Hoćete li se cijepiti protiv Covida-19? zaključana tema

poruka: 8.530
|
čitano: 942.454
|
moderatori: vincimus
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
Ovo je tema za komentiranje sadržaja Bug.hr portala. U nastavku se nalaze komentari na "Hoćete li se cijepiti protiv Covida-19?".
13 godina
offline
Re: Hoćete li se cijepiti protiv Covida-19?
kameni_zg kaže...
Xanzzu kaže...

 

Daljnja rasprava tu nebi niti bila produktivna. Ja donosim odluke na osnovu svog mišljenja, on na osnovu svog itd. Ako smo racionalni ljudi onda na naše zaključke najivše utječu izjave znanstvenika - stručnjaka, koji daleko više znaju o tematici i prema tome mogu donjeti i bolji zaključak. Ali opet, ako ja dam recimo mišljenje dr. Đikića, netko će staviti mišljenje nekog doktora koji tvrdi da cjepivo možda može uzrokovati neplodnost i tako u krug.

 

Na kraju ako je generalni stav svjetske zajednice, koja se sastoji o prominentnih stučnjaka iz cijeloga svjeta, svjetskih vlada i svjetskih medija da je veći rizik virus od ciljepljenja, onda je to valjda tako.

Ako netko ne misli tako onda vjeruje da ili zna više od svih stučnjaka koji navode suprotno, ili da su svi stručnjaci koji to javno tvrde (ili barem većina) nekako potplaćeni ili ucjenjeni, pa eto sad riskiraju tuđe živote, svoju poziciju i svoj ugled. Također svjetske vlade i svjetski mediji. E to je za mene veća mentalna gimnastika.

 

Što se mene osobno tiče shvaćati takve stavove ozbiljno se uopće ne isplati. Jer ako urota stvarno postoji na toj razini onda će novci otići puno lakše nego sada, a ono nešto će ti staviti u hranu, u vodu za piće, u zrak, nećeš ni znati što se dogodilo. Urota na toj razini ne treba tvoje znanje, dopuštenje, odobravanje, i uopće mi nije zašto ljudi misle suprotno (a očito misle). 

 

Ali eto svi smo mi ljudi pa na kraju sami ocjenjujemo vrijednost svog mišljenja i značaju u društvu gdje nas ima 7 milijardi, i svi smo skloni to precjeniti.

 

Jasno, zato sam i sam protiv takvih gluposti, ali sam isto tako protiv onih koji tvrde!!! i znaju!!! vec sada da je cjepivo sigurno, makar ista ta struka na koju se pozivaju kaze da se ne moze znati, ne dok se ne zavrsi testiranje. Zajebite jutarnji i indexe i informirajte se na pfizer.com.

Jedno je preporuka za cijepit se pa makar cjepivo nije testirano do kraja (mogu razumjeti - jer gle u kojem smo sranju) a skroz drugo je tvrditi da je cjepivo sigurno (ne mogu razumjeti) - a to je ono sto vecina tu radi.

 

A ovo kaj se tice urota, ne moras meni to objasnjavat sve ja to kuzim, al se ne bavim s tim.

krivi link, za većinu ide Modernino.. Pfizer samo za ugrožene i zdravstvene djelatnike

 

"Bez tri godine ne možemo biti sigurni da je neki lijek ili cjepivo sto posto učinkovit ili neškodljiv", odgovorila je Markotić.

13 godina
offline
Re: Hoćete li se cijepiti protiv Covida-19?
Ne želim se cijepiti ali vjerojatno ću biti prisiljen nekako.
 
0 0 hvala 0
3 godine
protjeran
offline
Re: Hoćete li se cijepiti protiv Covida-19?
Entry Point kaže...

Cijepivo je prošlo kroz sve faze propisano za lijek/cijepivo. Pokazalo se sigurnim i efektivnim. Dalje će se pratiti i analizirati sigurnost, što je STANDARDNA praksa kod svakog lijeka/cijepiva dokle god je na tržištu.

 

Da, ekonomija je imala veliki udio u tome. Bez zdravih ljudi nema zdrave ekonomije, što pojedinici ovdje ne shvaćaju, jer misle da je ekonomija neko mitsko biće koje treba spašavati prvo.

 

Nuspojave imaju svi lijekovi. Neki svakodnevni koje možeš bez recepta kupiti i koje sigurno koristiš imaju gore nuspojave nego ovo cijepivo. Sve je to igra statistike i genetike.

 

Stariji ljudi se cijepe bez pitanja. Cijepili su se oni protiv svega i tu su. Samo mlađe generacije mlatimudana imaju nešto pametno za reći jer eto, imaju internet, što je = phD.

 

Sad tko se želi nek se cijepi, tko ne želi nek se ne žali kasnije ako mu genetska lutrija podijeli loše karte.

 

Ja sam se javio svojem doktoru nek me stavi na popis. Sad, pošto je to rvacka, očekujem da ću možda doći na red tamo početkom 2022. Ali da mogu danas bi.

 Do kraja lipnja mislim da bi trebalo stići dovoljno doza za sve, a računaj da se dio njih neće cijepiti tak da vjerujem da ćeš već prije lipnja biti na redu. Izrael je uspio u tri tjedna skoro 2 milijuna ljudi cijepit. Tak da i naši kakvi god jesu, odradit će i to. Sigurno bi i sad bilo par % stanovništva cijepljeno da nam stižu veće količine doza.

10 godina
offline
Re: Hoćete li se cijepiti protiv Covida-19?
5220 kaže...
Ne želim se cijepiti ali vjerojatno ću biti prisiljen nekako.

Ako pruzas 0 otpora sili onda da, hoces.

Battlelog: D3lBoy-00
12 godina
offline
Re: Hoćete li se cijepiti protiv Covida-19?
Entry Point kaže...

Cijepivo je prošlo kroz sve faze propisano za lijek/cijepivo. Pokazalo se sigurnim i efektivnim. Dalje će se pratiti i analizirati sigurnost, što je STANDARDNA praksa kod svakog lijeka/cijepiva dokle god je na tržištu.

 

Da, ekonomija je imala veliki udio u tome. Bez zdravih ljudi nema zdrave ekonomije, što pojedinici ovdje ne shvaćaju, jer misle da je ekonomija neko mitsko biće koje treba spašavati prvo.

 

Nuspojave imaju svi lijekovi. Neki svakodnevni koje možeš bez recepta kupiti i koje sigurno koristiš imaju gore nuspojave nego ovo cijepivo. Sve je to igra statistike i genetike.

 

Stariji ljudi se cijepe bez pitanja. Cijepili su se oni protiv svega i tu su. Samo mlađe generacije mlatimudana imaju nešto pametno za reći jer eto, imaju internet, što je = phD.

 

Sad tko se želi nek se cijepi, tko ne želi nek se ne žali kasnije ako mu genetska lutrija podijeli loše karte.

 

Ja sam se javio svojem doktoru nek me stavi na popis. Sad, pošto je to rvacka, očekujem da ću možda doći na red tamo početkom 2022. Ali da mogu danas bi.

 

Sorry ali ovo je opet krivo, prve 3 recenice su ti sve 3 krive...

 

Mogao bih ti sad zaljepit linkove da "dokazem" svoju poantu, ali fakat nemam vremena za ta sranja niti mi je to cilj, ali ovo kaj ti i takvi poput tebe pisu je jednako sirenje dezinformacija kao i ovi kaj prcaju o 5g i cipiranjima. Nemoj se zavaravati, no jednako je opasno.

 

Pod hitno se mani jutarnjeg, indexa, i facebooka, imas sve na official stranicama europske unije a i developera cjepiva... taj proces odobravanja cjepiva je relevantan i za hrvatsku pa procitaj tamo...

 

hint: google search "how does an eu regulator approve a vaccine" i drzati se official informacija na "ema.europa.eu".

Try and fail, but never fail to try.
Poruka je uređivana zadnji put ned 10.1.2021 14:22 (kameni_zg).
16 godina
neaktivan
offline
Hoćete li se cijepiti protiv Covida-19?

Na jednoj strani imamo najgluplje od najglupljih, američke rednecke i hillbillyje, koji se boje cjepiva kojim ih Židovi hoće čipirati, a na drugoj ti isti Židovi, najuspješnija država i nacija (pustimo sad politiku), pod hitno cijepi sve svoje građane.

https://www.jutarnji.hr/vijesti/svijet/izrael-uveo-drasticni-lockdown-do-kraja-ozujka-cijepit-ce-sve-odrasle-stanovnike-15041720

 

Židovi su izgleda glupi do bola kad puše te priče da je korona opasna i prihvaćaju lockdown, a usput i mazohisti, poput onih pilota što su chemtrailsima zaprašivali vlastite familije.

Imamo nova kola radi dojma, imamo stav kad nemamo pojma...
 
3 1 hvala 0
10 godina
offline
Re: Hoćete li se cijepiti protiv Covida-19?
kameni_zg kaže...

Sorry ali ovo je opet krivo, prve 3 recenice su ti sve 3 krive...

 

Mogao bih ti sad zaljepit linkove da "dokazem" svoju poantu, ali fakat nemam vremena za ta sranja niti mi je to cilj, ali ovo kaj ti i takvi poput tebe pisu je jednako sirenje dezinformacija kao i ovi kaj prcaju o 5g i cipiranjima. Nemoj se zavaravati, no jednako je opasno.

 

Pod hitno se mani jutarnjeg, indexa, i facebooka, imas sve na official stranicama europske unije a i developera cjepiva... taj proces odobravanja cjepiva je relevantan i za hrvatsku pa procitaj tamo...

 

hint: google search "how does an eu regulator approve a vaccine" i drzati se official informacija na "ema.europa.eu".

 Okej dr. "sać' ja tebi zalijepit linkove pa'š ti vidjet koliko sam ja pametan"...

 

Uuuuh google hint. Prava odlika đinijusa 21 stoljeća. Nema što.

Nadglednik dina
12 godina
offline
Re: Hoćete li se cijepiti protiv Covida-19?

Haha Entry, pa nisam ja taj koji je zapoceo sa "Samo mlađe generacije mlatimudana imaju nešto pametno za reći jer eto, imaju internet, što je = phD." (btw dosta jadna osuda i cesto prvo i jedino oruzje kad se ne slazes s necijom narativom)

 

Ti si informiranje na internetu svrstao odmah kao u nesto lose, i kuzim zasto, no problem ne nastaje kada se osoba informira na internetu, nego nastaje tad kad informacije uzima od kojekakvih neprovjerenih izvora. Zasto je informiranje na internetu lose ako informacije uzimas direktno od regulatora i developera cjepiva?

 

Tvoj post meni govori samo jedno - slijepo podrzavas vecinsku narativu, bez da si spreman saslusat druge. I kada ti se predlozi da odes na site europske unije da sam procitas neke stvari sam bez da ti ja pametujem (za sto si me svejedno prozvao makar nisam htio pametovat), ovo je tvoj najbolji odgovor koji si mogao napisati - ocekivano.

 

Koliko god si ti moj odgovor shvatio zlonamjernim (iz nekog razloga), napravi sam sebi uslugu i procitaj koja je to stvarna "STANDARDNA praksa" na koju se pozivas.

 

 

Try and fail, but never fail to try.
10 godina
offline
Re: Hoćete li se cijepiti protiv Covida-19?
kameni_zg kaže...

Haha Entry, pa nisam ja taj koji je zapoceo sa "Samo mlađe generacije mlatimudana imaju nešto pametno za reći jer eto, imaju internet, što je = phD." (btw dosta jadna osuda i cesto prvo i jedino oruzje kad se ne slazes s necijom narativom)

 

Ti si informiranje na internetu svrstao odmah kao u nesto lose, i kuzim zasto, no problem ne nastaje kada se osoba informira na internetu, nego nastaje tad kad informacije uzima od kojekakvih neprovjerenih izvora. Zasto je informiranje na internetu lose ako informacije uzimas direktno od regulatora i developera cjepiva?

 

Tvoj post meni govori samo jedno - slijepo podrzavas vecinsku narativu, bez da si spreman saslusat druge. I kada ti se predlozi da odes na site europske unije da sam procitas neke stvari sam bez da ti ja pametujem (za sto si me svejedno prozvao makar nisam htio pametovat), ovo je tvoj najbolji odgovor koji si mogao napisati - ocekivano.

 

Koliko god si ti moj odgovor shvatio zlonamjernim (iz nekog razloga), napravi sam sebi uslugu i procitaj koja je to stvarna "STANDARDNA praksa" na koju se pozivas.

 

 

 Imaš već 2 članka na bug-u od čovjeka (doktora) koji ipak zna o čemu priča. Imaš još dosta analiza cijepiva koje potvrđuju sigurnost. Ja vjerujem stručnjacima jer i sam znam što je znanstvena metoda.

 

Da, i dalje je standardna praksa pratiti lijek, nuspojave i slično kroz njegov životni vijek na tržištu.

Nadglednik dina
12 godina
offline
Re: Hoćete li se cijepiti protiv Covida-19?

Procitao oba clanka, skroz OK informacije. Procitao i ovdje u temi misljenja 2 doktora, ako se dobro sjecam jedan se planira cijepit cim mu bude ponudjeno, a drugi ce malo pricekati. Analize pratim iskljucivo na stranicama developera cjepiva. Ovi side linkovi mi znace otprilike isto koliko i clanak na "doznajemo" portalu.

 

Iako studija jos nije objavljena, cesto na stranicama developera cjepiva mos nac "first-hand" informacije o cjepivu i nuspojavama, i kazem po 100ti put da za sad sve izgleda ok.

 

Kada kazes "Da, i dalje je standardna praksa pratiti lijek, nuspojave i slično kroz njegov životni vijek na tržištu."

 

Jest to je tocno. Ali kada kazes ovak nekaj iz svojeg prijasnjeg posta:

"Cijepivo je prošlo kroz sve faze propisano za lijek/cijepivo. Pokazalo se sigurnim i efektivnim. Dalje će se pratiti i analizirati sigurnost, što je STANDARDNA praksa kod svakog lijeka/cijepiva dokle god je na tržištu."

 

E kad kazes tak nekaj za covid cjepivo, to je sirenje dezinformacija, jer da smo isli standardnom praksom pfizerovo cjepivo bar jos 2 godine nebi bilo poslano na odobrenje, a kamoli da bi se koristilo. Opet kazem, i nemoj me shvatit zlonamjerno ili da pametujem, sve ti to pise jako jednostavnim rijecima opisano na "ema.europa.eu". Jednostavno da cak i onaj mehanicar kojeg jadnog svi tu vrijedjate a ne znam jel imamo tu opce mehanicara?? lol, al i on bi to shvatio, eto toliko je jednostavno, no problem je kaj se ljudi ne drze provjerenih izvora.

 

Meni osobno ema.europa.eu ima jako transparentno sve obrazlozeno, i ne skriva se cinjenica da cjepivo nije islo kroz standardni put odobrenja, sve lijepo i sazeto pise.

 

Try and fail, but never fail to try.
Poruka je uređivana zadnji put ned 10.1.2021 18:42 (kameni_zg).
15 godina
online
Re: Hoćete li se cijepiti protiv Covida-19?
kameni_zg kaže...

Procitao oba clanka, skroz OK informacije. Procitao i ovdje u temi misljenja 2 doktora, ako se dobro sjecam jedan se planira cijepit cim mu bude ponudjeno, a drugi ce malo pricekati. Analize pratim iskljucivo na stranicama developera cjepiva. Ovi side linkovi mi znace otprilike isto koliko i clanak na "doznajemo" portalu.

 

Iako studija jos nije objavljena, cesto na stranicama developera cjepiva mos nac "first-hand" informacije o cjepivu i nuspojavama, i kazem po 100ti put da za sad sve izgleda ok.

 

Kada kazes "Da, i dalje je standardna praksa pratiti lijek, nuspojave i slično kroz njegov životni vijek na tržištu."

 

Jest to je tocno. Ali kada kazes ovak nekaj iz svojeg prijasnjeg posta:

"Cijepivo je prošlo kroz sve faze propisano za lijek/cijepivo. Pokazalo se sigurnim i efektivnim. Dalje će se pratiti i analizirati sigurnost, što je STANDARDNA praksa kod svakog lijeka/cijepiva dokle god je na tržištu."

 

E kad kazes tak nekaj za covid cjepivo, to je sirenje dezinformacija, jer da smo isli standardnom praksom pfizerovo cjepivo bar jos 2 godine nebi bilo poslano na odobrenje, a kamoli da bi se koristilo. Opet kazem, i nemoj me shvatit zlonamjerno ili da pametujem, sve ti to pise jako jednostavnim rijecima opisano na "ema.europa.eu". Jednostavno da cak i onaj mehanicar kojeg jadnog svi tu vrijedjate a ne znam jel imamo tu opce mehanicara?? lol, al i on bi to shvatio, eto toliko je jednostavno, no problem je kaj se ljudi ne drze provjerenih izvora.

 

Meni osobno ema.europa.eu ima jako transparentno sve obrazlozeno, i ne skriva se cinjenica da cjepivo nije islo kroz standardni put odobrenja, sve lijepo i sazeto pise.

 

 

Previše se opterećuješ. Kako tek u dućanu odlučuješ što ćeš kupiti. Ubit će te stres, a ne ni cjepivo ni covid :-)

Ja baš pojeo pola kutije domaćice od medenjaka. Nisam ni pročitao sastav, yolo :-)

PSN: DrskaBitanga, Xbox: MalaBitanga, Steam: Bitanga, Battle.net: Bitanga#2872, Uplay: DrskaBitanga, Origin: DrskaBitanga, Nintendo Switch Friend Code: SW-7419-2699-7478
Poruka je uređivana zadnji put ned 10.1.2021 19:10 (Bitanga).
12 godina
offline
Re: Hoćete li se cijepiti protiv Covida-19?
Visak kaže...

Na jednoj strani imamo najgluplje od najglupljih, američke rednecke i hillbillyje, koji se boje cjepiva kojim ih Židovi hoće čipirati, a na drugoj ti isti Židovi, najuspješnija država i nacija (pustimo sad politiku), pod hitno cijepi sve svoje građane.

https://www.jutarnji.hr/vijesti/svijet/izrael-uveo-drasticni-lockdown-do-kraja-ozujka-cijepit-ce-sve-odrasle-stanovnike-15041720

 

Židovi su izgleda glupi do bola kad puše te priče da je korona opasna i prihvaćaju lockdown, a usput i mazohisti, poput onih pilota što su chemtrailsima zaprašivali vlastite familije.

 Židovi se cijepe C vitaminom i onda lažu kako je cjepivo protiv korone, redneckima će dati ono koje izaziva sterilnost a muslimanima ono koje izaziva trenutnu smrt.

Piloti nisu znali što voze a oni sa zemlje što su svime upravljali unaprijed su uzeli protuotrov.

Božinović se cijepio u tri ruke.

 

 

 

12 godina
offline
Re: Hoćete li se cijepiti protiv Covida-19?

@Bitanga Haha, a mene si jucer kudio radi komparacija :-P

Di si bas domacicu smazao pola kutije, koliko bus tezi izaso iz ovoga svega? :-P

btw, hvala na brizi, stresa, za sada, jos nema, ali ovisno koliko dugo ce ovo sve jos trajat, mogo bi popizdit doma jer radio sam od doma i prije korone, i sada radim od doma, vikendom je bio ritual pobjec nekud a sad nemres ni to :-) mores, al izbjegavam..

Try and fail, but never fail to try.
Poruka je uređivana zadnji put ned 10.1.2021 19:38 (kameni_zg).
13 godina
offline
Re: Hoćete li se cijepiti protiv Covida-19?
kameni_zg kaže...

@Bitanga Haha, a mene si jucer kudio radi komparacija :-P

Di si bas domacicu smazao pola kutije, koliko bus tezi izaso iz ovoga svega? :-P

zato se i mora cijepiti, jer će zbog debljine biti u rizičnoj skupini 

14 godina
neaktivan
offline
Re: Hoćete li se cijepiti protiv Covida-19?
ministar kaže...

krivi link, za većinu ide Modernino.. Pfizer samo za ugrožene i zdravstvene djelatnike

 

"Bez tri godine ne možemo biti sigurni da je neki lijek ili cjepivo sto posto učinkovit ili neškodljiv", odgovorila je Markotić.

 Niti jedno cjepivo ili lijek nije 100% siguran ili učinkovit.

Standardi koji se prihvaćaju za sigurnost ljekova ovise o ozbiljnosti situacije.

Zato se određenim bolesnicima mogu dati eksperimentali lijekovi (https://www.mayoclinic.org/healthy-lifestyle/consumer-health/expert-answers/compassionate-use/faq-20058036).

Ako je netko recimo smrtno bolestan i umire ne znači mu puno dali je lijek 70% siguran ili 99.99%, i dali će mu nakon godinu dana od istog otpasti k*, ako postoji mogućnost da tih godinu dana još poživi a inače nebi. Nakon smrti nema više liječenja.

 

I tu je generalno mišljenje struke i vlade da je u ovom trenutku za opći dobrobit manji rizik dati cijepivo u ovoj fazi nego pustiti bolesti da nastavi svojim tjekom.

Što se duže pusti da hara to je veća šansa da pređe u nešto gore, nagli porast zaraženih, kolaps zdravstvenog sustava i ekonomije. I to je rizik bez da virus ne mutira u nešto puno gore, a što je više zaraženih to je i šansa za to veća. Tako je neovisno o tome dali je neko 100% imun i siguran od COVIDA isto opterećen i ugoržen zbog ovih par % ljudi koji se zaraze i kojima je potreba hospitalizacija, jer su resursi preusmjereni u tretiranju tih ljudi čime je općenito smanjena i otežana zdravstven skrb. 

 

Inače me osobno ne smeta ako se netko zbog svojih razloga ne želi cijepiti ili želi pričekati.

Problem je u promoviranju i zagovaranju mišljenja da je cijepivo opasnije od virusa, pa se su i oni koji bi se inače cijepili odgovoreni, a to ukuljučuje i najugroženije skupine koje imaju i najveći razlog da se cijepe.

I to nam svima skupa ne ide u prilog.

 

 

13 godina
offline
Re: Hoćete li se cijepiti protiv Covida-19?
Xanzzu kaže...
ministar kaže...

krivi link, za većinu ide Modernino.. Pfizer samo za ugrožene i zdravstvene djelatnike

 

"Bez tri godine ne možemo biti sigurni da je neki lijek ili cjepivo sto posto učinkovit ili neškodljiv", odgovorila je Markotić.

 Niti jedno cjepivo ili lijek nije 100% siguran ili učinkovit.

Standardi koji se prihvaćaju za sigurnost ljekova ovise o ozbiljnosti situacije.

Zato se određenim bolesnicima mogu dati eksperimentali lijekovi (https://www.mayoclinic.org/healthy-lifestyle/consumer-health/expert-answers/compassionate-use/faq-20058036).

Ako je netko recimo smrtno bolestan i umire ne znači mu puno dali je lijek 70% siguran ili 99.99%, i dali će mu nakon godinu dana od istog otpasti k*, ako postoji mogućnost da tih godinu dana još poživi a inače nebi. Nakon smrti nema više liječenja.

 

I tu je generalno mišljenje struke i vlade da je u ovom trenutku za opći dobrobit manji rizik dati cijepivo u ovoj fazi nego pustiti bolesti da nastavi svojim tjekom.

Što se duže pusti da hara to je veća šansa da pređe u nešto gore, nagli porast zaraženih, kolaps zdravstvenog sustava i ekonomije. I to je rizik bez da virus ne mutira u nešto puno gore, a što je više zaraženih to je i šansa za to veća. Tako je neovisno o tome dali je neko 100% imun i siguran od COVIDA isto opterećen i ugoržen zbog ovih par % ljudi koji se zaraze i kojima je potreba hospitalizacija, jer su resursi preusmjereni u tretiranju tih ljudi čime je općenito smanjena i otežana zdravstven skrb. 

 

Inače me osobno ne smeta ako se netko zbog svojih razloga ne želi cijepiti ili želi pričekati.

Problem je u promoviranju i zagovaranju mišljenja da je cijepivo opasnije od virusa, pa se su i oni koji bi se inače cijepili odgovoreni, a to ukuljučuje i najugroženije skupine koje imaju i najveći razlog da se cijepe.

I to nam svima skupa ne ide u prilog.

 

 

samo što to nitko od odgovornih/stručnih ne kaže tako, nego kaže: "gle, ja sam se cijepio i nije mi ništa, nema nikakvih nuspojava, cijepite se i vi" (a cijepio se prije 2 minute)

 

da se to predstavi na iskren način, vjerujem da bi više ljudi bilo zainteresirano za cijepljenje, nego je sada

12 godina
offline
Re: Hoćete li se cijepiti protiv Covida-19?

@Xanzzu

 

Bravo i hvala..., eto cijeli dan pokusavam ljudima skrenut pozornost na "ema.europa.eu", koja je doslovno napisala i objasnila isto kaj i ti, nebi vjerovao, u jos manjem tekstu od tebe. Fakat jednostavno za doc, procitat i razumjet - ali pojedncima je i to tesko...

 

Problem koji se ovdje javlja u ovoj temi je taj da kad neko napise da ce pricekati, odma se baca u isti kos sa antivaxerima, i javljaju se sa pretpostavkom: "da ali kada zavrsi i ta 3. faza testiranja naci ce se nesto drugo zasto se neces cijepiti!! internet pHD budalo!!!"

 

Oni hardcode antivaxeri ce iskoristit to kaj cjepivo nije istestirano do kraja ko neki argument, niti im 10 godina testiranja nebu dosta da promjene misljenje, to stoji, moje osobno misljenje je da su ti ljudi manjina.

 

Da se od pocetka krenulo transparentno a ne ovako ko Markoticka sa 25x izmjenjenim misljenjima, skepticnih nebi bilo toliko koliko ih ima sada.

Try and fail, but never fail to try.
15 godina
online
Re: Hoćete li se cijepiti protiv Covida-19?
ministar kaže...
kameni_zg kaže...

@Bitanga Haha, a mene si jucer kudio radi komparacija :-P

Di si bas domacicu smazao pola kutije, koliko bus tezi izaso iz ovoga svega? :-P

zato se i mora cijepiti, jer će zbog debljine biti u rizičnoj skupini 

 

Ja sam prebolio, temperaturica 10 dana. Susjed sportaš i kolegica maratonka isto tako. Znači da sam i ja super fit ;-)

 

PSN: DrskaBitanga, Xbox: MalaBitanga, Steam: Bitanga, Battle.net: Bitanga#2872, Uplay: DrskaBitanga, Origin: DrskaBitanga, Nintendo Switch Friend Code: SW-7419-2699-7478
Poruka je uređivana zadnji put ned 10.1.2021 21:55 (Bitanga).
14 godina
neaktivan
offline
Re: Hoćete li se cijepiti protiv Covida-19?
ministar kaže...

samo što to nitko od odgovornih/stručnih ne kaže tako, nego kaže: "gle, ja sam se cijepio i nije mi ništa, nema nikakvih nuspojava, cijepite se i vi" (a cijepio se prije 2 minute)

 

da se to predstavi na iskren način, vjerujem da bi više ljudi bilo zainteresirano za cijepljenje, nego je sada

Neke informacije moraš tražiti van najpopularnijih medija. Osobno već dugo vremena pratim rad dr. Đikića (kojeg ovdje stalno spominjem, ali s razlogom), pa ti eto preporučam i njegovo mišljenje. Ovdje na formumu recimo imaš dva odlična članka od Doc-a. Jutarnji i slično obično pišu na način kako bi održali promet i generirali najveći broj klikova, odnosno u skladu s prosječnim znanjem i shvaćanje generalne populacije koja ih čita.

 

13 godina
offline
Re: Hoćete li se cijepiti protiv Covida-19?
Xanzzu kaže...
ministar kaže...

samo što to nitko od odgovornih/stručnih ne kaže tako, nego kaže: "gle, ja sam se cijepio i nije mi ništa, nema nikakvih nuspojava, cijepite se i vi" (a cijepio se prije 2 minute)

 

da se to predstavi na iskren način, vjerujem da bi više ljudi bilo zainteresirano za cijepljenje, nego je sada

Neke informacije moraš tražiti van najpopularnijih medija. Osobno već dugo vremena pratim rad dr. Đikića (kojeg ovdje stalno spominjem, ali s razlogom), pa ti eto preporučam i njegovo mišljenje. Ovdje na formumu recimo imaš dva odlična članka od Doc-a. Jutarnji i slično obično pišu na način kako bi održali promet i generirali najveći broj klikova, odnosno u skladu s prosječnim znanjem i shvaćanje generalne populacije koja ih čita.

 

ma u redu to, ja kažem za ovo što nam se servira na TV-u i čime nas pokušavaju motivirati na cijepljenje

15 godina
online
Re: Hoćete li se cijepiti protiv Covida-19?
ministar kaže...

ma u redu to, ja kažem za ovo što nam se servira na TV-u i čime nas pokušavaju motivirati na cijepljenje

 

Sad kad se pokaže da je cijepivo sasvim ok, onda će krenut takve pričice "pa mogli ste nam to ljepše objasniti". Šta bi trebalo? Sjest sa svakim, popričat, uvjeravat, objašnjavat, citirat svakom linkove? Nema tu pomoći.

I onda je uvijek ultimativno pitanje, a što za 5 godina? A što ako obolim za 10 godina? A dugoročne posljedice?! Što ako umrem za 50 godina?!?! 

Ili ko onaj što je pitao Doc-a jel moguće da od cjepiva dobije kravlje ludilo za 10 godina. Pa jebote :-D

PSN: DrskaBitanga, Xbox: MalaBitanga, Steam: Bitanga, Battle.net: Bitanga#2872, Uplay: DrskaBitanga, Origin: DrskaBitanga, Nintendo Switch Friend Code: SW-7419-2699-7478
13 godina
offline
Hoćete li se cijepiti protiv Covida-19?

Za mene je najveci upitnik ova statistika smrtnosti u svedskoj
bez coweed19 sigurnosnih mjera i socijalne distance 
hmmm cak ni "rizicne skupine" nisu zasticene niti na jedan nacin
kako? 

Kada DIRTam ja ne BRIGAm!!:D
Moj PC  
3 0 hvala 0
10 godina
offline
Hoćete li se cijepiti protiv Covida-19?

Znam ekipu koja je procitala "znanstvene radove kako zeleni caj smanjuje testosteron" i zato ga ne piju. I sam sam to čuo puno puta što na našim portalima, što stranim. Neda mi vrag mira, idem baš procitati najcitiraniji znanstveni rad, na google scholaru, sve 5. No nešto smrdi, odem niz rabbit hole gdje se jedno istraživanje slaže na drugo

Na kraju dobijem rezultat da smanjuje, možda... Kod štakora, na nenormalnim količinama, odnosno ekvivalent čovjeku nekoliko flaša ekstrakta zelenog čaja u danu kroz dugi period vremena. No taman i da postoji čovjek koji bi mogao to popiti u tako izvornom obliku, nije zagarantirano, no vodeći po nekoliko istraživanja na štakorima postoji šansa da je tako i kod ljudi.

I to je znanstveni rad sa puno citacija, to je "relevantan izvor informiranja"... Stvarno?
Ima jako puno rekla-kazala istraživanja i samo zato što je nešto na wikipediji ne znaci da je laž, niti nesto što je na scholaru ne znaci da je istina, bez obzira na broj citacija i radova na tu temu.

Battlelog: D3lBoy-00
Moj PC  
2 0 hvala 0
15 godina
online
Re: Hoćete li se cijepiti protiv Covida-19?
D3lBoy kaže...

Znam ekipu koja je procitala "znanstvene radove kako zeleni caj smanjuje testosteron" i zato ga ne piju. I sam sam to čuo puno puta što na našim portalima, što stranim. Neda mi vrag mira, idem baš procitati najcitiraniji znanstveni rad, na google scholaru, sve 5. No nešto smrdi, odem niz rabbit hole gdje se jedno istraživanje slaže na drugo

Na kraju dobijem rezultat da smanjuje, možda... Kod štakora, na nenormalnim količinama, odnosno ekvivalent čovjeku nekoliko flaša ekstrakta zelenog čaja u danu kroz dugi period vremena. No taman i da postoji čovjek koji bi mogao to popiti u tako izvornom obliku, nije zagarantirano, no vodeći po nekoliko istraživanja na štakorima postoji šansa da je tako i kod ljudi.

I to je znanstveni rad sa puno citacija, to je "relevantan izvor informiranja"... Stvarno?
Ima jako puno rekla-kazala istraživanja i samo zato što je nešto na wikipediji ne znaci da je laž, niti nesto što je na scholaru ne znaci da je istina, bez obzira na broj citacija i radova na tu temu.

 

Tako je sa svime, dobro je za jedno, a loše za nešto drugo. Onome tko ima viška testosterona bi dobro došlo smanjivanje :-)

Da nema istraživanja ne bi ništa znali o ničemu. Treba istraživanja, i treba pisati o njima. Problem je kad ih se tumači sa strane laika, što danas svi pokušavaju jer imaju pristup svim informacijama. A novinari skupljaju klikove.

Isto kao kad laici idu tumačiti Bibliju doslovno kako piše, bez poznavanja ikakvih drugih stvari iz povijesti tog doba i idućih stoljeća prepisivanja.

PSN: DrskaBitanga, Xbox: MalaBitanga, Steam: Bitanga, Battle.net: Bitanga#2872, Uplay: DrskaBitanga, Origin: DrskaBitanga, Nintendo Switch Friend Code: SW-7419-2699-7478
Poruka je uređivana zadnji put pon 11.1.2021 0:49 (Bitanga).
16 godina
offline
Re: Hoćete li se cijepiti protiv Covida-19?
D3lBoy kaže...

Znam ekipu koja je procitala "znanstvene radove kako zeleni caj smanjuje testosteron" i zato ga ne piju. I sam sam to čuo puno puta što na našim portalima, što stranim. Neda mi vrag mira, idem baš procitati najcitiraniji znanstveni rad, na google scholaru, sve 5. No nešto smrdi, odem niz rabbit hole gdje se jedno istraživanje slaže na drugo

Na kraju dobijem rezultat da smanjuje, možda... Kod štakora, na nenormalnim količinama, odnosno ekvivalent čovjeku nekoliko flaša ekstrakta zelenog čaja u danu kroz dugi period vremena. No taman i da postoji čovjek koji bi mogao to popiti u tako izvornom obliku, nije zagarantirano, no vodeći po nekoliko istraživanja na štakorima postoji šansa da je tako i kod ljudi.

I to je znanstveni rad sa puno citacija, to je "relevantan izvor informiranja"... Stvarno?
Ima jako puno rekla-kazala istraživanja i samo zato što je nešto na wikipediji ne znaci da je laž, niti nesto što je na scholaru ne znaci da je istina, bez obzira na broj citacija i radova na tu temu.

 Nije problem u radu, tamo su lepo napisali, i na čemu su testirali, i kako su testirali i koje su rezultate dobili i da, iako ima određenih indicija, iz tih rezultata nije moguće izvući potpuno sigurno zaključak postoji li neka ozbiljna korelacija ili ne. Problem je kako se to prenosi, delom neznalački, a delom svesno senzacionalistički.

 

 Elem, bliska osoba u 40-im, solidnog fizičkog stanja (bivša vojska, u 10-ak godina poznanstva ne znam da je bio bolestan) je juče imala saturaciju 40 i bila na ivici da bude stavljena na invazivni respirator.  Koliko sam imao prilike da vidim, prilično je nasumično kako će ko proći. Znam slučajeve u rasponu od muškarca od 60-ak godina, sa viškom kilograma, koji je na testu na antitela urađenom zbog puta saznao da je preležao, do čoveka u ranim 40-im koji je nedavno preminuo.

 

A što se tiče vakcine, naša vlada, beskrajno joj hvala, je pre dan-dva objavila plan vakcinacije u tri faze. Prema tom planu, osobe koje su zdrave, mlađe od 65 i nisu zdravstveni radnici i policajci, moći će, dobrovoljno i ako bude vakcina, da dobiju svoje dve doze... nikad. Što je sjajno, jer ipak nije mala stvar, dve doze od po celih 9-14€ (u zavisnosti od toga da li je dobavljač Pfizer ili GamaBleja Institut), te sam baš ponosan što živim u zemlji koja svim svojim građanima obezbeđuje zdravstvenu zaštitu i što mi se od svake plate izdvaja određena svota upravo u tu svrhu.

WP/WM fanovi, prestanite više lagat ovaj napaćeni narod, nemate to pravo!
Poruka je uređivana zadnji put pon 11.1.2021 1:08 (Ivan(4)).
15 godina
online
Re: Hoćete li se cijepiti protiv Covida-19?
prototype sony kaže...

Za mene je najveci upitnik ova statistika smrtnosti u svedskoj
bez coweed19 sigurnosnih mjera i socijalne distance 
hmmm cak ni "rizicne skupine" nisu zasticene niti na jedan nacin
kako? 

 

Zbog toga što podaci očito nisu kompletni. Najlakše je uzet jednu brojku pa izvodit zaključke.

Također, već smo pričali, ukupni broj smrti nije toliko bitan koliko razdioba po uzroku smrti. 

 

 

PSN: DrskaBitanga, Xbox: MalaBitanga, Steam: Bitanga, Battle.net: Bitanga#2872, Uplay: DrskaBitanga, Origin: DrskaBitanga, Nintendo Switch Friend Code: SW-7419-2699-7478
Poruka je uređivana zadnji put pon 11.1.2021 9:13 (Bitanga).
13 godina
offline
Hoćete li se cijepiti protiv Covida-19?

Cjepiti se sigurno neću. Niti ja niti moja žena, a pogotovo ne djeca.

Ne spadam u rizičnu skupinu, žena i djeca isto, a tko se osjeća ugrožen nek se cjepi, nemam ništa protiv. 

Previše je nebuloza u medijima oko trajanja imuniteta preboljelih i cijepljenih, pa ispada da je bolje cjepiti se a recimo mnogi znanstvenici smatraju da je pravilo epidemiologije da je imunitet jači ako se bolest preboli. Znanstvenici potpisnici Great Barrington deklaracije tako tvrde (https://gbdeclaration.org)

Sve s ovim covidom je jedna čudna situacija, koja se nekako baš slučajno ispreplela sa Trumpom i izborima, sa smanjenjem prava i ukidanjem sloboda govora. Jedan alarm u meni se upalio i nešto mi govori da se svijet mijenja, ne na bolje.

Još kad vidiš da mnogi znanstvenici tvrde da lijek već imamo odavno, onda ti nije ništa jasno. Ili ti je sve jasno.

https://jubitu.com/videos/watch/04869637-e21b-476a-8a5e-e40208735ca3

 
0 1 hvala 0
5 godina
offline
Hoćete li se cijepiti protiv Covida-19?

Što odgovoriti liku kome su Jubitu i Supermen IV najjače znanstvene reference? 

Svi smo čuli da će milijun majmuna koji lupaju o milijun pisaćih strojeva na kraju reproducirati cjelokupna Shakespeareova djela. Sada, zahvaljujući Internetu, znamo da to nije istina. - R. Wilensky
Poruka je uređivana zadnji put pon 11.1.2021 9:52 (Al Crane).
 
2 0 hvala 0
16 godina
offline
Re: Hoćete li se cijepiti protiv Covida-19?

Ništa, sve je to povezano.

Izbori u ameriki iste godine kao i korona. Iste godine kada je i nova godina. Iste godine kada je i Brexit. Iste godine kada je i Rvacka presjedala EU (Vijeće Europe?) dok je Britanija još bila u EU. Iste godine kada sam išao na more u HR. Iste godine kada sam pio s frendom na moru i kada smo pričali kako bi Dinamo mogao biti prvak te godine. I bio je. Pametnom dosta.

Dvije su stvari beskonačne - svemir i ljudska glupost. Za svemir nisam siguran - Einstein
5 godina
offline
Re: Hoćete li se cijepiti protiv Covida-19?
Pero Dinamit kaže...

Ništa, sve je to povezano.

Izbori u ameriki iste godine kao i korona. Iste godine kada je i nova godina. Iste godine kada je i Brexit. Iste godine kada je i Rvacka presjedala EU (Vijeće Europe?) dok je Britanija još bila u EU. Iste godine kada sam išao na more u HR. Iste godine kada sam pio s frendom na moru i kada smo pričali kako bi Dinamo mogao biti prvak te godine. I bio je. Pametnom dosta.

Jašta! Mora da je zavjera!!! 
Zna stabilni genije šta valja, zato ga deep state i belosvecki jebivetri i hoće maknut s pozicije najvećeg dobročinitelja čovječanstva!

Svi smo čuli da će milijun majmuna koji lupaju o milijun pisaćih strojeva na kraju reproducirati cjelokupna Shakespeareova djela. Sada, zahvaljujući Internetu, znamo da to nije istina. - R. Wilensky
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice