Hoćete li se cijepiti protiv Covida-19? zaključana tema

poruka: 8.530
|
čitano: 946.804
|
moderatori: vincimus
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
Ovo je tema za komentiranje sadržaja Bug.hr portala. U nastavku se nalaze komentari na "Hoćete li se cijepiti protiv Covida-19?".
12 godina
offline
Re: Hoćete li se cijepiti protiv Covida-19?
ivanlotz kaže...

Uff znao sam da se ne treba cijepiti, pogledajte ovu situaciju s astrazenecom... ljudi ce prije od toga umrijeti, nego od korone (gripe)...

 Baš to, do sada cijepljeno 15-20 milijuna tim cjepivom a umrlo preko 300 milijuna od tog cjepiva 

15 godina
odjavljen
offline
Re: Hoćete li se cijepiti protiv Covida-19?

Pojava ugrušaka koji se dovode u vezu s AZ cjepivom je najčešće kod žena u dobi 25-55 godina. Moguće je da se radi o kakvoj interakciji, tipa s kontracepcijskim pilulama, međutim, moguće je i da se radi o reakciji mladih s jakim imunitetom.

 

Ono što je bitno napomenuti jest:

- da ta skupina ima jako nizak mortality od korone

- da ta skupina nije imala prioritet pri cijepljenju, tako da je od ovih 15-20 milijuna cijepljenih zapravo jako malo otpada na tu dobnu skupinu

- educated guess: s obzirom da među mlađima najveći prioritet imaju zdravstveni radnici i djelatnici domova za starije, među kojima je pak ženski spol daleko zastupljeniji, moguće je da spol zapravo nema veze, da je razlika samo u dostupnosti podataka jer je mlađih žena više cijepljeno

 

 

Iako trenutno nemamo dovoljno podataka za to tvrditi, nije nemoguće da za određene dobne skupine cjepivo bude rizičnije od bolesti.

Privatne poruke su za privatne razgovore. Ne odgovaram na općenita pitanja vezana uz neku temu.
16 godina
neaktivan
offline
Re: Hoćete li se cijepiti protiv Covida-19?
MrBlc kaže...

 

Iako trenutno nemamo dovoljno podataka za to tvrditi, nije nemoguće da za određene dobne skupine cjepivo bude rizičnije od bolesti.

Tako možeš opravdati svako praznovjerje ili teoriju zavjere. Kad nemaš dovoljno podataka  sve je moguće.

Imamo nova kola radi dojma, imamo stav kad nemamo pojma...
15 godina
odjavljen
offline
Re: Hoćete li se cijepiti protiv Covida-19?
Visak kaže...

Tako možeš opravdati svako praznovjerje ili teoriju zavjere. Kad nemaš dovoljno podataka  sve je moguće.

Naravno, kad izrežeš iz mog posta provjerljive činjenice, te zanemariš činjenicu da opravdana sumnja postoji (dovoljna za službenu istragu), kao i kontekst iz kojeg je jasno da odgovaram Ranku s poantom da njegovi podaci ipak ne dokazuju da je taj scenarij nemoguć jer zanemaruju kako različite rizike od covid related smrti po dobnim skupinama, tako i različite učestalosti prijava sumnjivih smrti potencijalno povezanih sa cjepivom po dobnim skupinama, onda možeš moj post predstaviti kao opravdavanje teorija zavjere. Kad si kreativan s citiranjem i vađenjem iz konteksta, sve je moguće.

 

 

I ne zaboravi, teret dokazivanja da je cjepivo sigurno, prema zakonu, ima proizvođač. Ako se javlja sumnja u trenutne dokaze na temelju slučajeva koji se javljaju, pogotovo kod cjepiva koje je dobilo odobrenje po ubrzanom postupku, dodatna istraga tih navoda je nužnost, a ne izvolijevanje teoretičara zavjere.

Privatne poruke su za privatne razgovore. Ne odgovaram na općenita pitanja vezana uz neku temu.
Poruka je uređivana zadnji put sub 20.3.2021 13:41 (MrBlc).
14 godina
offline
Hoćete li se cijepiti protiv Covida-19?

Trebao sam na godišnji u hr. Riješim brzi test, negativan. Ono, super. Idem radit pcr, pozitivan, odem u drugu ustanovu na pcr test on negativan, opet brzi test odradim on pozitivan. Tko tu koga? I to sve u 6 sati. Sad se ići cijepiti sa nekom mix vodom ne pada mi na pamet. Kamo ide ovaj svijet?!

Pametan čovjek primjećuje sve. Glup za sve ima poneku zamjerku.
Moj PC  
9 1 hvala 0
3 godine
protjeran
offline
Re: Hoćete li se cijepiti protiv Covida-19?

Bolje da si te pare stavio na Dinamo 

Life is meant to die. Accept your fates.
6 godina
offline
Hoćete li se cijepiti protiv Covida-19?

Ko se želi cijepiti nek se cijepi. Zašto bi netko ko to ne želi (manjina) bili prijetnja onima koji su se cijepili (većina)? Uvijek, ali baš uvijek, u svakom segmentu ljudskog djelovanja od prošlosti pa naovamo je većina maltretirala manjinu i uvijek je manjina bila kriva za sve probleme koji u tom trenutku postoje.

Cijepite se i odjebite u skokovima od nas koji to ne želimo.

 
7 0 hvala 5
6 godina
offline
Re: Hoćete li se cijepiti protiv Covida-19?

Ako ti do sada nije jasno tko tu koga onda niti neće.

10 godina
offline
Re: Hoćete li se cijepiti protiv Covida-19?
Visak kaže...
MrBlc kaže...

 

Iako trenutno nemamo dovoljno podataka za to tvrditi, nije nemoguće da za određene dobne skupine cjepivo bude rizičnije od bolesti.

Tako možeš opravdati svako praznovjerje ili teoriju zavjere. Kad nemaš dovoljno podataka  sve je moguće.

Ti bi se valjda otopio da jednom priznaš da nije sve AS IS kako kaze znanost jel?

Battlelog: D3lBoy-00
3 godine
protjeran
offline
Re: Hoćete li se cijepiti protiv Covida-19?
Eto u Austriji troje učitelja dobilo otkaz jer nisu htjeli nosit maske.

Kakav bolestan i nakaradan svijet. Da mi je netko rekao da ću to doživjeti, rekao bih mu da je epska budala.

Jebem im mater svima i političku i zdravstvenu i novinarsku. Dokle će nas maltretirati brojevima i mjerama svaki dan? Dok se broj umno zaraženih spusti na broj gripe, dakle nula, da li će i onda testirati i brojati?
 
8 0 hvala 0
15 godina
offline
Hoćete li se cijepiti protiv Covida-19?

Prošla je 50-ta stranica i vrijeme je za novu anketu. Molim ne glesajte isti koji su i dalje tvrdoglavi ili koji su i dalje istog mišljenja ili koje će i dalje isto mišljenje gurati do 100-te tranice.. Ili glasajte svi.

Iskreno ja se nisam zarazio (i ako jesam ne znam) jer se stvarno pazim. Na FFP2 i FFP3 sam navikao masku kada radim da ju nosim od kada sjednem u auto pa dokle ne izađem iza uta na večer, bila bauštela bilo sklapanje Intelove Rakete, pardon, Komete... nema još raketa i preskupe su.

Ali kako ide sve veće ludilo.. sad bi se ja lično ubo odma i to AstraZenicom... Kasnije bi razmišljalo ša će biti ako bude.

Dakle:

11 Bodemo se
18 Ne bodemo se
6 I tebe mi je Envy preko glave
Moj PC  
0 0 hvala 0
16 godina
neaktivan
offline
Re: Hoćete li se cijepiti protiv Covida-19?

@MrBlc
Citirao sam upravo onaj dio na koji se referiram, a to je logička besmislica da 'nije nemoguće jer nemamo dovoljno podataka'.

Nisam niti negirao što si pisao o cjepivu, niti optuživao za teriju zavjere, samo sam ukazao da to nije nikakav argument. U kamenom dobu je bilo moguće i da je Zemlja ravna ploča, jer nije bilo dovoljno podataka.

 

Edit: Iznio si prilično snažnu tvrdnju u situaciji kada stavovi o cijepljenju doslovno odlučuju o tome koliko će ljudi umrijeti i kada će se život vratiti u normalu, a da nemaš za tu tvrdnju nikavu osnovu.

 

Da si napisao 'nije nemoguće, ali zasad nema indicija', to bi bilo korektno, ovako baš i nije.

Imamo nova kola radi dojma, imamo stav kad nemamo pojma...
Poruka je uređivana zadnji put sub 20.3.2021 15:51 (Visak).
11 godina
neaktivan
offline
Hoćete li se cijepiti protiv Covida-19?

Ja mislim da je ovaj show corone kojim je globalni neoliberalni kapitalizam totalno krahirao i primorao drzave da se pocnu ponasati ko nazi drzava 1935 treba biti jasno osuden od svijetske javnosti i pri tom ove medije treba zabranit jer napuhuju dizu paniku strase i zapravo su oni ti koji dirigiraju javnim mjenjem ali srecom sve vise ljudi nista ne vjeruje ni medijima ni politicarima...

Politicari i neustavni stozeri digli su buku hajku kao da ce pomrijeti miljarda ljudi na kraju sve vise manje umrlo 95% ljudi iznad 65 i ljudi koji su brojali zadnje dane boze mi oprosti ali je tako.

Dakle cijeli svijet je stao zbog par miljuna umrlih koji bi ionako umrli jer znas sto ljudi umiru svakodnevno.

U prometnim od srca tumora ovog onog umiru bebe umiru djeca mladi stari ali od covida ce umirat dosta ljudi zbog stresa psihe neadekvatne zdravstvene zastite a 1000 puta vise ce ih umrijeti zbog ekononskih razloga jer ce se odat alkoholu nezdravom nacinu zivota nece moc priustit zdravu hranu redovite preglede i sve sto vuce ekonomska neimastina. I to je surova istina i dosadan sam vise sa time. Neka krahira zdravstvo ionako je krahirano pa se mozda napravi reset. Mozda konacno nakon toga reseta dobijemo zdravstvo po mjeri ljudi... 

Ps U njemackoj ako produze mjere bit ce belaja tako da iskreno cisto sumnjam da ce im ovo trajat preko 1.5 osim ako ne zele totalni rat na ulicama jer svabe nisu hrvati ... Slicno je stanje i u nizozemskoj pa ne vidim da ce neki politicar bas riskirat karijeru zbog dobrobiti nacije i navodne pandemije....

Moj PC  
6 0 hvala 0
16 godina
offline
Re: Hoćete li se cijepiti protiv Covida-19?
Yebiga, bila je i 1918. neka gripica koja je pokosila pun klinac ljudi. A gripa. Pfff.

Pa i ja bi te ucitelje sprasio da mom djetetu prenesu koronu, a ne stite se. Jos i znaju da trebaju.
Nitko jos nije umro od nedostatka kisika dok je nosio masku preko lica.
Dvije su stvari beskonačne - svemir i ljudska glupost. Za svemir nisam siguran - Einstein
11 godina
neaktivan
offline
Hoćete li se cijepiti protiv Covida-19?
Moj PC  
2 0 hvala 0
14 godina
offline
Hoćete li se cijepiti protiv Covida-19?

Meanwhile in Russia

Moj PC  
3 0 hvala 1
14 godina
offline
Re: Hoćete li se cijepiti protiv Covida-19?
Horatio_Hornblower kaže...

 Stara živi u Sarajevu. Svi se ponašaju kao da corona ne postoji. Političari i novinari su sranja od ljudi i prenapušu svaku situaciju.

Pametan čovjek primjećuje sve. Glup za sve ima poneku zamjerku.
11 godina
neaktivan
offline
Hoćete li se cijepiti protiv Covida-19?

Pa ja ti to kazem ovo je bas postala debilana i medijski teror propagande bogate farmaceutsko medicinskog lobija koji trosi miljarde dolara funta eura sto politicarima sto novinarima...

Nijedan novinar nije pisao kriticki tekst na koronu nitko cak ni nezavisni novinari...

I onda gledas ovo o Sarajevu. Mislim ne znam cemu to podizanje stresa nervoze straha i zapravo osjecaja bespomocnosti... Farmaceuti i novinari najveci zlotvori novog svijeta...

I da izbjegnem dusobriznike pokledajte miljarde koji ode u marketing pa onda razmislite jeli "pandemija" za nas ili zbog nas...

https://www.raps.org/news-and-articles/news-articles/2019/7/do-biopharma-companies-really-spend-more-on-market

Poruka je uređivana zadnji put sub 20.3.2021 23:32 (Horatio_Hornblower).
Moj PC  
3 0 hvala 0
3 godine
protjeran
offline
Hoćete li se cijepiti protiv Covida-19?

ne vjerujem namazancu koji piše da se X puta testirao u 1 danu.

 

kako da se cjepim kad nema cjepiva. prebolio sam u 12 mj.

i pitanje koliko ću imati antitijela. sada sam ih pun. 

satralo me bilo na rubu znanosti. oporavio sam se solidno oporavak još traje i covid 19 sigurno ostavlja neke posljedice.

relativno mlad jak ko bik. Cjepivo moderna ili pfizer priželjkujen.

 

od kretena nema koristi. kretena ima puno i po medijima i bakologa

 
2 3 hvala 0
12 godina
offline
Re: Hoćete li se cijepiti protiv Covida-19?
Gotovo 30 godina laži i pljačke naroda. Zločinci u kravatama. Kradu, lažu, varaju na svakom koraku.
I mi njima treba da vjerujemo u vezi korone ili bilo čega drugoga?
30 godina uništavanja države i sad bi trebali vjerovati da oni rade u našu korist?
Moj PC  
8 0 hvala 0
3 godine
protjeran
offline
Re: Hoćete li se cijepiti protiv Covida-19?
Pero Dinamit kaže...
Yebiga, bila je i 1918. neka gripica koja je pokosila pun klinac ljudi. A gripa. Pfff.

Pa i ja bi te ucitelje sprasio da mom djetetu prenesu koronu, a ne stite se. Jos i znaju da trebaju.
Nitko jos nije umro od nedostatka kisika dok je nosio masku preko lica.

E ja sam prekjučer imao problema na poslu, stariji čovjek dobro da se nije srušio, nije mogao disati više. Rekao sam mu nek skine tu jebenu masku i nek ju baci, nek se smiri i nek sjedi kod nas u uredu dokle god treba, dok se ne oporavi. 

Poruka je uređivana zadnji put ned 21.3.2021 7:21 (foofajter).
3 godine
protjeran
offline
Re: Hoćete li se cijepiti protiv Covida-19?
mariclius kaže...
Gotovo 30 godina laži i pljačke naroda. Zločinci u kravatama. Kradu, lažu, varaju na svakom koraku.
I mi njima treba da vjerujemo u vezi korone ili bilo čega drugoga?
30 godina uništavanja države i sad bi trebali vjerovati da oni rade u našu korist?

 Jedna pravila za jedne, druga za druge.

 

Jučer sjedimo navečer u birtiji, i gazda veli, ajde morate van, policija veli da nek zatvorim jer onda i njih zajebavaju. Sve oke, pošteno.

 

Ali nije pošteno jer cijela okolica zna da hadezeovske rupe sa klincima koji se trgaju na cajke rade do jutra bez prestanka.

 

Pa ti radi i preživi u ovoj smrdljivoj državi. 

3 godine
protjeran
offline
Hoćete li se cijepiti protiv Covida-19?

kako možete sjediti u birtiji navečer kada su birtije zatvorene i ne smiju raditi. smiju raditi samo otvorene terase a hladno je.

 

hitno treba početi bilježiti tko radi i oduzeti mu sve potpore od države koje inkasiraju od 4.000 kn po radniku i mjesečno plus dio fiksnih troškova. A kada se zarazite u birtiji onda liječenje na teret svih, ma nemoj majstore. 

 
0 4 hvala 0
4 godine
offline
Re: Hoćete li se cijepiti protiv Covida-19?
Vjerujte mi nemam namjeru se konfrontirati sa nenormalnim osobama, ja mislim da sam još uvijek ok. Moja podrška mv player, dva super komentara. Vidi što kaže foofajter njemu smrdi država ha ha ha ha.
Poruka je uređivana zadnji put ned 21.3.2021 8:08 (Rocki).
11 godina
neaktivan
offline
Re: Hoćete li se cijepiti protiv Covida-19?
MV player kaže...

 A kada se zarazite u birtiji onda liječenje na teret svih, ma nemoj majstore. 

 Jesi se ikad ljecio u rh? Onako pitam za frenda.

3 godine
protjeran
offline
Re: Hoćete li se cijepiti protiv Covida-19?

Ajde ne seri. Ja ti mogu nabrojati par birtija u mojoj županiji koje sigurno rade od jutra do sutra, ali im nitko ništa ne može jer su zaštićeni od strane Đakića, Kirina i ostalih smradova. A ovi ostali koji pokušavaju bar malo radit, to nažalost ne mogu jer policija dolazi u obilazak, koja sva srećom ne reagira, ali zna se po čijem nalogu dolaze.

https://sib.net.hr/vijesti/regija/3918206/od-posljedica-premlacivanja-u-kbc-u-osijek-preminuo-18-godisnjak/

Evo ti ovo. Cijela okolica zna ispred kojeg lokala i u koliko sati se to desilo. Ali naravno, službeno priopćenje je drugačije jer u to vrijeme kad se to desilo, lokali nisu smjeli raditi.

Kaj se tiče zaraze, ja sam redovito bio jednom do dva puta godišnje prehlađen na najjače, ali otkad je korone, gle čuda, nijednom bolestan, a radim sa strankama i u zadnjih godinu dana sam vjerojatno imao doticaj sa par tisuća ljudi. Baš zanimljivo. Ne trebam napominjati da u tih godinu i više dana nisam nijednom stavio masku na poslu. I jbg, odgovoran sam sad za tisuće leševa koje sam ostavio iza sebe.

Tak da ako nekom treba liječenje na teret države, onda si to ti i ostali pacijenti koji uživaju u ovom korona fenomenu.

Pun mi vas je kurac koronaša i stožeraša, dabogda propala još jedna turistička sezona i svi ostali bez posla pa se onda i dalje jebite s koronom

Poruka je uređivana zadnji put ned 21.3.2021 8:43 (foofajter).
16 godina
neaktivan
offline
Re: Hoćete li se cijepiti protiv Covida-19?
foofajter kaže...

Kaj se tiče zaraze, ja sam redovito bio jednom do dva puta godišnje prehlađen na najjače, ali otkad je korone, gle čuda, nijednom bolestan, a radim sa strankama i u zadnjih godinu dana sam vjerojatno imao doticaj sa par tisuća ljudi. Baš zanimljivo. 

 Očito ti nije jasno da si upravo sam dao argument protiv svega što tvrdiš. Mjere koje se primjenjuju u cijeloj zemlji, a i globalno, su dovele do toga da se druge sezonske respiratorne bolesti manje šire. To je upravo dokaz da mjere funkcioniraju i da bi bez njih korona uzrokovala daleko više žrtava. To što se pojedinac ne drži mjera ne mijenja činjenicu da se milijuni drugih drže. I da, bilo bi još efikasnije da se svi drže.

 

Nekoć su se na ovom forumu skupljali ljudi koji su baratali osnovnom logikom, a kad bi pogriješili, drugi, poput MrBlca bi ih ispravili. Sad se tu skupilo svega, a MrBlc i ekipa šute kao zaliveni.

 

Ajde ne seri. 

Tak da ako nekom treba liječenje na teret države, onda si to ti i ostali pacijenti koji uživaju u ovom korona fenomenu. 

Pun mi vas je kurac koronaša i stožeraša, dabogda propala još jedna turistička sezona i svi ostali bez posla pa se onda i dalje jebite s koronom

 Dobro ti nama došao i nemoj slučajno mijenjati svoje navike i postati pristojan.

Imamo nova kola radi dojma, imamo stav kad nemamo pojma...
3 godine
protjeran
offline
Re: Hoćete li se cijepiti protiv Covida-19?
MV player kaže...

kako možete sjediti u birtiji navečer kada su birtije zatvorene i ne smiju raditi. smiju raditi samo otvorene terase a hladno je.

 

hitno treba početi bilježiti tko radi i oduzeti mu sve potpore od države koje inkasiraju od 4.000 kn po radniku i mjesečno plus dio fiksnih troškova. A kada se zarazite u birtiji onda liječenje na teret svih, ma nemoj majstore. 

 

Rocki kaže...
Vjerujte mi nemam namjeru se konfrontirati sa nenormalnim osobama, ja mislim da sam još uvijek ok. Moja podrška mv player, dva super komentara. Vidi što kaže foofajter njemu smrdi država ha ha ha ha.

 

Jel idete u X man konfiguraciju?

Life is meant to die. Accept your fates.
3 godine
protjeran
offline
Re: Hoćete li se cijepiti protiv Covida-19?

E moj Višče, vidi se na primjeru Češke i sličnih država kako  je zatvaranje i držanje mjera vrlo efikasno.

 

Dajte ljudi, korone se nećemo nikad riješiti, ni s mjerama niti bez njih, a bome ni s cjepivom, cretenovid putovnicama i ostalim. Psihičke posljedice će biti puno veće, korona je mala beba. Evo ja bi se prvi propucao istog trena da mogu jer mi je stvarno više dosta. Meni ove izgubljene dvije, tri, možda i više godina neće nitko nadoknaditi, a sad da li ću živjeti 50 ili 70, meni je tak svejedno jer sam trenutno u godinama kad konačno imam posao, imam pare, ali mi pandemičari brane da ih trošim na putovanja, festivale, utakmice.

Poruka je uređivana zadnji put ned 21.3.2021 13:06 (foofajter).
11 godina
neaktivan
offline
Hoćete li se cijepiti protiv Covida-19?

Ja samo mogu rec da ce posljedice koje ce korona ostavit a ticu se ekonomije bit da cemo se kolektivno iselit kad drzava padne osim kockoglavih hdzsdp...

Moj PC  
6 0 hvala 0
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice