Hoćete li se cijepiti protiv Covida-19? zaključana tema

poruka: 8.530
|
čitano: 946.422
|
moderatori: vincimus
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
Ovo je tema za komentiranje sadržaja Bug.hr portala. U nastavku se nalaze komentari na "Hoćete li se cijepiti protiv Covida-19?".
7 godina
protjeran
offline
Hoćete li se cijepiti protiv Covida-19?

Nista, onda cu ja ipak cekat Rajfajzen cjepivo.

Steel for Humans, Silver for Monsters, Gold for the Witcher... Cyberpunk for PCMR
Moj PC  
0 1 hvala 0
15 godina
offline
Re: Hoćete li se cijepiti protiv Covida-19?

rajfajzen se dobro nosi s interkalarnim sojem ali katastrofalno s brazilskim-uk.. tak da ako želiš imunitet (jurisdikcijski) i dalje trebaš nešto izvan eu, dok BiH prima isključivo kriminalce koji ne žele u domaće zatvore a može i u bitkojnima.

sideefekti su strašni, nesanica, drhtavica, osjećaj kao da danima pada kiša, pa dan visoka temperatura (sunčano) itd.. čak i povremeno glad, oko ručka.. uz takve nuzpojave pretjeran rizik, premali benefiti-kamate, radije uzmi zenicu :))

C64/TurboModul-OpenSourceProject.org.cn.部分作品为网上收集整理,供开源爱好者学习使用
7 godina
protjeran
offline
Re: Hoćete li se cijepiti protiv Covida-19?

Ma evo pelcovan sa Dzonsonom bez suza - ak nista ne bude sa signalom, navodno kosa pocne ponovno rasti,

sto za moje godine zapravo nebi bilo ni lose, jer jedino mi raste brada, obrve te dlake u nosu i usima.

 

Radio signal u autu je i dalje sranje, puno sumova, chip nije pomogao. 4G radi dobro, 5G nema signala i dalje.

Steel for Humans, Silver for Monsters, Gold for the Witcher... Cyberpunk for PCMR
15 godina
offline
Re: Hoćete li se cijepiti protiv Covida-19?

-ee, a kako se daje džon(son) u dupe ili rame? .. onako, pitam za frenda :) i nekako mi zenica zvuči bolje mada baca na bluz (od forbiden smokera).

C64/TurboModul-OpenSourceProject.org.cn.部分作品为网上收集整理,供开源爱好者学习使用
14 godina
offline
Hoćete li se cijepiti protiv Covida-19?

Dakle u subotu sam se 'cipirao' i proslo je u redu, cip radi fantasticno na 5G dok na 4G malo stuca no vjerujem da ce slijedecom 'zakrpom' popraviti i taj manji problem.

veni vidi didici
Moj PC  
0 1 hvala 0
5 godina
offline
Hoćete li se cijepiti protiv Covida-19?

Ja danas čitam da tko nije imao reakciju niti na prvu niti na drugu dozu Pfizera, da najvjerojatnije nije dobro zaštićen, odnosno da imno-sustav nije odreagirao na cjepivo kako treba. Takvim osobama je jedina zaštita da su drugi oko njih cijepljeni.

 

Ja nisam imao nikakve nuspojave od cijepljenja, osim laganu bol u ruci, ali samo na dodir. Sranje, izgleda da mi nije djelovalo. Morao bi izvadit test za antitijela...

Live long and prosper.
Moj PC  
1 0 hvala 0
6 godina
offline
Re: Hoćete li se cijepiti protiv Covida-19?
Filox kaže...

Ja danas čitam da tko nije imao reakciju niti na prvu niti na drugu dozu Pfizera, da najvjerojatnije nije dobro zaštićen, odnosno da imno-sustav nije odreagirao na cjepivo kako treba. Takvim osobama je jedina zaštita da su drugi oko njih cijepljeni.

 

Ja nisam imao nikakve nuspojave od cijepljenja, osim laganu bol u ruci, ali samo na dodir. Sranje, izgleda da mi nije djelovalo. Morao bi izvadit test za antitijela...

 A možda si imao asimptomatsku reakciju :DDDDD

 

 

Kažu imunitet je dosta individualan ali različite reakcije i izostanak iste ne znači da niste jednako zaštićeni. Različite osobe - različiti imuniteti - različite reakcije - skoro pa jednaka zaštita. Ahaha cijeni li itko ironiju prethodne poruke Filoxa?

Mislim, ipak neki teoretičari zavjera i ravnozemljaši zagovaraju individualni pristup ograničenjima, mjerama i cijepljenju. Besmislice. Koješta.

 

Meanwhile:

No Side Effects From COVID-19 Vaccine - Am I Protected? | Health.com

Second COVID Shot: No Side Effects? No Problem | MedPage Today

If You Don't Have COVID Vaccine Side Effects, Are You Still Protected? - Scientific American

 

Nešto slično kao kod covida - to što nemate simptome ne znači da niste zaraženi i zarazni, samo obratno. To što nemate nuspojave ne znači da niste zaštićeni :DDDD

 

Što bi se reklo - ne beri brigu :D

Bit ćeš ok.

Ili ne. 

Gledaj, najvažnije je da dobiješ covid putovnicu da možeš bezbrižno među ljude i u život.

 

 

“The big take-home message is that not having side effects, or [having] not as severe side effects, is no reason to worry,” says John Wherry, an immunologist at the University of Pennsylvania.

 

 

 

 

Poruka je uređivana zadnji put sri 19.5.2021 15:52 (Maat).
14 godina
offline
Re: Hoćete li se cijepiti protiv Covida-19?
Čitatelj kaže...

Ovaj tjedan je u poduzecu treca faza cjepljenja - u prvoj fazi su cjepili sa Pfizerom,

a sada zbog prakticnosti i jednostavnosti krecu sa J&J (u EU se cjepivo zove Jenssen).

 

Takodjer cu dobiti priliku cjepiti se, jer je napokon kolicina cjepiva dovoljna da procjepimo ostatak poduzeca,

i to u svim poslovnicama.

 

Naravno, ostat ce dio radnika koji se ne zele cjepiti, i to je OK, nema prisile, no odredjene sankcije se moraju postivati,

te kod procjepljenih radnika postoje i beneficije u radu.

- Mogucnost koristenja kantine i kuhinje (do prije cjepljenja je bilo zatvoreno za sve, sad cjepljeni mogu u kuhinju po kavu, caj, sokove ili obroke u kantinu)

- Cjepljeni unutar poduzeca ne moraju nositi FFP2 maske, dovoljne su vulgaris medicinske maske

- Na otvorenom prostoru unutar kompanije cjepljeni ne moraju imati nikakvu masku, kao i skladistima i produkcijskim halama

- Testiranje za cjepljene osobe vise nije obavezno, a za sve druge ostaje redovno testiranje 3x tjedno (unutar firme, testiranje je u AT jos od 09/2020 besplatno za sve gradjane)

 

Iskreno me raduje to da nakon cjepljenja i 2 tjedna inkubacije cjepiva, moci cu se kretati unutar poduzeca bez maske, odnosno sa medicinskom maskom.

FFP2 maski ima razlicitih, vecina mi iritira lice i usi, a kao najbolja mi se pokazala maska od Honeywell-a, model 3205 V2:

https://www.amazon.de/-/en/FFP2-Respirator-Half-Mask-Breathing/dp/B00F5VPCGQ

 

Nisu savrsene, ali su udobne za nositi (guma iza glave, a ne usiju), dobro prijanjaju na lice po rubu,

lako se dise (s obzirom da su FFP2), i moze se koristiti 3-5 dana, ovisno o vremenu uporabe.

 

 čemu maske unutar firme (bilo kakve) ako je više od 70% preduzeća vakcinisano?

nemam za potpis
8 godina
offline
Re: Hoćete li se cijepiti protiv Covida-19?
Filox kaže...

Ja danas čitam da tko nije imao reakciju niti na prvu niti na drugu dozu Pfizera, da najvjerojatnije nije dobro zaštićen, odnosno da imno-sustav nije odreagirao na cjepivo kako treba. Takvim osobama je jedina zaštita da su drugi oko njih cijepljeni.

 

Ja nisam imao nikakve nuspojave od cijepljenja, osim laganu bol u ruci, ali samo na dodir. Sranje, izgleda da mi nije djelovalo. Morao bi izvadit test za antitijela...

 Ja sam bio cijepljen sa Astra Zenecom negdje oko 10 ujutro.  cijeli dan do 22-23 je bilo oke, normalno. I onda počinje ići onaj osječaj kao da sam bolestan, da mi je zima, da bi se trebao bolje obuči tj dobio sam temperaturu i idući dan sam se jos osječao pomalo boležliv . Pomoga je ibuprofen. 

Čitajući po netu, piše da od prve doze je malen imunitet, da ce imunitet tek bolje proradit nakon 12 tjedana jer su tako istraživanja pokazala da je cjepivo tada najučinkovitije. I piše da ce najvjerojatnije opet biti takvi simptomi koje sam imao nakon prvog cjepljenja. Mozda ovisi od osobe do osobe. 

Meni su cure u školi rekle da su često imale simptome od cjepljenja, tj da su se osječale boležlivo. A ja sam se osječao super, uopče mi ništa nije bilo. Mislim da je to do pada imuniteta, više mi imunitet nije toliko jak kao za vrijeme škole. 

Isto vrijedi i za tebe. 

 

8 godina
offline
Re: Hoćete li se cijepiti protiv Covida-19?
tenac kaže...

 čemu maske unutar firme (bilo kakve) ako je više od 70% preduzeća vakcinisano?

 cjepivo se daje u 2 doze. nakon prve doze treba proči barem 2-3 tjedna da se cjepivo uhvati da počinje djelovati ali i dalje nije dovoljno učinkovito. Za Astru Zenecu pišu da je učinkovitija nakon 2 doze koja se daje nakon 12 tjedana. Dakle maske su potrebne. Potrebne su i dalje jer treba vremena da se razvije imunitet, kod nekih ljudi ce se imunitet razviti brže a kod nekih sporije. 

 

6 godina
offline
Re: Hoćete li se cijepiti protiv Covida-19?
T700 kaže...

Meni su cure u školi rekle da su često imale simptome od cjepljenja, tj da su se osječale boležlivo. A ja sam se osječao super, uopče mi ništa nije bilo. Mislim da je to do pada imuniteta, više mi imunitet nije toliko jak kao za vrijeme škole. 

 

 

 

Pokušavaš li reći da je intenzitet reakcije na cjepivo pokazatelj snage imuniteta? Ako je tako, je li bolji imunitet ako imaš (snažniju) reakciju ili slabiju, nisam uspio shvatiti po ovome što školu spominješ, malo je konfuzno.

 

Poruka je uređivana zadnji put sri 19.5.2021 16:31 (Maat).
7 godina
protjeran
offline
Re: Hoćete li se cijepiti protiv Covida-19?
ihush kaže...

-ee, a kako se daje džon(son) u dupe ili rame? .. onako, pitam za frenda :) i nekako mi zenica zvuči bolje mada baca na bluz (od forbiden smokera).

 

Znas kak to ide - prvo u pi*ku a onda normalno. Kazem za frenda :)

 

dagoberhr kaže...

Dakle u subotu sam se 'cipirao' i proslo je u redu, cip radi fantasticno na 5G dok na 4G malo stuca no vjerujem da ce slijedecom 'zakrpom' popraviti i taj manji problem.

 

Tvoj chip mora da je americki, a moj je sigurno pravljen u kini kod spijuna, kradu mi bandwidth i zato stekuje.

 

tenac kaže...

čemu maske unutar firme (bilo kakve) ako je više od 70% preduzeća vakcinisano?

 

Isti razlog zbog kojih nosis maske u prodavnicama, posti, bankama itd. - radi zastite sebe i drugih koji nisu cjepljeni i koji

nemaju mogucnost cjepljenja (akutne i kronicne bolesti, trudnoca, OP zahvati u planu itd).

 

Takodjer poduzece radi u tri smjene 24/7/365, te u njemu radi i puno vanjskih suradnika i radnika,

koji se brinu o svojim masinama, softwareu itd.

 

Sto je poduzece vece, to je samu organizaciju teze napraviti da bi svima ugodio.

Ali ovo je jedini nacin da zadrzis zdravlje radnika, te potpuno zatvaranje

proizvodnje u slucaju da izbije vece sranje.

 

Pogledaj Swarovski - svjetki poznat, tvornica 20km od mene, od pocetka

pandemije su tri puta gasili proizvodnju zbog velikog broja zarazenih,

takodjer u dvije godine otpustili skoro 900 radnika, poduzece je u najvecim gubitnica

u zadnjih 50 godina, moguce i trajno gasenje odredjenih linija, a financije se gomilaju,

osobito njihov nogometni klub koji ima kristalna slova i brojeve na dresovima,

a nisu u stanju dobiti klub iz trece zagorske pijane lige.

 

Acta non verba

Steel for Humans, Silver for Monsters, Gold for the Witcher... Cyberpunk for PCMR
6 godina
offline
Re: Hoćete li se cijepiti protiv Covida-19?
Mandor kaže...
Hoggy kaže...

Slika govori sto rijeci. 

Teoreticari zavjere predvidjaju da ce se u rujnu hvaliti kako

je pad oboljelih preko ljeta posljedica cjepljenja nikako samog ljeta. A porast u listopadu , studenom jer se nisu svi cjepili.Dakle krivi su antivaxeri,a dijelu cjepljenih prestaje imunost pa moraju opet.Dakle zato ce morati uvesti obvezu u zemljama gdje narod ne bude sam stiskao jedni druge. Ali ne jos. Trebaju opravdanje zasto ovo jos traje,a cilj je sto duze dok se hiperinflacija ne pripremi,a sa ste za nju sami krivi. Ili antivaxeri. A tu su i beskonacni sojevi i pcr koji broji sto zelis, samo mjenjas broj iteracija da okinu kad treba.

A da je netko snimio distopijski film s ovim dogadjajima prije korone rekli bi da nema smisla jer narod tj nitko nije tako ghlup.

 

 DOK SE HIPERINFLACIJA NE PRIPREMI.

Užasno si naporan sa svojom šizofrenijom. Kome bi bila u interesu hipernflacija da bi ju pripremao?

 

I zašto ne mogu dvije stvari biti istinite istovremeno?

- pad oboljelih preko ljeta može biti i zbog toplog vremena i zbog cijepljenja.

- porast u listopadu može biti i zbog hladnog vremena (boravak u zatvorenom) i zbog manjka cijepljenja.

- ljudi mogu umrijeti i zbog sepse i zbog upale pluća istovremeno, a jedna od te dvije stvari ih ne bi ubila.

 

Tupav si, pričaš totalne gluposti. Slika govori sto riječi. MIsliš da si kao načitan, a 2 + 2 ti je 77 u listopadu zbog hiperinflacije, a koliko je sada, ne želiš odgovoriti jer slika govori TISUĆU riječi je izreka

 Naravno da govori sto rijeci. Kako bi drugacije takvi kao ti mogli odgovoriti tj poentirati bez argumenata, osim uvreda. Jos samo treba da ugase temu zbog neaktivnosti. Taman sam se zabrinuo. Zar ti stvarno mislis da drugi ne znaju uzreke ( ajde ok necu vise - izreke). Vidim da se slazemo oko "predvidjanja" pa te zasmetalo.A treba da ostane bjelo na crno( ok rekoh necu vise ,crno na bijelo).

Osnove ekonomije kazu da je 90% hiperinflacija nastalo iz 

ogromnog deficita drzave koji se ne zeli rjesiti politicki ili iz drugih razloga.

Recimo snizavanje placa u drzavnom sektoru jer privatni nije radio i jos ga je placala iz proracuna. A tog nije bilo jer bi covida davno nestalo da je drzavni sektor imao 50% manju placu. 

Te kad centralna banka preuzme rjesavanje,a znamo kako: stampanjem novca. To je ogromne razmjere dozivjelo sada u SADu, ali i EU gdje bi mi upravo trebali dobiti desetke nepostojecih milijardi eura.

 

https://www.bankazlata.com/michael-burry-hiperinflacija-kao-u-weimarskoj-njemackoj/

 

A zasto nekom odgovara hiperinflacija ima tisuce razloga.

Sto se mozes raditi narodu koji je ostao bez svega preko noci ako pametno pristupis.

Pa samo pokusih kunica imas koliko hoces. Vidi Srbiju sto rade za malo dinara. A ratovi...diktature....

Bas kao o covidu koji nisu sluzbeni narativ ,  micu se i linkovi o inflaciji sada. Al ona ima mocne tragove. Hint: zlato, nekretnine, metali opcenito...svi koji nesto posjeduju su izgleda sizofreni po tebi.

Al opet kazem dobro se mi razumijemo iako na prvi pogled se ne bi reklo.

Ne spominjem hiperinflaciju zbog tebe, al ima i drugih ljudi, dobrih ljudi koji citaju i ne zasluzuju svi ono sto dolazi. Pa ne trebaju vjerovati meni,  samo neka se potrude duckduckgo-ati jer google cenzurira linkove.

Ili pitati nekog iz tog podrucja...To nije predvidjanje vec ekonomska realnost.

 

 

15 godina
offline
Re: Hoćete li se cijepiti protiv Covida-19?
Hoggy kaže...
Mandor kaže...
Hoggy kaže...

Slika govori sto rijeci. 

Teoreticari zavjere predvidjaju da ce se u rujnu hvaliti kako

je pad oboljelih preko ljeta posljedica cjepljenja nikako samog ljeta. A porast u listopadu , studenom jer se nisu svi cjepili.Dakle krivi su antivaxeri,a dijelu cjepljenih prestaje imunost pa moraju opet.Dakle zato ce morati uvesti obvezu u zemljama gdje narod ne bude sam stiskao jedni druge. Ali ne jos. Trebaju opravdanje zasto ovo jos traje,a cilj je sto duze dok se hiperinflacija ne pripremi,a sa ste za nju sami krivi. Ili antivaxeri. A tu su i beskonacni sojevi i pcr koji broji sto zelis, samo mjenjas broj iteracija da okinu kad treba.

A da je netko snimio distopijski film s ovim dogadjajima prije korone rekli bi da nema smisla jer narod tj nitko nije tako ghlup.

 

 DOK SE HIPERINFLACIJA NE PRIPREMI.

Užasno si naporan sa svojom šizofrenijom. Kome bi bila u interesu hipernflacija da bi ju pripremao?

 

I zašto ne mogu dvije stvari biti istinite istovremeno?

- pad oboljelih preko ljeta može biti i zbog toplog vremena i zbog cijepljenja.

- porast u listopadu može biti i zbog hladnog vremena (boravak u zatvorenom) i zbog manjka cijepljenja.

- ljudi mogu umrijeti i zbog sepse i zbog upale pluća istovremeno, a jedna od te dvije stvari ih ne bi ubila.

 

Tupav si, pričaš totalne gluposti. Slika govori sto riječi. MIsliš da si kao načitan, a 2 + 2 ti je 77 u listopadu zbog hiperinflacije, a koliko je sada, ne želiš odgovoriti jer slika govori TISUĆU riječi je izreka

 Naravno da govori sto rijeci. Kako bi drugacije takvi kao ti mogli odgovoriti tj poentirati bez argumenata, osim uvreda. Jos samo treba da ugase temu zbog neaktivnosti. Taman sam se zabrinuo. Zar ti stvarno mislis da drugi ne znaju uzreke ( ajde ok necu vise - izreke). Vidim da se slazemo oko "predvidjanja" pa te zasmetalo.A treba da ostane bjelo na crno( ok rekoh necu vise ,crno na bijelo).

Osnove ekonomije kazu da je 90% hiperinflacija nastalo iz 

ogromnog deficita drzave koji se ne zeli rjesiti politicki ili iz drugih razloga.

Recimo snizavanje placa u drzavnom sektoru jer privatni nije radio i jos ga je placala iz proracuna. A tog nije bilo jer bi covida davno nestalo da je drzavni sektor imao 50% manju placu. 

Te kad centralna banka preuzme rjesavanje,a znamo kako: stampanjem novca. To je ogromne razmjere dozivjelo sada u SADu, ali i EU gdje bi mi upravo trebali dobiti desetke nepostojecih milijardi eura.

 

https://www.bankazlata.com/michael-burry-hiperinflacija-kao-u-weimarskoj-njemackoj/

 

A zasto nekom odgovara hiperinflacija ima tisuce razloga.

Sto se mozes raditi narodu koji je ostao bez svega preko noci ako pametno pristupis.

Pa samo pokusih kunica imas koliko hoces. Vidi Srbiju sto rade za malo dinara. A ratovi...diktature....

Bas kao o covidu koji nisu sluzbeni narativ ,  micu se i linkovi o inflaciji sada. Al ona ima mocne tragove. Hint: zlato, nekretnine, metali opcenito...svi koji nesto posjeduju su izgleda sizofreni po tebi.

Al opet kazem dobro se mi razumijemo iako na prvi pogled se ne bi reklo.

Ne spominjem hiperinflaciju zbog tebe, al ima i drugih ljudi, dobrih ljudi koji citaju i ne zasluzuju svi ono sto dolazi. Pa ne trebaju vjerovati meni,  samo neka se potrude duckduckgo-ati jer google cenzurira linkove.

Ili pitati nekog iz tog podrucja...To nije predvidjanje vec ekonomska realnost.

 

 

 

 Ti si ovdje najveći drek bez argumenata.

Jebote pa ti si prorok. Priprema se hiperinflacija. Vidi priprema se. Ako se dogodi u idući 100 godina negdje bit ćeš u pravu jer si prije 100 godina govorio da će biti negdje hiperinflacije. Vidi Srbiju što rade.

Tako izgledaju tvoji argumenti. "Vidi što rade". "Ima tisuću razloga". "Pokusnih kunića koliko hoćeš". Kao da si plaćen po broju riječi, nije bitno govore li što.

TKO PRIPREMA HIPERINFLACIJU?? Ti očito imaš neka znanja. Prosvijetli nas.

 

Odgovorio si samo na moj komentar koliko si tupav i na sliku. Odgovori na ono drugo:

I zašto ne mogu dvije stvari biti istinite istovremeno?

- pad oboljelih preko ljeta može biti i zbog toplog vremena i zbog cijepljenja.

- porast u listopadu može biti i zbog hladnog vremena (boravak u zatvorenom) i zbog manjka cijepljenja.

- ljudi mogu umrijeti i zbog sepse i zbog upale pluća istovremeno, a jedna od te dvije stvari ih ne bi ubila.

6 godina
offline
Re: Hoćete li se cijepiti protiv Covida-19?
Mandor kaže...

 Ti si ovdje najveći drek bez argumenata.

Jebote pa ti si prorok. Priprema se hiperinflacija. Vidi priprema se. Ako se dogodi u idući 100 godina negdje bit ćeš u pravu jer si prije 100 godina govorio da će biti negdje hiperinflacije. Vidi Srbiju što rade.

Tako izgledaju tvoji argumenti. "Vidi što rade". "Ima tisuću razloga". "Pokusnih kunića koliko hoćeš". Kao da si plaćen po broju riječi, nije bitno govore li što.

TKO PRIPREMA HIPERINFLACIJU?? Ti očito imaš neka znanja. Prosvijetli nas.

 

 

Može malo manje vike i afektiranja? Jedno je ne slagati se a drugo biti bahati prostak.

14 godina
offline
Re: Hoćete li se cijepiti protiv Covida-19?
T700 kaže...
tenac kaže...

 čemu maske unutar firme (bilo kakve) ako je više od 70% preduzeća vakcinisano?

 cjepivo se daje u 2 doze. nakon prve doze treba proči barem 2-3 tjedna da se cjepivo uhvati da počinje djelovati ali i dalje nije dovoljno učinkovito. Za Astru Zenecu pišu da je učinkovitija nakon 2 doze koja se daje nakon 12 tjedana. Dakle maske su potrebne. Potrebne su i dalje jer treba vremena da se razvije imunitet, kod nekih ljudi ce se imunitet razviti brže a kod nekih sporije. 

 

 a da je 2. dozu primilo više od 70% firme (možda i je), hoće li i dalje nositi maske? hoćemo li i kad je primi više od 70% populacije?

nemam za potpis
Poruka je uređivana zadnji put čet 20.5.2021 8:34 (tenac).
10 godina
offline
Re: Hoćete li se cijepiti protiv Covida-19?
T700 kaže...

 Ja sam bio cijepljen sa Astra Zenecom negdje oko 10 ujutro.  cijeli dan do 22-23 je bilo oke, normalno. I onda počinje ići onaj osječaj kao da sam bolestan, da mi je zima, da bi se trebao bolje obuči tj dobio sam temperaturu i idući dan sam se jos osječao pomalo boležliv . Pomoga je ibuprofen. 

Čitajući po netu, piše da od prve doze je malen imunitet, da ce imunitet tek bolje proradit nakon 12 tjedana jer su tako istraživanja pokazala da je cjepivo tada najučinkovitije. I piše da ce najvjerojatnije opet biti takvi simptomi koje sam imao nakon prvog cjepljenja. Mozda ovisi od osobe do osobe. 

Meni su cure u školi rekle da su često imale simptome od cjepljenja, tj da su se osječale boležlivo. A ja sam se osječao super, uopče mi ništa nije bilo. Mislim da je to do pada imuniteta, više mi imunitet nije toliko jak kao za vrijeme škole. 

Isto vrijedi i za tebe. 

 

 Mene je satralo, ali to je normalno, ovisi od osobe do osobe kako mu primarni imunitet radi (onaj koji prvi reagira, dakle onaj koji nije naučeni, citoksini itd).

 

Antitijela imaš oko četvrtog tjedna, ali može biti i kraće ili duže. Preko 80% štiti od hospitalizacije nakon prve doze, oko 70% od zaraze. Druga doza pojača imuni odgovor. Kod AZ cijepiva prva doza izaziva nuspojave, druga obično ništa. Kod mRNA cijepiva je obrnuto.

Nadglednik dina
15 godina
offline
Re: Hoćete li se cijepiti protiv Covida-19?
Maat kaže...
Mandor kaže...

 Ti si ovdje najveći drek bez argumenata.

Jebote pa ti si prorok. Priprema se hiperinflacija. Vidi priprema se. Ako se dogodi u idući 100 godina negdje bit ćeš u pravu jer si prije 100 godina govorio da će biti negdje hiperinflacije. Vidi Srbiju što rade.

Tako izgledaju tvoji argumenti. "Vidi što rade". "Ima tisuću razloga". "Pokusnih kunića koliko hoćeš". Kao da si plaćen po broju riječi, nije bitno govore li što.

TKO PRIPREMA HIPERINFLACIJU?? Ti očito imaš neka znanja. Prosvijetli nas.

 

 

Može malo manje vike i afektiranja? Jedno je ne slagati se a drugo biti bahati prostak.

 Ja se i ne slažem i bahati sam prostak prema tom seronji jer je seronja.

Ako ti smeta, prijavi.

6 godina
offline
Re: Hoćete li se cijepiti protiv Covida-19?
Mandor kaže...
Maat kaže...
Mandor kaže...

 Ti si ovdje najveći drek bez argumenata.

Jebote pa ti si prorok. Priprema se hiperinflacija. Vidi priprema se. Ako se dogodi u idući 100 godina negdje bit ćeš u pravu jer si prije 100 godina govorio da će biti negdje hiperinflacije. Vidi Srbiju što rade.

Tako izgledaju tvoji argumenti. "Vidi što rade". "Ima tisuću razloga". "Pokusnih kunića koliko hoćeš". Kao da si plaćen po broju riječi, nije bitno govore li što.

TKO PRIPREMA HIPERINFLACIJU?? Ti očito imaš neka znanja. Prosvijetli nas.

 

 

Može malo manje vike i afektiranja? Jedno je ne slagati se a drugo biti bahati prostak.

 Ja se i ne slažem i bahati sam prostak prema tom seronji jer je seronja.

Ako ti smeta, prijavi.

 

Ok onda je opravdano, ispričavam se.

Jednako opravdano kao i kad muž mlati ženu ko vola u kupusu jer ga živcira.

I ti bi onda vodio argumentirane rasprave, lol...

 

15 godina
odjavljen
offline
Hoćete li se cijepiti protiv Covida-19?

Evo jedan zanimljiv članak o znanosti i dogmama:

https://www.wired.com/story/the-teeny-tiny-scientific-screwup-that-helped-covid-kill

 

TLDR: Medicina je postavila granicu za aerosol na 5 mikrona. Fizičari koji se bave s tim područjem su upozoravali da to nije točno, ali se medicina držala svojih "činjenica" koje su davno ustanovljene. WHO je ignorirao upozorenja fizičara da se i čestice do 100 mikrona mogu ponašati kao aerosoli.

 

Ta pogrešna granica se povlači po medicinskim knjigama kao činjenica, iako je gotovo nemoguće naći referencu odakle potječe. Na kraju je jedna znanstvenica uspjela pronaći referencu - ona potječe iz znanstvenog rada o širenju tuberkuloze. Jednostavno je izvađena iz tog konteksta i primijenjena na sve respiratorne bolesti. Međutim, tuberkuloza ima jedno svojstvo zbog kojeg to za nju vrijedi, a specifično je za tuberkulozu - ona ne može zaraziti sluznicu našeg nosa i ždrijela, već mora dospjeti u pluća. 5 mikrona nije granica aerosolnih čestica, već je granica veličine čestica koje mogu nefiltrirane dospjeti u pluća - sve veće čestice, iako se u zraku ponašao kao aerosol, kad ih udahnemo, ostaju na sluznici nosa i u ždrijelu. Aerosolne čestice veličine 5-100 mikrona nam ne mogu prenijeti tuberkulozu jer neće uspjeti doći u pluća, ali nam mogu prenijeti sve bolesti koje se mogu naći u česticama te veličine, a koje su u stanju zaraziti sluznicu nosa.

 

 

Ovo ima ogromne implikacije po pitanju efikasnosti zaštite, a u prvom redu po pitanju ventilacijskog sustava u bolnicama.

Privatne poruke su za privatne razgovore. Ne odgovaram na općenita pitanja vezana uz neku temu.
 
5 0 hvala 5
16 godina
neaktivan
offline
Re: Hoćete li se cijepiti protiv Covida-19?

Ovo ide u prilog nošenju maski, jer maske zaustavljaju uglavnom veće čestice, pa ako se i one ponašaju kao aerosoli (duže lebde u zraku), onda maska nije samo zaštita od toga kada netko u blizini kiše ili viče, nego i od tih kapljica koje se duže zadržavaju u zraku.

Imamo nova kola radi dojma, imamo stav kad nemamo pojma...
12 godina
protjeran
offline
Re: Hoćete li se cijepiti protiv Covida-19?
Visak kaže...

Ovo ide u prilog nošenju maski, jer maske zaustavljaju uglavnom veće čestice, pa ako se i one ponašaju kao aerosoli (duže lebde u zraku), onda maska nije samo zaštita od toga kada netko u blizini kiše ili viče, nego i od tih kapljica koje se duže zadržavaju u zraku.

 Da se tebe pita ti bi hodao s maskom cijeli zivot. U strahu zivis visak. Opisti se jednom i shvati da je igra pri kraju.

12 godina
protjeran
offline
Re: Hoćete li se cijepiti protiv Covida-19?
Mandor kaže...
Maat kaže...
Mandor kaže...

 Ti si ovdje najveći drek bez argumenata.

Jebote pa ti si prorok. Priprema se hiperinflacija. Vidi priprema se. Ako se dogodi u idući 100 godina negdje bit ćeš u pravu jer si prije 100 godina govorio da će biti negdje hiperinflacije. Vidi Srbiju što rade.

Tako izgledaju tvoji argumenti. "Vidi što rade". "Ima tisuću razloga". "Pokusnih kunića koliko hoćeš". Kao da si plaćen po broju riječi, nije bitno govore li što.

TKO PRIPREMA HIPERINFLACIJU?? Ti očito imaš neka znanja. Prosvijetli nas.

 

 

Može malo manje vike i afektiranja? Jedno je ne slagati se a drugo biti bahati prostak.

 Ja se i ne slažem i bahati sam prostak prema tom seronji jer je seronja.

Ako ti smeta, prijavi.

 Mandor je ljevicar kojemu svi smetaju. Smeta mu sve sto je ljudsko i prirodno. Etiketiranje takvima kao on dode kao argument. Oprani mozgovi koji ne znaju zivjeti i misle da je dijeljenje misljenja sa svima kojima je "novo normalno" super,a zapravo je bijeg od svijeta,obveza i razmisljanja. Bude i takvima doslo u glavu uskoro. Nema u prirodi neravnoteze,tako ni tome. 

15 godina
offline
Re: Hoćete li se cijepiti protiv Covida-19?
Han kaže...
Visak kaže...

Ovo ide u prilog nošenju maski, jer maske zaustavljaju uglavnom veće čestice, pa ako se i one ponašaju kao aerosoli (duže lebde u zraku), onda maska nije samo zaštita od toga kada netko u blizini kiše ili viče, nego i od tih kapljica koje se duže zadržavaju u zraku.

 Da se tebe pita ti bi hodao s maskom cijeli zivot. U strahu zivis visak. Opisti se jednom i shvati da je igra pri kraju.

 Kad čitam ovakve komentare, onda shvatim stvarnu poantu pandemije poput ove. A to je da malo prorijedi ekipu koja ima osebujan način razmišljanja tako da u budućim generacijama čovječanstvu se podigne prosječan kvocjent inteligencije. Nije ni čudo što se nakon ovakvih epizoda događaju u znanosti i društvu općenito veliki pomaci unaprijed. Na kraju krajeva, pogledajmo samo izbore od prošlog vikenda.

You can patch technical vulnerabilities as they evolve, but there is no patch for stupidity, or rather gullibility. - Kevin Mitnick
3 godine
protjeran
offline
Re: Hoćete li se cijepiti protiv Covida-19?
Jučer je bilo u rtl direktu da je više ljudi gledalo eurosong nego kaj ih je izašlo na izbore. Jel treba dalje
12 godina
protjeran
offline
Re: Hoćete li se cijepiti protiv Covida-19?
Bukva kaže...
Han kaže...
Visak kaže...

Ovo ide u prilog nošenju maski, jer maske zaustavljaju uglavnom veće čestice, pa ako se i one ponašaju kao aerosoli (duže lebde u zraku), onda maska nije samo zaštita od toga kada netko u blizini kiše ili viče, nego i od tih kapljica koje se duže zadržavaju u zraku.

 Da se tebe pita ti bi hodao s maskom cijeli zivot. U strahu zivis visak. Opisti se jednom i shvati da je igra pri kraju.

 Kad čitam ovakve komentare, onda shvatim stvarnu poantu pandemije poput ove. A to je da malo prorijedi ekipu koja ima osebujan način razmišljanja tako da u budućim generacijama čovječanstvu se podigne prosječan kvocjent inteligencije. Nije ni čudo što se nakon ovakvih epizoda događaju u znanosti i društvu općenito veliki pomaci unaprijed. Na kraju krajeva, pogledajmo samo izbore od prošlog vikenda.

 Mislim da je vrijeme da se svi vi koji se smatrate intelektualno iznadprosječni, inteligentni i da se razumijete u svaki k već jednom označite i izolirate u posebne kaste ili skupine i ostavite veliku većinu, koju inače smatrate glupima, na miru.

A ovaj tvoj navod: "Kad čitam ovakve komentare, onda shvatim stvarnu poantu pandemije poput ove. A to je da malo prorijedi ekipu koja ima osebujan način razmišljanja tako da u budućim generacijama čovječanstvu se podigne prosječan kvocjent inteligencije." ... kaj je sad odjednom pandemija stvorena i kontrolirana sa ciljem??Kaj korona prije nego se na nekoga prenese odradi s tim nekim test inteligencije? Ili vas egomanijake koji popujete svima ne napada?? Pa da, ti si iznadprosječno inteligentan i tebe neće.... Bolje da takvi ko ti imaju oznake da ljudi znaju kakve moraju zaobilazit.

Poruka je uređivana zadnji put pet 21.5.2021 8:32 (Han).
7 godina
protjeran
offline
Re: Hoćete li se cijepiti protiv Covida-19?
Chip se dobro ukalemio.
Jedan dan simptomi gripe, temperatura, glavobolja, groznica, smrzavica, znojenje, bolovi u zglobovima, najvise laktovi i koljena.

Pocelo 6 sati nakon primitka chipa,
i 10 sati poslije je sve osim glavobolje nestalo, s obzirom da nisam spavao cijelu noc, jer sam se preznojavao i smrzavao, vjerujem da je glavobolja poslijedica nedostatka sna i dehidracije.

Danas drugi dan, probudio se normalno kao i svaki dan u 5:30, nikakvih problema, kao nov.

Na mobitelu se pojavila ikonica VPN i aplikacija Microsoft InTune i MS Defender, te kao VPN je Microsoft Azure.
Steel for Humans, Silver for Monsters, Gold for the Witcher... Cyberpunk for PCMR
Moj PC  
1 0 hvala 0
15 godina
offline
Re: Hoćete li se cijepiti protiv Covida-19?
Han kaže...

 Mislim da je vrijeme da se svi vi koji se smatrate intelektualno iznadprosječni, inteligentni i da se razumijete u svaki k već jednom označite i izolirate u posebne kaste ili skupine i ostavite veliku većinu, koju inače smatrate glupima, na miru.

A ovaj tvoj navod: "Kad čitam ovakve komentare, onda shvatim stvarnu poantu pandemije poput ove. A to je da malo prorijedi ekipu koja ima osebujan način razmišljanja tako da u budućim generacijama čovječanstvu se podigne prosječan kvocjent inteligencije." ... kaj je sad odjednom pandemija stvorena i kontrolirana sa ciljem??Kaj korona prije nego se na nekoga prenese odradi s tim nekim test inteligencije? Ili vas egomanijake koji popujete svima ne napada?? Pa da, ti si iznadprosječno inteligentan i tebe neće.... Bolje da takvi ko ti imaju oznake da ljudi znaju kakve moraju zaobilazit.

 

Pa ja se i izoliram od glupih ljudi. Ili ih pokušavam educirati da ne budu glupi, ili ih jednostavno izbjegavam.

PSN: DrskaBitanga, Xbox: MalaBitanga, Steam: Bitanga, Battle.net: Bitanga#2872, Uplay: DrskaBitanga, Origin: DrskaBitanga, Nintendo Switch Friend Code: SW-7419-2699-7478
15 godina
odjavljen
offline
Re: Hoćete li se cijepiti protiv Covida-19?
Visak kaže...

Ovo ide u prilog nošenju maski, jer maske zaustavljaju uglavnom veće čestice, pa ako se i one ponašaju kao aerosoli (duže lebde u zraku), onda maska nije samo zaštita od toga kada netko u blizini kiše ili viče, nego i od tih kapljica koje se duže zadržavaju u zraku.

Da i ne, ovisi o okolnostima i tome što podrazumijevaš po maskom.

 

Primjerice, vani maska nema efekta u 99,99% slučajeva. Aerosolni prijenos je vani iznimno nevjerojatan. Neke studije su pokazale da 10% zaraza nije unutra, međutim one su u tu kategoriju svrstale sve zaražene za koje se nije moglo utvrditi da su se zarazili u zatvorenom. Studije koje su tražile potvrdu zaraze vani su došle do brojki reda veličine 0,1%.

 

S druge strane, maske u zatvorenom stvarno smanjuju količinu emitiranih aerosoli, međutim, pitanje je koliko, a to ovisi o tipu maske i fittingu:

 

 

S jedne strane imamo lose fitting maske, poput platnenih i kirurških. Kod njih postoji kompromis između efikasnosti i otpora struji zraka - što imaju veću efikasnost imaju i veći otpor strujanju zraka, pa više zraka prolazi između lica i maske. To za veće kapljice nije problem, ali za manje jest jer, što je manja kapljica, to joj je veći omjer površine i mase, a samim time lakše prati struju zraka, za razliku od većih kapljica koje, zahvaljujući manjem omjeru površine i mase, lakše zadržavaju pravocrtno gibanje i pogode masku čak i ako dio struje zraka zaobiđe masku.

 

Ako pretpostavimo da će takve, manje kapljice, pasti na pod ako prođu uz masku, onda ovaj oblik maske efikasno spriječava prijenos licem-u-lice. Međutim, ako su povoljni uvjeti, čestice do 100 mikrona će ostati plutati u zraku oko govornika, čime takva maska u face-to-face scenariju, iako neosporno smanjuje vjerojatnost zaraze, ne smanjuje onoliko koliko smo mislili i može dati osjećaj lažne sigurnosti, pogotovo u situacijama koje su često viđene u dućanima, gdje su iscrtane crte za 2 metra razmaka, ali zato redovi za dvije blagajne stoje jedan kraj drugoga na manjem razmaku, a maske uredno usmjeruju sitne kapljice iz jednog reda u drugi.

 

Drugi scenarij je zasićenje prostora aerosolima. U prostorima u kojima se boravi kraće (dućani, uredi javne uprave i slično), ako nije incidencija ogromna, mala je vjerojatnost da će biti istovremeno više zaraženih osoba, korisnici ne borave dovoljno dugo da bi, uz razumno ograničen broj ljudi u prostoriji, zaražena osoba stvorila veću količinu aerosolnih čestica koje sadrže viruse. S druge strane, zaposlenici u takvim prostorima, kao i u poslovnim objektima općenito, kroz par sati itekako mogu stvoriti količinu aerosoli koja je u stanju zaraziti kolege ili korisnike na većoj udaljenosti. Tu maska također neosporno smanjuje količinu emtiranih čestica, međutim, i dalje ne rješava problem u potpunosti, pa ni na najefikasniji način - povoljan omjer ograničenja broja osoba po volumenu (ili površini) prostorije, prozračivanja i ovlaživanja zraka mogu eliminirati potrebu za maskom, dok lose fitting maska može samo produljiti interval između prozračivanja.

 

Dodao bih i da veće/manje nije jednostavka kategorija. Primjerice, ovo istraživanje, koje se često koristilo kao referenca za efikasnost maski, je radilo s česticama većim od 0,1 mm, koje već izlaze iz okvira aerosoli jer je u vrijeme kad je rađeno bila pretpostavka da se virus širi većim kapljicama: https://www.ncbi.nlm.nih.gov/pmc/articles/PMC7417273/

 

 

S druge strane imamo sealed maske poput N95 koje su stvarno efikasne protiv aerosoli, međutim, isključivo ako se koriste ispravno. Također, takve maske nisu prikladne za dulje korištenje kod opće populacije, jer za razliku od povećavanja razine CO2 kod običnih maski, što spada u teorije zavjere, N95 maske dokazano predstavljaju opterećenje za organizam.

 

 

Na osnovu iznesenog, moje je mišljenje da bi se u situacijama kad nije moguće osigurati provjetravanje zatvorenog prostora ili je broj ljudi prevelik, trebale nositi N95 maske, kao i u situacijama gdje štitimo ugrožene. Međutim, generalno, u ostalim situacijama, iako obične maske imaju nekog efekta, upitno je da li je taj efekt dovoljan da poništi osjećaj sigutnosti i promjenu ponašanja ljudi koja se zbog toga događa.

 

 

Ako mi netko diše za vratom, da, volio bih da ima ikakvu masku, ali bih isto radije da ta osoba stoji 2 metra od mene u dobro provjetrenom prostoru nego da mi za vratom diše kroz kiruršku masku.

 

Privatne poruke su za privatne razgovore. Ne odgovaram na općenita pitanja vezana uz neku temu.
16 godina
neaktivan
offline
Re: Hoćete li se cijepiti protiv Covida-19?
Bukva kaže...

 Kad čitam ovakve komentare, onda shvatim stvarnu poantu pandemije poput ove. A to je da malo prorijedi ekipu koja ima osebujan način razmišljanja tako da u budućim generacijama čovječanstvu se podigne prosječan kvocjent inteligencije. Nije ni čudo što se nakon ovakvih epizoda događaju u znanosti i društvu općenito veliki pomaci unaprijed. Na kraju krajeva, pogledajmo samo izbore od prošlog vikenda.

 Ja sam cijeli život psovao glupe scenariste i režisere filmova katastrofe koji su u svaki film stavili jednog ili više glupana koji prkoseći zdravom razumu ignoriraju opasnost, rade gluposti i dovode sve ostale u opasnost. Činilo mi se totalno nerealno da se netko može tako ponašati, no sad već godinu dana gledam to uživo, više kao pravilo nego izuzetak.

 

Ako su i pogriješili, samo utoliko što su stavili premalo takvih likova. Ovom prilikom im se najiskrenije ispričavam.

Imamo nova kola radi dojma, imamo stav kad nemamo pojma...
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice