Hoćete li se cijepiti protiv Covida-19? zaključana tema

poruka: 8.530
|
čitano: 939.579
|
moderatori: vincimus
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
Ovo je tema za komentiranje sadržaja Bug.hr portala. U nastavku se nalaze komentari na "Hoćete li se cijepiti protiv Covida-19?".
5 godina
offline
Re: Hoćete li se cijepiti protiv Covida-19?
Han kaže...

 Sad stvarno ozbiljno pitam: kakav benefit ima osoba koja se zarazila, cjepila i dobila covid putovnicu, a ujedno se može ponovno zaraziti u odnosu na osobu koja nije bila zaražena, zdrava je i pridržavala se svih mjera ali još nije cjepljena? Koji benefit nosi QR kod ?

 Pa benefit je što imaš puno puno manje šanse završit na respiratoru i umrijet. Isto tako, svi simptomi bi trebali (u većini slučajeva) bit blaži. Time ti ne zauzimaš krevet u bolnici, ni respirator, nego ostaju slobodni za nekoga tko se ne smije cijepit zbog alergije ili nečega trećeg. Po nekim istraživanjima cijepljene osobe se teže i zaraze i teže prenose virus, pa si smanjio mogućnost zaraze drugih ljudi oko sebe. Istraživanja se još provode, treba pratit najnovije vijesti oko istraživanja, ne vijesti stare nekoliko mjeseci. 

 

Znači ništa nije 100%, nećeš ni bit 100% siguran, niti ćeš 100% bit zaštićen od prijenosa zaraze, ali ćeš smanjit mogućnost teškog oblika bolesti za sebe i smanjit ćeš mogućnost da zaraziš druge, ako se ti slučajno zaraziš. U kojim postotcima se tu govori, ne znam, vjerojatno ni to nisu konačni brojevi, s obzirom da razna istraživanja i dalje traju.

 

Cjepivo nije savršeno, cjepivo nije svemoguće, ali je tu, radi dobar dio posla zbog kojeg je stvoreno i ako želimo spriječit širenje virusa i povratak u normalu, onda je pametno da se svi u što kraćem roku cijepimo.

 

"Zdrava", a necijepljena osoba u biti ne zna da li je zdrava skroz. Možeš ti bit zdrav, ali i dalje zaražen i širit taj virus okolo. Ako imaš dobar i odgovarajući imunitet, možeš se zarazit i ne imat simptome, pa sam sebe smatraš zdravom osobom, a u biti si super-širitelj.

 

Cijepljene osobe ako se i zaraze slabije prenose virus dalje, jer su ipak puni antitijela koja rade svoj posao.

 

Evo, stvarno ne mogu jednostavnije, pristojnije i bolje napisati objašnjenje.

 

Nije ništa 100%, nije sve crno/bijelo. Ima nešto i između.

Live long and prosper.
Poruka je uređivana zadnji put sri 12.5.2021 12:15 (Filox).
5 godina
offline
Re: Hoćete li se cijepiti protiv Covida-19?
Old Iggy kaže...

Ajde molim te nađi mi osude i odštete za sve tisuće nuspojava i smrti koje smo samo mi imali zadnjih godina u RH, da ne govorim u svijetu.

 Ne postoji ni jedan lijek ili cjepivo na svijetu koje nema neke nuspojave. Pogledajte što sve piše za andol, lekadol, normabel, a to se guta kao bomboni, nitko ne prijeti tužbama, nikoga nije briga, nitko ni ne pročita što piše.

Live long and prosper.
16 godina
online
Re: Hoćete li se cijepiti protiv Covida-19?
Maat kaže...
Old Iggy kaže...

Ajde molim te nađi mi osude i odštete za sve tisuće nuspojava i smrti koje smo samo mi imali zadnjih godina u RH, da ne govorim u svijetu.

 

Znači izbjeći ćeš odgovor na tvoju netočnu tvrdnju.

Znači, tebi stvarno treba sve crtati?

Naravno da su oslobođeni jer je primarno cjepivo pustiti na tržište u trenutku dok proizvođači nisu u stanju uvidjeti sve nuspojave koje bi naveli u normalnom procesu dobivanja cjepiva. Zato ih sad nitko ne može tužiti zbog tromboza i slično.

Da je završen dugoročni proces i da su navedene te nuspojave, opet ih nitko ne bi mogao tužiti.

13 godina
offline
Hoćete li se cijepiti protiv Covida-19?

Zna li se hoće li se svake sezone morati cijepiti protiv COVID-a? Ili ga je cilj skroz iskorijeniti, ne znam što zvuči teže ostvarivo. Cijepiti svake godine većinu planete, mislim da će nam se onda život vrtit oko cijepljenja.

 
0 0 hvala 0
16 godina
online
Re: Hoćete li se cijepiti protiv Covida-19?
Hazar kaže...

Zna li se hoće li se svake sezone morati cijepiti protiv COVID-a? Ili ga je cilj skroz iskorijeniti, ne znam što zvuči teže ostvarivo. Cijepiti svake godine većinu planete, mislim da će nam se onda život vrtit oko cijepljenja.

Kristalna kugla mi je u kvaru, ali dok se ne procijepi najveći dio planeta nećemo ga se riješiti. Sad je samo pitanje mutacije i prilagođenosti cjepiva na to.

5 godina
offline
Re: Hoćete li se cijepiti protiv Covida-19?
Hazar kaže...

Zna li se hoće li se svake sezone morati cijepiti protiv COVID-a? Ili ga je cilj skroz iskorijeniti, ne znam što zvuči teže ostvarivo. Cijepiti svake godine većinu planete, mislim da će nam se onda život vrtit oko cijepljenja.

 To je istina, ali možda se za godinu, dvije nađe bolje cjepivo, koje će duže trajat. Za sada izgleda da bi se trebalo svaku godinu cijepit, kao i za gripu.

 

Dobra stvar je što se priča o nekakvom lijeku u obliku tableta, što Pfizer radi. E to je već bolja stvar, jer sad nemamo lijek koji pomaže NAKON što se osoba zarazi i dobije simptome, nego samo cjepivo/a koje djeluje ako se uzme PRIJE nego se osoba zarazi i dobije simptome.

 

Kad lijek bude na tržištu, onda će se puno lakše svijet nosit s kovidom, te će se moć liječit po potrebi. Ako lijek bude baš dobar i učinkovit, onda cjepljenje možda bude manje potrebno. Nisam virolog, samo naglas razmišljam, ima mi logike.

Live long and prosper.
12 godina
protjeran
offline
Re: Hoćete li se cijepiti protiv Covida-19?
Filox kaže...
Han kaže...

 Sad stvarno ozbiljno pitam: kakav benefit ima osoba koja se zarazila, cjepila i dobila covid putovnicu, a ujedno se može ponovno zaraziti u odnosu na osobu koja nije bila zaražena, zdrava je i pridržavala se svih mjera ali još nije cjepljena? Koji benefit nosi QR kod ?

 Pa benefit je što imaš puno puno manje šanse završit na respiratoru i umrijet. Isto tako, svi simptomi bi trebali (u većini slučajeva) bit blaži. Time ti ne zauzimaš krevet u bolnici, ni respirator, nego ostaju slobodni za nekoga tko se ne smije cijepit zbog alergije ili nečega trećeg. Po nekim istraživanjima cijepljene osobe se teže i zaraze i teže prenose virus, pa si smanjio mogućnost zaraze drugih ljudi oko sebe. Istraživanja se još provode, treba pratit najnovije vijesti oko istraživanja, ne vijesti stare nekoliko mjeseci. 

 

Znači ništa nije 100%, nećeš ni bit 100% siguran, niti ćeš 100% bit zaštićen od prijenosa zaraze, ali ćeš smanjit mogućnost teškog oblika bolesti za sebe i smanjit ćeš mogućnost da zaraziš druge, ako se ti slučajno zaraziš. U kojim postotcima se tu govori, ne znam, vjerojatno ni to nisu konačni brojevi, s obzirom da razna istraživanja i dalje traju.

 

Cjepivo nije savršeno, cjepivo nije svemoguće, ali je tu, radi dobar dio posla zbog kojeg je stvoreno i ako želimo spriječit širenje virusa i povratak u normalu, onda je pametno da se svi u što kraćem roku cijepimo.

 

"Zdrava", a necijepljena osoba u biti ne zna da li je zdrava skroz. Možeš ti bit zdrav, ali i dalje zaražen i širit taj virus okolo. Ako imaš dobar i odgovarajući imunitet, možeš se zarazit i ne imat simptome, pa sam sebe smatraš zdravom osobom, a u biti si super-širitelj.

 

Cijepljene osobe ako se i zaraze slabije prenose virus dalje, jer su ipak puni antitijela koja rade svoj posao.

 

Evo, stvarno ne mogu jednostavnije, pristojnije i bolje napisati objašnjenje.

 

Nije ništa 100%, nije sve crno/bijelo. Ima nešto i između.

 Hvala na odgovoru, ali nisam to pitao. Hoćeš sa svojom prvom rečenicom reći da ako imaš kovid putovnicu ( QR kod ) da je manja šansa završit na respiratoru ili umrijeti? Kaj te QR kod štiti od ponovne zaraze??.... Pitao sam koji je benefit covid putovnice a ne cjepljenja. Jer je jedan forumaš napisao, citiram: "Covid putovnica nije ucjena nego jedan od benefita". Pitam opet, a volio bi da odgovori ta ista osoba koja je to izjavila, koji je benefit imati QR kod ? Druženje sa onima koji isto imaju QR kod? Osjećati se "više vrijednim" od onih koji nemaju QR kod? Jel to neka ulaznica u klub onih koji sve u životu žrtvuju brineći se za druge? I ozbiljno ima jako puno ljudi koji su zdravi, nisu imali potrebe za testiranjem a još uvijek čekaju poziv na cjepljenje. Da li takvi ljudi nisu dobrodošli u kina, kazališta, restoran? Ili moraju prilikom svakog odlaska na takva mjesta imati test ne stariji od 48 sati iako su zdravi?? Da li je to logično? Normalno?

6 godina
online
Re: Hoćete li se cijepiti protiv Covida-19?
Old Iggy kaže...
Maat kaže...
Old Iggy kaže...

Ajde molim te nađi mi osude i odštete za sve tisuće nuspojava i smrti koje smo samo mi imali zadnjih godina u RH, da ne govorim u svijetu.

 

Znači izbjeći ćeš odgovor na tvoju netočnu tvrdnju.

Znači, tebi stvarno treba sve crtati?

Naravno da su oslobođeni jer je primarno cjepivo pustiti na tržište u trenutku dok proizvođači nisu u stanju uvidjeti sve nuspojave koje bi naveli u normalnom procesu dobivanja cjepiva. Zato ih sad nitko ne može tužiti zbog tromboza i slično.

Da je završen dugoročni proces i da su navedene te nuspojave, opet ih nitko ne bi mogao tužiti.

 

Znači primarna je zarada velikih kompanija nauštrb javnog zdravlja. Jasno. Ajde da se oko nečega slažemo.

 

Zanimljivo je kako nisu u stanju uvidjeti sve moguće nuspojave ali su u stanju tvrditi da je cjepivo sigurno i da je efikasno.

To nema sigurno nikakve činjenice s milijardama. Ono čemu teže je moje zdravlje. Više vode računa o tome nego ja. Jasno.

Evo jedan slatki primjer o tome , baciti pogled na slikicu.

 

 

 

 

 

Poruka je uređivana zadnji put sri 12.5.2021 12:35 (Maat).
16 godina
online
Re: Hoćete li se cijepiti protiv Covida-19?
Maat kaže...
Old Iggy kaže...

Znači, tebi stvarno treba sve crtati?

Naravno da su oslobođeni jer je primarno cjepivo pustiti na tržište u trenutku dok proizvođači nisu u stanju uvidjeti sve nuspojave koje bi naveli u normalnom procesu dobivanja cjepiva. Zato ih sad nitko ne može tužiti zbog tromboza i slično.

Da je završen dugoročni proces i da su navedene te nuspojave, opet ih nitko ne bi mogao tužiti.

 

Znači primarna je zarada velikih kompanija nauštrb javnog zdravlja. Jasno. Ajde da se oko nečega slažemo.

Ne, primarno je izbaciti cjepivo na tržište, baš u zaštitu javnog zdravlja. U testiranjima je potvrđeno kao dovoljno dobro, dovoljno za plasman.

A inače em je tu financijska konstrukcija jako labava (ne znam kad većini ističe rok u kojem ga prodaju po proizvodnoj cijeni), em su cjepiva njima financijski jako problematična (puno isplativije je raditi na lijeku).

5 godina
offline
Re: Hoćete li se cijepiti protiv Covida-19?
Han kaže...

 Hvala na odgovoru, ali nisam to pitao. Hoćeš sa svojom prvom rečenicom reći da ako imaš kovid putovnicu ( QR kod ) da je manja šansa završit na respiratoru ili umrijeti? Kaj te QR kod štiti od ponovne zaraze??.... Pitao sam koji je benefit covid putovnice a ne cjepljenja. Jer je jedan forumaš napisao, citiram: "Covid putovnica nije ucjena nego jedan od benefita". Pitam opet, a volio bi da odgovori ta ista osoba koja je to izjavila, koji je benefit imati QR kod ? Druženje sa onima koji isto imaju QR kod? Osjećati se "više vrijednim" od onih koji nemaju QR kod? Jel to neka ulaznica u klub onih koji sve u životu žrtvuju brineći se za druge? I ozbiljno ima jako puno ljudi koji su zdravi, nisu imali potrebe za testiranjem a još uvijek čekaju poziv na cjepljenje. Da li takvi ljudi nisu dobrodošli u kina, kazališta, restoran? Ili moraju prilikom svakog odlaska na takva mjesta imati test ne stariji od 48 sati iako su zdravi?? Da li je to logično? Normalno?

 A to. Sorry.

 

Pa to je još lakše, benefit je to što će te puštat na određena mjesta, gdje nećeš moć ako nisi cjepljen. S time pokušavaju umanjit širenje zaraze, a ako i dođe do zaraze, svi prisutni bi trebali imat manje posljedice. 

 

Malo je to sve glupo i nelogično, ali zar je ovo prvi put da se surećemo s nelogičnim stvarima?

 

A te potvrde da su ljudi negativni na kovid postoje već dugo i već dugo se traže za određene stvari. Na primjer prije pola godine, odnosno nešto više, bez potvrde koja je stara max 48 sati se nije moglo preko aerodroma na Frankfurtu. Što ima i smisla, jer bi bilo loše da jedna zaražena osoba provede sate i sate u zatvorenom prostoru s gomilom zdravih ljudi, te na kraju sve to zarazi. Ako su svi cijepljeni, onda je manja šansa da se svi u avionu zaraze, a ako se i zaraze, ne bi trebao nitko umrijet ili imat teške simptome, pa je opet prihvatljivija opcija.

Live long and prosper.
6 godina
online
Re: Hoćete li se cijepiti protiv Covida-19?
Bitanga kaže...
Maat kaže...

 

Tebi se posao svodi na slušanje šefa? to je glavna poanta?

Vow. Vidim blagu sličnost u razmišljanju sa nazi zločincima koji su na suđenju rekli kako su samo slušali naređenja.

 

Posao je puno više i bitnije od poslušnosti. Na poslu se stvara vrijednost i radi koristan rad. Za sebe, za društvo općenito. Poslodavac koji stvara prilike i okolnosti za takav rad također ima benefite od rada svojih djelatnika, pa i gle čuda zaradu. Zato plaća. Sustav je osmišljen radi općeg napretka i opće koristi. A ne kao nagrada za poslušnost.

 

Ne, posao mi je da šefu pomognem svojom stručnošću da kupcu zajedno isporučimo ono što kupac želi platiti. Za to dobijam novce. On od kupca, ja od šefa. Pa za to me zaposlio jebote.

Nisam vojnik pa ne ubijam po terenu, ali da mi je posao, da, to bih i radio. Preglupa ti je usporedba sa ratnim zločinima.

 

Opći napredak i opća korist je dodatni benefit u svemu tome, ali moja plaća je direktno proporcionalna mojoj spremnosti da radim (znači prihvaćanju posla iako nekad ne želim raditi to što moram nego bih radio nešto drugo što je zabavnije). Jer što je kvalitetno obavljanje posla ako ne poslušnost, prema kupcu (kupac određuje što mu treba - ti ga možeš savjetovati, ali on plaća i njegova je zadnja), prema državi (moraju se ispuniti sve zakonske obaveze) i u krajnjoj liniji prema šefu (ne želiš stvarati probleme (naravno možeš na njih ukazivati), nego rješenja - šefova je i dalje zadnja ili mogu dati otkaz - onda je moja zadnja, ali nema više plaćice).

 

Da ti je posao ubijati ljude to bi i radio?

I onda je meni glupa usporedba sa ratnim zločinima. Ahahahahahahaha!

 

 

6 godina
online
Re: Hoćete li se cijepiti protiv Covida-19?

 

Pa to je još lakše, benefit je to što će te puštat na određena mjesta, gdje nećeš moć ako nisi cjepljen. S time pokušavaju umanjit širenje zaraze, a ako i dođe do zaraze, svi prisutni bi trebali imat manje posljedice. 

 

Malo je to sve glupo i nelogično, ali zar je ovo prvi put da se surećemo s nelogičnim stvarima?

 

A te potvrde da su ljudi negativni na kovid postoje već dugo i već dugo se traže za određene stvari. Na primjer prije pola godine, odnosno nešto više, bez potvrde koja je stara max 48 sati se nije moglo preko aerodroma na Frankfurtu. Što ima i smisla, jer bi bilo loše da jedna zaražena osoba provede sate i sate u zatvorenom prostoru s gomilom zdravih ljudi, te na kraju sve to zarazi. Ako su svi cijepljeni, onda je manja šansa da se svi u avionu zaraze, a ako se i zaraze, ne bi trebao nitko umrijet ili imat teške simptome, pa je opet prihvatljivija opcija.

 

Malo glupo i nelogično?

Ajde ako je samo glupo i nelogično može se tolerirati?

 

Evo ideje. Ako cijepljenje ne garantira da se nećete zaraziti i prenijeti zarazu na nekog drugog, ajmo neka cijepljeni ne dobiju covid putovnicu nego neka kao i oni drugi izvole predočiti dokaz o testiranju ne stariji od 48h, da su negativni. Baš bi bilo zanimljivo vidjeti rezultate. Za opće dobro, da se smanji širenje i pandemija :-D

Ako niste spremni na to onda niste nesebični kako mislite i onda je covid putovnica isključivo nagrada za poslušnost.

 

16 godina
online
Re: Hoćete li se cijepiti protiv Covida-19?
Maat kaže...

Da ti je posao ubijati ljude to bi i radio?


 

 

Pa i to je redovan posao.

16 godina
online
Re: Hoćete li se cijepiti protiv Covida-19?
Maat kaže...

Evo ideje. Ako cijepljenje ne garantira da se nećete zaraziti i prenijeti zarazu na nekog drugog, ajmo neka cijepljeni ne dobiju covid putovnicu nego neka kao i oni drugi izvole predočiti dokaz o testiranju ne stariji od 48h, da su negativni. Baš bi bilo zanimljivo vidjeti rezultate. Za opće dobro, da se smanji širenje i pandemija :-D

Ako niste spremni na to onda niste nesebični kako mislite i onda je covid putovnica isključivo nagrada za poslušnost.

 

Da, tvoj problem je razmišljanje 0/1.

Cijepljeni se statistički teže zaraze i imaju manje posljedice. To što ti ne shvaćaš osnove (ili, bolje rečeno, ne prihvaćaš ih) to je samo (srećom) problem tebe i tvojih istomišljenika.

12 godina
protjeran
offline
Re: Hoćete li se cijepiti protiv Covida-19?
Filox kaže...
Han kaže...

 Hvala na odgovoru, ali nisam to pitao. Hoćeš sa svojom prvom rečenicom reći da ako imaš kovid putovnicu ( QR kod ) da je manja šansa završit na respiratoru ili umrijeti? Kaj te QR kod štiti od ponovne zaraze??.... Pitao sam koji je benefit covid putovnice a ne cjepljenja. Jer je jedan forumaš napisao, citiram: "Covid putovnica nije ucjena nego jedan od benefita". Pitam opet, a volio bi da odgovori ta ista osoba koja je to izjavila, koji je benefit imati QR kod ? Druženje sa onima koji isto imaju QR kod? Osjećati se "više vrijednim" od onih koji nemaju QR kod? Jel to neka ulaznica u klub onih koji sve u životu žrtvuju brineći se za druge? I ozbiljno ima jako puno ljudi koji su zdravi, nisu imali potrebe za testiranjem a još uvijek čekaju poziv na cjepljenje. Da li takvi ljudi nisu dobrodošli u kina, kazališta, restoran? Ili moraju prilikom svakog odlaska na takva mjesta imati test ne stariji od 48 sati iako su zdravi?? Da li je to logično? Normalno?

 A to. Sorry.

 

Pa to je još lakše, benefit je to što će te puštat na određena mjesta, gdje nećeš moć ako nisi cjepljen. S time pokušavaju umanjit širenje zaraze, a ako i dođe do zaraze, svi prisutni bi trebali imat manje posljedice. 

 

Malo je to sve glupo i nelogično, ali zar je ovo prvi put da se surećemo s nelogičnim stvarima?

 

A te potvrde da su ljudi negativni na kovid postoje već dugo i već dugo se traže za određene stvari. Na primjer prije pola godine, odnosno nešto više, bez potvrde koja je stara max 48 sati se nije moglo preko aerodroma na Frankfurtu. Što ima i smisla, jer bi bilo loše da jedna zaražena osoba provede sate i sate u zatvorenom prostoru s gomilom zdravih ljudi, te na kraju sve to zarazi. Ako su svi cijepljeni, onda je manja šansa da se svi u avionu zaraze, a ako se i zaraze, ne bi trebao nitko umrijet ili imat teške simptome, pa je opet prihvatljivija opcija.

 Pa zar nije cjepljenje ostavljeno na izbor? Ako je, a znamo da je, onda je kovid putovnica ucjena kako je i napomenuo forumaš Maat. Zar nije onda diskriminacija zabraniti kretanje i korištenje određenih usluga zdravim osobama koje se nisu još uvijek cjepile, ili bile zaražene? Zašto bi netko tko je zdrav morao raditi svakih 48 sati test??? A onaj tko ima kovid putovnicu ne mora iako nije nitko siguran ili može tvrditi da je cjepljena osoba 100% sigurna i da se ne može zaraziti ili širiti zarazu ako se cjepio. Da, glupo je i nelogično i to ne malo nego jako puno. I nije prvi put da se susrećemo sa nelogičnim stvarima, ali to ne znači da ih moramo prihvatiti ili biti "ucjenjeni" ako ih ne prihvaćamo iako svi znaju da su nelogične. Neki ljudi, kao i ja ne prihvaćaju radi drugih nešto ako je nelogično, neispravno i ne "vuče" na dobro. Kako si dopuštate takvu manipulaciju i bez propitkivanja idete: kud svi tu i mali Mujo.... I molit ću sve ove stroge zagovaratelje i štovatelje svih donesenih mjera kojima je uvijek sve jasno i koji su uvijek puni linkova i odgovora, ali nikada na ona pitanja koja im netko postavi direktno da se ne lijepe na ovaj moj post nego nek raspravljaju i dalje sa svojim istomišljenicima, teoretičarima nezavjere. Hvala.

6 godina
online
Re: Hoćete li se cijepiti protiv Covida-19?
Old Iggy kaže...
Maat kaže...
Old Iggy kaže...

Znači, tebi stvarno treba sve crtati?

Naravno da su oslobođeni jer je primarno cjepivo pustiti na tržište u trenutku dok proizvođači nisu u stanju uvidjeti sve nuspojave koje bi naveli u normalnom procesu dobivanja cjepiva. Zato ih sad nitko ne može tužiti zbog tromboza i slično.

Da je završen dugoročni proces i da su navedene te nuspojave, opet ih nitko ne bi mogao tužiti.

 

Znači primarna je zarada velikih kompanija nauštrb javnog zdravlja. Jasno. Ajde da se oko nečega slažemo.

Ne, primarno je izbaciti cjepivo na tržište, baš u zaštitu javnog zdravlja. U testiranjima je potvrđeno kao dovoljno dobro, dovoljno za plasman.

A inače em je tu financijska konstrukcija jako labava (ne znam kad većini ističe rok u kojem ga prodaju po proizvodnoj cijeni), em su cjepiva njima financijski jako problematična (puno isplativije je raditi na lijeku).

 

Znači po tebi kompanija koja je između ostalog 2009. godine sudskom nagodbom platila 2.9 milijardi dolara odštete zbog kriminalnih radnji vezano uz lijekove ima interes javnog zdravlja na prvom mjestu. Pazi nagodbom, što će reći da su bili svjesni da je postojala ogromna šansa da ako se proces nastavi da će iznos biti značajno veći.

 

Kažeš labava financijska konstrukcija?

 

 

Pfizer forecasts $26bn of Covid-19 vaccine revenue in 2021 (pharmaceutical-technology.com)

 

 

3 godine
neaktivan
offline
Re: Hoćete li se cijepiti protiv Covida-19?
Po ovome što tu čitam Covid putovnica ti je nešto kao VIP ulaznica za party koji organizira država.

A zapravo nitko ne krije da se radi o eksperimentima kojima se testira učinkovitost cjepiva.
Poruka je uređivana zadnji put sri 12.5.2021 13:11 (ccc2002).
 
0 0 hvala 0
5 godina
offline
Re: Hoćete li se cijepiti protiv Covida-19?
Proud to be chipiran:)
mnogo mudrosti,mnogo jada...što više znanja, to više boli.
Moj PC  
7 2 hvala 0
6 godina
online
Re: Hoćete li se cijepiti protiv Covida-19?
Old Iggy kaže...
Maat kaže...

Evo ideje. Ako cijepljenje ne garantira da se nećete zaraziti i prenijeti zarazu na nekog drugog, ajmo neka cijepljeni ne dobiju covid putovnicu nego neka kao i oni drugi izvole predočiti dokaz o testiranju ne stariji od 48h, da su negativni. Baš bi bilo zanimljivo vidjeti rezultate. Za opće dobro, da se smanji širenje i pandemija :-D

Ako niste spremni na to onda niste nesebični kako mislite i onda je covid putovnica isključivo nagrada za poslušnost.

 

Da, tvoj problem je razmišljanje 0/1.

Cijepljeni se statistički teže zaraze i imaju manje posljedice. To što ti ne shvaćaš osnove (ili, bolje rečeno, ne prihvaćaš ih) to je samo (srećom) problem tebe i tvojih istomišljenika.

 

Ako je to tako statistički točno zašto se onda ne bi uveo ovakav prijedlog. Što je tu loše. 

Onda bi samo ti i tebi slični konačno imali prave argumente. u svrhu znanosti i općeg dobra. Nesebično, molit ću, a ne tražit privilegije jer ste cijepljeni. Zašto bi se bojali ovako nečega. Onda bi ta statistika pokazala nedvojbeno da cijepljeni imaju takve benefite i da treba slijediti primjer.

12 godina
offline
Hoćete li se cijepiti protiv Covida-19?

Covid putovnice cemo regulirat s ovakvim iskaznicama iznad :-)

bit ce to na razini printanja ispricnica za skolu kao nekad 

Try and fail, but never fail to try.
 
0 0 hvala 0
5 godina
offline
Re: Hoćete li se cijepiti protiv Covida-19?
Han kaže...

 Pa zar nije cjepljenje ostavljeno na izbor? Ako je, a znamo da je, onda je kovid putovnica ucjena kako je i napomenuo forumaš Maat. Zar nije onda diskriminacija zabraniti kretanje i korištenje određenih usluga zdravim osobama koje se nisu još uvijek cjepile, ili bile zaražene? Zašto bi netko tko je zdrav morao raditi svakih 48 sati test??? A onaj tko ima kovid putovnicu ne mora iako nije nitko siguran ili može tvrditi da je cjepljena osoba 100% sigurna i da se ne može zaraziti ili širiti zarazu ako se cjepio. Da, glupo je i nelogično i to ne malo nego jako puno. I nije prvi put da se susrećemo sa nelogičnim stvarima, ali to ne znači da ih moramo prihvatiti ili biti "ucjenjeni" ako ih ne prihvaćamo iako svi znaju da su nelogične. Neki ljudi, kao i ja ne prihvaćaju radi drugih nešto ako je nelogično, neispravno i ne "vuče" na dobro. Kako si dopuštate takvu manipulaciju i bez propitkivanja idete: kud svi tu i mali Mujo.... I molit ću sve ove stroge zagovaratelje i štovatelje svih donesenih mjera kojima je uvijek sve jasno i koji su uvijek puni linkova i odgovora, ali nikada na ona pitanja koja im netko postavi direktno da se ne lijepe na ovaj moj post nego nek raspravljaju i dalje sa svojim istomišljenicima, teoretičarima nezavjere. Hvala.

 

Pa i nije baš diskriminacija. Zašto bi se dopuštala potencijalna zaraza, smrt i daljnje širenje iste, ako postoje mehanizmi za to spriječit? potvrda da nisi zaražen vrijedi 48 sati, jer se svaki dan možeš zarazit, potvrda od prije mjesec dana nema smisla. I 48 sati može bit previše, ali bolesti ipak treba vremena da se razvije, a u 48 sati ne bi trebala buknut toliko da se postane super širitelj.

 

Cjepivo sve to smanjuje na minimum. Smanjuje mogućnost zaraze, smanjuje mogućnost prijenosa i smanjuje simptome zaraženima. Ako ćete da se baš spuštam na vašu razinu pričanja, cjepivo kovid pretvara u laganu prehladicu. Kad netko ima laganu prehladicu, onda se smije kretati, ići u avion, na koncerte i ostalo. Kad osoba ima ozbiljnu bolest kao što je kovid, onda ne može.

 

Svi cjepljeni umjesto teškog kovida mogu samo imat laganu prehladicu. Ako uz cijepljene pustimo i necjepljene, onda oni riskiraju tešku bolest kovid. Zato se dopušta druženje samo cijepljenim osobama, onima s covid putovnicom, da se druže. 

 

Negativna potvrda znači da ta osoba nije prenositelj i ne može trenutno zarazit druge. Glupo je da takva osoba smije na ista mjesta gdje i cijepljeni, jer netko od cijepljenih može svoju laganu prehladicu prenijeti na zdravu necijepljenu osobu i onda toj zdravoj necijepljenoj osobi to više nije lagana prehladica, nego ozbiljan kovid.

 

Malo jasnije?

Live long and prosper.
Poruka je uređivana zadnji put sri 12.5.2021 14:02 (Filox).
7 godina
protjeran
offline
Re: Hoćete li se cijepiti protiv Covida-19?
HCMAA kaže...
Proud to be chipiran:)

 

Kakav ti je sad 5G signal? A u automobilu jel ti sad bolje radi DAB+?

 

Meni su pokusali uvalit cjepivo bez chipa, al necete lopovi, nista bez chipa.

 

Im Chipping in!

Steel for Humans, Silver for Monsters, Gold for the Witcher... Cyberpunk for PCMR
15 godina
online
Re: Hoćete li se cijepiti protiv Covida-19?
Maat kaže...

 

Da ti je posao ubijati ljude to bi i radio?

I onda je meni glupa usporedba sa ratnim zločinima. Ahahahahahahaha!

  

 

Koji je problem s tvojom logikom? I još se retardirano cerekaš.

Da sam vojnik, posao bi mi bio između ostalog i ubijanje drugih vojnika, tome vojska i služi u ratu. Ako nisi znao, ubijaju druge vojnike (a i vojnici su ljudi) kako bi izborili pobjedu. Kad bih odbijao to raditi onda ne bih više bio vojnik. 

Šta misliš što vojnici rade u ratu?

 

Ratni zločini su nešto potpuno drugo.

PSN: DrskaBitanga, Xbox: MalaBitanga, Steam: Bitanga, Battle.net: Bitanga#2872, Uplay: DrskaBitanga, Origin: DrskaBitanga, Nintendo Switch Friend Code: SW-7419-2699-7478
12 godina
protjeran
offline
Re: Hoćete li se cijepiti protiv Covida-19?
Filox kaže...

 Rastavljanje:

Pa i nije baš diskriminacija. Zašto bi se dopuštala potencijalna zaraza, smrt i daljnje širenje iste, ako postoje mehanizmi za to spriječit? potvrda da nisi zaražen vrijedi 48 sati, jer se svaki dan možeš zarazit, potvrda od prije mjesec dana nema smisla. I 48 sati može bit previše, ali bolesti ipak treba vremena da se razvije, a u 48 sati ne bi trebala buknut toliko da se postane super širitelj.

 

-Ako cjepivo ne garantira da si 100% zaštićen to znači da se možeš zaraziti i o stanju tvog imunološkog sustava i organizma ovisi kakav će oblik i težina bolesti biti. Zarazili su se ponovno i umirali ljudi koji su cjepljeni jednom i u dvije doze, ne veliki broj ali ima ih, znači postoji mogućnost. Isto tako ako osoba nema nikakvih simptoma zašto se mora svakih 48 sati testirati ?? Zašto osoba koja je cjepljena nebi bila ili postala tzv. superširitelj?

 

Svi cjepljeni umjesto teškog kovida mogu samo imat laganu prehladicu. Ako uz cijepljene pustimo i necjepljene, onda oni riskiraju tešku bolest kovid. Zato se dopušta druženje samo cijepljenim osobama, onima s covid putovnicom, da se druže. 

- Sad je lagana prehladica. Kaj više nije zaraza smrtonosnim covid 19 virusom? Osobe koje su preboljele asimptomatski bez nekih vidljivih simptoma ( čak 80% zaraženih ) su imali laganu prehladicu?? Ali opet tko i gdje, kada i na koji način meni garantira da mi ti koji si cjepljen i imaš QR kod, a ujedno i kako kažeš laganu prehladicu nećeš pobiti pola stanovništva?? Da li te kovid putovnica oslobađa brige za druge??? Možda je tebi to samo prehladica jer si se cjepio, ali ušao si u autobus, tramvaj, konzum i uvjeren kako je to samo prehladica, ujedno zarazio ko zna koliko ljudi koji još uvijek nisu imali prilike cjepiti se. Ali to je samo prehladica kažeš. A di je tu sada briga za druge??? Nema je? Nestala je?

 

Negativna potvrda znači da ta osoba nije prenositelj i ne može trenutno zarazit druge. Glupo je da takva osoba smije na ista mjesta gdje i cijepljeni, jer netko od cijepljenih može svoju laganu prehladicu prenijeti na zdravu necijepljenu osobu i onda toj zdravoj necijepljenoj osobi to više nije lagana prehladica, nego ozbiljan kovid.

 

- Aha, kovid putovnica ti garantira da ne možeš zarazit druge. Nisam to znao. Druženje samo sa cjepljenima. Pa sretno ti bilo.

Poruka je uređivana zadnji put sri 12.5.2021 13:46 (Han).
12 godina
offline
Re: Hoćete li se cijepiti protiv Covida-19?

Filox a jesi ga sad nadrobio, nesto dobro al nesto i gluposti...

 

Recimo, "Svi cjepljeni umjesto teškog kovida mogu samo imat laganu prehladicu", odakle vadis to? mene bas zanima... razbacujete se izmisljenim cinjenicama kak kome pase. uzas od rasprave

 

 

Try and fail, but never fail to try.
11 godina
neaktivan
offline
Hoćete li se cijepiti protiv Covida-19?

Zašto ekipa sa korona gaćama se pravi grbava.  Evo u mojoj sobi 2 pacijenta je bilo sto su zbog kolone otkazali preglede i tumor su otkrili u stadiju dva kasnije...  Mislim da 99 posto ljudi riskirali pregled bez obzira na smrtonosni virus jer većina tumora je lako izljeciva u prvoj fazi. Ali doktori zbog korone malo spori pa su malo liste čekanja pa nisi hitan tako da mogu samo iz ove pozicije reč da je korona potop modernog društva jer prvo se broje svi umrli sa njom (a lik ima rak gušterače) a tih 5000 mrtvih sigurno nije posljedica toliko strašnog virusa koliko je posljedica zakazivanja primarne zdravstvene zaštite i specijalistički pregleda u cijeloj eh osim u Zagrebu koji je svijet za sebe... 

Moj PC  
1 0 hvala 1
5 godina
offline
Re: Hoćete li se cijepiti protiv Covida-19?
kameni_zg kaže...

Filox a jesi ga sad nadrobio, nesto dobro al nesto i gluposti...

 

Recimo, "Svi cjepljeni umjesto teškog kovida mogu samo imat laganu prehladicu", odakle vadis to? mene bas zanima... razbacujete se izmisljenim cinjenicama kak kome pase. uzas od rasprave

 

 

 A vi svi morate naučit čitat malo bolje...

 

Rekao sam da ću se sad spustit NA NJIHOVU RAZINU RAZGOVORA. Molim da čitate s razumijevanjem. Vidim da Han nije razumio bože tebe ništa od onoga što sam napisao, a baš sam dobro pojasnio sve.

 

To kad sam rekao "lagana prehladica" u biti sam mislio na kovid s blažim simptopmima, koji se teže prenosi. Ono što se dogodi cjepljenima. imaju puno blaže simptome. Teže će se zarazit. Teže će zarazit druge. Ako idemo povuć nekakvu paralelu, zar nije lagana prehlada bolest koja ima lakše simptome, teže se prenosi od kovida i teže se zaraze drugi ljudi? Pokušao sam malo slikovito dočarati, da ljudima koji ne razumiju bude lakše za razumit, ali očito prvo Han treba naučit čitat s razumijevanjem, a ne doslovno shvaćat izjavuu iza rečenice: "Ako ćete da se baš spuštam na vašu razinu pričanja, cjepivo kovid pretvara u laganu prehladicu."

 

Cijeli text iza ovoga je slikoviti opis. Naravno da ja ne smatram kovid laganom prehladicom.

 

Za cijepljene je kovid laganija bolest nego za necijepljene.

 

 

 

Live long and prosper.
16 godina
online
Re: Hoćete li se cijepiti protiv Covida-19?
Maat kaže...
Old Iggy kaže...
Maat kaže...

Evo ideje. Ako cijepljenje ne garantira da se nećete zaraziti i prenijeti zarazu na nekog drugog, ajmo neka cijepljeni ne dobiju covid putovnicu nego neka kao i oni drugi izvole predočiti dokaz o testiranju ne stariji od 48h, da su negativni. Baš bi bilo zanimljivo vidjeti rezultate. Za opće dobro, da se smanji širenje i pandemija :-D

Ako niste spremni na to onda niste nesebični kako mislite i onda je covid putovnica isključivo nagrada za poslušnost.

 

Da, tvoj problem je razmišljanje 0/1.

Cijepljeni se statistički teže zaraze i imaju manje posljedice. To što ti ne shvaćaš osnove (ili, bolje rečeno, ne prihvaćaš ih) to je samo (srećom) problem tebe i tvojih istomišljenika.

 

Ako je to tako statistički točno zašto se onda ne bi uveo ovakav prijedlog. Što je tu loše. 

Onda bi samo ti i tebi slični konačno imali prave argumente. u svrhu znanosti i općeg dobra. Nesebično, molit ću, a ne tražit privilegije jer ste cijepljeni. Zašto bi se bojali ovako nečega. Onda bi ta statistika pokazala nedvojbeno da cijepljeni imaju takve benefite i da treba slijediti primjer.

Ideja i jest testirati mogućnost takvog rada koji bi velikom broju ljudi omogućio "normalno" ponašanje.

Ukoliko se ispostavi da se zaraza ozbiljno širi - ode se nazad u zabrane.

3 godine
neaktivan
offline
Re: Hoćete li se cijepiti protiv Covida-19?
Ovaj pokus koji provode ugostitelji u suradnji s hzjzom zapravo neće dokazati ništa, teoretski kad bi pustili par zaraženih među uzvanike, imali bi podatke o učinkovitosti cjepiva.
Poruka je uređivana zadnji put sri 12.5.2021 14:05 (ccc2002).
 
0 0 hvala 0
15 godina
odjavljen
offline
Re: Hoćete li se cijepiti protiv Covida-19?
Entry Point kaže...

 Klasična navlakuša svakog internet trola. Navuče te u "raspravu" gdje ti moraš dokazivati njemu ono što je on osporava, što će i dalje osporavati. Oldest trick in the book.

Samo si obrnuo tko što mora dokazati. Učinkovitost i sigurnost lijeka su tvrdnje koje se moraju dokazati. Može jedino biti pitanje da li ćemo pritom vjerovati agenciji koja je za to zadužena ili ćemo tražiti dokaze na vlastite oči.

Privatne poruke su za privatne razgovore. Ne odgovaram na općenita pitanja vezana uz neku temu.
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice