Hoćete li se cijepiti protiv Covida-19? zaključana tema

poruka: 8.530
|
čitano: 942.374
|
moderatori: vincimus
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
Ovo je tema za komentiranje sadržaja Bug.hr portala. U nastavku se nalaze komentari na "Hoćete li se cijepiti protiv Covida-19?".
11 godina
neaktivan
offline
Hoćete li se cijepiti protiv Covida-19?

E i jeli ja mogu tuzit drzavu zbog zatvaranja i gubitka posla?  Kad daje pare suputici grubnicu i ostalim mlatimudanima a nije se sjetila nas malih ljudi koji su vec godinu dana kuci bez nekog vidljivog pomaka jer je stigao britanski soj... 

Moj PC  
0 0 hvala 0
16 godina
online
Re: Hoćete li se cijepiti protiv Covida-19?
Horatio_Hornblower kaže...

 

 Nazalost u hrvatskoj od it zivi tek sacica ljudi. Pravog it ija a to prodaja mobilnih usluga namjesteni natjecaji za pc i pc komponenete nije it... 

Zanimljivo mi je posto sam pomorac i to je grana usporedna sa itijem da nitko ne pise o krahu gospodarske grane od koje ovisi cca 250 000 do 500 000 ljudi... Nema nas nigdje nitko nista ne pise kao da smo stoka i gradani 3 kolone. Nema bombasticnih naslova a recimo tesku kradu sto je drzava pokusala sad napravit sa 183 dana nema nigdje u medijima...  

Btw toliko je ljudi izgubilo one male poslove koje veliki nosovi u supku itija mozda ne primjećuju trenutno ali vjerujte mi kako je sve povezano poceti ce to primjećivati...  Vec neki kolege sa faksa pricaju o prebacaju projekata i klijenata u indiju ukrajinu bjelorusiju cak i bosnu jer znate sto jeftiniji su duplo... 

Koliko sam vidio, u RH je otprilike duplo više ljudi u IT-u nego pomoraca.

Što te muči sa 183 dana, ne znam točno.

A offshoring u jeftinije zemlje je odavno poznat, s tim da i mi spadamo u iste...

Horatio_Hornblower kaže...

E i jeli ja mogu tuzit drzavu zbog zatvaranja i gubitka posla?  

Ne, kao i ostali možeš zatražiti pomoć. E sad, gdje si točno zaposlen?

10 godina
protjeran
offline
Hoćete li se cijepiti protiv Covida-19?

Nije bitno misljenje njih, nego stvari koje su komentirali koje se vrte po vijestima. 

 

 

This time next year we'll be millionaires
Moj PC  
0 0 hvala 0
15 godina
offline
Re: Hoćete li se cijepiti protiv Covida-19?
PESfanCRO kaže...
 cijepit s cjepivom čije se ni kratkoročne nuspojave u potpunosti ne znaju a kamoli dugoročne (nakon dvije, tri, pet godina i više). 

 Bullshit... a o čemu su bile tri faze testiranja nego o djelotvornosti i nuspojavama?

Već desetljećima baratamo sa cjepivima, a već desetljećima se mRNA isto istražuje. nije to baš od jučer.

15 godina
offline
Re: Hoćete li se cijepiti protiv Covida-19?
Horatio_Hornblower kaže...

E i jeli ja mogu tuzit drzavu zbog zatvaranja i gubitka posla?  Kad daje pare suputici grubnicu i ostalim mlatimudanima a nije se sjetila nas malih ljudi koji su vec godinu dana kuci bez nekog vidljivog pomaka jer je stigao britanski soj... 

 Ako je "pad prihoda veći od 60%" u odnosu na prošlu godinu zbog epidemije onda država daje/subvencionira plaću. Zar nije tako?

15 godina
offline
Re: Hoćete li se cijepiti protiv Covida-19?
DCQE kaže...

Naročito kad ti zabrane kretanje van 5km od mjesta boravka, zabrane ti viđanje roditelja, trudne žene, rođenog djeteta, pa onda ti  trube iz paštete da ostaneš doma i propadaš ko fikus. 

 

 

 Hoćeš reći da te nisu pustili u bolnicu? Jer imaju mjere da se ne bi širio covid među bolesnim ljudima?

I ti si patio? Koliko si patio u odnosu na moju baku koja sad leži već tri mjeseca u bolnici sa upalom pluća od kovida? Nakon tri operacije je dobila kovid. U bolnici. Ne prepoznaje nikoga, nije prisebna, izgleda da je na samrti. Je, stara je.

Koliko godina njenog života vrijedi što ti par dana nisi vidio ženu i dijete? 

Jebote 

 

Dajte ljudi shvatite jednom da su ostani doma problemi mali. Ovo nije zajebancija. Od samog početka se govori da nemamo liječnika i kreveta za borbu protiv ovoga. Zamisli ne rade birtije. Bu-faking-hu.

Poruka je uređivana zadnji put sri 17.2.2021 8:05 (Mandor).
11 godina
neaktivan
offline
Hoćete li se cijepiti protiv Covida-19?

Prihodi su mi 100%manji putnicki brodovi ne plove pa cekam sretnija vremena... Htjela me drzava naguzit jos za porez jer nisam u pandemiji imao 183 dana navigacije...  Tj donjeli su odluku 20.01 realizacija je bila od 21.01 do 31.01 i objavili su odluku na e mariner koji je relevantan recimo ko podravski list...  Na kraju im to bas nije upalilo ali su bezobrazni i dosta ljudi ce sad usprkost obecanjima morat dat novac koji nisu zaradili...  Osobno znam 5 ljudi vec... 

Dosta mi je više korone i svega oko nje... 

Poruka je uređivana zadnji put sri 17.2.2021 8:59 (Horatio_Hornblower).
Moj PC  
0 0 hvala 0
16 godina
offline
Hoćete li se cijepiti protiv Covida-19?

U EU 450 iljada smrti više od prosjeka u 2020. nego prosječno između 2016. i 2019. - https://www.index.hr/vijesti/clanak/eu-od-ozujka-do-studenog-2020-imala-oko-450000-smrti-vise-od-prosjeka/2254951.aspx

 

Ne znam što reći, da smo poslušniji i možda da smo guzicama grijali kauče i fotelje 2,3 mj možda bi to sve i prošlo puno brže. Ovako se yebemo već godinu dana s tim sranjem.

Dvije su stvari beskonačne - svemir i ljudska glupost. Za svemir nisam siguran - Einstein
Moj PC  
1 4 hvala 0
11 godina
neaktivan
offline
Hoćete li se cijepiti protiv Covida-19?

Problem je sto je to u modernom dobu skoro pa nemoguce...  A na 500 000 000 450 000 je skoro pa nista...  0.001 ako se ne varam

Poruka je uređivana zadnji put sri 17.2.2021 9:34 (Horatio_Hornblower).
Moj PC  
0 0 hvala 0
16 godina
online
Re: Hoćete li se cijepiti protiv Covida-19?
Horatio_Hornblower kaže...

Problem je sto je to u modernom dobu skoro pa nemoguce...  A na 500 000 000 450 000 je skoro pa nista...  0.001 ako se ne varam

Što je nemoguće?

4 godine
protjeran
offline
Re: Hoćete li se cijepiti protiv Covida-19?
Mandor kaže...
DCQE kaže...

Naročito kad ti zabrane kretanje van 5km od mjesta boravka, zabrane ti viđanje roditelja, trudne žene, rođenog djeteta, pa onda ti  trube iz paštete da ostaneš doma i propadaš ko fikus. 

 

 

 Hoćeš reći da te nisu pustili u bolnicu? Jer imaju mjere da se ne bi širio covid među bolesnim ljudima?

I ti si patio? Koliko si patio u odnosu na moju baku koja sad leži već tri mjeseca u bolnici sa upalom pluća od kovida? Nakon tri operacije je dobila kovid. U bolnici. Ne prepoznaje nikoga, nije prisebna, izgleda da je na samrti. Je, stara je.

Koliko godina njenog života vrijedi što ti par dana nisi vidio ženu i dijete? 

Jebote 

 

Dajte ljudi shvatite jednom da su ostani doma problemi mali. Ovo nije zajebancija. Od samog početka se govori da nemamo liječnika i kreveta za borbu protiv ovoga. Zamisli ne rade birtije. Bu-faking-hu.

 ne seri

15 godina
odjavljen
offline
Re: Hoćete li se cijepiti protiv Covida-19?

450 000 smrti više od prosjeka kao podatak ljudima ne znači previše jer nema konteksta.

 

Kad staviš u kontekst da je se prosječni broj smrti u EU kreće oko 5 milijuna, dobiješ podatak da je povećanje u odnosu na prosjek oko 9%, što je ljudima razumljiviji podatak, pogotovo u usporedbi da teža sezona gripe zna uzrokovati rast od oko 5-6% iznad prosjeka.

Privatne poruke su za privatne razgovore. Ne odgovaram na općenita pitanja vezana uz neku temu.
15 godina
offline
Re: Hoćete li se cijepiti protiv Covida-19?
Horatio_Hornblower kaže...

Problem je sto je to u modernom dobu skoro pa nemoguce...  A na 500 000 000 450 000 je skoro pa nista...  0.001 ako se ne varam

 

Da, 450.000 ljudi od 450 milijuna je tebi skoro pa ništa... Nebitni su luzerčići. Ali to je 25% - 50% više mrtvih od prosjeka u tom periodu, piše u tekstu. 

Pogotovo za Europu koja ionako izumire. No nema veze, dolaze nove generacije doseljenika.

PSN: DrskaBitanga, Xbox: MalaBitanga, Steam: Bitanga, Battle.net: Bitanga#2872, Uplay: DrskaBitanga, Origin: DrskaBitanga, Nintendo Switch Friend Code: SW-7419-2699-7478
Poruka je uređivana zadnji put sri 17.2.2021 11:11 (Bitanga).
4 godine
protjeran
offline
Re: Hoćete li se cijepiti protiv Covida-19?
Bitanga kaže...
Horatio_Hornblower kaže...

Problem je sto je to u modernom dobu skoro pa nemoguce...  A na 500 000 000 450 000 je skoro pa nista...  0.001 ako se ne varam

 

Da, 450.000 ljudi od 450 milijuna je tebi skoro pa ništa... Nebitni su luzerčići. Ali to je 25% - 50% više mrtvih od prosjeka u tom periodu, piše u tekstu. 

Pogotovo za Europu koja ionako izumire. No nema veze, dolaze nove generacije doseljenika.

 Dok se ti tu šepuriš po forumu i odašilješ svoje pandemijske vrline pokazujući brigu za životima, možeš li odvojiti par trenutaka i sjetiti se gdje su te vrline bile 2015. godine? Ili 2017.? Pitam za frenda, a mogu probat odgovorit i ostali tvrdomjeraši: gdje vam je bila briga za višak umrlih 2015. i 2017. godine? #davasirudjebo

 

hodite u australiju, tamo će vam srce biti na mjestu.

15 godina
offline
Re: Hoćete li se cijepiti protiv Covida-19?
DCQE kaže...
Bitanga kaže...
Horatio_Hornblower kaže...

Problem je sto je to u modernom dobu skoro pa nemoguce...  A na 500 000 000 450 000 je skoro pa nista...  0.001 ako se ne varam

 

Da, 450.000 ljudi od 450 milijuna je tebi skoro pa ništa... Nebitni su luzerčići. Ali to je 25% - 50% više mrtvih od prosjeka u tom periodu, piše u tekstu. 

Pogotovo za Europu koja ionako izumire. No nema veze, dolaze nove generacije doseljenika.

 Dok se ti tu šepuriš po forumu i odašilješ svoje pandemijske vrline pokazujući brigu za životima, možeš li odvojiti par trenutaka i sjetiti se gdje su te vrline bile 2015. godine? Ili 2017.? Pitam za frenda, a mogu probat odgovorit i ostali tvrdomjeraši: gdje vam je bila briga za višak umrlih 2015. i 2017. godine? #davasirudjebo

 

hodite u australiju, tamo će vam srce biti na mjestu.

 

Pričamo o statistikama. Ne vidim kako se može uspoređivati briga o životima prije epidemije, i za vrijeme epidemije. Prije se nitko nije brinuo o ovom virusu, naravno, nego smo se smijali ljudima koji su upozoravali na te mogućnosti. Također, reci frendu da iskoristi priliku da evoluira, a ne da se prisjeća što je bilo prije 5 godina. Da smo živjeli u području gdje je malarija i nema cjepiva, ne bi se brinuli o zdravlju drugih?

 

Odi ti u Australiju pa hodaj okolo :-)

PSN: DrskaBitanga, Xbox: MalaBitanga, Steam: Bitanga, Battle.net: Bitanga#2872, Uplay: DrskaBitanga, Origin: DrskaBitanga, Nintendo Switch Friend Code: SW-7419-2699-7478
4 godine
protjeran
offline
Re: Hoćete li se cijepiti protiv Covida-19?
Bitanga kaže...
DCQE kaže...
Bitanga kaže...
Horatio_Hornblower kaže...

Problem je sto je to u modernom dobu skoro pa nemoguce...  A na 500 000 000 450 000 je skoro pa nista...  0.001 ako se ne varam

 

Da, 450.000 ljudi od 450 milijuna je tebi skoro pa ništa... Nebitni su luzerčići. Ali to je 25% - 50% više mrtvih od prosjeka u tom periodu, piše u tekstu. 

Pogotovo za Europu koja ionako izumire. No nema veze, dolaze nove generacije doseljenika.

 Dok se ti tu šepuriš po forumu i odašilješ svoje pandemijske vrline pokazujući brigu za životima, možeš li odvojiti par trenutaka i sjetiti se gdje su te vrline bile 2015. godine? Ili 2017.? Pitam za frenda, a mogu probat odgovorit i ostali tvrdomjeraši: gdje vam je bila briga za višak umrlih 2015. i 2017. godine? #davasirudjebo

 

hodite u australiju, tamo će vam srce biti na mjestu.

 

Pričamo o statistikama. Ne vidim kako se može uspoređivati briga o životima prije epidemije, i za vrijeme epidemije. Prije se nitko nije brinuo o ovom virusu, naravno, nego smo se smijali ljudima koji su upozoravali na te mogućnosti. Također, reci frendu da iskoristi priliku da evoluira, a ne da se prisjeća što je bilo prije 5 godina. Da smo živjeli u području gdje je malarija i nema cjepiva, ne bi se brinuli o zdravlju drugih?

 

Odi ti u Australiju pa hodaj okolo :-)

Kad ti do glave dođe da se ne možeš brinuti za tuđe zdravlje koliko se on može nebrinuti za svoje, shvatit ćeš koje gluposti zagovara čovjek koji misli da mjere ikakve štite zdravlje. A onda kad ti to sjedne, ako sjedne, probaj pročitat novu studiju od Ioannidisa, o mjerama i njihovom "blagotvornom" učinku na sve faktore, osim one koje se tiču pandemije. Da parafraziram: toliko se toga sjebaše u nepovrat, da bi se dobila - kurčina. To znaju doslovno svi koji imaju relativno zdrav vizualni korteks i vidni organ, barem jedan. I onda dođem u ovu balkansku prčiju, punu prepametnih boraca za javno zdravlje koji imaju vremena srati 22h/dnevno kako je dobro što vlada i odgovorni wokiesi misle o njegovom zdravlju... de, irudati, ubi(te) se kiflom.

15 godina
offline
Re: Hoćete li se cijepiti protiv Covida-19?
DCQE kaže...
Bitanga kaže...
DCQE kaže...
Bitanga kaže...
Horatio_Hornblower kaže...

Problem je sto je to u modernom dobu skoro pa nemoguce...  A na 500 000 000 450 000 je skoro pa nista...  0.001 ako se ne varam

 

Da, 450.000 ljudi od 450 milijuna je tebi skoro pa ništa... Nebitni su luzerčići. Ali to je 25% - 50% više mrtvih od prosjeka u tom periodu, piše u tekstu. 

Pogotovo za Europu koja ionako izumire. No nema veze, dolaze nove generacije doseljenika.

 Dok se ti tu šepuriš po forumu i odašilješ svoje pandemijske vrline pokazujući brigu za životima, možeš li odvojiti par trenutaka i sjetiti se gdje su te vrline bile 2015. godine? Ili 2017.? Pitam za frenda, a mogu probat odgovorit i ostali tvrdomjeraši: gdje vam je bila briga za višak umrlih 2015. i 2017. godine? #davasirudjebo

 

hodite u australiju, tamo će vam srce biti na mjestu.

 

Pričamo o statistikama. Ne vidim kako se može uspoređivati briga o životima prije epidemije, i za vrijeme epidemije. Prije se nitko nije brinuo o ovom virusu, naravno, nego smo se smijali ljudima koji su upozoravali na te mogućnosti. Također, reci frendu da iskoristi priliku da evoluira, a ne da se prisjeća što je bilo prije 5 godina. Da smo živjeli u području gdje je malarija i nema cjepiva, ne bi se brinuli o zdravlju drugih?

 

Odi ti u Australiju pa hodaj okolo :-)

Kad ti do glave dođe da se ne možeš brinuti za tuđe zdravlje koliko se on može nebrinuti za svoje, shvatit ćeš koje gluposti zagovara čovjek koji misli da mjere ikakve štite zdravlje. A onda kad ti to sjedne, ako sjedne, probaj pročitat novu studiju od Ioannidisa, o mjerama i njihovom "blagotvornom" učinku na sve faktore, osim one koje se tiču pandemije. Da parafraziram: toliko se toga sjebaše u nepovrat, da bi se dobila - kurčina. To znaju doslovno svi koji imaju relativno zdrav vizualni korteks i vidni organ, barem jedan. I onda dođem u ovu balkansku prčiju, punu prepametnih boraca za javno zdravlje koji imaju vremena srati 22h/dnevno kako je dobro što vlada i odgovorni wokiesi misle o njegovom zdravlju... de, irudati, ubi(te) se kiflom.

 

Aha, "pametnom dosta" argument? 

Znači umrli od covida su si sami krivi jer nisu pazili na svoje zdravlje?

Tak možeš i za školovanje reć, "kad ti dođe do glave da se ne možeš brinuti za tuđe školovanje koliko se on može nebrinuti za svoje" shvatit će se da to ništa nema smisla. Pustimo djecu da uživaju i zabavljaju se. I semafore i pravila u prometu, jebeš to, nek se svatko brine sam za sebe, pusti me da guštam 200 na sat po Ilici, yolo. FREEEDOOOOM! 

 

A poslije smo si dobri kad se skupljaju dobrotvorni prilozi za liječenja, gradnju kuće, hranu, asfalt, kanalizaciju. Nema veze što nismo htjeli kurcem mrdnut da ne zarazimo pola grada, drugi su škrti šupci jer ne daju lovu. 

PSN: DrskaBitanga, Xbox: MalaBitanga, Steam: Bitanga, Battle.net: Bitanga#2872, Uplay: DrskaBitanga, Origin: DrskaBitanga, Nintendo Switch Friend Code: SW-7419-2699-7478
6 godina
offline
Re: Hoćete li se cijepiti protiv Covida-19?
MrBlc kaže...

450 000 smrti više od prosjeka kao podatak ljudima ne znači previše jer nema konteksta.

 

Kad staviš u kontekst da je se prosječni broj smrti u EU kreće oko 5 milijuna, dobiješ podatak da je povećanje u odnosu na prosjek oko 9%, što je ljudima razumljiviji podatak, pogotovo u usporedbi da teža sezona gripe zna uzrokovati rast od oko 5-6% iznad prosjeka.

 9% UZ PREVENTATIVNE MJERE KOJE SU DO SADA ODRADENE

Veoma, veoma bitna stavka. Nisam jos u zivotu dozivio "tezu gripu" koja je zatvarala i limitirala okupljanja i u kojoj su ljudi nosili maske gdje god su isli.

6% veca smrtnost uz nikakve prevencije izuzev dobrovoljnog cijepljenja vs 9% veca smrtnost bez javnih okupljanja u bilokakvim prostorima, aktivno nosenje maske i bez cjepiva.

Eto ti kontekst, slobodni si daj truda sada to izvaditi iz konteksta i izmisliti neku varijantu koja ce opravdati radikalna videnja svijeta anti-vaxxxera.

15 godina
offline
Hoćete li se cijepiti protiv Covida-19?

Nekom je i dalje teško razumjeti da nije isto 5-6% veća smrtnost (npr. od gripe) u siječnju i veljači, od 5-6% veće smrtnosti kroz svaki mjesec u godini.

A i to nisu stvarne brojke, u tekstu se spominju brojke koje su puno veće, i nisu za cijelu godinu nego od ožujka do studenoga, a znamo da je najveća smrtnost baš u mjesecima koji nedostaju.

 

No, i dalje ne odgovara na pitanje od čega su ti ljudi umrli, možda od ugruška jer su bili zatvoreni u kući i samo ležali pred netflixom.

PSN: DrskaBitanga, Xbox: MalaBitanga, Steam: Bitanga, Battle.net: Bitanga#2872, Uplay: DrskaBitanga, Origin: DrskaBitanga, Nintendo Switch Friend Code: SW-7419-2699-7478
Poruka je uređivana zadnji put sri 17.2.2021 15:02 (Bitanga).
Moj PC  
1 0 hvala 0
15 godina
odjavljen
offline
Re: Hoćete li se cijepiti protiv Covida-19?
sexytoiletpaper kaže...

9% UZ PREVENTATIVNE MJERE KOJE SU DO SADA ODRADENE
Veoma, veoma bitna stavka. Nisam jos u zivotu dozivio "tezu gripu" koja je zatvarala i limitirala okupljanja i u kojoj su ljudi nosili maske gdje god su isli.
6% veca smrtnost uz nikakve prevencije izuzev dobrovoljnog cijepljenja vs 9% veca smrtnost bez javnih okupljanja u bilokakvim prostorima, aktivno nosenje maske i bez cjepiva.
Eto ti kontekst, slobodni si daj truda sada to izvaditi iz konteksta i izmisliti neku varijantu koja ce opravdati radikalna videnja svijeta anti-vaxxxera.

Koji je tvoj problem?

 

Da li je 9% puno? Naravno da je, nisam ni napisao da nije. 

 

Bi li bilo više bez apsolutno ikakvih mjera? Vjerojatno značajno više, nisam ni napisao drugačije.

 

Da li čovjeku koji nema pojma koliko inače prosječno godišnje na razini EU umire ljudi znači išta broj od 450 000? Apsolutno ništa. Ljudi su općenito jako loši u percepciji velikih brojeva.

 

 

Ali ne, ti bi pukao da ne spomeneš antivaxere. Jedino ne znam da li si zlonamjeran ili su uzroci benignije prirode. Doduše to se pitam i za antivaxere, kao i za sve druge skupine koje prihvaćaju tvrdnje bez znanstvenih dokaza ili barem jakih indicija, a sugovornika će radije etiketirati nego voditi argumentiranu raspravu.

Privatne poruke su za privatne razgovore. Ne odgovaram na općenita pitanja vezana uz neku temu.
15 godina
odjavljen
offline
Re: Hoćete li se cijepiti protiv Covida-19?
Bitanga kaže...

Nekom je i dalje teško razumjeti da nije isto 5-6% veća smrtnost u siječnju i veljači, od 5-6% veće smrtnosti kroz svaki mjesec u godini.

A i to nisu stvarne brojke, u tekstu se spominju brojke koje su puno veće, i nisu za cijelu godinu nego od ožujka do studenoga, a znamo da je najveća smrtnost baš u mjesecima koji nedostaju.

 

No, i dalje ne odgovara na pitanje od čega su ti ljudi umrli, možda od ugruška jer su bili zatvoreni u kući i samo ležali pred netflixom.

Gledao sam otprilike koliko najgora godina odstupa od prosjeka na godišnjoj razini, ne na mjesečnoj dok traje najgori period. 

Privatne poruke su za privatne razgovore. Ne odgovaram na općenita pitanja vezana uz neku temu.
15 godina
offline
Re: Hoćete li se cijepiti protiv Covida-19?
MrBlc kaže...
Bitanga kaže...

Nekom je i dalje teško razumjeti da nije isto 5-6% veća smrtnost u siječnju i veljači, od 5-6% veće smrtnosti kroz svaki mjesec u godini.

A i to nisu stvarne brojke, u tekstu se spominju brojke koje su puno veće, i nisu za cijelu godinu nego od ožujka do studenoga, a znamo da je najveća smrtnost baš u mjesecima koji nedostaju.

 

No, i dalje ne odgovara na pitanje od čega su ti ljudi umrli, možda od ugruška jer su bili zatvoreni u kući i samo ležali pred netflixom.

Gledao sam otprilike koliko najgora godina odstupa od prosjeka na godišnjoj razini, ne na mjesečnoj dok traje najgori period. 

 

Ma ok, nisam mislio na tebe, nego općenito kad se rade usporedbe s gripom. Nije isto sezonska bolest koja se niti ne stigne proširiti prije nego se stiša, od ovog virusa koji ne poznaje godišnja doba.

Da, zna biti u bolnicama kaos i kad vlada gripa, ali gripa vlada mjesec, dva i nestane + postoje cjepiva.

 

Ovdje postoje statistike malo niže (excess mortality - deviation in mortality from the expected level). U usporedbi sa 2019 godinom se vidi drastični porast, a i 2021 godina je krenula strmo prema gore.

https://www.euromomo.eu/graphs-and-maps/

 

Naravno da je to sve teško uspoređivati, jer nisu ni sve zemlje jednake, ni jednako naseljene, niti je isto jel živiš u manjem gradiću / selu ili gusto naseljenom središtu velegrada i sl. Svako ima neke svoje životne priče.

Meni su statistike zanimljive, bez obzira na životne filozofije pojedinaca. Bilo bi ih zanimljivo vidjeti kakve bi bile bez lockdowna.

PSN: DrskaBitanga, Xbox: MalaBitanga, Steam: Bitanga, Battle.net: Bitanga#2872, Uplay: DrskaBitanga, Origin: DrskaBitanga, Nintendo Switch Friend Code: SW-7419-2699-7478
6 godina
offline
Re: Hoćete li se cijepiti protiv Covida-19?
MrBlc kaže...
sexytoiletpaper kaže...

9% UZ PREVENTATIVNE MJERE KOJE SU DO SADA ODRADENE
Veoma, veoma bitna stavka. Nisam jos u zivotu dozivio "tezu gripu" koja je zatvarala i limitirala okupljanja i u kojoj su ljudi nosili maske gdje god su isli.
6% veca smrtnost uz nikakve prevencije izuzev dobrovoljnog cijepljenja vs 9% veca smrtnost bez javnih okupljanja u bilokakvim prostorima, aktivno nosenje maske i bez cjepiva.
Eto ti kontekst, slobodni si daj truda sada to izvaditi iz konteksta i izmisliti neku varijantu koja ce opravdati radikalna videnja svijeta anti-vaxxxera.

Koji je tvoj problem?

 

Da li je 9% puno? Naravno da je, nisam ni napisao da nije. 

 

Bi li bilo više bez apsolutno ikakvih mjera? Vjerojatno značajno više, nisam ni napisao drugačije.

 

Da li čovjeku koji nema pojma koliko inače prosječno godišnje na razini EU umire ljudi znači išta broj od 450 000? Apsolutno ništa. Ljudi su općenito jako loši u percepciji velikih brojeva.

 

 

Ali ne, ti bi pukao da ne spomeneš antivaxere. Jedino ne znam da li si zlonamjeran ili su uzroci benignije prirode. Doduše to se pitam i za antivaxere, kao i za sve druge skupine koje prihvaćaju tvrdnje bez znanstvenih dokaza ili barem jakih indicija, a sugovornika će radije etiketirati nego voditi argumentiranu raspravu.

 A tko to prihvaca tvrdnje bez znanstvenih izvora, ili znanstvenih izvora koje karakteriziraju kao "moje istrazivanje" i generalno se odnosi na video ili dva koje naprave ili odstojanja u znanstvenom konzensusu (npr. pedagog koji radi u bolnici, okarakteriziran kao "fantastican doktor") ili nemaju nikakvu znanstvenu potporu, edukaciju niti logiku. Kako bi ti nazvao ljude koji pripadaju takvoj skupini razmisljanja? Jel bi ih zvao poimenice ili jednom rijecju koja moze okarakterizirati veliki broj ljudi koji se ponasa unutar tih granica?

Ja smatram da sam dao veoma snazan argument za nastavak daljnjih mjera, a to je da unatoc mjerama opreza, smrtnost je veca nego u zadnjih X godina i veliki dio iste se svaljuje na tu bolest.

I daj mi objasni kako ne biti frustriran kada si naoko okruzen ljudima koji unatoc svim dokazima ZAHTIJEVAJU da se ide drugim smjerom, smjerom koji bi ubio daleko vise ljudi, a poznavajuci drzavu u kojoj zivimo i stereotipican odnos politickog opredjeljenja i vjerskog opredjeljenja, smatraju sebe velikim krscanima koji smatraju da je bitnije da oni odu na koncert/pivu/kavu/koji god kurac, nego da imamo manji broj smrti na kraju pandemije?

Ocekivanja su standardno licemjerna, jedna strana bi trebala biti znanstveno orijentirana, opustena i spremna razgovarati vec godinu dana o bolesti sa ljudima koji ni nakon godinu dana nisu uspijeli razumijeti osnove, dok druga strana moze siroko, bez reperkusija siriti dezinformacije, vrijedati i krsiti iste mjere koje ih potencijalno drze na zivotu dok istovremeno idu usprkos moralima koje smatraju korijenom njihove "kulture".

Zajebi, ako ce se ANTIVAXXERI  ponasati neuljudno, kao sto su se ponasali od 3. mjeseca prosle godine, i propragirati ideologiju koja bi donjela povecanjem smrtnosti, onda je vrijeme da poberu i davno zasluzenu šamar tu i tamo.

Poruka je uređivana zadnji put sri 17.2.2021 15:28 (sexytoiletpaper).
11 godina
neaktivan
offline
Hoćete li se cijepiti protiv Covida-19?

Jednaki broj bi ih umro sa kvazi polumjerama ili bez njih... 

Moj PC  
3 5 hvala 0
15 godina
offline
Re: Hoćete li se cijepiti protiv Covida-19?
Horatio_Hornblower kaže...

Jednaki broj bi ih umro sa kvazi polumjerama ili bez njih... 

 

Čim pandemija dulje traje i čim se više ljudi zarazi to se ta dva broja sve više izjednačavaju. No i dalje nisu svi Europljani bili zaraženi. Tako da ta dva broja još nisu jednaka.

A čim dulje traje onda dolazi i kontraefekt, depresije, siromaštvo itd. Nadamo se da ipak neće trajati dovoljno dugo da se svi zaraze, ali sudeći po imbecilnim komentarima nisam previše optimističan.

PSN: DrskaBitanga, Xbox: MalaBitanga, Steam: Bitanga, Battle.net: Bitanga#2872, Uplay: DrskaBitanga, Origin: DrskaBitanga, Nintendo Switch Friend Code: SW-7419-2699-7478
14 godina
offline
Re: Hoćete li se cijepiti protiv Covida-19?
Horatio_Hornblower kaže...

Problem je sto je to u modernom dobu skoro pa nemoguce...  A na 500 000 000 450 000 je skoro pa nista...  0.001 ako se ne varam

 

Znači ideš uspoređovati porast smrti u odnosu na populaciju.

Kad vidim ovakve komentare na bug.hr nije mi dobro. Elementarno razumjevanje statistike. Daleko sam ja od velikog matematičara/statističara ali ovo mi je nekako osnova. Ne statistike već razmišljanja.

Kako tek oni polupismeni razmišljaju.

Ne pišem ovo radi vrijeđanja već zato jer je relevantno.

 

I onda još stručno epidemiološki/znastveno objašnjavaš "Jednaki broj bi ih umro sa kvazi polumjerama ili bez njih... "

 

Strašno

Poruka je uređivana zadnji put sri 17.2.2021 16:49 (CroDexter).
5 godina
offline
Re: Hoćete li se cijepiti protiv Covida-19?
Aldo kaže...
Al Crane kaže...
lmutak kaže...

Nije moj komentar ali je zanimljiv!

 

 

U slučaju cijepljenja: Biti ću oslobođen nositi masku? NE. Restorani i lokali ponovo se otvaraju i normalno rade? NE. Stiče se imunost na kovid? Ne zna se! Prestajemo biti zarazni za druge? Ne zna se. Ako cijepimo svu djecu, počinje li škola normalno? NE. Zaustavlja se socijalno distanciranje? NE. Cijepimo li se i djeda i ja, možemo li se zagrliti? NE. Hoće li procjepljenje ponovo otvoriti kina, kazališta i stadione? NE. Hoće li se cijepljeni moći okupiti? NE. Koja je stvarna korist cijepljenja? Virus vas neće ubiti. Jeste li sigurni da me cjepivo neće ubiti ili osakatiti? NE. Sustav nadzora nuspojava funkcionira? NE. Obeštečenje u slučaju negativnih nuspojava snositi će proizvođač, dobavljač? NE. Statistički gledano, virus me ionako ne bi ubio … Zašto bih se trebao cijepiti? Za zaštitu drugih. Dakle, ako se cijepim, jesu li drugi 100% sigurni da ih neću zaraziti? NE. Pa koja je onda svrha cijelog ovog svjetskog cirkusa? Vi ste teoretičar zavjere!

 

 

 
E. Nemoj nosit gaće nego šupak namači gdje stigneš i zajebi antibiotike, higijena ti je jedna ogromna bjelosvjetska zavjera a može umret samo neki tamo bakutaner.

 Jesi li ti to upravo usporedio nužnost nošenja gaća s nošenjem maske? Cijela ova parada "misli na druge" bi se zapravo trebala zvati "misli na sebe". Imutak je apsolutno u pravu, samo ste vi ostali prezadojeni i prezasrani od smrtnog straha za sebe osobno da vidite o cemu se tu radi. I nemoj mi sad poceti s babama i đedovima, jer ja tebi mogu poceti s djecom i mladima koji ce zbog 5 godina ovog sranja postati trajno psihicki ostecena. Da, dobro si procitao, 5 godina ce ovo sranje najmanje trajati. A za dalje vec imaju razrađenu igru... samo se ceka neki novi...

 
Jesam. Na koju stranu ne izlaze patogeni mikroorganizmi? Žuljaju li te gaće koliko i maskica, ograničavaju li ti ljucka prava i slobode?
Đeca, trajno psihički oštećena, zbog antiepidemijskih mjera?  Kako se zove taj poremećaj, tko ga je diagnosticirao?
5 godina? Ne, taj virus će ostat trajno među nama kao i gripa, ili HIV, npr.
Pa istina, "oni" (ima čak i naziv za njih - epidemiolozi) imaju razrađenu igru - neće sad virusi prestat mutirat ili iskakat iz permafrosta jer eto to ne odgovara nekim dilkanima.

Svi smo čuli da će milijun majmuna koji lupaju o milijun pisaćih strojeva na kraju reproducirati cjelokupna Shakespeareova djela. Sada, zahvaljujući Internetu, znamo da to nije istina. - R. Wilensky
Poruka je uređivana zadnji put sri 17.2.2021 17:01 (Al Crane).
8 godina
offline
Hoćete li se cijepiti protiv Covida-19?
Horatio_Hornblower kaže...

Jednaki broj bi ih umro sa kvazi polumjerama ili bez njih... 

 

najbizarije, ali tako je. ovoliko šaranje s mjerama u cijelom svijetu i većinom bez ikakvih vidljivih rezultata samo pokazuje koliko epidemiološka struka ili ne zna ili je kriminalno nepripremljena za epidemiju respiratornog virusa kakvi svake zime haraju po svijetu. reci zidaru da zida zid, uzet će žlicu, mort, ciglu i zidat. uzmi epidemiologa da hendla epidemiju, neće imat pojma što treba radit, kao što vidimo. neki zatvarju sve, neki djelomično, neki ništa i opet nemamo nikakav vidljiv uzorak što od toga djejuje a što ne. zemlje sa LD nemaju ništa bolje razultate nego zemlje bez njega. kako to, kako to, ali epidemiolog je rekao da će to dati rezultate.

trebalo je jednostavno uvest restrikcije prema bolnicama, staračkim domovima i posebno prema rizičnoj populaciji. ostali, nerizični, radite šta hoćete. virus se ionako neće i ne može nikako zaustaviti, a prema brojevima od prosinca do danas, uz mjere koje većina privatno uopće ne poštuje, nije bilo nikakvog povećanja smrti niti zatrpavanja bolnica, već obratno.

imamo nesretnu baniju s potresom gdje su mjere bile zadnja rupa na svirali, pa nema kamiona s mrtvima niti raspada sustava po odjelima.

imali smo blagdane, gdje se ogromna većina stanovništva privatno družila na sve strane i opet nema povećanja.

ali zato imamo stožer koji propisuje jedno, a sam privatno radi drugo. ako oni smatraju da se mjere mogu kršiti, onda te mjere niti ne vrijede ništa. da se ja smrtno bojim virusa i donesem mjere kakve vidimo, nema toga Boga koji bi me dovukao na sprovod Tuđmanu ili ispred katedrale na misu. ali eto, stožeraši i ravnokoronaši se toliko boje virusa da ih za to uopće nije briga. jebe lud zbunjenog, a ja bi kao trebao "štititi druge". kako da ne. onaj tko je rizičan neka se pobrine za sebe, neka bude doma, na viksi, gdje god hoće, moje je da mu ne kašljem po licu i da se držim dalje od njega i to ću raditi i dalje, ali da ću zato smrdit doma jer je rizčnom bolje da ne izlazi, e taj film nećemo gledat.

 

Poruka je uređivana zadnji put sri 17.2.2021 17:06 (bruno1026).
 
3 5 hvala 1
5 godina
offline
Re: Hoćete li se cijepiti protiv Covida-19?
Horatio_Hornblower kaže...

Jednaki broj bi ih umro sa kvazi polumjerama ili bez njih... 

 


The U.S. could have prevented roughly 36,000 deaths from COVID-19 if broad social distancing measures had been put in place just one week earlier in March, according to an analysis from Columbia University.
https://www.npr.org/sections/coronavirus-live-updates/2020/05/21/860077940/u-s-could-have-saved-36-000-lives-if-social-distancing-started-1-week-earlier-st

The report by Columbia University Earth Institute’s National Center for Disaster Preparedness, entitled “130,000 – 210,000 Avoidable COVID-19 Deaths — and Counting — in the U.S.,” compares the U.S. death toll and policy response to six similarly high-income countries: South Korea, Japan, Germany, Australia, France, and Canada.

The new report suggests that if the U.S. followed similar policies and protocols as the six nations, such as building sufficient testing capabilities, enacting earlier lockdowns, issuing a national mask-wearing mandate, and providing federal guidance on social distancing, it could have avoided at least 130,000 and potentially as many as 210,000 COVID-19 deaths.

https://blogs.ei.columbia.edu/2020/10/22/covid-19-response-avoidable-deaths/

Svi smo čuli da će milijun majmuna koji lupaju o milijun pisaćih strojeva na kraju reproducirati cjelokupna Shakespeareova djela. Sada, zahvaljujući Internetu, znamo da to nije istina. - R. Wilensky
15 godina
offline
Re: Hoćete li se cijepiti protiv Covida-19?
bruno1026 kaže...
Horatio_Hornblower kaže...

Jednaki broj bi ih umro sa kvazi polumjerama ili bez njih... 

 

najbizarije, ali tako je. ovoliko šaranje s mjerama u cijelom svijetu i većinom bez ikakvih vidljivih rezultata samo pokazuje koliko epidemiološka struka ili ne zna ili je kriminalno nepripremljena za epidemiju respiratornog virusa kakvi svake zime haraju po svijetu. reci zidaru da zida zid, uzet će žlicu, mort, ciglu i zidat. uzmi epidemiologa da hendla epidemiju, neće imat pojma što treba radit, kao što vidimo. neki zatvarju sve, neki djelomično, neki ništa i opet nemamo nikakav vidljiv uzorak što od toga djejuje a što ne. zemlje sa LD nemaju ništa bolje razultate nego zemlje bez njega. kako to, kako to, ali epidemiolog je rekao da će to dati rezultate.

trebalo je jednostavno uvest restrikcije prema bolnicama, staračkim domovima i posebno prema rizičnoj populaciji. ostali, nerizični, radite šta hoćete. virus se ionako neće i ne može nikako zaustaviti, a prema brojevima od prosinca do danas, uz mjere koje većina privatno uopće ne poštuje, nije bilo nikakvog povećanja smrti niti zatrpavanja bolnica, već obratno.

imamo nesretnu baniju s potresom gdje su mjere bile zadnja rupa na svirali, pa nema kamiona s mrtvima niti raspada sustava po odjelima.

imali smo blagdane, gdje se ogromna većina stanovništva privatno družila na sve strane i opet nema povećanja.

ali zato imamo stožer koji propisuje jedno, a sam privatno radi drugo. ako oni smatraju da se mjere mogu kršiti, onda te mjere niti ne vrijede ništa. da se ja smrtno bojim virusa i donesem mjere kakve vidimo, nema toga Boga koji bi me dovukao na sprovod Tuđmanu ili ispred katedrale na misu. ali eto, stožeraši i ravnokoronaši se toliko boje virusa da ih za to uopće nije briga. jebe lud zbunjenog, a ja bi kao trebao "štititi druge". kako da ne. onaj tko je rizičan neka se pobrine za sebe, neka bude doma, na viksi, gdje god hoće, moje je da mu ne kašljem po licu i da se držim dalje od njega i to ću raditi i dalje, ali da ću zato smrdit doma jer je rizčnom bolje da ne izlazi, e taj film nećemo gledat.

 

 

Tko ti brani da izlaziš van :-) 

PSN: DrskaBitanga, Xbox: MalaBitanga, Steam: Bitanga, Battle.net: Bitanga#2872, Uplay: DrskaBitanga, Origin: DrskaBitanga, Nintendo Switch Friend Code: SW-7419-2699-7478
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice