Hoćete li se cijepiti protiv Covida-19? zaključana tema

poruka: 8.530
|
čitano: 939.452
|
moderatori: vincimus
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
Ovo je tema za komentiranje sadržaja Bug.hr portala. U nastavku se nalaze komentari na "Hoćete li se cijepiti protiv Covida-19?".
3 godine
neaktivan
offline
Re: Hoćete li se cijepiti protiv Covida-19?
Caustic kaže...
Možda jer maska nema baš nekog smisla, kao i sterilni uvjeti.

 pri operacijama nema smisla maska i sterilni uveti ?????

kad dobiješ, nedo bog MRSU kad te operišu u nesterilnim uvjetima, javi se... 

15 godina
offline
Re: Hoćete li se cijepiti protiv Covida-19?
NoDe31 kaže...
Bitanga kaže...

 

Fali ti hrpa logike oko gibanja čestica kroz medij, prijenosa u organizmu i međudjelovanja molekula u tom tvom pojednostavljenom modelu.

Ali ok, ti i dalje brij da jedan virus koji je prošao kroz masku će zaraziti jednog čovjeka.

 Ne, ti imaš problema sa postocima... samo u kapljicma nakon jednog kašlja izbaciš na desetke tisuće čestica virusa zajedno sa tim kapljicama, ako imaš kiruršku masku koja ima 55% do čak 85% penetracije, valjda vidiš kuda to vodi...  Kao što rekoh, n95 maska ako se nosi kako spada i ako veličina iste odgovara tvome licu, može služiti kao zaštita jer ima dovoljnu razinu filtracije sub mikronskih čestica, a kirrurška maska je u bilo kojem slučaju ukras kad su virusi u pitanju... Izrazito je kontraproduktivno ljude uvjeravat da će ih kirurška maska zaštititi od zaraze, jer tada imaš situaciju di se ljudi opuste čim stave masku i više nema nikakvih briga... korak do tete na blagajni, zakašlje se ko konj, ali nema problema maska to 100% zaustavlja (moš mislit)... Što je još gore, ljude se uvjerilo da je i ona od običnog tekstila dovoljna, što je teški idiotizam... Socijalna distanca i ograničavanje okupljanja mogu biti efikasan način da se zaraza uspori, kirurške i tekstilne maske pak su samo ukras na kojem netko fino zarađuje...

 

Apsolutno, jer svaka kapljica koju je konj iskašljao je završila teti u ustima, elegantno prošavši kroz dvije maske direktnom putanjom. I da ima masku i da nema masku bilo bi potpuno jednako. Opet ti je model potpuno iskrivljen, uzimaš varijable koje ti odgovaraju i zanemaruješ sve ostale nezanemarive utjecaje.

Ništa nije 100% zaštita, ali pomaže. Ni udaljenost od 2m nije 100% zaštita, ali pomaže. Ni dezinfekcija ruku nije 100% zaštita, ali pomaže. Ni cjepivo nije 100% zaštita, ali pomaže.

Ni školstvo nije 100% garancija za pamet, ali pomaže.

 

Kad se to sve zbroji, nekog kurca pomaže. A ljudi koji ignoriraju samo odmažu.

PSN: DrskaBitanga, Xbox: MalaBitanga, Steam: Bitanga, Battle.net: Bitanga#2872, Uplay: DrskaBitanga, Origin: DrskaBitanga, Nintendo Switch Friend Code: SW-7419-2699-7478
Poruka je uređivana zadnji put ned 4.4.2021 10:40 (Bitanga).
3 godine
protjeran
offline
Re: Hoćete li se cijepiti protiv Covida-19?
Maske i sterilni uvjeti u svakodnevnom životu.
Očigledno se nekima treba sve crtati.
Life is meant to die. Accept your fates.
15 godina
offline
Re: Hoćete li se cijepiti protiv Covida-19?
ivanlotz kaže...
Bitanga kaže...
 Na svu sreću buraza je frend na vrijeme upozorio... Da mu je frend budala kao neki ovdje, tko zna što bi bilo.

da, dobro da ga je upozorio... mogu misliti kakav je osjecaj imati nekoga na dusi

 

Lijepo si izrezao iz citata najbitniji dio rečenice, manje je bitno koga imaš na duši, nego što nekih dragih ljudi na koje se možeš osloniti više nemaš.

PSN: DrskaBitanga, Xbox: MalaBitanga, Steam: Bitanga, Battle.net: Bitanga#2872, Uplay: DrskaBitanga, Origin: DrskaBitanga, Nintendo Switch Friend Code: SW-7419-2699-7478
3 godine
protjeran
offline
Re: Hoćete li se cijepiti protiv Covida-19?
Cijelo vrijeme spominješ neke druge uvjete, a nikako da sam napišeš koji su to uvjeti.
Ili ćeš reći da ti se ne da ponavljati budalama, ravnozemljašima i antivaxerima?
Life is meant to die. Accept your fates.
8 godina
protjeran
offline
Re: Hoćete li se cijepiti protiv Covida-19?
Bitanga kaže...
ivanlotz kaže...
Bitanga kaže...
 Na svu sreću buraza je frend na vrijeme upozorio... Da mu je frend budala kao neki ovdje, tko zna što bi bilo.

da, dobro da ga je upozorio... mogu misliti kakav je osjecaj imati nekoga na dusi

 

Lijepo si izrezao iz citata najbitniji dio rečenice, manje je bitno koga imaš na duši, nego što nekih dragih ljudi na koje se možeš osloniti više nemaš.

pa nisam mislio nista lose s ovim sto sam napisao, htio sam samo ukazati kako je to odgovorno ponasanje.. ja bih svojima zabranio da me navode kao kontakta, samo mi jos fali da mi policija dolazi na vrata vidit jesam li doma

15 godina
offline
Re: Hoćete li se cijepiti protiv Covida-19?
Caustic kaže...
Cijelo vrijeme spominješ neke druge uvjete, a nikako da sam napišeš koji su to uvjeti.
Ili ćeš reći da ti se ne da ponavljati budalama, ravnozemljašima i antivaxerima?

 

Naravno da ne budem objašnjavao. Samo skrećem pozornost. Zašto bih ja sad nešto dokazivao, ima gomila znanstvenih članaka, od mayclinic, do drugih. Sa eksperimentima, brojkama, pametnijim ljudima od mene u potpisu.

Koga zanima može sve naći.

 

Znači, ne o tome da maske štite od prijenosa virusa, nego da u globalu pomažu usporiti pandemiju, a to je ono što svi želimo.

Ako se netko ne zarazi danas nego tek za 2-3 dana i to je već odličan benefit maske, zar ne?

PSN: DrskaBitanga, Xbox: MalaBitanga, Steam: Bitanga, Battle.net: Bitanga#2872, Uplay: DrskaBitanga, Origin: DrskaBitanga, Nintendo Switch Friend Code: SW-7419-2699-7478
3 godine
protjeran
offline
Re: Hoćete li se cijepiti protiv Covida-19?
Jel ovo sarkazam? Odgovorno ponašanje, a hoćeš da te zataje? 🤣
Life is meant to die. Accept your fates.
3 godine
protjeran
offline
Re: Hoćete li se cijepiti protiv Covida-19?
Jel to sa zadnjom rečenicom nas malo prc ili?
Umro danas ili sutra, isto mi je.
Jao... Idem jest, živio ti meni sto godina, al nemoj dalje u ovu temu ulaziti.

I lakše s jajcima. Kom pozli vjerojatno treba imati negativni test 😁
Life is meant to die. Accept your fates.
Poruka je uređivana zadnji put ned 4.4.2021 11:00 (Caustic).
15 godina
offline
Re: Hoćete li se cijepiti protiv Covida-19?
ivanlotz kaže...

pa nisam mislio nista lose s ovim sto sam napisao, htio sam samo ukazati kako je to odgovorno ponasanje.. ja bih svojima zabranio da me navode kao kontakta, samo mi jos fali da mi policija dolazi na vrata vidit jesam li doma

 

Hehe, danas više ne znaš tko je sarkastičan, a tko ne :-) sve ok.

Bila je još smješnija priča... taj frend buraza nije naveo ko kontakta da ga ne zajebe, isto tako kao što i ti želiš. Onda kad se buraz razbolio i kad je buraza zvao infektolog (to je bilo još u počecima kad su sve više provjeravali) nije htio reći da je dobio od frenda, jer ga ovaj nije naveo kao kontakt, nego da ne zna od kog je dobio. Da frend ne ispadne lažov u očima infektologa valjda. Kog boli briga, čemu laganje. Ljudi su i infektologe pravili budalama i sami isto otežavali situaciju :-)

PSN: DrskaBitanga, Xbox: MalaBitanga, Steam: Bitanga, Battle.net: Bitanga#2872, Uplay: DrskaBitanga, Origin: DrskaBitanga, Nintendo Switch Friend Code: SW-7419-2699-7478
15 godina
offline
Re: Hoćete li se cijepiti protiv Covida-19?
Caustic kaže...
Jel to sa zadnjom rečenicom nas malo prc ili?
Umro danas ili sutra, isto mi je.
Jao... Idem jest, živio ti meni sto godina, al nemoj dalje u ovu temu ulaziti.

I lakše s jajcima. Kom pozli vjerojatno treba imati negativni test 😁

 

Ne pričamo o umiranju tebe ili mene, većina ljudi neće umrijeti. Ali naši starci bi mogli umrijeti. Možda tebe boli briga za moje starce, ali mene ne boli. Ne mora ih virus ubiti ako nema potrebe, mogu poživjeti još par godina.

Cilj je da se uspori pandemija, i dobije na vremenu kako bi zdravstvo funkcioniralo, cjepivo došlo do svih ljudi, pa u krajnjoj liniji i ekonomija. Ne želimo da svi ljudi budu istovremeno na bolovanju, jel.

Ne vidim kako je to nekome teško za razumjeti.

PSN: DrskaBitanga, Xbox: MalaBitanga, Steam: Bitanga, Battle.net: Bitanga#2872, Uplay: DrskaBitanga, Origin: DrskaBitanga, Nintendo Switch Friend Code: SW-7419-2699-7478
3 godine
protjeran
offline
Re: Hoćete li se cijepiti protiv Covida-19?
Svi umiru.
A to što će netko umrijeti prije, a netko poslije je nebitno.
Isto kao i to tvoje usporavanje zaraze dva tri dana. Džabe ti maske kad ćeš se zarazit X dana kasnije.
Life is meant to die. Accept your fates.
15 godina
offline
Re: Hoćete li se cijepiti protiv Covida-19?
Caustic kaže...
Svi umiru.
A to što će netko umrijeti prije, a netko poslije je nebitno.
Isto kao i to tvoje usporavanje zaraze dva tri dana. Džabe ti maske kad ćeš se zarazit X dana kasnije.

 

Sorry, al nisi u pravu, usporavanje zaraze ne znači da će se svi zaraziti i svi umrijeti koji bi umrli i inače.

I ako se netko zarazi 3 dana kasnije, to znači da će se netko drugi možda zaraziti 6 dana kasnije, itd...

PSN: DrskaBitanga, Xbox: MalaBitanga, Steam: Bitanga, Battle.net: Bitanga#2872, Uplay: DrskaBitanga, Origin: DrskaBitanga, Nintendo Switch Friend Code: SW-7419-2699-7478
3 godine
protjeran
offline
Re: Hoćete li se cijepiti protiv Covida-19?
Znači ne sprečava već odgađa.
A gle, ja još ne znam osobu koja svoj život nije završila smrti.
Ako znaš, slobodno ju označi.
Life is meant to die. Accept your fates.
15 godina
offline
Re: Hoćete li se cijepiti protiv Covida-19?
Caustic kaže...
Znači ne sprečava već odgađa.
A gle, ja još ne znam osobu koja svoj život nije završila smrti.
Ako znaš, slobodno ju označi.

 

Totalne gluposti pričaš. Ubij se onda odmah, zašto odgađaš, zašto živiš uopće dan za danom.

A ako ti je lijepo živjeti, zašto je onda tako teško za shvatiti da je i drugima možda lijepo poživjeti još koji dan, da se ne zaraze od nekog neodgovornog i bahatog konja.

PSN: DrskaBitanga, Xbox: MalaBitanga, Steam: Bitanga, Battle.net: Bitanga#2872, Uplay: DrskaBitanga, Origin: DrskaBitanga, Nintendo Switch Friend Code: SW-7419-2699-7478
Poruka je uređivana zadnji put ned 4.4.2021 11:46 (Bitanga).
3 godine
protjeran
offline
Re: Hoćete li se cijepiti protiv Covida-19?
Je, lijepo mi je živjeti bez maske. Ali onda netko drugi neće lijepo živjeti zbog mene đubretara bahatog, bitange jedne!
Life is meant to die. Accept your fates.
15 godina
offline
Re: Hoćete li se cijepiti protiv Covida-19?
Caustic kaže...
Je, lijepo mi je živjeti bez maske. Ali onda netko drugi neće lijepo živjeti zbog mene đubretara bahatog, bitange jedne!

 

Kao što rekoh, ima ljudi koji ne pomažu. Očito si među njima pa si zato i glasan.

PSN: DrskaBitanga, Xbox: MalaBitanga, Steam: Bitanga, Battle.net: Bitanga#2872, Uplay: DrskaBitanga, Origin: DrskaBitanga, Nintendo Switch Friend Code: SW-7419-2699-7478
3 godine
protjeran
offline
Re: Hoćete li se cijepiti protiv Covida-19?
Stvarno nekad ne znam kako mogu tako mirno spavati.
Life is meant to die. Accept your fates.
3 godine
protjeran
offline
Re: Hoćete li se cijepiti protiv Covida-19?
Caustic kaže...
Znači ne sprečava već odgađa.
A gle, ja još ne znam osobu koja svoj život nije završila smrti.
Ako znaš, slobodno ju označi.

Ne znam ni ja, ali znam jednog koji je oživio. 

 

Mali židov najdraži iz bajke nam omiljene ❤️

8 godina
protjeran
offline
Re: Hoćete li se cijepiti protiv Covida-19?
Caustic kaže...
Jel ovo sarkazam? Odgovorno ponašanje, a hoćeš da te zataje? 🤣

ma nije sarkazam, da znam da sam zarazen, sigurno ne bih isao okolo po gradu ili se nalazio s ljudima.. ali glupo mi je da ne smijem izaci u svoje dvoriste, doc ce mi policija i opalit kaznu

3 godine
protjeran
offline
Re: Hoćete li se cijepiti protiv Covida-19?
Da li policija više uopće provjerava? Znam da gastarbajtere ne prate, makar dolaze bez negativnog testa i trebaju bit u izolaciji. Valjda se i njima više ne da.
5 godina
offline
Re: Hoćete li se cijepiti protiv Covida-19?
mnogo mudrosti,mnogo jada...što više znanja, to više boli.
Poruka je uređivana zadnji put ned 4.4.2021 12:52 (HCMAA).
Moj PC  
3 1 hvala 0
3 godine
protjeran
offline
Hoćete li se cijepiti protiv Covida-19?

ovaj Srbin je postao Antivakserski kralj.

Uhićen je kao antivakser (a ne hapse baš svaku budalu, nego baš ekstremne), ali se cjepio. To kralju 

 
0 0 hvala 0
3 godine
neaktivan
offline
Re: Hoćete li se cijepiti protiv Covida-19?
Caustic kaže...
Maske i sterilni uvjeti u svakodnevnom životu.
Očigledno se nekima treba sve crtati.

 kasno ti je da se vadiš.. (nisi mislio na svakodnevni život)

pročitao sam tvoje upise od ranije i ne veruješ da nikakva, pa ni KN95 maska može da štiti...

3 godine
protjeran
offline
Re: Hoćete li se cijepiti protiv Covida-19?
Jel ti to stvarno govoriš kao da si ti ja ili se meni to samo pričinjava?
Life is meant to die. Accept your fates.
3 godine
neaktivan
offline
Re: Hoćete li se cijepiti protiv Covida-19?
Caustic kaže...
Jel ti to stvarno govoriš kao da si ti ja ili se meni to samo pričinjava?

 ako se često tako nešto pitaš, preporučavam posjet ... 

6 godina
offline
Re: Hoćete li se cijepiti protiv Covida-19?
Ti to ozbiljno. Nikad u karanetni nisu bili zdravi ljudi. Usput kako 99% niti nema simptome, da je nekom stalo da nasih starih(80+) zaštitio bi stare i proširio virus sto brže prošlo proljeće i ljeto. Svi bi bili prirodno imunizirani. Pa to smo radili i do sada za ovakve viruse. Zašto cjepivo? Si se cijepio protiv gripe do sada? Ja nisam i nikad mi nista nije bilo. Cjepivo protiv gripe bi pogodili svake treće godine dakle svih drugih bilo je beskorisno kao da ga nismo ni imali pa nismo bili u karanteni zbog gripe. I na kraju gripa je ubijala i ljude bez komorbiditeta. Covid19 službeno niti jednu osobu u RH. I treće kod epidemija ljudi umiru svukuda pa i doma. Od Covid19 se ne umire doma. To je posao za policiju. Evo u BiH istražuju respiratore zbog toga. I četvrto nije normalno da uz takvu bolest vlast narodu sugerira eksperimentalno cjepivo i to neka tipa MRNK koja nikad nisu koristili ljudi. A baš sva istraživanja tog tipa cjepiva općenito prošlih godina bila su pogubna na životinjama dugoročno. Moderni je pazi ovo prvo cjepivo na ljudima ikad, a nije odgovorna za posljedice? Pa cak ti ni polica životnog osiguranja ne vrijedi više ako se cijepis ekperimentalnim cjepivom pa tako i ovim. I sve to za bolest kod koje 99% nema simptome? Pa je ste li vi ljudi normalni.
11 godina
neaktivan
offline
Hoćete li se cijepiti protiv Covida-19?

Ja sam se cijepio i proklinjem dan kad sam ubrizgao to govno u sebe... Odkad sam se cjepio hemoglobin mi je pao na 95 da padne jos idem na transfuziju idem na pretrage sljeci tjedan da nije mozda zbog kronicne bolesti iako su svi pokazatelji PRIJE cijepljenja bili normalni... Sad u cemu je taj pad hemoglobina i opcenito teske anemije ne znam nisam jos u obradu isao ali interesantno je da mi se javilo tek nakon cijepljenja .... Mjesec dana prije postojala je jako blaga anemija koju vucem godinama zbog ljekova i kronicne bolesti a i dijelom genetike.

Kazem opet mozda nije cijepivo ali ja imam jako dobar osjecaj da je jer previse je sve indikativno... I tako sam popusio posao i sve zbog sranja cijepi se misli na druge bi ja preimenovao nemoj se cijepit misli na sebe....

Moj PC  
4 1 hvala 0
12 godina
protjeran
offline
Re: Hoćete li se cijepiti protiv Covida-19?
HUMANNISAM kaže...
Caustic kaže...
Maske i sterilni uvjeti u svakodnevnom životu.
Očigledno se nekima treba sve crtati.

 kasno ti je da se vadiš.. (nisi mislio na svakodnevni život)

pročitao sam tvoje upise od ranije i ne veruješ da nikakva, pa ni KN95 maska može da štiti...

 Od čega te štiti KN95 maska? Ne zanima me službena deklaracija i namjena maske jer to već svi znaju i mogu izguglat ako žele.

15 godina
offline
Re: Hoćete li se cijepiti protiv Covida-19?
Hoggy kaže...
Ti to ozbiljno. Nikad u karanetni nisu bili zdravi ljudi. Usput kako 99% niti nema simptome, da je nekom stalo da nasih starih(80+) zaštitio bi stare i proširio virus sto brže prošlo proljeće i ljeto. Svi bi bili prirodno imunizirani. Pa to smo radili i do sada za ovakve viruse. Zašto cjepivo? Si se cijepio protiv gripe do sada? Ja nisam i nikad mi nista nije bilo. Cjepivo protiv gripe bi pogodili svake treće godine dakle svih drugih bilo je beskorisno kao da ga nismo ni imali pa nismo bili u karanteni zbog gripe. I na kraju gripa je ubijala i ljude bez komorbiditeta. Covid19 službeno niti jednu osobu u RH. I treće kod epidemija ljudi umiru svukuda pa i doma. Od Covid19 se ne umire doma. To je posao za policiju. Evo u BiH istražuju respiratore zbog toga. I četvrto nije normalno da uz takvu bolest vlast narodu sugerira eksperimentalno cjepivo i to neka tipa MRNK koja nikad nisu koristili ljudi. A baš sva istraživanja tog tipa cjepiva općenito prošlih godina bila su pogubna na životinjama dugoročno. Moderni je pazi ovo prvo cjepivo na ljudima ikad, a nije odgovorna za posljedice? Pa cak ti ni polica životnog osiguranja ne vrijedi više ako se cijepis ekperimentalnim cjepivom pa tako i ovim. I sve to za bolest kod koje 99% nema simptome? Pa je ste li vi ljudi normalni.

 

Ono kad započneš tekst sa "Nikad u karanetni nisu bili zdravi ljudi." i misliš poslije toga napisati nešto pametno.

U ostatku teksta samo banaliziraš problem.

PSN: DrskaBitanga, Xbox: MalaBitanga, Steam: Bitanga, Battle.net: Bitanga#2872, Uplay: DrskaBitanga, Origin: DrskaBitanga, Nintendo Switch Friend Code: SW-7419-2699-7478
Poruka je uređivana zadnji put uto 6.4.2021 9:28 (Bitanga).
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice