Hoćete li se cijepiti protiv Covida-19? zaključana tema

poruka: 8.530
|
čitano: 942.867
|
moderatori: vincimus
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
Ovo je tema za komentiranje sadržaja Bug.hr portala. U nastavku se nalaze komentari na "Hoćete li se cijepiti protiv Covida-19?".
11 godina
offline
Re: Hoćete li se cijepiti protiv Covida-19?
Brki1994 kaže...

Ovo sa cjepivima je samo analogija te kompletne situacije. 

 nije to analogija, nego besmisleno banaliziranje, brkanje baba i žaba te trpanje svega što nejde zajedno u jedan lonac

klasično 'razmišljanje' i povezivanje nepovezivog antivaxera i teoretičara zavjera

 

europska unija nije '47. sklopila nikakav ugovor s amerima koji bi je obavezao na ovisnost, nego se od tada sama vezivala s tadašnjim saveznicima trgovinski i ekonomski, jer je to i prirodno da otvaraš što više protoka roba i usluga, a najlakše je to s onima s kojima si već u savezu

to što nas neke stvari sad jebu, poput primjerice nedostatka čipova koja pogađa i europsku auto-industriju - pa se sad gleda kako prekinuti ovisnost o američkim ili dalekoistočnim proizvodnim kapacitetima, to je dugoročna posljedica nečeg sasvim drugog

 

to što eu sad želi spriječiti da europski proizvođači cjepiva najprije opskrbljuju amere, pa onda eu ima manjkove, to također nije posljedica nekakvog umišljenog vazalstva, već je posljedica neregulacije slobodnog tržišta u ovakvim situacijama, a bogme i trump je pokazao da ameri itekako mogu biti nestabilan partner u bilo čemu, pa se zato sad više i razmišlja o smanjenju ovisnosti o njima kao partneru u bilo čemu

15 godina
offline
Re: Hoćete li se cijepiti protiv Covida-19?
picajzla0707 kaže...
..

 

to što eu sad želi spriječiti da europski proizvođači cjepiva najprije opskrbljuju amere, pa onda eu ima manjkove, to također nije posljedica nekakvog umišljenog vazalstva, već je posljedica neregulacije slobodnog tržišta u ovakvim situacijama, a bogme i trump je pokazao da ameri itekako mogu biti nestabilan partner u bilo čemu, pa se zato sad više i razmišlja o smanjenju ovisnosti o njima kao partneru u bilo čemu

 -neregulacija? -ne, naprotiv, licence-vlasništvo. Imaš i ugovorenu količinu koju ne isporučuju jer je vlasnik promijenio želju/odluku, imaš komad papira bez sile koja bi ga provela i to nije stvar regulacije nego naprosto 'toljage', zakon jačeg.

C64/TurboModul-OpenSourceProject.org.cn.部分作品为网上收集整理,供开源爱好者学习使用
7 godina
offline
Hoćete li se cijepiti protiv Covida-19?

Površno etiketiranje s etikatama anti vaxasa i teoretičara zavjere je postalo smiješno. Teoretičar zavjere je danss usko rezerviran za sve one koji se ne slažu s mainstream narativom, pa je takvo etiketiranje apsurdno. Ovo što sam rekao nije nikakva zavjera. To ti je samo amerikanizacija društva koju svi živimo (u boljem i lošem smislu).

Ide malo off topic, a reci mi koja to normalna suverena zemlja ima američke baze godinama nakon hladnog rata? Pa američke "kolonije" ili kako biste vi lijepo rekli "saveznici". 

Istina da se Europa nije javno obvezala, ali pogledaj malo ispod površine što je to značilo za nju danas. Europska vanjska politika potpuno ovisna o gospodarima iz Washingtona sviđalo se to nama ili ne, a čim Europa pokaže zube, ovi ih odmah vrate tamo gdje im je mjesto. Svaka suradnja i nesuradnja ima svoje posljedice. 

Ova pandemija je pokazala tko gdje stoji, ali to je bilo i prije jasno.

 

Išli smo malo offtopic mojom krivnjom pa ajmo rađe o cjepivima 

 

Valamar je uveo u Rabcu mogućnost da se zaposlenici ili cjepe ili svaki tjedan rade testove kako bi se utvrdilo da li su pozitivni ili ne. 

I want to believe
Moj PC  
1 1 hvala 0
15 godina
offline
Re: Hoćete li se cijepiti protiv Covida-19?
Brki1994 kaže...

Površno etiketiranje s etikatama anti vaxasa i teoretičara zavjere je postalo smiješno. Teoretičar zavjere je danss usko rezerviran za sve one koji se ne slažu s mainstream narativom, pa je takvo etiketiranje apsurdno. Ovo što sam rekao nije nikakva zavjera. To ti je samo amerikanizacija društva koju svi živimo (u boljem i lošem smislu).

Ide malo off topic, a reci mi koja to normalna suverena zemlja ima američke baze godinama nakon hladnog rata? Pa američke "kolonije" ili kako biste vi lijepo rekli "saveznici". 

Istina da se Europa nije javno obvezala, ali pogledaj malo ispod površine što je to značilo za nju danas. Europska vanjska politika potpuno ovisna o gospodarima iz Washingtona sviđalo se to nama ili ne, a čim Europa pokaže zube, ovi ih odmah vrate tamo gdje im je mjesto. Svaka suradnja i nesuradnja ima svoje posljedice. 

Ova pandemija je pokazala tko gdje stoji, ali to je bilo i prije jasno.

 

Išli smo malo offtopic mojom krivnjom pa ajmo rađe o cjepivima 

 

Valamar je uveo u Rabcu mogućnost da se zaposlenici ili cjepe ili svaki tjedan rade testove kako bi se utvrdilo da li su pozitivni ili ne. 

 Nitko nije površniji post od tebe napravio.

Reci ti meni kako je Marshallov plan utjecao na tvoju odluku hoćeš li se cijepiti?

11 godina
offline
Re: Hoćete li se cijepiti protiv Covida-19?
ihush kaže...

 -neregulacija? -ne, naprotiv, licence-vlasništvo. Imaš i ugovorenu količinu koju ne isporučuju jer je vlasnik promijenio želju/odluku, imaš komad papira bez sile koja bi ga provela i to nije stvar regulacije nego naprosto 'toljage', zakon jačeg.

 zapravo je veći problem velika britanija, jer su briti svoju firmu (astrazeneca) obavezali/ugovorili da proizvode i distribuiraju po principu 'british first', pa sad englezi imaju na raspolaganje daleko više cjeliva od zemalja eu

zato eu sad na neki način pokušava uvesti ograničenje izvoza cjepiva, jer su i englezi kao i ameri pokazali da im se jebe za solidarnost sa saveznicima u ovakvim situacijama

7 godina
offline
Re: Hoćete li se cijepiti protiv Covida-19?
Mandor kaže...
Brki1994 kaže...

Površno etiketiranje s etikatama anti vaxasa i teoretičara zavjere je postalo smiješno. Teoretičar zavjere je danss usko rezerviran za sve one koji se ne slažu s mainstream narativom, pa je takvo etiketiranje apsurdno. Ovo što sam rekao nije nikakva zavjera. To ti je samo amerikanizacija društva koju svi živimo (u boljem i lošem smislu).

Ide malo off topic, a reci mi koja to normalna suverena zemlja ima američke baze godinama nakon hladnog rata? Pa američke "kolonije" ili kako biste vi lijepo rekli "saveznici". 

Istina da se Europa nije javno obvezala, ali pogledaj malo ispod površine što je to značilo za nju danas. Europska vanjska politika potpuno ovisna o gospodarima iz Washingtona sviđalo se to nama ili ne, a čim Europa pokaže zube, ovi ih odmah vrate tamo gdje im je mjesto. Svaka suradnja i nesuradnja ima svoje posljedice. 

Ova pandemija je pokazala tko gdje stoji, ali to je bilo i prije jasno.

 

Išli smo malo offtopic mojom krivnjom pa ajmo rađe o cjepivima 

 

Valamar je uveo u Rabcu mogućnost da se zaposlenici ili cjepe ili svaki tjedan rade testove kako bi se utvrdilo da li su pozitivni ili ne. 

 Nitko nije površniji post od tebe napravio.

Reci ti meni kako je Marshallov plan utjecao na tvoju odluku hoćeš li se cijepiti?

 

Tko kaže da se nisam cijepio? 

I want to believe
15 godina
offline
Re: Hoćete li se cijepiti protiv Covida-19?

makarončić ih je nazvao anglosaxons.. tj nije samo uk, nego uk+us kao sjedište moći-vlasništva-licenci.. licence se spominju u kontektsu lijeka-cijepiva i da bi morale biti javno dobro, dostupno svima dok je jedan od većih proizvođača indija.. ali nije vlasnik-licenca. Brexit je samo dio toga, tj iz takvih razloga je uk izašla, dok istovremeno čisto silom ne dozvoljava uvođenje granice prema eu (irska)... jer je to njihovo, pri čemu komad papira nema 'težinu' mada je ugovoreno, pravno itd.

-macron, možda po prvi put da ga ne gledam kao 'makarončića'.. nešto kao glas eu, no beskorisno, jer pravno ili pošteno-civilizacijski ne znači ništa kad je druga strana fizički jača.

C64/TurboModul-OpenSourceProject.org.cn.部分作品为网上收集整理,供开源爱好者学习使用
11 godina
offline
Re: Hoćete li se cijepiti protiv Covida-19?
Brki1994 kaže...

Površno etiketiranje s etikatama anti vaxasa i teoretičara zavjere je postalo smiješno. Teoretičar zavjere je danss usko rezerviran za sve one koji se ne slažu s mainstream narativom, pa je takvo etiketiranje apsurdno. Ovo što sam rekao nije nikakva zavjera. To ti je samo amerikanizacija društva koju svi živimo (u boljem i lošem smislu).

Ide malo off topic, a reci mi koja to normalna suverena zemlja ima američke baze godinama nakon hladnog rata? Pa američke "kolonije" ili kako biste vi lijepo rekli "saveznici". 

Istina da se Europa nije javno obvezala, ali pogledaj malo ispod površine što je to značilo za nju danas. Europska vanjska politika potpuno ovisna o gospodarima iz Washingtona sviđalo se to nama ili ne, a čim Europa pokaže zube, ovi ih odmah vrate tamo gdje im je mjesto. Svaka suradnja i nesuradnja ima svoje posljedice. 

Ova pandemija je pokazala tko gdje stoji, ali to je bilo i prije jasno.

 

Išli smo malo offtopic mojom krivnjom pa ajmo rađe o cjepivima 

 

Valamar je uveo u Rabcu mogućnost da se zaposlenici ili cjepe ili svaki tjedan rade testove kako bi se utvrdilo da li su pozitivni ili ne. 

 lupetanjem gluposti koje spadaju u teorije zavjera sam sebe svrstavaš u tu grupu, a onda ti ne paše 'površno etiketiranje'

prestani lupetati gluposti i predtavljati se kao glupan, pa te nitko takvim neće smatrati i etiketirati

 

američke baze u eu zemljama ama baš nikakve veze nemaju s temom, povezivati ih s cjepivom je upravo ono što rade teoretičari zavjera - umješavaju sve u jedan lonac kako bi složili teoriju zavjere

ništa od toga nije jednostavno na način da bi se moglo povezati u jednu teoriju, bila to teorija zavjere ili tvoja teorija 'vazalstva'

radi se o složenim društveno-ekonomskim odnosima, vojnim i trgovinskim savezima, posljedicama tisuća različitih politika i odluka koje nemaju zajedničkog skrivenog lutkara koji vuče konce, a koje ti bedasto pokušavaš upakirati u jedan bosanski lonac s 'mudrim' zaključkom o vazalstvu

 

ponavljam, prestani lupetati gluposti, pa nećeš sam sebe svrstati u neku grupu u koju ne želiš biti svrstan

15 godina
offline
Re: Hoćete li se cijepiti protiv Covida-19?
picajzla0707 kaže...
ihush kaže...

 -neregulacija? -ne, naprotiv, licence-vlasništvo. Imaš i ugovorenu količinu koju ne isporučuju jer je vlasnik promijenio želju/odluku, imaš komad papira bez sile koja bi ga provela i to nije stvar regulacije nego naprosto 'toljage', zakon jačeg.

 zapravo je veći problem velika britanija, jer su briti svoju firmu (astrazeneca) obavezali/ugovorili da proizvode i distribuiraju po principu 'british first', pa sad englezi imaju na raspolaganje daleko više cjeliva od zemalja eu

zato eu sad na neki način pokušava uvesti ograničenje izvoza cjepiva, jer su i englezi kao i ameri pokazali da im se jebe za solidarnost sa saveznicima u ovakvim situacijama

 Pa ja mislim da su se zajebali sa brexitom i ovo je vladajućima način za skupiti političke bodove. DA je neka druga vlada na vlasti možda ne bi pokušavali zajebati Europu.

Nisam stručnjak za obavezne odnose i međunarodno pravo ili što dog je tu upleteno, ali ako netko nije isporučio što se obvezao, logično je da ima posljedice i ima nadležan sud. TAko da kakav ugovor proizvođač ima s nekim drugim nije moj problem, zar ne?

Zanimljivo kako su se Britanci naljutili kad je EU rekla da će MOŽDA blokirati izvoz cjepiva dok su oni već muljali sa cjepivom.

7 godina
offline
Re: Hoćete li se cijepiti protiv Covida-19?

Sada bi ti "teoretičari zavjere" rekli kako su ti ispr alimozak 

 

Šalu na stranu, tvoje mišljenje, moje mišljenje. Neka tema ide dalje. Neda mi se tipkati sada uzduž i poprijeko o tome. Uvijek možemo na pivu pa tamo razglabiti jer ipak mi hrvatki ili blakanci ili whatever volimo sve u kafani za stolom komentirati 

I want to believe
16 godina
offline
Re: Hoćete li se cijepiti protiv Covida-19?
Hoggy kaže...
Mandor kaže...
Old Iggy kaže...
Hoggy kaže...

 Je je, sjecam se Frankfurtskog aerodroma gdje su pokretne trake isle u zmiju.Krivulja zmije je poznata forma najkraceg puta pa se cesto koristila na aerodromima da ljudi stignu na iduci let.

Stizanje na idući let je stvar kulture dolaska na vrijeme.

Stavljanje zmija je kontrola mase. Ako si išao po svijetu (kako kažeš) našao si ih u baš svim zračnim lukama - od Zagreba do hubova.

A ako si išao u zadnjih godinu dana, onda si i vidio kako su naše mjere kamilica, Afrika / Bliski istok / o zapadnoj Europi ili Aziji da ne govorim.

 Nema smisla sa seronjom raspravljati jer je njegova misija da te zatrpa s glupostima. Njemu treba 5 minuta da nasere 20 gluposti, a onda nekome drugome treba 10 minuta da dokaže za svaku pojedinu glupost da je glupost.

 Ti ni ne mozeš razumjeti što je glupost ,a što ne? Evo recimo izjava gore " Stizanje na idući let je stvar kulture dolaska na vrijeme " To može izjaviti covjek( @Old Iggy) koji ama bas nigdje nije letio.

Ja letim od cca 4 - 5 do cca 20 - 30 puta godišnje.

Da, stizanje na let jest kultura dolaska na vrijeme i nema nikakve veze s najkraćim putem ili "zmijom". "Zmija" je tu da uvede red u masu ljudi koja u ograničenom prostoru mora čekati prolaz, bez preguravanja, preskakanja reda ili izvedbe n puta većih terminala.

Hoggy kaže...

Ma ajde vise u kovid smrti brojite sve i svasta.Daj tablicu koliko je umrlo od kovida bez drugih bolesti pa da konacno vidimo stvaran kovid u odnosu na druge bolesti. A onda dodaj koliko je umrlo od karcinoma, infarkta, mozdanog,secera..itd... 

Opet te gluposti "s ili bez korone" ili "druge bolesti"?

10 godina
offline
Re: Hoćete li se cijepiti protiv Covida-19?
Brki1994 kaže...

Površno etiketiranje s etikatama anti vaxasa i teoretičara zavjere je postalo smiješno. Teoretičar zavjere je danss usko rezerviran za sve one koji se ne slažu s mainstream narativom, pa je takvo etiketiranje apsurdno. Ovo što sam rekao nije nikakva zavjera. To ti je samo amerikanizacija društva koju svi živimo (u boljem i lošem smislu).

Ide malo off topic, a reci mi koja to normalna suverena zemlja ima američke baze godinama nakon hladnog rata? Pa američke "kolonije" ili kako biste vi lijepo rekli "saveznici". 

Istina da se Europa nije javno obvezala, ali pogledaj malo ispod površine što je to značilo za nju danas. Europska vanjska politika potpuno ovisna o gospodarima iz Washingtona sviđalo se to nama ili ne, a čim Europa pokaže zube, ovi ih odmah vrate tamo gdje im je mjesto. Svaka suradnja i nesuradnja ima svoje posljedice. 

Ova pandemija je pokazala tko gdje stoji, ali to je bilo i prije jasno.

 

Išli smo malo offtopic mojom krivnjom pa ajmo rađe o cjepivima 

 

Valamar je uveo u Rabcu mogućnost da se zaposlenici ili cjepe ili svaki tjedan rade testove kako bi se utvrdilo da li su pozitivni ili ne. 

 Amerika je oslobodila zapadnu europu u II svjetskom ratu. Baze imaju u zemljama koje su bile na suprotnoj strani. Ista ta Europa ovisi o Americi u smislu obrane i kroz desetljeća se skroz oslonila na Američku obranu. Bez Amerike bi Ruske zastave vijorile po cijeloj Europi.

 

Da ne govorimo o ogromnoj gospodarskoj injekciji koju je dobila nakon WW II. Dakle, da, Amerikanci imaju svako pravo reći Europi kako što i gdje (u nekim okvirima). I zbog toga se ne smiješ ljutiti na Ameriku, svaka zemlja će iskoristiti svoju gepolitičku poziciju i prednost, doslovno svaka zemlja. Ljuti se na tromu, birokratiziranu, podijeljenu Europu. Još smo sretni što imamo tako dugo razdoblje mira i prosperiteta na kontinentu na kojem doslovno nije bilo godine bez rata u zadnjih 1000 godina.

 

I na kraju bolje ovisiti o Americi nego o autokratskim, diktatorskim zemljama. Najbolje bi bilo krojiti vlastitu sudbinu, ali očito na to nitko u Europ još nije spreman.

Nadglednik dina
Poruka je uređivana zadnji put pon 10.5.2021 11:11 (Entry Point).
3 godine
protjeran
offline
Re: Hoćete li se cijepiti protiv Covida-19?
Jedva čekam da okrenete i na imovinski rat sklopljen između slobe i franceka
 
1 0 hvala 0
7 godina
protjeran
offline
Hoćete li se cijepiti protiv Covida-19?

Ako kog zanima, podatci iz poduzeca, na 4843 radnika,

2176 je primilo oba obroka Biontech-Pfizer cjepiva, kod prvog obroka nije bilo negativnih pojava, kod drugog obroka je bilo 436 slucaja gdje su radnici jedan dan bolovali, zbog glavobolja i/ili temperature, te bolovi u misicima.

Dakle 20% sa jednodnevnim bolovanjem. Jedna osoba je bolova 3 dana nakon drugog obroka, te nakon 3 dana je bila skroz fit za posao.

1467 je primilo oba obroka Moderna cjepiva, kod prvog obroka nije bilo negativnih nuspojava, kod drugog obroka je bilo 337 slucaja gdje su radnici jedan dan bolovali, zbog glavobolja i/ili temperature, te bolovi u misicima.

Dakle 23% sa jednodnevnim bolovanjem. Dvije osobe su bolovale 3 dana nakon drugog obroka, te nakon 3 dana su bili skroz fit za posao.

 

Radnici i praktikanti imaju raspon godina od 17 do 63, u raznim odjeljenjima, osim bolova na mjestu primanja cjepiva, glavobolja i temperature, nije bilo vecih problema.

 

Takodjer su cjepljeni i vlasnici tvrtke, koji su i iznad 65, ali ne ulaze u statistiku, jer vise ne vode kao zaposlenici, nego umirovljenici.

Takodjer bez vecih problema, no oni su cjepljeni samo sa Biontech-Pfizerom.

 

Ostaje tocno 1200 radnika koji nisu cjepljeni. Od tih 1200 je Cov19 preboljelo njih 472, te nisu duzni cjepiti se slijedecih 6 mjeseci, od datuma preboljenja bolesti.

Na zalost, u tu statistiku ulazi i 7 smrtnih slucajeva, te 93 slucaja koji su bili na intenzivnoj njezi i respiratoru.

 

728 radnika se ne zeli cijepiti.

 

PS -

Steel for Humans, Silver for Monsters, Gold for the Witcher... Cyberpunk for PCMR
Poruka je uređivana zadnji put pon 10.5.2021 11:47 (Čitatelj).
Moj PC  
1 0 hvala 0
3 godine
protjeran
offline
Re: Hoćete li se cijepiti protiv Covida-19?
Danas u mojoj općini krenulo cijepljenje zaposlenika škola. Na meniu bila astra ženica, većina je odbila. Sutra ponovni pokušaj sa rajfajzenom.
 
0 0 hvala 0
14 godina
offline
Hoćete li se cijepiti protiv Covida-19?

Isuse dragi, Vi jos debatirate oko cjepljenja?  

 

Ludilo 

veni vidi didici
Moj PC  
2 0 hvala 0
7 godina
offline
Re: Hoćete li se cijepiti protiv Covida-19?
Entry Point kaže...
Brki1994 kaže...

Površno etiketiranje s etikatama anti vaxasa i teoretičara zavjere je postalo smiješno. Teoretičar zavjere je danss usko rezerviran za sve one koji se ne slažu s mainstream narativom, pa je takvo etiketiranje apsurdno. Ovo što sam rekao nije nikakva zavjera. To ti je samo amerikanizacija društva koju svi živimo (u boljem i lošem smislu).

Ide malo off topic, a reci mi koja to normalna suverena zemlja ima američke baze godinama nakon hladnog rata? Pa američke "kolonije" ili kako biste vi lijepo rekli "saveznici". 

Istina da se Europa nije javno obvezala, ali pogledaj malo ispod površine što je to značilo za nju danas. Europska vanjska politika potpuno ovisna o gospodarima iz Washingtona sviđalo se to nama ili ne, a čim Europa pokaže zube, ovi ih odmah vrate tamo gdje im je mjesto. Svaka suradnja i nesuradnja ima svoje posljedice. 

Ova pandemija je pokazala tko gdje stoji, ali to je bilo i prije jasno.

 

Išli smo malo offtopic mojom krivnjom pa ajmo rađe o cjepivima 

 

Valamar je uveo u Rabcu mogućnost da se zaposlenici ili cjepe ili svaki tjedan rade testove kako bi se utvrdilo da li su pozitivni ili ne. 

 Amerika je oslobodila zapadnu europu u II svjetskom ratu. Baze imaju u zemljama koje su bile na suprotnoj strani. Ista ta Europa ovisi o Americi u smislu obrane i kroz desetljeća se skroz oslonila na Američku obranu. Bez Amerike bi Ruske zastave vijorile po cijeloj Europi.

 

Da ne govorimo o ogromnoj gospodarskoj injekciji koju je dobila nakon WW II. Dakle, da, Amerikanci imaju svako pravo reći Europi kako što i gdje (u nekim okvirima). I zbog toga se ne smiješ ljutiti na Ameriku, svaka zemlja će iskoristiti svoju gepolitičku poziciju i prednost, doslovno svaka zemlja. Ljuti se na tromu, birokratiziranu, podijeljenu Europu. Još smo sretni što imamo tako dugo razdoblje mira i prosperiteta na kontinentu na kojem doslovno nije bilo godine bez rata u zadnjih 1000 godina.

 

I na kraju bolje ovisiti o Americi nego o autokratskim, diktatorskim zemljama. Najbolje bi bilo krojiti vlastitu sudbinu, ali očito na to nitko u Europ još nije spreman.

 

To je upravo ono što sam rekao; da ništa nije besplatno. Isto bi ti napravili Rusi, Kinezi, Indijci i tko već. Nije bio mir (devedesete na balkanu, IRA u Engleskoj, Sovjetski udari na satelite; Čehe i Mađare i itd), ali bih rekao da je Europa uživala i još donekle uživa stabilnost. Sve je lijepo i bajno dok je rasao BDP i ekonomija je cvala, a sada uz Covid, migrane i fallout ekonomske krize, Europa na neki način kupuje socijalni mir. Ovo dugoročno neće moći izdržati. Pogledaj političke scene u svim europskim državama, desnica sve popularnija, dezinformacija koa u priči; ljudi više neznaju kome bi vjerovali, a znamo kako je to kroz povijest završavalo. Pa pogledaj istočne članice EU; sve seru po Uniji, a kada treba privući sredstva od Unije, onda je ista najbolja. 

Problem je što Amerika doslovno kroji politiku EU, a ista je amerčki sidekick. Sjeti se Arapskog proljeća 2011.g., Invazije na Afganistan i Irak i ostalih događaja u koje je EU bila duboko upletena. Sve ima svoju uzročno posljedičnu vezu. 

Žalosno mi je na što je spao jedan kultuno bogati kontinent kao što je Europa; čas žele proizvoditi čipovi (analogno na jednu temu na forumu), a žele biti zeleni, žele imigrante, ali neznaju kako ih integrirati, žele jednu valutu, a dio ju ne prihvća i tako unedogled. Unija je lijepa i idealna ideja Europe koja je završila sa starim antagonizmima, ali loša realizacija. Covid pandemija je pokazala upravo to da nema zajdništva među državama. Brexit je specifičan jer Britanci sebe nikad nisu smatrali kao dijelom kontitnetalne Europe, ali im je zato bilo bitno da nema europskog hegemona (bilo francuzi, njemci ili rusi).

 

A o tvom zadnjem navodu se da raspravljat. Amerika možda je bolji izbor od Kineza i Rusa, ali da li je to dugoročno za nekakav boljitak svijeta ili Europe? Mislim da nije...

 

Trebalo bi otvoriti novu temu Geopolitika pa da tamo diskutiramo 

I want to believe
14 godina
offline
Re: Hoćete li se cijepiti protiv Covida-19?

Brki1994 & Entry Point ma Amerika je jednako sranje kao Rusi i Kinezi, EU politikom sirenja guzice sve i svakome pokusava balansirani dok se to ne obije joj o glavu a kada se to dogodi biti ce mo svi na razini trecega svijeta jer ce se kompletno gospodarstvo urusiti poput kule od karata.

veni vidi didici
14 godina
offline
Re: Hoćete li se cijepiti protiv Covida-19?

ne može se ništa urušiti dok manje od 5% ljudi održava svu životno potrebnu ekonomiju a ostali se bave uzaludnim i beznačajnim poslovima i kradu bogu dane.

nekad je 95% ljudi crnčilo da manjini najpametnijih osigura vrijeme za znanost i razmišljanje a danas svi imaju višak vremena pa su se i prepoznali u skupini važnih, tražeći prava i slobode da rade što hoće.

kolo sreće se na ovoj planeti stalno okreće. 😊

jedino što me muči sa umjetnom inteligencijom je sram koji ću osjećati kad shvati koliko smo glupi.
15 godina
offline
Re: Hoćete li se cijepiti protiv Covida-19?
Čitatelj kaže...

Ako kog zanima, podatci iz poduzeca, na 4843 radnika,

2176 je primilo oba obroka Biontech-Pfizer cjepiva, kod prvog obroka nije bilo negativnih pojava, kod drugog obroka je bilo 436 slucaja gdje su radnici jedan dan bolovali, zbog glavobolja i/ili temperature, te bolovi u misicima.

Dakle 20% sa jednodnevnim bolovanjem. Jedna osoba je bolova 3 dana nakon drugog obroka, te nakon 3 dana je bila skroz fit za posao.

1467 je primilo oba obroka Moderna cjepiva, kod prvog obroka nije bilo negativnih nuspojava, kod drugog obroka je bilo 337 slucaja gdje su radnici jedan dan bolovali, zbog glavobolja i/ili temperature, te bolovi u misicima.

Dakle 23% sa jednodnevnim bolovanjem. Dvije osobe su bolovale 3 dana nakon drugog obroka, te nakon 3 dana su bili skroz fit za posao.

 

Radnici i praktikanti imaju raspon godina od 17 do 63, u raznim odjeljenjima, osim bolova na mjestu primanja cjepiva, glavobolja i temperature, nije bilo vecih problema.

 

Takodjer su cjepljeni i vlasnici tvrtke, koji su i iznad 65, ali ne ulaze u statistiku, jer vise ne vode kao zaposlenici, nego umirovljenici.

Takodjer bez vecih problema, no oni su cjepljeni samo sa Biontech-Pfizerom.

 

Ostaje tocno 1200 radnika koji nisu cjepljeni. Od tih 1200 je Cov19 preboljelo njih 472, te nisu duzni cjepiti se slijedecih 6 mjeseci, od datuma preboljenja bolesti.

Na zalost, u tu statistiku ulazi i 7 smrtnih slucajeva, te 93 slucaja koji su bili na intenzivnoj njezi i respiratoru.

 

728 radnika se ne zeli cijepiti.

 

PS -

 93 na intenzivnoj njezi od 472 preboljelih koronu + 7 umrlih. 

Znači kažeš da je 21% za koje znamo da su zaraženi imali ozbiljan problem?

15 godina
offline
Re: Hoćete li se cijepiti protiv Covida-19?
Brki1994 kaže...
Mandor kaže...
Brki1994 kaže...

Površno etiketiranje s etikatama anti vaxasa i teoretičara zavjere je postalo smiješno. Teoretičar zavjere je danss usko rezerviran za sve one koji se ne slažu s mainstream narativom, pa je takvo etiketiranje apsurdno. Ovo što sam rekao nije nikakva zavjera. To ti je samo amerikanizacija društva koju svi živimo (u boljem i lošem smislu).

Ide malo off topic, a reci mi koja to normalna suverena zemlja ima američke baze godinama nakon hladnog rata? Pa američke "kolonije" ili kako biste vi lijepo rekli "saveznici". 

Istina da se Europa nije javno obvezala, ali pogledaj malo ispod površine što je to značilo za nju danas. Europska vanjska politika potpuno ovisna o gospodarima iz Washingtona sviđalo se to nama ili ne, a čim Europa pokaže zube, ovi ih odmah vrate tamo gdje im je mjesto. Svaka suradnja i nesuradnja ima svoje posljedice. 

Ova pandemija je pokazala tko gdje stoji, ali to je bilo i prije jasno.

 

Išli smo malo offtopic mojom krivnjom pa ajmo rađe o cjepivima 

 

Valamar je uveo u Rabcu mogućnost da se zaposlenici ili cjepe ili svaki tjedan rade testove kako bi se utvrdilo da li su pozitivni ili ne. 

 Nitko nije površniji post od tebe napravio.

Reci ti meni kako je Marshallov plan utjecao na tvoju odluku hoćeš li se cijepiti?

 

Tko kaže da se nisam cijepio? 

 Tko kaže da je netko rekao da se nisi cijepio? 

Ajde kad se uozbiljiš onda napiši nešto smisleno, da ne gubim vrijeme više.

7 godina
offline
Re: Hoćete li se cijepiti protiv Covida-19?

Pa ako gubiš vrijeme, zašto još pratiš postove i odgovaraš? 

I want to believe
15 godina
offline
Re: Hoćete li se cijepiti protiv Covida-19?
Brki1994 kaže...

Pa ako gubiš vrijeme, zašto još pratiš postove i odgovaraš? 

 Znači nemaš ništa? Samo si prolio bezveze par nepovezanih riječi po forumu. Super.

7 godina
protjeran
offline
Re: Hoćete li se cijepiti protiv Covida-19?
Mandor kaže...

 93 na intenzivnoj njezi od 472 preboljelih koronu + 7 umrlih. 

Znači kažeš da je 21% za koje znamo da su zaraženi imali ozbiljan problem?

 

To je zakon velikih i malih brojeva. Jednostavno je tako. 19.7% bi bio tocan podatak.

 

Broj je velik, ali ako se gleda na ukupan broj radnika je to mali broj, jer je ipak vecina cjepljena.

 

Steel for Humans, Silver for Monsters, Gold for the Witcher... Cyberpunk for PCMR
10 godina
offline
Re: Hoćete li se cijepiti protiv Covida-19?
Čitatelj kaže...

To je zakon velikih i malih brojeva. Jednostavno je tako. 19.7% bi bio tocan podatak.

 

Broj je velik, ali ako se gleda na ukupan broj radnika je to mali broj, jer je ipak vecina cjepljena.

 

 To je duplo veći broj od ukupnih, da. Jel možda radna populacija starija? Jel rade u manjim zatvorenim prostorima?

Nadglednik dina
7 godina
protjeran
offline
Re: Hoćete li se cijepiti protiv Covida-19?

Stvar je podrucja rada, a to je Zillertal, a to je opce poznato da je u Europi tu sve krenulo, i da je tu bilo najgore.

Radi se u 3 smjene u velikim radnim halama (radnici), dok uredski poslovi se rade u uredima.

Populacija je svakakva, prosjecna starost je 43 godine, sto i nije puno.

 

Stvar je jednostavno da smo tu "uvezli" prvi africku varijantu, i pokosila je jako brzo i neocekivano.

Ali ako sad pogledas gemeinde Schwaz, vidjet ces da je za razliku od prije 5 mjeseci, situacija stabilna.

A bilo je veoma gadno.

Steel for Humans, Silver for Monsters, Gold for the Witcher... Cyberpunk for PCMR
13 godina
offline
Hoćete li se cijepiti protiv Covida-19?

https://www.japantimes.co.jp/news/2021/05/05/world/seychelles-lockdown/

 

Seychelles, which has fully vaccinated more of its population against COVID-19 than any other country, has closed schools and canceled sporting activities for two weeks as infections surge.

 

The measures, which include bans on the intermingling of households and the early closure of bars, come even as the country has fully vaccinated more than 60% of its adult population with two doses of coronavirus vaccines. The curbs are similar to those last imposed at the end of 2020.

 

"Despite of all the exceptional efforts we are making, the COVID-19 situation in our country is critical right now with many daily cases reported last week,” Peggy Vidot, the nation’s health minister, said at a news conference Tuesday.

 

Nema nam pomoći du du

 
0 0 hvala 0
14 godina
offline
Re: Hoćete li se cijepiti protiv Covida-19?

loša vijest.

od cjepiva su najviše koristili synopharm, 60%, ostatak astra-zeneca indijskog proizvođača.

2/3 oboljelih nije cijepljeno ili nisu dobili drugu dozu. dominira južno afrički soj.

i zanimljivost - 16% oboljelih su - strani državljani.

jedino što me muči sa umjetnom inteligencijom je sram koji ću osjećati kad shvati koliko smo glupi.
Poruka je uređivana zadnji put pon 10.5.2021 18:07 (all_or_nothing).
6 godina
offline
Hoćete li se cijepiti protiv Covida-19?

Tim teoreticarima zavjere ni srpski Tarabici nisu ravni.

Netom prije kovida su pricali o cipiranju djece.

Priznajem, djelovali su mi suludo tada.Ma kakvo cipiranje?!!!

Cim je covid krenuo krenule su i sluzbene price o cipiranju npr djece u npr Izraelu.

Spominjem ovo jer su navodno trenutni nemiri tamo upravo vezani za cipiranje.

Nemam potvrdu ni demanti za sad,  al nadam se dobiti od kolege demanti.

 

 
0 0 hvala 0
3 godine
protjeran
offline
Re: Hoćete li se cijepiti protiv Covida-19?
Microchip 🤦🏼‍♂️🤦🏼‍♂️🤦🏼‍♂️
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice