Hoćete li se cijepiti protiv Covida-19? zaključana tema

poruka: 8.530
|
čitano: 939.983
|
moderatori: vincimus
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
Ovo je tema za komentiranje sadržaja Bug.hr portala. U nastavku se nalaze komentari na "Hoćete li se cijepiti protiv Covida-19?".
6 godina
offline
Hoćete li se cijepiti protiv Covida-19?

@kameni_zg 

Ok, ako nije nagrada za poslušnost, koja je točno poanta covid putovnice?

Poruka je uređivana zadnji put uto 11.5.2021 22:18 (Maat).
 
2 1 hvala 0
15 godina
offline
Re: Hoćete li se cijepiti protiv Covida-19?
Maat kaže...

@kameni_zg 

Ok, ako nije nagrada za poslušnost, koja je točno poanta covid putovnice?

 

Plaća je isto nagrada za poslušnost, a ne garancija da ćeš imat sve što poželiš... pa ipak većina normalno i pristojno živi.

 

 

PSN: DrskaBitanga, Xbox: MalaBitanga, Steam: Bitanga, Battle.net: Bitanga#2872, Uplay: DrskaBitanga, Origin: DrskaBitanga, Nintendo Switch Friend Code: SW-7419-2699-7478
Poruka je uređivana zadnji put uto 11.5.2021 23:12 (Bitanga).
15 godina
neaktivan
offline
Re: Hoćete li se cijepiti protiv Covida-19?
Bitanga kaže...

Plaća je isto nagrada za poslušnost... budi jak, odupri se.

 Ne biti u zatvoru je isto nagrada za poslušnost.

Moraš biti teški balkanac da bi pridržavanje reda smatrao poslušnošću.

Imamo nova kola radi dojma, imamo stav kad nemamo pojma...
13 godina
offline
Hoćete li se cijepiti protiv Covida-19?

Evo friško prebolio i nakon tog iskustva mogu samo reći da me protiv te bolesti nikada neće nitko cjepiti. U najgorem slučaju ići ću se namjerno opet zaraziti, pa da malo potrošim andola i to je to. Razumijem da ima ljudi koji će puno teže preboljeti koronu i nek se cijepe, no ja nisam taj i igla me neće vidjeti.

 

 
5 2 hvala 0
11 godina
neaktivan
offline
Hoćete li se cijepiti protiv Covida-19?

Jeli ja sad mogu tuzit drzavu sto sam za tumor sazno 6 mjeseci kasnije jer zbog korone i covid abulante normalni kolonoskopski pregledi su se pomakli za 6 mjeseci? Ili sam kriv sam sebi sto valjda nisam sa clanskom iskaznicon isa na pregled. kako je rekla doktorica koja me vodi da se igrala doktora u covid ambulanti jer svi doktori moraju pomoc covid pacijentima jeli a s druge strane evo gdje to vodi u sobi za sad bilo 3 ljudi od toga 2 starijih koji su prekasno saznali dijagnozu jer nacionalni plan otkrivanja raka debelog crijeva je pickin dim u svezi sa covidom koji ubija dnevno 50 ljudi.....  Btw pozdrav iz bolnice svim koronasima.

Moj PC  
7 0 hvala 0
11 godina
neaktivan
offline
Re: Hoćete li se cijepiti protiv Covida-19?
Visak kaže...
Bitanga kaže...

Plaća je isto nagrada za poslušnost... budi jak, odupri se.

 Ne biti u zatvoru je isto nagrada za poslušnost.

Moraš biti teški balkanac da bi pridržavanje reda smatrao poslušnošću.

 Moras bit extremno glup pa sve unistio sve od gospodarstva i zdravstva do normalnih ljudskih vrijesnosti i sloboda jer smrtonsoni virus hara. Skoro pa je ko crna kuga. A ono sto je interesantno je i to brojanje mrtvih od covida. Da sam imao covid i umra u operaciji debelog crijeva sto bi pisalo na smrtovnici kao uzrok?

15 godina
offline
Re: Hoćete li se cijepiti protiv Covida-19?
Horatio_Hornblower kaže...
Visak kaže...
Bitanga kaže...

Plaća je isto nagrada za poslušnost... budi jak, odupri se.

 Ne biti u zatvoru je isto nagrada za poslušnost.

Moraš biti teški balkanac da bi pridržavanje reda smatrao poslušnošću.

 Moras bit extremno glup pa sve unistio sve od gospodarstva i zdravstva do normalnih ljudskih vrijesnosti i sloboda jer smrtonsoni virus hara. Skoro pa je ko crna kuga. A ono sto je interesantno je i to brojanje mrtvih od covida. Da sam imao covid i umra u operaciji debelog crijeva sto bi pisalo na smrtovnici kao uzrok?

 Daj ti meni reci što ti misliš da bi pisalo na smrtovnici.

11 godina
neaktivan
offline
Hoćete li se cijepiti protiv Covida-19?

Covid 1/1

Moj PC  
7 0 hvala 0
10 godina
offline
Re: Hoćete li se cijepiti protiv Covida-19?
Maat kaže...

 

Mislim da je počelo, da. Najmračnije doba vjerojatno od kad je započela ova civilizacija. Kultisti i inkvizicija u vrlom novom začetku. To će sigurno dobro završiti...

 E sad, kad si već na civilizacijama i povijesti, znaš li da su se prije više od 100 godina isto tako koristile putovnice za boginje? U papirnatom obliku ili si pokazao ožiljke da si prebolio bolest. https://time.com/5952532/vaccine-passport-history/

 

Dakle ni ono onda ni ovo sada nije sumrak civilizacije, i ostale pizdarije skuhane od ljudi koji malo previše vole aluminijsku foliju. Kao i onda, tako i sada sve je to da se suzbije epidemija do mjere kada napokon možemo zaboraviti na taj virus.

 

Štoviše danas je vrlo jednostavno, dobiješ QR kod na 3 načina, preboljevanjem, testom ili cijepljenjem. Ti odaberi kako želiš dobiti tu famoznu putovnicu.

 

U ovom trenutku kad pandemija hara u punom zamahu, meni je itekako bitno da znam da su ljudi bez virusa u zatvorenim prostorima u kojima ću boraviti. Uvjerio sam se koliko su ljudi oko mene sebični, neodgovorni pa čak i glupi što se tiče tog virusa.

 

Nadglednik dina
10 godina
offline
Re: Hoćete li se cijepiti protiv Covida-19?
guslac kaže...

Evo friško prebolio i nakon tog iskustva mogu samo reći da me protiv te bolesti nikada neće nitko cjepiti. U najgorem slučaju ići ću se namjerno opet zaraziti, pa da malo potrošim andola i to je to. Razumijem da ima ljudi koji će puno teže preboljeti koronu i nek se cijepe, no ja nisam taj i igla me neće vidjeti.

 

 To je tvoje pravo ako želiš igrat na Darwinovu kartu, samo nemoj nikog ugroziti i sve 5.

Nadglednik dina
3 godine
neaktivan
offline
Re: Hoćete li se cijepiti protiv Covida-19?
Da, Covid putovnicu je bolje imati nego nemati.

Možeš putovati i prisustvovati javnim događajima. Koji se vjerojatno evidentiraju u neku bazu podataka.

Ček malo, postojati će baza podataka povijesti svih javnih okupljanja i sudionika?

Zamisli što to znači za budućnost bilo kakvih prosvjeda. Sve će se vidjeti u toj bazi. Tim će i progon neistomišljenika bit nešto lakši.
Poruka je uređivana zadnji put sri 12.5.2021 8:44 (ccc2002).
10 godina
offline
Re: Hoćete li se cijepiti protiv Covida-19?
ccc2002 kaže...
Da, Covid putovnicu je bolje imati nego nemati.

Možeš putovati i prisustvovati javnim događajima. Koji se vjerojatno evidentiraju u neku bazu podataka.

Postojati će baza podataka povijesti svih javnih okupljanja i sudionika?

Zamisli što to znači za budućnost bilo kakvih prosvjeda. Sve će se vidjeti u toj bazi. Tim će i progon neistomišljenika bit lakši.

 Zamisli da postoji uređaj koji evidentira svaki tvoj korak, svako tvoje ponašanje, komunikaciju privatnu i javnu, te sprema te podatke i obrađuje ih pomoću ML-a i AI-a, te mijenja obrasce tvojeg ponašanja bez da si svjesan toga.  I tako već godinama i godinama.

 

Zastrašujuća pomisao.

Nadglednik dina
Poruka je uređivana zadnji put sri 12.5.2021 8:40 (Entry Point).
16 godina
online
Re: Hoćete li se cijepiti protiv Covida-19?
ccc2002 kaže...
Da, Covid putovnicu je bolje imati nego nemati.

Možeš putovati i prisustvovati javnim događajima. Koji se vjerojatno evidentiraju u neku bazu podataka.

Ček malo, postojati će baza podataka povijesti svih javnih okupljanja i sudionika?

Zamisli što to znači za budućnost bilo kakvih prosvjeda. Sve će se vidjeti u toj bazi. Tim će i progon neistomišljenika bit nešto lakši.

Tako je, pratit će se tko je bio na koncertu Maje Šuput ili izložbi u zavičajnom muzeju.

O posjeti konobi ili kvartovskoj birtiji da ne pričamo...

3 godine
neaktivan
offline
Re: Hoćete li se cijepiti protiv Covida-19?
Iggy.
Postoje i prosvjedi ako nisi znao.

I nekad ne žele ljudi da se zna da su bili na prosvjedu. Ali znati će se sve.

Pa kad procure ti podaci, Divota.

Ovi drugi događaji koncert maje šuput i slično su bezazleni.

Poruka je uređivana zadnji put sri 12.5.2021 9:00 (ccc2002).
16 godina
online
Re: Hoćete li se cijepiti protiv Covida-19?
ccc2002 kaže...
Iggy.
Postoje i prosvjedi ako nisi znao.

I nekad ne žele ljudi da se zna da su bili na prosvjedu. Ali znati će se sve.

Da, za prosvjede protiv cijepljenja, covid putovnice i slično će se tražiti covid putovnica.

Isto tako, općenito će se tražiti instalacija sustava za svaki događaj.

15 godina
neaktivan
offline
Re: Hoćete li se cijepiti protiv Covida-19?
Horatio_Hornblower kaže...

 Moras bit extremno glup pa sve unistio sve od gospodarstva i zdravstva do normalnih ljudskih vrijesnosti i sloboda jer smrtonsoni virus hara. Skoro pa je ko crna kuga. A ono sto je interesantno je i to brojanje mrtvih od covida. Da sam imao covid i umra u operaciji debelog crijeva sto bi pisalo na smrtovnici kao uzrok?

 Kao prvo moraš shvatiti da korona postoji i da je prošle godine umrlo 5000 ljudi više nego inače. Znači  posljedice koje trpimo su radi stvarne opasnosti. Da je potres srušio pola države isto bi kasnije došao na red, neke stvari se zovu viša sila. Shit happens.

 

A da su se ljudi odgovornije ponašali bilo bi manje oboljelih i manji pritisak na zdravstvo, pa bi i ti ranije došao na red. No ti si bio prvi protiv mjera koje su očito upravo tebi trebale spasiti život. Mislim, sve smo to objašnjavali kroz prošlu godinu, ali nije ti išlo u glavu tada, pa sumnjam da će i sada.

 

Imamo nova kola radi dojma, imamo stav kad nemamo pojma...
3 godine
neaktivan
offline
Re: Hoćete li se cijepiti protiv Covida-19?
Gle, mlad si odeš na skup antife ili nečega, eto zajeba za cijeli život. Za bilo kakvu kasniju karijeru u politici.
Poruka je uređivana zadnji put sri 12.5.2021 9:08 (ccc2002).
5 godina
offline
Re: Hoćete li se cijepiti protiv Covida-19?
ccc2002 kaže...
Iggy.
Postoje i prosvjedi ako nisi znao.

I nekad ne žele ljudi da se zna da su bili na prosvjedu. Ali znati će se sve.

Pa kad procure ti podaci, Divota.

Ovi drugi događaji koncert maje šuput i slično su bezazleni.

 A jesi ti toliko važna osoba da će baš tebe pratit po tim nekim super-turbo bitnim prosvjedima.  Hahahahaha...

 

Očito nisi shvatio što ti se govori. Odeš na prosvjed i tebe brine neki popis s tog prosvjeda, a mobitel ti stoji u džepu s uključenim mobilnim podacima, wifijem, bt-om, lokacijom, ulogiran si na FB, instagram, whatsup, u raznim grupama i po forumima si pisao o tom prosvjedu i kako ideš na prosvjed...

 

Jel možeš shvatiti koliko su ti vaši strahovi od nekog praćenja glupi i neutemeljeni?

Live long and prosper.
5 godina
offline
Re: Hoćete li se cijepiti protiv Covida-19?
ccc2002 kaže...
Gle, mlad si odeš na skup antife ili nečega, eto zajeba. Za bilo kakvu kasniju karijeru u politici.

 Uuuuuuu... teški zajeb. Ne možeš gradit karijeru u politici, jer si išao na antifa skupove. Hahahahahahahaha...

 

Kako ne možeš, možeš u SDPu gradit karijeru, oni će bit ponosno na tvoje sudjelovanje u retardiranim prosvjedima. Ili Radnička fronta.

 

 

Ugasi mobitel i baci ga u smeće, zatvori sve društvene mreže i bježi od svih foruma, ako te strah da te se prati. Promisli malo što sve uključuje praćenje, pa onda pričaj gluposti o skupovima i covid putovnicama.

Live long and prosper.
16 godina
online
Re: Hoćete li se cijepiti protiv Covida-19?
ccc2002 kaže...
Gle, mlad si odeš na skup antife ili nečega, eto zajeba za cijeli život. Za bilo kakvu kasniju karijeru u politici.

Više to vidim kao osnovu karijere u tom poslu.

A da će netko tako što organizirati, jako teško. Ne znam ni kako bi.

Ako ti treba praćenje, ima puno boljih varijanti, od praćenja mobitelom do snimanja. Pokazivanje papira ili mobitela na ulazu baš i nije neko rješenje.

3 godine
neaktivan
offline
Re: Hoćete li se cijepiti protiv Covida-19?
Lako što facebook prati. Rodijaci nemaju podatke facebooka
Poruka je uređivana zadnji put sri 12.5.2021 9:16 (ccc2002).
 
0 0 hvala 0
5 godina
offline
Re: Hoćete li se cijepiti protiv Covida-19?
ccc2002 kaže...
Lako što facebook prati. Rodijaci nemaju podatke facebooka, ali će imati popis svih antifa, a sdpovci će imati popis svih ultradesničara.

To je samo jedan primjer.

 Užasno glup i loš primjer. Nema veze s ničim. Imaš mobitel u džepu, svak kome si zanimljiv te može pratit. A vjeruj mi, nisi zanimljiv apsolutno nikome.

Live long and prosper.
16 godina
online
Re: Hoćete li se cijepiti protiv Covida-19?
ccc2002 kaže...
Lako što facebook prati. Rodijaci nemaju podatke facebooka, ali će imati popis svih antifa, a sdpovci će imati popis svih ultradesničara.

To je samo jedan primjer.

Da, veliki problem... Najbolje da ne ideš nigdje pa si miran.

Ti bi se bavio politikom, a ne bi se suprotstavio neistomišljenicima.

3 godine
neaktivan
offline
Re: Hoćete li se cijepiti protiv Covida-19?
Problem je jer ako odeš na skup nacija ili antife, dok si mlad, a kasnije se predomisliš, obilježen si za cijeli život.
6 godina
offline
Re: Hoćete li se cijepiti protiv Covida-19?
Entry Point kaže...

Uvjerio sam se koliko su ljudi oko mene sebični, neodgovorni pa čak i glupi što se tiče tog virusa.

 

 

Ova tvoja rečenica pa i cijeli komentar je vrhunski dokaz za tvoje tvrdnje. Uvjerio si me u potpunosti koliko su ljudi oko mene sebični, neodgovorni pa čak i glupi što se tiče tog virusa.

15 godina
offline
Re: Hoćete li se cijepiti protiv Covida-19?
ccc2002 kaže...
Da, Covid putovnicu je bolje imati nego nemati.

Možeš putovati i prisustvovati javnim događajima. Koji se vjerojatno evidentiraju u neku bazu podataka.

Ček malo, postojati će baza podataka povijesti svih javnih okupljanja i sudionika?

Zamisli što to znači za budućnost bilo kakvih prosvjeda. Sve će se vidjeti u toj bazi. Tim će i progon neistomišljenika bit nešto lakši.

 

A misliš da je sad progon neistomišljenika težak? Misliš da je bio prije 100 godina bio puno teži? Samo te tad progutao mrak ili si se stvorio na nekom golom otoku.

 

Plus, većina ljudi ima člansku iskaznicu neke strane i ponosno ju nosi i pokazuje, a ona ostala se učlanila u strane radi straha da ih netko ne proglasi neistomišljenicima (a ne da radi straha da ih netko proglasi neistomišljenicima).

PSN: DrskaBitanga, Xbox: MalaBitanga, Steam: Bitanga, Battle.net: Bitanga#2872, Uplay: DrskaBitanga, Origin: DrskaBitanga, Nintendo Switch Friend Code: SW-7419-2699-7478
6 godina
offline
Re: Hoćete li se cijepiti protiv Covida-19?
Bitanga kaže...

Plaća je isto nagrada za poslušnost, a ne garancija da ćeš imat sve što poželiš... pa ipak većina normalno i pristojno živi.

 

 

 

Plaća nagrada za poslušnost. Vow, nikad dosad nisam čuo gluplju i netočniju definiciju plaće. Vrlo zanimljiv smjer u kojem si otišao. Laž je da većina normalno i pristojno živi. Većina je na siromašna ili na rubu siromaštva i nisu dovoljno plaćeni. Osim ako pod većinom smatraš uski krug ljudi u svojoj bližoj okolini/državi. 

Za kakvu točno poslušnost i poslušnost kome je plaća nagrada?

Ti živiš  u nekom robovlasničkom sustavu ili?

15 godina
offline
Re: Hoćete li se cijepiti protiv Covida-19?
ccc2002 kaže...
Gle, mlad si odeš na skup antife ili nečega, eto zajeba za cijeli život. Za bilo kakvu kasniju karijeru u politici.

 

I to je potpuno ok :-)

Treba biti pametan i u mladosti. Baš nam treba netko tko je bio glup u mladosti u politici. Taj bi nas sigurno spasio.

PSN: DrskaBitanga, Xbox: MalaBitanga, Steam: Bitanga, Battle.net: Bitanga#2872, Uplay: DrskaBitanga, Origin: DrskaBitanga, Nintendo Switch Friend Code: SW-7419-2699-7478
16 godina
online
Re: Hoćete li se cijepiti protiv Covida-19?
ccc2002 kaže...
Problem je jer ako odeš na skup nacija ili antife, dok si mlad, a kasnije se predomisliš, obilježen si za cijeli život.

Obilježen si ako ne priznaš, a ne ako se otkrije. Bio to političar koji je u mladosti krao iz automobila ili pjevao ustaške pjesme.

No i dalje ne vidim način kako bi ti Covid putovnica pomogla ili odmogla.

6 godina
offline
Re: Hoćete li se cijepiti protiv Covida-19?
Visak kaže...

 Ne biti u zatvoru je isto nagrada za poslušnost.

Moraš biti teški balkanac da bi pridržavanje reda smatrao poslušnošću.

 

Ne biti u zatvoru je nagrada za poslušnost?

Elaboriraj malo ovo, da vidimo gdje ideš s time. 

 

Nego hoće li itko odgovoriti koja je poanta covid putovnice?

Osim onih očitih stvari a za koje se svi prave da nije zbog toga: nagrada za poslušnost i prilike cijepljenima za virtue signalling tj. demonstraciju kako su nesebični i bolji od onih koji se nisu cijepili, ne rade to zbog sebe već zbog drugih. Zbog tuđih baka itd...

E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice