Hoćete li se cijepiti protiv Covida-19? zaključana tema

poruka: 8.530
|
čitano: 940.098
|
moderatori: vincimus
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
Ovo je tema za komentiranje sadržaja Bug.hr portala. U nastavku se nalaze komentari na "Hoćete li se cijepiti protiv Covida-19?".
15 godina
offline
Re: Hoćete li se cijepiti protiv Covida-19?
Punti kaže...
Hoggy kaže...

 

Hm, zanimlljivo fact chekeri tvrde jedno bez dokaza, jednostavno s argumentom da je tako jer oni kazu. A mogli su otici do ekipe koja tvrdi drugo i dokazati eksperimentom u kojem oni postavljaju uvjete kao ova osoba koja je snimila filmic gore.

Nisam se cijepio, al sam nazvao sestricnu koja jest Phizerom u USA gdje zivi .Kceri sam joj kupio davno magnetican slime u konzervi s vrlo jakim magnetom. Ona je nasla magnet i sad je sokirana jer se i njoj zalijepio na mjesto cjepljenja. No nasima cjepljenim AZ koje znam nije. 

A Vama? 

 

 Nije li glupo?

 

BF3 [G] Pamark
Poruka je uređivana zadnji put pon 14.6.2021 14:04 (pamark).
15 godina
offline
Re: Hoćete li se cijepiti protiv Covida-19?

-zašto misliš da je to nešto 'stavljeno' u ''nas''? ... tj ono što je 'stavljeno' je par kapi tekućine (cijepivo).

-ljudsko tijelo sadrži količinu željeza za cca napraviti jedan čavao (slikovito) .. tj kao i ostale minerale-soli itd. od čega je sve sastavljeno pa i paradajz, cigla, ćevapi itd.

-što će reći.. ako cijepivo nešto radi, tj nije placebo, tad logično posotji reakcija tj u slučaju cijepiva to je ono što se i želi izazvati, odgovor organizma .. a recimo da u tom predjelu kao na ratnoj fronti antitijela nagomilavaju oružlje.. 'željezo' i što već treba. To je tad laički odgovor što i zašto se upravo desi takav efekt.

C64/TurboModul-OpenSourceProject.org.cn.部分作品为网上收集整理,供开源爱好者学习使用
12 godina
offline
Hoćete li se cijepiti protiv Covida-19?

Koja idiotarija, ova pandemija baš pokazuje koliko su ljudi glupi i onda se pitaju zašto bi vlade skrivale postojanje vanzemaljaca ili drugih značajnih stvari.

 
4 0 hvala 0
4 godine
protjeran
offline
Re: Hoćete li se cijepiti protiv Covida-19?
ihush kaže...

-zašto misliš da je to nešto 'stavljeno' u ''nas''? ... tj ono što je 'stavljeno' je par kapi tekućine (cijepivo).

-ljudsko tijelo sadrži količinu željeza za cca napraviti jedan čavao (slikovito) .. tj kao i ostale minerale-soli itd. od čega je sve sastavljeno pa i paradajz, cigla, ćevapi itd.

-što će reći.. ako cijepivo nešto radi, tj nije placebo, tad logično posotji reakcija tj u slučaju cijepiva to je ono što se i želi izazvati, odgovor organizma .. a recimo da u tom predjelu kao na ratnoj fronti antitijela nagomilavaju oružlje.. 'željezo' i što već treba. To je tad laički odgovor što i zašto se upravo desi takav efekt.

Ne znam pratim li, ali nije isto "željezo" (bilo što drugo, ekšli) koje unosiš na usta, i ono koje ubrizgavaš u krvotok. Tijelo je evoluiralo s razlogom da svi kurci palci uđu preko usta/nosa, a ne kože. Ubrizgaj zrak inekcijom, ili vodu... Vidim da zapravo komentiraš o ovim magnetima, pa se ne nadovezuje ovo izravno na tebe, već na one "pametne" koji krenu uspoređivati štetne sastojke koje unosimo u sebe hranom, ili disanjem, sa cjepivima i intramuskularnom unošenju tvari za koje znamo da su toksični... 

 

Tako, recimo, imate jedan ovakav CDC-ev guideline za nas, zbunjene oko podataka:

 

"Aluminum-containing adjuvants are vaccine ingredients that have been used in vaccines since the 1930s. Small amounts of aluminum are added to help the body build stronger immunity against the germ in the vaccine. Aluminum is one of the most common metals found in nature and is present in air, food, and water."

 

Dakle, savršeno je ok UBRIZGAVATI aluminij izravno u djecu! Ali, ako ga progutate ili udišete (meaning, imaš sluznicu i nekoliko razina "filtracije" tog smeća prije nego stigne u krvotok):

 

"Previous studies have linked frequent exposure to high levels of aluminum to neurotoxicity (adverse health effects on the central or peripheral nervous system or both), Alzheimer's disease, and breast cancer."

 

 

"In 1965, researchers found that rabbits injected with an extremely high dose of aluminium developed toxic tau tangles in their brains. This led to speculation that aluminium from cans, cookware, processed foods and even the water supply could be causing dementia."

 

Jer, struka... marš u rodne krajeve, struko.

 

 

15 godina
neaktivan
offline
Re: Hoćete li se cijepiti protiv Covida-19?
Hoggy kaže...

Gdje sam ja konkretno pozvao na nasilje?

S onim "mirisom u zraku"? Hoces reci da u Njemackoj 1935 nisi mogao " osjetiti mirus" sto ce biti ubrzo? To nije poziv vec konstacija cinjenica. 

 Izvrsnu si usporedbu našao. Da, u Njemačkoj '35. se mogao 'osjetiti miris', a mogao se zato jer je postojala kritična količina budala koja je bila spremna na nasilje, koje je opravdavala nekim svojim fantazijama, upravo ono što ti sada najavljuješ:

Kad se otvori nema povratka.  Kad nestane razuma onda nasilje progovori.

A u vrijeme dok obični ljudi još ništa nisu slutili taj miris su osjećali samo oni koji su ga pripremali. To je sitauacija u kojoj smo mi danas. Vi se pripremate i usput prijetite. Viđeno u Njemačkoj, a nedavno i u Americi.

 

Fascinantno je kako su i onda, a i sada postojali 'dobri Nijemci', koji su valjanje te grude ludila mirno promatrali i probleme vidjeli negdje drugdje.

https://en.wikipedia.org/wiki/Good_German

 

 

Imamo nova kola radi dojma, imamo stav kad nemamo pojma...
14 godina
offline
Re: Hoćete li se cijepiti protiv Covida-19?
pamark kaže...
Punti kaže...
Hoggy kaže...

 

Hm, zanimlljivo fact chekeri tvrde jedno bez dokaza, jednostavno s argumentom da je tako jer oni kazu. A mogli su otici do ekipe koja tvrdi drugo i dokazati eksperimentom u kojem oni postavljaju uvjete kao ova osoba koja je snimila filmic gore.

Nisam se cijepio, al sam nazvao sestricnu koja jest Phizerom u USA gdje zivi .Kceri sam joj kupio davno magnetican slime u konzervi s vrlo jakim magnetom. Ona je nasla magnet i sad je sokirana jer se i njoj zalijepio na mjesto cjepljenja. No nasima cjepljenim AZ koje znam nije. 

A Vama? 

 

 Nije li glupo?

 Naletio sam slučajno na ove kompilacije/vijesti s magnetima te smo išli probat na članu familije koji se cijepio pfizerom(druga doza prije 10 dana).

Ne vjeruješ dok ne probaš sam takve stvari...

Na mjestu uboda mu se drže lagani magneti( npr. magnetići odlijepljeni s poleđine ukrasa za hladnjak) i spajalice. Hahaha nevjerojatno.

Vjerojatno će dati priopćenje vezano za ovu state of the art tehnologiju...

 Jeste li ga probali prethodno oprati (cijepljenog člana obitelji na kojeg se lijepe magnetići)?

Poruka je uređivana zadnji put pon 14.6.2021 12:46 (Punti).
15 godina
offline
Re: Hoćete li se cijepiti protiv Covida-19?
Punti kaže...
pamark kaže...
Punti kaže...
Hoggy kaže...

 

Hm, zanimlljivo fact chekeri tvrde jedno bez dokaza, jednostavno s argumentom da je tako jer oni kazu. A mogli su otici do ekipe koja tvrdi drugo i dokazati eksperimentom u kojem oni postavljaju uvjete kao ova osoba koja je snimila filmic gore.

Nisam se cijepio, al sam nazvao sestricnu koja jest Phizerom u USA gdje zivi .Kceri sam joj kupio davno magnetican slime u konzervi s vrlo jakim magnetom. Ona je nasla magnet i sad je sokirana jer se i njoj zalijepio na mjesto cjepljenja. No nasima cjepljenim AZ koje znam nije. 

A Vama? 

 

 Nije li glupo?

 Naletio sam slučajno na ove kompilacije/vijesti s magnetima te smo išli probat na članu familije koji se cijepio pfizerom(druga doza prije 10 dana).

Ne vjeruješ dok ne probaš sam takve stvari...

Na mjestu uboda mu se drže lagani magneti( npr. magnetići odlijepljeni s poleđine ukrasa za hladnjak) i spajalice. Hahaha nevjerojatno.

Vjerojatno će dati priopćenje vezano za ovu state of the art tehnologiju...

 Jeste li ga probali prethodno oprati (cijepljenog člana obitelji na kojeg se lijepe magnetići)?

BF3 [G] Pamark
Poruka je uređivana zadnji put pon 14.6.2021 14:04 (pamark).
15 godina
offline
Re: Hoćete li se cijepiti protiv Covida-19?
pamark kaže...
Punti kaže...
pamark kaže...
Punti kaže...
Hoggy kaže...

 

Hm, zanimlljivo fact chekeri tvrde jedno bez dokaza, jednostavno s argumentom da je tako jer oni kazu. A mogli su otici do ekipe koja tvrdi drugo i dokazati eksperimentom u kojem oni postavljaju uvjete kao ova osoba koja je snimila filmic gore.

Nisam se cijepio, al sam nazvao sestricnu koja jest Phizerom u USA gdje zivi .Kceri sam joj kupio davno magnetican slime u konzervi s vrlo jakim magnetom. Ona je nasla magnet i sad je sokirana jer se i njoj zalijepio na mjesto cjepljenja. No nasima cjepljenim AZ koje znam nije. 

A Vama? 

 

 Nije li glupo?

 Naletio sam slučajno na ove kompilacije/vijesti s magnetima te smo išli probat na članu familije koji se cijepio pfizerom(druga doza prije 10 dana).

Ne vjeruješ dok ne probaš sam takve stvari...

Na mjestu uboda mu se drže lagani magneti( npr. magnetići odlijepljeni s poleđine ukrasa za hladnjak) i spajalice. Hahaha nevjerojatno.

Vjerojatno će dati priopćenje vezano za ovu state of the art tehnologiju...

 Jeste li ga probali prethodno oprati (cijepljenog člana obitelji na kojeg se lijepe magnetići)?

 Opran i namirišan, haha. Magnet "hvata" samo na mjestu cijepljenja/uboda, na ostatku ruke ne.

 

A na šta se lovi? Pošto u cjepivu nema feromagnetskih metala. A i kad bi bilo u 0.3ml sigurno nema dovoljno.

PSN: DrskaBitanga, Xbox: MalaBitanga, Steam: Bitanga, Battle.net: Bitanga#2872, Uplay: DrskaBitanga, Origin: DrskaBitanga, Nintendo Switch Friend Code: SW-7419-2699-7478
12 godina
offline
Re: Hoćete li se cijepiti protiv Covida-19?
pamark kaže...
Punti kaže...
pamark kaže...
Punti kaže...
Hoggy kaže...

 

Hm, zanimlljivo fact chekeri tvrde jedno bez dokaza, jednostavno s argumentom da je tako jer oni kazu. A mogli su otici do ekipe koja tvrdi drugo i dokazati eksperimentom u kojem oni postavljaju uvjete kao ova osoba koja je snimila filmic gore.

Nisam se cijepio, al sam nazvao sestricnu koja jest Phizerom u USA gdje zivi .Kceri sam joj kupio davno magnetican slime u konzervi s vrlo jakim magnetom. Ona je nasla magnet i sad je sokirana jer se i njoj zalijepio na mjesto cjepljenja. No nasima cjepljenim AZ koje znam nije. 

A Vama? 

 

 Nije li glupo?

 Naletio sam slučajno na ove kompilacije/vijesti s magnetima te smo išli probat na članu familije koji se cijepio pfizerom(druga doza prije 10 dana).

Ne vjeruješ dok ne probaš sam takve stvari...

Na mjestu uboda mu se drže lagani magneti( npr. magnetići odlijepljeni s poleđine ukrasa za hladnjak) i spajalice. Hahaha nevjerojatno.

Vjerojatno će dati priopćenje vezano za ovu state of the art tehnologiju...

 Jeste li ga probali prethodno oprati (cijepljenog člana obitelji na kojeg se lijepe magnetići)?

 Opran i namirišan, haha. Magnet "hvata" samo na mjestu cijepljenja/uboda, na ostatku ruke ne.

 

 

Upotrijebit mozak malo prije takvih izjava

4 godine
protjeran
offline
Re: Hoćete li se cijepiti protiv Covida-19?
Visak kaže...
Hoggy kaže...

Gdje sam ja konkretno pozvao na nasilje?

S onim "mirisom u zraku"? Hoces reci da u Njemackoj 1935 nisi mogao " osjetiti mirus" sto ce biti ubrzo? To nije poziv vec konstacija cinjenica. 

 Izvrsnu si usporedbu našao. Da, u Njemačkoj '35. se mogao 'osjetiti miris', a mogao se zato jer je postojala kritična količina budala koja je bila spremna na nasilje...

 

S obzirom da se, osim ponešto tehologije, čovjek u doba Hitlera i ostalih diktatora 20. st. nije promijenio (evolucijski gledano, nismo razvili nikakve nove mehanizme izbjegavanja zla i pribjegavanja dobru), a onda je 9/10 Njemaca prigrlilo nacizam, isto toliko njih i fašizam, odn. komunizam... to dovodi do zaključka da:

 

I danas postoji kritična masa budala. Istih takvih budala zbog kojih će nam djeca, ako Bog da, učiti o idiotima koji su početkom 21. st. nasjeli na tipičnu podvalu megalomanskih idiota koji su oduvijek postojali, koji su oduvijek pokušavali istu stvar, samo su se sad sabrali u jato, i dobro izorganizirali. Doduše, imali su i vježbe sa svinjskom i 'tičjom gripom, pa su učili na greškama. Šteta što onih 90% idiota nije učilo, ni na svojim, ni njihovim greškama, ali nisu ni čitali, niti se inforamirali... pravdat će se sa: "Samo smo slušali struku!" ...

Poruka je uređivana zadnji put pon 14.6.2021 15:28 (DCQE).
15 godina
neaktivan
offline
Re: Hoćete li se cijepiti protiv Covida-19?
DCQE kaže... 

S obzirom da se, osim ponešto tehologije, čovjek u doba Hitlera i ostalih diktatora 20. st. nije promijenio (evolucijski gledano, nismo razvili nikakve nove mehanizme izbjegavanja zla i pribjegavanja dobru), a onda je 9/10 Njemaca prigrlilo nacizam, isto toliko njih i fašizam, odn. komunizam... to dovodi do zaključka da:

 

I danas postoji kritična masa budala. Istih takvih budala zbog kojih će nam djeca, ako Bog da, učiti o idiotima koji su početkom 21. st. nasjeli na tipičnu podvalu megalomanskih idiota koji su oduvijek postojali, koji su oduvijek pokušavali istu stvar, samo su se sad sabrali u jato, i dobro izorganizirali. Doduše, imali su i vježbe sa svinjskom i 'tičjom gripom, pa su učili na greškama. Šteta što onih 90% idiota nije učilo, ni na svojim, ni njihovim greškama, ali nisu ni čitali, niti se inforamirali... pravdat će se sa: "Samo smo slušali struku!" ...

 Sve si više-manje točno rekao, samo to vidiš na krivoj strani. Jer oni koji pričaju o nepravdi koja im je učinjena i nasilju do kojeg će doći ako im se ne udovolji, kao što su nacisti govorili, nije WHO, nego ste vi. Vidimo to iz gornjih postova.

Kad se cjepivo pojavilo vrištali ste kako će se provoditi prisilno cijepljenje, iako nitko tako nešto nije najavljivao. To su projekcije, jer bi vi nasiljem rješavali stvari, pa onda mislite da i drugi slično razmišlljaju.

Imamo nova kola radi dojma, imamo stav kad nemamo pojma...
4 godine
protjeran
offline
Re: Hoćete li se cijepiti protiv Covida-19?
Visak kaže...

 Sve si više-manje točno rekao,

Znam, hvala.

Visak kaže...

 ,samo to vidiš na krivoj strani.

Ne.

Visak kaže...

Kad se cjepivo pojavilo vrištali ste kako će se provoditi prisilno cijepljenje, iako nitko tako nešto nije najavljivao. To su projekcije, jer bi vi nasiljem rješavali stvari, pa onda mislite da i drugi slično razmišlljaju.

Visak bi, da ima moČ, sutra propisao obvezno cijepljenje. Change my mind.

 

15 godina
neaktivan
offline
Re: Hoćete li se cijepiti protiv Covida-19?
DCQE kaže...

Visak bi, da ima moČ, sutra propisao obvezno cijepljenje. Change my mind.

 

 Ne bih. Da imam moć temeljno bih promijenio školski sustav, izbacio astrologiju, vjeronauk i slične predmete koji navode na praznovjerje, te uveo kritičko razmišljanje kao najvažniji dio kurikuluma.

Imamo nova kola radi dojma, imamo stav kad nemamo pojma...
12 godina
offline
Re: Hoćete li se cijepiti protiv Covida-19?
DCQE kaže...
ihush kaže...

-zašto misliš da je to nešto 'stavljeno' u ''nas''? ... tj ono što je 'stavljeno' je par kapi tekućine (cijepivo).

-ljudsko tijelo sadrži količinu željeza za cca napraviti jedan čavao (slikovito) .. tj kao i ostale minerale-soli itd. od čega je sve sastavljeno pa i paradajz, cigla, ćevapi itd.

-što će reći.. ako cijepivo nešto radi, tj nije placebo, tad logično posotji reakcija tj u slučaju cijepiva to je ono što se i želi izazvati, odgovor organizma .. a recimo da u tom predjelu kao na ratnoj fronti antitijela nagomilavaju oružlje.. 'željezo' i što već treba. To je tad laički odgovor što i zašto se upravo desi takav efekt.

Ne znam pratim li, ali nije isto "željezo" (bilo što drugo, ekšli) koje unosiš na usta, i ono koje ubrizgavaš u krvotok. Tijelo je evoluiralo s razlogom da svi kurci palci uđu preko usta/nosa, a ne kože. Ubrizgaj zrak inekcijom, ili vodu... Vidim da zapravo komentiraš o ovim magnetima, pa se ne nadovezuje ovo izravno na tebe, već na one "pametne" koji krenu uspoređivati štetne sastojke koje unosimo u sebe hranom, ili disanjem, sa cjepivima i intramuskularnom unošenju tvari za koje znamo da su toksični... 

 

Tako, recimo, imate jedan ovakav CDC-ev guideline za nas, zbunjene oko podataka:

 

"Aluminum-containing adjuvants are vaccine ingredients that have been used in vaccines since the 1930s. Small amounts of aluminum are added to help the body build stronger immunity against the germ in the vaccine. Aluminum is one of the most common metals found in nature and is present in air, food, and water."

 

Dakle, savršeno je ok UBRIZGAVATI aluminij izravno u djecu! Ali, ako ga progutate ili udišete (meaning, imaš sluznicu i nekoliko razina "filtracije" tog smeća prije nego stigne u krvotok):

 

"Previous studies have linked frequent exposure to high levels of aluminum to neurotoxicity (adverse health effects on the central or peripheral nervous system or both), Alzheimer's disease, and breast cancer."

 

 

"In 1965, researchers found that rabbits injected with an extremely high dose of aluminium developed toxic tau tangles in their brains. This led to speculation that aluminium from cans, cookware, processed foods and even the water supply could be causing dementia."

 

Jer, struka... marš u rodne krajeve, struko.

 

 

 High levels i extremely nije ni priblizno onoj kolicini u cjepivu.

 

Nesto slicno kao da popijes, karikiram... 10 kutija lupoceta i umres, dok sa jednom tabletom imas benefite.

 

Svaki lijek je otrov a svaki otrov je lijek... Ovisno o kolicinama. To su cak znali i razumjeli u antickoj grckoj. 

http://www.forum.hr/showthread.php?t=1017619&page=24
15 godina
offline
Re: Hoćete li se cijepiti protiv Covida-19?
SimeKZ kaže...
DCQE kaže...
ihush kaže...

-zašto misliš da je to nešto 'stavljeno' u ''nas''? ... tj ono što je 'stavljeno' je par kapi tekućine (cijepivo).

-ljudsko tijelo sadrži količinu željeza za cca napraviti jedan čavao (slikovito) .. tj kao i ostale minerale-soli itd. od čega je sve sastavljeno pa i paradajz, cigla, ćevapi itd.

-što će reći.. ako cijepivo nešto radi, tj nije placebo, tad logično posotji reakcija tj u slučaju cijepiva to je ono što se i želi izazvati, odgovor organizma .. a recimo da u tom predjelu kao na ratnoj fronti antitijela nagomilavaju oružlje.. 'željezo' i što već treba. To je tad laički odgovor što i zašto se upravo desi takav efekt.

Ne znam pratim li, ali nije isto "željezo" (bilo što drugo, ekšli) koje unosiš na usta, i ono koje ubrizgavaš u krvotok. Tijelo je evoluiralo s razlogom da svi kurci palci uđu preko usta/nosa, a ne kože. Ubrizgaj zrak inekcijom, ili vodu... Vidim da zapravo komentiraš o ovim magnetima, pa se ne nadovezuje ovo izravno na tebe, već na one "pametne" koji krenu uspoređivati štetne sastojke koje unosimo u sebe hranom, ili disanjem, sa cjepivima i intramuskularnom unošenju tvari za koje znamo da su toksični... 

 

Tako, recimo, imate jedan ovakav CDC-ev guideline za nas, zbunjene oko podataka:

 

"Aluminum-containing adjuvants are vaccine ingredients that have been used in vaccines since the 1930s. Small amounts of aluminum are added to help the body build stronger immunity against the germ in the vaccine. Aluminum is one of the most common metals found in nature and is present in air, food, and water."

 

Dakle, savršeno je ok UBRIZGAVATI aluminij izravno u djecu! Ali, ako ga progutate ili udišete (meaning, imaš sluznicu i nekoliko razina "filtracije" tog smeća prije nego stigne u krvotok):

 

"Previous studies have linked frequent exposure to high levels of aluminum to neurotoxicity (adverse health effects on the central or peripheral nervous system or both), Alzheimer's disease, and breast cancer."

 

 

"In 1965, researchers found that rabbits injected with an extremely high dose of aluminium developed toxic tau tangles in their brains. This led to speculation that aluminium from cans, cookware, processed foods and even the water supply could be causing dementia."

 

Jer, struka... marš u rodne krajeve, struko.

 

 

 High levels i extremely nije ni priblizno onoj kolicini u cjepivu.

 

Nesto slicno kao da popijes, karikiram... 10 kutija lupoceta i umres, dok sa jednom tabletom imas benefite.

 

Svaki lijek je otrov a svaki otrov je lijek... Ovisno o kolicinama. To su cak znali i razumjeli u antickoj grckoj. 

 

Pa da, i od previše vode umreš. A o alkoholu da i ne pričamo, kojeg sigurno piju u abnormalnim količinama i ovdje najglasniji  :-)

Alkohol ubija bakterije, ali ljude uveseljava ;-)

PSN: DrskaBitanga, Xbox: MalaBitanga, Steam: Bitanga, Battle.net: Bitanga#2872, Uplay: DrskaBitanga, Origin: DrskaBitanga, Nintendo Switch Friend Code: SW-7419-2699-7478
4 godine
protjeran
offline
Re: Hoćete li se cijepiti protiv Covida-19?
Visak kaže...

...izbacio astrologiju

Nisam znao da imamo astrologiju u školama?!

Visak kaže...

...vjeronauk

Dakle zabranio bi mogućnost izbora onima koji ga žele u školi, u skladu sa Ustavom, čl. 41?

Visak kaže...

i slične predmete koji navode na praznovjerje....

Koji su to predmeti?

Visak kaže...

...te uveo kritičko razmišljanje kao najvažniji dio kurikuluma.

Misliš kritičko razmišljanje k'o što demonstriraš ovdje po forumu, uglavnom kategoričkim odbacivanjem svega što nije navedeno na faktografu ili od tebi dragih, precizno selektiranih učenjaka? De, poškaklji me. 

 

Da sažmem ovo: ne bih uvodio obveznu bocku, ali bi uveo red u obrazovanje onako kako JA mislim? lol. ono, nisam diktatorski nastrojen, ali bi isto "pomeo" sve odreda koji ne misle kao ja. zanimljivi su ti novi ljevičari. evo ti jedna lekcija iz kritičkog razmišljanja: tolerancija ide u oba smjera.

SimeKZ kaže...

 High levels i extremely nije ni priblizno onoj kolicini u cjepivu.

 

Nesto slicno kao da popijes, karikiram... 10 kutija lupoceta i umres, dok sa jednom tabletom imas benefite.

 

Svaki lijek je otrov a svaki otrov je lijek... Ovisno o kolicinama. To su cak znali i razumjeli u antickoj grckoj. 

U kojem cjepivu, od prvih 20ak do 5. godine života, kao u preporuci hzjz kalendara? 

 

To "high levels" vrijedi u mokraći nakon što je ta živa/aluminij/formaldehid... prošla kroz sluznice i probavni trakt. No kad ti taj "small level" dođe do glavurde izravno iz mjesta uboda... da, imaš pravo. nije isto. 

14 godina
offline
Hoćete li se cijepiti protiv Covida-19?

moj kum je "pro-business", kakvo zatvaranje...

 

i cijepit će se, iako veli da nema smisla, jer je prebolio koronu...

 

malo ga jebe, ima osjet okusa i mirisa u tragovima...

 

ah, da... i s obzirom da korona "nije nekaj", malo mu spiku  jebe činjenica da je morao na MR srca, snimanje karotida... jer se eto to "skoro pa ništa" odrazilo na srce....

 

no osim djelovanja korone na pluća, srce, najzanimljivije mi je kako ne-korona utječe na mozak forumaša....

Ju je je? Je ju je!
Moj PC  
10 1 hvala 0
12 godina
offline
Re: Hoćete li se cijepiti protiv Covida-19?
DCQE kaže...
Visak kaže...

...izbacio astrologiju

Nisam znao da imamo astrologiju u školama?!

Visak kaže...

...vjeronauk

Dakle zabranio bi mogućnost izbora onima koji ga žele u školi, u skladu sa Ustavom, čl. 41?

Visak kaže...

i slične predmete koji navode na praznovjerje....

Koji su to predmeti?

Visak kaže...

...te uveo kritičko razmišljanje kao najvažniji dio kurikuluma.

Misliš kritičko razmišljanje k'o što demonstriraš ovdje po forumu, uglavnom kategoričkim odbacivanjem svega što nije navedeno na faktografu ili od tebi dragih, precizno selektiranih učenjaka? De, poškaklji me. 

 

Da sažmem ovo: ne bih uvodio obveznu bocku, ali bi uveo red u obrazovanje onako kako JA mislim? lol. ono, nisam diktatorski nastrojen, ali bi isto "pomeo" sve odreda koji ne misle kao ja. zanimljivi su ti novi ljevičari. evo ti jedna lekcija iz kritičkog razmišljanja: tolerancija ide u oba smjera.

SimeKZ kaže...

 High levels i extremely nije ni priblizno onoj kolicini u cjepivu.

 

Nesto slicno kao da popijes, karikiram... 10 kutija lupoceta i umres, dok sa jednom tabletom imas benefite.

 

Svaki lijek je otrov a svaki otrov je lijek... Ovisno o kolicinama. To su cak znali i razumjeli u antickoj grckoj. 

U kojem cjepivu, od prvih 20ak do 5. godine života, kao u preporuci hzjz kalendara? 

 

To "high levels" vrijedi u mokraći nakon što je ta živa/aluminij/formaldehid... prošla kroz sluznice i probavni trakt. No kad ti taj "small level" dođe do glavurde izravno iz mjesta uboda... da, imaš pravo. nije isto. 

 Pa nije isto unijeti 0,0000001 necega ili 1000 necega. 

 

Da bi se uopce deketirala odredena kolicina zive/aluminija/formaldehida u mokraci, ogromna kolicina mora biti unesena. Iz razloga jer takve stvari prolaze biotransformaciju u organizmu. 
Tako da u cjepivu, kojeg primas 0,3ml nema teoretske sanse da bude kolicina aluminija da ti dode do ''glavurde'' i napravi stetu.

 

http://www.forum.hr/showthread.php?t=1017619&page=24
15 godina
neaktivan
offline
Re: Hoćete li se cijepiti protiv Covida-19?
DCQE kaže...

Misliš kritičko razmišljanje k'o što demonstriraš ovdje po forumu, uglavnom kategoričkim odbacivanjem svega što nije navedeno na faktografu ili od tebi dragih, precizno selektiranih učenjaka? De, poškaklji me. 

 Pa ako ti ne vidiš problem da se u državnim školama uči praznovjerje, onda nisi baš kvalificiran pričati o kritičkom razmišljanju. 

Imamo nova kola radi dojma, imamo stav kad nemamo pojma...
15 godina
odjavljen
offline
Re: Hoćete li se cijepiti protiv Covida-19?

Ja sam osobno protiv vjeronauka u školama, ali, ruku na srce, osim jedne lude, imao sam razumne vjeroučitelje i u svakom trenutku mi je bilo jasno da je ono o čemu pričaju vjera, a ne činjenica.

 

S druge strane sam imao profesora iz "prirodnih predmeta" koji su imali ispade poput "zato što sam ja tako rekao", najizglednije hipoteze predstavljali kao činjenično stanje i gušili kritičko razmišljanje na druge načine.

Privatne poruke su za privatne razgovore. Ne odgovaram na općenita pitanja vezana uz neku temu.
15 godina
offline
Re: Hoćete li se cijepiti protiv Covida-19?
MrBlc kaže...

Ja sam osobno protiv vjeronauka u školama, ali, ruku na srce, osim jedne lude, imao sam razumne vjeroučitelje i u svakom trenutku mi je bilo jasno da je ono o čemu pričaju vjera, a ne činjenica.

 

S druge strane sam imao profesora iz "prirodnih predmeta" koji su imali ispade poput "zato što sam ja tako rekao", najizglednije hipoteze predstavljali kao činjenično stanje i gušili kritičko razmišljanje na druge načine.

 
Nemaju u školi vremena ni djeca ni učitelji za kritičko razmišljanje. Jedva stignu obraditi i ono što je propisano, a kamoli dopustiti neku raspravu poput ove na 150 stranica. Toliko nepotrebnog gradiva za bubanje na pamet, da se djeci zgadi život uopće, a kamoli razmišljanje. Na kraju opet moraju to naučiti tako kako je ispredavano da dobiju dobru ocjenu. Gdje bi učitelji došli da obrazlažu i dokazuju svako pitanje koje djeci padne napamet, to im niti nije posao. Imaju svoj program koji moraju ispredavati.

 

Vjeronauk je predmet viška, a ima takvih i još.

PSN: DrskaBitanga, Xbox: MalaBitanga, Steam: Bitanga, Battle.net: Bitanga#2872, Uplay: DrskaBitanga, Origin: DrskaBitanga, Nintendo Switch Friend Code: SW-7419-2699-7478
15 godina
odjavljen
offline
Re: Hoćete li se cijepiti protiv Covida-19?

Ma slažem se da je obrazovni sustav pretrpan i preopterećen učenjem činjenica, a ne bavi se dovoljno načinom dolaska do tih činjenica, ako ni time koliko smo u te činjenice zapravo sigurni.

 

Gledao sam davno zanimljiv video na YT, ne mogu ga više naći - profesor na faksu je organizirao radionicu na način da on glumi flat earthera, a studenti ga trebaju argumentirano razuvjeriti. Dobro ih je namučio i mislim da je tu potakao više kritičkog razmišljanja nego čitavo naše obrazovanje.

Privatne poruke su za privatne razgovore. Ne odgovaram na općenita pitanja vezana uz neku temu.
15 godina
offline
Re: Hoćete li se cijepiti protiv Covida-19?
Bitanga kaže...
.. Gdje bi učitelji došli da obrazlažu i dokazuju svako pitanje koje djeci padne napamet, to im niti nije posao. Imaju svoj program koji moraju ispredavati.

..

 -eh, da .. što im je posao, zadano štrebanje bez razumijevanja-razmišljanja ili korištenje raspoloživg znanja za razmišljanje. Potrebno je oboje, tj industrija traži 'majmune' koje dresira za jedan task važno da su efikasni i jeftini, dok par pametnih koji moraju smisliti nešto novo isplivaju iz mase već nekako, no tako je za sve, npr u sportu. Problem-razlika, u sportu je lako izmjeriti npr trčanje na 100m pa 'filtrirati' potencijal, no sa znanjem tj razumom koji to znanje treba upotrijebiti za misao-ideju nečeg novog to ne funkcionira.

-da, zgodna usporedba ova-ovakva tema za brbljanje-raspravu i školstvo. .. a kako je to bilo nekad? npr verona, predavanja koja se slušaju-debatiraju, kao danas tvshow... tako se radi kad se želi nešto novo-izum, korak dalje od postojećeg jer se debatiranjem tj sukobom mišljenja-ideja-dogmi i činjenica (ili hipoteza, formula itd..) upravo to omogućuje. Točna formula se tako testira i potvrdi, netočna odbaci-ispravi, ne dogmom-zakonom države-crkve nego znanjem-razmišljanjem.

 

-zašto bi to u slučaju covida bilo drugačije? npr zabranjeno? .. inkvizicija?

-da, učitelji imaju program, moraju ga provesti, no oni su ti koji ga i stvaraju, pa ako je kriv sustav, opet smo krivi svi-mi, ne oni... jer ga stvaramo mi. Kako učitelji direktnije tako i svaki građanin glasom na izborima, na ulici ili u svojem poslu, odgoju djece itd.

C64/TurboModul-OpenSourceProject.org.cn.部分作品为网上收集整理,供开源爱好者学习使用
14 godina
offline
Hoćete li se cijepiti protiv Covida-19?

Nisam imao vjeronauk u školi, hvala Bogu, nisam ga želio prolaziti ni u crkvi. Ali sam zato imap predmet Marksizam. Srećom profesor, koji je puno godina kasnije dogurao do zamjenika ministra obrazovanja, nije predavao marksizam nego etiku, povijesne društvene pravce svih svijetonazora, debatu...Nisu ga klinci voljeli jer je prepisivanje kažnjavao zabetoniranom jedinicom ili ako bi nekoga ulovio u tramvaju da sjedi...meni vrlo drag profesor.

Sve ostalo, teška kamilica i bubanja gluposti koje su isparile nakon par godina, jer su nebitne za život, rad i sve ostalo. Eventualno tjelesni mogu pohvaliti kao nešto upotrebljivo i bitno.

Moj PC  
2 0 hvala 0
15 godina
offline
Re: Hoćete li se cijepiti protiv Covida-19?
ihush kaže...

 -eh, da .. što im je posao, zadano štrebanje bez razumijevanja-razmišljanja ili korištenje raspoloživg znanja za razmišljanje. Potrebno je oboje, tj industrija traži 'majmune' koje dresira za jedan task važno da su efikasni i jeftini, dok par pametnih koji moraju smisliti nešto novo isplivaju iz mase već nekako, no tako je za sve, npr u sportu. Problem-razlika, u sportu je lako izmjeriti npr trčanje na 100m pa 'filtrirati' potencijal, no sa znanjem tj razumom koji to znanje treba upotrijebiti za misao-ideju nečeg novog to ne funkcionira.

-da, zgodna usporedba ova-ovakva tema za brbljanje-raspravu i školstvo. .. a kako je to bilo nekad? npr verona, predavanja koja se slušaju-debatiraju, kao danas tvshow... tako se radi kad se želi nešto novo-izum, korak dalje od postojećeg jer se debatiranjem tj sukobom mišljenja-ideja-dogmi i činjenica (ili hipoteza, formula itd..) upravo to omogućuje. Točna formula se tako testira i potvrdi, netočna odbaci-ispravi, ne dogmom-zakonom države-crkve nego znanjem-razmišljanjem.

 

-zašto bi to u slučaju covida bilo drugačije? npr zabranjeno? .. inkvizicija?

-da, učitelji imaju program, moraju ga provesti, no oni su ti koji ga i stvaraju, pa ako je kriv sustav, opet smo krivi svi-mi, ne oni... jer ga stvaramo mi. Kako učitelji direktnije tako i svaki građanin glasom na izborima, na ulici ili u svojem poslu, odgoju djece itd.

 

Nastavnik povijesti kod klinca u osnovnoj školi forsira cjelogodišnje testove povijesti. Ono, bubanje napamet pričica i timelineova za cjelogodišnji test. Danas kad je to sve dostupno u online enciklopedijama i to puno detaljnije. Uz sve prethodne testove cijelu godinu, ni to nije dosta, nego još jedan cjelogodišnji. Pa to ni na faksu nema jer je semestar pola godine. I kako da dijete onda ima volje za neku kemiju ili biologiju ili fiziku itd.

Iz informatike u 5. razredu osnovne uče mjesec dana pretvaranje binarnih brojeva u heksadecimalne!!! U 8. razredu uče rekurziju u pythonu!! Ja ne znam tko piše taj program, djeci su doslovno zgadili informatiku. 

PSN: DrskaBitanga, Xbox: MalaBitanga, Steam: Bitanga, Battle.net: Bitanga#2872, Uplay: DrskaBitanga, Origin: DrskaBitanga, Nintendo Switch Friend Code: SW-7419-2699-7478
15 godina
offline
Re: Hoćete li se cijepiti protiv Covida-19?

-razumijem što želiš reći ili govoriš :)  .. no i biflanje-štrebanje zananja je znanje tj jedna od metoda, a metodologija je sve u znanosti-znanju, tj osnova. Možeš tako reći da su indijske metode učenja matematike bolje ili neke njemačke škole za teh.zanimanja.. no generalno je ponavljanje majka mudrosti, tj početnik treba ogromnu bazu znanja imati u glavi, ne u googleu .. jer tek u glavi to može povezati, tj neće to google raditi za njega (ili hoće kao AI...).

 

-što god da uzmeš za primjer, banalno-karikirano... npr kuhanje, isto je.

-da, svi kritiziraju npr povijest, kao besmisleno.. no ja mislim da je i povijest korisna za npr matematiku-kemiju, tj logiku-maštu i sam proces razmišljanja, tj šteta što se u povijesti ne radi 'šira slika' kao komparativna povezivanja i time evolucija civilizacije npr drevni egipt-kina, izum papira-baruta ili monoteizma.. povijest nam ne pomaže otkriti barut ali objašnjava kako je do nečeg došlo, što je potrebno tj ne samo barut nego i ostatak, kao metalurgija koja je dovoljno precizna, tj uvod u industrijsku revoluciju kao i matematika koja je služila izračunima i praktički mračni srednji vijek je katapult za europu kao velsilu upravo zbog znanja, ali ne samo jedne grane nego svega-paralelno jer nije kemija važnija od fizike ili matematike, nego su sve to alati kao čekić-sjekira-bager-nož.. i svaki ima svoju ulogu-važnost. Treba li nam likovna-glazbena umjetnost? Tjelesni? .. -ja kažem, treba. A to što je sad količina znanja iz svakog predmeta nagomilana je problem pretenzija ministara koji misle da u knjizi zadataka mora biti npr 100 zadataka zbrajanja, kao 50 nije dovoljno.. umjesto da se nauči zbrajanje. Više=bolje.. i veća količina znanja je bolja, no prevelika količina bilo čega postane teret tj blokira pa tako prevelik auto ne može krenuti jer se kotači drobe pod teretom ili se zabije u asfalt.. tj mjera u svemu je važna, koliko soli u hrani, koliko kojeg predmeta u odgoju.. ne s ili bez nečeg, nego s mjerom a to je najteže pogoditi mada svaka kuharica to radi rutinski.. :)

C64/TurboModul-OpenSourceProject.org.cn.部分作品为网上收集整理,供开源爱好者学习使用
Poruka je uređivana zadnji put uto 15.6.2021 10:36 (ihush).
15 godina
offline
Re: Hoćete li se cijepiti protiv Covida-19?
ihush kaže...

-razumijem što želiš reći ili govoriš :)  .. no i biflanje-štrebanje zananja je znanje tj jedna od metoda, a metodologija je sve u znanosti-znanju, tj osnova. Možeš tako reći da su indijske metode učenja matematike bolje ili neke njemačke škole za teh.zanimanja.. no generalno je ponavljanje majka mudrosti, tj početnik treba ogromnu bazu znanja imati u glavi, ne u googleu .. jer tek u glavi to može povezati, tj neće to google raditi za njega (ili hoće kao AI...).

 

-što god da uzmeš za primjer, banalno-karikirano... npr kuhanje, isto je.

-da, svi kritiziraju npr povijest, kao besmisleno.. no ja mislim da je i povijest korisna za npr matematiku-kemiju, tj logiku-maštu i sam proces razmišljanja, tj šteta što se u povijesti ne radi 'šira slika' kao komparativna povezivanja i time evolucija civilizacije npr drevni egipt-kina, izum papira-baruta ili monoteizma.. povijest nam ne pomaže otkriti barut ali objašnjava kako je do nečeg došlo, što je potrebno tj ne samo barut nego i ostatak, kao metalurgija koja je dovoljno precizna, tj uvod u industrijsku revoluciju kao i matematika koja je služila izračunima i praktički mračni srednji vijek je katapult za europu kao velsilu upravo zbog znanja, ali ne samo jedne grane nego svega-paralelno jer nije kemija važnija od fizike ili matematike, nego su sve to alati kao čekić-sjekira-bager-nož.. i svaki ima svoju ulogu-važnost. Treba li nam likovna-glazbena umjetnost? Tjelesni? .. -ja kažem, treba. A to što je sad količina znanja iz svakog predmeta nagomilana je problem pretenzija ministara koji misle da u knjizi zadataka mora biti npr 100 zadataka zbrajanja, kao 50 nije dovoljno.. umjesto da se nauči zbrajanje. Više=bolje.. i veća količina znanja je bolja, no prevelika količina bilo čega postane teret tj blokira pa tako prevelik auto ne može krenuti jer se kotači drobe pod teretom ili se zabije u asfalt.. tj mjera u svemu je važna, koliko soli u hrani, koliko kojeg predmeta u odgoju.. ne s ili bez nečeg, nego s mjerom a to je najteže pogoditi mada svaka kuharica to radi rutinski.. :)

 

Pa da, treba to sve proći i naučiti, ali ne treba cjelogodišnji test povijesti, jer nema ni cjelogodišnji test iz drugih predmeta, možda i važnijih.

Ne treba učiti u 5. razredu pretvaranje binarnih u heksadecimalne jer se brojevni sustavi iz matematike uče u srednjoj školi, a i onda ih je teško pojmiti. Nije osnova informatike pretvaranje binarnih brojeva da treba učiti to mjesec dana, ima puno bitnijih i zanimljivijih tema djeci od 10 godina od toga. A to su samo banalni primjeri koliko su djeca danas preopterećena, a imaju previše zanimljivijih stvari oko sebe. Prvo kritičko razmišljanje koje nauče je "A zašto mi to sad moramo učiti kad je to na internetu na jedan klik mišem". Pa hajde, objasni im, da moraju trenirati mozak bubanjem napamet :-)

PSN: DrskaBitanga, Xbox: MalaBitanga, Steam: Bitanga, Battle.net: Bitanga#2872, Uplay: DrskaBitanga, Origin: DrskaBitanga, Nintendo Switch Friend Code: SW-7419-2699-7478
16 godina
online
Re: Hoćete li se cijepiti protiv Covida-19?
ihush kaže...

A to što je sad količina znanja iz svakog predmeta nagomilana je problem pretenzija ministara koji misle da u knjizi zadataka mora biti npr 100 zadataka zbrajanja, kao 50 nije dovoljno..

Nije problem samo količina zadataka već i teme koje se obrađuju.

Kad gledam što mi djeca uče, ulovi me bijes, bukvalno.

A ovo o učenju binarnog sustava i sličnim glupostima, na stranu što ih u dosta stvari uče krivo (npr. što je kilo, a što kilobinary) ili besmisleno (poredaj po veličini -USB stick, CD, DVD, HDD, SSD) i slično da ne govorim.

Uz, npr. to što mi dijete u sedmom razredu uči bitno napredniji Phyton od djeteta u srednjoj prirodoslovno matematičkoj s pojačanom informatikom...

11 godina
offline
Re: Hoćete li se cijepiti protiv Covida-19?
forumaš kaže...

Nisam imao vjeronauk u školi, hvala Bogu, nisam ga želio prolaziti ni u crkvi. Ali sam zato imap predmet Marksizam...

 ako se ne varam, predmet se zvao marksizam i socijalističko samoupravljanje

ipak sam ja picajzla 

13 godina
offline
Hoćete li se cijepiti protiv Covida-19?

kažu, ima nešto u tom magnetizmu na mjestu cjepljenja...istražio european forum for vaccine vigilance.

 

 
0 0 hvala 0
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice