jasni su mi ljudi koji vjeruju cjepivu,zato mislim da bi zaista bilo pošteno da svaki ne cijepljeni čovjek u slučaju oboljenja plača full troškove liječenja!

 Nemoj govoriti u ime svih kolega, ja se nisam cijepio i na nesrecu kolege par postova iznad i srecu mene
 imam diplomu iza sebe. nemam apsolutno nista protiv toga da se netko cijepi,

 isto tako imam vlastiti izbor da to ne napravim iz razloga koji se ticu mene.

 

 po tvome osobe koje se od obicne sezonske gripe nisu cijepile bi trebale placati

 troskove lijecenja i da nejdemo dalje u nebuloze. udari po gradanima jer
 nam se zdravstvo raspada zbog pacijenata koji sjede na markovom trgu.

 da ne spominjem u sta moj brutto dohodak odlazi onda ako ne u zdravstvo izmedu
 ostalog zajedno sa dopunskim.

 gg kolega
 

 Tako je. Imas izbor. Zastiti sebe i okolinu ili platiti lijecenje. Potpuno jednoatavno. Jednako kao sta se u skandinavskim zemljama kaznjava ne izlazak na glasanje. Po kome tocno treba udarit? Tlo je tocno neposlusan u ovom slucaju? 

Ne znam iz cega imas diplomu, ali vrlo vjerovatno nije iz podrucja prirodnih znanosti poput biologije ili zdravstvenog podrucja. 

 

Tvoj dohodak odlazi u nista posto ti ipak znas bolje u slucaju javnog zdravstva. 

 Nisam niti rekao da imam diplomu iz područja medicine, ali vidim podosta
 ljudi ovdje koji se prave da imaju.

3 godine
protjeran
offline
Re: Hoćete li se cijepiti protiv Covida-19?
Možeš ti kolega nabrajati razloge do petka, ali sad je bitna samo korona i ništa na ovom svijetu ne postoji osim korone i ako koronaši vele da to tak mora biti i da se svi moraju cijepiti bez obzira kaj su ljudi imali koronu, kaj se neki ne smiju cijepiti, e onda je to moj kolega tak.

Korona iznad svih!
14 godina
offline
Re: Hoćete li se cijepiti protiv Covida-19?
SimeKZ kaže...

 Tako je. Imas izbor. Zastiti sebe i okolinu ili platiti lijecenje. Potpuno jednoatavno. Jednako kao sta se u skandinavskim zemljama kaznjava ne izlazak na glasanje. Po kome tocno treba udarit? Tlo je tocno neposlusan u ovom slucaju? 

Ne znam iz cega imas diplomu, ali vrlo vjerovatno nije iz podrucja prirodnih znanosti poput biologije ili zdravstvenog podrucja. 

 

Tvoj dohodak odlazi u nista posto ti ipak znas bolje u slucaju javnog zdravstva. 

Onda bi volio imati izbor i da sam platim zdravstveno osiguranje kojoj god tvrtki želim (ili ne platim), a ne da mi se to automatski skine s plaće. Ovo što ti zagovaraš je totalitarizam i protivno je Rezoluciji Vijeća Europe o cijepljenju.

 

Kako bi se osigurala visoka procijepljenost stanovništva potrebno je informirati građane da cijepljenje NIJE obavezno i da nitko ne smije vršiti politički, socijalni ili drugi pritisak da se građani cijepe, ako to sami ne žele; zaštititi necijepljene građane od diskriminatornog postupanja zbog toga što nisu cijepljeni zbog mogućih zdravstvenih rizika ili vlastite želje da se ne cijepe; potrebno je pravovremeno poduzeti mjere za suzbijanje dezinformacija i kolebanja vezanih uz Covid-19 cjepiva; distribuirati transparentne informacije o sigurnosti i mogućim nuspojavama cjepiva, te pritom osigurati da društveni mediji spriječavaju širenje dezinformacija; učiniti dostupnim sadržaj ugovora s proizvođačima cjepiva javnosti i omogućiti parlamentarni i javni nadzor tih ugovora; surađivati s nevladinim organizacijama i na druge načine pokušati na lokalnoj razini doprijeti do marginaliziranih skupina; angažirati lokalne zajednice pri razvoju i provedbi prilagođenih strategija za potporu uvođenju cjepiva.

nemam za potpis
Poruka je uređivana zadnji put sri 30.6.2021 11:02 (tenac).
16 godina
neaktivan
offline
Re: Hoćete li se cijepiti protiv Covida-19?
ihush kaže...

 -koliko do sada? -nula, novi studij, tek počeo..

-koliko studenata imaju? .. upis.

-odobrenje nemaju? kako?

.. postoji, to što do 'jučer' nije postojao vrijedi za sve, pa tako i za taj studij, postoji kad se stvori, ne prije.

-ja nisam dao dokaze? ti diskreditiraš osobu zaključkom da studij ne postoji.. dok po medijima vidimo da postoji, osnovan, započet. Naravno da nije prije postojao, kvaka-22 ako je sad oformljen. .. odnosno, ti si taj koji je iznio tvrdnju za koju koliko vidim nemaš dokaza, ne ja pa da moram dokazivati nešto, naprotiv, ti si taj koji to trebaš ili ti je jasno da si promašio pa skrećeš-izvrćeš itd.. :)

 Pa daj dokaz da se može upisati smjer medicine. Na onoj stranici koju si linkao se medicina ne spominje. Valjda negdje postoji informacija da upisuju medicinu? Ako nemaš dokaz da upisuju ili da su dobili odobrenje, a postoje članci iz travnja da im agencija nije dala odobrenje, onda je to zadnje činjenično utvrđeno stanje. Dakle dokaz o nepostojanju u travnju postoji, na tebi je da dokažeš promjenu tog stanja.

 

Diskreditirao sam ga glupostima koje priča i njih sam lijepo naveo, no te gluposti uredno izbjegavaš komentirati. Koliko je mentalno stabilna osoba koja u otvaranju OI prije 11 godina vidi najavu pandemije?

Priča o nepostojećem studiju je samo odgovor onima koji su istinitost njegovih tvrdni potkrepljivali pozicijom dekana medicinskog fakulteta. On nikada nije bio dekan fakulteta na kojem se izvodi medicinski studij, bio je dekan ustanove koja se tako samo zove.

Imamo nova kola radi dojma, imamo stav kad nemamo pojma...
16 godina
offline
Re: Hoćete li se cijepiti protiv Covida-19?
Hoggy kaže...
Cenzura jase dalje, ovo je kratki rezime covjeka koju je smjenjen sa mjesta dekana jer je javno govorio o onom sto dobro poznaje jer mu je struka:

...

 Je li istina da taj fakultet, čiji je on dekan, zapravo nema studenata? Mada, to je još i najmanje bitno.

 

Je li zaista kao argument za prestanak vakcinacije naveo da je do sada dato 2,4 milijarde doza, nakon čega je registrovano 223.600 komplikacija, "od onih lokalizovanih na mestu uboda, pa sve do ozbiljnih, sistemskih"? Jer se to svede na 93 "komplikacije" na milion doza, uključujući tu i one lokalizovane na mestu uboda. I je li se zaista pozvao na zvanične evropske podatke kada je izneo podatak o 10.000 mrtvih, dok EuroVigilance zapravo beleži njih 100, što je ujedno i 100 puta manje od broja koji je naveo?

WP/WM fanovi, prestanite više lagat ovaj napaćeni narod, nemate to pravo!
6 godina
offline
Re: Hoćete li se cijepiti protiv Covida-19?
mAa+_ kaže...

 Nisam niti rekao da imam diplomu iz područja medicine, ali vidim podosta
 ljudi ovdje koji se prave da imaju.

 Ne znam, meni se vise cini da ovdje ljudi promoviraju ideje i znanje ljudi koji imaju medicinsku diplomu usprkos kontri ljudi koji nemaju medicinsku diplomu. Ali hej, mozda sam u krivu, mozda si sugerirao na Medicinski obrazovane forumaše koji smatraju da je cijepivo zlo poslano od sotone da bi uništilo svijet.

14 godina
offline
Hoćete li se cijepiti protiv Covida-19?

Ne barnim pušače, prestao sam pušiti prije dvadeset godina, ali sobzirom na cijenu kutije cigareta i poreze, brijem da svaki pušač u minusu kad su izdvajanja za državu u pitanju.

Moj PC  
0 0 hvala 0
15 godina
offline
Re: Hoćete li se cijepiti protiv Covida-19?

-smijenjen-uklonjen.. koji bolji dokaz želiš da je do jučer bio član tog fakulteta, neovisno kako ćeš ga nazvati, ili je to isto kao 'jarunski'?

-ne slažem se s njim, no on je struka.. ako je lud, kako je do jučer uopće bio u toj fotelji? + ima stručnost, relevantan itd. neovisno slažem li se s njegovim mišljenjem, no tebi je kriterij mi-oni, ne znanje-struka pa i to da protivnika ili neistomišljenika barem saslušaš-razmisliš, nego diskreditiraš u nedostatku odgovora na postavljena pitanja, koja u ovom slučaju ne dolaze od babe s placa ili pijianog cugera, nego osobe koja ipak ima 'težinu'.. i vjerojatno je prolupao.. tj u konkretnom stavu-mišljenju sam protiv njegovog, za tvoj.. no ne ovako, fuj,

C64/TurboModul-OpenSourceProject.org.cn.部分作品为网上收集整理,供开源爱好者学习使用
2 godine
protjeran
offline
Re: Hoćete li se cijepiti protiv Covida-19?
sexytoiletpaper kaže...
mAa+_ kaže...

 Nisam niti rekao da imam diplomu iz područja medicine, ali vidim podosta
 ljudi ovdje koji se prave da imaju.

 Ne znam, meni se vise cini da ovdje ljudi promoviraju ideje i znanje ljudi koji imaju medicinsku diplomu usprkos kontri ljudi koji nemaju medicinsku diplomu. Ali hej, mozda sam u krivu, mozda si sugerirao na Medicinski obrazovane forumaše koji smatraju da je cijepivo zlo poslano od sotone da bi uništilo svijet.

 Ja nigdje nisam rekao da je cijepivo zlo, isto tako nisam ni naveo razloge zbog kojih se ne želim cijepiti.

 Kao što je kolega Šime rekao imam izbor i izabrao sam kao i mnogi poput mene.

 

 I ne vidim razlog da me se razapinje ili bilo koga drugoga zbog slobode izbora.

 Kao što ni ja nisam razapeo svoju zaručnicu jer se odlučila cijepiti.

12 godina
offline
Re: Hoćete li se cijepiti protiv Covida-19?
tenac kaže...
SimeKZ kaže...

 Tako je. Imas izbor. Zastiti sebe i okolinu ili platiti lijecenje. Potpuno jednoatavno. Jednako kao sta se u skandinavskim zemljama kaznjava ne izlazak na glasanje. Po kome tocno treba udarit? Tlo je tocno neposlusan u ovom slucaju? 

Ne znam iz cega imas diplomu, ali vrlo vjerovatno nije iz podrucja prirodnih znanosti poput biologije ili zdravstvenog podrucja. 

 

Tvoj dohodak odlazi u nista posto ti ipak znas bolje u slucaju javnog zdravstva. 

Onda bi volio imati izbor i da sam platim zdravstveno osiguranje kojoj god tvrtki želim (ili ne platim), a ne da mi se to automatski skine s plaće. Ovo što ti zagovaraš je totalitarizam i protivno je Rezoluciji Vijeća Europe o cijepljenju.

 

Kako bi se osigurala visoka procijepljenost stanovništva potrebno je informirati građane da cijepljenje NIJE obavezno i da nitko ne smije vršiti politički, socijalni ili drugi pritisak da se građani cijepe, ako to sami ne žele; zaštititi necijepljene građane od diskriminatornog postupanja zbog toga što nisu cijepljeni zbog mogućih zdravstvenih rizika ili vlastite želje da se ne cijepe; potrebno je pravovremeno poduzeti mjere za suzbijanje dezinformacija i kolebanja vezanih uz Covid-19 cjepiva; distribuirati transparentne informacije o sigurnosti i mogućim nuspojavama cjepiva, te pritom osigurati da društveni mediji spriječavaju širenje dezinformacija; učiniti dostupnim sadržaj ugovora s proizvođačima cjepiva javnosti i omogućiti parlamentarni i javni nadzor tih ugovora; surađivati s nevladinim organizacijama i na druge načine pokušati na lokalnoj razini doprijeti do marginaliziranih skupina; angažirati lokalne zajednice pri razvoju i provedbi prilagođenih strategija za potporu uvođenju cjepiva.

 A pazi dalje. ''Potrebno je pravovremeno poduzeti mjere za suzbijanje dezinofmacija i kolebanje vezanih uz covid-19...'' 

 

Tehnicki, da placas zdravstveno osiguranje nekoj drugoj tvrtki... kostalo bi te najvjerovatnije 2/3 prihoda. 

Ovo sta je zagovaram nije totalitarizam, nego funkcioniranje za vrijeme kriznih situacija. Jer od demokracije prilikom ovakvih stvari nema nista... kaj imamo nazalost priliku vidjet. 

http://www.forum.hr/showthread.php?t=1017619&page=24
12 godina
offline
Re: Hoćete li se cijepiti protiv Covida-19?
mAa+_ kaže...

 Dobro, a daj mi reci kolega šta ćemo onda poduzeti glede ljudi koji
 svjesno uništavaju svoje zdravlje pretjeranim alkoholom, cigaretama i sl........

Ali ne možeš tako to sve gledati,u pitanju je epidemija i treba brzo djelovati!
Prije te nisu niti pitali hoćeš li ili nećeš,jednostavno su te cijepili i to je to!Pa tako su mnoge bolesti kroz povijest skoro pa iskorijenjene.
Nemoj mi samo navoditi Hrvatske primjere,jer oni nemaju veze sa ničime,osim s time da pogoduju glasačima vlastite stranke,ali ponavljam-postoje vlade,zdravstva daleko uređenija nego Hrvatska i oni svi isto govore da se treba cijepiti!
Zanimljivo je to što se po prvi puta u povijesti i Rusi i Ameri i Kinezi...dogovorili u jednoj stvari-a to je da se treba cijepiti!
Ili tvrdiš da su svi oni korumpirani?
Porez na alkohol i cigarete je odavno uveden,ako se ne varam i totalno sam za to da se još više podigne-nisam baš čuo da se alkosi i pušači puno bune.
Kao što rekoh svojem kolegi,problem kod antivaksera je taj što oni ustvari i ne žele ćuti drugu stranu,onu koja im ne odgovara.Od 20 znanstvenih radova,19 govori o dobrobiti cijepljenja,a samo jedan kontra...antivaksera zanima samo taj kontra i to je to!

Tek kada ti komarac sleti na jaja,shvatiš da se problemi ne riješavaju nasiljem!
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice